Přejít na obsah


Fotka

Magnola


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
494 odpovědí na toto téma

#301 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 2 únor 2012 - 08:10:38

jkcz: to jsem si všimnul že do drážek vede sametka, ještě to doma omrknu a popř. přehodnotím :mrgreen:
  • 0

#302 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 2 únor 2012 - 08:16:30

Magnolar, není problém udělat každou destičku třeba s jiným průměrem díry, taktéž nebude problém srazit hranu 2.5x45°. Pošli mi náčrt(y) a nechám to vyrobit přesně dle tvého požadavku. Já si ty svoje destičky taky přizpůsobím...

písni na: karas (zav) sanborn cz
  • 0

#303 jirka193

jirka193

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
Reputace: 46

Publikováno 8 únor 2012 - 19:55:07

Dobrý večer, nemáte někdo na prodej objektivy k Magnole s destičkou, rovněž sháním sklo matnice ? Je mi záhadou jak je možné ono sklo dostat do rámečku (rámu) matnice.
Děkuji. Zdraví jirka193
  • 0

#304 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 8 únor 2012 - 21:30:07

Objektiv asi libovolny, ktery vykryje 13x18, nemusis se nutne zamerovat jen na largor a belar.
Matnice je tam pod pery, pri trose "sikovnosti" pri nasazovani praskne, jen to fikne.
Nahradni matnice by mohl snad mit jeste pan Simlik, ktery sveho casu predelavky zadku delal.
  • 0

#305 jirka193

jirka193

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
Reputace: 46

Publikováno 8 únor 2012 - 21:41:37

Díky velmi, nemůžeš mi dát kontakt na pana Simlíka ?
  • 0

#306 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 8 únor 2012 - 21:59:27

Ahoj,
mel celkem 4ks, myslim ale ze uz je rozprodal
kazdopadne to zkusit muzes, za kus chtel 300Kc,
adresa je : msimlik(zavinac)centrum.cz
  • 0

#307 azazel1mz

azazel1mz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 únor 2012 - 10:04:23

Díky velmi, nemůžeš mi dát kontakt na pana Simlíka ?


pan Šimlík už podle mě volné matnice k prodeji nemá. Kupoval jsem od něj dva kusy matnice a pak se zmiňoval, že má ještě dva kousky schované pro někoho z prahy a pokud měl skutečně jen 4ks tak jak píše Vlčák tak už asi jinačí nezůstaly.

Jinak jsem se na delší chvilku odmlčel kvůli pracovnímu vytížení, a tak teď čtu posty od doby co jsem tu byl naposledy a mmj se tu řešila kvalita matnic. Měl jsem obě (tu origoš, se kterou jsem magnolu zakoupil i dodanou od pana Šimlíka) a tak mohu srovnávat a musím říci, že ta origoš mi přišla strašně tmavá, viděl jsem jen světlý flek tam kama mi dopadalo světlo na matnici takže ostření a zkokumání co budu mít na matnici bylo systémem per-partes prostě se u toho svíjet jak had abych tím světlým bodem projel celou matnici a prozkoumal, jestli je vše jak má být. U té nové mi přijde, že toho vidím daleko více (ale zase může to být jen subjektivní pocit).

co se týče upevnení, to už jsem kozultoval s pavel.albert, ale po převzetí matnic od pana Šimlíka jsem zjistil, že i jemu jsem poslal ptákovinu. Já tam měl totiž v tech dvou drážkách vloženu matnici na volno, což byl taky startovní stav pro to, že jsem ji zlomil. samozřejmě, že v jedné té drážce má být pružinka, která vymezí pozici matnice tak aby nelítala navolno v těch drážkách a nemohla vypadnout. Zase jsem hledal tedy rady a pan Šimlík mi poradil, že mám vzít normálně ružinku z propisky a pořádně ji natáhnout a vložit do drážky na jedné straně kde je vložena matnic (pozor pružinku je potřeba opravdu hodně natáhnout) pak normálně vložit matnici a ta pružinka tlačí na sklo a to se tím pádem nepohne a tudíž nevypadne. Nejsem teď na pokoji ale mohu sem pak hodit odkaz jak to vypadá když se tam ta matnice takto umístí.
Mmj, jsem zkoušel vlepovat matnici do rámečku pomocí tavných silikovových patron (používají např modeláři) a stojí to za pendrek, nedrží to na místě, zapatláte matnici, samo to časem odpadává ... není to dobrá volba.

Co se týče dilema mezi jepťuchou a stínítkem ... stínítko je super věc. Osobně s tou novou matnicí tam vidím to co potřebuji, ale samozřejmě to nemůže plně suplovat jepťuchu. Mmj to clonítko poslouží jako celkem super pevný kryt před matnicí, tzn se vám nestane že si provalíte matnici nečím v brašně ještě dříve, než ji vytáhnete k focení. Jinak co se týče dvířek s clonou ... tak ty ještě v páru kusech pan Šimlík má (je to ale info staré tak 3 týdny).

Jinak pro ty co začínají ... ostření určitě na plnou clonu :-P stejné ja u zvětšováku :) zaostřit si tam kde potřebuji a pak doladit DOF tím že před focením si zacloním tam kam potřebuji (a nebo co mi dovolí časi vzhledem k expozici :)

co se týče vložek do kazet tak bych měl taky zájem, cca 4-5 ks :), koukám, že tu není nikde přiložen přesný rozměr filmu, nějaké už jsem vyfotil, takže mohu večer jak přijdu na pokoj to hodit pod pravítko a postnout přesný rozměr negativu
  • 0

#308 azazel1mz

azazel1mz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 únor 2012 - 09:38:55

tak co se týče velikosti negativu pro 13x18 bráno z krabičky foma 13x18 ASA100 jsou rozměry:

12,8x17,78cm

fotky vložené matnice přidám večer

ještě jeden dotaz, netuším do jaké fáze se pohnula výroba těch vložek, pokud se to tedy neumrtvilo, ale ze svého pohledu bych měl návrh na pár konstrukčních úprav, které by mohly prospět, to vložím k těm fotkám večer :-)
  • 0

#309 jirka193

jirka193

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
Reputace: 46

Publikováno 13 únor 2012 - 19:56:33

Ahoj,
mel celkem 4ks, myslim ale ze uz je rozprodal
kazdopadne to zkusit muzes, za kus chtel 300Kc,
adresa je : msimlik(zavinac)centrum.cz


Díky, bohužel je už nemá.
  • 0

#310 jirka193

jirka193

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
Reputace: 46

Publikováno 13 únor 2012 - 20:00:15


Díky velmi, nemůžeš mi dát kontakt na pana Simlíka ?


pan Šimlík už podle mě volné matnice k prodeji nemá. Kupoval jsem od něj dva kusy matnice a pak se zmiňoval, že má ještě dva kousky schované pro někoho z prahy a pokud měl skutečně jen 4ks tak jak píše Vlčák tak už asi jinačí nezůstaly.

Jinak jsem se na delší chvilku odmlčel kvůli pracovnímu vytížení, a tak teď čtu posty od doby co jsem tu byl naposledy a mmj se tu řešila kvalita matnic. Měl jsem obě (tu origoš, se kterou jsem magnolu zakoupil i dodanou od pana Šimlíka) a tak mohu srovnávat a musím říci, že ta origoš mi přišla strašně tmavá, viděl jsem jen světlý flek tam kama mi dopadalo světlo na matnici takže ostření a zkokumání co budu mít na matnici bylo systémem per-partes prostě se u toho svíjet jak had abych tím světlým bodem projel celou matnici a prozkoumal, jestli je vše jak má být. U té nové mi přijde, že toho vidím daleko více (ale zase může to být jen subjektivní pocit).

co se týče upevnení, to už jsem kozultoval s pavel.albert, ale po převzetí matnic od pana Šimlíka jsem zjistil, že i jemu jsem poslal ptákovinu. Já tam měl totiž v tech dvou drážkách vloženu matnici na volno, což byl taky startovní stav pro to, že jsem ji zlomil. samozřejmě, že v jedné té drážce má být pružinka, která vymezí pozici matnice tak aby nelítala navolno v těch drážkách a nemohla vypadnout. Zase jsem hledal tedy rady a pan Šimlík mi poradil, že mám vzít normálně ružinku z propisky a pořádně ji natáhnout a vložit do drážky na jedné straně kde je vložena matnic (pozor pružinku je potřeba opravdu hodně natáhnout) pak normálně vložit matnici a ta pružinka tlačí na sklo a to se tím pádem nepohne a tudíž nevypadne. Nejsem teď na pokoji ale mohu sem pak hodit odkaz jak to vypadá když se tam ta matnice takto umístí.
Mmj, jsem zkoušel vlepovat matnici do rámečku pomocí tavných silikovových patron (používají např modeláři) a stojí to za pendrek, nedrží to na místě, zapatláte matnici, samo to časem odpadává ... není to dobrá volba.

Co se týče dilema mezi jepťuchou a stínítkem ... stínítko je super věc. Osobně s tou novou matnicí tam vidím to co potřebuji, ale samozřejmě to nemůže plně suplovat jepťuchu. Mmj to clonítko poslouží jako celkem super pevný kryt před matnicí, tzn se vám nestane že si provalíte matnici nečím v brašně ještě dříve, než ji vytáhnete k focení. Jinak co se týče dvířek s clonou ... tak ty ještě v páru kusech pan Šimlík má (je to ale info staré tak 3 týdny).

Jinak pro ty co začínají ... ostření určitě na plnou clonu :) stejné ja u zvětšováku :) zaostřit si tam kde potřebuji a pak doladit DOF tím že před focením si zacloním tam kam potřebuji (a nebo co mi dovolí časi vzhledem k expozici :)

co se týče vložek do kazet tak bych měl taky zájem, cca 4-5 ks :), koukám, že tu není nikde přiložen přesný rozměr filmu, nějaké už jsem vyfotil, takže mohu večer jak přijdu na pokoj to hodit pod pravítko a postnout přesný rozměr negativu

Díky za vyčerpávající odpověď. A hned otravuji s dalším dotazem, je v rubrice vf objektiv a jedná se mi o to, zda je možné použít některý z objektivů pro sklopky 9x12 i pro Magnolu. Prosím nahlédni a poraď elévovi .
  • 0

#311 jirka193

jirka193

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
Reputace: 46

Publikováno 13 únor 2012 - 21:09:18

Prosím poraďte, Sháním objektiv k Magnole, je možné použít některý z následujících objektivů a závěrek ? Jsou to objektivy většinou ze starých sklopek 9x12, nevím zda vykryjou 13x18. Pokud ano, který je opticky nejkvalitnější ? Děkuji

Zeiss Tessar 4,5/135. Compur,

Periskop – Leonar Werks, závěrka Perco,

Xenar 4,5/135 Schneider, Kreuznach, závěrka Compur,

Doppel Anastigmat „Eustigmat“ 6,8/135, závěrka Vario

Anastigmat Trioplan 6,3/135, závěrka Vario.

Doppel Anastigmat Citronar 6,3/135, závěrka Derval.

Radiar 6,8/135, závěrka Compound.

Eurynar 4,5/135, závěrka Compur.

Speciál Aplanát 8/135, Vario

Periskop Bausch + Lomb.
  • 0

#312 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 13 únor 2012 - 21:18:07

1. nemá smysl dávat stejný příspěvek do více vláken zároveň, To, že nikdo neodpověděl neznamená, že si to nikdo v nejbližší době nepřečte a nemá smysl kvůli tomu výřit prach v jiných vláknech. Vedle to umáznu.


2. vzhledem k tomu, že objektivy jsou ze "sklopech na 9x12", které až na vyjímky mají velmi omezené pohyby a zmíněné objektivy byly základní, tak bych si byl skoro jistý že 13x18 nevykrejou. Rozhodně ne Tessar, Xenar; a u světelnosti 4,5 všeobecně bych to nečekal.
  • 0

#313 jirka193

jirka193

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
Reputace: 46

Publikováno 13 únor 2012 - 21:52:15

1. nemá smysl dávat stejný příspěvek do více vláken zároveň, To, že nikdo neodpověděl neznamená, že si to nikdo v nejbližší době nepřečte a nemá smysl kvůli tomu výřit prach v jiných vláknech. Vedle to umáznu.


2. vzhledem k tomu, že objektivy jsou ze "sklopech na 9x12", které až na vyjímky mají velmi omezené pohyby a zmíněné objektivy byly základní, tak bych si byl skoro jistý že 13x18 nevykrejou. Rozhodně ne Tessar, Xenar; a u světelnosti 4,5 všeobecně bych to nečekal.

Díky za odpověď. Nemáš tip na někoho, kdo by mohl mít vhodné objektivy na prodej ? Aukro, Paladix, Fotoškodu i Pazderu sleduji, bohužel nemám peníze na novější dražší objektivy.
  • 0

#314 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 únor 2012 - 22:09:31


1. nemá smysl dávat stejný příspěvek do více vláken zároveň, To, že nikdo neodpověděl neznamená, že si to nikdo v nejbližší době nepřečte a nemá smysl kvůli tomu výřit prach v jiných vláknech. Vedle to umáznu.


2. vzhledem k tomu, že objektivy jsou ze "sklopech na 9x12", které až na vyjímky mají velmi omezené pohyby a zmíněné objektivy byly základní, tak bych si byl skoro jistý že 13x18 nevykrejou. Rozhodně ne Tessar, Xenar; a u světelnosti 4,5 všeobecně bych to nečekal.

Díky za odpověď. Nemáš tip na někoho, kdo by mohl mít vhodné objektivy na prodej ? Aukro, Paladix, Fotoškodu i Pazderu sleduji, bohužel nemám peníze na novější dražší objektivy.

a zkusil sis na paladixu dát inzerát? a díval ses na Aukro, Paladix, Fotoškodu i Pazderu?
  • 0

#315 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 13 únor 2012 - 22:10:37


1. nemá smysl dávat stejný příspěvek do více vláken zároveň, To, že nikdo neodpověděl neznamená, že si to nikdo v nejbližší době nepřečte a nemá smysl kvůli tomu výřit prach v jiných vláknech. Vedle to umáznu.


2. vzhledem k tomu, že objektivy jsou ze "sklopech na 9x12", které až na vyjímky mají velmi omezené pohyby a zmíněné objektivy byly základní, tak bych si byl skoro jistý že 13x18 nevykrejou. Rozhodně ne Tessar, Xenar; a u světelnosti 4,5 všeobecně bych to nečekal.

Díky za odpověď. Nemáš tip na někoho, kdo by mohl mít vhodné objektivy na prodej ? Aukro, Paladix, Fotoškodu i Pazderu sleduji, bohužel nemám peníze na novější dražší objektivy.


jak jsem psal níže - dagor 130/6,8 je k vidění na sklopkách i zvlášť a vykreje. dá se nezřídka sehnat u škody i pazdery.
  • 1

#316 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 13 únor 2012 - 22:57:44

Siroka skla pro format 13x18 resp. 5x7" jsou problem. Muzes shanet jiz zminovany Dagor 130/6.8. Sem tam se objevuje Meyeruv WeitWinkel Aristostigmat 120/F9. Angulon 120/6.8 to papirove na plnou diru nevykryje, zacloneny ano. Pak samozrejme Largor 135, ktery se k Magnole vyrabel. Identicka konstrukce by mel byt Kodakuv Wide Field Ektar 135/ 6.3. Kruh nic extra, doporuceni je priclonit. Pokud bys chtel poradny kruh, musel by ses divat po mene "kompaktnich" sklech, napr. starsi Super Angulon 121/8 nebo novejsi Super Angulon 120/8. Samozrejme ze by se dala vypsat i dalsi skla, zalezi dost na pozadavku vykryti, jak moc s tim budes hybat a tedy jak velky kruh budes potrebovat.
U delsich ohnisek takove problemy nejsou. Zakladni ohnisko je cca 210 a zde je nabidka pestra, je to jen otazka financi. Treba ja osobne mam Sironar 210/5.6.
  • 0

#317 jirka193

jirka193

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
Reputace: 46

Publikováno 15 únor 2012 - 06:03:19

Siroka skla pro format 13x18 resp. 5x7" jsou problem. Muzes shanet jiz zminovany Dagor 130/6.8. Sem tam se objevuje Meyeruv WeitWinkel Aristostigmat 120/F9. Angulon 120/6.8 to papirove na plnou diru nevykryje, zacloneny ano. Pak samozrejme Largor 135, ktery se k Magnole vyrabel. Identicka konstrukce by mel byt Kodakuv Wide Field Ektar 135/ 6.3. Kruh nic extra, doporuceni je priclonit. Pokud bys chtel poradny kruh, musel by ses divat po mene "kompaktnich" sklech, napr. starsi Super Angulon 121/8 nebo novejsi Super Angulon 120/8. Samozrejme ze by se dala vypsat i dalsi skla, zalezi dost na pozadavku vykryti, jak moc s tim budes hybat a tedy jak velky kruh budes potrebovat.
U delsich ohnisek takove problemy nejsou. Zakladni ohnisko je cca 210 a zde je nabidka pestra, je to jen otazka financi. Treba ja osobne mam Sironar 210/5.6.

Prosím, v jakých cenách se pohybují zmíněné objektivy ? Díky.
  • 0

#318 azazel1mz

azazel1mz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 únor 2012 - 12:31:17

Prosím, v jakých cenách se pohybují zmíněné objektivy ? Díky.


No posnažil bych se podívat podle názvu na ebay.com a tam by si mohl dostat nějaký přehled o tom jak se cca ceny mají. Je tam dosti široký výběr takže třeba i takové kousky by se tam daly najít.

Jinak co se týče toho uchycení matnice, tak moje (ne příliš kosmeticky úhledné, ale zato funkční) provedení je na:
http://martinz.fme.v...agnola/matnice/

natažená pružinka z propisky nastrčená do drážky na matnici, chce to dělat opatrně a neravat to tam na sílu, ale pokud to tam dostanete tak ... to drží fest, je vidět i konce pružinky jak trčí z horní a spodní části drážky, ale ty ničemu nevadí

A co se týče těch vložek na 13x18, tak mě možná někdo opraví, ale vložky strkám do kazety, tak jak mám na posledních obrázcích. Tzn ohybem na vložce směrem k sametce (lépe se mi pak vložka vytahuje po nafocení filmu). Problém je, že ta pružina, která je na opačné straně kazety se opírá jen o neohnutý plech a ten je celkem úzký (nebo tedy spíše tenký), takže se mi nejednou stane, že konec vložky s filmem se mi sveze pod pružinu a ta mi škrábne film. Možná by nebylo na škodu udělat jeden takový 90° lem i na konci vložky (zahnutí jen na cca 1-1,5mm to by se muselo proměřit), který by se zapřelo o tu pružinu a pro snazší nasouvání filmu zkrátit boční vodící drážky, tak aby byly cca jen do poloviny délky vložky. Ale je taky možné, že to tam celou dobu rvu blbě a někdo mě opraví a vysvětlí jak to dělat pořádně :-P

Tento příspěvek byl upraven od ToFF: 16 únor 2012 - 10:08:37
Citujte jen to co je třeba

  • 0

#319 jirka193

jirka193

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
Reputace: 46

Publikováno 1 březen 2012 - 22:22:29

Tak jsem sehnal Tessara 180/4,5,v Compuru co o něm soudíte ? Máte někdo osobní zkušenost ?
  • 0

#320 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 1 březen 2012 - 23:10:20

Tessar 180/4,5 je zakladni objektiv na format 10x15cm. 13x18 vykryje ale prakticky bez moznosti pohybu. Je to kvalitni sklo. Sam ho mam a pouzivam k plne spokojenosti na 10x15. Samozrejme pokud je v dobrem stavu.
Pokud bys shanel nejake o neco kratsi sklo, nez je zaklad a rad bys vetsi kruh zduvodu nasazeni pohybu, tak bych ti mohl nabidnout nejake moznosti. Mam nevyuzity Dagor 168 mm, Aristostigmat Weitwinkel 16 cm a Hugo Meyer Doppelanastigmat 16,5 cm (obdoba Dagoru, ale s trochu jinym optickym usporadanim). Vsechny bez problemu vykryji minimalne 18x24 cm. Samozrejme jsou v zaverkach.
  • 0

#321 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 2 březen 2012 - 07:23:24

A já se pochlubím... v součinnosti s dalším magnolářem se mi podařilo získat do našich magnolářských řad nového kvalitního fotografa. jupeee....

Tento příspěvek byl upraven od ToFF: 2 březen 2012 - 08:10:54
opraveno na vlastní žádost

  • 0

#322 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 2 březen 2012 - 08:02:59

Jů, vy jste mi sehnali Magnolu k narozeninám? A nemělo to být překvapení? :)
  • 0

#323 jedi63

jedi63

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2012 - 09:19:19

Zdravím všechny a prosím o radu.
Potřebuji si nechat vyrobit objektivovou destičku pro Magnolu a zapustit do ní objektiv Tele-Tessar 1:6,6/400 (průměr závitu cca 72 mm). Nevíte o někom, kdo to umí?
Děkuji .
  • 0

#324 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 2 březen 2012 - 09:27:25

Zkus golfistu

http://www.temnakomo.../6489-golfista/
  • 0

#325 jedi63

jedi63

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2012 - 09:52:00

Děkuji.
... někdo v Praze a okolí ?-)
  • 0

#326 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 březen 2012 - 11:54:16

Děkuji.
... někdo v Praze a okolí ?-)

No jo, vy to musite mit vzdycky pod nos :)
Co treba Ivan Poltavec, tel. 603 430 680, zmineny v jinem vlakne.
  • 0

#327 jirka193

jirka193

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
Reputace: 46

Publikováno 2 březen 2012 - 12:03:25

Tessar 180/4,5 je zakladni objektiv na format 10x15cm. 13x18 vykryje ale prakticky bez moznosti pohybu. Je to kvalitni sklo. Sam ho mam a pouzivam k plne spokojenosti na 10x15. Samozrejme pokud je v dobrem stavu.
Pokud bys shanel nejake o neco kratsi sklo, nez je zaklad a rad bys vetsi kruh zduvodu nasazeni pohybu, tak bych ti mohl nabidnout nejake moznosti. Mam nevyuzity Dagor 168 mm, Aristostigmat Weitwinkel 16 cm a Hugo Meyer Doppelanastigmat 16,5 cm (obdoba Dagoru, ale s trochu jinym optickym usporadanim). Vsechny bez problemu vykryji minimalne 18x24 cm. Samozrejme jsou v zaverkach.

Mám zájem. poslal jsem ti e-mail. Napiš, prosím, cenu. Díky. jirka193
  • 0

#328 jedi63

jedi63

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2012 - 12:32:00


Děkuji.
... někdo v Praze a okolí ?-)

No jo, vy to musite mit vzdycky pod nos :)
Co treba Ivan Poltavec, tel. 603 430 680, zmineny v jinem vlakne.


Dík. Zkusím jako první :)
  • 0

#329 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 březen 2012 - 17:02:51



Děkuji.
... někdo v Praze a okolí ?-)

No jo, vy to musite mit vzdycky pod nos :)
Co treba Ivan Poltavec, tel. 603 430 680, zmineny v jinem vlakne.


Dík. Zkusím jako první :)


od Ivana jsem si sveho casu nechal delat par veci, mimo jine prave desticky na Magnolu, cena mirna, kvalita vyborna.
  • 0

#330 jirka193

jirka193

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
Reputace: 46

Publikováno 15 březen 2012 - 19:42:15


Tessar 180/4,5 je zakladni objektiv na format 10x15cm. 13x18 vykryje ale prakticky bez moznosti pohybu. Je to kvalitni sklo. Sam ho mam a pouzivam k plne spokojenosti na 10x15. Samozrejme pokud je v dobrem stavu.
Pokud bys shanel nejake o neco kratsi sklo, nez je zaklad a rad bys vetsi kruh zduvodu nasazeni pohybu, tak bych ti mohl nabidnout nejake moznosti. Mam nevyuzity Dagor 168 mm, Aristostigmat Weitwinkel 16 cm a Hugo Meyer Doppelanastigmat 16,5 cm (obdoba Dagoru, ale s trochu jinym optickym usporadanim). Vsechny bez problemu vykryji minimalne 18x24 cm. Samozrejme jsou v zaverkach.

Mám zájem. poslal jsem ti e-mail. Napiš, prosím, cenu. Díky. jirka193

Dodneška jsi se neozval, nevím co si mám o tobě myslet.
  • 0

#331 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 16 březen 2012 - 01:37:42

Mail mi od tebe zadny neprisel. Upozornovani na soukrome zpravy zde na TK nemam. Po zmene systemu zde na TK neni alespon pro me jednoduse viditelne, ze mi nejaka soukroma zprava prisla. Na TK se objevuji sporadicky. Navic pracuji a obcas se stane, ze jsem cely tyden mimo a na net behem teto doby nekoukam. Spokojen?
Pro priste si odpusti jakekoli verejne narazky na moji osobu. Lepsi by bylo decentni upozorneni a prosba a navic vse nejlepe soukromne.
  • 0

#332 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 16 duben 2012 - 20:11:21

Zdravím pánové, pokukuju po magnolce.
http://elektro.aukro...2272150717.html co říkáte na tuhle ? Nebo spíš dají se sehnat kazety a vložky na 13x18 a matnice ? Díky Jirka
  • 0

#333 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 16 duben 2012 - 22:04:44

brkoslav:
jsem teda magnolista začátečník, ale kazety budeš shánět každopádně velice těžko(moje zkušenost), stejně tak vložky 13x18 a origo matnici. Minule(asi před týdnem) se vydražila magnola na aukru za 12tis(dvě zákl. skla a osm kazet). Na aukru je ještě jedna magnola se čtyřma kazetama, mrkni...

PS: jeden známej bude nejspíš magnolu prodávat, o víkendu se jedu mrknout co k tomu má za skla a příslušenství-že bych něco(nebo komplet) odkoupil...uvidíme. Popř. sem písnu...kdyby o ni měl někdo zájem...?
  • 0

#334 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 16 duben 2012 - 22:05:22

Ahoj.
Neviem posúdiť cenu. Kazety podľa mňa nebudú problém, skôr vložky. Čo sa týka matnice, tá magnola nieje odfotená zo zadu, takže je otázne, či chýba len samotné sklo, alebo aj celý nosič matnice, teda aj prítlačný systém kaziet. Na to by som sa v prípade kupovania ešte informoval .
  • 0

#335 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 16 duben 2012 - 22:41:59

PS: jeden známej bude nejspíš magnolu prodávat, o víkendu se jedu mrknout co k tomu má za skla a příslušenství-že bych něco(nebo komplet) odkoupil...uvidíme. Popř. sem písnu...kdyby o ni měl někdo zájem...?

případně by mne taky zajímalo kdyby bylo navíc:
vložky do kazet (kazety mi nepasujou)
skla (především largor)
  • 0

#336 Weski

Weski

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 duben 2012 - 16:33:30

Zdravím. V případě zájmu mám k prodeji originální záda k Magnole i s matnicí. Cena 1200Kč.
  • 0

#337 VVladimir

VVladimir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 květen 2012 - 09:27:41

Zdravím. V případě zájmu mám k prodeji originální záda k Magnole i s matnicí. Cena 1200Kč.

Měl bych zájem, pokud ještě jsou .
  • 0

#338 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 20 červen 2012 - 19:37:12

Hrdě se hlásím jako nový magnolista začátečník. Hned sem se do ní pustil a udělal jí podle svého, co vy na to.
Chci se zeptat jak opravit měch, izolačka to není ono, někde jsem tu četl o tekutým cosi a nemůžu to najít, je prodření i celá hrana měchu, přemýšlím jestli nudělat rovnou celý nový.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#339 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 20 červen 2012 - 20:28:11

Hrdě se hlásím jako nový magnolista začátečník. Hned sem se do ní pustil a udělal jí podle svého, co vy na to.
Chci se zeptat jak opravit měch, izolačka to není ono, někde jsem tu četl o tekutým cosi a nemůžu to najít, je prodření i celá hrana měchu, přemýšlím jestli nudělat rovnou celý nový.


gratuluji!

měch nevím... ale moje rada pro zachování duševní svěžesti - odmontovat ten plátěnej světlík. jepťucha je jepťucha a tamta věc je tam při práci na obtíž, alespoň pro...
  • 0

#340 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 20 červen 2012 - 20:32:11


Hrdě se hlásím jako nový magnolista začátečník. Hned sem se do ní pustil a udělal jí podle svého, co vy na to.
Chci se zeptat jak opravit měch, izolačka to není ono, někde jsem tu četl o tekutým cosi a nemůžu to najít, je prodření i celá hrana měchu, přemýšlím jestli nudělat rovnou celý nový.


gratuluji!

měch nevím... ale moje rada pro zachování duševní svěžesti - odmontovat ten plátěnej světlík. jepťucha je jepťucha a tamta věc je tam při práci na obtíž, alespoň pro...


Jepťucha je určitě v plánu, ale ten světlík se mi zdá zatim jako dobrá ochrana matnice proto ho tam nechávám.
  • 0

#341 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 červen 2012 - 05:59:21

Tekuta paska, na drobne opravy mechu vyborna vec. Zacali ji delat dokonce v tube, drive jen v plechovce.
http://www.starbrite...[id=84154].html
  • 0

#342 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 25 červen 2012 - 17:34:12

Tekuta paska, na drobne opravy mechu vyborna vec. Zacali ji delat dokonce v tube, drive jen v plechovce.
http://www.starbrite...3D84154%5D.html

Díky to jsem myslel, spíš to bude na menší opravy, asi ten měch udělám celý
Ještě jeden dotaz. Našel jsem tuhle sklopku http://www.museum-di...bjekt&oges=2049 víte někdo co to má za objektiv ? Dal by se na magnole použít ?
  • 0

#343 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 18 červenec 2012 - 20:06:12

Tak sem tu magnolku konečně dodělal. měch jsem raději udělal nový, i když trochu kratší než původní. Myslim že vypadá docela pěkně

Přiložený soubor (y)


  • 2

#344 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 18 červenec 2012 - 20:49:33

Tak sem tu magnolku konečně dodělal. měch jsem raději udělal nový, i když trochu kratší než původní. Myslim že vypadá docela pěkně

Hezké to mají, pane kolego. ;-))
  • 0

#345 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 19 červenec 2012 - 18:00:01

Pánové znáte někoho kdo by byl schopnej seřídit závěrku compund? Vyndal jsem skla ze je vycistim a vypadl odlomenej dratek, asi kus pruzinky. Prijde mi ze casy sedi, jen se musí hodně jemně na spoust. Pokud ji zmacknu rychle a domacknu uplne tak se 1s zkrati tak na 1/2 pokud to mackam hooodne s citem takby to mohlo sedet
  • 0

#346 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 31 srpen 2012 - 18:44:13

Zdravím, opět se hlásím s dotazem. Časy závěrky tak nějak sedí. Jen nechápu proč se mi clona zasekne mezi 11 a 16, prostě jakoby to bylo na dorazu a dál to nejde. Neměl tu závěrku někdo rozebranou ? Nechci se do toho pouštět na slepo. Dík
  • 0

#347 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 7 září 2012 - 13:56:44

není tady někdo kdo si předělával magnolu na moderní záda a mohl by mi na proměření půjčit ty původní?
  • 0

#348 mers_praha

mers_praha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 září 2012 - 16:05:50

Magnolu mám předělanou na sinarovská záda, ale řešil jsem to tak, že jsem pouze odšrouboval lyžiny matnicového dílu a přišrouboval mechaniku sinarovských zad (pořízených na ebay). Takže mi zbyly původní lyžiny s pružinami a vlastní rámeček matnice s dvířkami. Pokud by byl zájem...
  • 0

#349 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 15 září 2012 - 21:39:13

napiš mi na ypres.bass@seznam.cz
dík
  • 0

#350 hlodi

hlodi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Bratislava
Reputace: 2

Publikováno 2 leden 2013 - 01:17:26

Hlási sa nový temnokomorník a magnolista začiatočník. Zatiaľ som exponoval na skúšku staré Orwo NP27 vo formáte 6,5x9 (ono to tam nejak zhruba v strede rámiku 9x12 držalo) a volal v Plastimatke Rodinalom (kombinácia vhodná takmer na všetko). K aparátu boli okrem držiakov aj pekné čierne rámiky pre 9x12, 10x15 a nenatreté plechy (niektoré trochu nahrdzavené), ktoré vyzerajú mať rozmery pre 13x18... Tie "rámiky" 13x18 sú skutočne iba kus nenatretého plechu, alebo k tomu chýba ešte nejaký sersám?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních