Přejít na obsah


Fotka

Minolta Himatic F

Minolta Himatic F - funguje z

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
514 odpovědí na toto téma

#451 maco

maco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 leden 2013 - 21:46:41

Pokud bys měl zájem, mám na prodej stříbrný Hi-matic F. Blbne někdy počítání snímků, jinak je skvělý. ;)

No to hej .Napiš mi na ,,,,lecram26
@gmail.com,,,,, MOžno sa dohodneme
  • 0

#452 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 11 leden 2013 - 17:48:06

Když to tu čtu, tak se zeptám, jestli nemá někdo náhodou zbytečně se povalující desku (elektroniku) do Hi-matic F, u té co jsem dostal jako nefunkční něco odešlo (nejspíše však opto čidlo) tak pořád dává "Bulb" :huh: ... ještě dotaz: nevíte jak seřídit dálkoměr? jestli mám hýbat s objektivem nebo zrcátkem v hledí či nějaký fígl na to... :ph34r:
  • 0

#453 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 11 leden 2013 - 18:38:14

Flaizer: jsou na to dva šroubky, viditelné po sundání horního krytu, viz:
http://www.flickr.co...157624769118312
přední se povolí, zadním se seřídí dálkoměr a přední se dotáhne.
  • 0

#454 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 11 leden 2013 - 19:46:51

Díky , takže na objektiv nešahat a jen poladit zrcátko v hledáčku...
  • 0

#455 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 11 leden 2013 - 20:00:46

Tak tak, zaostřit na nekonečno, třeba z okna, povolit aretační šroubek, srovnat druhým šroubkem překrytí v hledáčku, zaostřit na blízko na změřenou vzdálenost, poladit, zkontrolovat nekonečno, opatrně dotáhnout, abys to nerozhodil a znova nasadit vrchní kryt.
  • 0

#456 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 11 leden 2013 - 20:46:30

Dík ;) jen doufám, že až to složím, snad nebude to ostření rozhozené celkově...(mám to zatím jako skládačka LEGO na kousíčky v krabičce, takže včetně sundaného objektivu atd...) asi bych to měl složit jinak to už nikdo nikdy nedá dohromady :lol:
  • 0

#457 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 11 leden 2013 - 22:26:05

Flaizer: aha, tak to nevím, jak to bude po složení, když je teď na kusy... já to seřizoval vcelku :)
  • 0

#458 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 12 leden 2013 - 19:23:06

No snažím se teď ze dvou složit alespoň jeden, ale jak jsem narazil, jsou to odlišné kusy, takže zjistit závadu a poskládat z toho jeden bude ještě zajimavé, mám stříbrný, patrně z první sérite - má indikační žárovičku, druhý vzácnější černý nedává správně časy a ještě tam něco bude, elektroika je však dost odlišná, ikdyž se navenek oba liší pouze nátěrem...

Přiložený soubor (y)


  • 0

#459 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 12 leden 2013 - 20:31:07

Tak ona ta černá měla být něco jako "profi" verze... Myslíš, že to může mít vliv třeba na lepší měření? Omlouvám se za mírný OT.
  • 0

#460 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 12 leden 2013 - 20:35:56

za měření je odpovědnej CdS senzor, je u obou umístěnej stejně a bude pravděpodobně podobně nelineární.
  • 0

#461 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 12 leden 2013 - 21:14:58

Hmm, tak v čem by se mohli lišit? Nebo to bude jen prostě jiný rok, jiná elektronika?
  • 0

#462 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 12 leden 2013 - 21:36:51

Připadá mi to, že se mechanicky černá od stříbrné vůbec neliší, tedy až na mírné drobnosti (trochu více profrézované plechy atd... skoro jen jako takové odlehčení) ta elektronika je opravdu jiná tedy až na hlavní obvod, nějak jsem se nedoměřil tého optického senzoru, jestli je použit jiný nevím ale oba mají jiné parametry, zatím to skládám dohromady mechanicky, když jsem promazal mechaniku závěrky, najenou uděla pouce cvak a né vrz...je to dost znát :lol: mám za to, proto asi nedávala ty rychlé časy, uvidím zítra, zkusím si pohrát s elektronikou, včem se to opravdu liší a snad něco vymyslím abych to dal dohromady... :ph34r:
  • 0

#463 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 12 leden 2013 - 21:48:51

mimojiné jsem zapoměl dodat, že mne překvapilo jednoduché zpracování, kdy se čas ovládá dobou sepnutí elektromagnetu tedy přidržení otevřené závěry, clona jako taková není, pouze závěrka a v případě nasazeného blesku je jako clona použitá právě závěrka, která se otevírá pouze do určité velikosti s nastavením kroužku pro blesk a kupodivu i nastaveného zaostření, tedy při zaostření na blízko to dá asi cca f8 a na dálku je otevřená díra při nastavení směrného kolečka na 56m a při nastavení směrného kolečka na 7m to dává od cca f8 při zaostřeno na dálku po cca ff22 při zaostřeno na blízko, vše se děje mechanicky, což mne dost překvapilo. u toho staršího modelu jsou vda elektrické přepínače, jeden u obou přepíná citlivost čidla (ještě nevím přesně co dělá) u staršího je vyveden jeden přepínač ze stejné hřídelky, zatím pro mne také tajemné, protože u černého modelu vede hřídelka jen skrze desku do těla přístroje pro mechanické spřažení s camprlíkem v sáňkách pro blesk, no je to rozhodně jednodušší jak Sokol 2, ten je složitější ale na ovládání zase jednodušší, ikdyž se dá ovládat růčo-fůčo...
  • 0

#464 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 13 leden 2013 - 15:23:50

Tak mám černý v kupě, zkrátka jsem udělal na něm servis, ostření jde velmi lehce, důležité součástky vyčistěny a jiné namazány, je seřízen, vypulírován, vše funguje jak má B) až jsem moc rád, že se mi to povedlo, oproti stavu před je to ohromný pokrok, teď následují testy expozice a ostření...

Jinak jsem tu četl, že se někomu seká natahování, jak jsem zjistil, dělá to jeden takový camprlík, který tlačí pružinka a tak zůstává v poloze, která brání natahování, stačilo lehonce máznou a už se vrací tam kam má... :rolleyes:

Přiložený soubor (y)


  • 1

#465 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 13 leden 2013 - 19:21:40

Krásný počin! ;-)
  • 0

#466 maco

maco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 leden 2013 - 22:13:07

No tak už je Minolta hi matic f na ceste od, tess_red, odtialto s portalu.Už sa neviem dočkat:)
  • 1

#467 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 březen 2013 - 09:22:21

Možná bych jednu Minoltu Hi-matic měl na prodej. Funkční, spolehlivá, "vylepšená". Prodat ji přímo nechci, ale momentálně dost zahálí ve skříni.
Takže největší nabídce, na soukromou zprávu. A za 700 ji nedám!
  • 1

#468 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 5 listopad 2015 - 14:56:24

Nevíte, kdo by uměl opravit Hi-matica? S čerstvými bateriemi se tváří, že chodí pouze na čas B.


  • 0

#469 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 5 listopad 2015 - 15:41:19

Co dělá kontrolka (stavu baterie a dlouhého času)? 


  • 0

#470 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 5 listopad 2015 - 19:25:31

Kontrolka ani neblikne. :( Je to hodně zlý?
  • 0

#471 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 5 listopad 2015 - 22:48:47

Naopak, je to hodně dobrý. Je docela možné, že je jen přerušený vodič od baterie k elektronice a po pouhé výměně kusu drátu to bude fungovat.


  • 0

#472 Ian

Ian

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 10 listopad 2015 - 11:38:33

Měl bych taky dotaz, jak dlouho vám vydřží baterie? Mám pocit že se mi tam někde udělal nějakej zkrat nebo něco, dal jsem nové baterie a do týdne nesvítí kontrolka(při vložení nových svítí). Vypadá to že expozimetr i nějak funguje - při světle a při zakrytém objektivu je znát jiná délka expozice, ale moc bych tomu nevěřil pokud se mi nerozsvítí kontrolka.

 

Nebo znáte někoho kdo by to byl schopen odhalit při rozebrání? Nebo pokud není demontáž složitá, tak bych to možná byl i schopen provést, ale rači bych to dal odborníkovy :)


  • 0

#473 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 10 listopad 2015 - 12:15:12

Měl bych taky dotaz, jak dlouho vám vydřží baterie? Mám pocit že se mi tam někde udělal nějakej zkrat nebo něco, dal jsem nové baterie a do týdne nesvítí kontrolka(při vložení nových svítí). Vypadá to že expozimetr i nějak funguje - při světle a při zakrytém objektivu je znát jiná délka expozice, ale moc bych tomu nevěřil pokud se mi nerozsvítí kontrolka.

 

Nebo znáte někoho kdo by to byl schopen odhalit při rozebrání? Nebo pokud není demontáž složitá, tak bych to možná byl i schopen provést, ale rači bych to dal odborníkovy :)

Jaké baterie do toho dáváš?

Měl jsem podobný problém při použití baterií do naslouchadel, vydržely tak týden, pak už si kontrolka ani neškrtla. Jinak vše fungovalo dobře, filmy byly exponované správně, ale neměl jsem jistotu, že to vydrží. Nakonec to vyřešilo použití baterií 640PX. Jsou dražší, ale měly by vydžet pár měsíců. Nejlíp vycházejí tady: http://www.befoto.cz...alicka-baterie/.


  • 0

#474 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 10 listopad 2015 - 13:52:26

Stačí 2 x 1,5 V (LR44 a pod.) + kus vodiče, pružiny...

 

Tady tam láduje 4x1,5V a funguje mu to taky. Zřejmě slušnej oddíl ten Minolta :mrgreen:


  • 0

#475 Ian

Ian

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 10 listopad 2015 - 17:09:43

 

....

Jaké baterie do toho dáváš?

Měl jsem podobný problém při použití baterií do naslouchadel, vydržely tak týden, pak už si kontrolka ani neškrtla. Jinak vše fungovalo dobře, filmy byly exponované správně, ale neměl jsem jistotu, že to vydrží. Nakonec to vyřešilo použití baterií 640PX. Jsou dražší, ale měly by vydžet pár měsíců. Nejlíp vycházejí tady: http://www.befoto.cz...alicka-baterie/.

 

Teď jsem do toho dal 2x GP76 - takže klasická 1,5V alkalická baterie

Jo taky jsem na ně koukal, tak já ještě zkusím koupit ty - nechtělo se mi do nich právě kvůli ceně :D

 

Stačí 2 x 1,5 V (LR44 a pod.) + kus vodiče, pružiny...

 

Tady tam láduje 4x1,5V a funguje mu to taky. Zřejmě slušnej oddíl ten Minolta :mrgreen:

Přesně tak to řeším - dvě baterky a alobal, přišlo mi že dřív to vydrželo podstatně dýl. No zkusím ty 640PX a uvidím co to udělá.

To když jsem viděl tak jsem taky nechápal proč tam rve čtyři, nepíše tam někde zda kompenzuje citilovost? Mu nemůže měřit správně přece :D


  • 0

#476 zbynek

zbynek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 11 listopad 2015 - 00:15:14

Tady u Škody sice píšou, že se ten adaptér už neprodává, ale kupoval jsem ho tam pro kamarádku ještě před měsícem. Používám ho už nějakej čas, funguje mi spolu se dvěma LR9 v Hi-Maticu i v Yashice TL-Electro.


  • 0

#477 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 11 listopad 2015 - 09:15:06

To když jsem viděl tak jsem taky nechápal proč tam rve čtyři, nepíše tam někde zda kompenzuje citilovost? Mu nemůže měřit správně přece :D

 

 

Jestli Himatic zvládne napájení 6V místo 2,7V nevím. Asi je v Himaticu nějakej super obvod na úpravu napětí, co to zvládne - na stránce má pod tím fotky dle všeho focený s těma 4ks baterií.

Šlo by ale určitě spojit dvě a dvě 1,5V baterie paralelně a potom do série - Napětí bude 3V (tj. OK) a kapacita bude dvojnásobná - možná skoro stejná jako původní 2 x PC640A. V tomhle případě bude ale nutný upravit propojení baterií - odizovlat, propojit křížem a propojit.

 

Chuťový rozdíl nepatrný, cenový značný.


  • 0

#478 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 11 listopad 2015 - 09:35:23

Aj keď Minoltu nemám, pri zhliadnutí tých fotiek ma napadlo to isté.


  • 0

#479 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 11 listopad 2015 - 14:47:54

Ono taky zalezi, jak casto s HiMaticem hodlas fotit. Ja ho nosim s sebou temer porad, proto jsem hledal co nejspolehlivejsi reseni a nejvic trvanlive baterie, coz snad ty PX640 jsou. Predtim jsem tam mel baterie do naslouchadel a nemel jsem z toho dobry pocit. Krome toho by se to zrejme ani nevyplatilo financne kvuli jejich velmi kratke zivotnosti. LR44 ani LR9 jsem nezkousel.
  • 0

#480 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 18 listopad 2015 - 14:11:51

Tak jsem si taky jednu koupil. Vzhledem k černému tělu a stříbrným doplňkům to bude asi nějaká skládačka. Snad alespoň v běhu.
  • 0

#481 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 16 prosinec 2015 - 10:07:48

Tak se překvapivě vše hýbe, závěrka reaguje na světlo, ale nefunguje mi blesk, což je k vzteku. Film vyšel nezvětšovatelně podexponovaný, a já nevím jestli se mi chce v přístroji vrtat.... Ještě musím zkusit,  zda mi nechcípla stoecklerka Ačko. Návrhy na jednoduchou opravu uvítám.


  • 0

#482 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 16 prosinec 2015 - 10:44:15

Tak se překvapivě vše hýbe, závěrka reaguje na světlo, ale nefunguje mi blesk, což je k vzteku. Film vyšel nezvětšovatelně podexponovaný, a já nevím jestli se mi chce v přístroji vrtat.... Ještě musím zkusit,  zda mi nechcípla stoecklerka Ačko. Návrhy na jednoduchou opravu uvítám.

Ja som mal v H matic F 4 x LR44 bat, a fotky boli podexponované. Ten nefungujúci blesk, ono  si to vyžaduje správne nasadenie vrchného krytu, lebo ak sa nenasadí správne, nebude kontakt na blesk fungovať. čo sa týka batérií, potom som tam dal, normálne 2 x LR44, a na druhý deň boli vybite, odvtedy HI MATIC F už neriešim, testoval som dva kusy na 2 x LR44 baterie, a všetky sa do 1 dňa vybili. Bud boli akurad tie kusy fotakov chybné, alebo ja neviem. Keby to malo OFF/ON button,tak by v tom nebol problém. Inak ak by sa regulovalo ASA na 4 x LR44,možno by sa to dalo korigovať to podexponovanie. Ale inak zvládal tie 4 kusy batérii v pohode.


  • 0

#483 JohnyShorty

JohnyShorty

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 leden 2016 - 10:04:22

Já nevím, Mám tam 2xLR44 co prodávají ve zlevněnce v Brně už nějakej ten pátek, možná půl roku. a drží. První snímky jsem měl podexponované tak jsem o polovinu snížil ASA a myslím že dobrý.


  • 0

#484 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 duben 2016 - 11:55:36

Neměl by někdo na prodej bat. adaptér?

Díky :)


  • 0

#485 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 4 duben 2016 - 08:46:37

Neměl by někdo na prodej bat. adaptér?

Díky :)

Promiň, ale ... k čemu?

Stačí 2x baterie LR9 / PX625 a pár desetníků, nebo kulička z alobalu nebo nízká pružinka. 

Nebo objednat z Německa LR52 / PX640.


  • 0

#486 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 4 duben 2016 - 10:02:45

Neměl by někdo na prodej bat. adaptér?

Díky :)

Já to mám vypodložené poskládanou alobalovou folií a funguje to.


  • 0

#487 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 4 duben 2016 - 10:04:14

Mám v tom ty baterky  LR9.


  • 0

#488 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 duben 2016 - 10:58:39

Tak adaptér kdyby ho náhodou někdo měl navíc, jinak to taky něčím vypodložím

LR9 - jsou v něčem lepší než SR44? Ty jsem tu vyhodnotil před tím jako nejvhodnější z 1,5V.

Díky.


  • 0

#489 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 4 duben 2016 - 12:12:55

kuk na rozměry knoflíkových baterií


  • 0

#490 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 duben 2016 - 14:00:38

Tak Hi Matic je doma. Vše vypadá ok až teda na natahovací páčku, která se občas kousne. Nevím, jestli dělám něco blbě, občas jde desetkrát po sobě natáhnout a pak je potřeba s tím lehce zaverglovat.


  • 0

#491 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 duben 2016 - 12:49:59

Aha, už to vidím, takže rozebrat.


  • 0

#492 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 květen 2016 - 14:18:16

Dal jsem do "nového" Hi Maticu film, ale počítadlo mi zůstalo viset za 36kou a po natažení spouště se netočí dál. Zapomněl jsem na něco při vkládání filmu? Dá se to počítadlo ještě resetnout s filmem uvnitř?

Díky!


  • 0

#493 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 1 květen 2016 - 18:23:03

http://www.aku-bat.c...640PX 1.5V.html


  • 0

#494 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 květen 2016 - 19:02:32

?

baterie tam mám, vše funguje kromě počítadla


  • 0

#495 belco

belco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationPartizánske, SK
Reputace: 7

Publikováno 13 říjen 2016 - 15:37:27

Ahojte, mam prasknute sklicko na hladaciku z prednej strany na Minolte Hi Matic F, dá sa to nejako vymenit svojpomocne alebo lepsie servis? Ak servis, tak kde na SK?


  • 0

#496 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 13 říjen 2016 - 15:43:53

Vyměnit se dá, pokud máš náhradní. 

Já jsem náhradní neměl, tak jsem tam nechal prasklé (jen prasklé, ne úplně vysypané).


  • 0

#497 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 23 leden 2017 - 16:14:17

Promiňte, ale nechci zakládat nové vlákno. Chcete někdo KONICU C35 V, v pěkném plně funkčním stavu, přijel mi kamarád z Norska a prodal by ji tady, bude tu téď déle, pokud ji někdo chcete prosím volat mě mám ji doma 777864931, moc hezký aparát  :-)


  • 0

#498 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 30 březen 2017 - 22:58:07

Ahoj,

 

pred tydnem jsem dostal Himatic-F .. nahodou, lezel ve skrini u babicky me manzelky. Je v krasnem stavu, byl koupen u nas ve meste v drogerii v roce cca 1974 a babicka byla jedinym majitelem, cili musim v nem exponovat min. jeden film uz kvuli tomu :D Rozebral jsem horni kryt a vycistil hledacek, musim ho pretesnit, protoze puvodni tesneni je uz uplne na s***ku!

Zacal jsem cist toto vlakno, ale nedosel jsem dal nez asi do pulky:( Trochu me odradilo to, ze mnoho prispevku bylo mimo tema ... cili mozna pujdu s drivim do lesa, ale nez se zacnu ptat (na baterie apod.) tak se chci podelit s jednou zkusenosti: Prvni vec, ktera se mi moc nelibila je velmi "rychly" chod ostriciho krouzku. Mozna uz to tu bylo probirano, ale jak pisu vyse, nemel jsem cas precist pres 400 prispevku. Na netu je dost navodu jak rozebrat objektiv a neni to vubec nic sloziteho ... Chod ostriciho krouzku se mi podarilo vyrazne "zlepsit" a zprijemnit tim, ze jsem jsem stycne plochy namzal silikonovou vazelinou. Chod ostreni je "mekci a tuzsi", jednoznacne lepe ovladatelny. Shodou okolnosti resim ve stejnou chvili i generalku gramofonu. Stejnou vazelinu jsem pouzil k mazani tlumice ramenka ... Obesel jsem drogerie a autoservisy .. bezvysledne .. nakonec jsem sehnal bezva vazelinu u kamarada rybare. Jde o silikonovou vazelinu, ktera se pouziva k mazani musek a da se koupit v rybarskych potrebach. Je velmi viskozni a dobre tlumi pohyb trecich ploch .... 

 

Pokud uz to tu bylo zmineno tak se omlouvam, pokud ne tak vrele doporucuji!

 

Pop


  • 0

#499 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 31 březen 2017 - 05:55:05

1) mazivo časem vysychá, u mašinky z roku 74 je to normální. Objektiv pak chodí buď hladce "nasucho" a nebo se může i začít zadrhávat.

2) silikonovou vazelínou si udělal pěknou blbost! Na nic okolo optiky nepatří žádné mazadlo s obsahem silikonu!

3) zjistil jsem, že luxusní mazadlo je Ramsayův tuk na zábrusy...jinak samozřejmě použij vazelínu pro jemnou mechaniku, třeba taková Molykote DX.

 

(Ramsay je směs vazelíny, parafínu a přírodního kaučuku - třeba zábrusy kohoutů to maže líp jak silikonová vazelína. Ta se po pár dnech zábrusu bez pohybu přilepí, Ramsay to neudělá).


  • 0

#500 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 31 březen 2017 - 06:13:16

1) mazivo časem vysychá, u mašinky z roku 74 je to normální. Objektiv pak chodí buď hladce "nasucho" a nebo se může i začít zadrhávat.

2) silikonovou vazelínou si udělal pěknou blbost! Na nic okolo optiky nepatří žádné mazadlo s obsahem silikonu!

3) zjistil jsem, že luxusní mazadlo je Ramsayův tuk na zábrusy...jinak samozřejmě použij vazelínu pro jemnou mechaniku, třeba taková Molykote DX.

 

(Ramsay je směs vazelíny, parafínu a přírodního kaučuku - třeba zábrusy kohoutů to maže líp jak silikonová vazelína. Ta se po pár dnech zábrusu bez pohybu přilepí, Ramsay to neudělá).

 

Ok, zajimave. Ale se silikonem nevidim problem ... u Himatic je optika "mimo".


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních