Přejít na obsah


Fotka

Slusnej expozimetr


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
210 odpovědí na toto téma

#151 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 30 březen 2010 - 10:49:07

:!:
zatočíš a měříš
to je skvělá myšlenka, dodnes mě mrzí, že jsem jako dítě zničil dynamosvítilnu po strejdovi, geniální výrobek a jak voněla ta původní vazelína...

kolikrát mi bylo v hospodě líto, že si nemůžu něco poměřit na dálku a tady je řešení, najdu zásuvku, připojím trafo, přívod do expozimetru, namířím - naměřím a můžu jít dělat ne?
v nejhorším vezmu s sebou prodlužovačku, když by ta zásuvka byla daleko od motiva, nebo dokonce v jiné místnosti :wink:
-
v posledním případě se použije optická soustava a čidlo na které bude dopadat světlo bude moderní, to co nosím nakrku - ale to předbíhám netuše, jestli je něco takového technicky možné
  • 0

#152 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 březen 2010 - 10:58:35

Radime, máš skvělé myšlenky, jak skloubit technologie různých věků k zelené dokonalosti: náhrada rtuťových baterek slunečními kolektory ;-)
  • 0

#153 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 30 březen 2010 - 11:03:25

:(
zatočíš a měříš
to je skvělá myšlenka, dodnes mě mrzí, že jsem jako dítě zničil dynamosvítilnu po strejdovi, geniální výrobek a jak voněla ta původní vazelína...

kolikrát mi bylo v hospodě líto, že si nemůžu něco poměřit na dálku a tady je řešení, najdu zásuvku, připojím trafo, přívod do expozimetru, namířím - naměřím a můžu jít dělat ne?
v nejhorším vezmu s sebou prodlužovačku, když by ta zásuvka byla daleko od motiva, nebo dokonce v jiné místnosti :D
-
v posledním případě se použije optická soustava a čidlo na které bude dopadat světlo bude moderní, to co nosím nakrku - ale to předbíhám netuše, jestli je něco takového technicky možné

Bacha venku ať stím nesundáš nějaký letadlo. ;-) :D
  • 0

#154 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 30 březen 2010 - 11:20:37

Jo taky jsem na něj koukal......
  • 0

#155 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 30 březen 2010 - 11:25:55

Jaký baterky u nás sehnatelné dáváte do Sverdlovska 4? A řešíte tam nějaký porichtung aby tam seděly jak mají. Jednoho jsem vydražil na eBay, je na cestě ke mně domů, tak abych byl připraven.
Díky.


Nevím, jak jsi to pořešil, ale já tam roky používám 3x LR 44, tj celkem 4,5 V. Z dřívějška vím, bylo uváděno, že "systém" není háklivý na napětí, bylo udáváno rozpětí 3,5-4,5 V. Navíc je tam ta páčka zboku (červená)- kalibrace, tedy vlastně při event. snížení napětí lze zajistit posunutím ciferníků, aby hodnoty dále správně odpovídaly! Červené světlo má právě zhasnout, když je tuším při 100 ASA čas 1/125 a cl. 8 : jsou tam na to ve žlutém ty šipečky...
Já jsem s ním velmi spokojen, dříve ho rádi používali ruští i naši filmaři - odolný proti pádu a měří nikoli bodově, ale "výřez" tam je...
  • 0

#156 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 30 březen 2010 - 12:09:58

Jo taky jsem na něj koukal......

dík





-jinač mám, jak se na aukru nedařilo, celkem náladu, lupový nástavec na sixe za půlku obvyklé ceny je také dobrý úlovek
  • 0

#157 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 březen 2010 - 16:04:49

Já vyhrál na Aukru expozymetr Lunex.Sice si nejsem jistý o jeho funkčnosti ale pokud jde o baterii,tak ji není možné snadno sehnat.
  • 0

#158 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 30 březen 2010 - 21:53:29

Byl tam níže zmiňovaný NiCd článek, nahraditelný - viz citace odkudsi:


Baterie původní NiCd225 se již nevyrábí, ale existuje náhrada od firmy VARTA v podobě akumulátoru V350H

například zde
http://shop.battex.c...robky/V350H.php
http://www.fulgurbat...cd-225-1476.htm

Zkus! Napětí tam bylo 1,2V
:lol:
  • 0

#159 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 31 březen 2010 - 10:34:32

Lunex není na napájení citlivej, zapojení je "elegantní", měří stejně i při napětí kolem 1V a moc nežere.
  • 0

#160 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 31 březen 2010 - 14:17:22

Jo taky jsem na něj koukal......

dík





-jinač mám, jak se na aukru nedařilo, celkem náladu, lupový nástavec na sixe za půlku obvyklé ceny je také dobrý úlovek


Jo i na ten jsem koukal..... Ale když dokážu dešifrovat někoho z temný, nepřihazuju. Nebo minimálně se ho zeptám. Proč bychom si měli šroubovat ceny, že?
  • 0

#161 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 31 březen 2010 - 14:21:55

Jo taky jsem na něj koukal......

dík





-jinač mám, jak se na aukru nedařilo, celkem náladu, lupový nástavec na sixe za půlku obvyklé ceny je také dobrý úlovek


Jo i na ten jsem koukal..... Ale když dokážu dešifrovat někoho z temný, nepřihazuju. Nebo minimálně se ho zeptám. Proč bychom si měli šroubovat ceny, že?

co udělat seznam uživatelů a jejich nicky na aukru, taky nechci nikoho přehazovat.
  • 0

#162 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 březen 2010 - 14:25:36

Aukro viz:
http://www.temnakomo...iewtopic&t=3464
  • 0

#163 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 31 březen 2010 - 14:26:49

no je to jen na dobrovolnosti - dohodu na téma aukce uzavřít nelze
téma: zde
taky nepřihodím, když vidím někoho známého, obtíž je s přezdívkami které neznám a přitom jsou za nima známí lidé
  • 0

#164 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 31 březen 2010 - 14:49:58

no je to jen na dobrovolnosti - dohodu na téma aukce uzavřít nelze
téma: zde
taky nepřihodím, když vidím někoho známého, obtíž je s přezdívkami které neznám a přitom jsou za nima známí lidé


Jj, já taky mám na Aukru jinou přezdívku. Velmi obtížně dešifrovatelnou. Dohoda nemůže existovat, ale prostě to mám nastavený takhle. Když o něco hodně stojím, napíšu mu SZ. Posledně Ypresovi, občas napíšu i cenu, za jakou to jsem ochoten koupit. Ale ctím, že kdo přihodil první, má přednost. Tož tak.
  • 0

#165 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 31 březen 2010 - 20:04:35

Přátelé, dnes mi dorazil expozimetr sekonic z aukra. Je fakt v hezkém stavu a měří stejně jako můj sverdlovsk 4. Ale pracuje se s ním jinak a podobnou hračku mám poprvé v životě. Najde se někdo, ochotný a trpělivý, aby mne s ním naučil vše co se dá? Taky vše potřebné kolem exponometrie, kterou, bohužel, stále moc nechápu. Někdo kdo pojede na sraz a bude mít chuť (než se úplně ož...) se mi věnovat?
  • 0

#166 marten

marten

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 březen 2010 - 20:15:33

Přátelé, dnes mi dorazil expozimetr sekonic z aukra. Je fakt v hezkém stavu a měří stejně jako můj sverdlovsk 4. Ale pracuje se s ním jinak a podobnou hračku mám poprvé v životě. Najde se někdo, ochotný a trpělivý, aby mne s ním naučil vše co se dá? Taky vše potřebné kolem exponometrie, kterou, bohužel, stále moc nechápu. Někdo kdo pojede na sraz a bude mít chuť (než se úplně ož...) se mi věnovat?


se rád taky něčemu přiučím,neboť vím jak co změřit,ale ty okolní kravinky okolo :twisted:
  • 0

#167 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 31 březen 2010 - 20:18:33

Jo taky jsem na něj koukal......

dík





-jinač mám, jak se na aukru nedařilo, celkem náladu, lupový nástavec na sixe za půlku obvyklé ceny je také dobrý úlovek


Jo i na ten jsem koukal..... Ale když dokážu dešifrovat někoho z temný, nepřihazuju. Nebo minimálně se ho zeptám. Proč bychom si měli šroubovat ceny, že?


No jo, jenze trebas Roman Dula prihazuje na dost aukci asi tak, ze prihazuje dost minimalni castky s tim, ze nekdy to vyjde, jenze vetsinou neee, co s tim, trebas priklad...Psix v plne funkcnim stavu a jeho max. cena je 500, proc trebas tohle neprebit?
  • 0

#168 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 březen 2010 - 20:34:10

Přátelé, dnes mi dorazil expozimetr sekonic z aukra. Je fakt v hezkém stavu a měří stejně jako můj sverdlovsk 4. Ale pracuje se s ním jinak a podobnou hračku mám poprvé v životě. Najde se někdo, ochotný a trpělivý, aby mne s ním naučil vše co se dá? Taky vše potřebné kolem exponometrie, kterou, bohužel, stále moc nechápu. Někdo kdo pojede na sraz a bude mít chuť (než se úplně ož...) se mi věnovat?

Jakej sekonic jsi koupil?
  • 0

#169 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 31 březen 2010 - 20:40:17

Přátelé, dnes mi dorazil expozimetr sekonic z aukra. Je fakt v hezkém stavu a měří stejně jako můj sverdlovsk 4. Ale pracuje se s ním jinak a podobnou hračku mám poprvé v životě. Najde se někdo, ochotný a trpělivý, aby mne s ním naučil vše co se dá? Taky vše potřebné kolem exponometrie, kterou, bohužel, stále moc nechápu. Někdo kdo pojede na sraz a bude mít chuť (než se úplně ož...) se mi věnovat?

Jakej sekonic jsi koupil?



L-308B
  • 0

#170 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 31 březen 2010 - 20:41:05

Ještě pro RHx: Našel jsem tuhle recenzi. Je to sice polsky, ale přelouskat se to dá. V podstatě: On to je vlastně komparační expozimetr, porovnává se jas měřenýho objektu s bodem v hledáčku, takže záleží trochu na oku měřícího a taky trochu na barvě objektu. Nějak takhle snad fungoval i první spotmetr, se kterým pracoval Ansel Adams(jen najít jak se to heblo jmenovalo) Upřímně rád bych ho zkusil. Bukvy sice ovládám, ale s jazyken ruským jsem jinak téměř na nule, takže dražba na ruských aukcích je pro mě "poněkud obtížná" Z nějaké ruské stránky jsem o něm svýho času vytahal nějaký informace(mám pocit, že tam bylo i něco jako schema zapojení), ale tvářili se, že existoval jen prototyp a zkušební série (což u SSSR výrobků často znamená klidně jen 10ks). Vypadá to ale, že jich vyrobili víc.( A nebo to každej zkusí a pošle dál :twisted: )
  • 0

#171 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 31 březen 2010 - 20:42:26

Golfista,
ak vyjde Trnava, tak ja mám taký istý, niečo by som vedel povedať / poradiť.
Zatiaľ to so mnou vyzerá dobre, taká So / Ne (dohodneme ešte mailom).

Ď.
  • 0

#172 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 31 březen 2010 - 21:12:31

Přátelé, dnes mi dorazil expozimetr sekonic z aukra. Je fakt v hezkém stavu a měří stejně jako můj sverdlovsk 4. Ale pracuje se s ním jinak a podobnou hračku mám poprvé v životě. Najde se někdo?

vem ho zítra s sebou, měl jsem ho dva roky a ovládání je celkem jednoduchý - nyní jej má předseda a stejný má i pár týdnů majla přece

Ještě pro RHx: Našel jsem tuhle recenzi. Je to sice polsky,.......:twisted: )


dík, podívám se zítra v práci!
  • 0

#173 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 11 duben 2010 - 22:10:05

Dobrý den,

podařilo se mi před chvílí vyhrát na aukru Gossen Multisix.

Nemáte s ním prosím někdo nějaké osobní zkušenosti? Návod už jsem si stáhnul.

Zatím jsem měřil pouze s Leningradem 6, který dneska při focení, docela nevhod :(, vypověděl službu.
  • 0

#174 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 12 duben 2010 - 11:04:34

heleďte nerabótal někdo s tímto sovětským expozimetrem?
porůznu se válejí na sibiřských aukcích, ale parametry, nebo způsob použití jsem nevyčetl :( a to jsem zapojil všecky bůkvy, co ještě znám
Vložený obrázek
jistě by se hodil na nějaké ty ostalgické akce ve spojení s východoněmeckou optikou například


Tohle měřidlo by mě taky zajímalo. Né pro focení, ale protože jsem ujetej na různá měřidla. Osobně si myslím, že čím déle fotím, tím méně potřebuji přesně měřit. Né že by jsem si toliko moc věřil, ale stejně scénu moc neovlivníte a zjistil jsem, že nejlepší měřák je digitál. Přesně řekne co a jak. Stíny i světla. Proto jsem prodal i sondu na Sinara.
  • 0

#175 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 duben 2010 - 13:38:42

nu dnes jsem jej z pošty vybalil, zapojil elektrocentrálu v podobě devítivoltovky
první dojmy souhlasí s tou polskou recenzí
plastový, ale celkem pevný sovětský výrobek to je, nejlíp se odečítá na středně šedých a podobných tónech scény, ve tmavých partiích hůř - resp. se o clonu můžete překouknout

koukání a měření je nezvyklé - ještě nyní se mi mlží oči z toho zvláštního hledáčku, ale u o. č. 7-10 při 400 asa tady v interíéru jsem se z pěti měření ve čtyřech případech shodl s elektronickým měřením západní výroby

dá se s tím měřit jas dlaně, kterou nosíte s sebou = měřit i dopadající světlo

úplnou tmu s tím asi neodečtete správně, ale nač je to potřeba třeba u fomy?

ohledně venku, kde na 400 asa je na chodníku asi o. číslo 16 - naprostá shoda s gossenem a odečet snadný (chodník je asi tak střední šedá)

zítra zjistím kolik baští při akci a podle toho zvolím napájení origo, nebo nějakou alternativu

bude li dobře koupen doporučuji vaší pozornosti, ať už ke měření, nebo ze studíjních důvodů (sovětský výrobek!)

jistě by byl skvělý pro uživatele sverdlovska jako pomůcka pro práci se stativem, ať už způsobem vlastním, nebo za používání ks (nemusíte si vyrobit stín, ale namíříte na žádanou partiji scény) věřím, že stinné partie venkovní scény zvládne
škoda že přišel pozdě a nemohli jsme nad ním hloubat na sletu a zároveň ho umastit ovčinou, nebo zablátit bahýnkem všude přítomným (žena se děsila - cos to udělal s mým uklizeným autem... - umýval jsem včera večer....), dostal by patinu a nevyhlížel tak nově, jako kus co mám tady k dispozici
  • 0

#176 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 duben 2010 - 16:02:05

tak takový sovětský světlometr nemám, ani po tom netoužím (zatím), ale konečně po několika letech přeopatrné péče má po sobotní návštěvě Tesáku můj již léta zánovní batoh tu správnou turistickou patinu též :D :D :D
p.s.
nikdo se neděsil a pucoval jsem z vůle vlastní:)
  • 0

#177 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 duben 2010 - 16:29:18

:)
no jo
celý to kraj je tak zabahněn právě v období jarních dešťů
příště dám pozor při otevírání modrákové brány zadní
  • 0

#178 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 duben 2010 - 16:39:06

příště si dám pozor, co vlastně a kolik toho do sebe leju :) :D
  • 0

#179 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 duben 2010 - 18:09:33

tak sovětský zaměřovač v akci bere 14-26 mA tedy baterky se budou kupovat jen jednou za několik let
  • 0

#180 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 14 duben 2010 - 11:18:54

příště si dám pozor, co vlastně a kolik toho do sebe leju :roll: :wink:


Tedy - zrovna tak!!! A zrovna tak málo vhodně propojeno časově! :x :cry:
  • 0

#181 pepad

pepad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 107 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 květen 2010 - 20:36:21

Zdravím, nechci zakládat nové téma, proto se zkusím zeptat tady. Získal jsem nejspíše velmi archivní expozimetr "zeiss ikon helios multiplikator". Expozimetr měří správně, ryska pro odečítání hodnot je realizována pomocí malého kukátka, není mi pouze jasná jedna"funkce". Expozimetr má právě jakousi funkci "multiplikator", z které sem vydedukoval, že je určena pro nízké hladiny osvětlení, ale nějak mi není jasná její přesná funkce. Jinak je expozimetr bez problému. Nepředpokládám, že někdo bude mít z expozimetrem zkušenosti, ale kdyby se někdo našel byl bych mu opravdu vděčný.

zde přidávám ještě pár obrázků pro informaci:
http://farm4.static....51ecbff78_b.jpg
http://farm5.static....62031e945_b.jpg
http://farm5.static....c125f1081_b.jpg
  • 0

#182 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 30 květen 2010 - 10:45:26

Hm, já nevím, ale přijde mi to prostě jako tabulka s časama přepočítanýma podle prodlužovacího faktoru filtru. Na svislé je pod Skala čas naměřenej na expozimetru, a pod Multiplikatorem je pro jednotlivý přepočítací faktory filtrů přepočítaná hodnota času při zachované cloně (no praktická je hlavně hodnota pro 2x, filtry s faktorem 5x, 10x, 20x dneska zase tak běžný nejsou :-D , to spíš 4x, 8x atp.). Nějak nejsem schopnej vymyslet, k čemu jinýmu by to mohlo být dobrý. S nízkou hladinou osvětlení to podle mě nesouvisí.
  • 0

#183 pepad

pepad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 107 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 květen 2010 - 18:41:36

Hm, já nevím, ale přijde mi to prostě jako tabulka s časama přepočítanýma podle prodlužovacího faktoru filtru. Na svislé je pod Skala čas naměřenej na expozimetru, a pod Multiplikatorem je pro jednotlivý přepočítací faktory filtrů přepočítaná hodnota času při zachované cloně (no praktická je hlavně hodnota pro 2x, filtry s faktorem 5x, 10x, 20x dneska zase tak běžný nejsou :cry: , to spíš 4x, 8x atp.). Nějak nejsem schopnej vymyslet, k čemu jinýmu by to mohlo být dobrý. S nízkou hladinou osvětlení to podle mě nesouvisí.


Taky nevím, právěže tyto hodnoty ukáže expozimetr vždy když je málo světla, ale to mi zas vůbec nejde dohromady s tou tabulkou. Fakticky nevím, může to být tak jak říkáš.
  • 0

#184 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 31 květen 2010 - 20:54:44

Abychom si rozuměli: Jako multiplikační tabulka pro přepočítání času při nasazeným filtru to funguje určitě. Pokud nemá expozimetr nějakej "přepínač" pro situace, kdy je málo světla (typicky se to u selenových realizuje nějakou tou "clonkou" - zastíněním části čidla pro denní světlo a pro situace s nízkou hladinou osvětlení se clonka odklopí/odsune/otevře), je to asi jediná funkce tabulky.
Jo mimochodem, dneska jsem přišel k jednomu filtru s faktorem 5x :cry:
  • 0

#185 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 červenec 2010 - 08:16:40

heleďte nerabótal někdo s tímto sovětským expozimetrem?
porůznu se válejí na sibiřských aukcích, ale parametry, nebo způsob použití jsem nevyčetl :lol: a to jsem zapojil všecky bůkvy, co ještě znám
Vložený obrázek
jistě by se hodil na nějaké ty ostalgické akce ve spojení s východoněmeckou optikou například


tak Radime, už jsme majitelé této podivnosti dva :) V každém případě lze říci, že to je stroj, co nikoho nenechá chladným....
  • 0

#186 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 červenec 2010 - 08:35:06

no jistě že tě nenechá v klidu, takovej skvost :lol:
a pozor, jedno překvapení, vím ještě o jednom kuse mezi zdejšími pisateli
ještě dva a založíme společnost bodového měření o úhlu 0,8° po sovětském způsobu protože takhle to teda imperialisti neuměli, ti jeli, co já vím až на один градус по и более
:) 8-) :D
  • 0

#187 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 červenec 2010 - 08:55:12

Super..... tak musíme ještě někoho nadchnout pro věc. Na polských aukcích občas nějaký profrčí a ceny takřka lidové.
Majitelům běžných spotmetrů pak můžeme pohrdavě říkat širokoměřiči :):):lol:
  • 0

#188 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 23 červenec 2010 - 10:48:07

Chlapi, funguje ten ruský uzkostroj dostatečně spolehlivě? Jestli jo, tak bych se přidal do klubu, potřebuji nějaký bodikoměřič.
  • 0

#189 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 červenec 2010 - 10:59:24

a je to tady :)

spolehlivě funguje, jen je třeba se s ním dostatečně sžít
  • 0

#190 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 23 červenec 2010 - 11:08:18

a je to tady :lol:

spolehlivě funguje, jen je třeba se s ním dostatečně sžít

Tak se hlásím do kurzu, povedeš mne k přesně dávkovaným temným zítřkům? :)
  • 0

#191 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 červenec 2010 - 11:19:40

jasně... na mě se můžeš spolehnout :)
  • 0

#192 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 červenec 2010 - 12:41:14

Chlapi, funguje ten ruský uzkostroj dostatečně spolehlivě? Jestli jo, tak bych se přidal do klubu, potřebuji nějaký bodikoměřič.

tak přece otázka nezní koupíš a uvidíš sám :lol:
dobrá je ta poslá recenze ve vlákně zmíněná výš
když budeš měřit někde kolem šedých odstínů a naučíš se tím koukat ( to nejni hned) tak se při měření odraženého světla tímto zaměřovačem moc mýlit nebudeš
"uzkóstrójniky"
to je název klubu :)
  • 0

#193 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 říjen 2010 - 18:14:33

Zdravím,
potřboval bych rozseknout jednu věc.
Koupit Sekonic L 758 Cine 10- 12 000kč nebo Sekonic L 358 5-7 000kč?

Potřebuju měřit záblesky i stálé světla. Taky protože fotím Sixem potřebuji změřit i odražené světlo...

Jde u obou měřit zábleskové odpálené foťákem nebo jiným bleskem? Protože jsem někde četl, že u některých flash meterů se dá měřit jenom přes synchro kabel...

Je ta 758 oprvadu o 5 000kč lepší?

Díky za každý názor!!
  • 0

#194 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 17 říjen 2010 - 18:37:25

Lehké OT, todle všecko umí můj Gossen Lunasix F, běžně se prodává do 100EUR.. ale v tomto směru jsem laik, měří to a víc neřeším:)
  • 0

#195 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 17 říjen 2010 - 18:48:11

Jen proc trvas na tom CINE? Je drazsi a pokud nebudes filmovat tak jsou ti ty funkce na nic...
  • 0

#196 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 říjen 2010 - 19:00:07

Lehké OT, todle všecko umí můj Gossen Lunasix F, běžně se prodává do 100EUR.. ale v tomto směru jsem laik, měří to a víc neřeším:)


Nemůžu ho nikde v čr najít.
  • 0

#197 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 říjen 2010 - 19:01:14

Jen proc trvas na tom CINE? Je drazsi a pokud nebudes filmovat tak jsou ti ty funkce na nic...


Netrvám, jenom je aktualně v jednom bazaru.
  • 0

#198 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 17 říjen 2010 - 19:11:12

Jinak mel jsem v ruce oba dva, obema jde merit jak v rezimu cekani na zablesk, tak pres synchro kabel, dokonce tusim nejak bezdratove, to jsem nezkousel. Rozdily mezi nima jsou, L758 je narozdil od 358 uz fakt profi masina, ktera asi i neco snese, z te 358 jsem mel pocit takove chatrnosti. Pak je samozrejme vyhoda ve spotu u 758. Zalezi jestli ho vyuzijes... Ale kamarad tu 358 pouziva a je spokojeny. Takze zalezi jestli to budes tahat vsudemozne, jak moc ho budes pouzivat, jak se k nemu budes chovat a jestli potrebujes spot...
  • 0

#199 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 říjen 2010 - 08:20:08

Díky za odpověď, je to zhruba to co jsem potřeboval slyšet. Nakonce asi vyhraje ta 358 a za ušetřené peníze koupím materiál, ať je na co fotit :twisted:
  • 0

#200 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 18 říjen 2010 - 19:44:27

Když už probíráme ty expozimetry netuší někdo co za typ měl u sebe na Nedvědickém srazu Vládík? Takový malý s kroutítkem na pravém horním rohu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních