Přejít na obsah

Fotka

začínáme s VF - výběr přístroje

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
204 odpovědí na toto téma

#201 KIM

KIM

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 472 příspěvků(y)
Reputace: 103

Publikováno 18 květen 2017 - 13:11:33

210 určitě ne! 6,3/250 má kruh 320mm. Povinností závěrka sice není, ale určitě se leckdy hodí...

• 1

#202 Glerin

Glerin

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 3

Publikováno 18 květen 2017 - 13:45:32

No, vzhledem k tomu, že zezačátku plánuji fotit převážně na papír, tak tam bych tu závěrku asi oželel. Ty G-Clarony jsou i po Evropě za pár korun.

• 0

#203 ďuroT

ďuroT

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 375 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 235

Publikováno 18 květen 2017 - 19:15:07

KIMe, určite nechcem byť vepři a vaše znalosti plne rešpektujem z pozície mladého cucáka- len či mi niečo neuniklo :) Fujinonu 210 W by som asi nedal prílepku určite nie, aspoň jeho staršej verzii, ktorá má kruh 352mm čo je ešte viac než 250tka.

Viem to, lebo som sa poučil na vlastnej chybe - kúpil najprv blb tú 210tku nesprávnu a ledva dala 18x24. Potom som sa toho ledva zbavil, a zohnal si z Keh.com staršiu verziu, single-coated a dokonca v Copal Electric závierke. Tej chýbala batéria, predával sa preto ako nefunkčný a za smiešnu sumu. Samozrejme, funguje.

Či je v tom iný hák?
  • 0

#204 Glerin

Glerin

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 3

Publikováno 18 květen 2017 - 20:19:03

Jeste k tomu G-Claronu. Existuji ve starsim a novejsim provedeni. Starsi jsou ve stribrnem barelu, maji asi tisic lamel clony, vykresleny kruh by mel byt vetsi nez u novejsich. Novejsi jsou cerne a clona 5 nebo 7 lamel. Starsi byly jeste Dagor konstrukce, tedy dvojity anastigmat. Zhruba do vyrobniho cisla 11 milionu (mozna i 12). Pote Schneider zmenil konstrukci na plasmat.

Díky za tip. Koupil jsem za 100 euro starší verzi, výrobní číslo 11,6M. Na vyzkoušení VF to bude určitě stačit, dál se uvidí.

• 0

#205 KIM

KIM

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 472 příspěvků(y)
Reputace: 103

Publikováno 18 květen 2017 - 20:25:57

KIMe, určite nechcem byť ve při....

ďuro, já taky ne. Jediný hák je v tom, že jsme jaksi "neformulovali přesně". Já jsem reagoval na jkcz - příspěvek 199 ;)

Informace jsou poměrně dostupné a každý si může vybrat dle svého.

Co je ovšem zásadní, opět jsem zapomněl, že Glerin chce fotit na papír a tam ho ta absence závěrky opravdu trápit nebude. Jedině, že brzy zjistí, že by chtěl přecijen lepší (a dražší) řešení - čili plan.

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních