Přejít na obsah


Fotka

TLR fórum


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
488 odpovědí na toto téma

#251 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 16 srpen 2010 - 21:22:44

Pavle, moje rec :)

Ja to vidim stejne. Jako Mamca pekna. Za tu cenu jeste peknejsi. Ale nejak to porad popira tu zakladni myslenku TLR, tzn. malost, lehkost a jednoduchost. A TLR ma byt stejne jen se zakladnim objektivem , jinak je to przneni :-)
Stejne si myslim, ze nakonec skoncis u nejakeho "plnokrevneho Rolleiflexu".
Ecka 3,5 nechodi tak draze, zkus kouknout po necem takovem.


halejte nechcte mamču bejt, jo? :D

jasna, to co pavel popsal neni mamča C. o tom se nikdo nehádá. ale aparát, aparát má mít především MĚCH :lol: :lol: :lol: a kerá jiná TLR se jím může pyšnit?

už mlčim, už mlčim, už mlčim.

jinak si pořád řikám, jak si stojí ten autocord?
  • 1

#252 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 16 srpen 2010 - 22:07:19

Fotím s Yashicou-D, kterou mi propůjčil tatínek, s protisvětlem není problém, když se na snímací objektiv nasadí hranatá sluneční clona. Cena je i na českém trhu jistě přívetivá :D
  • 0

#253 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 17 srpen 2010 - 07:40:08

C330 nechci, protože to není žádná lehká holka. Má skorem dvě kila a je větší než konkurentky. Kdyby to byl hlavní foťák ok, ale to už si můžu rovnou vzít RZ67. Kdepak, potřebuji něco maličkého, lehkého a co nejjednoduššího.


Asi máme stejné myšlenky .-) Holt jsem taky blázen (nic ve zlém) .-)Třeba ti časem poreferuji o Rolleiflex 622. Já chtěl hlavně stařešinu kuli objektivu a jeho podání (ala staré fotky, nostalgický nádech..atd při zachování slušné kresby) Objektiv 75mm, světelnost 3,5 a čas závěrky 1/500 bylo u mě podmínkou. On se někdy ten rychlý čas po odclonění bude hodit a po zaclonění i ty staré mašinky kreslí parádně. Zpracování, přehlednost, ovládání mi přijde někdy skoro lepší než u nových strojů. Hračky z 30. let prostě obdivuji :D
Novějšího Rolleicordu bych se být tebou nebál. Bylo to lidovější brácha Rolleiflexu. Objektiv určitě špatný nebude a pár vychytávek oželíš. Hlavně bude transport filmu a jiné věci mnohem lepší a spolehlivější než u těch starých foťáků.

http://www.rolleiclu...olleicord.shtml

P.S. Ono i s flexaretou uděláš hezké snímky. Dokonce jsem někdě viděl i variantu s kličkou. Jen tam není magický nápis rolleiflex :-)
  • 0

#254 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 17 srpen 2010 - 08:25:29

co takový Seagull 4 ?
  • 0

#255 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 srpen 2010 - 08:30:26

pavle, jestli ti de primárně vo to protisvětlo, nezbejvá ti stejnak nic jinýho než poslední roleiflex gx nebo jaký iks s hft sklama :)

pro nás vostatní retro a staročudlíkáře je rozhodující ouplně jiná kvalita skla, něco jako psal nojgi :)
  • 0

#256 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 srpen 2010 - 09:06:07

šmarjá kde se toulá ta moje mamča když jsem na ní akorát po třištvrtě roce náhodou sehnal tu lupu na šachtu :) :) :) :D
tak ještě ten originélní grip - komické je, že se mi ozval člověk se slovy "koupím"
nevšiml si, že můj inzerát je poptávka a já tedy kupuji taky...
  • 0

#257 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 17 srpen 2010 - 13:50:06

Já tedy nevím, co furt s těma Yashicama a protisvětlem kdo má. Mám stejně jako vanourek déčko a že bych pozoroval nějaké nadstandardní problémy, to tedy nemohu říct. Třeba tohle http://www.cernobily.../3/p1020049.jpg je vcelku hodně zadní světlo ( ještě kousek a Slunce by bylo v záběru ) a nemyslím, že by to bylo nějak vadilo. Mám jich takových vcelku dost a fakticky žádný problém neshledávám. Jinak tu ukázku berte s rezervou, je to ofocené kompaktem, skener nevlastním. Vysloveně stoprocentní protisvětla se světelným zdrojem v obrazu navíc dělám málokdy.
  • 0

#258 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 17 srpen 2010 - 13:57:21

Já tedy nevím, co furt s těma Yashicama a protisvětlem kdo má. Mám stejně jako vanourek déčko a že bych pozoroval nějaké nadstandardní problémy, to tedy nemohu říct. Třeba tohle http://www.cernobily.../3/p1020049.jpg je vcelku hodně zadní světlo ( ještě kousek a Slunce by bylo v záběru ) a nemyslím, že by to bylo nějak vadilo. Mám jich takových vcelku dost a fakticky žádný problém neshledávám. Jinak tu ukázku berte s rezervou, je to ofocené kompaktem, skener nevlastním. Vysloveně stoprocentní protisvětla se světelným zdrojem v obrazu navíc dělám málokdy.

ale Pavel píše, že neměl štěstí na kus, a to mohu potvrdit.
Proglém byl s roztmelenou čočkou.
  • 0

#259 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 17 srpen 2010 - 14:16:34

Tomu říkám dobrý vkus :)

Robert Doisneau
Vložený obrázek

Willy Ronis
Vložený obrázek
  • 0

#260 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 srpen 2010 - 15:10:06

Tomu říkám dobrý vkus :)


pche...
Vložený obrázek
:)
  • 0

#261 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 srpen 2010 - 15:11:43

p.s.
všimli jste si, že se Willy umí culit jako Mamiak? :)
  • 0

#262 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 srpen 2010 - 15:18:09

p.s.
všimli jste si, že se Willy umí culit jako Mamiak? :)


jo. :D napadlo mne to hned jak jsem ten obrázek viděl :) :)
  • 0

#263 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 17 srpen 2010 - 16:18:09

Eda píše: ale Pavel píše, že neměl štěstí na kus, a to mohu potvrdit.

Já to nepsal ani tak jako reakci na Pavlův příspěvek ( tam by se to dalo vzhledem k vadě pochopit), spíš proto, že tuhle výtku jsem už slyšel na více místech od různých lidí, něco jako časté stížnosti na hroznou antireflexní úpravu vnitřku sixe, které rovněž naprosto nemohu potvrdit ( žádný problém v tělě v tomto punktu u sixe neshledávám) . Takže nechci sice nic vyvracet, ale mnohdy jde spíše o lavinovitě šířené "poznatky" s druhé ( x-té) ruky. To jsem tím chtěl říct.
  • 0

#264 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 17 srpen 2010 - 16:35:11

Eda píše: ale Pavel píše, že neměl štěstí na kus, a to mohu potvrdit.

Já to nepsal ani tak jako reakci na Pavlův příspěvek ( tam by se to dalo vzhledem k vadě pochopit), spíš proto, že tuhle výtku jsem už slyšel na více místech od různých lidí, něco jako časté stížnosti na hroznou antireflexní úpravu vnitřku sixe, které rovněž naprosto nemohu potvrdit ( žádný problém v tělě v tomto punktu u sixe neshledávám) . Takže nechci sice nic vyvracet, ale mnohdy jde spíše o lavinovitě šířené "poznatky" s druhé ( x-té) ruky. To jsem tím chtěl říct.


Tož těžk říci, ale moje zkušenost je praktická. Možná jsou na tom ty D lépjeji než pozdější modely ? Něznáju. Já měl Mat 124 a dobré to nebylo. ... jinak moc pěkná fotečka ta protisvětlová ukážka :)
  • 0

#265 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 17 srpen 2010 - 19:50:57

Eda píše: ale Pavel píše, že neměl štěstí na kus, a to mohu potvrdit.

Já to nepsal ani tak jako reakci na Pavlův příspěvek ( tam by se to dalo vzhledem k vadě pochopit), spíš proto, že tuhle výtku jsem už slyšel na více místech od různých lidí, něco jako časté stížnosti na hroznou antireflexní úpravu vnitřku sixe, které rovněž naprosto nemohu potvrdit ( žádný problém v tělě v tomto punktu u sixe neshledávám) . Takže nechci sice nic vyvracet, ale mnohdy jde spíše o lavinovitě šířené "poznatky" s druhé ( x-té) ruky. To jsem tím chtěl říct.

no on tomu možná lehce napomáhá článeček, co je na paladixu...tam se tuším píše, že s protisvětlem si Jašiky hůře poradí.
  • 0

#266 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 srpen 2010 - 19:54:49

co si vybavuju na dva tři protisvětlový záběry autocordem, tak pokles kontrastu ano, ale devastace obrazu to nebyla, ale žádný testy jsem nedělal
  • 0

#267 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 srpen 2010 - 20:43:43

Díky za reakce. Ta Yashica co jsem měl půjčenou silně snižovala kontrast i u záběrů, kde byla jen v pozadí světlá obloha. Neumím posoudit, jak moc se to děje u krabic které jsou v pořádku. TLR bych chtěl hlavně na cestování, horské tůry atp. A byl bych velmi nerad, kdyby byly záběry jakkoliv poškozené, či jen prostě ne tak dobré, aby mě mrzelo, že jsem si sebou nevzal nějaký těžší krám. Potřebuju tomu prostě věřit, to je celý..
  • 0

#268 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 18 srpen 2010 - 08:41:27

Pavle nechci tě zrazovat, ale na hory (krajinu) se základním objektivem do čverce? Pokud si vzpomínám tak používám šíra a 150mm na M645. Se záklaďákem jsem moc krajin neudělal. S kličkou je to malé a spolehlivé.
P.S. Ona je krajina malířsky na 90% horizontální a obdélník. Širším sklem si uděláš prostor (šutr v popředí :) a nebo delším ohniskem něco vzdáleného přitáhneš.

Rodinu jsem viděl na výstavě Annie Leibowitz jak SF tak i kino a bylo to fajn. Takže tam proti dvouočce nic nemám. I další věci pokud budeš hledat v její tvorbě byly evidentně čtverce.

http://www.snd-dach....itz_Familie.jpg
http://www.independe...3700_33744a.jpg

P.S. TLR osobně spíš použiji ve městě a na rodinku.

P.P.S. Nevím jak máš vybavenou mamču RZ (objektivy), ale 6x7 bych tahal i na hory. Navíc tuším, že nová skla se dala pořídit slušně za výprodejní ceny www.mamiya.cz. Aspoň já koupil na 645. Budeš to mít spolehlivé a foťák ošahaný (žádný problém se zacházením). Ani tu rodinu bych se na to nebál fotit. Starší kolega z klubu tahá na krajiny starou neskladnou Pressku 6x7 a taky to jde. Upřímně takové parádní snímky já asi nikdy neudělám.
  • 0

#269 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 srpen 2010 - 11:41:36

Díky za reakce. Ta Yashica co jsem měl půjčenou silně snižovala kontrast i u záběrů, kde byla jen v pozadí světlá obloha. Neumím posoudit, jak moc se to děje u krabic které jsou v pořádku. TLR bych chtěl hlavně na cestování, horské tůry atp. A byl bych velmi nerad, kdyby byly záběry jakkoliv poškozené, či jen prostě ne tak dobré, aby mě mrzelo, že jsem si sebou nevzal nějaký těžší krám. Potřebuju tomu prostě věřit, to je celý..


Mám Yashica Mat a musím říct, že v protisvětle jsem nezaznamenal žádnou abnormální tragedii. Nebo jsem málo náročnej a nebo možná jsem měl štěstí na kus.
  • 0

#270 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2010 - 20:08:36

problém s tuhnoucí závěrkou na Flexaretě již nemám. Řešení jsem našel zde:

Rolleicord IV - K3D
Cca přelom roku 1953-1954
výr.č. 1370545
Schneider Xenar 3,5/75mm, Heidosmat 3,2/75mm
Synchro Compur MX, 1 - 1/500 sec., B, X-sync.

Vložený obrázek
  • 0

#271 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 srpen 2010 - 20:37:02

problém s...


No tak čirou náhodou se přiznám, že mě před pár dny přemohl ten G.A.S. jak to Ypres nazval a na cestě se ke mě řítí Rolleicord III tak jsem zvědavej jakej bude v porovnání s Yashicou MAT124, která je doma a jestli to pro ní bude znamenat rozlučku.
  • 0

#272 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2010 - 21:11:03

problém s tuhnoucí závěrkou na Flexaretě již nemám. Řešení jsem našel zde:

Rolleicord IV - K3D
Cca přelom roku 1953-1954
výr.č. 1370545
Schneider Xenar 3,5/75mm, Heidosmat 3,2/75mm
Synchro Compur MX, 1 - 1/500 sec., B, X-sync.


Jiříku, moc krásnej strojek. A myslím, že ten Xenar se ti bude moc líbit :twisted:
  • 0

#273 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 24 srpen 2010 - 03:36:00

problém s tuhnoucí závěrkou na Flexaretě již nemám. ...


Já taky ne, mám namontovanou novou, nikdy nepoužitou prontor SVS závěrku, tak doufám, že bude šlapat 8-O :roll: .
  • 0

#274 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 srpen 2010 - 06:54:25

problém s tuhnoucí závěrkou na Flexaretě již nemám. Řešení jsem našel zde:
Rolleicord IV - K3D

Tos vyhmát!
Hodně štěstí.

Přijde sezóna Rolleiflexů? Jako před časem Panoramy?
  • 0

#275 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 24 srpen 2010 - 07:28:48

Mám Yashicu Mat 124 i Rolleicorda. Ta Yashica je opravdu hodně citlivá na protisvětlo - s poklesem kontrastu a někdy i duchy v záběru je nutno počítat pokaždé, když je v záběru velmi jasný objekt (slunce, okno v interiéru apod.). Naproti tomu ten Rolleicord s protisvětlem prakticky žádné problémy nemá (při přímém slunci v záběru jen mírně klesl kontrast).

Z hlediska ergonomie je velký rozdíl mezi oběma stroji. Yashica je spíše pro pravou ruku, která ovládá spoušť a přetáčení filmu/natahování závěrky. Rolleicord je na levou ruku, kterou se mačká spoušť, natahuje závěrka a zaostřuje. Na oboje se dá rychle zvyknout, ale Yashica mi vyhovuje více.

Oba stroje mají rozdílné matnice, takže u Rolleie zaostřím prakticky pouze s lupou (ale to je velmi jasné a příjemné), zatímco u Yashicy nemám problém ostřit i bez lupy, i když komfort není nejlepší a lupa tomu příliš nepomáhá.

Pokud bych to shrnul, tak důležité je zkusit si oba stroje a vybrat si, co komu nejlépe vyhovuje.

Velkou výhodou je, že na obě mašinky mohu použít drátěnou spoušť z Prakticy :roll:

(Zkusil jsem i Flexaret VI a ten se mi ovládal nejhůře (je to subjektivní - nevyhovuje mi to ostřicí kyvadélko), měl nejtmavší matnici a nešlo k němu připojit drátovku.)
  • 0

#276 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 24 srpen 2010 - 07:53:03

Rolleicord je na levou ruku, kterou se mačká spoušť, natahuje závěrka a zaostřuje. Na oboje se dá rychle zvyknout, ale Yashica mi vyhovuje více...

K tomu jen doplním že záleží na modelu, u každého je to trochu jinak. U Vb je to třeba naopak.

Jirinol> Bezva kauf!!! Gratulace do Prahy :roll:
  • 0

#277 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2010 - 07:53:40

... i Flexaret VI ... a nešlo k němu připojit drátovku.)


:roll: 8-O :!:
  • 0

#278 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2010 - 08:27:11


Rolleicord je na levou ruku, kterou se mačká spoušť, natahuje závěrka a zaostřuje. Na oboje se dá rychle zvyknout, ale Yashica mi vyhovuje více...

K tomu jen doplním že záleží na modelu, u každého je to trochu jinak. U Vb je to třeba naopak.
Jirinol> Bezva kauf!!! Gratulace do Prahy :roll:


to Blek: dík.

to Armas: jak píše blek, záleží na typu. Rolleikordy v různých typových obměnách měly ostření jak vpravo, tak vlevo. Můj vpravo, natáhnout se dá i pravým ukazovákem bleskurychle, během ostření pravou rukou cvaknout levou. Spoušť jde naprosto hladce, žádný tvrdý odpor, žádný záškub krabičkou. Zatím jsem prohnal včera jen jeden film, ovládání mi přišlo snadné, hlavně ostření kolečkem vpravo mi sedne mnohem víc než kyvadlo pod objektivem u flexy, kdy si chtě nechtě vždy pohnu svislicemi - na mém kousku to zrovna moc lehce nejde. Když jsem se VII fotil v r. 71 motokros, tak jsem měl předostřeno a pral jsem to průhledem :!:
Zkusím na to dát levostranný naklápěcí grip s drátěnkou, při focení přes lupu by to mohlo být ještě pohodlnější.
Škoda, že natažení závěrky není spřažené s převíjením, na to si snad zvyknu. Matnici mám zevnitř mírně zaprášenou, ale problém se zaostřením jsem neměl (jen lupou, bohužel bez brejlí na čtení nevidím do žádné šachty, přes lupu s tím problém nemám)

to Šnek: co jsem si prohlédl fotky z této krabičky, myslím si též, že zklamán nebudu. Až vyvolám, uvidím. Zatím je to jen nadšené očekávání, rolleiflex i rolleikord byl pro mě v mládí nedostupný, takže zase jen jeden splněný klukovský sen navíc. 8-O
  • 0

#279 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2010 - 17:55:23

můžete mi poradit, prosím, jaké filtry - bajonet pro rolleicorda IV? tuším, že budu hledat žlutozelený a oranžový....
  • 0

#280 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 24 srpen 2010 - 19:42:22

Všechny Rolleicordy (mimo starsich modelu) maji bajonet I. Ten je shodny s bajonetem na Yashicach, Minolte Autocord a podobnych. Mozno tedy pouzit i filtry urcene na ne. Ale filtriky pro bajonet I nejsou nijak drahe a daji se dobre sehnat na nemeckem Ebay.
  • 0

#281 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2010 - 19:45:08

dík. :twisted:
  • 0

#282 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 24 srpen 2010 - 20:17:04

Blekenvajt, Jirinol: Tak jo, máte recht, takže bych pro úplnost doplnil, že jsem mluvil o Rolleicordu V-K3C, který mám.

Vložený obrázek

Ovládání spouště pravou rukou je samozřejmě také možné, ale do té pravé to padne mnohem lépe (levá ovládá spousť, pravá ostří a přetáčí film).

Filtry: mám originál žlutý originál Rollei. Filtry z Yashicy mi bohužel nejdou nasadit, i když by měl být bajonet stejný :twisted:
  • 0

#283 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 24 srpen 2010 - 21:45:59

Tak trošku z iného kúta..
Práve som si založil "novú" matnicu do Mamči C330 (nie je nová, len vypraná v Perwole :D ) - a to je obraz!
Je to origoš Mamiya matnica, z nejakých skladových zásob (íbej), a v spojení so Sekorom 80/2,8 je fajn jasná a jemná aj pri 60W žiarovke.

Tento fotoaparát sa mi páči čím ďalej tým viac - už ho mám cez rok, a ešte raz ma nenapadlo dať ho preč (ako sa to občas stáva iným strojkom :wink: ). V spojení s 80mm + 135mm + 55mm je to relatívne malé (samotné telo je veľké, ale oproti SLR má menšie a kompaktnejšie objektívy - vlezie sa mi to všetko do spodného oddelenia Tamrac 6), dá sa fotiť z ruky, výborná plochosť filmu, no - odporúčam.

(začínalo to byť monotematické - samý Rollei :twisted: )

Vložený obrázek
  • 0

#284 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 24 srpen 2010 - 23:33:27

můžete mi poradit, prosím, jaké filtry - bajonet pro rolleicorda IV? tuším, že budu hledat žlutozelený a oranžový....


U Škody prodávaj redukci Yashica - M49, nebyla draha a v Yashice D se do ničeho neplete.
  • 0

#285 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 25 srpen 2010 - 06:46:19

Tak trošku z iného kúta..
Práve som si založil "novú" matnicu do Mamči C330 (nie je nová, len vypraná v Perwole :lol: ) - a to je obraz!
Je to origoš Mamiya matnica, z nejakých skladových zásob (íbej), a v spojení so Sekorom 80/2,8 je fajn jasná a jemná aj pri 60W žiarovke.

Tento fotoaparát sa mi páči čím ďalej tým viac - už ho mám cez rok, a ešte raz ma nenapadlo dať ho preč (ako sa to občas stáva iným strojkom

Jsem s tebou na jedné lodi :D Taky se mi C330 dostala do ruky náhodou (na opravu) a už jsem ji nepustil. Mám ale jenom základní sestavu.
  • 0

#286 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 25 srpen 2010 - 08:16:24

můžete mi poradit, prosím, jaké filtry - bajonet pro rolleicorda IV? tuším, že budu hledat žlutozelený a oranžový....

Pan Kolin u Pazdery umi redukce na M49...

Bohousek
  • 0

#287 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 srpen 2010 - 08:22:31

Pan Kolin u Pazdery umi redukce na M49...
Bohousek

Abych pravdu přiznal, redukci na 49 bych se rád vyhnul - kvůli sluneční cloně. Budu hledat B1 :lol:

Ráno jsem si vzal dvoje brejle a podíval se na ten poklad zblízka ... mám dojem, že jsou zamaštěné lamely závěrky... takže budu hledat spolehlivého a nepříliš drahého odborníka pro vyčištění, jako první krok... :D
  • 0

#288 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 25 srpen 2010 - 08:32:15

Ta originální matnice na C330 není špatná do chvíle, kdy chcete použít hranol, pak je rozdíl mezi touto a lepší matnicí (brightscreen, RZ) nebetyčný. Mám obě na dvou tělech, používám jen tu lepší.
  • 0

#289 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 25 srpen 2010 - 08:41:49

nlc,
tie neorigo (RZ, bright) matnice si si rezal do rozmerov 330 sám, alebo je na to nejaká služba?
hranol používať asi nebudem, alébrž šachta je to naj :D ale zaujímalo by ma to, dík!
  • 0

#290 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 25 srpen 2010 - 08:44:15

Brightscreen jsem koupil na Ebay. Zřejmě jí seženeš i od výrobce, ale cena bude vysoká. Tu z RZ snadno uřízneš podle Vládíkova návodu.
  • 0

#291 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 25 srpen 2010 - 08:56:43

Jasné,
ty máš zrejme "f" model, že?
Ja mám "esko", tam je mierne iná matnica - nielen štvorec, ale aj výstupky, takže zložitejšie na výrobu.

Dík!

P.s. Ten hranol je ozaj taký tmavý? Si potom neviem predstaviť použitie s 135/4,5 - to musí byť jaskyňa :D
  • 0

#292 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 25 srpen 2010 - 09:13:29

Mám první model ještě před "f". Výstupky na matnici jsou kvůli konstrukci rámečku také, ale vyřezat to myslím není až tak složité. Hranol ubírá asi tak dvě clony oproti šachtě a to mluvím o pentaprizmatickém hranolu, zrcadlový na to bude ještě hůř. Při nižší úrovni osvětlení to tmavne subjektivně mnohem víc. S lepší matnicí to lze dohnat téměř na úroveň šachty.
  • 0

#293 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 25 srpen 2010 - 11:02:08

provedena namátková kontrola hlídkou tk.cz na pěší zóně v hk - lustrovaný RHx u sebe neměl tlr! na druhou stranu měl dálkoměr a neměl digitál - výsledek - rh je pozitivní
  • 0

#294 VitaSVT40

VitaSVT40

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 září 2010 - 14:17:39

Zajímavá stránky o TLR ...
Úplně dole jsou zajímavé fotografie z výroby Rolleiflexů .

http://dobleobjetivo.blogspot.com/
  • 0

#295 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 10 říjen 2010 - 20:27:59

http://cgi.ebay.com/...69#ht_786wt_698

není nad dvouočku :-)
  • 0

#296 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 10 říjen 2010 - 20:42:01

není nad dvouočku :-)

Je tu nekdo, kdo se nemuze rozhodnout, jestli VF nebo TLR??
;)

Bohousek
  • 0

#297 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 10 říjen 2010 - 20:44:05

není nad dvouočku ;)

Je tu nekdo, kdo se nemuze rozhodnout, jestli VF nebo TLR??
:D

Bohousek

Přiznám se bez mučení. :-)
  • 0

#298 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 prosinec 2010 - 08:10:10

Zdravím, můžete mi prosím někdo poradit, cca za kolik peněz se dnes prodává Minolta Autocord v české kotlině ???
  • 0

#299 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 18 prosinec 2010 - 09:29:26

Obvykle tak okolo 5 tis. dle stavu. Ackoli Minolty Autocord jsem uz dlouho cenove nesledoval.
Oproti Yashicam mi vsak Autocordky prijdou stale jako lepsi hodnota.
  • 0

#300 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 prosinec 2010 - 06:46:28

Děkuji za info.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních