Přejít na obsah


Fotka

Vývojnice na svitky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
114 odpovědí na toto téma

#1 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 23 květen 2007 - 21:25:59

V čem se prosím vás vyvolávají svitkové filmy? Já mám třeba spirálu s kuličkama, které by tam asi neměly vadit, ale zase se to bude blbě navíjet, ne? No a bude asi třeba použít nějakou redukci mezi ty kotouče, že? Jo a ten papír se z toho taky asi musí sundat, že.
  • 0

#2 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 23 květen 2007 - 21:47:18

Používám Jobo uni, svitek se do cívky nasouvá pohodlně, alespoň se mi to zdá - cívka kuličky nemá. Pro vyvovávání svitku se cívka trochu pootočí a vysune na rozměr svitku.

Před tím, než jsem poprvé vyvolávala, tak jsem natrénovala nasouvání na cívku na jednom prošlém svitku ( a mám ho pořád) Pokud dlouho nevyvolávám, tak potrénuju - sice to už asi není potřeba, ale mám to jako takový rituálek)

Papír odmotávám při současném nasouvání na cívku...někomu může připadat praktičtejší papír nejdřív odmotat, ale já mám strach, že svitek při té manipulaci nějak poškrábu.

Dokonce se na cívku dají namotat dva svitky...pokud máš exponováno stejně (obdobně) můžeš vyvolat dva svitky současně.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 květen 2007 - 21:52:22

V čem se prosím vás vyvolávají svitkové filmy? Já mám třeba spirálu s kuličkama, které by tam asi neměly vadit, ale zase se to bude blbě navíjet, ne? No a bude asi třeba použít nějakou redukci mezi ty kotouče, že? Jo a ten papír se z toho taky asi musí sundat, že.


Ty kuličky jsou u plastimatkových cívek. Někdo na ně nadává a jinému to nevadí. Záleží na tom, jak moc levé máš ruce...
A jde to i s nima!
Co se týče nastavení cívky na kinofilm/svitek, tak se dá jednoduše přestavit- top není problém.
Jinak máš na výběr plastimatky kvedlací (cca 30kč za kus), plastimatky překlápěcí (50-100kč), a Jobo, Kaiser apod (cena za jetou od 600kč). Budou ti tvrdit, že prostě Jobo je nej a Plastimatka naprostej sráč. Jak to ale dělali všeci lidi, když jobo nebylo???
  • 0

#4 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 23 květen 2007 - 21:57:23

ok díky :)
  • 0

#5 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 23 květen 2007 - 21:57:59

něchtěla jsem dělat Jobu reklamu, jenom že ho mám - bratránek má plastimatku a taky vvyvolává...a nezmínil se, že by bu něco teklo
  • 0

#6 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 květen 2007 - 22:09:36

Jo, to bych vlastne docela chtel vedet v cem je vyhoda toho joba nebo patrsona pred preklapecima plastimatkama (tusim ze ty kvedlaci nejsou Plastimat ale pouze Plastik). Ja mel JOBO tanky dva, stary, kvedlaci a bez litosti jsem se jich jako vseho kvedlacho zbavil...
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 květen 2007 - 22:18:58

Začínal sem kvedlací plastimatkou a vpoho! Měl sem 3 kusy a nic sem nepřelíval- jen přendával cívku (potmě logicky).
  • 0

#8 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 květen 2007 - 08:12:51

přechod z plastimatky na jobo pro mně představoval nový a krásný vobdobí ve zpracování mejch negativů. včera v noci jsem udělal čtyři svitky po dvou a nemam pocit, že bych nějak zvlášť komorničil - prostě rychlá akce, pohoda - nesrovnatelný se zakládacíma peripetyjema báj plastimat. běžně cpu dva svitky do jedný cívky za sebe, ne vždycky sou slepený ideálně rovně, ale vleze to tam na první pokus snad vždycky.
  • 0

#9 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 24 květen 2007 - 09:43:51

Jo, to bych vlastne docela chtel vedet v cem je vyhoda toho joba nebo patrsona pred preklapecima plastimatkama (tusim ze ty kvedlaci nejsou Plastimat ale pouze Plastik). Ja mel JOBO tanky dva, stary, kvedlaci a bez litosti jsem se jich jako vseho kvedlacho zbavil...

Rozdily vidim 2: plastimatka tece, tedy pri prvni lazni ne, ale u dalsi uz jo. Dale pak ze do civky z plastimatky nedam 2 svitky za sebou, resp. teoreticky pri ostrihnuti obou koncu by to slo, ale i tak asi bude konec trochu plandat. Civky maji kratsi drahu nez civky z joba.
Ale kdyz potrebuji volat 2 kina nebo 1 svitek, tak ho klidne do plastimatky strcim. Za ty prachy.
  • 0

#10 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 květen 2007 - 10:26:54

k plastimatkám: nemam pocit, že bych byl vysloveně nešikovnej, ale dostat film do plastimaťácký cívky bejval čas vod času docela porod. jednou až takovej, že sem ji rozšlapal ... 8) :) :lol:

vod tý doby mam jobo a klid. filmy zákládam i ve dvě ráno, nebo i lehce vopivenej, vovíněnej, vowhiskovanej, případně všechno dohromady a vždycky je tam na první pokus bez zbytečnýho matlání po emulzi, znásilňování a lámání celulojdu v pohodě dostanu. kolikrát je prostě i bez posunu pomocí palců jenom zasunu až na konec a je to - záležitost na dvě minuty ...
  • 0

#11 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 24 květen 2007 - 10:40:53

Rozdily vidim 2: plastimatka tece, tedy pri prvni lazni ne, ale u dalsi uz jo.


Na tohle existuje sikovnej trik - po priklopeni tanku, mekkou bilou plastovou cepicku uprostred poradne stisnes, aby se v tanku vytvoril podtlak a pak uz ani pri druhe lazni, at preklapis jak chces, plastimatka netece. :)

Ale jinak chapu, ze lepsi pohodli, jistota a klid pri nasouvani filmu do civky prijde vhod.
  • 0

#12 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 24 květen 2007 - 11:10:35


Rozdily vidim 2: plastimatka tece, tedy pri prvni lazni ne, ale u dalsi uz jo.


Na tohle existuje sikovnej trik - po priklopeni tanku, mekkou bilou plastovou cepicku uprostred poradne stisnes, aby se v tanku vytvoril podtlak a pak uz ani pri druhe lazni, at preklapis jak chces, plastimatka netece. :)

Ale jinak chapu, ze lepsi pohodli, jistota a klid pri nasouvani filmu do civky prijde vhod.

No to promacknuti samozrejme delam, ale moc to nepomaha. Kdyz srovnas jak moc se promackne vicko u tech novych jobatek, tak promacknuti vicka plastimatky je nula nula nic. Ale stejne volam v umyvadle, takze me to netrapi ze trochu tece. Zajimave, ze kdyz delam se starymi jobo (rada 2000), coz jsou designove vlastne prerostle plastimatky, se stejnym systemem zavirani, tak tam to netece.
  • 0

#13 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 24 květen 2007 - 11:23:04

Zajimave, ze kdyz delam se starymi jobo (rada 2000), coz jsou designove vlastne prerostle plastimatky, se stejnym systemem zavirani, tak tam to netece.


No je to v tech drobnych rozdilech. Ja mam nejaky dost verny polsky kopie tanku JOBO na pet filmu, asi presne tech o kterych mluvis a ty teda tecou fest.
  • 0

#14 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 24 květen 2007 - 12:42:28

Já mám jakýsi zřejmě vzácný typ amatérského originál JOBO tanku na pět kinofilmů a neteče vůbec, kromě toho jde do něj skvěle nasoukat kinofilm velmi rychle a bez jediného zadrhnutí, zatímco u Plastimatky se to vždycky ve 2/3 zaseklo a musel jsem s tím jezdit tam a zpět, abych to rozchodil. Ale že by mi Plastimatka nějak tekla, to si nepamatuju.
  • 0

#15 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 24 květen 2007 - 12:57:00

Já mám jakýsi zřejmě vzácný typ amatérského originál JOBO tanku na pět kinofilmů a neteče vůbec, kromě toho jde do něj skvěle nasoukat kinofilm velmi rychle a bez jediného zadrhnutí, zatímco u Plastimatky se to vždycky ve 2/3 zaseklo a musel jsem s tím jezdit tam a zpět, abych to rozchodil. Ale že by mi Plastimatka nějak tekla, to si nepamatuju.

Myslim, ze to neni az tak vzacny typ, ale predchudce stavajicich modelu. Jedna se o vyvojnice rad 1000 a 2000, sroubovaci vicko, bila krytka na vicku. Tisicovky jsou uzsi a maji mensi civky, ktere se vejdou i do plastimatky. Dvoutisicovky pak vetsi civky, potrebuji vice chemie (1 civka svitek potrebuje 700ml) a umoznuji krome kina a svitku volat i planfilmy 9x12 a 13x18. A existuji modely s ruznymi vyskami, ja mam napriklad vysoke na 3 civky svitku tj. celkem na 6 svitku.
  • 0

#16 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 24 květen 2007 - 14:44:24

Kouknu se doma na značení té mé roury. Je to buď na 5 kinofilmů, nebo na 3 cívky na svitek nad sebou. Na plný pecky to pobere 1250 ml vývojky. Víčko to má ale červený :)
Cívku z toho jsem zkoušel do Plastimatky, nevejde se tam, neb je větší. Do Plastimatky mi před lety někdo daroval jakousi cívku, do které se to strkalo mnohem lépe a je nápadně podobná tomu Jobu (ale je užší). Poznávací znamení: na krajích má vyříznutý kus, aby bylo možno prsty uvolnit zaseknutý film při namotávání do cívky (pokud by k tomu došlo, jakože nedojde).
  • 0

#17 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 24 květen 2007 - 15:47:43

se to tu nějak vyprofilovalo na plastimat X jobo... mi přijde trochu nespravedlivý vůči plastimatkám :) ale můžu upřímně říct, že se mi kinofilm strká mnohem líp do cívky od plastimatu, než do joba. od začátku do konce byl pro mě ten proces snazší, než jobo. svitek je asi něco jinýho, těsnost nádob taky, ale co se týče zakládání, s plastimatkou jsem spokojen.
  • 0

#18 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 květen 2007 - 17:09:47

já si prošel utrpením přes 2 věčně tekoucí plastimatky s filmem každou chvíli zapresovaným na půli cestě cívkou.
až jsem koupil kaisra,-
od té doby mám na tváři radostný úsměv, když lehce jedním prstem zakládám film a během 20ti vteřin zašroubovávám víčko 8)
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 květen 2007 - 17:24:40

Taky jsem měl hrozný problémy dostat kinofilm do plastimatky. Až jsem si někde přečetl, že je dobrý nedávat ho tam hned po převinutí do kazety, ale nechat film aspoň den v kazetě. Od tý doby naprosto bez problému. Svitek taky pohoda. No ale jinak mrcha teda teče, to zase jo.

p.s. To s tím kinofilmem platí pro zrcadlovky s manuálním přetáčením.
  • 0

#20 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 24 květen 2007 - 19:35:32

Reklama na Jobo asi Hypnogenovi moc nepomůže. Podle popisu je možné, že má úplně starý typ vývojnice s cívkou spojenou šroubem. V té se svitek vyvolat nedá. Musí mít delší šroub, mezi poloviny cívek vložit takový zubatý kroužek a nádoba musí být taky vyšší.
  • 0

#21 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 24 květen 2007 - 23:01:30

Ále jo. Chvíli jsem na to čuměl - vždycky jsem taky nechápal, proč je tam ten jeden prstýnek navíc - no a pak jsem ho přehodil tak, že prostor mezi cívkami se zvětšil.. když jsem to měřil, tak to vychází na cca 61 mm (což je doufám šířka svitku).

Mám sice ten starý typ (PLASTIK), ale viděl jsem 2 druhy a tenhle je ten vyšší. Takže ok.

Dneska jsem vyvolával 2x. Oba samozřejmě navinuté foťákem "naopak". První film jsem měl cca 3dny svinutý zpátky v kazetě a ten jsem navinul za minutu. Ten "čerstvý" byl už horší, ale kupodivu dneska jsem s tím nemusel nějak brutálně zápasit. Je to fakt hnus.. člověk zavřený potmě na hajzlu, zpocený od hlavy až k patě a ta mrcha se nepohne ani za nic... taky trochu přemýšlím o JOBO.. ale ty prachy :/
Navíc mě docela vyhovuje vyvolávat si filmy hezky po jednom. Teda zatím. Dost ještě experimentuju s vývojkama a ač se mi to ještě nestalo, tak bych nerad vytáhnul sérii (přinejhorším pěti) spálených nebo nedotáhlých filmů.
  • 0

#22 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 24 květen 2007 - 23:05:57

Jestli někdo chce, Jobo na jeden kinofilm se mi válí zbytečně doma, dělám už jen svitky... pětikilo?
  • 0

#23 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 25 květen 2007 - 11:17:22

s plastimatkou ztracim cas jen vyjimecne...mam JOBO na 1 kinofilm, plastimatka jen na svitky nebo 2 stejne kinofilmy focene za stejnych podminek...jinak ani omylem..trafil by mne z ni slak...jednou jsem namotaval 45min...s jobem za 1min...

za 500-1000 ty usetrene nervy stoji
  • 0

#24 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 25 květen 2007 - 11:55:39

Tak jako namotavat film 45 minut... To jako bez urazky uz neni problem v plastimatce :D
  • 0

#25 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 květen 2007 - 12:00:30

Já JOBO koupil z druhé ruky za 400 Kč, bylo jak nové a dokonce ještě v originální krabici...nevyskytuje se často, ale pravidelné sledování bazarů a inzerce jistě své plody časem přinese...
  • 0

#26 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 25 květen 2007 - 12:24:32

klidně i s urážkou :D můj rekord s tímhle zařízenim bude dost podobnej, pravda i poslední ...
  • 0

#27 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 25 květen 2007 - 12:45:47

Tak jako namotavat film 45 minut... To jako bez urazky uz neni problem v plastimatce :D


rvat tam dva svitky za sebou je fakt porod....prvni...neni problem...druhy...hnus, velebnosti
  • 0

#28 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 25 květen 2007 - 13:02:55

Tak já dělám je kinofilm tak tohle neocenním.

Nejšílenější zážitek s navinováním stejně nakonec měl můj kamarád. Stalo se to pro něj už takovou rutinou, že jednou prostě vešel do komory, zavřel oči, během chvíle namotal film do cívky (plastimatky) a když oči zase otevřel, tak zjistil, že zapomněl zhasnout :D
  • 0

#29 xlibor

xlibor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 květen 2007 - 21:42:22

Ja mam 2 plastimatky a nemam zadny problemy s navijenim kina, kdysi jako 13 lety kluk jsem fotil na svitky s Lubitelem a tehdy byly jen plastimatky a zas zadny problem, takze dat litran za Jobo sou pro me vyhozene prachy, kdyz na Aukru se da sehnat plastimatka za pajdu :D a splni mi stejnou sluzbu jak Jobo, to jen tak mimochodem.
  • 0

#30 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 květen 2007 - 22:46:12

Mám tedy Jobo i Plastimat a nikdy jsem neměl problém ani s jedním. Chce si to jen najít grif pro jednotlivé cívky. Pak jsou v obou filmy do pár sekund.
  • 0

#31 adam

adam

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 17

Publikováno 18 srpen 2008 - 17:35:52

Prosím poraďte. Jak dáváte do spirály plastimatky dva svitky za sebe, že se vám nepřekryjí, nedotýkají. Děkuji
  • 0

#32 Filip M

Filip M

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 srpen 2008 - 19:28:35

Plastimatku nemám, používám Kaiser. Ale bude to stejné, prostě dva svitky slepím do jedné dlouhé mrchy tou lepenkou co zbude po odtržení papíru.
  • 0

#33 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 19 srpen 2008 - 11:24:27

Já mám celkem 4 překlápěcí Plastimatky a z toho jedna má kuličky, dvě mají takové promačkávací perko a jedna jen drážku v čele cívky. Z počátku jsem byl opravdu nešťastný, když jsem se snažil nasoukat film do cívky. Do žádné jsem ho nedostal bez potíží :?: Tak jsem si objednal Kaisera a těšil se na bezproblémové zasouvání. Jenomže jsem mezitím přišel na způsob, jak správně zastřihnout okraje filmu a jak vlastně nasunout film do cívky, aby se nezadrhnul. Dopadlo to tak, že Kaiser leží někde ve skříni a já vesele používám ty zatracované Plastimaky! Jedna teče při druhé lázni, jedna při třetí lázni a dvě netečou vůbec a to ani nepromačkávám to bílé víčko. Výsledek je takový, že používám jen ty co netečou a točím cívky ze všech čtyř. Nemusím tak čekat na jejich dokonalé proschnutí. Voda v drážkách cívky - to je peklo v komoře :wink:
  • 0

#34 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 srpen 2008 - 19:11:18

nikdy som nedrzal v ruke nic ine ako moj bezgulickovy plastimat, vyvolal som cca 50 filmov (oba druhy) a nemozem si stazovat. ked volam do 8-10 minut tak to preklapam (jemnejsie) pri pc a obvykle to nestihne tiect, pro dlhsom volani temperujem tak mi je to jedno. zakladam pri 90% pokusoch ruchlo a na prvy sup .. aj ked si viem predstavit ze u joba to ide asi hladsie, zatial nemam dovod pre zmenu.
  • 0

#35 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 19 srpen 2008 - 20:29:11

Plastimatky jsou použitelné. Trochu mi kapou při vývojce a víc pak už při ustalovači. Dá se s tím žít... Nikdy jsem nic jiného neměl - snad jen ISOFOT - kvedlací, na svitkový film. Ta je ještě bez drážek, na špulce je pás umělé hmoty se zvlněným okrajem, ten se pak spolu s filmem namotává a zvlněný kraj zajišťuje mezírky místo drážek.
  • 0

#36 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 13 říjen 2008 - 20:31:13

Prosím poraďte. Jak dáváte do spirály plastimatky dva svitky za sebe, že se vám nepřekryjí, nedotýkají. Děkuji


Ale odpověď, jak dostat dva svitky za sebou konkrétně do plastimatky tady nepadla. Já to po mnoha pokusech vzdal a došel k závěru, že do plastimatky to prostě nejde.
  • 0

#37 adam

adam

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 17

Publikováno 13 říjen 2008 - 20:58:11

Tak jsem to zkoušel všelijak a dá se. Buď filmy slepit (jednou to vyšlo a jednou sem nemohl trefit přesnost, takže mi potom nešel ten druhý namotat) , nebo ten první dotočit až do konce a druhý nedotočit do spirály (nechat ho plandat venku) a opatrně zasunout do pixle. :oops:
  • 0

#38 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 červenec 2009 - 10:57:37

Ca 22 let mi plastimatka (překlápěcí, na dva kinofilmy nebo jeden svitek) ležela ve skříni. Včera jsem ji vytáhl. Samozřejmě jsem si zapomněl vzít do koupelny nůžky, takže jsem nemohl zastřihnou konec filmu. Ale do cívky vlezla krásně, vývojnice netekla. Třeba se to liší kus od kusu, ale ta moje prostě funguje. Je to model někdy z první poloviny osmdesátých.
  • 0

#39 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 16 červenec 2009 - 11:26:31

Používám Plastimatky (mám dvě, víc jsem nepotřeboval), tečou obě, ale to řeší hard, olem vývojnice omotaný, je mi to pak celkem ukradený.

Co se týká toho, jak jde nebo nejde film do závitu - prý je rozhodující materiál cívek, existuje verze s průhlednými cívkami a s bílími neprůhlednými. Ty bílé prý nefungujou. Nevím, já mám jen ty průhledné a problémy nemám ani u kina, ani u svitku. Chce to zastřihnout rohy filmu (a u kina se při zastřihávání netrefit do perforace, pak je to ještě horší) a cívky mít opravdu suché. A když se nááááhoudu film přesto kousne, tak pomůže proklepání s cívkou naplocho, třeba o vhodnou část těla.

Měl jsem kdysi takové cukání koupit Jobo (chtěl jsem si udělat radost a odložit "zbytečnou" dvojku do správných rukou) a když jsem si je tak u Škody prohlížel, tak jsem si pak naproti u Pazdery koupil tu druhou Plastimatku. Za pade.
  • 0

#40 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 červenec 2009 - 11:54:10

A já přišel na to, že svitky se nejlépe volají protahováním. Může se použít i hodně silná vývojka, a přesto nedochází snadno k převolání. Negativy jak při standu za pár minut. Tedy skoro, mluvím o běžných situacích.
  • 0

#41 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 16 červenec 2009 - 12:11:58

Musím se přiznat že mám novou JOBO a hoooodně jetou Plastimatku s mooooc jetejma cívkama a do tý plastimatky mi jde krásně svitek a na prd kino a jobo přesně obráceně.
  • 0

#42 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 16 červenec 2009 - 12:23:51

Já nevím, nějak se mi nepodařilo najít nic, co by dokázalo nahradit kvedlací Plastik. On totiž ten ven lezoucí trn umožňuje používat menší jednotky míchání než "jedno opatrné překlopení," čímž se dá dosáhnout divů (nedovedu si představit, že bych třeba Fomapan 200 nebo Ilford PanF+ udělal v něčem jiném). Mám jeden na kino, druhej na svitek a Plastimatka to jistí pro případ, že je moc filmů a nechce se mi sušit cívky.
U všech stačilo začistit drážky cívky jehlovým pilníkem (jemňoučkým hodinářským) a z kinofilmového Plastiku urazit pravou kuli.
  • 0

#43 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 16 červenec 2009 - 12:44:18

Zajímavý téma. Vytočen tečením dvou mých plastimatech, zakoupil jsem jobo 1520 jako ultimátní řešení.
Ejhle, svitek doň nešel nacpat, protože cívka byla moc široká (tak o 1-2mm víc, než by měla) a svitek "pada" do středu cívky. Někdy hned, jindy po namotání jednoho závitu. Ve dvou se nám to prostě nepodařilo rozjet. Navíc z cívky mám neuvěřitelně fórový pocit, za ty prachy si fakt dělají srandu, je to celý jako nějaký křivý vachrlatý zmetek. Nelíbí se mi ani výtokové otvory, které vedou "zpátky do sání", čili se zřejmě počítá výhradně s vypírací hadicí.
Nepoužité jobo mám v krabičce a až pojedu do béfota, pokusím se ho vrátit
:)
  • 0

#44 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 16 červenec 2009 - 12:46:46

Zajímavý téma. Vytočen tečením dvou mých plastimatech, zakoupil jsem jobo 1520 jako ultimátní řešení.
Ejhle, svitek doň nešel nacpat, protože cívka byla moc široká (tak o 1-2mm víc, než by měla) a svitek "pada" do středu cívky. Někdy hned, jindy po namotání jednoho závitu. Ve dvou se nám to prostě nepodařilo rozjet. Navíc z cívky mám neuvěřitelně fórový pocit, za ty prachy si fakt dělají srandu, je to celý jako nějaký křivý vachrlatý zmetek. Nelíbí se mi ani výtokové otvory, které vedou "zpátky do sání", čili se zřejmě počítá výhradně s vypírací hadicí.
Nepoužité jobo mám v krabičce a až pojedu do béfota, pokusím se ho vrátit
:cry:


Temní bohové tě ztrestali za zradu poctivé východní techniky - patří ti to :)
  • 0

#45 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 16 červenec 2009 - 13:01:48

s těma jobama mně nestrašte tyjo....
  • 0

#46 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 16 červenec 2009 - 13:02:02

:)
  • 0

#47 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 16 červenec 2009 - 13:09:18

Nekolik Plastimatek me rukama proslo... Nejdriv se clovek modlil, aby tam ten film dostal, strihla ruzky, foukal fenem, drzal si palce a stejne se to obcas seklo...
Nasledne pri volani byla snaha, aby mnozstvi vytecene vyvojky bylo co nejmensi...
Ted pouzivam Jobo rady 25xx, do leve ruky mokrou civku, do prave mokry film ci svitek a jde to jako vino!
Kazdemu co jeho jest a co mu vyhovuje, ale ja na Jobo nedam dopustit...

Bohousek
  • 0

#48 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 červenec 2009 - 13:23:14

A jesrtli vám ty plastimatky fakt tečou.... máte tam nasazenej ten poloprůhlednej těsnící kroužek....? Mě z ní neukápne ani kapka.
Cívky mám průhledné, s takovou tou cvakaturou na postupné zasouvání filmu pootáčením bočnic (jestli je to běžný systém, nevím). V pohodě i nezastřižený film. I kino jsem tam kdysi cpal.
Překvapila mě kvalita plastů, po skoro třiceti letech není znát degradace.
  • 0

#49 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 červenec 2009 - 13:47:55

Mám 4 plastimatky a asi šestkrát Jobo. Používám obojí dle nálady bez předsudků. Existují výborné plastimatky a Joba nahovno. A naopak. Plastimatky mi netečou, blbý cívky jsem rozmlátil, Jobo občas uchcává, ale co, tak buď použiju hadr, nebo to vyvolám ve dřez... Moc to řešíte...
  • 0

#50 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 červenec 2009 - 14:24:53

Jo taky mám Plastimatku, vživotě mi netrvalo dýl jak minutu tam film dostat. Zrovna včera, opiven, v 01:00 čtyři filmy, tedy druhá serie s mokrýma cívkama. Problém naprosto žádný. Jo teče, ale to je absencí těsnění, nějak ho odnes čas neznámo kam. Vyvolávám v umyvadle, tak ať si tečou, když chtěj. Jobo jsem měl půjčený, nějak nevím. To by bylo Plastimatek......
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních