Přejít na obsah


Fotka

Magnola


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
494 odpovědí na toto téma

#351 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 2 leden 2013 - 06:57:54

Nádhera otevřít v novém roce tento web a vidět nového temnokomorníka!!! :D Magnolu nemám,ale přeji hodně ale fakt hodně úspěchů a DOBRÉ SVĚTLO pro Tvou Magnolu!!! Kolegové už Ti určitě poradí!
  • 0

#352 NAzDAR

NAzDAR

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 leden 2013 - 20:25:00

Dovolím si oživit toto vlákno jednoduchou otázkou..Magnola+kazety na skleněné destičky,původně se prý pro magnolu vyraběly koupím či vyměním takové kazety 13x18 za planfilmové rád bych s ní zkusil kolodium.
  • 0

#353 NAzDAR

NAzDAR

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 leden 2013 - 20:37:47

mám totiž domluven odkup ale ceka me za ní dlouha vyprava a osobně jsem neměl tu možnost ji ještě nikdy těžkat v rukou, majitel mi však tvrdí že kazety které k tomu jsou jistě nejsou použitelné pro skleněné destičky,zároveň také ale dodává že stejně jako já není zcela věciznalý a internetove vyhledavače rozhřešení nenabízejí,omlouvam se tedy všem kteří již světaznale protočili panenky nad mým dotazem.
  • 0

#354 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 18 leden 2013 - 07:56:38

Nejsem si jisty, zda puvodni plechove kazety budou presne ono. Ja Magnolu pouzival s modernimi kazetami, na kolodium jsem mel jednu z nich upravenou. Do plechovych kazet pujdou dobre vkladat suche desky, ale praci s mokrou deskou si nedokazu predstavit. Ale mozna zde budou kolegove, kteri plechove kazety s kolodiem pouzivali a budou mit figle jak na to, aby se zcitlivena vrstva moc neotapala prsty.
  • 0

#355 helger

helger

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 březen 2013 - 12:39:56

Ahojte, chtěl bych si na Magnole pohrát s DOF na nízkých clonách a zajímalo by mě, jak jsou na tom oba origo magnolácké objektivy s ostrostí na nižších clonách. Chtěl bych tedy clonit co nejméně, ale samozřejmě tak, aby to bylo koukatelné. Nechci moc ztrácet čas a hlavně peníze testováním zkušebních planů, jenom proto, abych si vyzkoušel, co ten který objektiv umí. Podělíte se se svými zkušenostmi?
Konkrétně tedy jak jsou na tom tyto dva objektivy: Belar 210 a Largor 135.

A ještě druhá věc. Mám pocit jakoby při tiltu přední objektivové standarty zároveň objektiv (hlavně Largor) ztratil už jenom samotným tiltem dost na ostrosti. S filmem to teda konkrétně vyzkoušeno nemám, ale pouhým pohledem na matnici se mi to takto docela zřetelně jeví. Znamená to, že bych měl při tiltování přední standarty zároveň i víc clonit, abych dosáhnul přijatelnější ostrosti?

díky za názory
  • 0

#356 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 15 březen 2013 - 13:20:05

Naklonem zmenis prubeh roviny ostrosti. Zalezi pak na scene, zda to je ci neni prinosem. Od toho se pak odviji pripadna nutnost vice clonit.
Co se tyka prace na plnou diru, tak opet neda se rici jednoznacne, kde je hranice co je zkousnutelne. Musis si to vyzkouset. Jen pro informaci (snad ne dezinformaci), Largor by udajne mela byt kopie Kodak Wide Field Ektar.
  • 0

#357 helger

helger

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 březen 2013 - 14:12:49

jkcz: Díky za odpověď. Čáry máry s naklápěním roviny ostrosti znám už z kina a SF s tilt-shift objektivy, mě spíš zaráží ta ztráta ostrosti už při pohledu na matnici Magnoly s použitím Largoru (co teprve na výsledném filmu potom). Prostě mi přijde, že i s precizním zaostřením např. textu, je pouhým vizuelním porovnáním na matnici, rozdíl v ostrosti tilt vs. nontilt docela markantní. Maximální tilt standart holt asi nebude pro meopťácké objektivy zrovna tím nejlepším vysvědčením.

Pokud tedy někdo z vás magnolářů některý z těchto objektivů používáte, tak prosím o konkrétnost, od jaké clony jej reálně používáte vy. Na plnou díru zrovna netrvrdím, ale u některých objektivů zaclonit např. o jednu clonu už dost výrazně pomáhá. Chápu, že švihnout tam 16, 22 nebo 32 je ideál a nestaráš se, ale to bych dost ztrácel výhodu DOF u VF, pokud ji tedy chci kreativně využívat. Asi jsem prostě jen zvědavý, jestli si někdo test těchto objektivů už třeba prováděl. Mně se spíš v tuto chvíli nějak moc nechce obětovávat dvakrát po sedmi planech jenom proto, abych zjistil, jak co na které cloně kreslí... díky
  • 0

#358 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 15 březen 2013 - 14:38:22

Jsa úplný zelenáč - asi záleží na kvalitě matnice, ale předpokládám, že co vidím na matnici, měl bych mít zhruba i na filmu.
Takže alespoň hrubé testování objektivu pro zjištění ostrosti bych v dobrých světelných podmínkách podnikl zdarma. Předpokladem asi je mít nějakou slušnou lupu, vybrat si ve scéně několik pevných, dobře sledovatelných bodů (třeba různě rozmístěné tabulky s nějakým tím zmíněným textem), které budu pozorovat při změnách clony.
A nebo je to takto nesmysl ?
  • 0

#359 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 15 březen 2013 - 16:24:41

Nemôže hrať rolu iné (šikmé) dopadanie svetelných lúčov na matnicu, na ktoré tá nie je optimalizovaná?
Ak to teda je obyčajné matnené sklo?

Ja mám dve matnice, pri ktorých si kontrolujem naklápanie, ale tento efekt som si nevšimol. Je ale pravda, že som po ňom nejako špeciálne nepátral, keďže väčšinou aj tak cloním na f11 - f32.
  • 0

#360 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 15 březen 2013 - 22:06:10

Ahoj.
Niesom odborník a nerobil som testy ale:
Pri tilte na Magnole na rozdiel od iných VF konštrukcií celí objektív vide mimo pôvodnú rovinu ostrosti a naviac aj klesne nižšie, pretože sa štandarda neotáča okolo vodorovnej osi uprostred štandardy, ale až okolo osi na samom spodku štandardy, takže sa ten rozdiel tilt/netilt zle porovnáva ( On tam ten tilt vlastne nieje tilt, ale len vyrovnanie prednej štandardy pri sklopení výťahu prednej štandardy, keď používaš krátke sklo a nechceš, aby ti výťah liezol do záberu. To ale pravdepodobne vieš. Použiť ako tilt sa to samozrejme dá, ale práca s tým nič moc...).

"mě spíš zaráží ta ztráta ostrosti už při pohledu na matnici Magnoly s použitím Largoru (co teprve na výsledném filmu potom)"
Čo máš na matnici, to aj na filme a ak nebudeš na rozdiel od kina a SF zväčšovať, tak aj na papieri.

.. chápe niekto ten môj prví odsek? Keď to tak čítam po sebe, tak mám sám problém :)
  • 0

#361 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2013 - 22:56:29

Zdravím, nevíte někdo zda je pan Šimlík ješte zainteresován v předělávání magnoláckýjch zad na fidelitky?
Četl jsem že někdo používá záda z jiného VF, myslím Graflex 13x18 a že prý sedí přesně na magnolu ale nikde se mi stejně nepodařilo dohledat taková záda k prodeji.
Zatím jedu z plechových kazet ale mám jen 3 funkční ( s vložkou na film do kterých neteče ) a nikde se nedají sehnat, a to mi jíž nestačí. Mám temný rukáv ale plany eletrostaticky přitahují prach z vnitřku rukávu ať ho čistím jakkoli.
Původně jsem o této úpravě nechtěl ani slyšet, nyní nemám na výběr.

Děkuji za pomoc.
  • 0

#362 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 23 březen 2013 - 00:43:23

http://www.prodej.ba...o/foto.htm#Dia_
Nevim jak na jiny zada, ale na kazety se zkus zeptat tady
  • 0

#363 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 24 březen 2013 - 10:25:22

Pan Simlik uz ty predelavky nedela.
  • 0

#364 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 24 březen 2013 - 12:02:49

Pokud bys mel, Still primitive zajem, mam nejake magnolacke kazety volne. Myslel jsem si, ze budou sedet na Linhofku, ktere je Magnola kopii, ale jsou o nepartny zdibec tlustsi. Bohuzel k nim uz nemam volne vlozky, ale to uz si muzes resit sam treba vlozenim desticky vhodne tloustky.
Mam 6 kusu, coz by myslim tvuj problem resilo.
  • 0

#365 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 duben 2013 - 07:29:37

http://www.prodej.ba...o/foto.htm#Dia_
Nevim jak na jiny zada, ale na kazety se zkus zeptat tady

Díky, zkusil jsem napsat.

Pan Simlik uz ty predelavky nedela.

Škoda... díky za info.

Pokud bys mel, Still primitive zajem, mam nejake magnolacke kazety volne. Myslel jsem si, ze budou sedet na Linhofku, ktere je Magnola kopii, ale jsou o nepartny zdibec tlustsi. Bohuzel k nim uz nemam volne vlozky, ale to uz si muzes resit sam treba vlozenim desticky vhodne tloustky.
Mam 6 kusu, coz by myslim tvuj problem resilo.

Díky moc! Asi bych měl bych zájem, dohodneme se v poště. Co jsem slyšel tak prý jako podložku používají občas černě lakovaný sklo nebo plexi, ale nedokážu si představit že by tam pak držel ten planfilm...

Byl jsem ted po delší době fotit a zjistil jsem že mám děravý měch, naštěstí přehozená jeptiška to řeší ale stejně bych raději zalepil, zdá se mi to nebo je měch papírový? nebo je to kůže ale už tak přeschlá? Dočetl jsem se v jiných vláknech o tekuté lepence, nebo o přelepení kozinkou (tenkou kůží) ... můžete mi někdo doporučit?

Děkuju za rady, dlouho jsem na Magnolu neměl dost času ale teď to na mě přišlo a rád bych jí vyšperkoval fotil víc.
  • 0

#366 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 duben 2013 - 08:28:24

Tekuta lepenka na drobne otvory dostacuje. Prelepovanim rohu kuzi, kniharskym platnem apod. mech nabyva pri skladani na rozmeru, takze pokud to jen trochu jde, zustal bych u te tekute elektrikarske izolace. Link jsem tu nekde uz daval.
  • 0

#367 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 duben 2013 - 09:13:09

Link mám... nemáte s ní zkušenosti také na plastu? měch sinar/arca... není na bázi moc agresivního rozpouštědla?
  • 0

#368 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 duben 2013 - 10:08:39

Hmm, to vyzkousene nemam, snad to nic neudela. Kazdopadne smrdi ta lepenka ukrutne :)
  • 0

#369 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 2 duben 2013 - 18:43:38

Ten měch je z nějaké koženky a plátýnka. Já ho furt přelepoval izolačkou, ale nějak se to furt odloupávalo. Nakonec jsem si měch udělal sám.
  • 0

#370 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 6 duben 2013 - 11:20:39

Jaké používáte na Magnole s Belarem filtry? Existuje něco jako bajonetové filtry pro flexaret a jdou sehnat, nebo jak to řešíte? Nějaké to uchycení se snažím udělat pro Kůkin filtry, ale pokud už něco existuje...
  • 0

#371 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 6 duben 2013 - 11:56:50

Vyřešil jsem to starým filtrem (tuším 67mm) z kterého jsem použil pouze obroučku. Tu nasazuji na objektiv, do ní šroubuju filtry. Sedí mi to docela přesně, stačilo drobně adaptovat. Výhodou bylo že jsem již měl 67 barevné filtry které používám k Bronice.
  • 0

#372 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 7 duben 2013 - 14:04:50

Vyřešil jsem to starým filtrem (tuším 67mm) z kterého jsem použil pouze obroučku. Tu nasazuji na objektiv, do ní šroubuju filtry. Sedí mi to docela přesně, stačilo drobně adaptovat. Výhodou bylo že jsem již měl 67 barevné filtry které používám k Bronice.


Díky za info.

Myslímt, že jsem kdysi na aukru viděl nabízet Magnolu i s filtry, ale nevím jestli to byly oreginály (pokud existujou) nebo něco jiného.
  • 0

#373 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 7 duben 2013 - 14:17:37

Originální nasazovací filtry k Belaru existují, ale pokud se nepletu jen ve dvou barvách.
  • 0

#374 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 7 duben 2013 - 14:30:50

Na belar robila meopta origoš nasadzovacie filtre priemer 62. Ale asi len žltý a zelený, alebo sa aspoň len tieto dva dajú zohnať. Ja som si ich kúpil viac a dal do obrúčiek namiesto pôvodných skiel tie cokiny ostatných farieb upravené na potrebnú veľkosť.
  • 1

#375 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 7 duben 2013 - 14:37:27

Na belar robila meopta origoš nasadzovacie filtre priemer 62. Ale asi len žltý a zelený, alebo sa aspoň len tieto dva dajú zohnať. Ja som si ich kúpil viac a dal do obrúčiek namiesto pôvodných skiel tie cokiny ostatných farieb upravené na potrebnú veľkosť.


to zní dobře...
  • 0

#376 vladaq

vladaq

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2013 - 01:47:19

Dovolím si oživit toto vlákno jednoduchou otázkou..Magnola+kazety na skleněné destičky,původně se prý pro magnolu vyraběly koupím či vyměním takové kazety 13x18 za planfilmové rád bych s ní zkusil kolodium.


Mám k Magnole nějaké původní orginál kazety (ty by měli být na skleněné desky. Mne by naopak zajímali vložku na planfilm 13x18. Takže bych případně měnil.

Vladimír
  • 0

#377 vladaq

vladaq

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2013 - 01:59:34


Tekuta paska, na drobne opravy mechu vyborna vec. Zacali ji delat dokonce v tube, drive jen v plechovce.
http://www.starbrite...3D84154%5D.html

Díky to jsem myslel, spíš to bude na menší opravy, asi ten měch udělám celý
Ještě jeden dotaz. Našel jsem tuhle sklopku http://www.museum-di...bjekt&oges=2049 víte někdo co to má za objektiv ? Dal by se na magnole použít ?


Domnívám se že objektiv k Magnole nepujde použít, protože nevykreslí celý formát 13x18 tohle je jen 9x12. Jedině s vložkou na tento formát. Ale mohu se mílit.

Vladimír
  • 0

#378 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 26 duben 2013 - 08:20:28

Still primitive, nejsem uz predplatitel, takze radeji nez pres soukrome zpravy, tak na mail (vynechte si podtrzitka) u_c_e_k_a_j(za mo ta nec, kysela ry b a)f_m_e(tecka)v_u_t_b_r(tecka)c_z
  • 0

#379 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 26 duben 2013 - 11:42:22

Still primitive, nejsem uz predplatitel, takze radeji nez pres soukrome zpravy, tak na mail (vynechte si podtrzitka) u_c_e_k_a_j(za mo ta nec, kysela ry b a)f_m_e(tecka)v_u_t_b_r(tecka)c_z


SZ mas i bez predplatneho.
  • 0

#380 karasisi

karasisi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 květen 2013 - 21:52:55

Na belar robila meopta origoš nasadzovacie filtre priemer 62. Ale asi len žltý a zelený, alebo sa aspoň len tieto dva dajú zohnať. Ja som si ich kúpil viac a dal do obrúčiek namiesto pôvodných skiel tie cokiny ostatných farieb upravené na potrebnú veľkosť.

hm a to si ako rezal tie cokin filtre? obrucku by som si aj vedel vyrobit
  • 0

#381 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 8 květen 2013 - 23:11:54

Na hrubo som to obtiahol nožom a olámal a potom to na presno obrúsil na stolnej brúske. Je to dosť prasox :) a kraje filtrov niesu bez poškvrny, ale mne to tak stačí. Samozrejme sa to dá robiť precíznejšie, je to plast, takže ľahko opracovateľný materiál.
  • 0

#382 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 20 květen 2013 - 15:33:04

dotaz, zaregistroval jsem, že jsou nějací výrobci zad pro vf kamery, ptám se, znáte nějakého, který to aktuálně dělá?
jde mi o linhofku 10x15
NE, nebojte, nechci ji konvertovat na 4x5, mám jinej nápad
konverze na moderní kazety 4x5, ovšem s maskou, která zachová poměr stran 2:3, kterej považuju za klíčovej, takže by z kazety 4x5 vylezl plan s využitím plochy 8x12 cm
nějak už jsem z těch plechových kazet a nekonečného boje s plechovými vložkami do nich, unaven
  • 0

#383 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 20 květen 2013 - 15:41:49

ještě doplním, nejedná se v pravdě o záda, ta zůstanou, jak jsou, jedná se jakousi vložku s matnicí, zasune se namísto matnice původní a do ní se budou dávat nové kazety
jelikož je to změna k menšímu, mělo by to jí
  • 0

#384 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 květen 2013 - 06:55:35

Vim jen o jednom vyrobci drevenych kazet, ktery dela i zada pro predelavku Vageeswari 12x15" na standardnich 11x14. Jestli by zvladnul i kov u Linhof/Magnola netusim.
Takto to vypada
http://www.ebay.co.u...=item1c32ad7196
  • 0

#385 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 květen 2013 - 06:59:25

A jeste samotny vyrobce:
http://myworld.ebay....=p2047675.l2559
  • 0

#386 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 21 květen 2013 - 08:16:41

aha díky
  • 0

#387 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 4 červen 2013 - 21:59:31

Dokázal by někdo poradit, jestli totok
http://www.ebay.de/i...#ht_5269wt_1399
je to, co jeden potřebuje přimontovat na otočný zadní díl magnoly, aby mhl používat mezinárodní kazety?
  • 0

#388 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 červen 2013 - 09:25:03

accessories.htm tihle Maďaři mají nová,dřevěná,pérová záda 5x7 za 160 eur,mohlo by to být na Magnole i hezké
  • 0

#389 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 5 červen 2013 - 10:01:40

Veci od Istvana jsou dokonale, tak extremne precizni praci jak se drevem tak s kovem jsem jeste nevidel. Akorat dodaci lhuty jsou dlouhe, ale je to velky format, takze tam je treba uz ze same podstaty veci postupovat s rozvahou :).
  • 0

#390 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 6 červen 2013 - 18:26:11

Teda já nevím, hezčí to je a nové k tomu, rozdíl sto dvacet jurášů má taky svou nepopiratelnou estetiku, ale na magnole není jinak dřevěnýho vůbec nic, kromě mých olšových rukou ovšem... Děkuju za tip.
  • 0

#391 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 6 červen 2013 - 21:26:30

nechci zlobit, ale v tomto přístupu bych nechal starý záda. hezčí okraje kontaktu než ze starejch magnolích kazet jsem neviděl :-)
  • 0

#392 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 10 červen 2013 - 19:13:51

Chápu. A co teprv kinofilm zvětšený i s perforací, to je teprv kvalitní fotka!
  • 0

#393 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 10 červen 2013 - 21:09:07

to je jistě zajímavost.mám zkušenost se vším zmíněným, ale neříkám už nic. na spoustu věcí třeba přijít sám, jak co vyhovuje.
  • 0

#394 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 26 červen 2013 - 20:46:21

JKCZ: Tak tomu říkám opravdu dlouhé dodací lhůty: 1,5 roku. István ovšem už vyrábí doplňky jen ke svým vlastním kamerám, takže chci-li nový zadek pro magnolku, musím zalovit v jiných vodách.
  • 0

#395 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 27 červen 2013 - 06:23:02

Tusim jsem taky zhruba stejnou dobu cekal, od objednavky po dodani. Ale stalo to za to. Jak rikam, ve VF neni kam spechat.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  mov_1.jpg   151,13K   75 Počet stažení

  • 0

#396 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 27 červen 2013 - 10:12:38

Pan Seda z Adesu (ades.cz) montoval na Magnolu zadek z Camba, kolik to stalo uz si nepamatuji, zkus se ho pripadne zeptat...
  • 0

#397 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 30 červen 2013 - 00:37:41

Jo, díky, četl jsem tu už myslím o tom, psalo se asi o 11 tisících, což je minimálně dvakrát víc, než za kolik se dá zadek koupit na ezátoce, a těch pár šroubků už si tam zavrtám i sám určitě za míň než 5 tisíc.


  • 0

#398 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 červen 2013 - 12:25:54

osobne bych mit magnolu nevahal, pustil ji do sveta a podival se po Rittrecku 5x7, uzasna masinka...a na ebay nechodi zas tak draho, pokud by se ti podarila magnola prodat relativne dobre a prihodis tech 5 tisic, tak mas spickovou 5x7...
  • 0

#399 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 30 červen 2013 - 19:40:38

tu vlčákovu sprostotu tu ve vlákně o magnole nečti! já mít magnolu, nechám si jí, s původními zády... no a rittreck koupím taky. páč ano, je to skvělý stroj... ale se zádama 5x7, většinou ze zemí zatížených clem... bys magnolu musel prodat hodně dobře, aby stačilo přihodit 5 tisíc. si myslim...

nicméně pokud opravdu moc toužíš mít foťák 5x7 na moderní kazety, je rittreck asi lepší varianta, než přebastlovat magnolku.
  • 1

#400 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 1 červenec 2013 - 05:00:21

teda chudinky magnoly... takový krásný stroj
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních