Přejít na obsah


Fotka

Minolta Himatic F

Minolta Himatic F - funguje z

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
514 odpovědí na toto téma

#351 mikulín

mikulín

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 prosinec 2010 - 10:59:02

Bateriovou redukci jsem narychlo pro vyzkoušení spáchal tak, že jsem dvě LR44 posadil na sebe a omotal po obvodu za stálého napínání izolepou. Přebytečnou šířku jsem oříznul a posadil do jedné pozice. Do zbylé mezery jsem potřeboval naládovat něco na propojení a nemaje nic lepšího po ruce, rozstříhal jsem plechovku od piva. Ustřihnul jsem proužek, ten jsem poskládal do harmoniky, z konců oškrábal lak a posadil do druhé pozice jako pružinku a už to cvaká :)
  • 0

#352 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 3 prosinec 2010 - 11:04:48

a už to cvaká :?

pozor na to, napětí je nízké a plech z plechovky se pohne to napětí poklesne až zmizí
-
a jseš v háji i s rozhodujícím okamžikem expozice :) :)

já tam dal, než jsem dostal redukci, ohnutej plech mosaznej o síle jeden milimetr
  • 0

#353 mikulín

mikulín

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 prosinec 2010 - 12:18:46

Jsem si toho vědom... ale potřeba foťáček rychle vyzkoušet byla silnější. :)
Ale je pravda, že lenost nejspíš způsobí, že o ten rozhodující záběr přijdu a pak teprve mě donutí tohle provizorní řešení nahradit. :?
  • 0

#354 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 3 prosinec 2010 - 15:42:43

A já to nabízím za kilčo. No neberte to, když je to tak levné...
Dlouho neváhejte, už další udělat nemůžu. :-o
  • 0

#355 zbynimir

zbynimir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 100 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 prosinec 2010 - 16:01:32

A já to nabízím za kilčo. No neberte to, když je to tak levné...
Dlouho neváhejte, už další udělat nemůžu. :-o


Já jsem se taky stal teď čerstvě majitelem jednoho krásného kousku a vzhledem k tomu, že kamarádka taky jeden zvažuje, tak bych si u tebe objednal dvě. Víc asi po mailu.

Dík
  • 0

#356 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 prosinec 2010 - 16:32:16

já tam dal, než jsem dostal redukci, ohnutej plech mosaznej o síle jeden milimetr


mosaz se dá ohýbat?
  • 0

#357 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 3 prosinec 2010 - 16:40:17

Ňáké bateriové redukce pánové? Několik jich ještě mám... :-o

ja bych do svého hajmatica aji chtěl.
Lubo
P.s.: SZ poslat nemohem ale majla mam
lubinm(@)seznam(.)cz
  • 0

#358 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 3 prosinec 2010 - 16:49:05


já tam dal, než jsem dostal redukci, ohnutej plech mosaznej o síle jeden milimetr


mosaz se dá ohýbat?

to se jistě kladívkem dá dosáhnout cokoliv a nejlíp by to věděl pan učitel šafránek, co nás měl na strojní montáže v rychnově, ale pokud mi ten nalezenej neznámej plíšek šel ohnout v ruce a to že šel, tak to bude nejspíš měď :-o
  • 0

#359 mikulín

mikulín

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 prosinec 2010 - 14:36:26

Tak mám v ruce první fotky z Hajmatika. Obrázky jsou opravdu pěkně ostré, tedy pokud jsem správně zaostřil. Opravdu hezká věcička do kapsy.
Jen se ještě musím naučit vždy před focením sundat krytku objektivu :)
Nemáte na to někdo nějaký fígl :wink:
  • 0

#360 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 9 prosinec 2010 - 15:28:49

při dívání hledáčkem prstem levý ruky občas kontrolně pošmátnu na obrubu objektivu
stejně občas "fotím naplech- tedy plast" :) ale počet takových záběrů kle
  • 0

#361 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 9 prosinec 2010 - 16:27:09


já tam dal, než jsem dostal redukci, ohnutej plech mosaznej o síle jeden milimetr

mosaz se dá ohýbat?

Proč by se nedala? Nepamatuješ ploché baterky s mosaznými vývody?
Nedá se ovšem ohýbat mockrát. Mechanickým namáháním zpevní a zkřehne. Toho se využívá například při výrobě hodinových strojků, kde jsou čela z naklepaného mosazného plechu, zvlášť zhutněného v místě ložisek.
Bronz se blbě ohýbá.
  • 0

#362 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 9 prosinec 2010 - 16:28:40

Jen se ještě musím naučit vždy před focením sundat krytku objektivu :)
Nemáte na to někdo nějaký fígl :wink:

Na to žádný fígl nepotřebuješ. Svítí ti přece kontrolka.
  • 0

#363 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 12 prosinec 2010 - 13:13:03

Redukce vyprodány.
Rozjednané objednávky ještě dopošlu a další zájemci, až vás bude víc, tak nějaké dodělám. Pro jeden, nebo dva kusy se mi s nima dělat nechce.

Ať sloužej...
  • 0

#364 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 21 prosinec 2010 - 20:23:12

Zbynimir se již dlouho neozval, takže pokud se neozve ani do štědrého večera, nabízím další dvě redukce, které mi zůstali.
  • 0

#365 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 21 prosinec 2010 - 20:31:05

Informace pro majitele redukcí ode mne z bronzu.
Pokud s foťákem chodíte často ven na mráz a pak zase do tepla, zkontrolujte si bronzovou propojku. Pokud je zaoxidovaná, stačí zlehka přebrousit jemným smirkem a namazat vazelínou, nebo olejem. Já to zpozoroval až po třech letech používání.
U hliníkových může nastat něco podobného, ale ty jsou zatím nové a nějakou dobu by to neměly dělat.

Hodně zdaru s Minoltou...
  • 0

#366 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 8 březen 2011 - 10:40:48

zistil som ze mam rozhodeny dialkomer na himaticovi. v nekonecne sa mi rozchadza.. viete mi niekto poradit ako ho nastavit? na olympusoch je to len jeden lahko dostupny srobik ale bojim sa ze toto bude zlozitejsie...
  • 0

#367 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 9 březen 2011 - 09:06:39

V Himaticu je to určitě stejně jednoduché. Ale z hlavy ti neřeknu, kde ten šroubek je. Když sundáš horní kryt a zamyslíš se nad funkcí mechanismu dálkoměru, tak jej určitě najdeš.
  • 0

#368 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 březen 2011 - 10:29:18

medzicasom som vygooglil toto:
http://www.davidrich..._hi-matic_f.htm

je tam nejaky popis ale zial obrazky zmizli :wink:
  • 0

#369 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 9 březen 2011 - 12:18:45

Jestli to ovšem autor stránek nemyslí vážně s tím přihlášením k němu pro jejich používání, jak tam dole píše :wink: :?
  • 0

#370 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 březen 2011 - 12:49:26

ta hlaska sa zvykne aplikovat na to, keby som tie obrazky chcel 'pouzit' teda dat ich na vlastnu stranku alebo tak.. nie na to aby som ich videl... toto vyzera na chybajuce obrazky...
  • 0

#371 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 14 březen 2011 - 07:46:09

Přátelé, neb je název této diskuse Minolta Hi-maic F a chci se nejdříve optat obce temnokomornické tak zde jedna nabídka, než to dám na Aukro.
Bývalý kolega z práce za mnou přišel, abch mu prodal jeho Minoltu Hi-mat. Neb je pán bývalý akurátní učitel, tak jeho Minoltička je velice opečovávaná, v kožené orig. brašničce a nafoceno jen pár desítek filmů. K tomu má v extra futrálku krásný, malý blesk Panasonic na 2 AA baterie. Chtěl by to prodat společně, jeho představa je 1200 Kč.
Bližší info rád pošlu, zdařec Luigi.
P.S. - Ještě fotil s Flexaretou 3 - tu mi také dal k prodeji. Stav hezký, v kožené brašně. Tu dám do tématu "nabídka prodeje". 8-)
  • 0

#372 panZlo

panZlo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
  • LocationPlzeňské pokomíní
Reputace: 4

Publikováno 6 květen 2011 - 13:26:05

Zdravím, nedávno jsem si pořídil tento foťáček. Zatím jsem se s ním seznamoval a vytanuly mi na mysl dvě otázky, se kterými si nevím rady. Vlastně jich bude asi víc. Zkoušel jsem si zkusmo ostřit na různé vzdálenosti a na vzdálené objekty nezaostřím (cca kostel na 70m), ani při nekonečnu se mi obrazy nespojí. Další věc, jak zhruba ztuha by mělo jít ostření, subjektivně se mi zdá, že jde moc zlehka. Pak jsem zkoušel naprázdno bez filmu exponovat a zdá se mi, že to nehází žádné časy, že se exponuje po celou dobu držení spouště. Možná jsem jen špatně pochopil princip a účel aparátu, nevím. Prosím uživatele této krásné krabičky a nápravu mé nevědomosti. Nebo se mám poohlédnout po jiném kusu? Díky.
  • 0

#373 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 6 květen 2011 - 14:25:28

1/ To není v pořádku, ale velmi pravděpodobně bude stačit seřízení.
2/ Ostření jde velmi zlehka, to je normální
3/ Máš v pořádku baterie? Svítí kontrolka, když zamíříš objektiv do tmavého místa a namáčkneš spoušť?
  • 0

#374 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 6 květen 2011 - 17:12:33

Ad. 3 : Podle čeho jsi tak usoudil? Je totiž normální, že foťák cvakne když zmáčkneš spoušť a pak ještě jednou když ji pouštíš. Nicméně k expozici dojde jen při tom prvním cvaknutí....
Stačí otevřít záda, koukat skrz objektiv a zmáčknout spoušť, hned uvididíš jestli je všechno v pořádku (některým kusům se třeba závěrka neotevírá vůbec).
  • 0

#375 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 7 květen 2011 - 20:24:23

Zdravím, nedávno jsem si pořídil tento foťáček. Zatím jsem se s ním seznamoval a vytanuly mi na mysl dvě otázky, se kterými si nevím rady. Vlastně jich bude asi víc. Zkoušel jsem si zkusmo ostřit na různé vzdálenosti a na vzdálené objekty nezaostřím (cca kostel na 70m), ani při nekonečnu se mi obrazy nespojí. Další věc, jak zhruba ztuha by mělo jít ostření, subjektivně se mi zdá, že jde moc zlehka. Pak jsem zkoušel naprázdno bez filmu exponovat a zdá se mi, že to nehází žádné časy, že se exponuje po celou dobu držení spouště. Možná jsem jen špatně pochopil princip a účel aparátu, nevím. Prosím uživatele této krásné krabičky a nápravu mé nevědomosti. Nebo se mám poohlédnout po jiném kusu? Díky.


To posledni by mohlo byt tim, ze se to zkouselo v miste s malo svetlem, nastavenou nizkou citlivosti filmu, pripadne dokonce s krytkou - pak by byl cas tak dlouhy, ze by se zaverka sama nezavrela. Da se to dobre pozorovat pri previjeni na zacatku filmu, kdyz clovek necha nasazenou krytku.
  • 0

#376 panZlo

panZlo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
  • LocationPlzeňské pokomíní
Reputace: 4

Publikováno 8 květen 2011 - 15:28:27

Tak jsem to odzkoušel a zřejmě objevil játro pudla. Baterie je ok, při namáčknutí do tmavého místa světlo svítí, ale závěrka/clona (neznám přesně konstrukci aparátu) se vůbec neotevře, zkoušel jsem různé citlivosti, myslíte, že je to opravitelné?
  • 0

#377 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 8 květen 2011 - 17:07:53

Pokud vím, tak se většinou v takových případech doporučuje zkusit štěstí s jiným kusem - oprava se nevyplatí.

Jestli se mýlím, tak mě opravte. Mám totiž taky jednoho na poličce, ale tomu se neotevírá závěrka jen občas, asi podle nálady, počasí nebo já nevim podle čeho.
  • 0

#378 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 9 květen 2011 - 08:14:48

Tak jsem to odzkoušel a zřejmě objevil játro pudla. Baterie je ok, při namáčknutí do tmavého místa světlo svítí, ale závěrka/clona (neznám přesně konstrukci aparátu) se vůbec neotevře, zkoušel jsem různé citlivosti, myslíte, že je to opravitelné?

S největší pravděpodobností to je opravitelné. Ekonomicky ovšem má taková oprava smysl jen tehdy, pokud si ji budeš dělat sám.
  • 0

#379 panZlo

panZlo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
  • LocationPlzeňské pokomíní
Reputace: 4

Publikováno 11 květen 2011 - 14:49:48

Což nepřichází v úvahu protože ani trošku netuším, jak se k závěrce dostat :) .
  • 0

#380 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 květen 2011 - 15:15:11

Což nepřichází v úvahu protože ani trošku netuším, jak se k závěrce dostat :D .


což o to, k ní se dostaneš, ale dohromady už to asi nikdo nedá
  • 0

#381 panZlo

panZlo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
  • LocationPlzeňské pokomíní
Reputace: 4

Publikováno 11 květen 2011 - 15:22:00

Což nepřichází v úvahu protože ani trošku netuším, jak se k závěrce dostat :D .


což o to, k ní se dostaneš, ale dohromady už to asi nikdo nedá


Zkusmo jsem odšrouboval spodní kryt, když jsem viděl, co všechno tam je opět jsem ho zašrouboval a aparát uložil do pouzdra a budu vyhlížet jiný kus.
  • 0

#382 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 květen 2011 - 17:06:16

Zkusmo jsem odšrouboval spodní kryt, když jsem viděl, co všechno tam je opět jsem ho zašrouboval a aparát uložil do pouzdra a budu vyhlížet jiný kus.


já ti nevím - ale po zkušenostech, než riskovat s další investicí do nejistého tělíčka (co tu bazary koluje, nebývá zrovna v 1a stavu) bych si raději pár stovek navíc našetřil, připlatil a pořídil tomuhle HiMaticovi brášku, který je ovšem kvalitativně i parametry o 2 třídy výš: Hi-Matic 7SII.
(p.s. jen můj třeba netypický názor, ovšem, jako vždy)
  • 0

#383 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 11 květen 2011 - 17:55:46


Zkusmo jsem odšrouboval spodní kryt, když jsem viděl, co všechno tam je opět jsem ho zašrouboval a aparát uložil do pouzdra a budu vyhlížet jiný kus.


já ti nevím - ale po zkušenostech, než riskovat s další investicí do nejistého tělíčka (co tu bazary koluje, nebývá zrovna v 1a stavu) bych si raději pár stovek navíc našetřil, připlatil a pořídil tomuhle HiMaticovi brášku, který je ovšem kvalitativně i parametry o 2 třídy výš: Hi-Matic 7SII.
(p.s. jen můj třeba netypický názor, ovšem, jako vždy)


Neříkáš doufám, že temnokomorník nabízí temnokomorníkovi "srač..."? Chtěl jsem svého Hi-Matica nabídnout, ale po tomhle si ho asi nechám. A to je v top stavu, fotil jsem s nim cca 3 roky. Nikdy neselhal.
No nic, už není na prodej.
  • 0

#384 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 květen 2011 - 18:50:54

Neříkáš doufám, že temnokomorník nabízí temnokomorníkovi "srač..."? Chtěl jsem svého Hi-Matica nabídnout, ale po tomhle si ho asi nechám. A to je v top stavu, fotil jsem s nim cca 3 roky. Nikdy neselhal.
No nic, už není na prodej.


:D :D :D :D napsal jsem "tu bazary koluje". Aby nevznikly nejasnosti a solidní temnokomorníci nebyli tak vztahovační:
"tu" - myšleno místopisně, česká kotlina míněna
"bazar" - míněn obchod použitým zbožím, odloženými vraky, "fuschgeshäft" jako protipól "fachhandäl", asi tak.
"koluje" - míněn neustálý pohyb věci, od prodávajícího směrem k nadšenému, ale nedostatečně znalému kupujícímu, kterýžto po zjištění pravého stavu věcí a nemožnosti reklamovat se stává prodávajícím jen z důvodu, aby zachránil, co se dá, a tak to jde furt dokolečka, neb pravděpodobnost, že by si to věc rozmyslela a u někoho zakotvila z důvodu bezvadné funkce, je více než malá.

:lol: :lol: :lol:
  • 0

#385 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 12 květen 2011 - 08:13:17

"koluje" - míněn neustálý pohyb věci, od prodávajícího směrem k nadšenému, ale nedostatečně znalému kupujícímu, kterýžto po zjištění pravého stavu věcí a nemožnosti reklamovat se stává prodávajícím jen z důvodu, aby zachránil, co se dá, a tak to jde furt dokolečka, neb pravděpodobnost, že by si to věc rozmyslela a u někoho zakotvila z důvodu bezvadné funkce, je více než malá.

Přesně jsi to popsal.
Jediná šance na únik je, až cena klesne natolik, že si věc koupí nějaký fanda, který se pustí do opravy. Pokud se oprava nepodaří, koloběh pokračuje...
  • 0

#386 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 12 květen 2011 - 08:24:06

Zkusmo jsem odšrouboval spodní kryt, když jsem viděl, co všechno tam je opět jsem ho zašrouboval a aparát uložil do pouzdra a budu vyhlížet jiný kus.

Pod spodním krytem není dohromady nic.
K závěrce se dostaneš:
- z jedné strany postupnou demontáží objektivu,
- z druhé strany stržením polepů a odšroubováním destičky se sestavou objektivu a závěrky.
Obvykle jsou potřeba oba kroky, tedy téměř kompletní rozborka aparátu.
Reálně lze předpokládat, že při průměrné šikovnosti (předpokládá se pár let zkušeností s jemnou mechanikou, modelařinou, hodinařinou, elektronikou) bys měl tak druhý či třetí kus již úspěšně nejen rozebrat, ale i opravit a smontovat. Odměnou ti bude pár desítek hodin zajímavě stráveného času a aparát, který nikdy neprodáš, protože tě v konečném důsledku stál asi tolik, jako úplně nová digitální zrcadlovka. :D
  • 0

#387 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 12 květen 2011 - 08:46:50

no jo u těch tří-pětistovkových aparátů jsou dvě cesty
a) kupuješ jeden za druhým než narazíš na dobrej a platíš tedy 300-1200?
záleží na štěstí
(u kievů jsem na 1000,- a zdá se třetí kus je dobrej - ťuk - ťuk - ťuk)

:D koupíš pěknej za málo a holt zaplatíš za opravu regulérnímu opraváři a platíš 700-1200? za celek
hrubej odhad
a ty dvě cesty se různě prolínaj a rozcházej
a nyní babo raď
-
jinak si myslím golfista může klidně svůj kus nabídnout uprostřed rozmezí s tím, že "je vyzkoušen a všechno chodí jak má" plus nabídnout měsíc záruku - když mu chodil tři roky, proč by nechodil dál
  • 0

#388 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 květen 2011 - 10:12:26

-
jinak si myslím golfista může klidně svůj kus nabídnout uprostřed rozmezí s tím, že "je vyzkoušen a všechno chodí jak má" plus nabídnout měsíc záruku - když mu chodil tři roky, proč by nechodil dál


jo, s výslednou cenou jednoho funkčního kusu to tak bývá, zvláště u "levných" aparátů, určených proletářským masám. Tady se projevuje rčení "nejsem tak bohat, abych kupoval levné věci", ty hračky prostě nebyly stavěny pro velké zatížení a dlouhou výdrž, ani před 40-30 lety.
se zárukou ojetin bych byl opatrný - funguje bezvadně v okamžiku předání? OK. za vady, projevující se byť i o týden poté, se ručit nedá. (jestli to dělá překupník, který si takto vzniklé ztráty zahojí z tučné marže, je jiná věc)
  • 0

#389 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 6 listopad 2011 - 17:16:05

Nemáte prosím pěkně někdo jednu zbytečnou krytku na HimaticF? Šikla by se :wink:
Jinak mám tu 2 kousky Himaticů, kdyby měl někdo zájem.. Jedna má něco se závěrkou, natáhnu, ale závěrka po stisku spouště necvakne.. U druhé nesvítila kontrolka.. + jedno pouzdro orig .. kdyžtak mail resolut@tiscali.cz
  • 0

#390 katkamach

katkamach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 listopad 2011 - 17:42:00

Jednu krytku taky postradam, ale vim, ze v Tescu prodavaji petilitrove barely vody s sikovnym modrym uzaverem, ktery se da jako krytka pouzit.. kdyz zevnitr obrousis zavit, tak na objektiv pekne sedi.. Neni to zadna krasa, ale funkcni to je :)
  • 0

#391 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 6 listopad 2011 - 18:35:50

Jednu krytku taky postradam, ale vim, ze v Tescu prodavaji petilitrove barely vody s sikovnym modrym uzaverem, ktery se da jako krytka pouzit.. kdyz zevnitr obrousis zavit, tak na objektiv pekne sedi.. Neni to zadna krasa, ale funkcni to je :D


Jestli žádnou neseženu, tak to určitě vyzkouším, díky za tip :wink:
  • 0

#392 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 6 listopad 2011 - 21:09:38

Jak není to žádné krása? To bych se hádal.

Vložený obrázek
  • 0

#393 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 6 listopad 2011 - 21:15:36

No tak v téhle kombinaci nádhera :D Ale já mám verzi "black"
Vložený obrázek
a s modrým víčkem to nebude nic moc.. Vím, není to až tak důležité ALE :wink:
  • 0

#394 katkamach

katkamach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 7 listopad 2011 - 07:29:24

Kraken: To je ovsem jina liga.. Krasnou ji mas :)
  • 0

#395 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 listopad 2011 - 09:59:18

Kraken: To je ovsem jina liga.. Krasnou ji mas :wink:


kamufláž do trnkových álejí :D
  • 0

#396 katkamach

katkamach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 7 listopad 2011 - 11:06:29

jj, vim.. to vicko jsem okoukala prave na teto svestkove minolticce :)
  • 0

#397 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 8 listopad 2011 - 22:32:14

Nemáte někdo tip na šikovnou sluneční clonu k Hi-maticu nebo na způsob, jak lehce přistínit "oko" expozimetru, aniž by clona překážela pohledu hledáčkem? On tam trochu překáží už samotný objektiv, nasazená clona pak zavazí naprosto zoufale.
Mě přijde, že bez clony expozimetr bere hodně horního světla (obloha, svítidla, bílý strop), což vede k podexpozici. S nasazenou clonou se to výrazně zlepší, ale kus pravého dolního rohu v hledáčku je clonou zakrytý.
  • 0

#398 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 9 listopad 2011 - 00:08:14

Já jsem té svojí černé krasavici pro parádu opatřil stříbrný prstýnek.

Vložený obrázek

Ale už by holka potřebovala přetěsnit záda. A hodilo by se zkalibrovat expozimetr, jestli to tedy ještě vůbec nějak jde.
  • 0

#399 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 9 listopad 2011 - 00:16:26

Nemáte někdo tip na šikovnou sluneční clonu k Hi-maticu nebo na způsob, jak lehce přistínit "oko" expozimetru, aniž by clona překážela pohledu hledáčkem? On tam trochu překáží už samotný objektiv, nasazená clona pak zavazí naprosto zoufale.
Mě přijde, že bez clony expozimetr bere hodně horního světla (obloha, svítidla, bílý strop), což vede k podexpozici. S nasazenou clonou se to výrazně zlepší, ale kus pravého dolního rohu v hledáčku je clonou zakrytý.


A sakra, su blbý jak motorové necky :wink: . Vy už ste to s tou clonou probrali na předchozí straně. Tož sorry, příště budu nejdřív číst celé vlákno, ať nepapouškuju po ostatních.
  • 0

#400 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 09:11:47

Mě přijde, že bez clony expozimetr bere hodně horního světla (obloha, svítidla, bílý strop), což vede k podexpozici. S nasazenou clonou se to výrazně zlepší, ale kus pravého dolního rohu v hledáčku je clonou zakrytý.


ano, bere hodně světla z oblohy a vršku, já tudíž exponuju 400film jako 200 (nebo 125, podle toho, v jaké situaci to je).
clona tzv. větraná, shmade in china, se dá koupit na íbeji nedraho, tou se dá koukat skrz a danému účelu poslouží dobře (vzorem je leica clona)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních