Přejít na obsah


Fotka

Zpet do minulosti - zacinam s kinofilmem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
229 odpovědí na toto téma

#1 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 29 září 2012 - 03:15:00

Dobry den temnokomornici!

V hlave mi uzrava myslenka, ze bych jsem zkusil na "stary kolena" (27 :D) ten srandovnejsi zpusob jak porizovat fotky*. Nechci si porizovat neco co dela fotky za mne (zivotni filozofie), tak sem pri vyberu skoncil u technologickeho umu nasich bratrskych soudruhu z Nemecke Demokraticke Republiky. Exakta, nebo Praktika... neco s datumem vyroby 1965-1975. (mam proste rad "vintage")

Muzete neco doporucit? TyTrubka ma par videorecenzi a komentaru, psane recenze vychvaluji Exaktu jako "Finest german engineering" :) a zrovna dve exakty se vali na aukru. jedna s 50mm f/2 "Pancolar" a 50mm f/2.8 "Tessar"...

Kdyz jsem si precetl jak vyvolavat filmy a "zvetsovat" na papir (doufam, ze pouzivam spravny techno termit), tak tohle u mne doma asi neprojde (nedostatek prostoru - mozna to vyvolani). Kdyz jsem se podival na stranky fotolabu, tak mne malem trefilo kolik za to chteji. Je tu nekdo ochotny za uplatu filmy hodit na papir? (kdyz uz za to necham takovou palku, tak to radsi dam nekomu kdo to umi a ne cpat do chrtanu fotolabu :D)

Ta myslenka mi tak nejak kvete v hlave .. a bud mi nekdo reknete at se na to vykaslu, nebo do toho pujdu :) ... Chci si fotit proste pro radost "jakej paskvil sem vyrobil tentokrat" :)

Diky,
M.
  • 0

#2 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 29 září 2012 - 07:39:44

Bimbáčku! 03:15? Tos akorát došél navalený z báru a děláš si z nás prču. Že jo? Ale i tak. Je jedno co si pořídíš. Pro začátek je to fakt jedno! Vyvolávat filmy se naučí doma každej, nic na tom není. Zvětšovák na kino se vejde pod postel a dá se rozložit v každé koupelně. Když sem možeš psát blbosti ve tři ráno, tak v té koupelně tě nikdo v podobném čase vyrušovat nebude. Sám to tak dělám už moc roků. Držím ti palce! Vykašlat se na to by byla ohromná škoda. Představ si, že dokonce i ty jsi schopný udělat fotku vlastníma rukama. Budeš frajer! Už tě slyším jak kamošúm v báru ukazuješ fotky nahatejch holek a říkáš :"Ty všechny sem udělál doma já sám :mrgreen: :cool: :mrgreen:" !
  • 4

#3 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 29 září 2012 - 08:30:47

Bimbaku, ak začneš, tak buď ťa to chytí na celý zbytok života, alebo sa na to čoskoro vykašleš. Problém komora kontra kupeľka nerieš, ja to takto robím už vyše 30 rokov a funguje to, len si to treba zosúladiť.
Čo sa týka foťáku, tak pokojne Praktiku, ale zober niečo z novších (teda výrobne posledných) modelov, napr. MTL5, 5B a pod., alebo potom modely rady B, len pri kúpe daj pozor, aby mal foťak aj plný manuál (niektoré modely totiž majú len plnú automatiku), a samozrejme aby bol funkčný. Čím je fotoaparát viac ošahaný a obitý, tým viac bol používaný a je teda väčšia pravdepodobnosť že odíde. Aj tak, ak ťa to chytí, po chvíli začneš pokukovať po niečom lepšom - Nikon, Canon, Pentax, Minolta, Olympus a pod. Samozrejme aj teraz môžeš kúpiť niečo z tých japoncov, len sú trošku drahšie.
Na Paladixe je niekoľko dobrých článkov o Praktikách, a aj niektorých japoncoch, odporúčam ti prečítať si ich a potom sa rozhodnúť.
Tak hlavu hore a plnou parou vpred, je to krása, keď si svoje fotky pozrieš po tridsiatich rokoch a v pohode pri pohári vínka si zaspomínaš, ako vznikali. Viem to z vlastnej skúsenosti.
  • 0

#4 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 29 září 2012 - 08:58:29

kup si fotak s meranim. tie tiez vyzeraju vintidž.
  • 0

#5 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 29 září 2012 - 10:04:29

Jestli máš možnost strávit pár hodin v Praze, stav se na pokec... domluvíme se po mailu - je tady pod čarou - jestli chceš.
  • 0

#6 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 29 září 2012 - 10:22:27

bzencak: Heh to se ti docela povedlo :) Alkohol uz pres rok nepiju, misto prolejzani baru jsem radsi na dilne a neco vyrabim :) Nebo snad mluvis z vlastni zkusenosti? Rika ti neco pojem "Smenny provoz"? ;) ... a ano, rad se predvedu s necim co udelam vlastnima prackama :)

sokolvideo: Ja mam koupelnu cca 1m2 prostor s umyvadlem a 1m2 sprchovy kout oddeleny zdi, to fakt nevyjde :D (pamatuju jakej prostor tohle zabralo, kdyz tata pracoval s fotkama a s 8mm filmem) Paladix jsem si uz prohlizel a cerpam, momentalne jsem si "poridil" sbirku casopisu LensWork a zacnu lustit pri volnych chvilkach. Proc mne napadla ta Praktika/Exakta? Kamarad zdedil veci po dedovy a byla tam i Praktika a hromada fotek. Ta Praktika MTL5 se zda dost primitivni na to, abych sem ji dokazal ovladat a na Paladixu je jedna na prodej http://www.paladix.c...php?adid=211572 :) (digitalum nerozumim dodneska, ale to ani automaticky pracce :D)

panpriatel: Vypadat a byt je dost velky rozdil. Rad se divam na stary auta a rad v nich jezdim. To co mi radis je to jako si koupit repliku P356. Vypada to tak, ale neni to ono :)

jirin_ol: Diky za nabidku, pracuju v Praze :) Urcite se dohodneme na posezeni u kavy :)
  • 0

#7 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 29 září 2012 - 12:54:30

:shock: :shock: :shock:
  • 0

#8 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 29 září 2012 - 19:21:43

Šneku těch smajlíků by mělo být více jak deset .. zas jeden co nám tu bude vysvětlovat co nejde. Ach jo, furt dokola.
  • 0

#9 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 29 září 2012 - 19:40:37

snek: naprostej souhlas :D Taky valim bulvy :)

bzencak: Ty mne neprestavas bavit. Ja tusil, ze s tebou bude sranda :D Jen do mne, jen vic a houst! Ukaz mi jaky si drsnak, ktery nezna slitovani s novacky! :D
  • 0

#10 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 29 září 2012 - 20:18:36

On bzenečák má pravdu. Analog je o překonávání problémů, což podporuje fantazii a tvořivost....Komora se dá zprovoznit prakticky všude.. Negativ vyvoláš i na hajzlíku.
Na druhou stranu je příchod zvídavého nováčka oživením stojatých vod.....
  • 0

#11 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 29 září 2012 - 20:34:20

Ja vim, ze ma pravdu :) Mne se libi jeho styl humoru :) Ohledne toho kde a jak vyvolavat, zvetsovat a nechavat susit, fakt to mam slozity (ziju v dost mrnavym krcalku v baraku z dob cisare pana hnedka na 101 mezi D11 a I/12 - takze o prach mam postarano). Ja nerikam, ze to nepujde, jen ze to (asi) nevyjde :)

Takze se pohneme trosku dal :)

Bazar fotoskoda ma nekolik tech MTL5 a to i B, tak i MTL50 ... cena do 2k ... Zda se vam to uchazejici? Nebo tu ma nekdo neco na prodej? Kdyz uz ste mne premluvili, tak ja to teda beru :D Potrebuju si sesbirat seznam veci zhruba do pondeli at mam v utery a stredu cas na nakupy :) ...

Tak zatim diky za podporu a za rady :)
  • 0

#12 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 29 září 2012 - 21:23:21

Za 2000 se dá pořídit lecos lepšího než praktica. Zajdi za Jirinolem a on tě navede...
Měl jsem MTL 5B.... výhoda- běžné baterie..... Jinak asi žádná.... Možná množství objektivů s M42 závitem...
  • 0

#13 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 29 září 2012 - 21:32:49

Jo zadej si do google Václav Jírů Ten zvětšoval v koupelně 1x1,5 m.
  • 1

#14 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 29 září 2012 - 21:35:53

Tak tak, využij v první etapě nabídku jirin_ola a dej s ním řeč na dané téma.
Kdybys chtěl mít při tom již něco v ruce (a bylo by to jistě vhodné) mohl bys využít půjčovnu - bazar u Škody. Půjčíš si to na několik dní a buď si to už necháš a nebo vrátíš s tím, že zaplatíš půjčovné. Teda alespoň to tam tak kdysi fungovalo.
  • 0

#15 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 29 září 2012 - 21:36:49

Bimbak: podľa tvojich vyjadrení chceš vintage foťák, ale aj tak, nechceš radšej pouvažovať v kinofilme nad foťákom, ktorý ma aj nejaké slušnejšie meranie expozície ako Praktica? Praktica je krásna mašinka a fotiť sa s ňou dá aj merať, ale predsa, sú tú aj lepšie stroje, čo dnes človek kúpi za slušné peniaze, ono je ale otázka, že to možno nebude poctivé železo ale aj nejaký ten tvrdený plast a tak

ale to ja len tak, že keď ta to chytí, aby si potom neľutoval :mad:
  • 1

#16 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 29 září 2012 - 22:31:09

rad bych se mylil, ale me ten blembak pripomina trotla, pardon, trolla.
  • 0

#17 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 29 září 2012 - 22:36:05

a je vlastně samotný kinofilm dostatečně vintage, když se na focení pořádně používá od začátku 20.století? :)

když už teda ale vintage SLR, tak jedině první Exaktu, žeo

@snek: taky možnost....
  • 0

#18 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 29 září 2012 - 22:46:03

budeme-li přesnější tak ňákej Barnack na začátku dvacátých let dvacátého století poslepoval pro jednoho naprosto bezvýznamného výrobce kinofilmový fotopřístroj uvedený na trh někdy roku 1925 jako Leica :-/.
  • 2

#19 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 29 září 2012 - 22:52:57

Slimak: Jeee ja sem Troll! za to mas u mne male bezvyznamne plus :) Z ceho tak usuzujes? :) Musim se priste lepe maskovat! :D
Kdyz se zjisti, ze nejsem troll, dostanu omluvu pred nastoupenou jednotkou a rozvinutou zastavou? :) (prijmam taky psi cokoladu a kapsicky pro kocky :D)

Co je slozityho pochopit na tom, ze mam proste rad stary veci? :) rad sbiram stary "harampadi" a mam radost kdyz to harampadi jeste funguje a dela to co chci ja :) (vzhledem k tomu jakou delam praci, si vzdycky rad odpocinu u primitivnich veci, ktery vyzadujou zapojeni senzomotoriky a vysledek nejsou jenom jednicky a nuly)

Jirin_ol: psal jsem ti email, ale zapasim jeste s nastavenim mailserveru, muzes mi potvrdit, ze dorazil? Diky :)

------------

klidne pokracujte v hodine dejepisu :) Alespon se neco priucim...
  • 0

#20 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 29 září 2012 - 23:15:52

víš co je tvůj problém? Chceš abychom ti poradili ale dobře míněné rady až výsměšně odmítáš (reject), chceš jít starou cestou, ale
musíš to mít hned jako zmíněné jedničky a nuly. Ta dnešní mládež... :-P

A jestli ti nefunguje mail, tak si dělej pokusnýho králíka ze svojí jiný adresy a ne z někoho kdo ti chce upřímě a nezištně pomoct :mad:.
  • 0

#21 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 29 září 2012 - 23:38:08

Tak se na to podivame:
slusne sem se zeptal a nekdo tu ze mne hnedka udelal alkoholika a vymetace baru, nasleduje sprzneni prezdivky a oznaceni za trolla ... to si predstavujete pod pojmem "nebojte se zeptat"? :) priste se asi budu muset nekde regnout jako zenska, to je pak kazdej druhej Franta hned namekko :D A kdyz s vama tu vasi hru hraju, tak hned neco odmitam...

jirin_ol: Doufam, ze sem te nijak neurazil dotazem, zda email dorazil v poradku. (Jak si asi mysli Jenda, ze si z tebe delam pokusnyho kralika). Pro jistotu zasilam jeste ze sluzebniho emailu...

prozatim se s vama rozloucim, protoze uz mi neni 18 abych sem do sebe nechal kopat od nekoho kdo mne zna pet minut s myslenkou "voni to mysli dobre, protoze sou zkuseny/starsi/moudrejsi".
  • 0

#22 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 29 září 2012 - 23:43:29

Bimbaku, kámo, klídek trochu.
Pár postřehů, co jsem tu zatím nabyl
1) Nejdřív hledej a až pak se ptej. Co se výběru aparátu týče, je tu už bezpočet vláken a místní "trochu nudí", psát to samé porád dokola... Viz napříkadl tu. A jedno vlákno i speicelně o Praktikách.

2) Většin zdejšího osazenstva jsou značně konservativní duše, které slovo "vinatge" slušně řečeno přivádí do rozpaků. Byť s takto dnes označovaným vybavením dnes a denně pracují. Nehledě na to, že rozpětí 65-75 je "prehistorie" jen pro nás mlaďochy narozené těsně před revolucí.

3) Na vyvolávání stačí prostoru opravdu minimum. Ten metr s umyvadlem určitě stačí. Nejdeš tančit, ale hrát si s chemií. Prachu mám taky dost (pes, karma), ale lze to řešit. A jsou lidé, kteří místo zvětšování jen skenují...

4) Taky bych doporučil něco s rozumným měřením. Ušetříš si nervy i peníze. Pokud tě to focení chytne, stejně pak pořídíš něco jinýho. A pokud máš pocit, že jsi takovej pankáč, že nepotřebuješ měření, tak
nepotřebuješ ani Praktiku za litr, ale bohatě ti postačí Zorkij za 4 kila nebo Smena za dvě. Když už znáš Škodu, stav se někdy i u Pazdery, je to skoro naproti.

A nakonec: trochu se mírni s těma smajlíkama, mě z těch tvej postů přecházej oči.

Tak asi tak.
  • 3

#23 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 30 září 2012 - 01:14:06

Bibmáku, neurazil, akorát jsem tu on-line od odpoledňa nebyl. podívám se. .... jo, maily přišly od tebe dokonce dva, tak ti odpovím na ně přímo. Proti gustu žádný dišputát, já jsem praktikou fotil nějakých 17 let, než se otevřely hranice a byla možnost koupit něco lepšího, což mi teprve rozšířilo obzory a trochu pošramotilo moje dosavadní přesvědčení, že mám skvělej foťák.... Dnes bych to vážně nepoužil hlavně díky slábnoucímu zraku a potřebě mít lepší matnici. Ale - fotit se s tím dá i dnes, když člověk nechce víc, než je technika schopná dát zadarmo.
U škody jsou praktiky možná až zbytečně drahé, něco tu mám, dokonce vývoz od soudruhů z NDR na západ, což dostatečně retro určitě je, i s optikou. Na setkání se domluvíme mailem, takže si o těch všech + a - popovídáme v klidu.
  • 1

#24 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 30 září 2012 - 04:51:20

ahoj, mám tu nikona fg-20 (ale asi bude moc nový na tebe, je asi z '87, a navíc umí měřit) se záklaďákem, nějakym zoomem, bleskem, pár filtrama, nějaká brašna... ale moc levně ho nedám, to si ho raději nechám :-) no kdybys měl zájem, tak mi písni. jestli se chceš o něm dozvědět víc, tak si tady stáhni manuál http://www.butkus.or...nikon_fg-20.htm
  • 0

#25 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 30 září 2012 - 05:28:49

Bimbak, z príspevkov tu si nič nerob, zájdi za jirin_olem alebo si niečo kúp, kľudne aj tu praktiku, ak nechceš niečo pokročilejšie a povedzme menej vintage, kúp film, šupni to do mašinky a začni fotiť, teda kúp si to aj s objektívom :mrgreen:
  • 0

#26 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 30 září 2012 - 22:38:25

jak už tu bylo řečeno - vyvolávat se dá leckde - já byl například donedávna zvyklý namotávat film do tanku pod několika dekami na křesle...
s prachem jsem míval taky problémy (za barákem máme továrnu díky které se u nás doma šíleně práší) - stačí před voláním na pár minut v koupelně zavřít a pustit horkou vodu (mimochodem teď mám komoru ve společné bytovkové dílně kde si chodí lidi z celé bytovky řezat poličky, opravovat kola a pračky - prachu jak blázen a hlavně piliny :mrgreen: - před každou seancí musím rosit vzduch aby sem neměl prach na fotkách a navíc tam není tekoucí voda(řeším to 20l vaničkou do které fotky naházím a pak je chodím prát do umývárny :mrgreen: ))
  • 2

#27 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 říjen 2012 - 09:08:26

jako retro používám často prakticu fx3
úžasná ergonomie, výborný tessar 50/2,8 - v dobrém stavu kolem tisíce korun jsem viděl ještě nedávno v nabídce
měření bych prováděl externím expozimetrem vyšší kvality a moderní konstrukce - tím je jednou provždy vyřešeno pro všechny aparáty všech konstrukcí a formátů
-
anebo nějaký oemko
retro je to menší, ale proti praktikám mtl 3,5 apod lepší o tisíc procent
mám typ 2 a je to skvělý přístroj, díky jiří
  • 1

#28 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 1 říjen 2012 - 09:30:35

Není zač, Radime,
ony nakonec všechny ty mašinky z kvalitního kovu jsou krásné, každá má něco do sebe ... a nakonec každý objektiv má něco do sebe, pokud to není vyloženě šmejd z doby, kdy už se šetřilo na materiálech, lidské práci, a masám, které se mohly díky láci k fotoaparátu jako zápisníku dostat, stačily fotky do alba formátu max. 10x15....
Mně se před časem do ruky (a do skříně) dostal aparát ve stavu, jak byl kdysi v kapitalistickém německu zakoupen, Porst reflex TL-II, myslel jsem si (a původní vlastník též), že je to převlečená Praktika (na první pohled velká podobnost) s objektivy z Jeny (2,8/35, 2,8/55 a 2,8/135), ale tichá klidná závěrka, jasnější a větší hledáček, jiná baterka a naprosto jiné TTL měření a závěrka mě donutila hledat informace, a ejhle, ono to bylo v rajchu ceněno na pultě dost vysoko - téměř 500DEM, což na obchodní značku PORST v nabídce pro chudé vykořisťované bylo hodně, a mé překvapení, že to pochází z japonska od Cosiny. Je to zajímavý strojek.
  • 2

#29 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 3 říjen 2012 - 21:47:07

Ahoj Bimbaku,
proč zrovna kinofilm ?
když si pořídíš sklopku na 6*9, (třeba Moskva 4 nebo nějakej německej meziválečnej foťák) nemusíš zvětšovat, stačí kontaktovat a na to je plocha umyvadla v pohodě. Cenově se dostaneš pod 5 korun za fotku :cool: . Cokoli si na něm opravíš, většinou stačí jen rozebrat-vyčistit-přemazat (to velrybí sádlo z originální výroby nahradit moderním mazivem). Měch si v dílně poskládáš třeba i novej a kresba dobových tripletů je pravej vintage. A navíc s ním bueš mít vintage look nejen na diskotéce 80tých let (ABBA, Boney-M, Falco, Europe a další hrůzy), ale i u dechovky, což můžeš brát jako investici na důchod. :-P Vyvolat svitek a udělat kontakty Tě naučím tak za 2 lahve vína.
  • 0

#30 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 3 říjen 2012 - 21:55:50

Stříbrokazu,
možná chce Bimbác i fotit, nevím....
mezi námi... jen 2x jsem dělal reportáž na motokrosu flexaretou, můžu říct, že to byla docela fuška. Byl jsem docela dost rád, že jsem si k ní záhy pořídil i kinofilm a delší sklo. :-)
  • 2

#31 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 3 říjen 2012 - 22:05:34

Stříbrokazu,
možná chce Bimbác i fotit, nevím....
mezi námi... jen 2x jsem dělal reportáž na motokrosu flexaretou, můžu říct, že to byla docela fuška. Byl jsem docela dost rád, že jsem si k ní záhy pořídil i kinofilm a delší sklo. :smile:


O tom žádná, ale na vintage look je sklopka s harmonikou a hnědě volaný kontakty s ozdobnejma okrajema na baryt to pravý nářadí.
  • 0

#32 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 říjen 2012 - 23:26:30

možná chce Bimbác i fotit, nevím....:-)


fotit?!?! :D
  • -1

#33 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 3 říjen 2012 - 23:29:44


možná chce Bimbác i fotit, nevím.... :smile:


fotit?!?! :D


Vntage look !
:-)
  • 0

#34 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 4 říjen 2012 - 03:08:32

Kuci, to nesmite zacinat beze mne :) Samozrejme ze nechci fotit a jenom troluju...

ta sklopka mne taky lakala, myslim ze starej pan neco takovyho mel...

jinak fotit Typ D nebo Typ C cimkoliv co je vyrobeny po roce 1950 je podle mne svatokradez :) ...
  • 0

#35 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 4 říjen 2012 - 07:04:26

Bimbak, praktika už je doma? film kúpený? :cool:
  • 0

#36 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 4 říjen 2012 - 08:36:54

Uz jsem cekatel ... (netrpelivy) ... a nebude to praktika :) ...
  • 0

#37 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 4 říjen 2012 - 08:54:14

tak sa nám pochváľ, čo za strojek to bude :-P
  • 0

#38 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 4 říjen 2012 - 09:35:46

http://www.kamera-ge...st_slr_tl_d.htm
http://www.kamera-ge...en_cosina_d.htm
  • 0

#39 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 4 říjen 2012 - 09:44:59

to je moc pekný, skoro "praktika" strojek :mrgreen:
  • 0

#40 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 4 říjen 2012 - 10:06:19

jo, viz 1.10. 10:30:35
  • 0

#41 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 4 říjen 2012 - 10:09:49

tak jo Bimbak, už len skočiť do krámu, kde se predávajú filmy a nie chlast, nabiť to tam a ide sa na to :-P
  • 0

#42 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 4 říjen 2012 - 10:11:00

sice to není až tak úplně moje krevní skupina (OM, Minolta, Nikkormat, Asahi-Pentax, Contax), ale kdybych tohle dostal koupit, kdy jsem čekal 9 měsíců na příděl Praktiky LLC, neváhal bych tenkrát ani vteřinu. Proto jsem si celý ten set - jako památku na tu dobu - nedávno domů přivezl od pána z druhé strany železné opony, který ho dostal tehdy za maturitu s vyznamenáním.
  • 0

#43 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 4 říjen 2012 - 10:12:56

chalani, proč by chodil do krámu, rozumnej člověk jde za někým, kdo doma pálí, nebo prostě hrábne do mrazáku :-D
  • 0

#44 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 4 říjen 2012 - 11:10:56

rozumný? to ako myslíš, teraz potom priesere s tým metanolom u Vás? :mrgreen: :-P a čo sa týka chladničky, tak to závisí od toho, či tam má len zeleninu, pivo, whisky alebo si necháva priestor na chladenie filmovej emulzie, prípadne ju aj mrazí :mrgreen:
  • 0

#45 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 4 říjen 2012 - 11:29:48

průser s metanolem sme na valašsku nezaregistrovali.. :D :P
  • 1

#46 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 4 říjen 2012 - 11:46:27

ste ho nevideli, čo? lebo po tom pití metanolu už moc toho vidieť nie je :mrgreen:
  • 0

#47 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 4 říjen 2012 - 13:13:15

rozumný? to ako myslíš, teraz potom priesere s tým metanolom u Vás? :mrgreen: :-P a čo sa týka chladničky, tak to závisí od toho, či tam má len zeleninu, pivo, whisky alebo si necháva priestor na chladenie filmovej emulzie, prípadne ju aj mrazí :mrgreen:


však jsem řek, rozumný ví, kam jít :-D
  • 0

#48 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 4 říjen 2012 - 17:20:32

Jezis, vas potkat venku tak se od vas distancuju abyste mi nedelali ostudu :D ...

ale abych nezakladal novy tema, mam dotaz:

Ma smysl si poridit do zacatku i nejaky ISO3200 filmy coby "creme de la crop"? Nebo je to uz pro pokrocilejsi a pro mne je to vlastne mrhani penezma? :)
  • 0

#49 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 4 říjen 2012 - 17:27:21

to sú ešte filmy, že ISO 3200? u mňa to končí pri ISO 400 :mrgreen: to potrebuješ tak citlivé filmy na svetlo, ideš fotiť večer alebo vo vnútri bez blesku?

ostatní ma nezjedzte hneď za moju prvú vetu :-P
  • 0

#50 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 4 říjen 2012 - 17:45:03

ja sem s tim chtel chodit o volnejch chvilich do Dukovan, Temelina, nebo do Pribrami a zkouset za jak dlouho zmeni barvu :D ....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních