Přejít na obsah


Fotka

knížky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
542 odpovědí na toto téma

#351 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 11 červen 2015 - 12:02:20

Monografie od Anny Farove je myslim povinnou knihou v knihovnicce vsech "Sudkomilu". Vytistena je prvotridne. Mohu jen doporucit.

Jeste kdybych mohl - velmi pekne je zpracovan taktez "katalog" k vystave The Legacy of a Deeper Vision v Ontariu.

http://www.bookdepos...k/9783777452913


  • 0

#352 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 11 červen 2015 - 19:25:14

Ahoj všem!

 

Tak jsem si dal tu práci a prošel jsem celé tohle vlákno, abych objevil nějaké to nové čtivo a podařilo se! Rozšířil jsem svůj už tak dlouhý Wunschzettel na Amazonu, něco jsem si poznamenal a pár knih z českých antikvariátů rovnou objednal. Všem díky za tipy!

 

Zároveň si ale musím postěžovat, že odkazy typu "Jeden odkaz" a "Druhý odkaz" bez zmínky názvu díla a autora vedoucí na dnes již neexistující stránku jsou absolutně k ničemu a od odkazujících to nebylo příliš chytré! Takže pro budoucnost navrhuji, abysme raději zkopírovali název a autora než hyperlink, když už není možné obojí, to se dá vždy vygooglovat...

 

A protože jsem z 99% odrostlý na zahraniční literatuře, dovoluji si trochu rozčeřit přehledné české vody svým seznamem. Nemyslím si totiž, že dnes by vycházely horší knihy než v minulosti, naopak! Problém je spíš to množství, které vychází a že se člověk musí probírat tunami balastu aby objevil to opravdu hodnotné a ani při veškeré snaze se mu to občas nepodaří... A někdy prostě musí čekat na tu pravou chvíli, až se hvězdy srovnají v té pravé konstelaci, a daná kniha objeví jeho místo aby objevil on ji...

 

Následuje subjektivní výběr toho nejlepšího z mé knihovničky (což je samozřejmě opět jen subjektivní výbět rozšířený o nějaké ty omyly, ne tak dobré kusy a knihy které třeba ještě na svou příležitost čekají až se k nim konečně dostanu, takže je zatím nemůžu s klidným svdomím doporučit)

 

S klidným svědomím můžu ale říct, že u žádného z následujících titulů nebudete litovat vynaložených peněz, pokud si sami uděláte aspoň zběžnou rešerši a dojdete k závěru, že daná kniha by mohla být aspoň trochu pro vás (tím myslím, že pokud jde nikdy nefotili s bleskem a ani nikdy nechcete, samozřejmě vám moc neřekne kniha Joe McNallyho... apod.)

 

Rozdělil jsem to do několika sekcí a knihy, které jsou podle mě obvzláště dobré a stojí za každý halíř nebo cent jsem zvýraznil:

 

 

O fotografii:

 

Image Makers, Image Takers (Anne-Celine Jaeger) - Rozhovory s významnými současnými fotografy rozělené podle žánru (art, dokument, móda a reklama, portrét, nová generace, kurátoři a galeristi, ředitelé agentur / editoři a vydavatelé, retouching a online kurátoři a vydavatelé). Odpovídají vždy na stejnou sadu otázek a jde se tam docela na dřeň věci. Jednoznačné doporučení pro každého.

 

The Nature of Photographs (Stephen Shore) - Útlá knížka, hodně fotek, málo textu, ale zde jeden obraz skutečně vydá za 1000 slov. Snaží se odkrýt podstatu fotografie na rovině fyzické, obrazové, mentální...

 

Approaching Photography (Paul Hill) - Další knížka která se snaží najít spíš podstatu věci místo řešení technických podružností... Narozdíl od předchozího titulu víc textu, pořád hodně obrázků.

 

Das Photo (Harald Mante) - podtitul Bildaufbau un Farbdesign - trochu jiná (a o to lepší) kniha o kompozici a barevné skladbě fotografie, s dobrými originálními fotkami. Kniha pro někoho, kdo má pocit, že jeho barevné fotky nejsou ještě tak dobré jak by mohly...

 

Photography: Cultural History (Mary Warner Marien) - Dobrá historie fotografie... Zjistíte, že stejně už všechno bylo vyfoceno někdy v 19. století a nic nemá cenu... :-)

 

Die hohe Schule der Fotografie (Andreas Feininger) - Možná trochu suchá, špatná reprodukce fotek, ale hutný text a pár euro.

 

Photography and the Art of Seeing (Freeman Patterson) - Jak otevřít své "vnitřní oko", cesta k osvícení snadno a rychle, pro každého, kdekoliv, kdykoliv... :-) 

 

Light, Gesture & Color (Jay Maisel) - To se musí vidět... geniální knížka na "coffee table", hlavně skvělé fotky doprovázené komentářem o jejich vzniku, s "tajnými tipy a triky". 

 

The Moment it Clicks (Joe McNally) - pro toho kdo to má rád s bleskem a už něco málo ví, aby rozuměl všemu tomu žargonu... Pak se dozvíte, jak vzniká který "look"... Pro začátečníky ale doporučuju spíš 101 na Strobist.com, pak se můžetevrhnout ma McNallyho.

 

Road to Seeing (Dan Winters) - Osobní zpověď fotografa... O jeho cestě fotografií, způsobu práce, myšlení... Čte se jedním dechem a když se do toho pustíte, těžko odložíte... Podrobnosti viz Google. 

 

The Photographers Eye (John Szarkowski) - Trochu podobná jako The Nature of Photographs od Stephena Shorea. J. Szarkowski byl jeden z nejvýznamnějších fotografických kurátorů, ředitel odd. fotografie na MoMA.

 

The Passionate Photographer (Steve Simon) - Další z knih, která řeší tvůrčí stránku věci a ne technikálie, určitě jedna z top 5. 

 

Direction & Quality of Light - Your key to better portrait photography anywhere (Neil van Niekerk) - první kniha pro každého kdo chce mít co dočinění s portrétem...

 

 

Fotografická díla:

 

The Last Resort (Martin Parr) - klasická fotokniha kontroverzního fotografa a člena Magnum. Pokud ho neznáte, zaručuju vám, že nic podobného jste ještě neviděli a dlouho neuvidíte... Martina Parra každopádně aspoň vygooglujte. 

 

Magnum Degrees - Výbor z díla členů známé agentury, co fotka to perla...

 

Magnum Stories - Rozhovory s fotografy Magnum o tom, jak zpracovávali nějaké konkrétní téma... Můžete se tak podívat "pod objektiv" těm nejlepším...

 

Magnum Contact Sheets - přiznám se že ještě nemám, ale chci a jednou určitě doplním, až třeba narazím na nějaký antikvariální kousek v dobrém stavu za dobrou cenu :-)

 

The Man, the Image, the World (Henri Cartier-Bresson) - klasik všech klasiků...

 

Europeans (také HCB) - ještě jednou, HCB není nikdy dost.

 

Brassaï - Paris - říká se, že pokud je HCB fotografem dne, Brassaï je fotograf noci... 

 

The Americans (Robert Frank) - asi nejznámější fotokniha ever... a ne nadarmo...

 

72 ore a Roma (Helmut Newton) - Helmut Newton uměl fotit i něco jiného než ženský... Tahle kniha navždy změnila můj pohled na "travel fotografii" :-) Je to collectors item, pokud někde objevíte za dobrou cenu, kupujte.

 

Minutes to Midnight (Trent Parke) - Skvělé a oroginální fotky mého oblíbeného fotografa... zjistíte, že totálně přepálit světla může být i k užitku věci :-)

 

The Suffering of Light (Alex Webb) - Jak to ten "šmejd" dělá??? Pokud jste dlouho neměli ten pocit, že jediné co zbývá je prodat veškerou svou výbavu a vyhodit negativy na smetiště...

 

 

Umění obecněji / mimo fotografii:

What Great Paintings Say - Je jen pro dobro věci občas z vod fotografie odbočit do sféry malby a starých mistrů... Pokud vás zajímá "co chtěl básník říci"...

 

Mastering Composition (Ian Roberts) - Téma komporice tentokrát z pohledu malíře, který je někdy trochu jiný než fotografův...

 

How to Look at a Painting (Francoise Barbe-Gall) - podobé jako What Great Paintings Say, ale meditativnější, emocionálnější, s častečně modernějšími obrazy...

 

Kunst der Farbe (Johannes Itten) - klasika, ein Muss pro každého, kdo chce něco vědět o barvě... 

 

Picture This - How Pirtures Work (Molly Bang) - Útlá knížečka, která pomocí jednoduchých schématických obrazů osvětluje, proč obrazy emocionálně působí tak jak působí...

 

 

Přeju hodně čtenářsko-fotografických zážitků!


  • 4

#353 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 11 červen 2015 - 20:16:43

Přemysl Koblic, fotograf, chemik. NTM, Praha 2014 Krásná kniha, kterou by neměl přehlédnout žádný z nás.


  • 0

#354 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 11 červen 2015 - 20:23:10

Přemysl Koblic, fotograf, chemik. NTM, Praha 2014 Krásná kniha, kterou by neměl přehlédnout žádný z nás.

Už ji mám na poště, tak jsem zvědav. :)


  • 0

#355 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 12 červen 2015 - 17:57:53

-jkcz- Díky za doporučení, ta kniha má ostatně pověst takže mne to v kvalitě díla jen utvrdilo. Docela by mne zajímalo kolik tahle záležitost původně stála....

 

-DavidCz- Krásný seznam, drtivou většinu neznám (zatím lovím hlavně ve starších především československých vodách) ale velkoformátových monografiií není nikdy dost  a tímto díky za přírůstky do Wunschzettelu


  • 0

#356 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 12 červen 2015 - 18:09:51

1990,-Kc
  • 0

#357 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 13 červen 2015 - 08:51:19

Jinak diky, tvuj prispevek me pripomnel, ze jsem ji uz dlouho nemel otevrenou. Porovnaval jsem reprodukce s tematickymi publikacemi od Torstu. V mnoha ohledech jsou prestisky odlisne, stejne fotografie se lisi jak barvou tak i kontrastem. Ve velke monografii jsou fotografie "tezsi", vice temne. Jsou tam take fotografie z cyklu, ktere samostatne zatim nevysly - Prochazky.., Vzpominky.. , Rothmayerka a dalsi.

A kdyby nahodou, o jedne volne bych vedel. Tak se kdyz tak ozvi. Cenu netusim.


  • 0

#358 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 24 srpen 2015 - 15:30:19

Pavel Scheufler: Praha 1848 - 1914

Mnohým z vás jistě známá, nicméně pro mě do minulého víkendu neznámá publikace, výborně mapující nejen různé stránky života v tehdejší Praze, ale hlavně fotografické ateliéry a nejvýznamnější osoby české fotografie působících v tom období. Krásná kniha, doporučuji. Mám původní vydání z r. 1984. Vydání z r. 2004 je údajně rozšířené o další fotografie a informace.

http://www.databazek...1848-1914-89584


  • 0

#359 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 1 říjen 2015 - 11:00:31

Vážení kolegové, upozorňuji na velmi zajímavou knihu " Mezi uměním a revolucí " Tina Modotti ( * 16.? 17.? 8.1896 - + 5.1.1942 ), roku 1921 ve svých 25 letech velká láska Edwarda Westona ( f64 )za společného pobytu v Mexiku, kdy ve svých 35 letech dosáhl na samý vrchol fotografické tvorby. S pozdravem "Starý Jezevec" Erik    


  • 1

#360 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 9 říjen 2015 - 07:49:42

Už jsem si v místní kníhovně zajednal! Uvidím, zda  zakoupit?! Pana Westona mám rád :-)


  • 0

#361 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 9 říjen 2015 - 08:24:36

Hedám fotografii, na které je americký vlak s  lokomotivou Big Boy a auto,stoupající vedle sebe sebe čelně k fotografovi. Myslím že na pozadí jsou hory, jinak to byla kamenitá poušť. Kdysi jsem jí viděl a teď jí nemohu najít


  • 0

#362 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 9 říjen 2015 - 08:34:59

myslíš Wyoming, 1954,  Elliotta Erwitta?


  • 3

#363 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 9 říjen 2015 - 10:18:20

Jiří Ty jsi bedna díky.


  • 0

#364 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 9 říjen 2015 - 10:36:41

ja ne bedna, to je  náhoda...  mnoho fotek od  génia E.E. patří mezi ty,  které se již  po prvním shlédnutí zapomenout nedají. 


  • 0

#365 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 9 říjen 2015 - 10:39:02

Můj  oblíbenec.

V Praze -  Leica  Gallery mají jeho několik knih - listoval jsem a slintal, před časem... Je to síla vidět to pohromadě. :mad:


  • 0

#366 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 15 říjen 2015 - 06:51:08

http://www.databazek...996-2014-264163


  • 0

#367 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 16 říjen 2015 - 09:24:09

Vážení kolegové, slábnoucí srdce radostí poskočilo a slepnoucí oko se zalilo slzičkou vzpomínky při pohledu na darovaný soubor několika titulů  odborné fotografické literatury v azbuce. Nejedná se o žádné komsomolské příručky. "Kinetika vyvolávacích procesů", "Fotochemie", "Mistrovství

ve fotografii", "Kompozice", "Fotožurnalistická praxe", či kolekce několika překladů z angličtiny od renomovaných autorů z vydavatelství MIR je i v dnešní době zdrojem cenných praktických rad z oblasti profesionální fotografické praxe. Některé tituly jejich původní majitel, renomovaný chemik, fotograf, držitel mnoha ocenění z fotografických salonů doma i v zahraničí, získával ze vzdálené ciziny nesmírně těžce. S pozdravem Vám všem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#368 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 16 říjen 2015 - 11:21:55

Též mé srdéčko bylo vyburcováno k opatrnému poskočení. Z pozůstalosti vzdálené příbuzné mi ostatní členové rodiny laskavě přenechali několik knih, mezi nimi Josef Sudek - Praha ( 1948), Jindřich Marco - Praha romantická ( 1948 ) , Masaryk ve fotografii ( 1938 ) a Beneš ve fotografii ( 1946 )

Toš tak, radujte se se mnou :-)


  • 2

#369 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 16 říjen 2015 - 15:23:34

No to je snad poprvé co lituju že nejsem z Prahy.
http://m.mlp.cz/cz/a...odej/?knihovna=
  • 1

#370 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 7 listopad 2015 - 17:57:59

Dana Kyndrová - Rusové

http://www.kant-book...usove-russians/

Nelze než vřele doporučit, minimálně k prohlédnutí v obchodě, knihovně, u kamaráda... Fotografickému regálu vaší domácí knihovničky jistě také nebude dělat ostudu :-)


Magnum Contact Sheets

http://www.amazon.de...n/dp/3829605501

Trochu starší záležitost, na kterou jsem měl zálusk už dlouho a teď se konečně dostal k tomu, abych ji obstaral a můžu tedy oficiálně doporučit - podívejte se těm nejlepším z nejlepších pod ruce, přes rameno na světelný pult a do hledáčku, jak vznikaly jejich slavné fotografie, jaké záběry zvolili těsně před a těsně po záběru, který nakonec vybrali jako finální. Přesvědčte se na vlastní oči, že i mistr tesař se někdy utne :-) Jinými slovy - focení je 50 % co vyfotíte a 50 % co ukážete :-)
  • 1

#371 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 18 listopad 2015 - 09:26:21

Už teď se těším na Ježíška a knihu Irvinga Penna, Beyond Beauty.

 

výstava

http://americanart.s...15/irving_penn/

 

kniha

http://yalepress.yal...n=9780300214901


  • 0

#372 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 22 prosinec 2015 - 14:32:57

Po kreativním světle se v začátku příštího roku objeví i kreativní barva ve fotografii. Sám se na vydání těším.

http://www.pohribny..../actual_cz.html

 

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#373 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 2 leden 2016 - 00:48:41

http://www.donbosco....eziani-vo-svete

 

krasna kniha momentalne za vybornu cenu


  • 0

#374 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 19 leden 2016 - 18:30:19

Přátelé,

skvělá kniha o "pouliční"  fotografii!  David Gibson - "Manuál pouličního fotografa" - vyd. Zoner Press, 2015.  Zapůjčil jsem v  knihovně, předevčírem už i objednal ! (na webu dobre-knihy měli aktuálně i slevu :-).

Zde je velmi čtivý text,  rozebráno z více úhlů - žádná  suchařina, portfolia mini několika autorů , kvalitní výběr  fotek, odkazy na weby kde to tím  žije!


  • 0

#375 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 19 leden 2016 - 18:31:18

P.S.

Pohrybný - viz výše a Manuál....   za jedno poštovné?


  • 0

#376 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 24 leden 2016 - 15:52:28

Náhodný nákup za 50,- Kč: Ostrovy v oblacích od Jiřího Havla.

Spousta nádherných fotografií horských masivů a přírody. Barevné mě až tak nezaujaly, ale černobílé snímky jsou vynikající. Doporučuji!


  • 0

#377 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 3 únor 2016 - 21:55:42

je-li libo Newtonovu knížečku se stolečkem:

http://www.kavkaartb...ton-s-sumo.html


  • 0

#378 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 3 únor 2016 - 22:08:05

je-li libo Newtonovu knížečku se stolečkem:
http://www.kavkaartb...ton-s-sumo.html

Snad az dodelam barak, muzu se poohlizet po takovych lahudkach :-D
  • 0

#379 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 5 únor 2016 - 05:23:11

No jo...za blbost se platí :mrgreen:


  • 0

#380 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 5 únor 2016 - 05:24:13

No jo...za blbost se platí :mrgreen:

mělo být k tomuto:

http://www.kavkaartb...ton-s-sumo.html


  • 0

#381 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 5 únor 2016 - 08:18:45

nahodou, pekny stolik.


  • 0

#382 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 7 únor 2016 - 15:09:22

Miloš Spurný, Českomoravská vysočina, Fotep 2015

http://fotep.cz/knih.../publikace.html

 

Pěkně zaznamenaná "nenápadná" krajina svérázného krajináře. Něco nafotil i z důvodů, které by mne vedly k nefocení. Krásná inspirace na hledání změn krajiny v čase....


  • 0

#383 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 7 únor 2016 - 17:00:50

Sou tam jiné fotografie než v Moravských krajinách?

 

Miloš Spurný, Českomoravská vysočina, Fotep 2015

http://fotep.cz/knih.../publikace.html

 

Pěkně zaznamenaná "nenápadná" krajina svérázného krajináře. Něco nafotil i z důvodů, které by mne vedly k nefocení. Krásná inspirace na hledání změn krajiny v čase....


  • 0

#384 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 7 únor 2016 - 17:26:10

 

Sou tam jiné fotografie než v Moravských krajinách?

 

Miloš Spurný, Českomoravská vysočina, Fotep 2015

http://fotep.cz/knih.../publikace.html

 

Pěkně zaznamenaná "nenápadná" krajina svérázného krajináře. Něco nafotil i z důvodů, které by mne vedly k nefocení. Krásná inspirace na hledání změn krajiny v čase....

 

Nedělal jsem přesnou statistiku, ale malá část fotek z Moravských krajin, kapitola "Českomoravská vrchovina", se opakuje. Nicméně tato kapitola má 23 fotek. V nové knížce je 98 fotek. Takže výrazná většina  "nových" ( asi 50-60 let:)).


  • 0

#385 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 8 únor 2016 - 05:34:25

Paráda. Díky.


  • 0

#386 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 9 únor 2016 - 20:25:53

katalog ke stažení:

http://beskydy.ochra...outeze-katalog/


  • 0

#387 Martin52

Martin52

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 0

Publikováno 16 květen 2016 - 13:37:44

Chtěl bych se informovat. Existuje nějaká dobrá kniha o klasickém, historickém zpracování fotografie (ambrotypie, pannotypie, ferrotypie)? Začal jsem se o tento typ zajímat a velmi rád bych si o tom něco početl.


  • 0

#388 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 2 červen 2016 - 15:41:01

Vážení kolegové, Česká optika*Srb a Štys*Praha, Dr. J.V. Staněk "S kamerou za zvěří našich lesů", vydala Česká grafická unie a.s. Praha, k Vánocům 1940. 340 s., 482 fotografií - výběr z 10 000 negativů autora. Na s 95/96 nádherní bratranci jezevci. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#389 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 3 červen 2016 - 04:23:05

Vážení kolegové, Česká optika*Srb a Štys*Praha, Dr. J.V. Staněk "S kamerou za zvěří našich lesů", vydala Česká grafická unie a.s. Praha, k Vánocům 1940. 340 s., 482 fotografií - výběr z 10 000 negativů autora. Na s 95/96 nádherní bratranci jezevci. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

Krásná kniha. Existuje ještě tato, ale tu zatím nemám:

http://img.mimishop....05/a2248835.jpg


  • 0

#390 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 13 červen 2016 - 09:04:00

Vážení kolegové, nová zajímavá kniha "The Book of Nature Photographie" , Heather Angel, člen Royal Photographic Society, vydavatel:  Erwin Peters, 1972. "Photo Motive Richtig" Dr. Ralph Weizsäcker, motiv-lexikon, vyd. Ohlert Berlin, 1960. "Fotografie", Kurt Dieter Soft, 1973, Grundlagen,Technik, Praxis. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#391 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 16 červen 2016 - 18:29:43

www.fotorenesance.cz - Karel Koutský

 

připravuje limitované vydání knihy Herberta Thiela Obrazy lesa

(kniha kdysi vyšla ve velmi malém nákladu u Lesů ČR a je asi nesehnatelná) - a tak nyní:

- limitovaná edice 300 číslovaných podepsaných kusů, v krabici

- velikost 24*27 cm

- rozšířené vydání oproti původnímu - 160 stran, z původníhoi vyřazena 1 fotka (nahrazena podobnou), přidáno 28 fotek

- 152 černobílých fotografií čtyřbarevným tiskem

- předmluva p. P. Helbicha (Sudkův "učmuč")

 

ale bez veršů p. Skácela (nechtěli ani obejít ani řešit autorská práva)

cena 1500,-

 

dle sdělení p. Koutského knihy budou vytištěny cca za měsíc - takže možno objednávat na karel.koutsky@volny.cz

 

(fotky p. Thiela např. viz kniha Mionší)

 

Víc nevím...

Tak tohle mi nějak nedopadlo - pan Koutský se už neoozval... já taky ne... kniha vyšla ... u Škody https://www.fotoskod...el-obrazy-lesa/

za 2290,-... tak do toho nejdu...

dostatečnou náplastí je mi náhodně sehnané první vydání v královéhradeckém antikvariátu za necelé 4 stovky... jako nové...dnes dorazilo


  • 0

#392 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 16 červen 2016 - 18:34:53

Anna Fárová - Dvě tváře.

Dlouho jsem váhal, pak nesehnal.... vyšlo druhé vydání... .

https://www.levneuce...-9788072155163/

 

"jen" je toho méně o "A pásly by se tam ovce"

https://www.levneuce...by-se-tam-ovce/

 

... takže radost trochu zkalená...


  • 0

#393 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 18 červen 2016 - 08:01:19

Vážení kolegové, pošťačka Gertruda von Reich úspěšně dorazila se spěšnou zásilkou: Herbert Keppler: Das Asahi Pentax Buch, DSB Dv. Wolf Steuche, Stuttgart, 1968 ( Asahiflex 1 rok 1951 až Pentax Spotmatic rok 1967, 352 stran, tabulky hloubek ostrosti objektivů Takumar atd. Theo Kisselbach: Dunkel Kammer Hanbuch, Heering-Verlag, 1965, 214 stran. Peter Fischer-Piel: Das Zonensytem in der Schwarzweiss und Farbfotografie, IKOO Berlin Buchverlag, 1986, 142 stran. Peter Fischer-Piel: Das Zonen system, Teil 2: Neue Aspekte zu Theorie und Praxis, IKOO Berlin Buchverlag 1990, 142 stran. Verstell-Techniken Bei Grossformat Kameras, Verlag Photo Technik International, München, Alfons Vogl GmbH. 57 stran, Scheinflugova podmínka, CIC objektivů a všechny výrobci VF s tabulkami do modelu Linhof Kardan GT. Na dlouhé zimní večery v temnotě. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#394 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 21 červen 2016 - 19:33:52

https://www.npu.cz/c...ove-pece-1-2016


  • 0

#395 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 28 červen 2016 - 11:42:51

The Intimate World of Josef Sudek

"Katalog" k vystave v Kanade a ve Francii

https://www.gallery....sef-sudek-10833

http://www.bookdepos...k/9788874397358

 

Nadherna publikace na paradnim papiru s vysokou gramazi. Rada fotografii, na ktere jsem zatim nenarazil v jinych publikacich. Zahrnuje napr. i puridla (Sudek+Rottmayer) ale i dalsi  vlastni Sudkovy adjustace. Ukazky variant fotografii s ruznym kontrastem, ci ruzne barevne tonovane. Otisteny jsou take fotografie dalsich autoru - Ruzicka, Funke, Viskovsky, Svoboda, atd... V textove casti, v ramci vytvoreni obrazu o dobe a vychodiscich treba i dila Jakuba Schikanedera.

Dalsi pekna zalezitost do knihovnicky "sudkomila", vrele doporucuju.

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 1

#396 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 28 červen 2016 - 13:36:04

Vážení kolegové, oschlé oko Jezevcovo silně rozzáří dvě rarity z vídeňského polesí: Venus International Vol. I, Stuttgart, OKart, Ehapa 1970, 277 stran a Venus International Vol. II, Stuttgart, OKart, Ehapa 1971, 276 stran spoře oděných nádherných "jezevčic" od renomovaných světových fotografů do parné letní noci.... S pozdravem: "Starý Jezevec" Slanej Vrch


  • 0

#397 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 14 červenec 2016 - 09:28:25

Vážení kolegové, data třináctého, třináct obsahově výživných knih od našich přátel - Azbuků - do laboratorní příruční knihovničky. Technologie přípravy foto emulzí do trpce očekávaných, blížících se temných časů foto-bídy a všeobecného foto-nedostatku. Bílky z vajec křepelčích na formát 8mm / 16mm, slepičí na formát 35mm, kachní na formát 120 a pštrosí na formát 9x12/ 4x5" a větší. V zemi, kde dnes bylo již včera, byly vydávány obdivuhodné tituly za neméně obdivuhodné prodejní ceny. Ideální prevence proti kornatění a nevratné fosilisaci šedé tkáně mozkové. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#398 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 5 srpen 2016 - 06:43:47

Vážení kolegové, zajímavý příspěvek do odborné knihovničky pochází od Güntera Richtera: Canon F-1, Heering-Verlag GmbH, München, 360 stran vydání 4. - 6., z roku 1977. Na rozdíl od prvního vydání knihy z roku 1975, která zahrnuje objektivy řady Canon FL, obsahuje podrobné údaje o přístroji, objektivech nové řady Canon FD S.S.C. -  Chromring, včetně doposud doslova legendární trojice Canon S.S.C. AL f = 1.4 / 24mm, f = 1.2 / 55mm a f = 1.2 / 85mm. 

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#399 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 15 srpen 2016 - 17:49:37

Krajiny srdce - Cílek a spol.

 

http://www.novelaboh...jiny-srdce.html

 

plus:

= souhrnné vydání inspirativních článků jednotlivých přispěvatelů na dané téma v časopisu Veronica (většinou Morava a Čechy)

= řada pěkných černobílých krajinářských fotek (Heckel, Spurný, Reichmann, Janda, Prokůpek, Ptáček atd.)

 

mínus:

= brožované vydání

= poněkud mizerná kvalita tisku fotek

= přestože to vyšlo letos, sehnal jsem to až na třetí pokus


  • 0

#400 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 30 srpen 2016 - 09:49:19

Vážení kolegové, náhodně se mi dostala do rukou velmi zajímavá kniha s názvem "Bildmässige Leica-Photos durch Tontrennung nach dem Person-Verfahren", jejímž autorem je Alfred Person. Byla vydána u Bechholda, Frankfurt-M. roku 1935, má rozsah 84 stran a obsahuje 40 B&W fotografií autora. Právě roku 1935 se uskutečnil Francouzský photo salon, podporovaný částečně firmou Ernst Leitz Wetzlar, která podporovala i práci Dr.Paula Wolfa a Alfreda Persona. Navázala tím na slavnější foto show Dr.Wolffa z roku 1933 s názvem "Meine Erfahrungen mit der Leica", který se stal doslova mezníkem v prezentaci fotografických možností přístroje malého formátu. Obří zvětšeniny v nadživotní velikosti dokonale a technicky brilantně přesvědčily o všech možnostech, které práce s přístrojem mna formát 35mm umožňuje co do hloubky ostrosti snímků, dosud limitované technikou středního a velkého formátu. Alfred Person přispěl významným způsobem k technice zpracování fotografického materiálu v podmínkách vysokého kontrastu fotografované scény. Formát knihy 27,7 x 23,5 cm poskytuje brilantní černobílé fotografie. I po letech dokonalé !

S pozdravem "Starý Jezevec" Erik


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních