Přejít na obsah


Fotka

Magnola


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
494 odpovědí na toto téma

#401 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 1 červenec 2013 - 20:13:18

Teda člověk si tu začne číst vlákno, zblblej hned vlítne na první magnolu, která mu přejde přes cestu, a než se dočte konce, tak mu raděj, ať ji hnedky prodá... Ohledně novejch zad je to pro mě stejně zatím akademická debata, momentálně mi klempíř klempířuje vložky na 13x18. To já se tu jen tak sichruju pro případ, že by mi z nějakýho důvodu časem strašně začala vadit ta meopťácká plechařina. Ale ten strojek je mi tak nějak milej tím, jakej je. Vlastně se mi vůbec nechce prznit ho lepšíma součástkama. A na kolodium, kam dlouhodobě směřuju, si vydražím nějakej dřevák.
  • 0

#402 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 1 červenec 2013 - 20:52:15

tak to podepisuju. mám magnou několik let a nezklamala mě nikdy. mám k ní naprosto jinej vztah než k rittrecku, kterej je v mnoha ohledech (a ne ve všech) ohledech jinde. ale radím - foť, užívej si jí, je skvělá. a časem možná i oceníš - a možná ne - to o čem jsem psal v souvislosti s krásným "tvarem" kontaktů. pro zvětšní to má limity - s ořezem třeba počítat.

stále kdybych měl volit jediný aparát ze své výbavy, bude to právě magnola. přeju nesčíslně krásných zážitků a fotografií.
  • 0

#403 barney

barney

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:49:48

Tak nějak teda nevím, co na tu Magnolu namontovat za záda. Nebo jsem slepý a přehlídnul jsem to. Je to ten zadní díl z Peca nebo může být i jiný? Nevím, jak pasujou rozměry.
  • 0

#404 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 18 říjen 2013 - 21:50:11

Hoši, chlapci, páni temnokomorníci. Kdopak zde předělával záda na nové kazety. Někde zde to bylo, ale platí informace stále?
Dík.
  • 0

#405 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 19 říjen 2013 - 09:16:44

Pan Seda v ADESU uz to nedela? Jeste to delaval pan Simlik, ale to uz je pryc.
  • 0

#406 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 19 říjen 2013 - 20:40:52

myslim ze zhruba pred rokem me nekdo rikal ze mu pan Seda zrovna predelaval Magnolu...
  • 0

#407 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 30 říjen 2013 - 00:24:03

Po zvažování všech pro a proti jsem si přece jen dal na Magnolu nová záda. Pohnula mě k tomu hlavně informace, že ve vložce 13x18, kterou jsem nakonec od dobré duše dostal k zapůjčení a nechal udělat pár kopií, má planfilm tak jako tak jinou polohu než původně použivané skleněné desky, a že tudíž ostrost je tak trochu v kopru, hlavně s malými clonovými čísly. Tak jsem na ebayi vydražil záda Plaubel 13x18 (5x7) myslím za 100 €, odmontoval původní šíny a nahradil těmi zády. Byla to otázka vyvrtání 10 nových otvorů se záhlubem do otočného zadního dílu Magnoly, šroubky jsem použil z plaubelu - zbyly mi po odmontování plechového rámu, se kterým záda příšla smontovaná a který byl zbytečný. Dal se použít aspoň jako šablona pro vyznačení míst k vrtání. Světlotěsnost spojení jsem zajistil tekutou izolační páskou, kterou jsem styčné plochy před smontováním potřel. Vyměnil jsem i sametky uvnitř držáku kazet. Než jsem vrátil otočný díl s novými zády na místo, odstranil jsem pomocí benzínového čističe původní ztuhlé mazadlo a kruhové lože lehce naolejoval. Od té doby je změna orientace snímku radostná práce pro dva prsty - předtím fakt dřina. Můžu doporučit, i pokud nemontujete nová záda, jestli to teda jde někomu taky tak strašně těžce jako mně předtím.

Aktuálně na ebayi ty záda nevidm, před 2-3 měsíci jich bylo pár na výběr k okamžité koupi za 130-250 € podle stupně zrezlosti a odrbanosti resp. neexistence matnice. Ta moje záda byla jediná do dražby a vyšla levněji, přestože jsou v dokonalém stavu. Teda krásná nejsou, je to kus železa v kladívkovém laku, ale ta radost z práce s nima je ve srovnání s tím, co jsem zažíval s magnolíma plechama, ať se na mě nikdo nezlobí, nesrovnatelná. Všechno jde hladce, matnice jasnější, s rastrem... Plátěné stínítko mi nechybí, teď vidím, že mi vlastně překáželo, a kdyby někdo opravdu chtěl, dalo by se použít původní a přidělat. Já teda určitě nechci.

Kdyby se Otec času nebo třeba někdo jiný rozhodl jít touto cestou, je třeba počítat s tím, že nová záda, aspoň ta od Plaubelu, jsou o malinko tlustší - právě o tolik, aby se stroj už nevešel do origo koženého kufru. Já si předtím dal nějakou práci s jeho repasí, a teď ho můžu používat leda na náhradní díly. Takže do celkových nákladů je třeba započítat nový kufr, ale to by bylo nutné i v případě, že bych si nechal tuhle celkem jednoduchou práci dělat u někoho jiného.

Ještě k Barneyho dotazu: Magnola má rozměr 22 x 22 cm a přesně stejný měl ten plechový rám od Plaubelu (samotný držák kazety alias záda jsou tedy menší). Stejný rozměr měl i zadní díl od Rittrecku, který jsem měl na ebayi taky v merku a zeptal jsem se na to. Tak si myslím, že o tohle obavu netřeba mít, bude to všude stejné.


  • 1

#408 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 30 říjen 2013 - 00:52:23

Tady je díl velice podobný tomu, o kterém píšu výše, byť od jiné značky. Dokonce má i stejný plechový rám.

http://www.ebay.co.u...5#ht_132wt_1161
  • 1

#409 Echo

Echo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
  • LocationMatička Stověžatá - Podhradí
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2013 - 00:29:10

Ahoj, chtěl bych se optat, jestli nemáte někdo přebytečné vložky na 12x16,5?
Zatím jsem si nalepil fotorůžky na 3 skla z clip rámů a stříknul na matnou černou, ale ještě jsem je nevyzkoušel. Vypadá to slibně, ale trochu se zvedaji hrany, tak uvidim, až vyzkoušim.
  • 0

#410 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 4 březen 2014 - 18:03:27

Ahojky, našel by se někdo, kdo má magnolu s origo matnicí a změřil by mi její tloušťku šuplerou? Předem dík...


  • 0

#411 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 4 březen 2014 - 19:17:13

Estli to počká, tož zitra večer ti to písnu.


  • 0

#412 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 4 březen 2014 - 19:21:51

jů, dík moc... změř to pls možná celý, když už v tom budeš...


  • 0

#413 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 4 březen 2014 - 19:23:27

...v poho.....a třeba se ozve někdo dřív.


  • 0

#414 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 5 březen 2014 - 16:08:08

179 x 122 x 1,25 mm


  • 0

#415 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 5 březen 2014 - 17:51:19

dík moc...

 

i když mě to teda nepotěšilo... hlavně ta tloušťka...


  • 0

#416 Jirka28CZ

Jirka28CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
  • LocationPraha 10 - Vršovice
Reputace: 18

Publikováno 20 březen 2014 - 10:06:16

Zdravím vážení, než začnu obcházet klempíře v Praze, nemáte někdo zkušenosti s někým, kdo naohýbá vložky do kazet pro 13x18? Děkuji Vám.


  • 0

#417 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 20 březen 2014 - 23:15:27

Neví někdo, proč má Largor 135 lepší pověst než Belar 210? Dnes jsem je testoval (ne že bych se v tom vyžíval) na odlesky proti slunci, čti závoj, a dopadlo to velice opačně. Na Symmar S ovšem zdaleka nemá ani jeden, ale to bylo jasný dopředu. Hodně špatná je taky odrazivost zadní strany irisové clony Belaru - nevěřil jsem vlastním očím, když jsem při zaclonění a zaostření na slunce (trochu mimo střed) viděl na matnici jasnějc než co jinýho obraz lamel! Tu fotku jednou zkusím udělat, i když od planu se toho světla asi neodrazí tolik jako od matnice.


  • 0

#418 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 březen 2014 - 07:09:10

K te povesti:

- Largor je konstrukci shodny jako Kodak Wide Field Ektar.

- Sehnat zakladni objektiv pro dany format vetsinou nebyva problem, coz u sirsich skel neni/nemuselo byt az tak snadne

Tak treba proto.


  • 0

#419 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 4 březen 2015 - 14:13:17

Přátelé, je to se mnou špatný, už jsem mezi Váma - Magnolníkama temnokomornickýma taky. Mám ji vlastně už skoro čtvrt roku ale zatím jsem se jí věnoval téměř jen údržbou, promazáním a důkladným očištěním. Zbytek času s ní jen tak zkouším ostření, naklánění a vůbec manipulaci se všema hejblatama. Zkrátka pořád nenacházím odvahu založit film (taky žádnej nemám) a vyrazit na kopec meditovat při západu slunce. Ale povím Vám velkej formát je zážitek a přitom ani není potřeba citlivý materiál.

Ale k věci, měl bych na Vás zvídavý dotaz. K Magnole přísluší kožený kufr nebo chcete-li kabela. Ta má uvnitř 4 oddělení a to jednu největší přepážku pro fotoaparát samotný a dále druhou menší přihrádku se všitou stuhou do níž se vejde 12 kazet. účel dvou ostatních je mi záhadou jelikož se do nich nevejde ani destička s objektivem ani jiné příslušenství - tedy vejde ale ne tak, že by ta přihrádka na to přímo byla uzpůsobena. Navíc jedna má na dně napevno vystouplé hranaté bloky a tak vnitřní prostor vypadá jako velké tiskací "T"  Netušíte k čemu byly původně zamýšleny tyto přihrádky? 

 

Díky, zpoza matnice zdraví b.


  • 1

#420 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 5 březen 2015 - 18:52:24

Přátelé, je to se mnou špatný, už jsem mezi Váma - Magnolníkama temnokomornickýma taky. Mám ji vlastně už skoro čtvrt roku ale zatím jsem se jí věnoval téměř jen údržbou, promazáním a důkladným očištěním. Zbytek času s ní jen tak zkouším ostření, naklánění a vůbec manipulaci se všema hejblatama. Zkrátka pořád nenacházím odvahu založit film (taky žádnej nemám) a vyrazit na kopec meditovat při západu slunce. Ale povím Vám velkej formát je zážitek a přitom ani není potřeba citlivý materiál.

Ale k věci, měl bych na Vás zvídavý dotaz. K Magnole přísluší kožený kufr nebo chcete-li kabela. Ta má uvnitř 4 oddělení a to jednu největší přepážku pro fotoaparát samotný a dále druhou menší přihrádku se všitou stuhou do níž se vejde 12 kazet. účel dvou ostatních je mi záhadou jelikož se do nich nevejde ani destička s objektivem ani jiné příslušenství - tedy vejde ale ne tak, že by ta přihrádka na to přímo byla uzpůsobena. Navíc jedna má na dně napevno vystouplé hranaté bloky a tak vnitřní prostor vypadá jako velké tiskací "T"  Netušíte k čemu byly původně zamýšleny tyto přihrádky? 

 

Díky, zpoza matnice zdraví b.

Ahoj. Kufor používam ako skladisko "nadbytočnej"  fototechniky, ale pre tento účel som ho na chvíľu zasa osadil pôvodnou výbavou.

Přiložený soubor  1.JPG   56,91K   33 Počet stažení

Vedľa priehradky na dvanásť kaziet je priestor, kde je púzdro s redukciami a vložkami 9x12.

Přiložený soubor  3.JPG   68,58K   17 Počet stažení

V poslednej priehradke s tvarom T je vo vrchnej časti, vymedzenej tými dvoma hranolmi, vložená vyťahovacia priehradka. Do nej sa vkladá  v prostriedku Largor v doštičke a tie ďalšie priehradky sú pravdepodobne na štyri filtre dodávané v základnej výbave, po dva pre Largor a Belar. Ja mám jeden aj v pôvodnej škatuľke, ďalšie tri už bez obalu  :)

Přiložený soubor  2.JPG   43,59K   19 Počet stažení

Čo bolo v priestore pod touto vyťahovaciu priehradkou netuším.

Maj sa a nech Magnolka poslúži aj poteší.

Mišo.


  • 1

#421 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 5 březen 2015 - 19:05:14

 

Přátelé, je to se mnou špatný, už jsem mezi Váma - Magnolníkama temnokomornickýma taky. Mám ji vlastně už skoro čtvrt roku ale zatím jsem se jí věnoval téměř jen údržbou, promazáním a důkladným očištěním. Zbytek času s ní jen tak zkouším ostření, naklánění a vůbec manipulaci se všema hejblatama. Zkrátka pořád nenacházím odvahu založit film (taky žádnej nemám) a vyrazit na kopec meditovat při západu slunce. Ale povím Vám velkej formát je zážitek a přitom ani není potřeba citlivý materiál.

Ale k věci, měl bych na Vás zvídavý dotaz. K Magnole přísluší kožený kufr nebo chcete-li kabela. Ta má uvnitř 4 oddělení a to jednu největší přepážku pro fotoaparát samotný a dále druhou menší přihrádku se všitou stuhou do níž se vejde 12 kazet. účel dvou ostatních je mi záhadou jelikož se do nich nevejde ani destička s objektivem ani jiné příslušenství - tedy vejde ale ne tak, že by ta přihrádka na to přímo byla uzpůsobena. Navíc jedna má na dně napevno vystouplé hranaté bloky a tak vnitřní prostor vypadá jako velké tiskací "T"  Netušíte k čemu byly původně zamýšleny tyto přihrádky? 

 

Díky, zpoza matnice zdraví b.

Ahoj. Kufor používam ako skladisko "nadbytočnej"  fototechniky, ale pre tento účel som ho na chvíľu zasa osadil pôvodnou výbavou.

attachicon.gif1.JPG

Vedľa priehradky na dvanásť kaziet je priestor, kde je púzdro s redukciami a vložkami 9x12.

attachicon.gif3.JPG

V poslednej priehradke s tvarom T je vo vrchnej časti, vymedzenej tými dvoma hranolmi, vložená vyťahovacia priehradka. Do nej sa vkladá  v prostriedku Largor v doštičke a tie ďalšie priehradky sú pravdepodobne na štyri filtre dodávané v základnej výbave, po dva pre Largor a Belar. Ja mám jeden aj v pôvodnej škatuľke, ďalšie tri už bez obalu  :)

attachicon.gif2.JPG

Čo bolo v priestore pod touto vyťahovaciu priehradkou netuším.

Maj sa a nech Magnolka poslúži aj poteší.

Mišo.

 

 

Tak to je krása. Mít takovýto set, tak si budu chrochtat blahem!


  • 0

#422 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 5 březen 2015 - 19:19:19

Obdivuju vás, kdo zvládáte úspěšně boj s tímhle pravda krásným plechovým nádobím. Kdo jako já kapituluje a uchýlí se k předělání zadku, pro toho téma brašny či kufru přestane být atraktivní. Magnolka už se do něj nevejde.


  • 0

#423 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 5 březen 2015 - 19:29:35

"Tak to je krása. Mít takovýto set, tak si budu chrochtat blahem!"

 

Ja som mal šťastie, že som to kúpil všetko pokope, teda až na tie filtre.


  • 0

#424 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 5 březen 2015 - 20:24:33

 

Přátelé, je to se mnou špatný, už jsem mezi Váma - Magnolníkama temnokomornickýma taky. Mám ji vlastně už skoro čtvrt roku ale zatím jsem se jí věnoval téměř jen údržbou, promazáním a důkladným očištěním. Zbytek času s ní jen tak zkouším ostření, naklánění a vůbec manipulaci se všema hejblatama. Zkrátka pořád nenacházím odvahu založit film (taky žádnej nemám) a vyrazit na kopec meditovat při západu slunce. Ale povím Vám velkej formát je zážitek a přitom ani není potřeba citlivý materiál.

Ale k věci, měl bych na Vás zvídavý dotaz. K Magnole přísluší kožený kufr nebo chcete-li kabela. Ta má uvnitř 4 oddělení a to jednu největší přepážku pro fotoaparát samotný a dále druhou menší přihrádku se všitou stuhou do níž se vejde 12 kazet. účel dvou ostatních je mi záhadou jelikož se do nich nevejde ani destička s objektivem ani jiné příslušenství - tedy vejde ale ne tak, že by ta přihrádka na to přímo byla uzpůsobena. Navíc jedna má na dně napevno vystouplé hranaté bloky a tak vnitřní prostor vypadá jako velké tiskací "T"  Netušíte k čemu byly původně zamýšleny tyto přihrádky? 

 

Díky, zpoza matnice zdraví b.

Ahoj. Kufor používam ako skladisko "nadbytočnej"  fototechniky, ale pre tento účel som ho na chvíľu zasa osadil pôvodnou výbavou.

attachicon.gif1.JPG

Vedľa priehradky na dvanásť kaziet je priestor, kde je púzdro s redukciami a vložkami 9x12.

attachicon.gif3.JPG

V poslednej priehradke s tvarom T je vo vrchnej časti, vymedzenej tými dvoma hranolmi, vložená vyťahovacia priehradka. Do nej sa vkladá  v prostriedku Largor v doštičke a tie ďalšie priehradky sú pravdepodobne na štyri filtre dodávané v základnej výbave, po dva pre Largor a Belar. Ja mám jeden aj v pôvodnej škatuľke, ďalšie tri už bez obalu  :)

attachicon.gif2.JPG

Čo bolo v priestore pod touto vyťahovaciu priehradkou netuším.

Maj sa a nech Magnolka poslúži aj poteší.

Mišo.

 

Převelice děkuji za vyčerpávající popis i za dokumentaci. Mám teď motivaci si chybějící součásti vyrobit ať je vše pohromadě jak má být.

 

Ty menší přihrádky ve vložce budou určitě na filtry, všechny 4 jsou ve stříbrných zašupovacích krabičkách - zelený a žlutý ve velkém průměru na Belar a v malém na Largor.

 

Ještě mě napadá jak se to řešilo s vložkami na menší planfilmy, pokud je mi známo existovaly dva druhy a to 10x15 a 9x12. Pokud k Magnole příslušelo 12 kazet s vložkou na plný formát tak k tomu muselo být celkem 24 vložek obou menších formátů - to se vejde do té kapsičky?


  • 0

#425 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 5 březen 2015 - 21:24:56

Ja som mal len redukcie na 9x12, plnú kapsičku, už neviem koľko, nejaké som použil pri pokusoch o prerobenie, momentálne mám zvyšok založený neviem kde, nepoužívam ich.


  • 0

#426 hlodi

hlodi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Bratislava
Reputace: 2

Publikováno 25 březen 2015 - 18:40:36

Viem, že moja otázka môže vyznieť pomerne šialene, ale nemá tu prosím náhodou niekto k dispozícii jednu nevyužitú objektívovú doštičku pre Magnolu a uzávierku Copal-No.3 (montážny priemer diery 65 mm), prípadne doštičku s menšou dierou?


  • 0

#427 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 25 březen 2015 - 20:01:01

Na ebay.de jsou ke koupi. Budete spokojený, cena svojí šíleností odpovídá dotazu jsou tam uz dlouho. Před časem jsem jednu koupil od kohosi z Prahy, kdo je vyràbí s velikostí díry podle požadavku, myslím za 250. Teď už bych musel znova googlovat, xto ale můžete i sám
  • 0

#428 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 25 březen 2015 - 21:59:12

Ivan Poltave, vyrabi je z hlliniku, eloxuje, jsou na nich i sametky, google ho najde nebo mel myslim inzerat na paladixu.


  • 0

#429 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 26 březen 2015 - 11:29:06

asi toto? http://www.fotopoltavec.cz/


  • 0

#430 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 26 březen 2015 - 17:50:11

To je on. Seriozní jednání, destička an sich v poho, sametky moc tlusté, výměna prostinká.


  • 0

#431 joey

joey

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationSK-ZH
Reputace: 13

Publikováno 17 červen 2015 - 15:56:18

Dnes dorazil ďalší výrobok dvorného sústružníka - redukcie na filtre na Magnolu.

Hádam ešte eloxovať na čierno.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#432 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 17 červen 2015 - 16:13:02

Dnes dorazil ďalší výrobok dvorného sústružníka - redukcie na filtre na Magnolu.

Hádam ešte eloxovať na čierno.

Paráda! Na kolik to přišlo?


  • 0

#433 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 17 červen 2015 - 18:25:10

jak je vyřešené uchycení na objektiv?


  • 0

#434 joey

joey

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationSK-ZH
Reputace: 13

Publikováno 18 červen 2015 - 07:00:14

Uchytenie na objektív je nasúvacie, dá sa kedykoľvek zložiť a založiť. Trochu sa bolo treba hrať s priemerom medzikružia, aby to nebolo ani voľné, ani natesno. V "masovej" produkcii by možno bolo vhodné medzikružie napíliť a napružiť, tak by sa prispôsobilo odchýlkam rôzneho priemeru konktrétneho objektívu.

 

U redukcie na 210 mm Belar je závit na 62 mm filtre, u Largoru 135 mm je na 52 mm filtre - použil som také veľkosti, aké mám filtre na kinofilm.

Možno u toho Belaru by bol vhodnejší 67 mm, ale ani 62 mm nevinetuje.

 

Cenu neviem, ja im robím počítače, tak to bolo bartrom. Ale ak by bol záujem, viem sa opýtať.


  • 0

#435 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 18 červen 2015 - 07:41:17

Uchytenie na objektív je nasúvacie, dá sa kedykoľvek zložiť a založiť. Trochu sa bolo treba hrať s priemerom medzikružia, aby to nebolo ani voľné, ani natesno. V "masovej" produkcii by možno bolo vhodné medzikružie napíliť a napružiť, tak by sa prispôsobilo odchýlkam rôzneho priemeru konktrétneho objektívu.

 

U redukcie na 210 mm Belar je závit na 62 mm filtre, u Largoru 135 mm je na 52 mm filtre - použil som také veľkosti, aké mám filtre na kinofilm.

Možno u toho Belaru by bol vhodnejší 67 mm, ale ani 62 mm nevinetuje.

 

Cenu neviem, ja im robím počítače, tak to bolo bartrom. Ale ak by bol záujem, viem sa opýtať.

Tak sa, prosím, opýtaj. :-) Stejné velikosti.


  • 0

#436 joey

joey

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationSK-ZH
Reputace: 13

Publikováno 18 červen 2015 - 08:24:54

OK, zistím.

Aj s čiernym eloxom a na obidva objektívy?


  • 0

#437 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 18 červen 2015 - 08:34:03

OK, zistím.

Aj s čiernym eloxom a na obidva objektívy?

Stačí bez eloxu. Ano, na oba objektivy, stejné provedení, jako máš ty. Díky.


  • 0

#438 joey

joey

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationSK-ZH
Reputace: 13

Publikováno 19 červen 2015 - 09:16:14

Odhadli to na približne 20 Euro za kus.


  • 0

#439 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 19 červen 2015 - 09:36:40

Odhadli to na približne 20 Euro za kus.

Hmm, to už je mě vysoká cena. Ale i tak děkuju za zjištění.


  • 0

#440 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 19 červen 2015 - 09:47:21

Kapitalistické vykořisťování! Tohle by se u nás stát nemohlo. Zlatý ruce pana Kolína. Cena poloviční i s eloxem.


  • 1

#441 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 19 červen 2015 - 10:02:38

Kapitalistické vykořisťování! Tohle by se u nás stát nemohlo. Zlatý ruce pana Kolína. Cena poloviční i s eloxem.

A pan Kolín ještě funguje? Měl jsem za to, že už právě nikoliv.


  • 0

#442 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 19 červen 2015 - 10:10:56

Mám vysoustružené něco podobného na Belar 210 a ještě potřebuju na OMFU 360......redukce je taky pouze nasouvací, ale na něj nasazuju širokoúhlý adaptér Cokin: http://sonyalphalab..../04/cokin_2.png

Takovou jednoduchou věc ti musí vysoustružit bárckdo za lahváča. 

 

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  IMG.jpg   153,25K   15 Počet stažení

  • 0

#443 joey

joey

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationSK-ZH
Reputace: 13

Publikováno 19 červen 2015 - 20:34:22

Nevyrábam to, som len šťastný majiteľ, ktorý zistil a napísal cenu od výrobcu.

Údajne sa s tým bolo treba hrať kvôli jemnému stúpaniu závitu a pomerne presnému priemeru tej nasúvacej časti.

Neviem, nie som odborník. Ako som dostal, tak dávam ďalej.


  • 0

#444 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 20 červen 2015 - 11:59:13

20E je u kusove vyroby zcela normalni cena. Nechavam si delat u znameho prubezne ruzne redukce a vidim, kolik to stoji usili s pripravou a pak se samotnou vyrobou.


  • 0

#445 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 20 červen 2015 - 13:05:11

Tiež si myslím. Dnešné zmlsanie čínou spôsobuje deformáciu vnímania pojmov 'kvalitná' 'remeselná' 'špecializovaná'.
  • 0

#446 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 20 červen 2015 - 14:35:56

Jasně...pokud se jedná o závity a tak tož už je to někde jinde. No já mám naštěstí velké štěstí na soustružníka. Nedávno mě nutil že vyrobíToyo 8x10. Cena bez skla, měchu a matnice jen pár tisíc. No nechtel jsem to...co s takovou mrchou když můžu fotit s krásným dřevěným aparátem. :mrgreen:


  • 0

#447 rokor11

rokor11

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 červenec 2015 - 21:30:54

Pozor, pozor. Lisco regal 13x18 za 499. Možná se někomu budou hodit.

 

http://aukro.cz/5x-l...5510620634.html


  • 0

#448 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 7 červenec 2015 - 08:29:22

Pozor, pozor. Lisco regal 13x18 za 499. Možná se někomu budou hodit.

 

http://aukro.cz/5x-l...5510620634.html

 

Jen bych chtěl zdejšího nováčka, který má 8 příspěvků trochu bránit. Sice je pravda, že je tu pravidlo, že neupozorňujeme na aukce, ale když je člověk nový, tak si toho všimnout nemusí (nevědomost neomlouvá, já vím). Ale myslím, že místo záporných bodů je fajn, když mu napíšete, že odkazy na aukce se nezveřejňují z důvodu toho, že když někdo něco chce, tak si to dokáže uhlídat sám ;-)

 

PS: kdybys věděl o někom, kdo shání, tak mu to pošli do soukromé zprávy.


  • 0

#449 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 červenec 2015 - 08:42:42

Je to kup ted a je tam sest kusu. Jestli to nekomu vadi, tak je padlej na hlavu.
To jako ze nekdo cekal na kazety deset let, ted se objevily na aukru jako kup ted a ceka, ze prihodi tesne pred koncem aby je mel co nejlevnejsi?????
Nechapu.
  • 0

#450 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 červenec 2015 - 08:46:30

Hlava XXII se asi to v tomto pripade to pravidlo jmenuje, ne?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních