Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#3701 stanleyb7

stanleyb7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 111 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 42

Publikováno 30 listopad 2021 - 10:29:42

Marketplace na FB má možnost označit inzerát jako pokus o podvod. Už jsem to v minulosti v podobných případech udělal. Jestli to ale je k čemu, to netuším...


  • 0

#3702 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 30 listopad 2021 - 14:35:40

Dobrý deň Otče, teraz reagujete na nejaký konkrétny príspevok/článok/video, alebo..?

Ale "prdlajs", jen jsem si musel odfouknout, když už poněkolikáté slyším onen blábol o super foto z telefonu a výsledky, jejichž "kvalita" se stává standardem.


  • 0

#3703 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 30 listopad 2021 - 14:38:01

Mám jeden takový dotaz z nedávné zkušenosti, kdy po nezaplacení poplatků zmizly celé stránky a nelze je obnovit. Je tedy nějaký sichr jak zálohovat  tuto Temnou komoru? Přeci jen zde je nejvíc informací o fotografování na film.


  • 0

#3704 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 30 listopad 2021 - 15:07:11

Romane, můžeš být konkrétnější, jaké že stránky zmizely po nezaplacení poplatků ? Nemyslím si, že by poplatky měly nějaký vliv na to, zda tu nějaké celé stránky jsou, či nejsou. 


  • 0

#3705 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 30 listopad 2021 - 16:30:48

Romane, můžeš být konkrétnější, jaké že stránky zmizely po nezaplacení poplatků ? Nemyslím si, že by poplatky měly nějaký vliv na to, zda tu nějaké celé stránky jsou, či nejsou. 

Roman má pravděpodobně na mysli zaplacení hostingu.


  • 0

#3706 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 30 listopad 2021 - 17:30:59

Zřejmě. Ale naštěstí by to měl jistit web.archive.org, který je přesně pro tyto účely zřízen. Nezkoušel jsi, Romane, u těch zmizelých webů, zda je lze takto dohledat? Sám nevím, nakolik je to spolehlivé. Nebo by šlo poprosit taky webarchiv Národní knihovny...


  • 0

#3707 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 439 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 30 listopad 2021 - 18:24:15

Tob: většinou tam není všechno, jde se jen do nějaké hloubky (ale je pravda, že s tím možná neumím pracovat). 


  • 0

#3708 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 54

Publikováno 30 listopad 2021 - 19:37:40

Cože?Tenkrát ve chlívě na slámě?...........Je to sichr dědím půl statku.

Mám jeden takový dotaz z nedávné zkušenosti, kdy po nezaplacení poplatků zmizly celé stránky a nelze je obnovit. Je tedy nějaký sichr jak zálohovat  tuto Temnou komoru? Přeci jen zde je nejvíc informací o fotografování na film.


  • 0

#3709 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 30 listopad 2021 - 21:24:33

Bez urazky, ale su len dve kategorie ludi. Ty co zalohuju a ty co budu zalohovat. Ak neexistuje zaloha zdroja stranky zial tak smola :mad:


  • 2

#3710 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 30 listopad 2021 - 21:31:11

Svatá pravda. Kolegům archeologům tuším ve Věstonicích se stalo (nebyl jsem u toho, tak nevím přesně) že měli data sice zálohovaná, ale na disku vedle počítače s primárními daty v depozitáři nálezů. A co čert nechtěl: depozitář shořel, spolu s ním počítač s dokumentací i disk se zálohou. Že shořely ty nálezy, to ani nebudu zmiňovat... Někdo si něco odnesl domů, ale rozhodně se nepodařilo rekonstruovat všechna data a originálů už nebylo. Jak pravil Jirous, najdu si nový, lepší :-)


  • 0

#3711 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 30 listopad 2021 - 22:08:23

To je holt úskalí uzavřené platformy se soukromým provozovatelem. V případě "selhání" jejího vlastníka jde vše hin. Komunitní otevřené projekty jako třeba wikipedie jsou proti takové situaci zajištěné. Jenže něco takového v malých českých podmínkách vytvořit, notabene zaměřené na tak okrajovou oblast, je nemožné.

No ale na druhou stranu se tu nikdo nemusí o nic starat, nějak to běží, stará se majitel...

 

(Sice se dají odtud všechna vlákna nějakým robotem "vysosat", ale tím získáte jen sadu statických stránek, která bude za chvíli neaktuální. Z html kódu by se daly vyseparovat jednotlivé příspěvky s jejich kontextem, seznam členů, atd. a z gruntu vytvořit nějaký nový databázový systém. Ale té práce.)

 

Kdysi, když měli rušit platformu spolužáci.cz, jsem jen tak z plezíru programově vysosal seznamy všech okresů, škol a tříd, prostě vše co bylo veřejně dostupného. Říkal jsem si, že bych mohl založit nové "spolužáky". Jenže na to pak nebyl čas ani motivace. Ještě mám na disku ty seznamy...


  • 1

#3712 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 1 prosinec 2021 - 08:32:03

Neviem, či to s tými komunitnými projektami nevidíte príliš ružovo - s každým ďalším človekom ktorý má na technické zázemie dosah stúpa riziko, že to za sebou celé vypáli keď mu raz niekto nespraví po vôli.

Zálohy webového obsahu môžeme mať, ale ak si niekto zoberie za rukojemníka doménu, bolo by celý projekt treba presťahovať na novú - a nejakým spôsobom to komunikovať užívateľom (na ktorých v tomto momente už cez fórum nemáme dosah). Čisto hypoteticky.


  • 0

#3713 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 1 prosinec 2021 - 10:17:01

To se ošetřuje nejen hierarchií práv, ale i nutností konsenzu více lidí při nějakém vážnějším zásahu do systému.

 

V případě ztráty domény a spuštění na jiné můžeš tu novou najít třeba přes google. (Existují dokonce lidé, kteří weby neotvírají zadáním adresy, ale vyhledáváním přes seznam nebo google.)

A ti, co na sebe mají přímý kontakt, si to můžou říct mezi sebou.


  • 0

#3714 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 1 prosinec 2021 - 10:54:22

Určite, ale ak je problém ktorý chceme riešiť "doména by nemala vyexpirovať kvôli tomu že jeden z adminov je nedostupný", tak niekto iný v tej hierarchii na to musí mať dostatočné oprávnenia. A v tom momente má dostatočné oprávnenie aj na to, aby to tu zavrel. A konsenzus je tiež vec milá, ale CZ-NIC, ani žiaden webhostingový provider ktorého poznám, nepozná takýto model autorizácie zmien.

 

A áno, o teoretickej novej stránke sa dá informovať aj "out-of-band", ale treba počítať s tým, že to nedosiahne na ~40% osadenstva.


  • 0

#3715 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 2 prosinec 2021 - 10:13:30

Sleva 50% na digi předplatné DE časopisu PhotoKlassik. Kód: xmas50    Platí do 8.prosince 2021

https://meinfotokios...otoklassik-abo/

magazine-quadrate_fotokiosk_512x512px_PK


  • 2

#3716 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 2 prosinec 2021 - 11:11:30

https://www.lindeman...2022.php?iquell


  • 1

#3717 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 2 prosinec 2021 - 23:04:23

Mám jeden takový dotaz z nedávné zkušenosti, kdy po nezaplacení poplatků zmizly celé stránky a nelze je obnovit. Je tedy nějaký sichr jak zálohovat  tuto Temnou komoru? Přeci jen zde je nejvíc informací o fotografování na film.

Otče troufám si říct že co budu živ nebude problém s placením poplatků za provoz hostingu a domény temnekomory.


  • 1

#3718 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 3 prosinec 2021 - 10:49:55

 

Mám jeden takový dotaz z nedávné zkušenosti, kdy po nezaplacení poplatků zmizly celé stránky a nelze je obnovit. Je tedy nějaký sichr jak zálohovat  tuto Temnou komoru? Přeci jen zde je nejvíc informací o fotografování na film.

Otče troufám si říct že co budu živ nebude problém s placením poplatků za provoz hostingu a domény temnekomory.

 

A v tom je právě ten problém. Co až, nedej Bože, nebudeš živ? Obzvlášť v dnešní covidové době si nikdo nemůže být jistý.


  • 0

#3719 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 3 prosinec 2021 - 11:09:59

 

Mám jeden takový dotaz z nedávné zkušenosti, kdy po nezaplacení poplatků zmizly celé stránky a nelze je obnovit. Je tedy nějaký sichr jak zálohovat  tuto Temnou komoru? Přeci jen zde je nejvíc informací o fotografování na film.

Otče troufám si říct že co budu živ nebude problém s placením poplatků za provoz hostingu a domény temnekomory.

 

Doufám, že je to hodně dlouhodobý plán....

Jen mne napadá.... Víš, čím rozesměješ pánaboha? :)
 


  • 0

#3720 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 3 prosinec 2021 - 11:19:34

Čínské chřipky bych se nebál, předpokládám, že má TAZ trojtečku, je promořený, případně má trojtečku a je promořený. Může ho však zavraždit nenávistný digitálista, může ho přejet vražedně tichý elektromobil, může se stát mnoho věcí. Jsou potřebná hesla uchována na bezpečném místě a je zvolen následník, který je převezmu a bude korunován novým temnokrálem? Bude temnokrál teprve volen temnostavy? Kdo náleží k temnostavům? 


  • 0

#3721 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 54

Publikováno 3 prosinec 2021 - 13:51:37

Radši se nepromořujute bo vám ta vakcína zničí imunitu a budete umírat na obyčejnou rýmu.S tím rozhodnutím Taze souhlasím.Pokud bude fungovat?


  • 0

#3722 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 3 prosinec 2021 - 13:59:46

Tazi známe se dlouho a ještě možná déle, což mě vede daleko od obav ztráty TK ve tvoji náruči, ale víš, že život je nejen humorista, ale někdy i krutý realista. Tak jsem se jen zeptal. Jsem laik.

 

Mám jeden takový dotaz z nedávné zkušenosti, kdy po nezaplacení poplatků zmizly celé stránky a nelze je obnovit. Je tedy nějaký sichr jak zálohovat  tuto Temnou komoru? Přeci jen zde je nejvíc informací o fotografování na film.

Otče troufám si říct že co budu živ nebude problém s placením poplatků za provoz hostingu a domény temnekomory.

 


  • 0

#3723 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 3 prosinec 2021 - 20:39:23

Případně může vládu nad doménou a tím i daty převzít zase Dany, ze zásady nikam nejezdíme společně aby jste nebyli jedním vrzem siroty.


  • 0

#3724 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 3 prosinec 2021 - 21:39:22

Tak uz cestuju spolu..

 

 

Přiložený soubor  hanzelka2.jpg   216,06K   2 Počet stažení


  • 0

#3725 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 6 prosinec 2021 - 09:48:48

Hezký den, přátelé dobré fotografie. Vánoce klepou na dveře. Nepodlehněme panice. Vemte svoje fotovybavení a vyražte na lov obrazu i zážitků. Prožijme si vůni chemie, světla temné komory. Digitalisté tok jedniček, nul a záření monitorů. Ono ve výsledku to je jedno jak se člověk obohatí v mysli. Jak řekl pan Werich... Každému jeho Poděbrady.
Nenechme se natlačit do něčeho takového.
https://youtu.be/h2yUXD0WP2Y
Bystré oko a jasnou mysl, Vám přeje Skorec.
  • 0

#3726 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 6 prosinec 2021 - 09:52:08

Radši se nepromořujute bo vám ta vakcína zničí imunitu a budete umírat na obyčejnou rýmu.

E?


  • 0

#3727 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 6 prosinec 2021 - 10:41:04

Neřeš to. Prosím obecně tady tohle báječné fórum nezahnojujme zbytečně další z myriády debat na téma očko × neočko. Prostě kdo chce, je, kdo nechce, není a o případných změnách rozhodují životní okolnosti či státní pravidla. A abych adekvátně odvedl pozornost, při čtení různých textů v hlubinách internetu skoro začínám mít dojem, jak kdyby na západě mnozí pisálkové znali jen Kodak a Fujifilm a nikdo jiný čb matroše nedělal. Buďme rádi, až nám bohatí Američané zčnou vykupovat Fomapan, nastane teprve hrůza nejvyšší.


  • 1

#3728 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 6 prosinec 2021 - 11:29:51

ORWO, ORWO, ORWO!


  • 0

#3729 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 54

Publikováno 6 prosinec 2021 - 16:11:46

Podle slov Vítězslava Krejčího z Fomy Foma zásobuje převážně Americkej trh.Nejen americkej ale i v jiných státech je o to velkej zájem.Nevím jestli jezdíš na setkání přátel Flexaret?Tam pravidelně bývá.

Neřeš to. Prosím obecně tady tohle báječné fórum nezahnojujme zbytečně další z myriády debat na téma očko × neočko. Prostě kdo chce, je, kdo nechce, není a o případných změnách rozhodují životní okolnosti či státní pravidla. A abych adekvátně odvedl pozornost, při čtení různých textů v hlubinách internetu skoro začínám mít dojem, jak kdyby na západě mnozí pisálkové znali jen Kodak a Fujifilm a nikdo jiný čb matroše nedělal. Buďme rádi, až nám bohatí Američané zčnou vykupovat Fomapan, nastane teprve hrůza nejvyšší.


  • 0

#3730 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 6 prosinec 2021 - 19:07:29

Tak kdo trochu sleduje internet, možná viděl, že v posledním roce dělali review na Fomapan docela vlivní jutubeři (Kyle McDougallRibsyThe Naked Photographer ... CAN, US/UK, US) a docela jej všichni chválí v kontextu směšné ceny, za kterou je u nich k mání.

Je taky zajímavé sledovat IG kanál Foma_CZ https://www.instagram.com/foma_cz/ a udělat si obrázek o tom, kdo, kde a jak na Fomu fotí. Často jsou tam i informace o volání. Svého času jsem takto sledoval hezké výsledky z Fomapanu 400 od US fotografů na Flickru a opisoval si development popisky u těch, které vypadaly nejlíp. O Fomě si myslím svoje (+ i -), každopádně jí přeju hodně úspechu v konkurenčním boji na světovém trhu.


  • 2

#3731 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 6 prosinec 2021 - 19:54:56

Nemůžu zde dohledat diskuzi-návod , jak staré vyvolané stočené negativy v roličce opět narovnat. Byla jakási lázeň tuším.. Jsem si to neuložil a teď už fakt potřebuju :) Díky za případnou pomoc s dohledáním..


  • 0

#3732 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 6 prosinec 2021 - 22:00:08

Osobně bych to namočil do smáčedla, vyvěsil a pak nastříhal. Tady o tom byla rozsáhlá diskuze: http://www.temnakomo...arych-negativu/


  • 1

#3733 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 7 prosinec 2021 - 07:43:01

Hah, takto som cez víkend vyvolával rolku filmu, ktorá strávila v aparáte (Smena 8M) asi 30 rokov - z priateľkinej rodinnej pozostalosti. Kým som ho dostal do špirály som sa dosť ubohoval; bolo to ako skúšať narovnávať pružinu :)

 

Najskôr som si myslel, že to bude nejaká dobová Foma (film bol v plastovej otvárateľnej kazete), ale nakoniec mala aj označenie na zavádzači (S 64 1191) aj okrajové značenie (SVEMA 27)

 

https://halka.sk/alb...8da53d5d0b7634/


  • 2

#3734 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 7 prosinec 2021 - 11:12:53

když jsme u těch zapomenutých postupů. někde tu byla tuším zmínka o lázni, kam je dobré jednou za čas hodit spirály z tanku, aby se vyčistily. není někdo schopen mi poslat odkaz či napsat, co to bylo za lázeň?


  • 0

#3735 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 43

Publikováno 7 prosinec 2021 - 12:23:11

Coreda tabs - nevím, zda to píši správně. Jsou to tablety na čištění zubních protéz. Vypadá to, že zatím s úspěchem mám čisté tanky. Taky jsem čistil sodou a dolil octem.

Míra


  • 0

#3736 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 7 prosinec 2021 - 15:00:49

 

Podle slov Vítězslava Krejčího z Fomy Foma zásobuje převážně Americkej trh.Nejen americkej ale i v jiných státech je o to velkej zájem.Nevím jestli jezdíš na setkání přátel Flexaret?Tam pravidelně bývá.

Neřeš to. Prosím obecně tady tohle báječné fórum nezahnojujme zbytečně další z myriády debat na téma očko × neočko. Prostě kdo chce, je, kdo nechce, není a o případných změnách rozhodují životní okolnosti či státní pravidla. A abych adekvátně odvedl pozornost, při čtení různých textů v hlubinách internetu skoro začínám mít dojem, jak kdyby na západě mnozí pisálkové znali jen Kodak a Fujifilm a nikdo jiný čb matroše nedělal. Buďme rádi, až nám bohatí Američané zčnou vykupovat Fomapan, nastane teprve hrůza nejvyšší.

 

Já to myslel tak, že budou skupovat ten zbytek, že Foma expeduje hodně na západ vím. Jinak na srazech jsem zatím nebyl, málo času a obvykle se to i blbě trefilo časově. Třeba ale někdy v budoucnu z Poděbrad se svou Flexou IIa budu moci :-)


  • 0

#3737 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 54

Publikováno 7 prosinec 2021 - 15:54:44

Jedno přísloví praví....Nedostatek času neexistuje na to na co chceme si čas uděláme.Je to tak.

 

Podle slov Vítězslava Krejčího z Fomy Foma zásobuje převážně Americkej trh.Nejen americkej ale i v jiných státech je o to velkej zájem.Nevím jestli jezdíš na setkání přátel Flexaret?Tam pravidelně bývá.

Neřeš to. Prosím obecně tady tohle báječné fórum nezahnojujme zbytečně další z myriády debat na téma očko × neočko. Prostě kdo chce, je, kdo nechce, není a o případných změnách rozhodují životní okolnosti či státní pravidla. A abych adekvátně odvedl pozornost, při čtení různých textů v hlubinách internetu skoro začínám mít dojem, jak kdyby na západě mnozí pisálkové znali jen Kodak a Fujifilm a nikdo jiný čb matroše nedělal. Buďme rádi, až nám bohatí Američané zčnou vykupovat Fomapan, nastane teprve hrůza nejvyšší.

 

Já to myslel tak, že budou skupovat ten zbytek, že Foma expeduje hodně na západ vím. Jinak na srazech jsem zatím nebyl, málo času a obvykle se to i blbě trefilo časově. Třeba ale někdy v budoucnu z Poděbrad se svou Flexou IIa budu moci :smile:

 


  • 0

#3738 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 91 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 7 prosinec 2021 - 17:06:24

Hah, takto som cez víkend vyvolával rolku filmu, ktorá strávila v aparáte (Smena 8M) asi 30 rokov - z priateľkinej rodinnej pozostalosti. Kým som ho dostal do špirály som sa dosť ubohoval; bolo to ako skúšať narovnávať pružinu :)

 

Najskôr som si myslel, že to bude nejaká dobová Foma (film bol v plastovej otvárateľnej kazete), ale nakoniec mala aj označenie na zavádzači (S 64 1191) aj okrajové značenie (SVEMA 27)

 

https://halka.sk/alb...8da53d5d0b7634/

 

Těm výsledkům se mi ani nechce věřit, jakou vývojkou jste to dělal?

 

Když jsem zpracovával cca 20 let zapomenutý film (Ilford HP 5+) standardním postupem D76, byly výsledky o hodně horší.

 

Shimpan

Přiložený soubor (y)


  • 0

#3739 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 91 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 7 prosinec 2021 - 17:12:52

Ještě jsem zkusil cca 40 let starý Fomapan F21 (zbyl mi kousek metráže ze studentských dob) a výsledky taky nic moc:-)

 

Shimpan

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#3740 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 7 prosinec 2021 - 20:29:58

Za velkou louží se dost zvětšil zájem o klasický film. Foma nestačí adjustovat. Obrovský zájem je o kinofilm. Pak o Fomu 400, ale nevím, v jakém formátu. Z jara bude zase setkání fotografů, tak snad nám Krejčí poví, co se děje. Něco se chystá, ale zatím se nic neví. Přesněji asi ví, ale nechce se to zakřiknout. 


  • 0

#3741 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 8 prosinec 2021 - 09:37:46

Těm výsledkům se mi ani nechce věřit, jakou vývojkou jste to dělal?

 

Když jsem zpracovával cca 20 let zapomenutý film (Ilford HP 5+) standardním postupem D76, byly výsledky o hodně horší.

 

Shimpan

 

Vďaka, aj ja som bol príjemne prekvapený, že niečo z neho vyšlo :)

 

Film som vyvolal v Bergger PMK (podobná ako Pyrocat, ale konfekčná), na 13 minút, spolu s pár rolkami Kentmere 400. Už počas preklápania som tŕpol, či som nespravil kravinu a nemal to vyvolať inak - Rodinal stand, spraviť najskôr prúžkovú skúšku, alebo ho nastrihať a vyvolávanie postupne dolaďovať - PMK som vybral kvôli tomu že všetky 400 filmy ktoré som zatiaľ skúsil v ňom mali volací čas 12 minút +/- 1 minúta. 


  • 0

#3742 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 8 prosinec 2021 - 17:21:42

Hošichlapci od temnej komory mám k vám takovej divnej dotaz k tej dnešní situaci. Už mám naplánované setkání na příští rok. Už je vše dohodnuto, jen musíme počkat, až se dokutálí země do stanoveného dne D. Jenže  posledně několik lidí řešilo koronáč a očkování. Pokud nám mocipáni nenařídí co a jak, tak jak by jste řešili setkání. Dlabat na vše, jen pro očkovaní. Popřípadě nějaké potvrzení?


  • 1

#3743 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 8 prosinec 2021 - 23:14:56

Sraz jó, jen s minimální nutnou agendou pro mocipány - tedy pokud bude vyžadována. Jinak ať si to každý vyřeší se svým strachem sám. 

A poprosím o termín předem, nemám kadý víkend volno. Dík!


  • 2

#3744 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 54

Publikováno 9 prosinec 2021 - 00:59:04

Co očkování?Nenechám si píchnout nějaký svinstvo.

Hošichlapci od temnej komory mám k vám takovej divnej dotaz k tej dnešní situaci. Už mám naplánované setkání na příští rok. Už je vše dohodnuto, jen musíme počkat, až se dokutálí země do stanoveného dne D. Jenže  posledně několik lidí řešilo koronáč a očkování. Pokud nám mocipáni nenařídí co a jak, tak jak by jste řešili setkání. Dlabat na vše, jen pro očkovaní. Popřípadě nějaké potvrzení?


  • 0

#3745 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 9 prosinec 2021 - 05:34:17

Coreda tabs - nevím, zda to píši správně. Jsou to tablety na čištění zubních protéz. Vypadá to, že zatím s úspěchem mám čisté tanky. Taky jsem čistil sodou a dolil octem.

Míra

děkuju :-)


  • 0

#3746 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 9 prosinec 2021 - 08:41:42

 

Co očkování?Nenechám si píchnout nějaký svinstvo.

Hošichlapci od temnej komory mám k vám takovej divnej dotaz k tej dnešní situaci. Už mám naplánované setkání na příští rok. Už je vše dohodnuto, jen musíme počkat, až se dokutálí země do stanoveného dne D. Jenže  posledně několik lidí řešilo koronáč a očkování. Pokud nám mocipáni nenařídí co a jak, tak jak by jste řešili setkání. Dlabat na vše, jen pro očkovaní. Popřípadě nějaké potvrzení?

 

Lidi neblbněte. Zrovna dneska jsem se dozvěděl, že jeden známej neočkovanej leží na ARO s covidem a je pravděpodobné, že to nedá.


  • 0

#3747 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 54

Publikováno 9 prosinec 2021 - 10:15:59

 

 

Co očkování?Nenechám si píchnout nějaký svinstvo.

Hošichlapci od temnej komory mám k vám takovej divnej dotaz k tej dnešní situaci. Už mám naplánované setkání na příští rok. Už je vše dohodnuto, jen musíme počkat, až se dokutálí země do stanoveného dne D. Jenže  posledně několik lidí řešilo koronáč a očkování. Pokud nám mocipáni nenařídí co a jak, tak jak by jste řešili setkání. Dlabat na vše, jen pro očkovaní. Popřípadě nějaké potvrzení?

 

Lidi neblbněte. Zrovna dneska jsem se dozvěděl, že jeden známej neočkovanej leží na ARO s covidem a je pravděpodobné, že to nedá.

 

Lidi umírali před tím na jiný nemoce.Ara byli taky plný.Akorát ted se o tom mluví.Je to byznys peněz musí vydělávat.Určitě na netu je spousty servrů kde se o tom mluví.Už bych to tady nerozváděl.


  • 0

#3748 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 9 prosinec 2021 - 10:21:45

To už budeme debatovat o SARS-CoV-2 i tady na fóru a dělit se na tábory pro a proti? Přesně kvůli tomu sem přestal sledovat noviny a zprávy, už jsem té negativity ze všech stran měl dost.


  • 10

#3749 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 9 prosinec 2021 - 13:46:28

No hochuchlapče tak nevím, jak to zařídit. Buďto očkovaní, nebo neočkovaní. Nechci sem tahat tento národní problém, ale zeptat jsem se mohl. Třebas přijdete na nějaké řešení. -- Osobně by jsem z toho udělal pravou nefalšovanou cochcárnu. Chceš přijet? Budou tam očkovaní i neočkovaní..  Ale jak říkám, jen jsem se chtěl optat. Jinak chválím, že jsi zrušil televizi. Nemám ji asi 15 let a jsem šťasten.  


  • 4

#3750 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 54

Publikováno 9 prosinec 2021 - 15:17:26

Romane já přijet chci.Jenom at mě všichni dají pokoj už tu téměř dva roky žijeme jak ve vězení.Pak vidíš že vrchnost si dělá mejdany bez roušek a omezení.Roušku už nenosím téměř nikde někde jim to trvalo než to pochopili.O televizi?Kde jsem ti to vlastně říkal?Nejspíš na Rýchorách?


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních