Přejít na obsah


Fotka

Různé poz. vývojky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
111 odpovědí na toto téma

#101 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 17 březen 2018 - 09:00:18

po dalších  20 listech 24x32 a  60 listech 13x18  už  asi  konečná,  obraz  už  nabíhá pomaleji.   ale  na  celkem  cca 300 listů 13x18 a 50 listů 24x30 to není špatné na tuhle navážku za pár kaček, si myslím ...

dnes  namíchám  novou,   zkusim  to s fenidonem místo metolu :-)


  • 1

#102 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 17 březen 2018 - 20:43:43

Celkom ma zaujala Kekova pozitívna multigrade vývojka, asi ju idem vyskúšať... Doteraz som najčastejšie používal klasiku Fomatol H a multigrade papiere, namiešal som ju a po 6 - 8 týždňoch a asi tak 5 - 8 sedeniach v komore som ju vylial a namiešal novú. Tie dva mesiace mi bez problémov vo fľaši zastriekaná plynom vydržala.

Rozmýšľam, že túto skúsim tak, že si namiešam po 1,5 litri normálnej, tvrdej a mäkkej a budem v nich striedavo podľa potreby vyvolávať zas nejaké dva mesiace. Potom ich vylejem, zhodnotím to a uvidím :smile:. Mám aj nejaké staršie N Fomabromy, na tie by som to mohol dobre využiť...

Nahodil som ju do excelu a len tak pre zaujímavosť som spočítal, ako sa mení pomer látok v litri v rôznych variantoch. Ak by to niekoho zaujímalo, mám to v tabuľke, len ju sem nijak neviem vložiť (ani jpg, ani pdf, ani tabuľka), môžem to v prípade záujmu poslať v správe...


  • 0

#103 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 17 březen 2018 - 23:10:36

Jozkova tabulecka :)

 

Přiložený soubor  Tabulka.jpg   60,18K   6 Počet stažení


  • 0

#104 joey

joey

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationSK-ZH
Reputace: 13

Publikováno 18 březen 2018 - 22:25:50

Ja neviem...

Pripomína mi to vývojku podľa Kulhánka.

Na súdobé RC papiere od Fomy.... jedine D72. Aspoň toť je moja skúsenosť...Málo striebra v emulziii = napraví veľa hydrochinónu vo vývojke.

Inak čierna čiernou nebude....


  • 0

#105 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 21 březen 2018 - 06:56:54

takže:   ID62 (PQ) se zvýšenou hodnotou pH (kodalk 20g/l)  funguje  při  16st.C  pěkně,  vyvolávací  doba  2 min OK,  vývojka  netmavne,  pořád  čistá i po  200+ papírech 13x18,  čirá, čistá, téměř  bez zabarvení.  Černá  na  Ilfordech i na  Foma lesku  pěkná (ilford se mi  líbí víc, je brilantnější)


  • 0

#106 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 8 duben 2018 - 07:10:21

Metol-pyrokatechinová, krásně růžovoučká,  vývojka pro přestárlé a šednoucí papíry  je  super!  I na těch zasr... Agfa MCP  je plná  škála od  sytě černé po  sněhobílou,   na  10 starých kentmere fineprint vc,  které už  začínají být  citlivé na přetažení vyvolávacího času v běžných m/q vývojkách,   paráda!  

Tuším,  že ten recepis  tu  kdesi  kdysi zveřejněn byl a já si ho opsal,  nepoznačil jsem si jméno jeho autora.  žeby  pan Kulhánek? 

(akorát je  třeba si přepočítat náhradu nedostupného hydrogensiřičitanu sodného běžně dostupným disiřičitanem (pyrosiřičitanem) sodným)

Ať byl autorem kdokoli,   blahořečím mu!


  • 0

#107 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 9 duben 2018 - 06:40:56

takže  už mám jasno  v tom,  že  výše zmíněné úpravy pozitivní MQ či PQ vývojky pro nízkou teplotu  zvýšením alkality sic fungují,  ale  hodí se  jako kontrastní vývojka.   

Kdežto  metol-pyrokatechinová vývojka pro přestárlé a šednoucí materiály, viz

http://www.temnakomo...ly/#entry524591

funguje  parádně, čistě a brilantně,  s lepším odstupňováním  šedé škály.   


  • 0

#108 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 50

Publikováno 10 listopad 2022 - 10:57:55

Tak si míchám tvrdou pozitivní  108 podle  Křivánka, destilka 60 oC, špetka siřičitanu, metoll, hyydrochinon ... přidám zbytek siřičitanu ... a sraženina jak prase? co s tím?


  • 0

#109 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 433 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 10 listopad 2022 - 12:56:31

Uhličitan tam není? Zbytek siřičitanu bych dával hned po metolu. Šedesát stupňů mi připadá moc, víc než na padesát bych to neohříval, osobně to míchám tak při třiceti.
  • 0

#110 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 12 listopad 2022 - 13:20:11

Zajímavý, je siřičitan v pořádku? Pokud je ok, měl by mít nasycený roztok PH kolem 9, zvětralý na síran půjde do kysela. Po doředění to zmizelo? 


  • 0

#111 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 50

Publikováno 12 listopad 2022 - 13:44:52

snad vyřešeno, nasypal jsem  40g najednou - srazilo se, když jsem siřičitan rozmíchal zvlášť a pak přilil do metol,hydrochinon  sraženina se nevytvořila, vše se krásně rozpustilo. Takže siřičitan sypat pomalu nebo nejlépe rozmíchat v troše vody zvlášť


  • 0

#112 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 290 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 12 listopad 2022 - 16:05:06

Siřičitan se běžně spéká, pokud se přisype najednou ve velkém množství. Ale je možné ho podrtit, rozmíchat, nechat rozpustit... Nebývá to problém. Z původního příspěvku to vypadalo, že se v roztoku vysráželo ještě něco jiného.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních