Přejít na obsah


Fotka

Dálkoměry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1123 odpovědí na toto téma

#851 jirin

jirin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 2

Publikováno 18 leden 2011 - 09:42:12

existuje i canonet 28 - ten osobně vlastním se sklem 40/2,8. Má možnost předvolby clony.

Canonet 28 ma moznost nastaveni clony, ale neni to klasicka 'priorita clony'. Pokud nastavujes clonu rucne, zaverka foti na 1/30s - pouziva se to pro foceni s bleskem.
  • 0

#852 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 20 leden 2011 - 16:38:51

Prosim pomozte...
Prave ma zalial studeny pot. Vybral som z balika moj novy Revue 400 SE.
Vyzera vyborne, optika cista skoro ako novy. Az na to ze ako byvali majitel napisal ma trocha rozkivany objektiv. Nevyzera to uplne zle proste nedrzi uplne pevne. Tak som zacal okometricky skusat meranie. A zistil som toto. Expozimeter asi funguje aj clona sa celkom odpovedajuco otvara podla toho ako zrychlujem casy... Ale len pri zaostreni na nekonecno a tesne pod nekonecnom.- Ak zaostrim napriklad uz na 5 matrov alebbo 3 a nizzsie tak clona sa okamzite zatvori tak aspon na f11 za hociakych svetelnych podmienok. Dokonca ked si nameriam expoziciu a trocha stlacim spust a potom zaostrim blizsie ako na nekonecno tak clona aj tak spadne na tych 8-11...
Ako hovorim zalial ma studeny pot. Na tento fotoaparat sa velmi tesim. Prosim povedzte mi, pojde to opravit? Viete o co sa jedna?
Tak som sa neho tesil. Pan co ho predaval dokonca tvrdil ze s nim pred tym ako podal inzerat vyfotil film a ze vysiel dobre. Asi fotil len na nekonecno alebo s pruznym filmom. :? :roll:
Dakujem za kazdu odpoved.
S.
  • 0

#853 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 20 leden 2011 - 16:45:11

nemáš to přepnutý na režim blesku kdy se clona zavírá v závislosti na zaostřený vzdálenosti?
  • 0

#854 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 20 leden 2011 - 16:59:02

:roll: :? :lol:
Dosiel som na to hned po napisani prispevku ale prilis som sa hambil to napisat. Dakujem vam bystrí ludia. Teda špecialne rychlemu a bystremu rhx!
:wink:
  • 0

#855 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
Reputace: 397

Publikováno 20 leden 2011 - 17:09:20

Vážení kolegové, dovoluji si Vám připomenout opravdu vynikající a navíc
miniaturní dálkoměr Olympus XA. Celokovová, opticky vynikající kamera
s dálkoměrem, jen sporadicky se na trhu vyskytující. :roll: "Starý jezevec"
Erik

vrele doporucuju:naprosto genialni kamerka, nosim ji s sebou vzdy a vsude.Nad xacko neni. Ma to objektiv 35mm 1:2,8, pritom manualni clony az do 22(zdaleka neni v tehle kategorii bezne), automatickou(velice dobre merenou) automatickou exposici (do pul minuty tusim), manualni pretaceni a napajeni dvema minibaterkami, ktere vydrzi veky(v tom mem jsou uz skoro pet let) a krome posuvneho krytu objektivu je to cele kovove. A mensi uz to udelat nejde.
  • 0

#856 katkamach

katkamach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 21 leden 2011 - 17:32:28

Nevite nahodou nekdo o dalkomeru, ktery je maly (jako Hi-matic F nebo Olympus XA), ma ISO 1600 a alespon prioritu clony (v krajnim pripade plny automat)? Jo a abych nezapomnela - je mozne jej poridit do dvou az tri tisic? Manzel mi tvrdi, ze dalkomer v me cenove kategorii s vyssim ISO nez 1000 nenajdu.. Plete se?
  • 0

#857 Rimmer

Rimmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 21 leden 2011 - 18:11:04

Nevite nahodou nekdo o dalkomeru, ktery je maly (jako Hi-matic F nebo Olympus XA), ma ISO 1600 a alespon prioritu clony (v krajnim pripade plny automat)? Jo a abych nezapomnela - je mozne jej poridit do dvou az tri tisic? Manzel mi tvrdi, ze dalkomer v me cenove kategorii s vyssim ISO nez 1000 nenajdu.. Plete se?


To bychom chtěli všichni:). Pokud nějaký je, byl bych překvapený.
  • 0

#858 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 21 leden 2011 - 19:34:01

ve všech starších knihách jsem našel zmínku o externím expozimetru - všichni doporučovali sehnat co nejlepší, většinou zůstává doma navěky a usnadnuje práci s lecjakým přístrojem, at je každý vestavěným měřením vybaven, nebo není
  • 0

#859 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 22 leden 2011 - 11:59:45

Nevite nahodou nekdo o dalkomeru, ktery je maly (jako Hi-matic F nebo Olympus XA), ma ISO 1600 a alespon prioritu clony (v krajnim pripade plny automat)? Jo a abych nezapomnela - je mozne jej poridit do dvou az tri tisic? Manzel mi tvrdi, ze dalkomer v me cenove kategorii s vyssim ISO nez 1000 nenajdu.. Plete se?

V tom se neplete :wink:
  • 0

#860 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
Reputace: 397

Publikováno 22 leden 2011 - 20:08:13

Nevite nahodou nekdo o dalkomeru, ktery je maly (jako Hi-matic F nebo Olympus XA), ma ISO 1600 a alespon prioritu clony (v krajnim pripade plny automat)? Jo a abych nezapomnela - je mozne jej poridit do dvou az tri tisic? Manzel mi tvrdi, ze dalkomer v me cenove kategorii s vyssim ISO nez 1000 nenajdu.. Plete se?


Neplete se, doba, kdy se tyhle kompakty delaly, jeste zpravidla s vyssi citlivosti nez 800 nepocitala, ale zatim mi to vzdycky stacilo. Pro pripady, kdy to nestaci a chci neco malyho do kapsy resim to jinak nez dalkomerem, totiz dokonalym kompaktnim automatem Contax T2. Jen se to hodne blbe shani. Naprosto spickovou optikou a dokonale primitivnim ovladanim disponuje i Leica mini s obkjektivem 35mm 1:3,5. Vypada to jako amaterskej plastak, kde si clovek nemuze nastavit nic(a nemuze), ale za vsech okolnosti z toho lezou dokonaly obrazky zvetsovatelny tak daleko, jak film dovoli, objektiv dovoli vzdycky.
Jinak pokud vim, tak jedinej kompakt dle tveho pozadavku je olympus XA4, videl jsem ho ale nazivo jen jednou. Ten umi i 1600asa
  • 0

#861 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 leden 2011 - 21:13:00

A co takhle Minolta Uniomat (jako Ansco Anscoset v USA prodávaná) z roku 1960-1965 od Chiyoda Kogaku: ???
Rozsah selenového spřaženého expozimetru 6 až 1600 ASA, 4 čočkový objektiv Rokkor 1:2.8/45mm, centrální závěrka 1/8 až 1/1000, X and M synchro blesku, program, ručička expozimetru nahoře pro manuální nastavení clony a času, velký a jasný hledáček dálkoměru
ovšem sehnat ho dnes v bezvadném stavu (nepravděpodobné) bude asi během na dlouhou trať.
Já bych nákup tohoto stroje (byť sbírkového) neriskoval, selenový expozimetr bude sázka do loterie, stejně jako nerozjetý dálkoměr.
Mimochodem - mám jeden foťáček z r. 1972, s měřením i AP pro 12-6400 ASA, a jiný z r. 1974 s manuálem i AP 12-3200 ASA, shodou okolností od stejného výrobce, ale nepamatuji si, že bych v r. 1973-5 viděl nějaký film s vyšší nominální citlivostí než 800 (Kodak Royal-X Pan)
:idea:
  • 0

#862 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 22 leden 2011 - 21:22:45

jedine co se priblizne cenove relaci - i kdyz skoro dvojnasobne priblizue je Konica Hexar AF - doporucuji!!!

Ma ale i svoje slabe stranky:
1) neni dalkomer (ale autofocus naprosto presny)
2) nejkratsi cas je 1/250, da se resit ND filtrem...
  • 0

#863 katkamach

katkamach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 23 leden 2011 - 09:00:41

Ta Konica je krasny stroj.. Jen ta cena.. Muj drahy jeste nasel Yashica Electro 35 GL, ktera by to ISO 1600 mela mit taky.. Nicmene v nasich koncinach je to jen tezko dostupny strojek..
Nevadi, vytahuji Zorkije (ac se jeho ovladani trochu bojim - uz se "tesim", az se mi podari nastavit cas driv nez natahnu..), uvidime, co spolecne dokazem..
Diky za reakce :)
  • 0

#864 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 23 leden 2011 - 09:49:30

to máš lepší, navíc měření třicetiletého přístroje - v hospodě se na něj nedá moc spolehnout z různých důvodů
a venku je tvůj odhad stejně přesný, jak ten fotoaparát
jen ta závěrka je slyšet jinač
můj zorkí mlátí jak pésix
ale nehne se v ruce
  • 0

#865 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 27 leden 2011 - 10:35:59

nevíte jestli navíjecí cívka ze zorki se dá použít v kievu?
než ji odšroubuju
  • 0

#866 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 leden 2011 - 12:54:54

nevíte jestli navíjecí cívka ze zorki se dá použít v kievu?
než ji odšroubuju

Nevím. :-)
A jako poslední příspěvek zde na tomto fóru Ti posílám odkazy, jak si vyrobit náhradní cívku z kinofilmové kazety. První je složitější a sofistikovanější. Druhá varianta je opravdu rychlá a jednoduchá.
http://rick_oleson.t...m/kievspool.jpg
http://elekm.net/zei...pair/spool.html
  • 0

#867 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 27 leden 2011 - 13:03:22

ha díky bratře není to tak složité jak se zdá a netřeba plísnit bývalé majitele těchto škatulek že cívky kams zašantročili
  • 0

#868 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 28 leden 2011 - 06:40:27

... dalkomer v me cenove kategorii s vyssim ISO nez 1000 nenajdu..

Ano a ne :)
Mnoho aparátů má měření velmi jednoduché a snadno se dá seřídit tak, aby měřily o jeden stupeň méně, takže se pak pro film 100ASA nastavuje 50 atd. až pro film 1600ASA měří při nastavení na 800.
Jednoduché měření těchto aparátů ale ve světelně složitém prostředí, jako je například hospoda nebo noční ulice, nedává dobré výsledky. Snadno se nechá splést silnými světelnými zdroji a zbytek scény se topí ve tmě. Jak správně píše RHx, tady je lépe použít expozimetr (a hlavu).
  • 0

#869 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 leden 2011 - 08:46:01

Právě to použití hlavy, jak píše Dubraro. V Rajnochovicích jsem fotografoval na Voigtlander Vitomatic IIa - selenový expozimetr. Když jsou ta světla, trochu jsem ho sklonil k zemi, aby se nenchal ošidit a hned jsem měl o dvě čísla delší čas. Kupodivu ten selén měří stále skvěle (porovnání s Gossenem), ale když je méně světla má malou citlivost.
Jinak přátelé, včera mi dorazil Voigtlander Prominent - nádhera. Vyžaduje výraznou opravu, takže si mám zase s čím hrát, ale za 20dolarů? Jinak kosmeticky v TOP stavu.
  • 0

#870 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 leden 2011 - 20:29:06

Dnes jsem byl obdarován zázrakem techniky z dob hojnosti. Nejsem sice lomograf ale zkusím tím protáhnout nějaký film a snad se povede i pár fotek. Nevím, kdo s tím má zkušenost ale viděl jsem některé výtvory a to je fakt art photo. Člověk neví, co ho čeká. Technicky je to skoro jako Nikon F5. To se natáhne jako budík a pak se jen mačká a má to sériové snímání snad i 6 snímků za sekundu, podle toho, jak má kdo rychlý ukazovák. Myslím, že to je vyrobeno podle vzoru opakovaného nabíjení Kalaschnikov:-). Kam se hrabe digitál:-) Vložený obrázek
  • 0

#871 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 28 leden 2011 - 21:10:16

To je to LOMO, co má sáňky na blesk zespoda? S tím si užiješ srandy :lol:
Je to hardcore.
  • 0

#872 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 leden 2011 - 21:20:33

JJ, to je von! Je to takový zázrak techniky 20století. Na první pohled to vypadá jako když to někdo dával dohromady ze dvou foťáků a nějak to popletl :lol: . U toho se pomalu nepopzná, co má být nahoře a co dole. Ještě že to má objektiv:-)
Vložený obrázek
  • 0

#873 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 leden 2011 - 13:31:39

Ale cenově se pořád drží. Ne teda oproti Robotu, to je o něčem jiným. Ale pokud se nemýlím, tak má LOMO135BC celkem dobrej objektiv, nějakej Helios či co i s nějakou antireflexní úpravou.
  • 0

#874 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 31 leden 2011 - 11:45:52

nevíte jestli i zde tuhne závěrka v teplotách pod nulou?
Vložený obrázek
já že bych si ty časy chtěl zhruba ověřit, ale aby tam nebyl nějakej opravnej koeficient
  • 0

#875 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 31 leden 2011 - 12:28:47

U Kieva jsem pod nulou problémy se závěrkou neměl žádné, pouze občas zablblo přetáčení snímků.
  • 0

#876 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 4 únor 2011 - 00:38:30

yashica: tohle lomo mam doma taky, ale moc chytrej z toho nejsem. Jsem zvědavej na výsledky :wink:
  • 0

#877 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 4 únor 2011 - 09:49:43

U Kieva jsem pod nulou problémy se závěrkou neměl žádné, pouze občas zablblo přetáčení snímků.

zkoušel jsem v nula stupňů a závěrka chodí v celým rozsahu dobře a ty mezery? ano někdy i půl milimetru, někdy dva, ale sehnal jsem za 30,- porcovač na diáky a tak s tím budu krájet filmy z kijeva a mám vyhráno
  • 0

#878 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 4 únor 2011 - 10:31:23

yashica: tohle lomo mam doma taky, ale moc chytrej z toho nejsem. Jsem zvědavej na výsledky :lol:

Tak to si užiješ. Nevím, jestli to dělaj všechny ale fotky z toho- co kus, to originál a velké překvapení:-)
Ať uděláš cokoliv, výsledek je vždycky nejistý a začne Tě to nutit přemýšlet, jak je možné, že neumíš fotit ;) . Holt matička rus, země neomezených možností :) :wink:
  • 0

#879 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 únor 2011 - 10:48:50

Tak to si užiješ. Nevím, jestli to dělaj všechny ale fotky z toho- co kus, to originál a velké překvapení:lol:
Ať uděláš cokoliv, výsledek je vždycky nejistý a začne Tě to nutit přemýšlet, jak je možné, že neumíš fotit ;) . Holt matička rus, země neomezených možností :) :wink:


tak ti nevím, viděl jsem fotky, které s tímhle na srazu v interiéru nacvakal kelfik a byly moc fajn...
  • 0

#880 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 4 únor 2011 - 12:07:19

To je rukama ;) :)
  • 0

#881 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 4 únor 2011 - 12:59:40

To je rukama ;) :wink:

Vždycky je to rukama. Jak se říká- když máš křivou hubu, nesváděj to na zrcadlo :lol: . Mě to dělalo fotky fakt pokaždé jiné ale také jsem to dostal a před tím to leželo 30 let někde možná i ve sklepě a šťourat se v tom nehodlám. To by asi nemělo ten efekt. :)
  • 0

#882 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 březen 2011 - 14:36:29

zdravím,

potřebuju urychleně radu, potřebuju s canonetem 28 exponovat na ASA800, jenže jeho elektronika umí jen 400, takže z toho vyndám baterku a budu si nastavovat clonu, ale zajímá mě, na jakej čas cvaká bez baterky? V manuálu o tom neni zmíňka, nebo jsem to přehlídl.

díkyza radu :D
  • 0

#883 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 březen 2011 - 14:39:54

zdravím,

potřebuju urychleně radu, potřebuju s canonetem 28 exponovat na ASA800, jenže jeho elektronika umí jen 400, takže z toho vyndám baterku a budu si nastavovat clonu, ale zajímá mě, na jakej čas cvaká bez baterky? V manuálu o tom neni zmíňka, nebo jsem to přehlídl.

díkyza radu :D


tak si odpovím sám :D

když se nastaví clona napevno na objektivu, tak jde závěrka na třicetinu sekundy
  • 0

#884 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 20 březen 2011 - 18:41:47

dalkomer pro dospele :)

Vložený obrázek[/url]
  • 0

#885 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 20 březen 2011 - 18:47:04

Kamile, super, to je bomba. Teď nepůjde na ebay sehnat :)

Ale co ta skrytá reklama na pivo dole :D Myslel jsem, že i tento web je bez reklamy :) :-) :-)
  • 0

#886 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 20 březen 2011 - 19:08:41

Ty vole Vlčáku, co to je za dělo??? Na to je třeba nejaká ta lafeta, ne?

Pověz co to máš za stroj ?
  • 0

#887 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 20 březen 2011 - 19:09:44

No když sa tak na to divám, tak si mysím, že to bude o krapítek větší než můj nový přírústek olympus XA, ale jen krapítek :)
  • 0

#888 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 20 březen 2011 - 19:25:42

Ty vole Vlčáku, co to je za dělo??? Na to je třeba nejaká ta lafeta, ne?

Pověz co to máš za stroj ?


ano, neni to zas tak velike....vice na srazu :)
  • 0

#889 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 20 březen 2011 - 19:43:16

Vlčáku ty si jak hrad v Karpatech, nu což, kdo si počká ten se dočká.... :)
  • 0

#890 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 20 březen 2011 - 19:44:52

Vlčáku ty si jak hrad v Karpatech, nu což, kdo si počká ten se dočká.... :D


..a nebo se zeptej Jirky :)
  • 0

#891 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2011 - 20:53:29

dalkomer pro dospele :D
Vložený obrázek[/url]


to bych přepadával na rypák, su slabý na ruce :) pěkný macek :)
  • 0

#892 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 20 březen 2011 - 23:38:45

zase tolik to nevazi, rekneme 2.5 kila i s kazetou na 6 planu :lol:, tedy zhruba jako slusny stredoformat..
  • 0

#893 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 13 duben 2011 - 21:35:03

chtěl bych se zeptat zde znalých na funkčnost M39 -> Leica M redukcí.

Potřebuji narychlo koupit nějaký ruský skla s m39 závitem. Bude to přes ty redukce ostřit na nekonečno?

konkrétně mi jde o jupiter 8 a 11 ( 50/2 a 135/4 ). Kdyžtak uvítám i názory na tyto dvě skla. Asi to bude co kus to výstup.

dík
  • 0

#894 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 duben 2011 - 22:02:47

chtěl bych se zeptat zde znalých na funkčnost M39 -> Leica M redukcí.

Potřebuji narychlo koupit nějaký ruský skla s m39 závitem. Bude to přes ty redukce ostřit na nekonečno?

konkrétně mi jde o jupiter 8 a 11 ( 50/2 a 135/4 ). Kdyžtak uvítám i názory na tyto dvě skla. Asi to bude co kus to výstup.

dík


Redukce jsou ok, ale co by jsem si dal pozor je m39 a l39 zavit, M39 se pouzival u ruskych zrcadlovek (napr. zenit 3m) cili si over ze puvodni skla se zavitem 39mm byly pro dalkomery (fed/zorkij)...

135mm uz je na dalkomer trochu moc, ale jupiter 50/2 jsem pouzival..

Obecne u ruskych skel ale plati ze zalezi na konkretnim kusu.
  • 0

#895 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 13 duben 2011 - 22:16:10

jj díky. Já právě hledal ty redukce na e**y a číňani k tomu psali že to neni pro nekonečno. Tak nevim jestli může být i rozdíl v těch redukcích a neohlížet se spíš po nějakém kvalitním výrobci.
  • 0

#896 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 14 duben 2011 - 09:18:04

nesměnil by někdo moji vykrojenou kruhovou dálkoměrnou sluneční clonu se závitem 46 mm a vnitřním závitem na obrubě clony vpředu - na filtr (tamani to tak dělají)
za clonu o průměru závitu 49 mm která mi schází? to by mě vytrh cosi z paty :D

Vložený obrázek
  • 0

#897 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 14 duben 2011 - 15:03:34

RHx: A ta clona 49 mm by měla být jaká? Na široké sklo? Mám takovou kovovou obyčejnou. Ale asi nebude na širokáč. :-) Tu by jsi měl ode mne zadarmo. :wink:
  • 0

#898 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 duben 2011 - 15:24:41

nesměnil by někdo moji vykrojenou kruhovou dálkoměrnou sluneční clonu se závitem 46 mm a vnitřním závitem na obrubě clony vpředu - na filtr (tamani to tak dělají)
za clonu o průměru závitu 49 mm která mi schází? to by mě vytrh cosi z paty :-)


Radime, jestli myslíš luftovanou pro 35SP, tak ve stejném zdroji je k mání též, a dokonce válcová, nikoli kónická, paráda. mám ji a nedám :wink:
  • 0

#899 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 14 duben 2011 - 15:41:29

Když už jsme u těch dálkoměrů. Nechcete někdo pěknou, opečovávanou Minoltu-Himatic F. Přinesl mi ji bývalý kolega učitel (nyní v penzi) který ji koupil novou a má ji až do dnešních dnů. Moc toho nenafotil a je ve velice pěkném stavu K ní má jetě malinký blesk National na 2 AA baterie. Požádal mne abych mu to prodal. Jeho představa je 1000,- za Minoltu a 200,- za blesk, ale myslím, že po prvním kole bych jej zlomil za 1000, - za oboje.
Bližší info rád dodám. Zdařec Luigi :wink:
Vložený obrázek
  • 0

#900 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 14 duben 2011 - 16:36:12

RHx: A ta clona 49 mm by měla být jaká? Na široké sklo? Mám takovou kovovou obyčejnou. Ale asi nebude na širokáč. :-) Tu by jsi měl ode mne zadarmo. :wink:

ŠÍMAK ZAPOMĚL
směna za clonu stejnou - punktum stejné konstrukce - určenou pro dálkoměry, jen s jiným závitem
-
jinak kdyby někdo tyhle clony objednával, tak bych se přidal
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních