Přejít na obsah


Fotka

TLR fórum


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
488 odpovědí na toto téma

#201 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 6 červenec 2009 - 12:50:08

Vážený kolego, Rollei 2,8F, na který jsem dostal od své matky 12.000 Kč,
jako odměnu za to, že nekouřím a hraju denně 5 - 8 hodin na housle a na
violu opečovávám jako / mimo své Chotice a syna *21 / jako klenot. Erik
  • 0

#202 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 6 červenec 2009 - 16:51:00

Vážení kolegové, samozřejmě za použití pevného stativu a originální slun. clony Rollei, baj. III, se sluncem v "prodloužených zádech" ... . Erik
  • 0

#203 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 14 srpen 2009 - 10:05:53

c330f s delším širokáčem na
paladixu
  • 0

#204 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 15 srpen 2009 - 12:06:33

A tohle jste už viděli ? http://www.allegro.p...omofactory.html
  • 0

#205 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 1 říjen 2009 - 13:20:01

tak vcera jsem vyvolal film z minolty autocord a musim rict ze me spadla brada :D uz mam svuj oblibeny fotak :D
  • 0

#206 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 1 říjen 2009 - 13:24:13

joo autocord, to je taky moje oblíbená mašina.... Žádný dráty, žádná elektrika, jen výtečná skla a výtečný stroj... :D
  • 0

#207 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 říjen 2009 - 13:03:01

Taková sestava se mi líbí ...

http://www.google.cz...snum=6&ct=image
  • 0

#208 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 říjen 2009 - 13:04:48

mdx:
Aaaaahhh..
  • 0

#209 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 říjen 2009 - 13:07:09

Ten kufírek na toho Contaxe je také nádherný...
  • 0

#210 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 2 říjen 2009 - 13:39:19

to je obrázek z TLR ráje :-D
  • 0

#211 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 2 říjen 2009 - 14:53:22

No jako pěkný mno, ale nosit bych to teda nechtěl ...
  • 0

#212 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 24 listopad 2009 - 22:37:55

Ach jo! :)
Tak já vám kucí nevím.
Půjčil jsem si od Edušky Yashicu 124G. Pěkný lehký stroječek, radost pohledět. Nastřílel jsem 4 filmy rodinou. Na srazu v BŠ jsem protáhl jeden film Standovým Rolleiflexem. Teď jsem si hrál s výsledky. A to je ten problém. Yashica je samozřejmě horší, protisvětlo to poslalo úplně někam, na nízkou clonu je to nic moc. Rolleiflex - nádhera, skvěle ostré, kontrastní, v prostisvětle korektní, prostě za jedna. Ale! Když se to povede na té Yashice, tak tam má něco, něco co je prostě úplně bezva. Je to prostě takový víc lidský, nebo jak to povědět :) Mám to na rodinu, ne na vážný focení. Tam bych se snažil přiblížit výběrem stroje k tomu Rolleii. Ale v tomhle případě jsem z toho pěkně zmatenej :)
  • 0

#213 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 listopad 2009 - 23:11:58

Ach jo! :lol:
Tak já vám kucí nevím.
Půjčil jsem si od Edušky Yashicu 124G. Pěkný lehký stroječek, radost pohledět. Nastřílel jsem 4 filmy rodinou. Na srazu v BŠ jsem protáhl jeden film Standovým Rolleiflexem. Teď jsem si hrál s výsledky. A to je ten problém. Yashica je samozřejmě horší, protisvětlo to poslalo úplně někam, na nízkou clonu je to nic moc. Rolleiflex - nádhera, skvěle ostré, kontrastní, v prostisvětle korektní, prostě za jedna. Ale! Když se to povede na té Yashice, tak tam má něco, něco co je prostě úplně bezva. Je to prostě takový víc lidský, nebo jak to povědět :) Mám to na rodinu, ne na vážný focení. Tam bych se snažil přiblížit výběrem stroje k tomu Rolleii. Ale v tomhle případě jsem z toho pěkně zmatenej :)

No tak si kup nějakej starší rollei s tessarem bez vrstev a máš to. 8-O
  • 0

#214 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 24 listopad 2009 - 23:58:51

... anebo si Pavle dej do flexy nejakou moderni vymazlenou matnicku bys rodinku videl v hledacku pekne celou a ne jen ty jeji cleny ktery stojej pod zarovkou uprostred a fot rodinku flexou. Z ty ta clovecina vodkapava primo po kyblech 8-O :lol:
  • 0

#215 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 25 listopad 2009 - 13:23:45

pájo 8-O
kdybys tady už dva roky čet pozorně moje příspěvky, nejenže by sis v životě nemoh koupit planarovýho roleje (voptej se danyho :) ), ale u tý matky by sis to skléčko eště decentě vovosobnil nějakym tim soft škrábancem na míru :lol:
  • 0

#216 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 25 listopad 2009 - 14:02:45

Poskrabenej nebo necim pomatlanej filtr si pred ten Xenotar nebo Planar muzes dat vzdycky 8-O
  • 0

#217 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2009 - 16:06:05

Ach jo! :-)
Tak já vám kucí nevím.
Půjčil jsem si od Edušky Yashicu 124G. Pěkný lehký stroječek, radost pohledět. Nastřílel jsem 4 filmy rodinou. Na srazu v BŠ jsem protáhl jeden film Standovým Rolleiflexem. Teď jsem si hrál s výsledky. A to je ten problém. Yashica je samozřejmě horší, protisvětlo to poslalo úplně někam, na nízkou clonu je to nic moc. Rolleiflex - nádhera, skvěle ostré, kontrastní, v prostisvětle korektní, prostě za jedna. Ale! Když se to povede na té Yashice, tak tam má něco, něco co je prostě úplně bezva. Je to prostě takový víc lidský, nebo jak to povědět :) Mám to na rodinu, ne na vážný focení. Tam bych se snažil přiblížit výběrem stroje k tomu Rolleii. Ale v tomhle případě jsem z toho pěkně zmatenej :)


A přesně proto si nechávám doma i flexaretu i když mám Matku.Sice o patro níž(pomyslné) ,ale máme stejnej problém.Fotím Matkou pač je lepčejší jak v užívání tak i v optice,ALE vona ta flexička je taková jinná a když ji občas použiji,hned se zase ujistím ,že z domu jen tak nepujde.Pokud se zadařilo prodat contaxe,tak kup oboje.:D) Přidělat foch do poličky je vždycky přijemnější,než se něčeho zbavovat a pak nato myslet.
  • 0

#218 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 26 listopad 2009 - 19:35:43

Mám to na rodinu, ne na vážný focení. Tam bych se snažil přiblížit výběrem stroje k tomu Rolleii.


Když už víš, na co to chceš, tak je půl problému vyřešeného. Chceš to na rodinu, takže se ještě zeptej, zda chceš mít rodinu sterilně ostrou nebo tam chceš mít tak trochu takovou milou nedokonalost. Já jsem koupil Yashicu na focení rodiny a je to nyní nejvíce používaný stroj. Je to malé a pohotové a fotky mají svoji specifickou naladu, která se mi tam líbí.

Někdy fotím ženu a synka i EOSem s pevnými skly. Technická kvalita je lepší, ale chybí tomu ta hřejivost.

Nákup obou je samozřejmě ideální řešení ;-) , které kryje široké spektrum fotografickým situací :D
  • 0

#219 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 26 listopad 2009 - 20:26:54

Ja tu budu za pokusitele. Mel jsem Autocordku. Vyborny stroj, nektere veci my prisly i promyslenejsi, nez na Rollei (previjeni filmu narovno a indikace natazeni zaverky), ale cervik porad hlodal, az jsem si poridil toho Rolleie a Autocordku prodal. A zpet bych se nevracel.
Proste vsechno ostatni jsou jen imitace, konkurujici v podstate jen a jen cenou :D
A kdyz bys chtel neco mene klinicky sterilniho, tak bych si poridil treba starsi Rollei Standard s Tessarem, do ktereho bych si jen dal jinou matnici a nechal bych ho zaservisovat. Je malicky, lehucky, ma sklo bez vrstev, ktere je jinak vynikajici a je za pusinu. Sam o nem uvazuju na doplneni pro pripady, kdy bych mel treba strach s sebou tahat mnohem drazsiho bratricka.
  • 0

#220 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 listopad 2009 - 23:23:14

http://www.aukro.cz/...zeiss_jena.html
co je tohle za rolleje? eště jsem se nesetkal s absencí koleček mezi objektivy na nastavení clony a času, kde se to na něm nastavuje?
  • 0

#221 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 listopad 2009 - 23:27:31

Páčkami. viz
http://www.siufai.dd...NewStandard.htm
  • 0

#222 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 listopad 2009 - 06:28:19

Páčkami. viz
http://www.siufai.dd...NewStandard.htm

já jsem blbej vůbec jsem si jich nevšimnul. Děkuju za odpověď
  • 0

#223 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 27 listopad 2009 - 08:13:15

... anebo si Pavle dej do flexy nejakou moderni vymazlenou matnicku bys rodinku videl v hledacku pekne celou a ne jen ty jeji cleny ktery stojej pod zarovkou uprostred a fot rodinku flexou. Z ty ta clovecina vodkapava primo po kyblech :D :)


Blekenvaite, já si myslel, že si ogara mojého ražení!!!!!

Pavlíku to je názor!!!! Naprostý souhlas. Ten co říká něco jiného, temu nevěř.
  • 0

#224 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 27 listopad 2009 - 08:37:35

... anebo si Pavle dej do flexy nejakou moderni vymazlenou matnicku bys rodinku videl v hledacku pekne celou a ne jen ty jeji cleny ktery stojej pod zarovkou uprostred a fot rodinku flexou. Z ty ta clovecina vodkapava primo po kyblech :D :(


Blekenvaite, já si myslel, že si ogara mojého ražení!!!!!

Pavlíku to je názor!!!! Naprostý souhlas. Ten co říká něco jiného, temu nevěř.


já bych šel eště dál. to je nejenom kvalitní názor - rada, ale to je přímo jedinej správnej názor 8-) :)

nezapomínejte prosim, že jak vládík tak dany (ten ho má teda automaticky z titulu úřadu) maj pro držení a používání planarovejch rolejů dispens s.o. :)

(v podstatě je to výzkum, kterej má za úkol potvrdit, že tudy cesta nevede :) )
  • 0

#225 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 27 listopad 2009 - 08:54:42

:D
  • 0

#226 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 27 listopad 2009 - 09:32:55

Ty jo, Mamiaku, a co mam ted delat s tim Xenotarovym :D
Date mi na nej taky vyjimku?
  • 0

#227 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 27 listopad 2009 - 10:03:14

satan jako ďábel,
xenotar jako planar :)
máš ji mít :)


ty skla sou fantastický na protisvětlo, tam má stará škola většinou prostě problém, ale zas, kdo je ze starý školy, ten ví, kde má mít slunce, žejo :D
  • 0

#228 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 27 listopad 2009 - 10:13:47

jinak eště... třeba xenary a tesary by sice papírově měly bejt taky vlastně ouplně stejný a jak známo, rozdíly tam sou. šnajdr (a lejtz) bejvá vobecně víc fejs frendly a cajz zase technicistnější. třeba s mym kino téčkovym planarem fotit tváře vůbec "nešlo", ale když sem ho nasadil na mašiny... :D
  • 0

#229 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 listopad 2009 - 10:15:51

Mluv česky, špióne!
  • 0

#230 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 27 listopad 2009 - 10:16:42

Blekenvaite, já si myslel, že si ogara mojého ražení!!!!!

Pavlíku to je názor!!!! Naprostý souhlas. Ten co říká něco jiného, temu nevěř.


....mno ale Krakene dyk já to myslim smrťoucně vážně s tou flexou, dyť je to mazel a belárek je prostě belárek žaáno :D
  • 0

#231 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 listopad 2009 - 10:20:01

jinak eště... třeba xenary a tesary by sice papírově měly bejt taky vlastně ouplně stejný a jak známo, rozdíly tam sou. šnajdr (a lejtz) bejvá vobecně víc fejs frendly a cajz zase technicistnější. třeba s mym kino téčkovym planarem fotit tváře vůbec "nešlo", ale když sem ho nasadil na mašiny... :D

teď si vem, že někdo ze zahraničí, ani bych se nedivil, tohle vlákno studuje a zadá si ho do strojovýho překladače
co mu z tohodle textu vyleze, to bych chtěl vědět :)
  • 0

#232 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 27 listopad 2009 - 10:29:33

Mluv česky, špióne!


podivej pájo, my tady v rodnym polabí samože víme, jak je to tam s váma nezakotvenejma dosídlencema v těch sudetech, ale my svý kořeny a svý nářečí máme a zme na něj hrdý! co chlapi? :)

a ta vaše jediná echt česká enkláva vokolo pasek a vysokýho nad jizerou... možná bys byl překvapenej, jak se tam mluvilo a mluví :D
  • 0

#233 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 27 listopad 2009 - 10:56:07

Tak vam nevim, jak vypadaji fotky z treba Yashiky v protivetle, ale mne ani ty Rolleiflexy neprijdou v absolutnim meritku nejak odolny. Treba ten starsi Planar s padesatych let dokaze v protisvetle pekne zaprasatkovat a zazavojovat.
Xenotar, ktery je ovsem z let pozdne sedmdesatych( a je to videt i beznem pohledu na predni clen, ze vrstvy jsou lepsi), je na tom o poznani lepe. Ale taky to rozhodne neni bez flery. Navic jsou tam i nejaky nedokonalosti, co se tyka vnitrku fotaku, na ktere je treba si dat pozor.

Zkratka nic neni dokonale :D
  • 0

#234 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 27 listopad 2009 - 11:09:38

jasně, čim novější vrstvy tim vodolnější. přímá souvislost s konstrukcí skla tam není. možná dokonce navopak - složitější stavba - víc ploch - víc reflexů...
  • 0

#235 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 prosinec 2009 - 15:14:04

TLR...

http://www.galerie-p...i-objectif.html
  • 0

#236 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 10 leden 2010 - 17:05:24

Chtěl jsem se zeptat, zda jste někdo zkoušel postavit před dvojočko Triedr,co by primitivní teleobjektiv? Co jsem četl mělo by to jít, kdy se na fotoaparátu nastaví nekonečno a ladí se dalekohledem. Jen se chci dotázat zda jsem úplný magor, nebozda už to někdo zkoušel než se pustím do realizace.
  • 0

#237 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 10 leden 2010 - 17:32:02

Jo, to jsem zkoušel jako kluk- a nutno přiznat, že výsledky nebyly příliš přesvědčivé. Ale mohlo to rukama.... :wink:
  • 0

#238 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 10 leden 2010 - 17:39:00

Chtěl jsem se zeptat, zda jste někdo zkoušel postavit před dvojočko Triedr,co by primitivní teleobjektiv? Co jsem četl mělo by to jít, kdy se na fotoaparátu nastaví nekonečno a ladí se dalekohledem. Jen se chci dotázat zda jsem úplný magor, nebozda už to někdo zkoušel než se pustím do realizace.


Jo, hledej na internetu heslo digiscoping - oblíbená metoda ornitologů, kdy pro dokumentační účely fotí malými digikompakty okulárovou projekcí za různými teleskopy. Podotýkám, že nejde o žádnou recesi, je to metoda užívaná i velmi seriózními vědci, pro dokumentaci super.
V tvém případě narazíš ale na dva dost zásadní problémy. Zaprvé to není metoda s nějakou super optickou kvalitu - super k dokumentaci výskytu nějakého druhu, ale na zvětšeniny použitelné jen výjimečně. Zadruhé (což je horší) asi narazíš na problémy s výstupní pupilou a konstrukcí okuláru - i u toho digiscopingu se točí diskuse kolem výběru vhodných kompaktů a zdaleka ne všechny jsou vhodné. Jsem si skoro jistý, že u TLR tohle bude daleko horší...
Ale klidně to zkus - principiálně to jde a běžně se to užívá, jen se obávám té kombinace s TLR :wink:
  • 0

#239 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 10 leden 2010 - 17:43:33

Něco jsem dřív zkoušel s dig. kompaktem, nebyl to sice triedr nýbrž monookulár. Problém je, že okulár má zpravidla o dost menší průměr než objektiv fotoaparátu takže to hodně vinětuje. Možná kdyby se mezi okulár a objektiv dalo něco jako makroměch a pak s tim nějak štelovat? Každopádně nečekej žádný extra výsledky, aspoň co jsem zkoušel já tak to bylo dobrý tak pro zajímavost ale praktický užití nemožný.

PS: zkoušel jsem to i s mikroskopem :wink:
viz ZDE
  • 0

#240 JanP

JanP

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationSlaný
Reputace: 27

Publikováno 10 duben 2010 - 14:04:12

Zdravím Vás temnokomorníci .), nechci zakladat nove tema tak to davam sem. Cistil jsem svou Yashicu-D a nez jsem zacal premyslet kroutil jsem si horní čočkou sem a tam. Pak jsem prisel k sobe, nafackoval si a ted pišu sem a ptam se jak to srovnat zpátky, protože jsem si patrně rozhodil ostrení ? Za každou radu budu rád. Dá se to nějak domorobo nebo to mam radsi nechat na servis, potrebuji presne ostrení, pracuji s malou hloubkou ostrosti.

Díky
  • 0

#241 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 10 duben 2010 - 15:25:29

Zdravím Vás temnokomorníci .), nechci zakladat nove tema tak to davam sem. Cistil jsem svou Yashicu-D a nez jsem zacal premyslet kroutil jsem si horní čočkou sem a tam. Pak jsem prisel k sobe, nafackoval si a ted pišu sem a ptam se jak to srovnat zpátky, protože jsem si patrně rozhodil ostrení ? Za každou radu budu rád. Dá se to nějak domorobo nebo to mam radsi nechat na servis, potrebuji presne ostrení, pracuji s malou hloubkou ostrosti.

Díky

Zkusil bych vzít ustálený neosvitnutý film, zdrsnit ho nějakým velmi jemným brusným papírem - 1000, založit ho, nechat otevřenou zadní stěnu a ladit, až budou oba obrazy shodné - hledáček a "matnice" v rovině filmu.
  • 0

#242 JanP

JanP

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationSlaný
Reputace: 27

Publikováno 11 duben 2010 - 08:10:27

Pánové mohli by jste mi dat prosím kontakt na zmiňovaného pana Doležala z Prahy ?

Děkuji
  • 0

#243 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 srpen 2010 - 18:12:25

Ta tlr mi stále leží v hlavě. Stále bych takovou mašinku užil. Tak bych se rád pozeptal. Yashica mi nevyhovovala co se protisvětla týkalo. Možná jsem měl vadný kus jak jsem posléze zjistil, ale i tak jsou tyto mašinky dost náchylné. Rolleiflex 3,5F co jsem měl půjčený byl skvělý, ale tolik peněz do toho dávat nechci. Existuje nějaká střední třída, která bude mít krapet lepší objektiv, ale nebude stát tolik jako tyto špičkové Rolleie?
  • 0

#244 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 16 srpen 2010 - 18:34:06

Hmm, napada me tak akorat nejaky Teckovy Rolleiflex nebo Rolleicord. Ale osobni zkusenost s nima nemam.
Ono spis nez o samotny objektiv (teda pokud neni zasvineny) jde, podle me, o kvalitu odstineni vnitrniho prostoru fotaku. Klidne si do nej muzes dodelat prepazky nebo ho vylepit.
Dobry test je potme rozsvitit lampicku, jako bodovy zdroj, otevrit si zadek a koukat pri jakych uhlech a odkud to hazi odrazy. Pak na to misto dat stinici zebro, samet nebo ovroubkovanou cernou desticku. Samozrejme se to da udelat zcela vratne a bez poskozeni. Staci pouzit Herkules nebo jine PVA lepidlo.
  • 0

#245 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 16 srpen 2010 - 19:08:33

Pavle, vím že tě asi nepřemluvím, ale i tak ... co takhle C330 :-) V Rajnochovicích jsi jí měl v ruce a celkem jste k sobě seděli. A i když se na první pohled zdá těžší a větší, klady zcela určitě převažují.
Za tu cenu, co je teď u Škody, je to pěkná střední třída (s velkým finančně-odsávacím efektem do budoucna :D ).
  • 0

#246 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 16 srpen 2010 - 19:27:08

Za tu cenu, co je teď u Škody, je to pěkná střední třída (s velkým finančně-odsávacím efektem do budoucna :D ).

Vypadá hodně pěkně. Škoda, že v době, kdy jsem nějakou druhou TLR sháněl měli podobnou za 10 000,- :-) Mít na ní, asi bych do ní šel hned.
  • 0

#247 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 srpen 2010 - 20:37:08

C330 nechci, protože to není žádná lehká holka. Má skorem dvě kila a je větší než konkurentky. Kdyby to byl hlavní foťák ok, ale to už si můžu rovnou vzít RZ67. Kdepak, potřebuji něco maličkého, lehkého a co nejjednoduššího.
  • 0

#248 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 16 srpen 2010 - 20:40:05

Kdepak, potřebuji něco maličkého, lehkého a co nejjednoduššího.

Že by Fl VI? :D
  • 0

#249 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 16 srpen 2010 - 20:44:18

Pavle, moje rec :-)

Ja to vidim stejne. Jako Mamca pekna. Za tu cenu jeste peknejsi. Ale nejak to porad popira tu zakladni myslenku TLR, tzn. malost, lehkost a jednoduchost. A TLR ma byt stejne jen se zakladnim objektivem , jinak je to przneni :D
Stejne si myslim, ze nakonec skoncis u nejakeho "plnokrevneho Rolleiflexu".
Ecka 3,5 nechodi tak draze, zkus kouknout po necem takovem.
  • 0

#250 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 16 srpen 2010 - 21:18:47

Yashica mi nevyhovovala co se protisvětla týkalo. Možná jsem měl vadný kus jak jsem posléze zjistil, ale i tak jsou tyto mašinky dost náchylné...


toz vadny kus to Pavle asi nebyl, ty Jasiky jsou nechuti k protisvetlu celkem vyhlaseny. Moje MATka byla taky tragicka, procez jsem ji velice rychle poslal z domu. Jinak jsou to ale paradni aparatky vo tom zadna. Chces-li zlatou stredni cestu doporucuju nejakej Rolleicord V, Va ci (nejvymakanejsi, ale taky nejdrazsi) Vb. Osobne se mi s nima pracuje lepjeji nez s rolleiflexem, jsou lehci jednodussi a tak nejak proste lidstejsi. Osazeny Tessarama ci Schnaiderovyma Xenarama te rozhodne co se vystupu tyce nemuzou zklamat. Takze asi tak.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních