Přejít na obsah

Fotka

knížky

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
463 odpovědí na toto téma

#451 oteccasu

oteccasu

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 2 521 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 658

Publikováno 9 leden 2019 - 12:13:31

Anička zkoušela kyanotypii na trika, ale po vyprání v místech ohybu se udělaly světlejší čáry. Zatím se ukazuje, že tento proces není  na 100% nepoužitelný.

Máme to zde:http://www.temnakomo...iko#entry460597

Jinak stačí zadat název Triko nahoře ve vyhledávači, téma zadat "fórum" a následně se Ti ukáže kde všude jsou slova trika obsažena.

Zde se toto téma nehodí.

• 0

#452 Evla

Evla

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 901 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 931

Publikováno 9 leden 2019 - 14:28:07

Dakujem:)
Prepac, nenapadlo mi hladat triko. Ja mam kyano aj na tricku, aj na rufilach, aj na bavlnenej koseli a ziadny problem. Vsetko periem na 40-ke
  • 0

#453 oteccasu

oteccasu

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 2 521 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 658

Publikováno 15 leden 2019 - 10:32:53

Rád by jsem vás upozornil na zajímavou knihu pojednávající o historii focení v Krkonoších. Autor pan Dvořák si dal tu práci a sesbíral fotografie s informacemi o autorech a chronologicky uspořádal do zajímavé knihy. Tato kniha byla vydána tiskem ve velmi omezeném množství a není určená k volnému prodeji. Zle ji však stáhnout na googlu na adrese:http://webserv.krnap...ove_krkonos.pdf
Jeden exemplář jsem dostal, tak jej přivezu na sraz.

• 0

#454 shovax

shovax

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 29 leden 2019 - 19:39:42

ahoj vsem,

vedu o prazdninach analogovy fotokrouzek na jednom tabore, a chtel bych poprosit o tip na vhodnou liteaturu pro uplne novacky, decka 15-18 let.

Potreboval bych nejakou strucnou knizku/prirucku co je to fotak, jak funguje, co je film, zaklady vyvolavani negativu, a pak zakldy prace ve fotkomore. Chci resit praxi a detaily, a ne ucit je uplne od zakladu, na to nemame uplne cas... Ovsem ocenim i zdroje online :) Jinak stejne budu potencialni knizku skenovat :)

• 0

#455 mojtech

mojtech

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
  • Locationbratislava
Reputace: 9

Publikováno 29 leden 2019 - 20:10:10

ahoj vsem,

vedu o prazdninach analogovy fotokrouzek na jednom tabore, a chtel bych poprosit o tip na vhodnou liteaturu pro uplne novacky, decka 15-18 let.
Potreboval bych nejakou strucnou knizku/prirucku co je to fotak, jak funguje, co je film, zaklady vyvolavani negativu, a pak zakldy prace ve fotkomore. Chci resit praxi a detaily, a ne ucit je uplne od zakladu, na to nemame uplne cas... Ovsem ocenim i zdroje online :) Jinak stejne budu potencialni knizku skenovat :)

za mna je to skvely titul: Černobílá fotografie od Jaroslava Kulhánka
Alebo v anglictine Ansel Adams The Camera
  • 0

#456 LuzJi

LuzJi

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 1 739 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 492

Publikováno 29 leden 2019 - 22:30:52

Když pro děti, tak vhodnou literaturou by byla kniha Rozhovory o fotografii - Erich Einhorn (1958). Mohl bys tam najít řadu námětů jak na to. Někdy jsou texty trochu úsměvné, ale co se praktických rad a postupů týče, není tam myslím s přihlédnutím na těch 60 let moc co měnit. např. https://antikvariat-...afii-1958-95717

Ještě jednodušší, ale kupodivu z praktického, technického hlediska také dobře psaná, je brožura Fotografování pro pionýry - Jaroslav Mrázek a Eduard Bureš (1951).  např. https://muj-antikvar...res-eduard-1951

• 0

#457 calon

calon

Nováček

• Předplatitel
  • 381 příspěvků(y)
Reputace: 188

Publikováno 30 leden 2019 - 05:01:38

Co Ondřej Neff a jeho Černobílé hodinky? Tam jsou i fotografické pohádky. Pamatuju si že jsem se u téhle knihy docela nasmál.
  • 0

#458 Luboszz

Luboszz

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 701 příspěvků(y)
Reputace: 106

Publikováno 30 leden 2019 - 06:48:57

Tu jsem si kupoval  někde v 94 roce jsou tam i rady,fígle který jsem v jiných fotografických knihách nenašel.On to celý započal Ludvík Souček po jeho smrti se toho ujal Neff.Jak říká sám Neff že je napsána kamarádským stylem,určitě vhodná pro děti.

Co Ondřej Neff a jeho Černobílé hodinky? Tam jsou i fotografické pohádky. Pamatuju si že jsem se u téhle knihy docela nasmál.

• 0

#459 salo

salo

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 708 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 111

Publikováno 1 únor 2019 - 23:56:41

Přátelé, pan Robert Shanebrook právě oznámil již několikátý dotisk své knihy Making Kodak Film. Podrobnosti naleznete jeho webu http://www.makingkod....com/index.html.
Uvažuji o zakoupení této publikace (2nd edition), byť cena i bez poštovného není nijak lidová. Ještě si nejsem jistý, jestli by ji zaslal i do ČR (v seznamu zemí v jeho ceníku uvedeni nejsme). Nicméně, kdyby se někdo chtěl přidat, ozvěte se. Ušetřili bychom alespoň na poštovném.
  • 0

#460 salo

salo

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 708 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 111

Publikováno 2 únor 2019 - 00:03:33

Tak jsem ji našel i na Fotoimpexu, leč za 162 Euro + poštovné. To se teda už vyplatí objednat přímo z USA, pokud teda není třeba ještě připočíst nějaké clo + DPH. Nevíte někdo jak je to u publikací - proclívají se a daní nebo nak to chodí?
  • 0

#461 keko

keko

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 2 420 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Alžbetin Dvor 130
Reputace: 709

Publikováno 2 únor 2019 - 00:50:57

Top:

https://www.knihyzae...?akcept=cookies

• 0

#462 shovax

shovax

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 2 únor 2019 - 10:59:02

Diky moc vsem za tipy :)

• 0

#463 iuliuzz

iuliuzz

Nováček

• Předplatitel
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationBítovany

Publikováno 17 duben 2019 - 12:26:03

kniha pro děti v cizím jazyce?;)

Knihy pro začátečníky se tu někde probíraly, velmi dobře si stojí A. Feininger - "Škola moderní fotografie", někdo si pochvaloval Windisch - Kisselbach, "Nová škola fotografie" pěkně o fotografii píše Ludvík Souček, ale to už je spíš trochu speciální; Kulhánek je dobré kompendium, ale řekl bych, že pro děti to není. Tomášek - "Vyvolávám a zvětšuji sám" a pak ještě taková malá modrá, co jsem zapomněl, jak se jmenuje..

• 0

#464 iuliuzz

iuliuzz

Nováček

• Předplatitel
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationBítovany

Publikováno 17 duben 2019 - 12:28:47

Ale vlastně jsem chtěl upozornit na knihu-rozhovor Josef Sudek "O sobě" od Torstu, objevila se v Levných knihách za cca poloviční cenu. Mám ale dojem, že ten rozhovor je obsažen i v knize "Josef Sudek v rozhovorech a vzpomínkách".

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních