Přejít na obsah


Fotka

ubývají platící členové


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
165 odpovědí na toto téma

#1 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 113 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 17 leden 2012 - 14:01:22

S rostoucím počtem členů nám ubývají platící členové. Proč myslíte, že tomu tak je? Škoda, že odcházejí i ti, kterých jsem si velmi vážil.
  • 0

#2 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 leden 2012 - 14:16:28

S rostoucím počtem členů nám ubývají platící členové. Proč myslíte, že tomu tak je? Škoda, že odcházejí i ti, kterých jsem si velmi vážil.


jojo, tak to v životě chodí, mně už taky kamarádi vymírají :)
Jinak, otče, tebou vznesený dotaz je docela jako chůze po tenkém ledě. Jsem zvědav na odpovědi.
  • 0

#3 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 17 leden 2012 - 14:30:34

stydím se za sebe a hned jsem odeslal příspěvek :) - tohle fórum mi dalo spoustu užitečných informací a vede mě od prvního krůčku tak je na čase se mu alespoň částečně revanšovat...
  • 0

#4 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 leden 2012 - 15:38:31

Vím, že nené jednoduché web spravovat, ale mě nedávno skončilo předplatné a než jsem zjistil, jak zaplatit, trvalo mi to asi půl hodiny. Moc nechybělo a platbu bych odložil na "později". Kdyby upozorňující mail obsahoval podrobnosti pro zaplacení a případně přišel s předstihem, nemělo by to chybu. Jinak jsem moc rád, že TK funguje.
  • 0

#5 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 17 leden 2012 - 17:09:03

Já momentálně nemám zaplaceno,protože mi vypršela lhůta předchozího předplacení, v současné době jsem v dlouhém zástupu nezaměstnaných a smrdím korunou... Až se situace zlepší, určitě si zase předplatím,protože temné také za mnohé vděčím.
  • 0

#6 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 18 leden 2012 - 08:39:21

Možná, že relativní počet platících ubývá ale absolutně snad nikoliv. Navíc - fórum snad tolik tolik vydělávat nemusí, doména a hosting jsou záležitostí pár set korun ročně nebo se pletu?

U mě je to jednoduché, většinu času trávím konzumací napsaného nebo upřesňujícími otázkami. Na rady nebo debaty se ještě necítím (kolikrát už jsem ze sebe udělal blbce) - od toho tady stále je mnoho mnoho povolanějších.
  • 0

#7 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 18 leden 2012 - 08:54:13

pravda :-) nesleduji to, nevím jak se to dá vyhledat, ale když to otec říká, něco na tom bude. a kdyby nic jiného, tento můj restík mi to připomělo. má platba je odeslána, TK vděčím za mnohé.
  • 0

#8 kukuraj

kukuraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 leden 2012 - 10:05:43

Taky uz se delsi dobu odhodlavam k podpore webu, nicmene "ono to funguje" i bez toho a tak to clovek odklada...nicmene vcera uhrazeno podle navodu po kliknuti na seznam uzivatelu, takze snad se platba probojuje tam kam ma :-) Prichazi pak nejake upozorneni nebo jak poznam, ze uz vse "probehlo" ?
  • 0

#9 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 18 leden 2012 - 10:41:08

dostaneš mašličku vedle ikony, v osobním nastavení ti naskočí předplacené dny a začnou fungovat soukromé zprávy neboli SZ.
  • 0

#10 kukuraj

kukuraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 leden 2012 - 10:47:07

ok, diky.
  • 0

#11 hajma

hajma

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 leden 2012 - 14:20:43

S rostoucím počtem členů nám ubývají platící členové. Proč myslíte, že tomu tak je?


Ja jsem se teda zaregistroval pred nekolika tydny a dokud jsem neuvidel tohle vlakno, tak jsem ani netusil, ze tady nejake financni prispivani/clenstvi je.
Pokud je to opravdu potreba, proc tu informaci nehodit do leveho sidebaru treba? aby to bylo na ocich ...
  • 0

#12 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 18 leden 2012 - 15:02:29

já tak nějak zatím nemám ani kačku, příspěvek pošlu hned jak dostanu první vejplatu
  • 0

#13 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 18 leden 2012 - 16:53:28

pavle / tazi ? :-)

smyslem tohoto vlákna myslím nebylo vzbuzovat v někom špatné svědomí, případně naznačovat komukoliv, že tu není bez příspěvku vítán, ni?

situaci vidím tak, že pokud se tu nědo pohybuje delší čas, dříve či později na něj odněkud možnost přispět vykoukne a je na jeho uvážení, zda se pro to rozhodne. a protože vzory táhnou, stužka u ikonky některého zasloužilého, ctihodného člena může být třeba tou inspirací. jinak sosejte a pište co klávesnice ráči zcela zdarma.

pokud to chápu špatně, povolaní provedou ráznou korekci.
  • 0

#14 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 18 leden 2012 - 20:10:10

Ja jsem se teda zaregistroval pred nekolika tydny a dokud jsem neuvidel tohle vlakno, tak jsem ani netusil, ze tady nejake financni prispivani/clenstvi je.
Pokud je to opravdu potreba, proc tu informaci nehodit do leveho sidebaru treba? aby to bylo na ocich ...


to je docela důležitý podnět pro adminy
  • 0

#15 dc

dc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové, Czech Republic, EU, Earth, This Space
Reputace: 24

Publikováno 19 leden 2012 - 09:53:18

Docela mě překvapují předchozí příspěvky. Cožpak jste nikdy nezkusili použít (nebo najít) hledání? Tam na vás hned vybafne placení. Jak tedy hledáte, co potřebujete?

BTW asi by se opravdu mělo buď platit (a platby chtít) s velikým předstihem nebo poněkud zrychlit vyřizování "předplatného". Když jsem prve platil, pár dní jsem si myslel, že můj příspěvek zabloudil někam do bezcestných pustot.
  • 0

#16 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 19 leden 2012 - 09:59:20

Ja som už x krát rozmýšlal, že si zaplatím "členské" ale vždy som potom došiel k názoru že načo ? Čo mi to prinesie ? Nič.
Oficiálnu ponuku, ktorú dávam adminom tohto servru je to, že umiestnim zadarmo stránku na sovoje servery a zasponzorujem aj ročný poplatok za doménu. Prevádzka sa bude teda rovnať 0 Kč za rok.
  • 0

#17 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 19 leden 2012 - 13:35:17

Docela mě překvapují předchozí příspěvky. Cožpak jste nikdy nezkusili použít (nebo najít) hledání? Tam na vás hned vybafne placení. Jak tedy hledáte, co potřebujete?

Popravdě řečeno mě to opravdu nenapadlo. Prošel jsem si nabídku "Co zde najdete" a když jsem tam placení nenašel, tak to pro mě končilo. Nemám účet a tak musím o zaplacení někoho poprosit, ale nebyl jsem mu schopen říct číslo účtu (že si ho budu hledat mezi příspěvky je pro mě nepřijatelná varianta). Pokud by mělo být placení běžné, mělo by být i běžně k dosažení.

Hledání mě občas zlobí, tak ho moc nepoužívám.

Jinak úplně z jiné stránky: Také náměty příspěvků už nejsou to co bývalo. Když to tak shrnu, je asi patnáct lidí, jejichž příspěvky mě zajímají. Např. Pentaxistovi příspěvky si schovávám a dělám si z nich takovou malou učebnici, takže bych měl zaplatit taky jemu :lol:
  • 0

#18 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 069 příspěvků(y)
Reputace: 388

Publikováno 19 leden 2012 - 14:21:04

Lidi, mne nejvic prekvapuji prispevky typu "nevim, co bych z toho mel". Ano - zdaleka ne vzdy clovek ze vseho muze "neco mit". Stejne tak nesouhlasim s recmi typu "uz to tu neni, co bejvalo". Vsechno se meni a TK stale zustava nejvetsi internetovou krizovatkou zajemcu o klasickou fotografii; pres vsechny nedokonalosti, ktere bychom jiste dovedli najit, je to porad jedinecne misto. A bude takove, jaci budeme my. TK jsem nasel teprve pred asi dvema lety a ony mysticke "zlate casy" nepamatuju - vezte, ze tak je to vzdycky, v jakekoli spolecnosti, jakomkoli kolektivu, veci i lidi se meni, nekdy k lepsimu, nekdy horsimu a vetsinou proste k sirsimu.
Uznavam, ze najit tu nejakou informaci o placeni je tezke, taky mi to dalo praci a vcera jsem nejake penize poslal. Dostupnost tehle informace by mela byt snazsi, bezesporu.
Velmi si vazim toho, ze takhle obrovskou praci nekdo nezistne pro sve kolegy vykonava a setrvava u toho po cele roky, je to obdivuhodne.
  • 0

#19 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 19 leden 2012 - 14:49:55

Já za tu stovku dostávám dost čtení na rok a ještě pokecám. A mašlička je hezká. Vždyť to kilo stojí běžně časopis ( = reklamní katalog + pár canců furt dokola + soutěž )
Těch 8,33 měsíčně si ještě můžu dovolit.
  • 0

#20 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 19 leden 2012 - 14:58:27

Já za tu stovku dostávám dost čtení na rok a ještě pokecám. A mašlička je hezká. Vždyť to kilo stojí běžně časopis ( = reklamní katalog + pár canců furt dokola + soutěž )
Těch 8,33 měsíčně si ještě můžu dovolit.


Nejde o peniaze ale o princíp.
Ak chce odomňa niekto peniaze, musí mi za ne niečo ponúknuť. V tom či si zaplatím alebo nezaplatím je rozdiel len v internej pošte, ktorá v podstate nie je nejako výnimočne dôležitá. Takže rozdiel medzi platiacimi a neplatiacimi divákmi je mizivý.
Ak sa peniaze používajú na prevádzku serveru, som ochotný, ako som písal vyššie, prevádzku zasponzorovať formou hostingu a domény zadarmo.
  • 0

#21 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 19 leden 2012 - 15:02:10

Omlouvám se, nechtěl jsem psát o tom co "bejvávalo".
Měl jsem namysli spíš určitý přirozený vývoj, kdy se zajímavá a poutavá témata tak trochu vyčerpala a zůstává takový trvalý poklid.
Občas se objeví někdo se zajímavým objevem, ale to se přirozeně nestává často.
  • 0

#22 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 19 leden 2012 - 15:09:37

Já za tu stovku dostávám dost čtení na rok a ještě pokecám. A mašlička je hezká. Vždyť to kilo stojí běžně časopis ( = reklamní katalog + pár canců furt dokola + soutěž )
Těch 8,33 měsíčně si ještě můžu dovolit.


Nejde o peniaze ale o princíp.
Ak chce odomňa niekto peniaze, musí mi za ne niečo ponúknuť. V tom či si zaplatím alebo nezaplatím je rozdiel len v internej pošte, ktorá v podstate nie je nejako výnimočne dôležitá. Takže rozdiel medzi platiacimi a neplatiacimi divákmi je mizivý.
Ak sa peniaze používajú na prevádzku serveru, som ochotný, ako som písal vyššie, prevádzku zasponzorovať formou hostingu a domény zadarmo.


ale tu si tuším o peníze nikdo neřekl, ni? tak prosím, ať se z toho nestane nějaký drámo. motivace k zaplacení či nezaplacení je každého soukromá věc. někdo má pocit že i služba zdarma je ponuka a získá dobrý pocit, pokud na ní zcela dobrovolně přispěje. jiný na to má odlišný názor a važme si především toho, že tu nikdo není diskriminován. otázka příspěvků zatím není a nikdy nebyla zásadní pro chod TK.
  • 0

#23 kukuraj

kukuraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 leden 2012 - 15:14:18

Docela mě překvapují předchozí příspěvky. Cožpak jste nikdy nezkusili použít (nebo najít) hledání? Tam na vás hned vybafne placení. Jak tedy hledáte, co potřebujete?

Popravdě řečeno mě to opravdu nenapadlo. Prošel jsem si nabídku "Co zde najdete" a když jsem tam placení nenašel, tak to pro mě končilo. Nemám účet a tak musím o zaplacení někoho poprosit, ale nebyl jsem mu schopen říct číslo účtu (že si ho budu hledat mezi příspěvky je pro mě nepřijatelná varianta). Pokud by mělo být placení běžné, mělo by být i běžně k dosažení.

Hledání mě občas zlobí, tak ho moc nepoužívám.

Jinak úplně z jiné stránky: Také náměty příspěvků už nejsou to co bývalo. Když to tak shrnu, je asi patnáct lidí, jejichž příspěvky mě zajímají. Např. Pentaxistovi příspěvky si schovávám a dělám si z nich takovou malou učebnici, takže bych měl zaplatit taky jemu :lol:


No ja uz zaplatil, maslicku teda jeste nemam, nicmene pri hledani to o placeni nic neukazuje. Max. v seznamu clenu, kde je i navod, nebo pokud jsem se pidil po SZ. Dal tusim nejela galerie a uz me jede. Tak nevim :-o
  • 0

#24 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 19 leden 2012 - 15:41:17

Já za tu stovku dostávám dost čtení na rok a ještě pokecám. A mašlička je hezká. Vždyť to kilo stojí běžně časopis ( = reklamní katalog + pár canců furt dokola + soutěž )
Těch 8,33 měsíčně si ještě můžu dovolit.


Nejde o peniaze ale o princíp.
Ak chce odomňa niekto peniaze, musí mi za ne niečo ponúknuť. V tom či si zaplatím alebo nezaplatím je rozdiel len v internej pošte, ktorá v podstate nie je nejako výnimočne dôležitá. Takže rozdiel medzi platiacimi a neplatiacimi divákmi je mizivý.
Ak sa peniaze používajú na prevádzku serveru, som ochotný, ako som písal vyššie, prevádzku zasponzorovať formou hostingu a domény zadarmo.


Len jeden taký drobný dotaz: Kde končia vlastne tie príspevky a na čo sa využívajú ? To by ma skutočne zaujímalo.

ale tu si tuším o peníze nikdo neřekl, ni? tak prosím, ať se z toho nestane nějaký drámo. motivace k zaplacení či nezaplacení je každého soukromá věc. někdo má pocit že i služba zdarma je ponuka a získá dobrý pocit, pokud na ní zcela dobrovolně přispěje. jiný na to má odlišný názor a važme si především toho, že tu nikdo není diskriminován. otázka příspěvků zatím není a nikdy nebyla zásadní pro chod TK.


  • 0

#25 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 19 leden 2012 - 15:41:49

Len jeden taký drobný dotaz: Kde končia vlastne tie príspevky a na čo sa využívajú ? To by ma skutočne zaujímalo.
  • 0

#26 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 19 leden 2012 - 15:45:07

Len jeden taký drobný dotaz: Kde končia vlastne tie príspevky a na čo sa využívajú ? To by ma skutočne zaujímalo.


to je právě ono :lol: já přispěl, a skutečně mě nezajímá, kde to končí. pokud by mě to zajímalo a necítil v tomto klid, nepřispěji a budu vědět, že si kvůlivá tomu o mně tady nebude nikdo nic špatného myslet.
  • 0

#27 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 19 leden 2012 - 17:42:03

Jak už na udání některého z členů prověřil finanční úřad, příspěvky nemizí jen tak v nějaké kapse. Vždy se plně využijí. Co zbyde z provozu serveru atp. jde na sraz - odměny pro aktivní členy atp. (trička, minule odznaky např. nějaké to překvapení...) Ač jsem admin, s penězi nemám nic společného, vše má na sobě navázáno taz. Systém je nastavený jak je nastavený, nikdo nikoho k poslání stovky nenutí. Mně osobně se tohle vlákno docela ekluje, myslím si, že nemělo vůbec vzniknout - ať lidé dají když chtějí, ale smutný oči ala wikipedie, se mi nelíbí. Tím spíš, že s tím nepřišel taz, ale otec, který je normálním členem jako každý jiný...
  • 0

#28 kukuraj

kukuraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 leden 2012 - 18:50:47

No taky si myslim ze je zbytecny resit na co presne se penize vyuzijou. Bud prispet chci nebo ne. Nikdo me do toho nenuti.
  • 0

#29 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 19 leden 2012 - 21:00:57

Jak už na udání některého z členů prověřil finanční úřad, příspěvky nemizí jen tak v nějaké kapse. Vždy se plně využijí. Co zbyde z provozu serveru atp. jde na sraz - odměny pro aktivní členy atp. (trička, minule odznaky např. nějaké to překvapení...) Ač jsem admin, s penězi nemám nic společného, vše má na sobě navázáno taz. Systém je nastavený jak je nastavený, nikdo nikoho k poslání stovky nenutí. Mně osobně se tohle vlákno docela ekluje, myslím si, že nemělo vůbec vzniknout - ať lidé dají když chtějí, ale smutný oči ala wikipedie, se mi nelíbí. Tím spíš, že s tím nepřišel taz, ale otec, který je normálním členem jako každý jiný...


Ja som ťa neudal. :-o

Ale vidíš, vôbec ma nenapadlo, že sa to pužíva napr. na zrazy, nejaké drobnosti a tak. Stačilo napísať a hneď je mi to jasné.

Prosím teda, kde sa to hradí, prispejem aj ja. :lol:
  • 0

#30 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 19 leden 2012 - 21:07:32

Len jeden taký drobný dotaz: Kde končia vlastne tie príspevky a na čo sa využívajú ? To by ma skutočne zaujímalo.


Hele, a Mě je to jedno !
Kdybych si chtěl užít tolik zábavy v hospodě, tak to bude dražší. Protažení jednoho filmu foťákem + zvětšování taky vyjde přes kilo.
Jestli na mě tady někdo vydělal, tak všechna čest, zaslouží si to.
Všechno má svojí cenu a tuto akceptuji.

Na světě jsou důležitější starosti, než osmpade za měsíc.



Aby nedošlo k mýlce, z provozu TK doopravdy nemám ani halíř.
  • 0

#31 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 19 leden 2012 - 21:23:58

Len jeden taký drobný dotaz: Kde končia vlastne tie príspevky a na čo sa využívajú ? To by ma skutočne zaujímalo.


Hele, a Mě je to jedno !
Kdybych si chtěl užít tolik zábavy v hospodě, tak to bude dražší. Protažení jednoho filmu foťákem + zvětšování taky vyjde přes kilo.
Jestli na mě tady někdo vydělal, tak všechna čest, zaslouží si to.
Všechno má svojí cenu a tuto akceptuji.

Na světě jsou důležitější starosti, než osmpade za měsíc.



Aby nedošlo k mýlce, z provozu TK doopravdy nemám ani halíř.


Tu vôbec nejde o peniaze. 100 korún za rok je tak smiešna suma, že to ani nemá zmysel. Mesačne ma fotografovanie vyjde na cca. 100 násobok tejto sumy a charitatívne projekty, na ktoré pravideľne mesačne platím asi na 100 EUR.
Ja mám už ale skutočne nedôveru k akémukoľvek podporovaniu čohokoľvek nejasného. Naposledy keď som sponzorsky prispel na jednu fotografickú výstavu, tak som tomu vôbec nevenoval pozornosť. Až do doby, keď som náhodou sponzorovaného fotografa nezbadal v televízii, ako si hrá s našimi "celebritami" golf. Vtedy ma skoro sľak trafil. A tá suma nebola malá. Tým ale nechcem povedať, že tu niekto na temnej z tých smiešnich príspevkov hrá golf alebo absolvuje dovolenku na Kube.

Mali by sa ale v tom jasne zaviesť pravidlá. Mali by buď platiť všetci alebo nikto. Takéto platenie, že niekto áno, niekto nie je o ničom.

A stále platí moja už 3 krát opakovaná ponuka na hosting a doménu zadarmo. :lol:
  • 0

#32 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 19 leden 2012 - 21:52:29

Len jeden taký drobný dotaz: Kde končia vlastne tie príspevky a na čo sa využívajú ? To by ma skutočne zaujímalo.


Hele, a Mě je to jedno !
Kdybych si chtěl užít tolik zábavy v hospodě, tak to bude dražší. Protažení jednoho filmu foťákem + zvětšování taky vyjde přes kilo.
Jestli na mě tady někdo vydělal, tak všechna čest, zaslouží si to.
Všechno má svojí cenu a tuto akceptuji.

Na světě jsou důležitější starosti, než osmpade za měsíc.



Aby nedošlo k mýlce, z provozu TK doopravdy nemám ani halíř.


Tu vôbec nejde o peniaze. 100 korún za rok je tak smiešna suma, že to ani nemá zmysel. Mesačne ma fotografovanie vyjde na cca. 100 násobok tejto sumy a charitatívne projekty, na ktoré pravideľne mesačne platím asi na 100 EUR.
Ja mám už ale skutočne nedôveru k akémukoľvek podporovaniu čohokoľvek nejasného. Naposledy keď som sponzorsky prispel na jednu fotografickú výstavu, tak som tomu vôbec nevenoval pozornosť. Až do doby, keď som náhodou sponzorovaného fotografa nezbadal v televízii, ako si hrá s našimi "celebritami" golf. Vtedy ma skoro sľak trafil. A tá suma nebola malá. Tým ale nechcem povedať, že tu niekto na temnej z tých smiešnich príspevkov hrá golf alebo absolvuje dovolenku na Kube.

Mali by sa ale v tom jasne zaviesť pravidlá. Mali by buď platiť všetci alebo nikto. Takéto platenie, že niekto áno, niekto nie je o ničom.

A stále platí moja už 3 krát opakovaná ponuka na hosting a doménu zadarmo. :-o


Hosting si vyřiď s Tazzem,
Sponzorování golfu by mě taky fakt nasralo. :lol:
Je na stole otázka: "Jak udělat TK pro platící atraktivnější?" ???
  • 0

#33 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 19 leden 2012 - 21:56:43

A o co ti vlastně jde. Chceš si založit svou komoru nebo co? S jasně nastavenými pravidly.
  • 0

#34 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 19 leden 2012 - 22:09:49

Tak si uděláme téma jen pro platící? Mohlo by se jmenovat "Vanikové rohlíčky"
  • 0

#35 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 19 leden 2012 - 22:12:38

Já bych měl radši vepřové řízečky. Můžu si založit svoje?
  • 0

#36 Luisifer

Luisifer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 96 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 19 leden 2012 - 22:13:22

Tak sem chtěl poslat interku a ....
a tak v opilecké výši naplnil předplatitelů díži.

Tenhle web každopádně nesmí odejít, co bych pak jinak měl v záložkách neustále otevřeny? :lol:
  • 0

#37 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 19 leden 2012 - 22:39:47

Já bych měl radši vepřové řízečky. Můžu si založit svoje?


Jasně

A pokud budeme chtít dojít konsenzu, tak laktoovomlíkorybokuřemasovegetariánské řízky + tatarák s buřtama má neodolatelný kouzlo.


Ale téma: "Mimo TK", kde si předplatitelé můžou vzájemně pomáhat. Má cosi do sebe :lol:
  • 0

#38 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 20 leden 2012 - 01:45:32

Vaše posledné príspevky patria do kategórie Trapnejší vyhráva a skutočne len ťažko na ne konštruktívne reagovať.
Ťažko to asi niektorí z Vás pochopia ale proste na to, aby som dostal od ľudí peniaze platia 2 základné veci:
1.) Prinútim ľudí platiť - zákonom, nariadením, ...
2.) Ponúknem ľuďom službu, tovar alebo čokoľvek iné, čo je pre nich natoľko atraktívne, že sú ochotní za to platiť dobrovoľne.

Prvý prípad sa na temnú nevsťahuje a bohužiaľ ani druhý. Nechcem týmto do nikoho vŕtať ani nikoho urážať. Len vyjadrujem svoj názor a skúsenosti rokmi overené praxou. Proste si treba uvedomiť, že platenie príspevku na temnej neprináša platiteľovi natoľko atraktívne výhody, služby alebo už čokoľvek iné oproti neplatiacemu "zákazníkovi" a nie je sa teda čomu diviť, že sa do toho ľudia nehrnú. Na to, aby ľudia platili dobrovoľne a dokonca radi je potreba niečo viac len ako akási hrdosť, že som prispel na nejaký projekt. A reči o tom, ako nie vždy musíš za svoje peniaze niečo dostať, sú prepáčte ale absolútny diletantizmus. Na svete už to proste tak chodí, že každý chce za svoje peniaze niečo dostať !

A keď chceme, aby sa temnákomora rozvíjala a neustále oslovovala nových a nových klientov, ktorí by boli dokonca ochotní nejaký ten príspevok platiť, tak sa poďme konštruktívne baviť na tému napr.: ako temnú vylepšiť, aké nové služby pre klientov pripraviť, ... a nie smiešnosti typu založme si vanilkové fórum.

Temnakomora je v dnešnej dobe a pobode zatuchlá, nikam nesmerujúca a perspektívne sa nerozvíjajúca "inštitúcia", ktorá nemá s modernou podobou nič spoločné. A to nemyslím zle, temnú mám tak isto ako mnohí z Vás rád.
  • 0

#39 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 leden 2012 - 01:59:16

to spooky:
nic ve zlém:
občas si mi, ani nevím proč, vynoří v paměti postava hostinského z Hospody na mýtince.
:lol: :-o
  • 0

#40 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 20 leden 2012 - 02:00:39

to spooky:
nic ve zlém:
občas si mi, ani nevím proč, vynoří v paměti postava hostinského z Hospody na mýtince.
:lol: :-o


Nieviem síce o čom je reč, ale predpokladám niečo úžasne vtipné.
  • 0

#41 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 20 leden 2012 - 06:36:56

mi to nedá, spooky, proč furt vysíráš. Pokud je mi známo tak Temná komora je bez reklam a podobných vymožeností, proto asi ten nezájem o tvůj hosting. Nech už te svůj problém na jindy.
  • 0

#42 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 20 leden 2012 - 08:34:27

spooky - a proto žijí tisíce provozovatelů webů s infem či programy v bludu a mají na stránkách "donate". Jinak k tomu, že bys chtěl, aby temná měla nějaký program, někam směřovala. Jsem na ní od začátku, od začátku jsem minimálně trochu viděl do jejího vedení. A po těch letech si vcelku myslím, že tenhle status quo je nejmenším zlem. Dalo by se jít ještě trochu dál a snad se i půjde, to je ve stádiu jednání. Avšak při každém pokusu o něco navíc jsme tvrdě narazili. Viz třeba výstavní síň temné komory - několik lidí se složilo a za 40K z vlastních kapes nakoupili rámy a zdarma se nabídla možnost vystavovat. Po počáteční euforii vystavovali snad jen tři lidé (mimo těch kteří kupovali rámy a snažili se v síni alespoň něco mít, aby to nebyl trapas) A takovýchto pokusů byla kupa. Pokud se něco povedlo, jako třeba temnokomorník, stejně slyšíš jen zákulisní pomluvy. Je to o uživatelích. A pardon, málokterý uživatel temné komory chce doopravdy něco dělat. Vzhledem k dvou tisícům je to jedno procento, co by chtělo velmi málo... Temná komora je v současné době "pouhou" první zónou, prvním pojítkem s lidmi. Jestli máš připravený nějaký projekt, dej nám vědět. Pokud na něj budou potřeba nějaké peníze, vyřešíme to. Jako ziskouvou, mladou a dynamickou společnost ji však vidět nechceme. Šnek se dle mého velmi dobře snaží o něco navíc. Zkus se přihlásit na Afuk a zapojit se do výměny fotografií, výstav. Nebo to uspořádej tady. Když to bude mít smysl, dám ti klidně vlastní spookyho oddělení. Ale zatím to jsou pro mě jen plané řeči. Hosting zdarma nepotřebujeme. Ten co máme je spolehlivý, není důvod cokoliv měnit. A neboj, nejsme hloupí, víme jakou hodnotu temná díky svým unikátním přístupům má. A víme co přináší křížové odkazování. Ale nechceme toho využívat....
  • 0

#43 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 20 leden 2012 - 08:51:02

Uz mi tato debata pripada ako Bankrot Kodaku,
v Kodaku si stazuju na slabu efektivnost,a mi mame robit hromadny nakup aby sme zachranili Kodak aj seba,ale fimov sa v globale preda rovnaky pocet.Co tak poziadat o sponzorske Kodak alebo jeho distributora,pripadne legendarneho CZ vyrobcu filmoveho materialu,ktory vlastne aj vdaka nam mozu fungovat,to su oni ktry by mali tento portal podporit,aby film neupadol do zabudnutia.
  • 0

#44 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 20 leden 2012 - 08:56:44

:) Já bych už tady někdy fakt rád slyšel "já udělám toto" než "co by měli udělat oni".
  • 0

#45 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 20 leden 2012 - 09:57:41

:-D Já bych už tady někdy fakt rád slyšel "já udělám toto" než "co by měli udělat oni".


To je velmi pekne povedane,lenze oni sa vyrobou fotmateriau zivia a ja minimalne 90 percent ich materialu rozdam,a myslim si ze takych je tu vetsina z nas,a to si mislim ze je dostatocne sponzorske,takze oni maju dakovat nie my.
Pozrite sa kolko je vo Fome riaditelov,(najdete to v sekcii kontakty)ale ked sa chcete opytat na zakladne parametre filmu nevie vam relevantne nikto odpovedat,lebo to co maju v datashete nie je pravda a to povedia aj oni sami.
Nech napise ten co sa fotokomorou zivi?!
A sponzorske nech dava ten kto ma s nas zisk!
Dovolim si tvrdit ze niektory z nas nemaju ani 10 percentne primi ako niektory z nich.
  • 0

#46 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 20 leden 2012 - 10:03:18

Jinak zrovna Foma nám na sraz snad pokaždé pošle několik tašek fotopapírů... :) (vzorky)
  • 0

#47 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 20 leden 2012 - 11:08:13

Jinak zrovna Foma nám na sraz snad pokaždé pošle několik tašek fotopapírů... :-D (vzorky)


A to je ten spravny priklad,
ale pokial viem tak sa tu hovorilo o peniazoch.
  • 0

#48 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 20 leden 2012 - 11:09:01

:D Já bych už tady někdy fakt rád slyšel "já udělám toto" než "co by měli udělat oni".


Výstava? Praha, Trutnov, Polsko, jinde? Prahy bych se mohl ujmout. Snad ještě můžeme vystavovat :-D Byl to to boj, ale knlidně zase dám hlavu na špalek. I když k počtu uživatelů serveru byl problém relativně malý prostor zaplnit. http://www.temnakomo...article&sid=178

Vzkřísit fotookruh?
http://www.temnakomo...light=fotookruh

Vlákno fotek bez komentů? Rozřazeno - portrét, krajina...atd. Bylo Pavle myslím tvá zásluha a já to dříve nějak nepochopil.

Temnokomorník je ojedinělý časopis a nebojím se říci velmi vysoké kvality. Číslo od čísla prolistuji a jen žasnu jak max. 5 nadšenců a to jsem určitě přidal dokáže udělat takovouhle věc. Co s článkem nebo náměty pomoci? Upřímně se kaju, protože jsem slíbil článeček, který je zatím v říši snů.

Určitě by se našla spousta jiných nápadů.

Nechci zavádět znovu kolektivizaci, ale proč nezměnit já, oni za mi :) Nikdo si raději nic nevymyslí, aby všechny problémy nezůstali jen na něm.

P.S. Vlastně jsem úplně to samé zažil ve fotoklubu. Spoustu členů si tam šlo jen sednout. Teď jsem přišel tak mě bavte.
  • 0

#49 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 20 leden 2012 - 11:29:56

Spooky, ogaro neščastná, mysím, že tadyk totok vlákno není o tym, eslivá ten či onenm zaplatit či ne. Eslivá sem to dobře pochopíl, tak si otec času povšimnul a postesknul, že zde již není toliko lidí co by tento (náš) protor podpořili. Tak sem to aspoň pochopil já, trúba, kerý má enem 6 tříd základní školy.
Sám si uvedl dvě možnosti kvůlivá kterým je důvod neco platit, s tým, že si zmýnil jakúsi hrdost lidí, kteří tento projekt podpořili a jejich zmatenost, když takto činili.
Sám si mysím, že exituje ještě bod 3, kerý částečně souvisí s tú hrdosťú. Vlivem tvojého příspěvku sem si sám položil otázku, proč sem vlastně já zaplatil.
Zjistil sem, že je to není žádná hrdost, ale spíše malé poděkování lidem, kteří se snaží nějakým způsobem zajistit chod tohoto prostoru. Jsem přesvědčen o tom, že peníze, které ode mne odešly nikdo nepoužije jinak než na podporu tohoto webu či jednotlivých členů (trička na srazech, odznáčky atd.) či na další rozvoj TK.
Takže já platím proto, že tento projekt považuju za přínosný nejen pro mě, ale i pro podporu tohoto krásného koníčku.
Nevím jak ty Spooky, ale já pamatuju časy, kdy se dopídit k nějakým informacím byl velký problém, existovala pouze omšelá literatura sratšího data. Poté se dala dohromady konunita lidí, kteří bez nároku na cokoliv poskytovali své, pracně a draze získané informace ostatním atd. atd.
Kvůli tomuto, jen kvůli tomu jsem poslal svůj příspěvek na PODPORU tohoto prostoru, jako vyjádření díků.
Chápu ale, že tato doba už je trošku jinde, se sdělovacích prostředků se na lidi valí hrůzy, které jsou notabene nepřímo způsobeny spotřebním přístupem a způsobem, kdy je vždy něco za něco. Já tento způsob života, hlavně ve svém koníčku, nikdy neuplatňuji, což se mi v mnohém hezkém vrací zpět. Uplatňuji tedy, tebou vyrčený, diletanský přístup k této věci.

Kraken
  • 0

#50 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 20 leden 2012 - 11:52:57

me vadi ticha a pliziva cenzura - pokud se nekdo jen dotkne ideologicky necistych technologii tak tema potichoucku bezestopy zmizi, zatimco o mackani hovna se tu muze psati bez okolku...proste z techto duvodu u me nedoslo ke ztotozneni s komunitou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních