Přejít na obsah


Fotka

Zpet do minulosti - zacinam s kinofilmem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
229 odpovědí na toto téma

#51 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 4 říjen 2012 - 17:46:18

Bimbáci, klídek, pokračování příště.... přečti si tu něco o Surveillance filmech, třeba....
  • 0

#52 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 4 říjen 2012 - 17:52:55

Tak to ti neporadím, mne to mení odtiene iba v škále šedej od čiernej až po bielu :mrgreen: ale tu na fóre nájdeš všetko aj o ISO 3200 aj o ISO 20, takže hľadať a cvičiť :-P
  • 0

#53 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 4 říjen 2012 - 17:54:14

nasel jsem 13ti strankovou debatu, jdu si to precist a o tech filmech si mi rikal, ze byly urceny pro statni aparatus pro radary atd. On uz i ten nazev sam o sobe je dost vypovidajici. Ale tak zeptat sem se mohl na ten ISO3200, zato sem nic nedal...
  • 0

#54 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 6 říjen 2012 - 09:08:06

poslusne hlasim, ze sem si precetl prvni z trilogie, i tu diskusi o Surveillance filmu, diskuse o ISO3200 i o ISO25 ... nejaky dalsi uzitecny tip pro precteni tady? (tisteny knizky zatim nemam cas shanet)... zbezne sem prolistoval par LensWorku a dostal jsem tipy na "Aperture" a "Black and White photography magazine"... bohuzel "Amateur photographer" scany cisel pred rokem 2000 jsou horko tezko k sehnani ...

sice mam par otazek, ale to jeste pocka ... trebas najdu odpovedi sam :) ...
  • 0

#55 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 6 říjen 2012 - 09:14:57

doufejme, doufejme. :-)
  • 0

#56 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 6 říjen 2012 - 23:07:42

tak .. a uz mam doma pfotak ... ten Porst vypada na vlastni oci famozne ... samozrejme ze sem k tomu dostal dukladny PSM...

Moc dekuji Jirimu za fotak a za tunu informaci :) ...

(jen ten prvni snimek mi to kazi, sem si rikal ze si vyfotim obludu/auto a misto toho mam nejakej sedivej rozmazlej flek :D)
  • 0

#57 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 16 říjen 2012 - 17:56:46

Tak uz jsem si neco odfotil a mozna ze sem narazil na "odprodej" kompletniho vybaveni fotokomory .... teda vymenou za nejake autodily :)

Jeden svitek ted pokusne "pushuju" na ISO 600 a jsem zvedavej co z toho pak vyleze :) ...

Co se mi ale honi hlavou:

Mel jsem moznost videt "svet" optikou Flektogonu (diky Jirinol) a vcera i nejakou "dlouhou rourou" (neco kolem 300mm) pres digital... jaka je rozumna cena kdyz se po nejakym takovym objektivu budu rozhlizet? Flektogon a trebas Sonnar 300/4?
  • 0

#58 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 16 říjen 2012 - 18:41:22

dívám se na hvězdy a něco mi říká, že jakmile si ohmatáš tohle, co máš, a budeš mít příležitost vzít do hrsti a dát k oku "něco lepšího", pak budeš jasnej.... cokoli teď budeš kupovat v M42, za pár měsíců budeš měnit za "to lepší"... nebudu ti do toho vůbec kecat, jen z povzdálí pozorovat, pokud se jaksi nepřiblížíš sám :-D .
  • 0

#59 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 16 říjen 2012 - 18:42:33

jo a mimochodem, musíš asi upřesnit otázku... jakej flektogon bys chtěl... není jen 20mm ....
  • 0

#60 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 16 říjen 2012 - 19:12:03

jo... musim se pochvalit :D Konecne mi doslo o cem sem si v ty knizce cetl ... bez praktickych zkousek jen "nudna" teorie ....
No ohledne tele objektivu, hod echo az to nejak dopadne s tim tretim objektivem ...
Priblizim se sam, den meho prvniho vyvolani se totiz blizi! :D ... (a ja budu potrebovat chemii a nejaky how-to)

Flektogon ... hmmm ... samozrejme ze bych sem si rad odzkousel i jiny (mam pocit ze je i 28mm) ... ale tenhle mne absolutne odrovnal ... je to efekt kterej mne bere :) ....
  • 1

#61 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 16 říjen 2012 - 19:29:03

jj, rád jsem skrz něj koukal... vlastně pár jinošských let to bylo moje "standardní ohnisko"
http://www.flickr.co...14153/lightbox/
  • 2

#62 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 říjen 2012 - 14:43:07

pockat to neni kure ani prase v te misce s masem ... :D
  • 1

#63 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 17 říjen 2012 - 19:39:13

"Bylo nas sest, 1976" :D ...
  • 0

#64 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 17 říjen 2012 - 20:17:29

pardon že se vám tady do toho pletu ale ta fotka je super!!!
  • 1

#65 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 21 říjen 2012 - 06:13:22

jak se ma spravne fotit za spatnyho pocasi kdyz napr mrzne? Zatim mi staci pobihat v noci venku a zjistuju ze musim neustale zahrejvat objektiv aby se na nem nedelal opar :( ...
  • 0

#66 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 21 říjen 2012 - 06:34:59

podobnej problém řeším ve vlákně http://www.temnakomo...ce/page__st__50 , zatím bez valných výsledků. Jediný co funguje je vítr, asi doma zkusím spíchnout příruční fukárek, jsem zvědavý jestli stačí jenom proud vzduchu o okolní teplotě nebo ještě přihřejvat :). Už se mi podařilo udělat i nezamlžené 3h expozice, ale naděje je tak 50:50, nebo hůř, když k tomu připočítám nenadálé změny počasí a moje errory. Navíc začínám být víc a víc nejsitej co se zvolené expozice týče, především doblejskávaného popředí.
  • 0

#67 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 21 říjen 2012 - 07:26:13

TAk Sláva Štochl doporučuje oddělovat skladování objektivu a těla. Objektiv v chladu a tělo spíše z důvodu tuhnutí maziv v teple. Popisuje to v knize Lovcovo jitro, kdy chodil s P-sixem na medvěda.
  • 0

#68 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 21 říjen 2012 - 07:43:55

zdar Jendo!
ta myslenka se mi libi ... 40mm vetrak, odporovej drat spocitanej na 12V, privodni draty v rukavu a kolem pupku sada burtu (ve stylu desperada z divokyho zapadu)... to by slo... zkusim neco vyhrabat a stejne musim do GME pro nejaky integrace... 12V ani v potu nekope tolik jako mne cutnul kondik v blesku :D ...

Watashi wa nozomu ohayou gozaimasu Hidejoshi!
Celej problem je v tom, ze idealni situace: v aute tak 20 stupnu na tricko, venku "nula az sibir", takze ten fotak i objektiv dostanou asi slusnou tepelnou pecku. Ponaucenej ze stehovani VHS (z duvodu "velkokopirovani filmu z pujcovny"... ach ty 90tky :D), vim ze musim pockat nejakou dobu na aklimatizaci ... jenze jak se tohle resi u neceho co ma prechod teplo>mraz (a ocekavana funkce v mrazu)? A taky jak spravne opecovat kdyz se prejde z mrazu do tepla?
  • 0

#69 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 21 říjen 2012 - 08:56:07

já teda nevím, tohle jsem nikdy ani v třeskutých mrazech neřešil, nebylo potřeba, i když jsem kdysi se sixem číhal na petrákách kamzíky - samozřejmě jsem nedělal hodinové a delší expozice v noci s objektivem namířeným k nebi, na který by rosa padala.... foťák a objektivy byly vždycky v brašně, když jsou vyrovnané teploty, tak nikdy žádný problém... kromě toho, že od toho sem tam zábly ruce ....
ale řešit tohle u kinofilmu a běžného focení? jediné rosení snad hrozí, jestli zmrzlou výbavičku donesu do rozhajcované místnosti a tam to vybalím, aniž bych počkal pár hodin, než se celá taška či kufr ohřeje samovolně, nebo se mýlím?
  • 0

#70 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 21 říjen 2012 - 08:57:05

samozřejmě, baterky náhradní vždycky v kapsičce u košile na těle.... alkalické jak promrznou, moc živé být nechtějí.....
  • 0

#71 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 21 říjen 2012 - 09:56:46

Zdar!
Ptam se jenom predbezne az nastane takovej okamzik a ja bych nechtel to archivni robatko nejak poskodit ... ruce mne v zime nezebou, mam vyhrejvany rukavice :D ...

(tvuj nazor na Pentax MX? Jen rychlej dotaz :D)
  • 0

#72 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 21 říjen 2012 - 10:53:33

žádnej nemám :-) rychlá odpověď :-))
  • 0

#73 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 21 říjen 2012 - 11:28:33

žádnej názor nebo žádnej Pentax MX? :-D)
Má dobrou pověst jako přístroj spolehlivý, malý a s velkým hledáčkem. Párkrát jsem o něm uvažoval, ale nakonec mi stačí Me-Super, má sice menší hledáček a elektronickou závěrku, ale k tomu kromě M i režim Av. Absence DOFp mi už přestala vadit.

Rosa nejenom že "padá", ona narůstá všesměrově na podchlazeném povrchu. Asi pohledám princip tepelného vyzařování, protože během noci dojde k tomu, že se povrch vyzáří na nižší teplotu než jakou má atmosféra, proto vznikají přízemní mrazíky a teplota se měří ve 2metrech nad povrchem (aby se měřila teplota vzduchu, ne povrchu). S klesající teplotou klesá schopnost vzduchu nést vodní páru, nebo-li vzrůstá relativní vlhkost vzduchu, při dosažení 100% vlhkosti začne vznikat mlha, nicméně pokud se nedosáhne 100% vlhkosti, od chladnějšího povrchu se ochladí i přilehlá vrstva vzduchu, překročí kritickou hranici a "vytěsní" přebytečnou vlhkost na tento povrch. Takže by nebylo špatné si měřit i vlhkost a z toho pak odvodit při jaké povrchové teplotě nastane riziko rosení, ještě lépe zjistit, jaký teplotní rozdíl je mezi vzduchem a povrchem, pro usnadnění měření.
  • 2

#74 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 21 říjen 2012 - 12:03:52

nemám žádný pentax, tudíž ani názor na pentax MX, tak jsem to myslel. tam jsem skončil momentem, jak to přestal být "asahi pentax" a současně vyměnili závit za bajonet. A navíc - už nemám žádnou volnou skříň :-D
  • 0

#75 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 21 říjen 2012 - 12:17:56

dokud ten foťák budeš venku při focení zahřejvat rukama a nebo občas strkat pod budnu, tak by se ti orosit neměl. prsotě musí bejt malinko teplejší než okolní vzduch. fotil jsem minulé zimy venku několik hodin, foťák vždycky v ruce (a na rukách rukavice) a nebo hopnutej pod bundou (nikdy jsem neměl péřovku, tak se mi v ní nedrželo moc horko a vlhko) a nikdy se mi nestalo, že by se orosil.
  • 0

#76 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 22 říjen 2012 - 10:39:48

Rozhodně bych neodděloval objektiv od těla kvůli uložení do jiné brašny, naopak nechat to na sobě, aby se dovnitř nedostával jiný vzduch případně bordel (nejlepší by bylo v mrazu si tam zavřít suchý vzduch a v teple to vůbec nerozdělávat). Já bych doporučil toto:
- plně mechanický foták, nezávislý na bateriích a mrazuvzdorný (např. Nikon FM, FM2, určitě i další), (raději odborně vyčištěný a na správných místech namazaný správnými mazivy)
- při přechodu ze zimy do tepla ho nechat v brašně pomalu prohřát (několik hodin)
- proti orosení stačí ovívat kloboukem, listem papíru, často i jen rukou. Rozhodně neotírat rukávem. V extrémních mrazech už je vlhkosti ve vzduchu tak málo, že se technika orosí jen z fotografova dechu

Ještě nemám vyzkoušené focení v deštném pralese, ale mohlo by to jít natrénovat ve skleníku v botanické zahradě :) Tady v Praze ve Fata Morganě mají u východu z teplé vlhké části horkovzušné fukary, jako jsou na záchodech na ruce, a je u toho piktogram fotoaparátu. Je to rychlé a spolehlivé, ale nejsem si jist jak moc je to šetrné.
  • 0

#77 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 22 říjen 2012 - 17:11:32

sušička rukou na foťáky v Botanické je šetrná do té doby, dokud pod tím udržíš tlapy v příjemném teplu a zároveň nefoukáš do optiky (tzn. před použitím nasadit krytku). jen se to nesmí přehnat - je potřeba aparát jen ohřát, aby byl trochu teplejší, než okolí, ne ho vytopit jak v sauně :)
  • 0

#78 adam

adam

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 17

Publikováno 23 říjen 2012 - 07:49:48

V extrémních mrazech už je vlhkosti ve vzduchu tak málo, že se technika orosí jen z fotografova dechu.


Fotografova smrt je když v tom mrazu to orosení zmrzne. Nenaděláte nic. Znám z vlastní zkušenosti.
  • 0

#79 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 23 říjen 2012 - 18:01:25

vcerejsi vecerni vylet do Drazdan mne nuti cimdal tim vic premejslet o nejakym objektivu s velice nizkym f ... 1.4 nebo 2 alespon... takhle sem se musel vecne o neco opirat... a na ty krasny reliefy atd sem knucel ze jeste nemam zadnej sirokouhlej... ale co .. co neni .. bude ;) (btw: test ISO800 a fotokomora skoro hotova, uz si jen nechat udelat plechovy maly umyvadlo)
("Drazdany? No znam to, ale kdyz sme tam tehda litali my, tak sme nezastavovali" :D)
  • 0

#80 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 říjen 2012 - 18:32:08

tak krásný město, a jeho to nutí přemešlet o objektivu. hůůůů :D
  • 0

#81 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 26 říjen 2012 - 01:11:14

v Drazdanech sem kazdej rok nekolikrat (jezdim tam leta na srazy)... pro mne uz je to docela fadni, teda bylo ... blbnout tam s "cmudlikovacem", je uplne jinej pocit nez pobihat s krabickou od mejdla...
  • 0

#82 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 26 říjen 2012 - 06:59:50

aha, tak proto jsi chtěl původně praktiku, abys zapadl a a nevypadal jako nepřítel lidově demokratického řádu ...
  • 2

#83 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 26 říjen 2012 - 15:40:36

aha, tak proto jsi chtěl původně praktiku, abys zapadl a a nevypadal jako nepřítel lidově demokratického řádu ...


:-P :-P :-P
  • 0

#84 Meesh

Meesh

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 56

Publikováno 26 říjen 2012 - 22:30:23

.
  • 0

#85 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 26 říjen 2012 - 23:21:58

Jirinole... ja jezdim rad do toho "spravnyho" Nemecka, tak bych nerad abych budil zavist, ze mam neco z toho "spatnyho" Nemecka :D ...

Tess .. ty se nesmej :D ..

Meesh .. "you dont say" :D ...
--------
Jen se porad neumim zkamaradit s tim bleskem ... po oprave uz sice funguje a po druhy oprave uz nehrozi ze mi ustreli hlavu (jak provedl nedavno kdy se kondik nafoukl do srandovni kulicky - chapu proc ma v sobe ocelovou vyztuhu) ... jenze porad nechapu jak s nim fotit ... nekdy mi to bude muset nekdo osobne vysvetlit ...
  • 0

#86 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 27 říjen 2012 - 00:43:31

nejlepší blesk je žádnej blesk. :-))
  • 0

#87 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 27 říjen 2012 - 07:18:35

jenda1250: existují všelijaké hřejivé gely, které se nějakých 10-15 minut vaří a pak vydrží být teplé snad i pár hodin. na delší expozice by to asi chtělo nějakou elektrickou dečku, ale ještě jsem žádnou nenašel na baterie a předělat to neumím. jedno z toho přidělat třeba i jen hloupou gumičkou někam na tělo/objektiv, tak je asi vystaráno. na hvězdičky se furt chystám, mám v plánu třeba šestihodiné expozice v zimě, ale bez něčeho takovýhleho to asi nemá smysl...
  • 0

#88 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 27 říjen 2012 - 08:00:43

nejlepší blesk je žádnej blesk. :smile:)

Má pravdu ten chlapec.
V zimním období se mi problémy nikdy neobjevily. Jen na podzim když je brutální vlhko.
  • 0

#89 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 28 říjen 2012 - 07:10:23

podarilo se mi nahodou vystourat vetsinu "Amateur Photographer" casopisu z obdobi 2008 az 2012 (plus sem tam nejaky "ulovky" z minulyho tisicileti) ... byl by zajem o to abych to nekam rozumne nahral? ... (co dil to cca 50MB, dohromady cca 5GB)...je to docela slusny ctivo do mastny tyce :) ...
  • 0

#90 benes

benes

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 28 říjen 2012 - 08:55:22

dívám se na hvězdy a něco mi říká, že jakmile si ohmatáš tohle, co máš, a budeš mít příležitost vzít do hrsti a dát k oku "něco lepšího", pak budeš jasnej.... cokoli teď budeš kupovat v M42, za pár měsíců budeš měnit za "to lepší"... nebudu ti do toho vůbec kecat, jen z povzdálí pozorovat, pokud se jaksi nepřiblížíš sám :-D .


Nechci nic říkat ale zní to jako kdyby vše začínající M42 bylo nic moc.
Nedávno jsem vyděl recenzi flektogon 20/2.8 na Canon 5D MKII či co. A přece si chlpík nenasadí na foťák za 100 objektiv za 000x
Jo a co se týče orosenip foťáku a jeho ofukování. Doporučil bych hermetické baterky z UPS. Jakmile jsou trošinku horší tak je vyřazujou a dají se sehnad zadarmiko. 12v/7,2AH ale jsou i 10/15AH.
A utáhnout klidně 15A vím z vlastní zkušenosti 3ks halogenu á 50w na jedné baterce.
  • 0

#91 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 28 říjen 2012 - 08:57:50

podarilo se mi nahodou vystourat vetsinu "Amateur Photographer" casopisu z obdobi 2008 az 2012 (plus sem tam nejaky "ulovky" z minulyho tisicileti) ... byl by zajem o to abych to nekam rozumne nahral? ... (co dil to cca 50MB, dohromady cca 5GB)...je to docela slusny ctivo do mastny tyce :) ...

Zájem by byl, ale kam to uložit.. na Uložto? :)
  • 0

#92 benes

benes

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 28 říjen 2012 - 09:14:28

Ulozto by bylo asi nejrozumnější variantou
  • 0

#93 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 28 říjen 2012 - 10:42:38

... ale zní to jako kdyby vše začínající M42 bylo nic moc.
Nedávno jsem vyděl recenzi flektogon 20/2.8 na Canon 5D MKII či co. A přece si chlpík nenasadí na foťák za 100 objektiv za 000x


myslel jsem to přesně naopak... některá M42 optika je skvělá dodnes, ovšem porovnám-li M42 těla (vesměs z let 62-75) a jiné systémy z JP z doby 72-76, tak jsme přeci je trošičku někde jinde - matnice, hledáčky, závěrky a jejich rozsah, TTL měření (někde spot či multi-spot) ...
samozřejmě, proti gustu žádný dišputát, mám moc rád např. Spotmatic, ovšem na reportáž beru Olympus, Minoltu, Nikon či Contax... je to prostě pohodlnější :-) a těch jiných systémů, na nichž lze provozovat M42 objektivy, moc není - ale stejně vždy jen při pracovní cloně.
  • 2

#94 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 28 říjen 2012 - 20:45:43

proto koukam po Pentaxech, kde je PK, na nej by mela bez problemu sednout M42>>PK redukce (ve hre byl jeste Olympus OM-2, ale v tom krouzku je cocka a to udajne pokrivi vysledek)... ale to je zatim hudba budoucnosti :) Ted zatim s usmevem krvacim do vybavy... (momentalne vybiram stativ, tak do 4tkc max, potrebuju jeste aby unesl i videokameru - u ktery sem zjistil, ze ma taky M42 na objektivy)

jo a dneska sem so fotakem rozsekl celo pri ranni piruete na naledi kdy sem chtel fotit nadhernej ukaz "zasnezeny stromy s cervenym a zlutym listim"... zacinam podezrivat nekoho, ze to cely bylo plan jak mne odstranit (taktika "vsak von se s tim zabije sam" :D)

k casopisum: nechci linky vytrubovat verejne, tak to poresime pres SZ ... neco uz nahravam ...
  • 0

#95 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 28 říjen 2012 - 21:44:51

taky bych prosil link;) email v podpisu
  • 0

#96 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 30 říjen 2012 - 04:29:34

zatim vydrzte pls :) ... 700MB je nahranejch ... ale leze to neskutecne pomalu :)

z nudy sem na Ebay nasel tohle http://www.ebay.de/i...=item2324071a5a

napisu jezurovy "tlustou srajtofli a hubenou postavu .. a ne jako minulej rok vobracene" :D ...
  • 0

#97 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 30 říjen 2012 - 09:26:08

Panove mam na Vas technickolingvisticky fotaz :) ... nasel sem jakesi pravidlo "Sunny 16" o pribliznym nastavovani expozice a clony ... jak se tomu rika cesky? Ta anglicka matematicka definice mi dava docela zabrat :D ...
  • 0

#98 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 30 říjen 2012 - 10:44:59

tam snad neni žádná matematická definice :)
nastavíš čas na 1/rychlost_filmu_asa (čili stovka film 1/100 sec., dvoustovka 1/200 sec., atd.) a pak měníš clonový číslo podle toho, jak moc je venku světla. těch f/16 je skoro až přehnanejch, tolik světla u nás prakticky nikdy není.

tady máš hezkou referenci: <a href="http://www.fredparke...texp1.htm#Light Intensity Chart">http://www.fredparke...texp1.htm#Light Intensity Chart</a>
  • 0

#99 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 30 říjen 2012 - 10:47:00

argh, trouba dělá ve jménech kontextuálních odkazů na stránce mezery...
http://www.fredparke...Intensity Chart
takhle to bude fungovat snad lépe.
  • 0

#100 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 30 říjen 2012 - 14:08:09

Panove mam na Vas technickolingvisticky fotaz :) ... nasel sem jakesi pravidlo "Sunny 16" o pribliznym nastavovani expozice a clony ... jak se tomu rika cesky? Ta anglicka matematicka definice mi dava docela zabrat :D ...


já měl vždycky dojem, že platívalo pravidlo "sunny 11", tj. ISO 100, 1/100 (resp. 1/125), f11", možná nad rovníkem je to jinak?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních