Přejít na obsah


Fotka

Dálkoměry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1123 odpovědí na toto téma

#901 mAhdi

mAhdi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 50 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 červenec 2011 - 09:16:42

Mate nekdo zkusenost s vymenou indikacnich diod na Yashicu 35? Konkretne se jedna o model Yashica 35 GS, cervena dioda sviti, ale oranzova pro podexpozici nereaguje, takze predpokladam, ze to je jen v diode. Jak slozity je rozebrani a hlavne opetovny slozeni?

dik
  • 0

#902 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 26 červenec 2011 - 17:30:00

našel jsem petri computor II v krásným stavu. betry byly vybitý, tak jsem se stavil v pazderovi a tam do toho dali zkušební. závěrka se rozběhla, ale zůstala viset, dokud jsem nepustil spoušť, chci se proto zeptat, jestli je to neopravitelná vada elektroniky, nebo je možnost, že se třeba nějak ty redukce uvnitř v tom kaslíku na baterky dotkly samy sebe a proto se to stalo (měli tam totiž ty redukce moc velký, bylo by třeba je zbrousit). je to krásnej strojek a proto bych byl rád kdyby to byla nějaká banální závada, ale moc tomu nevěřim...
  • 0

#903 Borek

Borek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 27 červenec 2011 - 03:25:18

Mate nekdo zkusenost s vymenou indikacnich diod na Yashicu 35? Konkretne se jedna o model Yashica 35 GS, cervena dioda sviti, ale oranzova pro podexpozici nereaguje, takze predpokladam, ze to je jen v diode. Jak slozity je rozebrani a hlavne opetovny slozeni?

dik

Zkus podexponovat a pomaloucku mackej spoust,mel jsem stejnej problem
az jsem to vystihl,v urcitym miste mi to sviti.Uz jsem se s tim naucil.Kdyz to nebude fungovat ,tak ti asi neporadim,ale dioda jen tak neodejde/Asi je to spatny dotek.
  • 0

#904 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 28 červenec 2011 - 07:24:03

Mate nekdo zkusenost s vymenou indikacnich diod na Yashicu 35? Konkretne se jedna o model Yashica 35 GS, cervena dioda sviti, ale oranzova pro podexpozici nereaguje, takze predpokladam, ze to je jen v diode. Jak slozity je rozebrani a hlavne opetovny slozeni?
dik

1/ Nejsou tam diody, ale žárovičky
2/ Výměna je jednoduchá, stačí odpájet starou a připájet novou.
3/ Myslím si, že to není žárovkou, ale tzv. "Pad of Death"
  • 0

#905 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 28 červenec 2011 - 07:26:39

našel jsem petri computor II v krásným stavu. betry byly vybitý, tak jsem se stavil v pazderovi a tam do toho dali zkušební. závěrka se rozběhla, ale zůstala viset, dokud jsem nepustil spoušť, chci se proto zeptat, jestli je to neopravitelná vada elektroniky, nebo je možnost, že se třeba nějak ty redukce uvnitř v tom kaslíku na baterky dotkly samy sebe a proto se to stalo (měli tam totiž ty redukce moc velký, bylo by třeba je zbrousit). je to krásnej strojek a proto bych byl rád kdyby to byla nějaká banální závada, ale moc tomu nevěřim...

Sériová závada. Vyčistit, seřídt. Není to jednoduché, mechanismus je tam docela složitý. Z nějakého důvodu se u PCII do prostoru závěrky dostávaly výpary z baterií a bývá to tam zkorodované.
  • 0

#906 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 28 červenec 2011 - 07:30:03

našel jsem petri computor II v krásným stavu. betry byly vybitý, tak jsem se stavil v pazderovi a tam do toho dali zkušební. závěrka se rozběhla, ale zůstala viset, dokud jsem nepustil spoušť, chci se proto zeptat, jestli je to neopravitelná vada elektroniky, nebo je možnost, že se třeba nějak ty redukce uvnitř v tom kaslíku na baterky dotkly samy sebe a proto se to stalo (měli tam totiž ty redukce moc velký, bylo by třeba je zbrousit). je to krásnej strojek a proto bych byl rád kdyby to byla nějaká banální závada, ale moc tomu nevěřim...

Sériová závada. Vyčistit, seřídt. Není to jednoduché, mechanismus je tam docela složitý. Z nějakého důvodu se u PCII do prostoru závěrky dostávaly výpary z baterií a bývá to tam zkorodované.


děkuju za radu, doufal jsem, že se ozveš ty:)
dám to teda do servisu, snad s tím něco udělají, sám si ani ve snu netroufám...
  • 0

#907 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 6 září 2011 - 11:22:41

Ahojte.
Pred casom som si poriadil stareho kieva III s expozimetrom, seriove cislo zacina na 55 (vyzera uplne ako model IIIa ale casovo to nesedi... to je jedno).
V kazdom pripade uvazujem ze si k nemu poriadim ideovo helios-103. Dochadza mi ze bude na staruckom kievovy vyzerat nepatricne ale z viacerych zdrojov na neho pocuvam chvalu!
Nuz tak som teda rozmyslal ci to ma vobec zmysel. Teda s jupiterom-8 ostrim dobre, i ked predsalen dost makko. Ale otazka teda je ci budem s inym objektivom ostrit rovnako presne, ci ho nebude treba zostelovat... Mate s tymto dajake skusenosti?
S.
  • 0

#908 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 6 září 2011 - 11:24:21

ups. to slovko ideovo tam moc nepasuje, chcel som zosmolit daco o ideovej necistote ci co ale potom som si to rozmyslel, len som to zabudol zmazat.
  • 0

#909 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 6 září 2011 - 11:51:03

Ale nie, to sú veci :!:
Šimon si po sebe prečítal príspevok a opravil sa :(

:( (nič v zlom)
  • 0

#910 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 září 2011 - 12:10:41

ups. to slovko ideovo tam moc nepasuje, chcel som zosmolit daco o ideovej necistote ci co ale potom som si to rozmyslel, len som to zabudol zmazat.


vono vůbec v souvislosti s plagiáty produkce CCCP mluvit o nějakých idejích jde snad jen z mladické nerozvážnosti... pokud by to bylo míněno vážně, je to :( :(
  • 0

#911 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 6 září 2011 - 13:00:03

dakedy sa mi stava ze sa porozhliadnem a poupratujem si. to ta lucia vies duri...
:0)
Ano, mladicka nerozvaznost ma hnala aby som tam take daco napisal, ale potom som sa pozrel do zrkadla na to pubertalne ochlpenie na brade (aj :( ) a uvedomil som si ze uz som bohuzial dospelak... damn...
  • 0

#912 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 6 září 2011 - 14:06:37

Ahojte.
Pred casom som si poriadil stareho kieva III s expozimetrom, seriove cislo zacina na 55 (vyzera uplne ako model IIIa ale casovo to nesedi... to je jedno).
V kazdom pripade uvazujem ze si k nemu poriadim ideovo helios-103. Dochadza mi ze bude na staruckom kievovy vyzerat nepatricne ale z viacerych zdrojov na neho pocuvam chvalu!
Nuz tak som teda rozmyslal ci to ma vobec zmysel. Teda s jupiterom-8 ostrim dobre, i ked predsalen dost makko. Ale otazka teda je ci budem s inym objektivom ostrit rovnako presne, ci ho nebude treba zostelovat... Mate s tymto dajake skusenosti?
S.


Dopředu ti to asi nikdo nepoví. Já mám asi velkou kliku, protože s kompatibilitou výrobků CCCP nemám problémy, vše je OK. Spousta lidí ti ale napíše opačnou zkušenost.
  • 0

#913 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 7 září 2011 - 08:03:30

Je vysoká pravděpodobnost, že ostření bude sedět.
Přenost ostření z objektivu na dálkoměr je u Kieva řešen tak, že je mnohem odolnější proti nepřesnostem vyvolaným výměnou objektivu, než systém Leicy (Feda, Zorkije atd.)
  • 0

#914 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 7 září 2011 - 18:16:28

Já Vás tak nenávidím. Zejtra si zajdu k Pazderovi a jestli tam nějaký bude, tak je můj.
  • 0

#915 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 8 září 2011 - 09:12:36

Já Vás tak nenávidím. Zejtra si zajdu k Pazderovi a jestli tam nějaký bude, tak je můj.

:0)
dubraro:
Dakujem za informaciu.
Kedze pazdera u nas moc nefunguje tak sa porozhliadnem na ibaji.
  • 0

#916 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 19 říjen 2011 - 13:41:32

Prosimvas priatelia dialkomernici.
Co hovite na toto?
Vložený obrázek
Rozmyslam ze by som skusil nasadit mojho noveho jupitera-12 na milosov contax III.
Neviem o tom nikde nic najst ale zda sa mi ze som dakde cital ze sa to nedoporucuje... ze uzavierka na kievoch je blizsie k filmu... neviem ci vymyslam.
Co si o tom myslite? Blbina?
Pojde fotit s kombinaciou contaxIII a jupiter-12?
Za odpovede ktore pridu rychlejsie ako dokaslem zadny clen aj uzavierku dakujem!
:idea: :idea: :idea:
  • 1

#917 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 292 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 19 říjen 2011 - 19:49:42

Rozhodně nelze použít tento Jupiter (ani předválečný Biogon 35) na poválečný Contax IIa a IIIa. Na předválečný Contax III myslím půjde. Závěrka předválečného Contaxu a Kievu sice není natolik totožná, aby byly záměnné díly, ale jinak je Kiev poměrně přesná kopie předválečného Contaxu, podobně jako ten Jupiter je kopie předválečného Biogonu. Ale asi bych to radši zkusil třeba při závěrce otevřené na B a odhadnout, zda je tam dost místa.
  • 0

#918 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 292 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 19 říjen 2011 - 19:52:10

Na fotce v pozadí je poválečný Contax, tak na ten opravdu ne!
  • 0

#919 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 20 říjen 2011 - 09:40:31

Dakujem za odpoved!
Mal by to byt predvojnovy contax III (vyrobne cislo zacina 42).
Vyskusame...!
Drzte palce!
S.
  • 0

#920 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 9 prosinec 2011 - 18:48:56

V jaké cenové relaci se pohybuje Industar 50/3,5 M39?
Plánuji ho pořídit na FED1, abych ho mohl se zasunutým objektivem nosit v kapse, ten Jupiter 8 je fakt obří...
  • 0

#921 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 9 prosinec 2011 - 19:03:24

V jaké cenové relaci se pohybuje Industar 50/3,5 M39?
Plánuji ho pořídit na FED1, abych ho mohl se zasunutým objektivem nosit v kapse, ten Jupiter 8 je fakt obří...

Koukni třeba tady
  • 0

#922 kubasscz

kubasscz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 75 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 únor 2012 - 14:08:31

Vložený obrázek

Čau pánové, mám dotaz na majitele olympusu 35RD - ořezání je jen v pravo podle obrazku takze čárka dole, pak nahoře dvojka a z pravé strany je to už jen ořezáno nahoře a komponuju až do konce pravé strany?
Chtěl bych si vyčistit objektiv - je tam prach http://www.kyphoto.c...rdcleaning.html
Dělal to někdo? Na co si mám dávat pozor?

Díky
  • 0

#923 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 24 únor 2012 - 22:51:52

Vnitřní rámeček se užívá na focení velmi blízkých předmětu... co jsou na hranici nejkratší zaostřitelnosti. Celý hledáček je na normální komponování.

Jo objektiv sem tam někdo čistí. U mně je to můj opravář foťáků...
  • 0

#924 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 25 únor 2012 - 09:25:11

Pokud si chceš objektiv čistit sám, tak u tohoto typu bych si dal pozor na drátky od fotobuňky. Nedělal jsem to sice přímo u Olympusu ale u Minolty 7SII, ale mohlo by to být principiálně podobné. Sundat ten přední kroužek na kterém jsou připájené drátky a měl by jít vyšroubovat tubus s předními členy. Potom vyčistit (prach bývá hlavně tam kde běhá clona mezi předními a zadními členy).
Při zpětné montáži správně nastavit ten kroužek který přizakrývá fotobuňku se změnou citlivosti a času závěrky. V této fázi se mi jeden dátek odpojil a musel jsem pájet.
  • 0

#925 kubasscz

kubasscz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 75 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 únor 2012 - 12:33:54

Přiložený soubor  2012-02-26_12-21-04_985a.jpg   84K   77 Počet stažení
tak zatím to celkem jde, jeden problém. Vím že se objektiv musí vyršoubovat matkou viz. obrázek jenže nejde:-) asi bude hodně zatáhlej a bouchat kladivem do toho nebudu. Předpokládám že je to normální závit a povoluje se proti směru hod. ručiček??čím a jak to povolujete? Nic specialniho nemam...

Díky
  • 0

#926 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 26 únor 2012 - 18:55:49

Závit by měl být normální, tedy povolovat proti směru ručiček. Někdy pomůže vhodná guma která umožní lepší přenos síly. Nebo najít někoho kdo je na to zařízen.
  • 0

#927 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 2 březen 2012 - 22:01:13

pro pripadne zajemce o Olympus XA s bleskem - jeden jsem dnes mel v ruce v bazaru v Hradci Kralove, tak kdybyste meli zajem... jen si nepamatuju cenu :-)
  • 0

#928 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 4 červen 2012 - 20:04:43

Ahoj, je problém sehnat cívku do FEDa 2?
  • 0

#929 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 4 červen 2012 - 20:09:43

možná tu nějakou mám (po dědovi ze zbírky fotobordelu- měl i FEDa kdysi ale nevím kolikátku) - nahoď nějaký obrázek - podívám se ti
  • 0

#930 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 4 červen 2012 - 20:15:20

Zatím ho nemám...
  • 0

#931 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 4 červen 2012 - 20:27:12

Ahoj, je problém sehnat cívku do FEDa 2?

A ona je nějaká jiná než do ostatních FEDů? Ne fleabay jsou, koukám, poměrně drahý. To už se fakt vyplatí zkanibalizovat nějaký FED místní...
  • 0

#932 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 8 červen 2012 - 07:14:05

Tak jsem to naštěstí nevyhrál.... Poonděný GAS
  • 1

#933 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 19 červen 2012 - 11:36:36

Přes veškeré snahy a rozumné důvody opakované do ranního kuroupění, cítím v srdci že navzdory pevným rozhodnutím začínám prohrávat..... Tedy prakticky již řeším dilema, čím asi budu ty lidi na ulici fotit... Canonetem 17, nebo kiev ( bez nebo s měřením), zorkij 6? Poraďte nebohému...
  • 0

#934 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 19 červen 2012 - 11:51:42

Přes veškeré snahy a rozumné důvody opakované do ranního kuroupění, cítím v srdci že navzdory pevným rozhodnutím začínám prohrávat..... Tedy prakticky již řeším dilema, čím asi budu ty lidi na ulici fotit... Canonetem 17, nebo kiev ( bez nebo s měřením), zorkij 6? Poraďte nebohému...

na to mám Oly XA. není podle mě asi nic menšího, tiššího, rychlejšího a pohodlnějšího (AF bateriové přístroje neberu v potaz). Navíc: Je to tak úžasně tichý přístroj, že při mém posledním jeho použití - v malém divadle, při tichém monologu, takřka kontaktních "akčních" portrétech (seděl jsem v první řadě židlí, hlavní protagonistka se pohybovala ve vzdálenosti 1-3m před mýma nohama) nikdo nepostřehl, že fotím - kromě hlavní postavy....
  • 0

#935 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 19 červen 2012 - 12:52:32

To jo, to jo,ale ten desižn. Mám v merku ty tři, čtyři typy co jsem psal. Jak psával kolega Mamiak, pro ten fýling.
  • 0

#936 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 19 červen 2012 - 14:38:37

To jo, to jo,ale ten desižn. Mám v merku ty tři, čtyři typy co jsem psal. Jak psával kolega Mamiak, pro ten fýling.


Právě pro ten desižn jsem si ho oblíbil, i když prvotní dojem vizuální byl trochu plastovej.... nicméně to, že není třeba futrál, a lze to tahat v kapse u kalhot a nebát se si na něj i sednout či o něco praštit, že déšť nedéšť furt to fachčí, že už při vytažení z kapsy palcem odsunu kryt objektivu a spouště, a hned cvak (korekce zaostření třeba málokdy), když sedíš s rukama sepnutýma na kolenou, tak si toho nikdo nevšimne, tohle s tou pravověrnou klasikou prostě nejde. A fotky? kam se hrabe spousta jiných krásných RF - ten objektiv 2,8/35mm se panu Majtanimu a spol. prostě moc povedl.
(Samozřejmě, když bych chtěl oslňovat milovnice fosilií, tak kus kovu ze 30-50.let vypadá líp, žeano. Takže jde o to, co chci do ulic: buď být sám nenápadný, nebo na sebe přitahovat pozornost, to je asi třeba si vybrat :roll:)
  • 2

#937 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 19 červen 2012 - 15:01:37

jirinole - souhlasím XAčko je mazel měl jsem ho půjčené a sám ho teď scháním ta pohotovost a nenápadnost v tom se mu opravdu málo přístrojů vyrovná (na leicu nemaje :roll: )
  • 0

#938 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 19 červen 2012 - 15:44:48

Tak si dám sám -1 a raději si o něm něco přečtu...
  • 0

#939 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 19 červen 2012 - 16:07:39

Tak si dám sám -1 a raději si o něm něco přečtu...


zeptej se Achernara, Krakena, a dalších.....
jediná jeho nevýhoda, která mě s ním trochu omezuje ve složitém světle, je nastavení citlivosti filmu pouze max. 800 a nemožnost man. nastavení času, neb jede v prioritě clony natvrdo. Ovšem na druhou stranu, velmi jemná spoušť a neslyšná závěrka umožňuje dlouhé expozice z ruky, s pouhým opřením rukou o cokoli nehybného....
  • 2

#940 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 20 červen 2012 - 11:48:32

... a hned cvak (korekce zaostření třeba málokdy), když sedíš s rukama sepnutýma na kolenou, tak si toho nikdo nevšimne ...

Jen jsem se teda zatím nikde nedočetl, jak moc mu vadí nechat nataženou závěrku. Protože točení kolečkem podle mě dělá zdaleka největší "kravál". Třeba Rollei 35 ani jinak než nataženej složit nejde, že, ale tuto?

hidejoshi: Já poslední dobou zkouším fotit ulici s OM-1 a nepřijde mi to vůbec špatné. Čtu teď takovou knížku (jako free e-book zde, bohužel jen v AJ) a borec hned na začátku říká něco jako: vybavení je vysoce přeceňováno... Já si původně na street chtěl kupovat alespoň nové sklíčko, ale pak jsem jednou chodil s padesátkou a zjistil, že je to perfektní. Dost dlouhá, abych nemusel moc blízko a přitom dost široká, abych dostal do záběru i nějaké to okolí. Zamysli se, nemáš už náhodou také svůj dokonalý stroj pro street doma? :sad:
  • 0

#941 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 20 červen 2012 - 12:42:41

To asi jo, myslím že není problém to fotit Minoltou SRT, mně ta momentální touha fotit lidi přepadla při čtení Street photography for purist.
  • 0

#942 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 20 červen 2012 - 13:14:25

Jen jsem se teda zatím nikde nedočetl, jak moc mu vadí nechat nataženou závěrku. Protože točení kolečkem podle mě dělá zdaleka největší "kravál". Třeba Rollei 35 ani jinak než nataženej složit nejde, že, ale tuto?

XA natažený/nenatažený, jedno jest, posuvný kryt a současně zámek spouště zavřít jde. Pravdu máš natahování kolečkem jemně cvaká, při rychlém natažení je slyšitelné v bezprostřední blízkosti, při pomalém je to jak tikání mechanických hodinek zn. PRIM. :sad:
  • 1

#943 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 20 červen 2012 - 13:21:10

... a borec hned na začátku říká něco jako: vybavení je vysoce přeceňováno...

Určitě, v podstatě je naprosto jedno, čím člověk třeba i na ulici fotí. Není to jedno jen tehdy, pokud nechci tahat foťák v brašně, aktovce či zavěšen kolem krku, ale chce mít foťák pořád v pohotovosti u sebe (jako telefon, občanku a pár drobných, např.) a kromě kapsy v kalhotech, případně na košili, jiný úložný prostor nemá a extra nic tahat nechce. Přeci jen poctivá zrcadlovka je prostorově i hmotnostně výraznější, že...
  • 1

#944 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 20 červen 2012 - 13:58:38

... posuvný kryt a současně zámek spouště zavřít jde ...

Jojo, toho jsem si všimnul. Šlo mi spíš o to, co na to říká závěrka. Většina kamer (teda alespoň co tak vím) má v návodu, něco jako "Nenechávejte delší dobu s nataženou..."

Určitě, v podstatě je naprosto jedno, čím člověk třeba i na ulici fotí. Není to jedno jen tehdy, pokud nechci tahat foťák v brašně, aktovce či zavěšen kolem krku, ale chce mít foťák pořád v pohotovosti u sebe (jako telefon, občanku a pár drobných, např.) a kromě kapsy v kalhotech, případně na košili, jiný úložný prostor nemá a extra nic tahat nechce. Přeci jen poctivá zrcadlovka je prostorově i hmotnostně výraznější, že...

Rozhodně, souhlas. Mám to zřejmě teď velmi podobně jako Ty. XAčko mám u sebe prakticky neustále - v kapse, batohu - kdybych potkal něco zajímavého, co nepočká. No a OMko beru ven když si jdu fotit. Třeba tu ulici...

... mně ta momentální touha fotit lidi přepadla při čtení Street photography for purist.

:sad:
  • 0

#945 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 20 červen 2012 - 15:26:40

Jojo, toho jsem si všimnul. Šlo mi spíš o to, co na to říká závěrka. Většina kamer (teda alespoň co tak vím) má v návodu, něco jako "Nenechávejte delší dobu s nataženou..."
...
Rozhodně, souhlas. Mám to zřejmě teď velmi podobně jako Ty. XAčko mám u sebe prakticky neustále - v kapse, batohu - kdybych potkal něco zajímavého, co nepočká. No a OMko beru ven když si jdu fotit. Třeba tu ulici...
...
... mně ta momentální touha fotit lidi přepadla při čtení Street photography for purist.

závěrka dosud neříkala nic, nehlídám si, jestli zavřu a strčím do kapsy natažené či nenatažené.... film vycvakám obvykle během 3 dnů jen nahodilými cvaky, když něco potkám.... takže vlastně ji mám skoro pořád nataženou, pokud je v XA film...
ad. "když si jdu fotit" ....včera jsem čirou náhodou potkal skupinku kolečkobruslařů -maminy s děckama- kterak sešlapávaly asfaltový svah... připomnělo mi to lyžařské výcviky z doby před 40 a více lety, kdy rolba byla čirou vzácností... no necvakni to letmo za chůze.... než bych vybalil zrcadlovku, bylo by kouzlo okamžiku fuč....
nicméně už jsem si zkusil do ulic vzít i SLR 6x6 se 40mm distagonem .... večer se mi únavou docela třepaly pracky...
  • 0

#946 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 20 červen 2012 - 16:12:53

To asi jo, myslím že není problém to fotit Minoltou SRT, mně ta momentální touha fotit lidi přepadla při čtení Street photography for purist.


To je skvelé čítanie.. zatiaľ asi najlepšie o streete čo sa mi dostalo do ruky. A Minoltu SRT 100X tiež ešte občas vezmem do ruky..inak viac fotím Nikonom.

85mm - Going Candid ako linkoval MarV tiež nie je zlé čítanie, ale Street photography for purist má predsa len "väčšie gule".
  • 0

#947 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 23 červenec 2012 - 19:20:09

Je třeba nějak řešit u kieva 4 35mm hledáček k jupiteru 12?
  • 0

#948 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 24 červenec 2012 - 17:55:39

To je skvelé čítanie.. zatiaľ asi najlepšie o streete čo sa mi dostalo do ruky. A Minoltu SRT 100X tiež ešte občas vezmem do ruky..inak viac fotím Nikonom.

85mm - Going Candid ako linkoval MarV tiež nie je zlé čítanie, ale Street photography for purist má predsa len "väčšie gule".


vůbec nejlepší street fotky, co jsem viděl, má severin koller. mrkni na
severinkoller.at/blog/ :)
  • 1

#949 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 25 červenec 2012 - 11:23:42

@ jakub.jira: Dík za doporučení!


Ahoj, je problém sehnat cívku do FEDa 2?

Nechci pokoušet, ale řekl bych, že u Pazderů se jim nějaký válej. Za sedumdesát kaček kus. Mají je schovaný v tom šikmým kuse pultu hned vlevo od kasy ;)
  • 0

#950 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 25 červenec 2012 - 17:28:28

Už mám kieva 4.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních