Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#3301 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 20 červenec 2020 - 10:43:49

 

 

Vážený kolego, po důkladném očichání vlastní kamery NIKON F z roku 1967 mohu odpovědně prohlásit, že je lehce cítit po černobílém negativu KODAK 320 ASA. Jiné puchy, mimo typického vlastního pižma, jsem na přístroji nezaznamenal. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

Jak ja rad "cicham"  :D

 

Foťáky mají svojí specifickou vůni, brašna s dvojočkama voní  jinak, než ta s minoltama. Jé a pamatujete filmy shanghai? Z toho slzely oči.

(vzniká z toho vlákno fetišistů :grin: )

 

Shanghajzle ešče mám, odpoledne zkusím inhalovat.


  • 0

#3302 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 20 červenec 2020 - 16:03:24

Len kvôli tej ich vôni mám toľko starých aparátov.

Len kvôli tej vôni mám starú ... :D :D :D


  • 0

#3303 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 25 červenec 2020 - 08:51:44

Přiložený soubor  Virus (1).png   148,73K   6 Počet stažení Vážení kolegové, nějak nám to tady chcíplo...… "Starý Jezevec" ErikPřiložený soubor  mordillo1.jpg   49K   7 Počet stažení


  • 0

#3304 Dynlik

Dynlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 4 srpen 2020 - 13:23:08

Tak si v poslední době říkám, jestli se někdy bude prodávat filmový foťák v ceně běžného digitálního mikro-kompaktu, co nemá plastové čočky (čočku?!) či není záměrně zmrzačený pro "lomo efekt"...

Jestli si v době, kdy budou starší kusy za životností nebo neúnosně drahé, nekoupím "Lomo Sipmle Use Camera" za 400 Kč a s veselým (šíleným?) úsměvem na tváři nevyrazím do parku :-P ...


  • 0

#3305 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 5 srpen 2020 - 08:50:24

Tak si v poslední době říkám, jestli se někdy bude prodávat filmový foťák v ceně běžného digitálního mikro-kompaktu, co nemá plastové čočky (čočku?!) či není záměrně zmrzačený pro "lomo efekt"...

Jestli si v době, kdy budou starší kusy za životností nebo neúnosně drahé, nekoupím "Lomo Sipmle Use Camera" za 400 Kč a s veselým (šíleným?) úsměvem na tváři nevyrazím do parku :-P ...

 

Nebude. Pro výrobce v podstatě nevratná investice. Kdyby se na tom dalo vydělat, určitě by se to prodávalo :-)


  • 0

#3306 Dynlik

Dynlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 5 srpen 2020 - 14:17:07

 

Tak si v poslední době říkám, jestli se někdy bude prodávat filmový foťák v ceně běžného digitálního mikro-kompaktu, co nemá plastové čočky (čočku?!) či není záměrně zmrzačený pro "lomo efekt"...

Jestli si v době, kdy budou starší kusy za životností nebo neúnosně drahé, nekoupím "Lomo Sipmle Use Camera" za 400 Kč a s veselým (šíleným?) úsměvem na tváři nevyrazím do parku :-P ...

 

Nebude. Pro výrobce v podstatě nevratná investice. Kdyby se na tom dalo vydělat, určitě by se to prodávalo :smile:

 

O to víc mě zaráží, že prodávat Lomo foťáky s všemožně zmrzačeným obrazem za 2++ tisíc se vyplácí. Kdyby vyráběli normálně vypadající pixlu s objektivem, který nemá obrazové vady naschvál, a závěrkou s více než jedním časem, snad by nestála víc než digitální kompakt. Jen se právě obávám, že ten vzhled normálního fotoaparátu a nezkreslený obraz s reálnými barvami by to odsoudil ke komerčnímu neúspěchu... Tudíž když to není Lomo, tak je to neprodejné :smile:
 


  • 0

#3307 Tomas80

Tomas80

    Nováček

  • Předplatitel
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 7

Publikováno 5 srpen 2020 - 15:10:52

Ja myslím, že najväčší problém je, že výrobné linky sú dávno zošrotované. Teda aj keby si nejaký výrobca povedal, že nebude nič vyvíjať len pustí na trh svoj posledný model filmového fotoaparátu, ktorý kedysi vyrábal, tak jednoducho ho nemá na čom vyrobiť... samozrejme verím tomu, že pokiaľ niekto Canonu, Nikonu, Olympusu alebo komukoľvek inému zagarantuje odber v nejakých slušných desiatkach-stovkách tisícov kusov počas najbližších päť rokov, tak tú výrobnú linku aj postavia nanovo... :smile:


  • 0

#3308 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 5 srpen 2020 - 15:40:35

 

 

Tak si v poslední době říkám, jestli se někdy bude prodávat filmový foťák v ceně běžného digitálního mikro-kompaktu, co nemá plastové čočky (čočku?!) či není záměrně zmrzačený pro "lomo efekt"...

Jestli si v době, kdy budou starší kusy za životností nebo neúnosně drahé, nekoupím "Lomo Sipmle Use Camera" za 400 Kč a s veselým (šíleným?) úsměvem na tváři nevyrazím do parku :-P ...

 

Nebude. Pro výrobce v podstatě nevratná investice. Kdyby se na tom dalo vydělat, určitě by se to prodávalo :smile:

 

O to víc mě zaráží, že prodávat Lomo foťáky s všemožně zmrzačeným obrazem za 2++ tisíc se vyplácí. Kdyby vyráběli normálně vypadající pixlu s objektivem, který nemá obrazové vady naschvál, a závěrkou s více než jedním časem, snad by nestála víc než digitální kompakt. Jen se právě obávám, že ten vzhled normálního fotoaparátu a nezkreslený obraz s reálnými barvami by to odsoudil ke komerčnímu neúspěchu... Tudíž když to není Lomo, tak je to neprodejné :smile:
 

 

 

Tak dva, tři roky zpátky se někdo pokoušel prorazit s foťákem na kino na Kickstarteru, koncept byl částečně zajímavý tím, že měla jít měnit záda a bajonety na objektivy. Nicméně jsem to nikde v prodeji neviděl, takže to asi moc neprorazilo... A ohledně toho, proč se vyrábí jen Lomo, to je docela jednoduché - je to v podstatě o trochu složitější pinhole, nic náročného na výrobu. Zároveň je po tom poptávka od hipsterů. Výroba normálně použitelné zrcadlovky je oproti tomu podstatně náročnější, kvalita výstupu je pro hipstery nezajímavá. Většina lidí, pro které je kvalita výstupu rozhodující, přešli na digitál, čímž se poptávka po filmových přístrojích značně oslabila a stala se pro výrobce nezajímavá. Navíc těch přístrojů ve funkčním stavu je pořád ohromná spousta. 


  • 0

#3309 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 srpen 2020 - 17:17:57

musel jsem se podívat, kdo jsou to hipsteři

a jestli budou fandit filmovýmu průmyslu, tak to já budu fandit jim taky


  • 0

#3310 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 5 srpen 2020 - 17:31:57

Vážení kolegové, je docela pravděpodobné, že dožijete okamžiku, kdy se budou DSLR předělávat na pinhole. Mohutné tělo s desítkami ovládacích prvků a malinkatým pinďourem vpředu. "Mlha přede mnou, mlha za mnou" se stane tajnou exposiční formulí, jako za Popelky. Ale s jedním základním rozdílem. Popelka fotografie zmizí a zůstane jen kupka pixelů v lithiovém popílku. Při smísení s řepkovým olejem v moždíři vznikne velmi trvanlivá modelovací hmota, vhodná k modelování miniaturních a velmi žádaných klasických kamer, které se budou dobře prodávat poblíž zříceniny Karlova mostu za doprovodu digitálního Edisonova fonografu na solární pohon. Písní "Zasviť mi ty slunko zlaté, na poslední z vlasti krok",roztouženou baladou barona Villaniho, textem Jelenovým opatřené, doprovázející tak nepočetnou skupinu Bratrstva Temnokomorného v jeho poslední exilové cestě do působiště Williama Foxe Talbota. Ověšeni ošuntělými Hasselblady, Leicami a Rolleiflexy, na konopných provazech s tornami SDHC Ultra Pico Nano paměťových karet, které cestou rozdají žebravým cizincům, jako odstrašující případ technické evoluce, kdesi v tzv. "Zatuchlé Kotlině". 

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 2

#3311 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 5 srpen 2020 - 20:17:20

Todle je docela zajímavý povídání o jedný znamý fotce kterou všichni známe. Neměl sem ani tušení že je to focený na film a k tomu MF.


  • 0

#3312 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 6 srpen 2020 - 16:00:55

54-543965_debian-jessie.png


  • 3

#3313 Dynlik

Dynlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 6 srpen 2020 - 16:44:22

54-543965_debian-jessie.png

Na jaký materiál je asi focená... :-P

Zajímavé je, že na počátku byl absolutní minimalismus v designu, následovaly divoké barvy a složité textury a dneska jsme téměř zpět u absolutního minimalismu...

Kupříkladu tenhle kousek z roku 1995...

Přiložený soubor  w95.png   13,83K   2 Počet stažení


  • 0

#3314 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 6 srpen 2020 - 20:32:22

 

 

Na jaký materiál je asi focená... :-P

Zajímavé je, že na počátku byl absolutní minimalismus v designu, následovaly divoké barvy a složité textury a dneska jsme téměř zpět u absolutního minimalismu...

Kupříkladu tenhle kousek z roku 1995...

attachicon.gifw95.png

 

Toto je OT.
Povodne to bol asi nejeky vektor ...
Iba som chcel nenapadne naznacit, ze som Linux pozitvny. Ukazka je wallpaper Debian distibucie.
Distribucia je vlastne subor kadecoho, ktory sptravuje skupina autorit. Tych distribucii je mnoho, mne vyhovuje Debian. Ale ani distribucia nie je prisne ohraniceny system. Vzhlad sa vybera z tzv Uzivatelskych okien, ja mam rad GNOME. A odtial ten wallpapier. Tisice ludi zadarmo tvoria krasne veci, ziadna nema potrebu mat akukolvek Pi-aR.
Casto sa sklonuje slovo Linux. Ale popravde, ide vlastne o GNU. Linux je iba jadro.
Koniec OT.

:)


  • 0

#3315 Dynlik

Dynlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 6 srpen 2020 - 21:50:29

Na jaký materiál je asi focená... :-P
Zajímavé je, že na počátku byl absolutní minimalismus v designu, následovaly divoké barvy a složité textury a dneska jsme téměř zpět u absolutního minimalismu...
Kupříkladu tenhle kousek z roku 1995...
attachicon.gifw95.png

Toto je OT.
Povodne to bol asi nejeky vektor ...
Iba som chcel nenapadne naznacit, ze som Linux pozitvny. Ukazka je wallpaper Debian distibucie.
Distribucia je vlastne subor kadecoho, ktory sptravuje skupina autorit. Tych distribucii je mnoho, mne vyhovuje Debian. Ale ani distribucia nie je prisne ohraniceny system. Vzhlad sa vybera z tzv Uzivatelskych okien, ja mam rad GNOME. A odtial ten wallpapier. Tisice ludi zadarmo tvoria krasne veci, ziadna nema potrebu mat akukolvek Pi-aR.
Casto sa sklonuje slovo Linux. Ale popravde, ide vlastne o GNU. Linux je iba jadro.
Koniec OT.
:)
Pokračování OT: Náznak chápu, sám jsem "Linux pozitivní" (vážně nádherný obrat :-) ). Akorát ne GNOME, ale Xfce... Linuxu opačná filosofie "produkt ví co uživatel chce lépe než uživatel sám" se jinde bohužel uplatňuje čím dál častěji...
Snad již konec OT.
  • 1

#3316 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 7 srpen 2020 - 07:57:15

54-543965_debian-jessie.png

dobry vyber :mrgreen:


  • 1

#3317 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 439 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 7 srpen 2020 - 09:28:02

Nechtěl jsem to psát do vlákna "Co mě zlobí", takže jen tak.

Spočítal jsem kolik mě stála stavba dedikované temné komory (zabral jsem doma 1/4 garáže) a celkem mě to překvapilo. Pocitově jsem myslel, že to stálo tak 50% těch reálných nákladů (a už to bylo skoro 2x tolik, co jsem za to chtěl původně dát + nepočítám svůj čas). 

Ale strašně dlouho mi to trvalo (příprava březen a duben, stavba od 1.5. a stále ještě mám malé restíky, které potřebuji dodělat - jako instalace a zapojení ventilace) a účty jsem platil postupně, v menších částkách u mnoha dodavatelů.

Takže teď tu komoru musím fakt používat. 

A to jsem si myslel, že RH Design Analyser Pro je příliš drahý a tudíž si jej nemůžu dovolit ...

 

Jen tak pří pátku,

 

Dan


  • 0

#3318 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 7 srpen 2020 - 10:17:03

taky stavím komoru, akorát teda přes chodbu naproti ložnici.

přidali jsme v projektu 4m2 na komoru a celkově to dům zvětšilo asi o 20 m2, takže náklady radši ani nepočítám :-D

https://www.dropbox....G_5126.jpg?dl=0


  • 0

#3319 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 7 srpen 2020 - 16:40:03

universálně! doporučím vždy takovou místnost koncipovat universálně, je třeba myslet i na změny zájmů majitele i na příští generace

tedy ať tam je dokonalé větrání, přivedeny tři fáze, možnost tlakového vzduchu i plynu-je li v domě i odsávání pilin z frézy kupříkladu

datové i akustické kabely a husí krky na kde co do budoucna, samozřejmě voda a odpad s možností wc a sprchy později například

mě se ten přístup osvědčil i když tu sprchu v komoře nemám, nakonec jsem ji tam nepotřeboval


  • 0

#3320 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 9 srpen 2020 - 07:06:04

Rhx, zapomněl si na optický kabel. Vždyť za 50 let tam někdo může chtít 1Tbit/s internet a co pak bude dělat?!


  • 0

#3321 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 srpen 2020 - 08:10:46

všude mám husí krky velkých průměrů s instalovanými vodícím provázky - z takový komory bys mohl za deset let, až se staneš generálem, řídit i nato! (!)

 

už se mi to osvědčilo třeba v podkroví, protože systém nuceného větrání jsem nakonec koncipoval jinak a bylo třeba doplnit kabeláž 

s kolegou tomu přístupu říkáme "dej tam konektor navíc"


  • 0

#3322 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 13 srpen 2020 - 23:56:51

https://foto.bazos.c...elky-format.php

 

Co to sakra je?! Nemůžu k tomu vygooglit žádný info. Magnolar prostě neexistuje. Vypadá jako Magnitaurus 13x18, i objektiv odpovídá - Belar 4.5/210


  • 0

#3323 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 14 srpen 2020 - 05:31:09

Mno vypada to presne jako Magnitarus
  • 0

#3324 stanleyb7

stanleyb7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 111 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 42

Publikováno 14 srpen 2020 - 07:33:25

https://foto.bazos.c...elky-format.php

 

Co to sakra je?! Nemůžu k tomu vygooglit žádný info. Magnolar prostě neexistuje. Vypadá jako Magnitaurus 13x18, i objektiv odpovídá - Belar 4.5/210

 

Podle wikipedie je Magnolar "zvětšovací přístroj do formátu 10x15 cm".


  • 0

#3325 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 14 srpen 2020 - 09:41:43

všude mám husí krky velkých průměrů s instalovanými vodícím provázky - z takový komory bys mohl za deset let, až se staneš generálem, řídit i nato! (!)

 

už se mi to osvědčilo třeba v podkroví, protože systém nuceného větrání jsem nakonec koncipoval jinak a bylo třeba doplnit kabeláž 

s kolegou tomu přístupu říkáme "dej tam konektor navíc"

Nojo, taky když naše babča rekonstruovala kuchyň, jsem se jí tam vecpal s Cat5e kabeláží a nyní je po celém baráku (3 patra) roztahán / připraven k dotahání 1Gbit ethernet. Výhodou těchto kabelů jest, že jsou v lištách (k zakopání husích krků do zdí jsem nikoho nepřesvědčil), takže současně slouží jako trasa připravená k budoucím technologiím. Ale hlavně mám router přes zeď "pracovny", nikoli o 2 patra níž, takže problémy se řeší DALEKO jednodušeji (zejména díky tomu, že s novou kabeláží zcela zmizely) :-).


  • 0

#3326 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 14 srpen 2020 - 12:39:17

 

https://foto.bazos.c...elky-format.php

 

Co to sakra je?! Nemůžu k tomu vygooglit žádný info. Magnolar prostě neexistuje. Vypadá jako Magnitaurus 13x18, i objektiv odpovídá - Belar 4.5/210

 

Podle wikipedie je Magnolar "zvětšovací přístroj do formátu 10x15 cm".

 

 

Na stránkách Meopta History o něm není ani zmínka, proto mě to překvapilo. Vypadá fakt dobře, i objektiv.


  • 0

#3327 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 3 září 2020 - 18:39:03

Náhodou sa u mňa doma zišli Mamiya RB67 a Fuji GX680III... Pôvodne som si myslel, že tá Mamiya je ťažká, veľká krava....

 

usAZ79g.jpg


  • 1

#3328 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 3 září 2020 - 19:09:26

Náhodou sa u mňa doma zišli Mamiya RB67 a Fuji GX680III... Pôvodne som si myslel, že tá Mamiya je ťažká, veľká krava....

 

usAZ79g.jpg

... a teď by mě zajímalo, jestli výsledný negativ bude o tolik lepší, o kolik je Fuji větší a těžší.... :mad:


  • 1

#3329 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 3 září 2020 - 19:16:06

Náhodou sa u mňa doma zišli Mamiya RB67 a Fuji GX680III... Pôvodne som si myslel, že tá Mamiya je ťažká, veľká krava....

No ty kráso....to je Goliáš :D
 
usAZ79g.jpg


  • 0

#3330 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 3 září 2020 - 21:10:23

Při pohledu na ty fotky si říkám, jakej je Avus 9x12 vlastně lehoučkej drobeček :-D.


  • 1

#3331 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 4 září 2020 - 06:30:01

 

Náhodou sa u mňa doma zišli Mamiya RB67 a Fuji GX680III... Pôvodne som si myslel, že tá Mamiya je ťažká, veľká krava....

 

 

... a teď by mě zajímalo, jestli výsledný negativ bude o tolik lepší, o kolik je Fuji větší a těžší.... :mad:

 

 

Lepší, horší... to sú subjektívne kategórie a je ťažké to rozhodnúť. Objektívne s Fuji GX680 zíkate veľa možností, ktoré RB67 jednoducho nemá, na druhú stranu strácate iné možnosti, naprídklad zobrať si foťák so sebou na vysokohorskú túru, alebo na obyčajnú túru... alebo kamkoľvek dalej než 200 metrov od auta...


  • 1

#3332 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 4 září 2020 - 10:15:52

Ty máš pro 180mm sklo  širokoúhlý měch?  Přeji ti,  ať si ho nenatrhneš!


  • 1

#3333 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 4 září 2020 - 11:01:29

Ty máš pro 180mm sklo  širokoúhlý měch?  Přeji ti,  ať si ho nenatrhneš!

 

Mám aj štandradný mech, ale tento môjmu štýlu fotenia asi vyhovuje viac - nefotím makro, používam pohyby pri zaostrení na väčšiu vzdialenost - práve pri štandradnom mechu som mal strach, že ho pri väčších pohyboch poškodím - bol tam dosť narolovaný a ešte aj pokrivený...

Ešte poprosím radu - mám k GX680 ešte aj 65mm a 125mm a oba majú vnútri nejaký bordel - nevedel by mi niekto doporučiť servis v ČR, kde by sa ich ujali a vyčistili? Zatiaľ som skúšal jeden, kde som doteraz posielal všetko, pán má ale problém s rozobratím objektívu, a vyzerá, že sa mu to vôbec nepodarí... 


  • 0

#3334 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 4 září 2020 - 11:59:45

Souhlas,   papírový měch s kratšími ohnisky  na  delší vzdálenosti (nekonečno)  pro využití pohybů  dělá problémy,  tam ten měkký kožený  měch je ideální.  Papírový měch, případně i s prodloužením)  budeš potřebovat  se  135 a 180mm sklem  hlavně  při delším výtahu s pomocí nástavců na vodicí tyčky.  Se servisem v tuzemsku ti moc neporadím,   sám jsem  dával  tělo  na servis před několika lety renomovanému nejmenovanému opraváři,  ten mě zinkasoval za rozebrání  a  vrátil neopravené s tím,  že ta závada na elektrice spravit nejde.     Doma jsem poté tělo  odkryl,   vyčistil kontakty, poskládal,  a  od té doby funguje bez závad.  Jestli toho bince v  objektivech není moc,   neřešil bych to,   neriskoval bych  dát to někomu,  kdo  to  100% neumí, přeci jen ta elektrická závěrka v objektivech nemusí být pro laika tak jasná a jednoduchá záležitost.  


  • 1

#3335 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 4 září 2020 - 12:00:28

p.s.  zkus se zeptat Miloše M  z Blavy,  jestli o servisu neví. 


  • 0

#3336 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 4 září 2020 - 12:09:18

matunak

.

docela spokojnost, minuly vikend mi daval do poriadku noctilux

 

p.s.  zkus se zeptat Miloše M  z Blavy,  jestli o servisu neví. 


  • 0

#3337 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 4 září 2020 - 15:08:30

Chtěl bych se zeptat, mám na chalupě jeden hezký, starý mikroskop značky Winkel-Zeiss v pěkném stavu v dřevěné zamykatelné krabičce a rád bych ho prodal, nemá využití. Dokázal by někdo poradit, rozumí tomu někdo? Nemá nejmenší tušení jakou to má cenu a to ani po googlení, něco se prodává na eBay ale to není moc směrodatný a je tam toho taky málo. Díky.


  • 0

#3338 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 5 září 2020 - 02:57:11

Souhlas,   papírový měch s kratšími ohnisky  na  delší vzdálenosti (nekonečno)  pro využití pohybů  dělá problémy,  tam ten měkký kožený  měch je ideální.  Papírový měch, případně i s prodloužením)  budeš potřebovat  se  135 a 180mm sklem  hlavně  při delším výtahu s pomocí nástavců na vodicí tyčky.  Se servisem v tuzemsku ti moc neporadím,   sám jsem  dával  tělo  na servis před několika lety renomovanému nejmenovanému opraváři,  ten mě zinkasoval za rozebrání  a  vrátil neopravené s tím,  že ta závada na elektrice spravit nejde.     Doma jsem poté tělo  odkryl,   vyčistil kontakty, poskládal,  a  od té doby funguje bez závad.  Jestli toho bince v  objektivech není moc,   neřešil bych to,   neriskoval bych  dát to někomu,  kdo  to  100% neumí, přeci jen ta elektrická závěrka v objektivech nemusí být pro laika tak jasná a jednoduchá záležitost.  

tohle mi trošku zajímá... upravoval se f/3,2 180mm tak, že se vymontoval přední a zadní člen a dal do mechanického seika ne úplně standardní velikosti, a vznikl tak výborný portrétní objektiv na view kameru. z tohoto bych usuzoval, že v závěrce jsou členy více méně pouze našroubované. ono to tedy tak prosté v reálu není?


  • 0

#3339 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 5 září 2020 - 11:56:47

Souhlas,   papírový měch s kratšími ohnisky  na  delší vzdálenosti (nekonečno)  pro využití pohybů  dělá problémy,  tam ten měkký kožený  měch je ideální.  Papírový měch, případně i s prodloužením)  budeš potřebovat  se  135 a 180mm sklem  hlavně  při delším výtahu s pomocí nástavců na vodicí tyčky.  Se servisem v tuzemsku ti moc neporadím,   sám jsem  dával  tělo  na servis před několika lety renomovanému nejmenovanému opraváři,  ten mě zinkasoval za rozebrání  a  vrátil neopravené s tím,  že ta závada na elektrice spravit nejde.     Doma jsem poté tělo  odkryl,   vyčistil kontakty, poskládal,  a  od té doby funguje bez závad.  Jestli toho bince v  objektivech není moc,   neřešil bych to,   neriskoval bych  dát to někomu,  kdo  to  100% neumí, přeci jen ta elektrická závěrka v objektivech nemusí být pro laika tak jasná a jednoduchá záležitost.  

 

Toho bordelu je tam bohužiaľ dosť - nie je to iba prach, ale nejaká súvislá vrstva - na silnom svetle alebo v protisvetle je objetkív nepoužiteľný.

 

 

matunak

.

docela spokojnost, minuly vikend mi daval do poriadku noctilux

 

p.s.  zkus se zeptat Miloše M  z Blavy,  jestli o servisu neví. 

 

 

Vďaka, skúsim to u nich.

 

 

 

Souhlas,   papírový měch s kratšími ohnisky  na  delší vzdálenosti (nekonečno)  pro využití pohybů  dělá problémy,  tam ten měkký kožený  měch je ideální.  Papírový měch, případně i s prodloužením)  budeš potřebovat  se  135 a 180mm sklem  hlavně  při delším výtahu s pomocí nástavců na vodicí tyčky.  Se servisem v tuzemsku ti moc neporadím,   sám jsem  dával  tělo  na servis před několika lety renomovanému nejmenovanému opraváři,  ten mě zinkasoval za rozebrání  a  vrátil neopravené s tím,  že ta závada na elektrice spravit nejde.     Doma jsem poté tělo  odkryl,   vyčistil kontakty, poskládal,  a  od té doby funguje bez závad.  Jestli toho bince v  objektivech není moc,   neřešil bych to,   neriskoval bych  dát to někomu,  kdo  to  100% neumí, přeci jen ta elektrická závěrka v objektivech nemusí být pro laika tak jasná a jednoduchá záležitost.  

tohle mi trošku zajímá... upravoval se f/3,2 180mm tak, že se vymontoval přední a zadní člen a dal do mechanického seika ne úplně standardní velikosti, a vznikl tak výborný portrétní objektiv na view kameru. z tohoto bych usuzoval, že v závěrce jsou členy více méně pouze našroubované. ono to tedy tak prosté v reálu není?

 

 

Asi to tak bude, tu sú nejaké fotky rozobratého objektívu k systému, nie je to 180 ale 100/4.0 : https://www.facebook...158542091779872 - Vyzerá to, že celá predná skupina je vcelku. 

Vo všobecnosti je o tých objektívoch k GX680 málo informácii - žiadne schémy ani videá, ako to niekto rozoberá... 


  • 0

#3340 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 11 září 2020 - 10:02:41

Přiznám se, že jsem o něm neslyšel...nyní náhodně narazil. Líbí se mi to ;)

https://magazin.aktu...pfeed.sznhp.box
  • 0

#3341 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 11 září 2020 - 19:22:49

Přiznám se, že jsem o něm neslyšel...nyní náhodně narazil. Líbí se mi to ;)

https://magazin.aktu...pfeed.sznhp.box

Jojo, ty fotky vyšly taky v knížce Člověče, kdo jsi? https://www.kosmas.c...an-who-are-you/


  • 0

#3342 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 11 září 2020 - 20:16:42

Teď jsem u nich bral Sudka...tohle asi taky objednám ;)
  • 0

#3343 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 13 září 2020 - 17:11:35

... a co ještě toto?

https://www.kosmas.c...raha-1945-1958/


  • 0

#3344 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 15 září 2020 - 11:40:51

Dorazila Minolta X-700 v origoš balení. Je ve stavu, jako nová. Majitel si jí hýčkal. Dostala Ilforda a jdem na procházku abych poznal co od ní můžu očekávat. Myslím, že by to nemuselo dopadnout špatně...
  • 1

#3345 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 15 září 2020 - 17:57:24

Dorazila Minolta X-700 v origoš balení. Je ve stavu, jako nová. Majitel si jí hýčkal. Dostala Ilforda a jdem na procházku abych poznal co od ní můžu očekávat. Myslím, že by to nemuselo dopadnout špatně...


X-700 je silně návyková. Ta moje sice vypadá, že už něco zažila, ale ve spojení s Rokkorem 50/1,4 je to příjemná společnice nejen rodinných výletů.
  • 1

#3346 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 16 září 2020 - 17:02:49

 

Dorazila Minolta X-700 v origoš balení. Je ve stavu, jako nová. Majitel si jí hýčkal. Dostala Ilforda a jdem na procházku abych poznal co od ní můžu očekávat. Myslím, že by to nemuselo dopadnout špatně...


X-700 je silně návyková. Ta moje sice vypadá, že už něco zažila, ale ve spojení s Rokkorem 50/1,4 je to příjemná společnice nejen rodinných výletů.

 

Pomalu si to taky uvědomuju, že se začíná vtírat do podvědomí. Asi to bude další mazel.... :cool:


  • 0

#3347 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 16 září 2020 - 22:02:36

Vážení kolegové, těším se na sobotní Fotosafari. Mladí, šlachovitě osvalení lezci na hladkých stěnách, šátrající neúspěšně po náznaku nerovnosti povrchu, levý hnát vysoko nad hlavou, pravá magnesiem zsinalá pazoura, šátrající prostorem. Pevná sedmnáctka těsně před křečí staženým xichtem, hrozivě bručící reportážní dron za zadnicí. I tak lze prožít jeden den Mistrů u lezecké stěny. Virus - Nevirus, S pozdravem: "Starý Jezevec", dokonale imunní na bezpečně vyšlapané a udržované stezce. 


  • 1

#3348 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 3 říjen 2020 - 20:18:51

Zdravím, nebol by tu niekto z Brna, kto by bol ochotný za drobnú úplatu (0,7ℓ 40-45%) oskenovať jeden zvitok na nejakom lepšom skeneri (stačí Epson V600)? 


  • 0

#3349 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 6 říjen 2020 - 15:35:35

Zdá se mi to nebo ve FotoŠkoda opět zdražili filmy? :/
  • 0

#3350 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 439 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 6 říjen 2020 - 17:56:30

Zdá se mi to nebo ve FotoŠkoda opět zdražili filmy? :/

 

A není lepší kupovat v BeFoto?

A ve tvém případě bych asi volil polskou alternativu https://www.analogowo.eu/


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních