Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#2501 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 20 červen 2017 - 14:51:21

Zvláštní zpráva. Byls okraden, nebos čul překupníky? Případně charita?


  • 1

#2502 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 20 červen 2017 - 14:56:52

Zvláštní zpráva. Byls okraden, nebos čul překupníky? Případně charita?

Z Romanovy zprávy dedukuju, že se jedná o tu první alternativu :-(


  • 0

#2503 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 20 červen 2017 - 21:47:14

V tváři toho chlapce jako bych zahlédl obraz nedozírné široké stepi.


  • 0

#2504 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 20 červen 2017 - 22:04:36

Rád by jsem upozornil kupující, že pokud by tato dvojice nabízela ke koupi Minoltu a Panasonic, tak oba přístroje jsou opravdu ve velmi dobrém stavu. Nebo alespoň byly když si je dvojice odnášela.

 

Možná by nebylo od věci, pokud z jejich strany došlo k podrazu či podvodu, umístit jejich tváře na FB stránky   Foto - (Ne) poctivci 

 

https://www.facebook...60162970877259/


  • 0

#2505 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 20 červen 2017 - 22:33:28

Děkuji všem co sdílí můj smutek. Doufám, že jsem si své vybral a nyní budu zase dál pomáhat lidem a už okraden nebudu.


  • 1

#2506 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 21 červen 2017 - 06:07:34

Děkuji všem co sdílí můj smutek. Doufám, že jsem si své vybral a nyní budu zase dál pomáhat lidem a už okraden nebudu.

 

Však na ně taky dojde. To si jen občas myslíme, že si tu můžeme dělat co chceme.


  • 1

#2507 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 21 červen 2017 - 12:07:41

Nekupuju nic, už jsem se nautrácel dost za 645 bižuterii. Všechny skla, záda a filtry ještě jednou a pořádně?

Děkuji, raději Flexu :-D

Hele, tohle mám taky. Tedy ne s kinem, ale s 645 svitkem. Čím to je netuším...

Buď potřebuju častěji vytahnout Flexu, nebo méně lézt na Instagram :)

S překvapením zjišťuji, že v poslední době mi čím dál častěji jako vhodnější vychází z kinofilmu čtvercový výřez.
To nebývalo... Zatím nevím, proč tomu tak je...

ides kupit dosplejesiu sestru ?:)

  • 0

#2508 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 22 červen 2017 - 20:45:13





Z wielkim smutkiem i żalem informujemy, że zmarł dzisiaj nasz przyjaciel, mentor, artysta fotograf Wojciech Zawadzki.
  • 0

#2509 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 22 červen 2017 - 20:48:17





Z wielkim smutkiem i żalem informujemy, że zmarł dzisiaj nasz przyjaciel, mentor, artysta fotograf Wojciech Zawadzki.
  • 0

#2510 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 24 červen 2017 - 00:17:49

http://www.nytimes.c...ersion=EndSlate


  • 0

#2511 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 červen 2017 - 18:39:26

Máte někdo zkušenosti s filmovým kompaktem Chinin Bellami? A případně jaké ty vaše zkušenosti jsou, pokud jste ochotni se o ně podělit?

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2512 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 27 červen 2017 - 19:56:00

https://vltava.rozhl...filmari-5058453


  • 0

#2513 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 1 červenec 2017 - 19:50:57

Z wielkim smutkiem i żalem informujemy, że zmarł dzisiaj nasz przyjaciel, mentor, artysta fotograf Wojciech Zawadzki.

 

:( To je mi moc líto. Je ho škoda. 


  • 0

#2514 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 1 červenec 2017 - 20:49:20

Co tam magnolie.

Da sa vyvolavat aj v curankach.

To si taky rozhlas.cz napisat nedovoli.

:)


  • 0

#2515 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 červenec 2017 - 18:45:57

pořád se něco děje

Přiložený soubor  pracovni.jpg   168,75K   15 Počet stažení


  • 0

#2516 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 3 červenec 2017 - 08:57:35

pořád se něco děje

attachicon.gifpracovni.jpg

 

Aneb zima skončila, chystáme se na další zimu. Ta sekera je Fiskars? Ty jsou výborné. Než jsem zjistil, že štípačka je ještě lepší.


  • 0

#2517 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 3 červenec 2017 - 08:58:59

Tak jsem se nějak blbě podíval. Fiskars to na první pohled není. Ale doporučuji. Ty sekají skoro sami.


  • 0

#2518 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 červenec 2017 - 11:56:09

jeden z největších mých omylů byl nákup takových drahých ostře kalených seker, sic ne fiskars, ale podobná značka, leží mi tam v koutě :-)

ono se štípe na polena, tam vůbec ostrost nepotřebuju, nebo seká, či vysekává nějakej tvar apod.

na štípání jsou nejlepší zbirovky, mám tři (na snímku), jednak nebudu českou břízu štípat cizou sekerou a taky mají pro mě nejlepší ergonomii

když škrtneš o nohu, ta ti zůstane, když škrtneš o beton, tak se ztupí a neodštípne část ostří

ke štípačce jsem ještě nedospěl, je to 8 metrů ročně, asi ji kupovat nebudu


  • 0

#2519 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 3 červenec 2017 - 12:32:35

......  na štípání jsou nejlepší zbirovky, mám tři  ....

aneb štípá celá rodina ... 


  • 0

#2520 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 4 červenec 2017 - 23:02:01

Balim na dovolenou..


  • 0

#2521 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 4 červenec 2017 - 23:05:58

Balim na dovolenou..

Hm, tak bez obrázku, kterej mi nejde vložit... no nic :)


  • 0

#2522 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 5 červenec 2017 - 03:59:42

Balim na dovolenou..

Hm, tak bez obrázku, kterej mi nejde vložit... no nic :)
A mala na ňom byť fotovýbava a pár filmov
  • 1

#2523 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 5 červenec 2017 - 07:30:25

Tak jsem se nějak blbě podíval. Fiskars to na první pohled není. Ale doporučuji. Ty sekají skoro sami.

 

Akorat to finske topurko neni nejak kompatibilni s ceskou zimou. Fajnova stipaci sekera, spatny zasah, umela hmota praskla, sekera na dva kusu... Takze ano, Fiskars je sice slavna znacka a to ostri funguje, akorat stipat se s tim prakticky neda. Coz je u sekery zavazny problem.

 

Ale za predpokladu udzrovani sekery pri pokojove teplote a pri vyhnuti se mylnym uderum by to asi fungovalo... Ackoli ty nuzky od nich se taky zlomily... a ten steakovy nuz, vyrobeny z recyklovanych wartburgu, nebo z jakeho blata, radeji ani nevzpominat.


  • 0

#2524 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 5 červenec 2017 - 12:07:06

 

Tak jsem se nějak blbě podíval. Fiskars to na první pohled není. Ale doporučuji. Ty sekají skoro sami.

 

Akorat to finske topurko neni nejak kompatibilni s ceskou zimou. Fajnova stipaci sekera, spatny zasah, umela hmota praskla, sekera na dva kusu... Takze ano, Fiskars je sice slavna znacka a to ostri funguje, akorat stipat se s tim prakticky neda. Coz je u sekery zavazny problem.

 

Ale za predpokladu udzrovani sekery pri pokojove teplote a pri vyhnuti se mylnym uderum by to asi fungovalo... Ackoli ty nuzky od nich se taky zlomily... a ten steakovy nuz, vyrobeny z recyklovanych wartburgu, nebo z jakeho blata, radeji ani nevzpominat.

 

 

Už jsem se také setkal s tím,  že nejkvalitnější u této značky je vždy cena :cry:  Také Fiskars sekerku mám, ale protože ji nepoužívám na těžší provoz tak zatím drží.


  • 0

#2525 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 5 červenec 2017 - 12:13:31

 

Tak jsem se nějak blbě podíval. Fiskars to na první pohled není. Ale doporučuji. Ty sekají skoro sami.

 

Akorat to finske topurko neni nejak kompatibilni s ceskou zimou. Fajnova stipaci sekera, spatny zasah, umela hmota praskla, sekera na dva kusu... Takze ano, Fiskars je sice slavna znacka a to ostri funguje, akorat stipat se s tim prakticky neda. Coz je u sekery zavazny problem.

 

Ale za predpokladu udzrovani sekery pri pokojove teplote a pri vyhnuti se mylnym uderum by to asi fungovalo... Ackoli ty nuzky od nich se taky zlomily... a ten steakovy nuz, vyrobeny z recyklovanych wartburgu, nebo z jakeho blata, radeji ani nevzpominat.

 

 

Možná jsi si pořídil "páteční" kus. Těch špatných zásahů se mi podařilo hodně, ale sekyra se nikdy nezlomila. Jen je fakt potřeba snít dávat pozor, jak píše RHx. Amputovat si s ní nohu jde víc než snadno. Jednou se mi to málem podařilo. Blbě jsem seknul, sekera sjela po dřevě a naštěstí "jen" škrábla do nohy. I to škrábnutí stačilo, aby mi sekera prorazila silný zimní oděv a vysokou podkolenní obuv. Šílená bolest. Zasáhl jsem si holeň a nějaký bordel z té sekery se mi dostal do rány. Měl jsem z toho nateklou nohu a horečku. Ale svoji roli tam sehrálo, že jsem se kromě fyzické práce zahříval i ohnivou vodou...


  • 0

#2526 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 5 červenec 2017 - 13:40:18

Tak ja osobne jsem to topurko nezlomil, to se povedlo rodine, ja si nejdriv myslel, ze je to nejaky vtip, ze to nekdo prejel autem, nebo tak... Ne. Obycejna lidska sila, zasah do dreveneho spalku, krup, sekera zlomena.

 

Tak to je drsne, ale jak se rika, i mistr tesar si nekdy nohu utne. Nebo jak to je...


  • 0

#2527 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 5 červenec 2017 - 16:05:45

Možná tam jsou velké rozdíly mezi jednotlivými kusy, nevím. Mému známému se také zlomila, když omylem zasáhl topůrkem špalek. Jinému zase zůstala sekyra vcelku, přestože ji omylem přejel menším traktůrkem.


  • 0

#2528 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 5 červenec 2017 - 17:45:48

Mnojo, Fiskarky jsem viděl prasklé dvě z pěti u svých známých. Já těm plastům nevěřím, dřevo je čitelnější.


  • 0

#2529 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 7 červenec 2017 - 06:28:16

Tak nevim, mozna mam "zatim" stesti, ale po 5ti sezonach a cca 120 metrech buku a dubu X27 porad drzi. Navic jsem poridil misto stareho kalace  odpruzeny od Fiskars a to je teprve parada.


  • 0

#2530 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 7 červenec 2017 - 21:10:03



... odpruzeny od Fiskars...

Jsi první o kom slyším, že štípe hodně a to pružící topůrko chválí. Většinou je tohle slyšet jen od "chatařů". Já právě vloni na základě mnoha stížností o tom jak práce s tímhle pružným plastem unavuje více než s klasickým dřevěným topůrkem kupoval velkou štípací sekeru od Gränsfors Bruk... Druhý důvod bylo, že mě nepřesvědčilo to jejich měkké železo na vlastní sekeře - mám jejich druhou nejmenší na štípání třísek a ano je super lehká, ale děsně rychle se tupí a zubatí...
  • 0

#2531 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 8 červenec 2017 - 12:36:23

Chci se zeptat, jak to máte vy s " děláním si místa " při focení reportáží či někde v místě, kde je hodně lidí a při focení není čas ztrácet čas. Tím děláním si místa mám na mysli, když je v prostoru hodně fotografů, kteří fotí stejnou situaci či objekt. Jestli jste ohleduplní a fotíte s ohledem na ostatní fotografy nebo se jednoduše nacpete tam kam potřebujete, bez ohledu na to, jestli někomu vlezete do záběru. Dříve jsem si dával pozor, abych někomu nezkazil záběr a díval se tedy kolem sebe. Jenže jsem zjistil, že jsem akorát za blbce. Zatímco dávám pozor, abych někomu do toho záběru nevlezl, tak ostatní bez skrupulí do toho záběru lezou a ostatní jsou jim zcela ukradení. Uteklo mi tak dost záběrů.Usoudil jsem, že tudy cesta nevede a že najít si své místo a ten prostor si kolem sebe udělat k tomu patří. Neříkám, že vždy. Pokud to jde, tak se tomu snažím vyhnout, abych někomu lezl do scény, ale pokud není zbytí... U tohoto postupu jsem se pro změnu setkal s tím, že za zády slyším prupovídky k mé osobě typu " No jo, von mi tam vlezl. Hlavně, že on bude mít dobrou fotku a ostatní ať si trhnou." Většinou takto mluví lidé s nějakými digi kompakty atd, tedy " konzumní cvakálisté ". U profíků jsem s tímto nenarazil. Možná nějaký obličej udělají, ale to je tak vše. Možná to berou stejně, že to k tomu patří. Nevím.


  • 0

#2532 Richard7

Richard7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 15

Publikováno 8 červenec 2017 - 13:35:02

Miesto si nehľadaj pokiaľ ti ho priamo neurčí poriadateľ ako aj ostatným. Potrebuješ ten záber? Tak podľa toho sa aj tak správaj. Na publikum vzadu sa úplne vykašli. Keď fotíš, tak si tam len Ty a tvoj foťák. Ohľaduplný by si mal byť len k tým, čo sú ohľaduplný aj k tebe a to vieš len priamo na mieste. Ja keď fotím takú akciu, tak sa snažím objekt rýchlo vyfotiť a potom pustím ostatných. Ak je tam chaos tak odchádzam, pretože záber prestáva byť originálny v analógovom svete.


  • 1

#2533 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 8 červenec 2017 - 16:04:20

Miesto si nehľadaj pokiaľ ti ho priamo neurčí poriadateľ ako aj ostatným. Potrebuješ ten záber? Tak podľa toho sa aj tak správaj. Na publikum vzadu sa úplne vykašli. Keď fotíš, tak si tam len Ty a tvoj foťák. Ohľaduplný by si mal byť len k tým, čo sú ohľaduplný aj k tebe a to vieš len priamo na mieste. Ja keď fotím takú akciu, tak sa snažím objekt rýchlo vyfotiť a potom pustím ostatných. Ak je tam chaos tak odchádzam, pretože záber prestáva byť originálny v analógovom svete.

 

Mě právě zarazilo, že z toho publika v pozadí, přišly už párkrát slovně celkem agresivní reakce. A už jsem nějak také dospěl k tomu, že když se kolem jedné situace motá až moc fotografů, tak ji většinou nefotím. Protože už ten záběr ve více variantách bude mít hodně lidí.


  • 1

#2534 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 8 červenec 2017 - 16:55:56

 

 

 

Mě právě zarazilo, že z toho publika v pozadí, přišly už párkrát slovně celkem agresivní reakce. A už jsem nějak také dospěl k tomu, že když se kolem jedné situace motá až moc fotografů, tak ji většinou nefotím. Protože už ten záběr ve více variantách bude mít hodně lidí.

 

 

Lidi jsou ruzni, obecne plati, ze vetsina lidi jsou blbci, jsou arogantni, nemaji vychovani, na ruznych akcich maji navic nekteri popito... (Ja chapu, proc fotit na miste, kde foti i dalsi.) Ale holt je to lidska natura, s tim se neda moc delat. Pokud clovek zabere misto jsen na moment, stiskne spoust a zmizi, sice se par hlupaku vulgarne ohradi, ale nic vic se nestane, ja treba pri foceni koukam okolo sebe a vidim, ze ted tam projdou tri babky, pak jeste tadu ten frikulin udela selfie se slecnou, pak bude pet sekund okno, to je moje sance, pak uz tam ceka jiny frajer se stativem...

 

Proti nadavkam je universalni pomoc - staci si pomyslet, ze ti lide uz jsou dost postizeni tim, jak se musi kazde rano probudit s hlavou plnou vlastnich myslenek. To mi prijde dost desive. Cely zivot zit s arogantnim hovadem v hlave, to by si jeden rovnou mohl hodit masli.


  • 0

#2535 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 8 červenec 2017 - 17:18:40

Také se to tak snažím dělat. Naběhnout, cvaknout a zase se stáhnout. Z těch řečí si nic moc nedělám. Na dotyčné nijak nereaguji a nevšímám si jich. Ale když je to během jedné akce vícekrát, tak už mi je to nepříjemné. A tak mě zajímalo jak to mají ostatní. Jestli se s tím také setkávají nebo jestli jsem opravdu s tímto přístupem rušivý prvek.

K té většině bych ještě dodal poznatek, že čím větší blb, tím větší sebevědomí.


  • 0

#2536 vw1302

vw1302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 8 červenec 2017 - 21:25:56

Sebevědomí=blb? Aha, to jsem nevěděl.. a ten kdo ho nemá je kdo?
  • 0

#2537 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 8 červenec 2017 - 23:03:21

Sebevědomí=blb? Aha, to jsem nevěděl.. a ten kdo ho nemá je kdo?

 

Ne, to je jen špatně pochopený text.


  • 0

#2538 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 11 červenec 2017 - 13:10:40

http://www.rozhlas.c...nymous--1740057


  • 0

#2539 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 14 červenec 2017 - 10:24:47

Prosím o radu. Jak jsem nedávno zveřejňoval, pořídil jsem si filmový kompakt Chinon Belami. Provedl jsem testovací negativ, protože do pondělí mám možnost jej v rámci reklamace skrytých vad vrátit. Negativ, který jsem si přinesl z fotolabu má však téměř všechna políčka černá. V hustě krytých políčcích je vidět velmi slabě pořízené snímky. Tedy kresba tam je. Asi dva snímky jsou kryté normálně. Ty jsem exponoval z okna bytu. Zbytek je exponován za polojasného dne ve městě. Chci se zeptat, zda je chyba v e fotoaparátu nebo to pokazili v labu. Negativ mi totiž připomíná mé pokažené negativy, kdy jsem při vyvolávání ČB negativu udělal chybu. Přikládám i ukázku toho relativně dobře krytého políčka. Foto negativu je celkem nic moc, ale snad to půjde poznat. Jeden je focený proti světlu, druhý je skenovaný.


  • 0

#2540 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 14 červenec 2017 - 10:24:47

Prosím o radu. Jak jsem nedávno zveřejňoval, pořídil jsem si filmový kompakt Chinon Belami. Provedl jsem testovací negativ, protože do pondělí mám možnost jej v rámci reklamace skrytých vad vrátit. Negativ, který jsem si přinesl z fotolabu má však téměř všechna políčka černá. V hustě krytých políčcích je vidět velmi slabě pořízené snímky. Tedy kresba tam je. Asi dva snímky jsou kryté normálně. Ty jsem exponoval z okna bytu. Zbytek je exponován za polojasného dne ve městě. Chci se zeptat, zda je chyba v e fotoaparátu nebo to pokazili v labu. Negativ mi totiž připomíná mé pokažené negativy, kdy jsem při vyvolávání ČB negativu udělal chybu. Přikládám i ukázku toho relativně dobře krytého políčka. Foto negativu je celkem nic moc, ale snad to půjde poznat. Jeden je focený proti světlu, druhý je skenovaný.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2541 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 14 červenec 2017 - 11:37:01

vrať to a nech si  Oly XA.  (promiň,   jestli to  budeš  cítit jako  jedovatou poznámku,  nemohu jinak, neb mi některé tvé příběhy připomínají pohádku "Jak dědeček měnil, až vyměnil")


  • 2

#2542 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 19 červenec 2017 - 10:15:31

http://technet.idnes...9_tec_video_kuz


  • 0

#2543 Doktor

Doktor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 179 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 19 červenec 2017 - 17:13:29

 

Bomba. Jsem neskutečně rád za to, že v Praze zase po třech letech (to to utíká) bude 70mm IMAX projekce.


  • 0

#2544 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 22 červenec 2017 - 18:59:22

http://re-inventedph...com/Prices.html


  • 0

#2545 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 22 červenec 2017 - 19:15:46


  • 1

#2546 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 23 červenec 2017 - 13:13:54

http://www.ceskatele...-let-stare-noci


  • 0

#2547 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 24 červenec 2017 - 11:12:48

http://technet.idnes...54_tec_foto_vse


  • 0

#2548 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 24 červenec 2017 - 19:06:42

https://www.dpreview...-ebay-for-5-800


  • 0

#2549 Doktor

Doktor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 179 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 24 červenec 2017 - 21:34:43

Byl jsem dneska na projekci filmu Dunkirk od Christophera Nolana v IMAX 70mm. Ten pocit z toho vidět film z filmu je prostě nenahraditelný digitální projekcí. Škoda jen, že filmových projekcí je dneska jako šafránu.


  • 0

#2550 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 26 červenec 2017 - 11:58:46

http://aukro.cz/show...item=6902071970

 

S výrobkem bylo dobře zacházeno, skladován v bytě :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních