Přejít na obsah

Fotka

Barevný papír

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 nojgi

nojgi

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 782 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 7 prosinec 2013 - 11:02:51

Ahoj,
nemáte někdo z okolí Prahy zbytek barevného papíru na odprodej? Dostal jsem se k chemii a chtěl bych si něco zkusit nazvětšovat. Nebo případně co je dobré koupit v ringfotu. V jejich popisu se moc nevyznám :-( Např. fuji papír CA 17,8 x 90 G lesk. To je jako role 17,8 cm x 90 cm?

Díky za info.
style="color: rgb(153, 0, 0); font-size: 1.6363em; margin: 0px 0px 11px; font-weight: normal; font-family: Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif;">
  • 1

#2 mickael

mickael

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 7 prosinec 2013 - 11:50:31

Ne, to je role 17,8 x 90m. Na odprodej bych neco starsiho mel, sice uz to nema zarive bilou, ale na pokusy by to mozna stacilo. Problemem nicmene je, ze jsem z daleka, takze nic...
  • 0

#3 oteccasu

oteccasu

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 2 436 příspěvků(y)
Reputace: 506

Publikováno 7 prosinec 2013 - 11:59:36

Lhoták Trutnov má několik rolí na prodej. Dá se s ním rozumně dohodnout. Jedná se o papír ze zrušeného minilabu od kolegy.
  • 0

#4 Clouds

Clouds

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 249 příspěvků(y)
Reputace: 51

Publikováno 25 únor 2019 - 06:01:32

Prosímvás, musím ještě jednou... Někde mi tu Keko poradil, že fotopapír pro RA-4 Fuji s povrchem "S" je velvet. Prostě takový ten zvrásněný povrch. CHtěl jsem koupit roli, ale prodejce mi totok zase dementoval, že "S" není o povrchu.. Už jsem z toho jelen. Je možné, aby mně někdo skutečně definitivně řekl, jak se označuje v barevných papírech pro RA-4 takový ten zvrásněný povrch??.)) Poradili mi už několikrát tak, že mám doma metalic, rastr, ale neeee asi ten VELVET. Ono to taky kupovat na zkoušku po rolích není finančně velká zábava:)

• 0

#5 RED

RED

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 235 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 30

Publikováno 25 únor 2019 - 16:33:01

Fujicolor Crystal Archive Paper 

L - Lustre (takova perlicka)

G - Glossy klasika lesk

Rastr ma Kodak (je to tusim oznaceni Silk - Y) / takove male jak hexagony

Jinak u kodaku je to tusim

E - lustre (podobna perlicka jako u fuji L, akorat trosku hrubsi)

F - Glossy - lesk jak cyp

Jediny matt co se mi dostal do ruky jakoze opravdu MATT, bez perlicek a struktur je Kodak ROYAL MATT - N 

Potom mam este jakesi stare Fuji - co kdysi brala od Fuji foma .... a to je - oznaceni M nebo FM uz netusim..a to je taky normalni matt bez struktury

• 1

#6 Clouds

Clouds

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2019 - 17:43:56

Tož díky:)

• 0

#7 Evla

Evla

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 869 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 914

Publikováno 8 březen 2019 - 19:28:32

Ak by niekto chcel - našla som pri upratovaní ešte nerozbalené balenie Fomacolor PM32, 50 ks 12,7 x 17,8 cm, lesklý, pro maskovaný film. Exp. 1/1992, spracovatelský proces EP-2 nebo užití Fomacolor Set SM32. Vymením za zväčšeninu.

• 0

#8 keko

keko

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 2 370 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Alžbetin Dvor 130
Reputace: 702

Publikováno 8 březen 2019 - 22:17:52

Ak by niekto chcel - našla som pri upratovaní ešte nerozbalené balenie Fomacolor PM32, 50 ks 12,7 x 17,8 cm, lesklý, pro maskovaný film. Exp. 1/1992, spracovatelský proces EP-2 nebo užití Fomacolor Set SM32. Vymením za zväčšeninu.

Toto si nechaj do muzea fotografie.
Neviem, ci je to este pouzitelne.

• 0

#9 Clouds

Clouds

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 9 březen 2019 - 07:15:28

Bohužel už k ničemu ty papíry nejsou, něco jsem na ně zkoušel, ale ani po tří minutovém osvitu se téměř nic nekonalo. Jenom slaboučké, sotva viditelné kontury čehosi. Škoda, papíry dříve neměly ještě ten digi šmour.

• 0

#10 RED

RED

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 235 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 30

Publikováno 9 březen 2019 - 20:18:19

Bohužel už k ničemu ty papíry nejsou, něco jsem na ně zkoušel, ale ani po tří minutovém osvitu se téměř nic nekonalo. Jenom slaboučké, sotva viditelné kontury čehosi. Škoda, papíry dříve neměly ještě ten digi šmour.

v RA4 tam byl slaby naznak kresby ale pak sem je dal pokusne co C-41 a jel z toho jak natonovany tyrkys...kontrast celkem ok...ale barvy minimum... je to tak akorat do muzea no :)

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních