Přejít na obsah


Fotka

nový fotoaparát


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
102 odpovědí na toto téma

#51 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 6 srpen 2011 - 18:59:43

Jediný pořádný Pentax je LX ! :!:
  • 0

#52 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 6 srpen 2011 - 19:03:02

:!: Takže je to jasný-Pentax to tady celé převálcoval! :lol:Takže abychom to vrátili na začátek-hodně se nás tady shodne na Pentaxu,od Kádva až po Kátisíc :( něco z toho bych tedy koupil a začal s tím fotit,to ostatní příjde časem... :(
  • 0

#53 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 6 srpen 2011 - 19:37:33

Pozor! Na LX už nejsou skoro nikde žádné ND! Alespoň dle mých zkušeností... :!:
  • 0

#54 karasisi

karasisi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 srpen 2011 - 19:30:19

alebo treba ísť touto cestou:
http://www.instructa...est-SLR-Camera/
  • 0

#55 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 8 srpen 2011 - 07:58:01

já jsem kinofilmákem vybavoval už 4 děvčata (z toho 3 krajinářky) a všechny dostaly Pentax ME a jedna Chinon CE4

je to levné
malé a lehké
blbuvzdorné
jednoduché na ovládání
výborná dostupnost docela kvalitních skel
rozšířený systém
dobré ceny příslušenství
relatovně dobrá opravitelnost
  • 0

#56 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 8 srpen 2011 - 07:59:30

ale přiznávám že jednou z důležitých věcí pro rozhodnutí bylo to že jej maly všechny půjčený na ohmatání a tudíž už byly trošku spjaté + vypočítavá možnost že si budou půjčovat skla.


ohmatání a prohmatání též nabízím
  • 0

#57 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 8 srpen 2011 - 08:05:34

ikdyž pokud má být primárním tématem krajina, tak bych se ani u kina nezastavoval a šel rovnou do SF a to spíše do nějakého drobečka s políčkem našířku (takže Pentax 645, Broňka ETR, MiniMamča)

ikdyž kino má určitě své přednosti, takže toto berte jenom jak OSOBNÍ názor
  • 0

#58 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 8 srpen 2011 - 08:24:08

Ešte k tej K1000, keď už, tak staršiu, ktorá ešte bola vyrobená v japan, kamarát ju má, a je s ňou spokojný

Ty čínské mají jednu podstatnou výhodu. Ručkový ukazatel expozimetru je nahrazen trojicí LED, což odstranilo nejčastější příčinu poruch.
  • 0

#59 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 8 srpen 2011 - 08:30:57

A ještě jsme pozapoměli na K2 !!!
To byl stroj, kterým se dalo nejenom výtečně fotit, ale také bylo možno utlouct medvěda, zastavit vlak a pod.

K2, K1000, KM a KX jsou všechny stejně velké a téměř stejně těžké. Na razanci získává verze K2 DMD s motorovým převíjením.
Vyrovná se mu PORST compact-reflex OCN s motorem (v originále Cosina CS-3).
  • 0

#60 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 8 srpen 2011 - 08:34:29

BTW - před časem jsem nabízel v bazárku výborně zachovalý Pentax P30 + objektiv 28-70/4 AL za cenu lidovou. Ještě leží doma.
  • 0

#61 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 8 srpen 2011 - 08:40:50

Jo a v Bazárku se nabízí Olympus OM-2n s objektivy - to je taky jedna z dobrých voleb.
  • 0

#62 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 srpen 2011 - 09:51:33

Ahoj, chtěla bych si koupit nový fotoaparát na kinofilm. Fotit bych chtěla především krajinu. Můžete poradit nějaký starší ale kvalitní kousek tak do 10 000 .- ?

pokud nebažíš po zrnitých snímcích, proč kinofilm? 6x4,5 středoformát vyjde do 10000 i s filtry. stativ máš?
  • 0

#63 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 9 srpen 2011 - 09:50:03

Ahoj, chtěla bych si koupit nový fotoaparát na kinofilm. Fotit bych chtěla především krajinu. Můžete poradit nějaký starší ale kvalitní kousek tak do 10 000 .- ?

pokud nebažíš po zrnitých snímcích, proč kinofilm? 6x4,5 středoformát vyjde do 10000 i s filtry. stativ máš?


což to máš naprosto recht, ale třeba se nechce s tím vším tahat! SF je přeci jen o trošku jiné váze - když jsem tahal Broniku po horách, tak i když je to kotě, je to na zádech přeci jen znát...
  • 0

#64 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 srpen 2011 - 10:10:25

... ale třeba se nechce s tím vším tahat! SF je přeci jen o trošku jiné váze - když jsem tahal Broniku po horách, tak i když je to kotě, je to na zádech přeci jen znát...


včera v galerii Velryba při vernisáži fotek a skulptur 3+1 (mimochodem, Achernar tam má moc pěkná nalezená zátiší) se davem proplétala droboučká, až subtilní dívenka s 6x4,5 aparátem a fotoreportovala... docela jí to slušelo, rozhodně víc než jiným krabičky od mýdla a telefony v napřažených rukách. :)
  • 0

#65 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 9 srpen 2011 - 10:47:22

... ale třeba se nechce s tím vším tahat! SF je přeci jen o trošku jiné váze - když jsem tahal Broniku po horách, tak i když je to kotě, je to na zádech přeci jen znát...


včera v galerii Velryba při vernisáži fotek a skulptur 3+1 (mimochodem, Achernar tam má moc pěkná nalezená zátiší) se davem proplétala droboučká, až subtilní dívenka s 6x4,5 aparátem a fotoreportovala... docela jí to slušelo, rozhodně víc než jiným krabičky od mýdla a telefony v napřažených rukách. :)


mno komu by SF 6x4,5 taky neslušelo, že?!? :) :lol:
  • 0

#66 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 srpen 2011 - 11:01:56

ono na původní otázku v úvodu je tolik odpovědí, že se ani nedají spočítat a třeba spíš začít od ohnisek která se mají používat a jejich světelnosti/ceny/dostupnosti
ale to OM 2 je hezoučkej aparát a jistě by taky slušel každýmu :lol: když už teda kinofilm
moooc rád s ním občasně pracuju i když nemířím většinou do krajiny, ale někomu do tváře
  • 0

#67 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 10 srpen 2011 - 17:08:58

ikdyž pokud má být primárním tématem krajina, tak bych se ani u kina nezastavoval a šel rovnou do SF a to spíše do nějakého drobečka s políčkem našířku (takže Pentax 645, Broňka ETR, MiniMamča)

ikdyž kino má určitě své přednosti, takže toto berte jenom jak OSOBNÍ názor


S tim stredoformatem 6x4,5 jsi nějaký troškař, ne?
  • 0

#68 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 10 srpen 2011 - 17:33:42

ikdyž pokud má být primárním tématem krajina, tak bych se ani u kina nezastavoval a šel rovnou do SF a to spíše do nějakého drobečka s políčkem našířku (takže Pentax 645, Broňka ETR, MiniMamča)

ikdyž kino má určitě své přednosti, takže toto berte jenom jak OSOBNÍ názor


S tim stredoformatem 6x4,5 jsi nějaký troškař, ne?

To si nemyslím, Standa má v tomhle pravdu.IMHO je 6x4,5 jeden z nejideálnějších formátů. Samozřejmě, hned po 8x10 8-) . Pokud bych necvakal VFkem, tak bych asik šel taky do 6x4,5. Čtvereček není pro každého. A na 6x9 už potřebuješ trošku dražší zvětšovák a zvětšovací sklo.
  • 0

#69 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 10 srpen 2011 - 18:06:54

nevím jak dopadli původní tazatel a zda se ještě mluví k němu, nebo už ne. ale tam kde si, ať je to kdekoliv, je jistě možnost potkat se s někým, kdo má mnooho aparátů a může názorně ukázat jak stroje, tak výstupy atp. to je asi nej, aby se vědělo, o čom tu kdo mluvíme 8-)

pokud bych měl takto z voleje a nemluvit o VF - 6x4,5 je opravdu úžasnej formát, zpravidla vybaven spolehlivými a únosnými těly s příslušenstvím pro každou špatnost a optika... ta bývá nekompromisní.
  • 0

#70 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 srpen 2011 - 18:30:59

8-) asi je na dovolené a nebo pod tím náporem tady- se lekla! :wink:
  • 0

#71 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 14 listopad 2011 - 16:42:08

zdravím, sem tu nový :lol: a to neni vše, výtahnu tohle starší téma abych se zeptal zda existuje nějaké tělo co bude:

-kovové, tudíž nezničitelné, spolehlivé, přijatelných rozměrů
-pracující za mrazu i ve vedru (baterky mi nevadí)
-nejkratší čas alespoň 1/2000
-bude mít alespoň prioritu clony, mohlo by i času, plný manuál samozřejmost
-co možná nejpřesnější meření
-MLU (ikdyž bych se bez něho i obešel)
-blokaci expozice
-opravdu jasný a velký hledáček s info o cloně a času
-kvalitní a dostupné (cenově taky) objektivy

no a to bude asi tak vše :lol:

v součastnosti mám Canon AE-1 a FD 50/1,4 s chrom nosem. fotky to umí pěkné ale chci něco lepšího s více možnostmi :lol: a canon má lepší těla pouze A-1 (nesplňuje všechny body) a cenově nedostupné F-1 new, no a multi program T-90 což nechci to už je velká obluda na moc baterek.

inu vaše názory?
:)
  • 0

#72 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 listopad 2011 - 17:18:18

zdravím, sem tu nový :lol: a to neni vše, výtahnu tohle starší téma abych se zeptal zda existuje nějaké tělo co bude:

-kovové, tudíž nezničitelné, spolehlivé, přijatelných rozměrů
-pracující za mrazu i ve vedru (baterky mi nevadí)
-nejkratší čas alespoň 1/2000
-bude mít alespoň prioritu clony, mohlo by i času, plný manuál samozřejmost
-co možná nejpřesnější meření
-MLU (ikdyž bych se bez něho i obešel)
-blokaci expozice
-opravdu jasný a velký hledáček s info o cloně a času
-kvalitní a dostupné (cenově taky) objektivy

no a to bude asi tak vše :lol:

v součastnosti mám Canon AE-1 a FD 50/1,4 s chrom nosem. fotky to umí pěkné ale chci něco lepšího s více možnostmi :lol: a canon má lepší těla pouze A-1 (nesplňuje všechny body) a cenově nedostupné F-1 new, no a multi program T-90 což nechci to už je velká obluda na moc baterek.

inu vaše názory?
:)


z toho mi vychází OM-4 nebo OM-4Ti.
bohužel neumí MLU.
  • 0

#73 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 14 listopad 2011 - 17:35:55

:lol: Tak záleží co si kdo pod "přijatelnými rozměry" představuje,pro někoho je 6x9 "detektivní" formát...
  • 0

#74 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 14 listopad 2011 - 17:46:55

:lol: Tak záleží co si kdo pod "přijatelnými rozměry" představuje,pro někoho je 6x9 "detektivní" formát...

malý mi přijde třeba ten AE-1, ale mohlo by to byt i o pár mm větší (nečíst pár cm :lol: )

kdyby šlo o SF snesl bych i takovou Mamču 645 ale je celkem drahá. třeba někdy přístě.. :lol:
  • 0

#75 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 14 listopad 2011 - 17:52:55

:lol: není-lze to koupit i za 5000,-Kč i se sklem...nemá výměnná záda,a je to typ 645
  • 0

#76 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 14 listopad 2011 - 17:57:43

z toho mi vychází OM-4 nebo OM-4Ti.
bohužel neumí MLU.

souhlas.
btw MLU u kinofilmu mi přijde jako totálně zbytná záležitost, bo kinofilm se co? na stativ nestrká.
také nerozumím potřebě 1/2000 závěrky (či rychlejší) - chceš fotit supersvětelnými skly na plnou díru ve dne na citlivé filmy?
  • 0

#77 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 14 listopad 2011 - 17:58:34

.. ta druhá část samozřejmě patří pisateli otázky, nikoliv odpovědi..
  • 0

#78 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 14 listopad 2011 - 18:14:33

z toho mi vychází OM-4 nebo OM-4Ti.
bohužel neumí MLU.

souhlas.
btw MLU u kinofilmu mi přijde jako totálně zbytná záležitost, bo kinofilm se co? na stativ nestrká.
také nerozumím potřebě 1/2000 závěrky (či rychlejší) - chceš fotit supersvětelnými skly na plnou díru ve dne na citlivé filmy?

no, občas sem s tím měl problém že tisícinka nestačila. takže sem stanovil alespoň dvoutisícinku. na MLU zas tak netrvám jak už sem psal, byl by to jen bonus.


Om-4 se mi zamlouvá
  • 0

#79 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 listopad 2011 - 18:55:05

z toho mi vychází OM-4 nebo OM-4Ti.
bohužel neumí MLU.

souhlas.
btw MLU u kinofilmu mi přijde jako totálně zbytná záležitost, bo kinofilm se co? na stativ nestrká.
také nerozumím potřebě 1/2000 závěrky (či rychlejší) - chceš fotit supersvětelnými skly na plnou díru ve dne na citlivé filmy?


já rozumím té 1/2000s (i tento čas je někdy hrozně dlouhý)
  • 0

#80 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 14 listopad 2011 - 20:23:53

EOS 30. Neni kovovy, ale to osobne nepovazuji za nevyhodu. Mel jsem dva. Uz mas k tomu objektiv. 28-105 3,5-4,5 na Paladixu taky bude. Doporucuju koupit k tomu BP.
  • 0

#81 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 14 listopad 2011 - 20:41:59

EOS 30. Neni kovovy, ale to osobne nepovazuji za nevyhodu. Mel jsem dva. Uz mas k tomu objektiv. 28-105 3,5-4,5 na Paladixu taky bude. Doporucuju koupit k tomu BP.

objektiv nemám, von EOS má bajonet EF kdežto AE-1 a starší Canony FD a jeste starsi FL. jinak EOS mají už takové ty moderní tvary to se mi nějak nepozdává, to by si pak leckdo mohl myslet že fotím na digitál :roll:
  • 0

#82 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 14 listopad 2011 - 21:32:53

berraneck
Na stativ se nestaví Leica - ostatní kinoaparáty (zvl. SLR) se na stativ (alespoň monopod) staví! Na tom trvám! :roll: :lol: :)
  • 0

#83 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 14 listopad 2011 - 22:56:04

pentaxista:
omlouvám se za subjektivní poupravení všeobecně známé teze! holt já to mám jinak - kor když se tu mluví o OM-4 :roll:

ad 1/2000 - to je samo věc názoru a přístupu. onehdá když jsem si hrál s nejsvětelnějšíma záklaďákama tak to bylo naknap. ale běžně se pohybuji mezi 1/60 a 1/250, bo nasadim filtr, zaclonim a je to tak akorát :lol:
  • 0

#84 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 14 listopad 2011 - 23:11:34

já se jen obávám že OM-4 u nás bude asi velmi špatně sehnatelná a když jo tak bude obouchaná :roll:
  • 0

#85 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 14 listopad 2011 - 23:11:39

Kdybych začínal dneska, tak bych si určitě kinofilm nekoupil. OM-4ku mám už asi jen z nostalgie. Jo pokud někdo chce kropit ulici na 36políček proč né. Ale svitek už udělá radost a bude tam vidět i nějaký posun v kvalitě...a to je motor do věcí příštích.
  • 0

#86 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 15 listopad 2011 - 07:52:17

OM-4ku mám už asi jen z nostalgie.

A kvůli 90tky ne? :roll: Nebo ses ji už zbavil?
  • 0

#87 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 15 listopad 2011 - 08:51:35

tu mam rozebranou na stole, od posledni navstevy v nejmenovane opravne kvuli vyhaknutymu clenu nejde zaostrit. No po slozeni uz jde zaostrit az na nekonecno... Je tam zakopanej pes, slozil jsem ji uz 6x a porad stejny, snad nerozebirali i ty zaostrovaci sneky ci co. Jeden ma rysku jak byly puvodne ale ta je evidentne spatne. Docela me to stve, to je hodne zajimavy sklo, i kdyz moje zajmy jsou momentalne sirsiho razeni.
  • 0

#88 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 listopad 2011 - 09:21:22

pentaxista:
omlouvám se za subjektivní poupravení všeobecně známé teze! holt já to mám jinak - kor když se tu mluví o OM-4 :lol:

ad 1/2000 - to je samo věc názoru a přístupu. onehdá když jsem si hrál s nejsvětelnějšíma záklaďákama tak to bylo naknap. ale běžně se pohybuji mezi 1/60 a 1/250, bo nasadim filtr, zaclonim a je to tak akorát :)


zkus nasadit 400-500mm objektiv, třeba i s TC, a fotit ptáčky , zvířátka či jiné mrštné (i neživé) věci 1/250-1/500. :) nedostatek zkušenosti nemusí zrovna znamenat, že ty krátké časy jsou na aparátech zbytečné :roll:
  • 0

#89 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 listopad 2011 - 09:22:40

já se jen obávám že OM-4 u nás bude asi velmi špatně sehnatelná a když jo tak bude obouchaná :roll:

myslím, že toto nemusí být pravda. a díky otevření hranic není trh omezen na českou kotlinu, že?
  • 0

#90 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 15 listopad 2011 - 10:27:58

Jeden ma rysku jak byly puvodne ale ta je evidentne spatne.

Jestli někdo rozvrtal i ty vnitřní šneky, tak potěš pánbůch... To je na uražení pracek. Snad sehnat nějakého opravdu vyškoleného opraváře u Olympusu (což v naší kotlině vydím jako problém).
  • 0

#91 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 15 listopad 2011 - 10:29:14

zkus nasadit 400-500mm objektiv, třeba i s TC, a fotit ptáčky , zvířátka či jiné mrštné (i neživé) věci 1/250-1/500. :) nedostatek zkušenosti nemusí zrovna znamenat, že ty krátké časy jsou na aparátech zbytečné :lol:

dyk píšu, že to je o přístupu - a ten můj focení ptáčků nezmiňuje :roll:

adamz - i kdyby ses měl omezit jen na portály allegra, tak s pomocí polských kolegů získáš i aparát typu OM-4ky poměrně rychle a za rozumnou cenu. je však pravda, že pro začátečníka mohou být zahraniční nákupy s vyšší mírou rizika, než pro zkušeného harcovníka ebayem. nutno podotknout, že se tomu dá vyvarovat pozorným čtením fóra, kde i na toto téma informace jsou.
  • 0

#92 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 15 listopad 2011 - 12:34:05

zdravím, sem tu nový :lol: a to neni vše, výtahnu tohle starší téma abych se zeptal zda existuje nějaké tělo co bude:

-kovové, tudíž nezničitelné, spolehlivé, přijatelných rozměrů
-pracující za mrazu i ve vedru (baterky mi nevadí)
-nejkratší čas alespoň 1/2000
-bude mít alespoň prioritu clony, mohlo by i času, plný manuál samozřejmost
-co možná nejpřesnější meření
-MLU (ikdyž bych se bez něho i obešel)
-blokaci expozice
-opravdu jasný a velký hledáček s info o cloně a času
-kvalitní a dostupné (cenově taky) objektivy

no a to bude asi tak vše :wink:

v součastnosti mám Canon AE-1 a FD 50/1,4 s chrom nosem. fotky to umí pěkné ale chci něco lepšího s více možnostmi :lol: a canon má lepší těla pouze A-1 (nesplňuje všechny body) a cenově nedostupné F-1 new, no a multi program T-90 což nechci to už je velká obluda na moc baterek.

inu vaše názory?
:lol:

Nikon FM3A. Jediná nevýhoda je cena.
  • 0

#93 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 15 listopad 2011 - 13:38:03

fm3a je bohužel cenově trošku jinde :wink:
  • 0

#94 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 16 listopad 2011 - 01:13:41

fm3a je bohužel cenově trošku jinde :wink:

Po pravdě, do podmínek jsi nenapsal, že má být levný :lol:
Když chceš nekompromisně dokonalý foťák, je jasné, že bude něco stát.
Taky slušný a cenově zajímavější je starší typ FM2. Tomu z tvých požadavků (a oproti FM3A) chybí priorita clony. Ještě levnější je FM, který má nejkratší čas 1/1000s. Ten používám a jsem spokojen. Pak existuje ještě "plasťák" FM10 vyráběný Cosinou. Vlastní zkušenost nemám. Tyhle všechny jsou plně mechanické, baterky mají jen na měření expozice (výjimka je FM3A, který má hybridní závěrku; funguje buď plně mechanicky nebo elektronicky v režimu priority clony). To umožňuje focení v mrazu, kde elektronické někdy nefungují kvůli baterkám. Kolegové asi namítnou, že mnoho elektronických foťáků v mrazu funguje - ano, ale jak dlouho a v jakém mrazu? Do -10°C většinou není problém, ale pak je to horší.
  • 0

#95 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 16 listopad 2011 - 10:57:52

zdravím, sem tu nový :D a to neni vše, výtahnu tohle starší téma abych se zeptal zda existuje nějaké tělo co bude:

-kovové, tudíž nezničitelné, spolehlivé, přijatelných rozměrů
-pracující za mrazu i ve vedru (baterky mi nevadí)
-nejkratší čas alespoň 1/2000
-bude mít alespoň prioritu clony, mohlo by i času, plný manuál samozřejmost
-co možná nejpřesnější meření
-MLU (ikdyž bych se bez něho i obešel)
-blokaci expozice
-opravdu jasný a velký hledáček s info o cloně a času
-kvalitní a dostupné (cenově taky) objektivy

Já bych navrhl - proti proudu - Pentax MZ-M. Má všechno, kromě toho, že je plastový. Ale - on ten plast vydrží překvapivě hodně. A kdybys ho opravdu rozflákal, tak nový přijde na pár stovek.
  • 0

#96 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2011 - 11:02:10

... - ano, ale jak dlouho a v jakém mrazu? Do -10°C většinou není problém, ale pak je to horší.


OM-4 a OM-4Ti byly testovány v docela drsných zkouškách v prostředí od -40 do +70 st.C, v parní komoře i odsávání z brusírny. Je to zajímavé čtení, ten popis technologického postupu a výsledky ...
  • 0

#97 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 16 listopad 2011 - 11:10:10

tak Nikon má ještě FA a FE2, F3

popravdě nějaké favority sem měl určené:

z baterkových: OM-4, Nikon FA, F3 možná ten FE2 (ale neznám jejich parametry tak do podrobna)

mechaniky(tudiz bych ozelel A priori a ty dalsi elektro veci coz se mi moc nechce): FM2, OM-1(ikdyž čas má jen 1/1000)

na Pentaxech nějak nemusím to ovládání času tlačítkama

jinak nutno podotknout že ta AE-1 mi fungovala bezchybně i při -15
:D ale to nebyla trvale na mrazu
  • 0

#98 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2011 - 11:26:08

taky vůbec není špatná mechanická OM-3 i její dražší sourozenec Ti se závěrkou do 1/2000 :D (a tam už se himalájského mrazu skutečně bát nemusíš). To nejlepší z měření (multispot meter) má stejné jako OM-4, tudíž je to prostě ef ef..... (akorát je trochu dražší, žejo)


tak Nikon má ještě FA a FE2, F3

popravdě nějaké favority sem měl určené:

z baterkových: OM-4, Nikon FA, F3 možná ten FE2 (ale neznám jejich parametry tak do podrobna)

mechaniky(tudiz bych ozelel A priori a ty dalsi elektro veci coz se mi moc nechce): FM2, OM-1(ikdyž čas má jen 1/1000)

na Pentaxech nějak nemusím to ovládání času tlačítkama

jinak nutno podotknout že ta AE-1 mi fungovala bezchybně i při -15
:lol: ale to nebyla trvale na mrazu


  • 0

#99 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 16 listopad 2011 - 11:33:12

Driv to delal p. Vrana ale ten uz u Olympusu asi neni neb stary OM uz neopravuji. Od nej to bylo vporadku. Jeden snek se vyndat musi, ale ty rysky jsou blbe, druhej nema duvod byt rozebran a ani rysky nema. Vpodstate to jde slozit jen dvema zpusoby tak nevim, jeste to budu pokouset samo :D Neni mrtvej je jen docasne indisponovanej.


Jeden ma rysku jak byly puvodne ale ta je evidentne spatne.

Jestli někdo rozvrtal i ty vnitřní šneky, tak potěš pánbůch... To je na uražení pracek. Snad sehnat nějakého opravdu vyškoleného opraváře u Olympusu (což v naší kotlině vydím jako problém).


  • 0

#100 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 16 listopad 2011 - 16:23:15

na Pentaxech nějak nemusím to ovládání času tlačítkama

MZ-M má otočný volič časů, jak to na věky věků určil již pan Barnack.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních