Přejít na obsah


Fotka

Zpet do minulosti - zacinam s kinofilmem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
229 odpovědí na toto téma

#151 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 22 prosinec 2012 - 09:36:07

nad tím 65l BW batohem jsem též dlouho uvažoval ... kéž by měl polstrování zad a popruhy jako ten tamrac....
  • 0

#152 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 prosinec 2012 - 13:35:47

obávám se, že žádné ultimativní řešení "na krámě" ani neexistuje a musíme si poradit sami. Fotobrašnu s Pentaxem 645 můžu připnout zepředu na popruhy krosny, sice je pak blbě vidět pod nohy a zatěžuje to ramena, ale jinak OK, pokud to jde, tak se dá ostatní vybavení naskládat nahoru do krosmy v malých brašničkách a obalech (Tachi45 zabalená do jeptišky, kazety v látkový tašce, objektivy ve futrálu z kartonu, filtry+expozimetr+drobnosti v malé brašničce). To samé naskládám i do malého batohu 40l na jednodenní výlety, i s jídlem + stativ na boku. Mám ve vývoji tvrdý obal na VF objektivy v destičkách, ale při mojí rychlosti budu rád, když to do jara dodělám.

U kinofilmu je to jednoduché, objektivy jsou válcovitého tvaru, dají se snadno sehnat pevné futrály vhodných velikostí nebo se dají ušít polstrované přihrádky z batohoviny a karimatky. Zvažuju nákup třetího objektivu pro kinofilm, tak taky řeším jak to tahat, ale asi zůstanu u měkkých obalů a nosit to po kapsách. při váze 150-200g a titěrných rozměrech nemá asi ani cenu řešit něco jiného, zvlášť když to má být stále po ruce.
  • 0

#153 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 22 prosinec 2012 - 20:49:00

On ten BW 65L batoh je prave dost modularni, zakladni batoh nic moc nema, ale pri chvilce hledani na tom zlym aukcnim portalu se da sehnat zbytek vybavy. Skladaci karimatka (19Eur), co udela polstrovani zad a pevnou podlahu v prostrednim modulu. Pak maji ten mezikus (15Eur) mezi popruhama na kterej se da zavesit specialni pouzdro na fotoaparat (25Eur+, to se ale sakra blbe shani, vidam to parkrat do roka, ale urcite existujou v DE Armyshopy ktery se neprezentujou na aukcich). Na ty popruhy se daj zachytnout jeste takovy hacky (20Eur). Stejne jako origo spacak (35Eur) co se prichytava pod spodni modul (hranata kostka co slouzi i jako sedak). A na konec se daj schrastit vetsi bocni kapsy (30Eur), nebo a co je pro fotocvoky dulezitejsi, drzak na minometnou trojnozku (20-40Eur, podle typu trojnozky)...
  • 0

#154 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 28 prosinec 2012 - 10:18:44

Chodim porad jak mlsnej kocour kolem 500/8 reflex tamronu .... reknete mi nekdo nejakej dobrej duvod proc se na to vykaslat a nekupovat to :D ... mne se proste hrozne libi ten koblihobokeh :) ...

evtl. je tu nekdo z Praheeee kdo ma takovouhle vec? Rad bych sem si to odzkousel ... a trebas bych se na to vyprd ...
  • 0

#155 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 28 prosinec 2012 - 11:26:02

na ten dobrej důvod přijdeš sám, až si ho koupíš , horko těžko nacvakáš jeden film, a bude ti ležet.
se standartní matnicí s mikroprizmou či mikroprizmou+klínem je to problém, malá světelnost (číslo nad 5,6) způsobí zčernání mikroprizmy i klínu a nemožnost zaostření, chce to aparát s výměnnými matnicemi a pro tyto "supertele" použít "plain" světlou a jemnou matnici.
dále: potřebuješ moc a moc dobrého světla, abys dosáhl expozičního času 1/1000 a kratšího pro focení z ruky, což je jediná šance, jak nemít roztřepané snímky, a to i na vyšších citlivostech filmu.
preclíky jsou v naprosté většině obrazů vadou, nikoli předností.
takže jediná výhoda: malé rozměry + váha, oproti klasické konstrukci teleobjektivů.

Klidně tě nechám nafotit si s takovým objektivem film, uvidíš sám ...

p.s. líbí se mi, že G.A.S. není na ústupu
  • 1

#156 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 28 prosinec 2012 - 13:21:11

Ja s tim prave nechci moc brat od ruky, spis mi jde o "prenosnost". V danny cenovy relaci se nachazi bud ta "uzasna Wundertute" a sem tam "nonSP" Tamrony 500/6.9. Vzhledem k tomu, ze na takovou vzdalenost jsem jeste nefotil (tedy pres optiku jsem koukal, ale trosku jinaci :D), tak nevim jestli mne vubec takova fotografie bude zajimat a nechce se mi proto ze zacatku investovat nejakou dardu za neco takovyho.

Nebo radsi pouzit k 19AH trebas 2x tele-convertor? (jenze to mi udela 420/7, takze si vlastne moc nepomuzu i kdyz alespon neco...)

om nom nom nom :) Pro mne je to tak nevhodnej paskvil, az je to svym zpusobem pekny ... pres to proste nejede vlak...

Jestli neco takovyho mas a mohl bych si s tim nekdy udelat par snimku, urcite se zlobit nebudu.

sto e to "G.A.S" ? ...
  • 0

#157 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 28 prosinec 2012 - 13:49:16

k první části a TC:
každý další kus skla strčený světlu do cesty zhoršuje výsledek (kontrast, rozlišení)
ono nakonec je nejlepší ke svému poznání si dospět sám, stojí to ovšem čas, materiál i peníze. a desítky, stovky a tisíce cvaků a sem tam nějakou fotku, v tom dobrém případě.

G.A.S.: znáš to, ale dosud víc s plechovkama na kolečkách ...
např:
http://www.yanidel.n...ition-syndrome/
http://www.temnakomo.../page__hl__ gas
  • 0

#158 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 28 prosinec 2012 - 14:28:30

HAHAHA! :D ... a to mam jeste obrovskou kolekci osmibitovejch pocitacu, vlacku a zacinam kolekci LPcek ... to sedi .. moc ... :) Ja prave nemam moc "absolutne volnyho casu". Proto chci maximalizovat pocatecni casovou investici pro rozpoznani toho co mne bude a nebude bavit a pak se tomu venovat na ukor ostatnich technik/moznosti... (napriklad vim, ze mne nikdy nebude bavit hvezdarina a foceni oblohy - cumeni s 2000mm zrcadlovym teleskopem v mladi, skoda ze mi ho nekdo tehda ukradl, dneska bych sem se s nim vyradil uplne jinak)

jinak rika se tomu "Hording" a je to v nekterejch pripadech docela vazna psychicka nemoc ohrozujici jak postizenyho jedince, tak jeho bezpostredni okoli...

No ja sem napriklad videl jak nekdo daval na ten 90mm teleconvertor pro makro foceni a vysledek zadna slava (oproti krouzkum), nechapu proc to udelal, ale budiz (a dle ohlasu nebyl prvni ani posledni). Z kristalovyho obrazku se stal takovej Dali ...
  • 0

#159 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 28 prosinec 2012 - 18:55:30

jinak rika se tomu "Hording" a je to v nekterejch pripadech docela vazna psychicka nemoc ohrozujici jak postizenyho jedince, tak jeho bezpostredni okoli...


Okolí to ani moc neohrožuje, pokud mi teda nešahaj na foťáky a LP!
  • 3

#160 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 29 prosinec 2012 - 06:22:02

Sir! you made my day :D
btw:

http://www.thegreatc...l.aspx?cid=7901

shlidnl jsem prvni tri kapitoly a pan tomu asi rozumi :) ... da se to poruzne sehnat a stoji to za to :) ...
  • 0

#161 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 29 prosinec 2012 - 12:58:01

heleď Bimbáku já zastávám názor že pokud nechceš fotit hvězdy nebo nejsi špion ve službách jejího veličenstva musí ti na všechno stačit nějakých cca maximálně 200mm.
osobně nosím v brašně 50 a 28. stopětatřicítku co mám doma sem měl na foťáku 2X :mrgreen:
  • 0

#162 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 29 prosinec 2012 - 14:11:25

Vzhledem k tomu, ze rano nevim kde budu v poledne, nemuzu ani vedet co se naskytne peknyho na blejsknuti :)
  • 0

#163 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 29 prosinec 2012 - 14:35:19

jo a na slovo "musi" sem dost haklivej .. musi se akorat chcipnout a platit dane :D (v libovolnem poradi :D)
  • 0

#164 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 29 prosinec 2012 - 15:13:39

jen ho nechte ať si hraje. Dost lidí (ne-li většina) si tím musí projít. Taky jsem v začátcích měl sigmu 70-300, k tomu dokonce konvertor 1.4x. Myslíte, že jsem to někdy smysluplně použil?
Teď mi přijde hrozně dlouhých i 90mm (na kinu), proti tomu na středoformátu mám nejdelší 200mm (na 645, tj nějakých 120mm na kinu) a dostal jsem se v krajině do situací, kdy mi to nestačilo a musel jsem hledat další výplň záběru. Stane se mi to ale maximálně jednou za deset let :).

Hledání sebe sama je běh na dlouhou trať, pro někoho nikdy nezkončí, jiní si najdou ten "svůj" foťák a dál už nic neřeší.

Osobě si myslím, že nákup tak dlouhého skla (500mm, navíc zrcadla) bez konkrétního tvůrčího záměru není dobrý nápad.
  • 0

#165 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 29 prosinec 2012 - 16:21:08

mne prijde 210mm obcas kratky ... pozorovany objekt si obcas vsimne, ze je pozorovan a zmeni chovani a to je presne to cemu ja chci co nejvic zabranit :) ...
  • 0

#166 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 31 prosinec 2012 - 09:13:43

Tak jsem nasel kompromis :) .. a GAS radil ...

Tamron SP 350/5.6 model 06B :) ... jen na nej budu par mesicu cekat :) ...
  • 0

#167 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 2 leden 2013 - 20:16:44

šmíruješ fotíš lidi na ulici teleobjektivem, abys dostal ty pravý nefalšovaný nehraný a opravdický snímky, jo?
největší zlo, pradon.
  • 0

#168 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 2 leden 2013 - 20:32:58

znam horsi zla ... jako trebas fotit lidi co kazdou chvili chcipnou a fotograf misto pomoci radsi udela perfektni snimek ... a nebo jeste horsi .. fotit umirajiciho cloveka klidne par dni... a co trebas foceni nekoho komu je ublizovano a necinne prihlizet? ... na to je kazdej druhej fotoplacal moc velkej srab ...
vyber si ...
jakej je rozdil mezi tim vyfotit nekoho kratkym objektivem kdo na ty fotce ani netusi ze je vyfocenej a to samy udelat dlouhym objektivem? ...
Kde je ta hrana? ...
  • 0

#169 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 2 leden 2013 - 22:30:06

promiň, jestli se tě to nějak osobně dotknulo. fotografie (a umění obecně) není volbou prezidenta či zastupitelů, abychom vybírali to nejmenší zlo, tudíž považuji tvou komparativní analýzu za zcestnou.

rozdíl je v perspektivě a nejen obrazové vzdálenosti od snímaného objektu, a časem sám dojdeš k tomu (budeš-li kultivovat svůj "vkus") že snímání lidí teletem v davu prostě není recept na dobrou fotografii. leda bys měl úchylku na snímky, na kterých není vztah mezi fotografem a prostředím, které jsou ploché a nevtahují diváka.

ale rozumím ti, sám jsem si tuhle slepou uličku musel málem vyšlapat, jen mi při zhruba 150 mm došlo, že tudy cesta nepovede...
  • 0

#170 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 2 leden 2013 - 22:31:39

znam horsi zla ... jako trebas fotit lidi co kazdou chvili chcipnou a fotograf misto pomoci radsi udela perfektni snimek ... a nebo jeste horsi .. fotit umirajiciho cloveka klidne par dni... a co trebas foceni nekoho komu je ublizovano a necinne prihlizet? ... na to je kazdej druhej fotoplacal moc velkej srab ...
jakej je rozdil mezi tim vyfotit nekoho kratkym objektivem kdo na ty fotce ani netusi ze je vyfocenej a to samy udelat dlouhym objektivem? ...
Kde je ta hrana? ...

Tu hranu má každej někde jinde. Já osobně asi blíž kolegovi Lukas_87. Pominu-li drobosti typu osobní svobody apod, který jsou v rámci street photo často nějak v šedé zóně.
Když to poženem na tu hranu. Existuje celkem dobrej film. Bang Bang Club se to jmenuje. A pak se nad tím zkus znova zamyslet.
  • 0

#171 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 2 leden 2013 - 23:04:43

hnano ad-absurdum bych sem si mohl fotit akorat tak ve vesmiru planety, na ty snad jeste nikdo nema vlastnicky pravo :D ...

Oblast osobni svobody dokazala civilizace dostatecne popsat at uz v LZPS, tak v nasem pripade i dosti dobre popsat zakony kazda zeme. Ohledne JAR, tam je presne videt jak to vypada kdyz civilizace dostane na frak... ale to je na jiny tema a hlavne jiny forum... nechame to plavat .. co vy na to? ... fotte si krajinky, zviratka, hvezdicky jak je libo ... ja si budu fotit co uvazim ja za vhodnej objekt pro vyplacavani filmu :) ...
  • 0

#172 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 2 leden 2013 - 23:13:55

jeste jedna vec Lukasi: delam si vlastni sbirku ukazanejch prostrednicku :) ... a to jeste kolikrat umyslnejch kdy sem pozadal cizi lidi at mi ho ukazou ... to se teletem fotit neda :) ...
  • 0

#173 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 2 leden 2013 - 23:15:14

v tomhle mas bimbaku pravdu.
bude to vyplacanej film.
skoda
  • 0

#174 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 3 leden 2013 - 00:18:07

... Ohledne JAR, tam je presne videt jak to vypada kdyz civilizace dostane na frak ... nechame to plavat .. co vy na to? ...

Ohledně JAR jsem se asi špatně vyjádřil. Narážel jsem spíš na dění okolo těch dvou fotek, co autorům vynesly Pulitzerovu cenu. A to je, myslím, podstata dokumentární fotografie. Ale tahle debata asi opravdu patří spíš nad pivo, než na net, tak si jí tam schovejme ;)

v tomhle mas bimbaku pravdu.
bude to vyplacanej film.
skoda

Počkej, za x-sát let z toho bude umělecký soubor, slovy kritika "byť černobíle, tak nebývale barvitě popisující soudobou společenskou situaci" :D
  • 0

#175 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 3 leden 2013 - 00:35:17

však v pořádku, nikdo ti to nezakazuje. já jen už od tolika lidí tolikrát slyšel doslova, že "pozorovany objekt si obcas vsimne, ze je pozorovan a zmeni chovani a to je presne to cemu ja chci co nejvic zabranit" a pak mi bylo při těch fotkách vlastně i blbý, že se na ně vůbec dívám, že jsem se musel ozvat.

pro mě je tenhle postup tvorby fotografií nějakym způsobem faux pass, bez ohledu na zákony a cokoli jinýho. nechci ti (a ani se neopovažuji) můj názor nijak vnucovat, stejně tak, jako si ho nenechám nikým jakkoli vymluvit a ani o něm nehodlám diskutovat či jej obhajovat. prostě jsem jen měl potřebu říct, že to je postup, ze kterýho mi vstávaj vlasy na hlavě hrůzou. nic víc, nic míň, dělej si co chceš.

dobrou noc .)
  • 0

#176 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 3 leden 2013 - 01:16:19

jaktože nemohou vzniknout dobré fotografie cestou šmírování? dyk jeden umělec z Kyjova si tak zajistil slávu
  • 0

#177 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 3 leden 2013 - 01:47:11

sice jsem napsal, že to nebudu obhajovat, ale k tomuhle si neodpustím dvě poznámky:
1) výjimka potvrzuje pravidlo.
2) od doby, co vystavil Duchamp v galerii pisoár a kritici to nepochopili jako výsměch, bohužel neexistuje zjevná a ani vzájemná korelace mezi mírou kvality umění a její "slávou".
  • 0

#178 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 3 leden 2013 - 01:57:01

tak mne napadlo kdyz uz to MarV nakousl ... schazi se nejak prazska galerka nekde? :) ...
  • 0

#179 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 3 leden 2013 - 11:38:20

... schazi se nejak prazska galerka nekde? :) ...

Bývala "Středeční setkání v LGP" - viz dané vlákno, ale co tak vím, nějak to upadlo. Snad to bývala každá druhá středa v měsíci, ale nepamatuji se přesně, neb jsem se tam zatím nikdy nedopracoval :(
Mohli bysme to zkusit zrestaurovat. V lednu je druhá středa 9.1., což budu mít akorát po zápočtu. Nahodím to do příslušného vlákna...
  • 0

#180 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 3 leden 2013 - 12:41:04

sice jsem napsal, že to nebudu obhajovat, ale k tomuhle si neodpustím dvě poznámky:
1) výjimka potvrzuje pravidlo.
2) od doby, co vystavil Duchamp v galerii pisoár a kritici to nepochopili jako výsměch, bohužel neexistuje zjevná a ani vzájemná korelace mezi mírou kvality umění a její "slávou".

tak určitě. ironie asi nevyzněla dost ironicky.
  • 0

#181 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 3 leden 2013 - 19:28:25

velký pardon Berranecku! nebyl jsem si bez smajlíku a intonace jistý.
  • 0

#182 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 3 leden 2013 - 19:42:31

ale vůbec netřeba :-) tyinternety jsou ošidné a tady na temné se většinou nenosí skrytá ironie, bo tu lidi sů hodní
  • 0

#183 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 4 leden 2013 - 14:20:49

foceno v kolbence, Ilford P3 400@1600, nejaka ta zakladni vyvojka, skenovano krabici od mlika (=zapujcenej tchibo scanner za par drobnejch).


Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 0

#184 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 4 leden 2013 - 14:41:02

ty umíš P3 barevně? to jsou věci :shock:
  • 0

#185 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 4 leden 2013 - 14:42:12

nicméně gratuluji k prvnímu důkazu o vlastní cvakotvorbě !
  • 0

#186 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 4 leden 2013 - 14:47:13

jeste umim film i odvolat! :D ... ta "krabice od mlika" to proste vezme v barve (to je tak neskutecne debilni/primitivni zarizeni)... a ja sem zapomel pri prevodu nastavit "convert to grayscale" ...

diky :) ...
  • 0

#187 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 17 leden 2013 - 06:20:01

Tak novy dotaz at se nenudime :)

Procitam si o LOMO filmech, ma s tim nekdo realnou zkusenost? :) jsem trochu mimo z "Lady Grey" a "Earl Grey" a podobny "modelovy rady" ...
  • 0

#188 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 17 leden 2013 - 07:57:18

bimbaku, lomo filmy jsou materiály s prošlou dobou expirace. Čím starší, tím více vad a kazů a tím více "lomo". Hoď si nějaký barevný svitek na týden na topení a budeš mít umění jako vyšitý:). To by bylo, aby jsme ty starý krámy výhodně neprodali.
  • 0

#189 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 17 leden 2013 - 08:17:47

vyjadril jsem se spatne, jedna se o "LOMOGRAPHY" coby vyrobce .. viz: http://shop.lomography.com/films

jinak pojmy "lomografie" a "lomo" znam, dokonce jsem vlastnikem takovyho staryho ruskyho vynalezu s logem "LOMO" :) ...
  • 0

#190 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 17 leden 2013 - 09:19:23

shop lomotento nebo někdo jinej ty prošlý filmy prostě jenom přebalí. Nemyslím si, že mají vlastní výrobu, třeba jako Foma.
  • 1

#191 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 17 leden 2013 - 11:51:16

výrobce lomography je prd výrobce, jen tomu udělal hezkou krabičku a prodal zadraho prošlej materiál.
  • 1

#192 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 17 leden 2013 - 13:29:23

... Procitam si o LOMO filmech, ma s tim nekdo realnou zkusenost? :) jsem trochu mimo z "Lady Grey" a "Earl Grey" a podobny "modelovy rady" ...


Pokud tě zajímá lomo barva, tak buď jak doporučil Otík, nebo zkus obyč čerstvou Fomu 200 ;) Ta už za čerstva táhne tak nějak do zelenožluta.
Co se těch xy Grey lomo filmů týče: Po prohlédnutí ukázek přímo na eshopu mám pocit, že stejné fotky se dají pořídit i s podstatně levnějšími filmy. V čem Ti přijdou tak úžasné?
  • 0

#193 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 17 leden 2013 - 14:06:46

Bimbác si dělá prdel, že říká že je "z toho mimo" asi neznamená, že se mu to úžasné zdá :-D já to z toho nevyčetl.
Bimbaku, čím víc proužek, tím víc adidas, čím víc prasox, tím víc lomo, asi tak :-D
  • 0

#194 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 17 leden 2013 - 14:23:53

Bimbác si dělá prdel, že říká že je "z toho mimo" asi neznamená, že se mu to úžasné zdá :grin: já to z toho nevyčetl.

Pravda. Teď na podruhé mi to taky už tak nepřijde -_- Nebo? No co, dvě z mých nejoblíbenějších fotek jsou taky takové trochu lomo ;)
  • 0

#195 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 18 leden 2013 - 01:42:21

cim vic prasox, tim vic lomo? Pokleknete pred kralem lomografie... a dary nechte u te prsate blondynky na recepci pri odchodu :D

Mne jen zajimalo jestli ma nekdo nejakou realnou zkusenost s timhle "echt alternativnim" materialem... ja jsem na to narazil ciste nahodou kdyz jsem se shanel po "Bulk film loader" zarizeni a zabruslil jsem po cernobilym materialu na e-zlu...
  • 0

#196 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 18 leden 2013 - 08:48:56

Taktiež náhodou sa mi dostal do rúk na vyvolanie jeden film, myslím si že to bol Early Grey 400. Kazeta bola pekne potlačena logom atd., a film vyšiel na pohľad a prekvapenie veľmi podobne ako Ilfordpan 400. Na pohľad preto, že som s ním ďalej nerobil nič, takže mi je ťažko hodnotiť. Len som chcel tým povedať, že som bol celkom prekvapený tým, že film sa správal celkom normálne, čakal som niečo horšie a´la Svema z roku 1980 a pod.
  • 0

#197 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 18 leden 2013 - 15:30:35

něco z tý jejich barevný "produkce" by měla bejt ještě stará dobrá agfa rsx 200.
  • 0

#198 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 18 leden 2013 - 15:36:24

je to možné, len na tejto kazetke bolo natlačené 400 ASA
  • 0

#199 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 18 leden 2013 - 17:51:18

rsx je diák, takže myslím, že bys poznal, že nefotíš na černobílej film...
  • 0

#200 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 18 leden 2013 - 17:53:21

Bol to negatív, a ja som ho len vyvolával.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních