Přejít na obsah

Fotka

Pentacon Six

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
364 odpovědí na toto téma

#351 OliverBores

OliverBores

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 2 červen 2022 - 21:21:22

já mám

Napíšete mi na mail prosím?

oliverbores1@gmail.com

• 0

#352 Jan1826

Jan1826

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 9 září 2022 - 21:35:32

Jediný, co mi fakt vadí je ta tmavá matnice, protože jsem si byl kolikrát na X% jistej, že jsem zaostřil a nevyšlo to. 

Co vyzkoušet lupový hledáček? Spousta lidí bez něj nedokáže P6 vlastně ani používat.

Když už jsme u toho... Neválí se z vás někomu doma fresnelka co by mi padla na PSIXe?

Je to 51x51mm, 1.7mm tloušťka. 

Dík!

Já se tady zatím dost dobře nedovedu orientovat, ale našel jsem tohle Bright Split Image Fresnel Focus Screen pro fotoaparát Pentacon Six TL P6 51mm | eBay a objednal jsem  to. Máte někdo zkušenosti s tímto fresnelem ?

• 0

#353 Luboszz

Luboszz

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 1 362 příspěvků(y)
Reputace: 170

Publikováno 10 září 2022 - 08:33:42

Už to tu bylo řečeno a není to jenom můj názor se Sixem se nejlíp fotí se šachtou.

• 0

#354 123

123

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 117 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 10 září 2022 - 15:09:20

Nedokážu přesně, rychle a spolehlivě zaostřit s p-sixem. Ani s vyklápěcí lupou v šachtě. 

• 0

#355 Luboszz

Luboszz

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 1 362 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2022 - 15:19:58

Nedokážu přesně, rychle a spolehlivě zaostřit s p-sixem. Ani s vyklápěcí lupou v šachtě. 

Pak může být vada někde jinde.Co ostřit podle hloubky ostrosti třeba 50 mm jí má dost velkou 80 mm tam už je to horší.

• 1

#356 Shimpan

Shimpan

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 71 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 10 září 2022 - 19:08:50

S původní matnicí není vada někde jinde, to je úplně to samé, jako zaostřování u Ljubitěla. Malá plocha matnice v kondenzorové čočce, lupička pro Bystrozrakého, prostě systémově špatně. I Flexaret V a dál má pořádnou matnici a lupu, Yashicy, Minolty, Mamiye, Rolleie mají pod matnicí kvalitní fresnelku, ale P6 byl v tomto ohledu těžce odfláknut a je třeba to na plnou hubu povědět. Proč asi většina uživatelů shání nové matnice od Arsatu?

Shimpan

• 0

#357 Luboszz

Luboszz

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 1 362 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2022 - 20:17:18

S původní matnicí není vada někde jinde, to je úplně to samé, jako zaostřování u Ljubitěla. Malá plocha matnice v kondenzorové čočce, lupička pro Bystrozrakého, prostě systémově špatně. I Flexaret V a dál má pořádnou matnici a lupu, Yashicy, Minolty, Mamiye, Rolleie mají pod matnicí kvalitní fresnelku, ale P6 byl v tomto ohledu těžce odfláknut a je třeba to na plnou hubu povědět. Proč asi většina uživatelů shání nové matnice od Arsatu?

Shimpan

Já osobně nikdy matnici nesháněl a vždycky fotil s tím co tam bylo.Pokud si na ten foták či objektiv zvyknu nechá se to i odhadem.Akorát Japonci to mají opačně což někomu nemusí vyhovovat.

• 0

#358 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 553 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 207

Publikováno 11 září 2022 - 07:39:46

Ja by som skôr potreboval autofokus, moje oči už majú svoje za sebou. Ináč celý život fotím s hranolom, mám merací aj nemeraci a matnica aká tam je mi nevadí. Skôr som prekvapený, že Nemci do tej matnice nedali klin. Cez šachtu fotím len výnimočne, tak to nejak prežijem.

• 0

#359 Luboszz

Luboszz

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 1 362 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2022 - 09:43:29

Ja by som skôr potreboval autofokus, moje oči už majú svoje za sebou. Ináč celý život fotím s hranolom, mám merací aj nemeraci a matnica aká tam je mi nevadí. Skôr som prekvapený, že Nemci do tej matnice nedali klin. Cez šachtu fotím len výnimočne, tak to nejak prežijem.

Autofokus není všechno.Záleží  na tom co je to za typ.Některý neumí ostřit přes sklo a podobně.A žere to dost baterky.

• 0

#360 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 553 příspěvků(y)
  • LocationPrešov

Publikováno 11 září 2022 - 13:02:42

Súhlasím, ja mám skúsenosť okrem nejakých vreckoviek len s kinofilmovými AF Pentaxmi 50,5,5n,3, a veľmi spoľahlivo suplujú moje oslabené oči, takže keby bolo niečo také aj na Pentacone, tak by som bol Happy.

• 0

#361 Shimpan

Shimpan

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 71 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 11 září 2022 - 15:30:47

Také už na tom s očima nejsem kdovíjak, ale i s Flexaretem V zatím zaostřím poměrně spolehlivě, s Mamčou bez problému, ale P6 to opravdu neusnadňuje. Mám kliku, že ho používám hlavně se širokými skly, která na Mamču nemám, takže pokud se v zaostřování seknu, většinou to není fatální.

Shimpan

• 0

#362 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 553 příspěvků(y)
  • LocationPrešov

Publikováno 12 září 2022 - 07:33:13

Zaujímavé je, že s Flexaretou VII. zaostrujem na matnicu s pomocou lupy bez problému, ale s Pentaconom mám problém, ale u toho zase pre zmenu s hranolom problém nemám.

• 0

#363 Jan1826

Jan1826

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2022 - 11:11:53

Našel jsem tohle Bright Split Image Fresnel Focus Screen pro fotoaparát Pentacon Six TL P6 51mm | eBay a objednal jsem  to. Máte někdo zkušenosti s tímto fresnelem ?

• 1

#364 beluna

beluna

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 43

Publikováno 21 září 2022 - 13:43:04

Nemám, ale prosím o podělení se se zkušeností, až to dorazí. Děkuji. 

• 0

#365 Jan1826

Jan1826

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2022 - 10:58:12

Dneska dorazila matnice, je potřeba ji vložit opačně tj. vypouklým středem dolů. Dále je potřeba matnici zezadu v rohách podložit cca 1 mm a ve předu (u objektivu) ve středu rovněž o cca 1 mm . Ty rozměry jsou orientační a je potřeba to doladit aby odpovídala zaostřená vzdálenost. Dále vymyslet nové uchycení. Tj. dodělej si sám, ale mě to neva. Po úpravách se zaostřuje perfektně a o poznání rychleji.

• 1

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních