Přejít na obsah


Fotka

Olympus OM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
908 odpovědí na toto téma

#601 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 23 květen 2013 - 22:47:27

tak zase ja :D

Asi sem to OMko totalne zabil ... co se stalo? Dal sem novej film (tak aby jazycek necumel skrz), vyfotil 6 snimku a kdyz sem chtel vyfotit sedmej .. tak nic ... natahnul sem (jednim svungem pekne zlehka) a misto kukacky se nedelo vubec nic. Osvedcene postupy na B, baterry check, nove baterky i "packa" zespoda kde je MD vse bezuspesne :(. Dobra, film ven. Zmackl jsem "R", vymotal ven film a jenze ouha, R nevyskocilo pri dovreni dvirek zpatky. Koukal jsem pod spodni kryt, zda se tam neco hejbe a vypada to, ze se mi sekla zaverka :(
  • 0

#602 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 24 květen 2013 - 06:36:29

Hm.. to chce fakt německýho doktora... ale davej si pozor aby ti neuvalil pracky, za to co si proved OMku :-)
  • 0

#603 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 24 květen 2013 - 11:49:32

Kámo ty tomu tělu dáváš strašný kapky! Co jsi to tuhle psal? Deset filmů za noc? Jako je to profi mašina, ale už s jistou nezanedbatelnou minulostí. Víš, kdy bylo naposled v servisu? Se nediv, že se mu nechce šlapat...
  • 0

#604 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 24 květen 2013 - 11:51:58

10 filmů za noc by jako měla být dávka, co foťák odrovná? :shock:
  • 1

#605 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 24 květen 2013 - 12:53:13

Kámo ty tomu tělu dáváš strašný kapky! Co jsi to tuhle psal? Deset filmů za noc? Jako je to profi mašina, ale už s jistou nezanedbatelnou minulostí. Víš, kdy bylo naposled v servisu? Se nediv, že se mu nechce šlapat...


ehmmm.... tohle se mi ani nechce komentovat :-D když už bych komentoval, řekl bych něco nemístného o nových o starých kolech apod.... :-)
  • 0

#606 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 24 květen 2013 - 15:46:25

Podle toho co od Bimbáka čtu a slýchávám nemám pocit, že to udělal jednou, ale že ten foťák prostě tímhle tempem jede imrvére... Čili ne, nemyslím si, že OMka jsou na 10 filmů a pak do koše! Na druhou stranu, přiznejte se, kdo z vás by si koupil tělo vyřazený řekněme z ČTK?

@ jirin_ol: Jen se pochlub, ať se taky zasmějeme ;)
  • 0

#607 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 24 květen 2013 - 16:41:00

Když má někdo finance na to aby mohl fotit a vyvolávat 10 filmů za noc, tak si může dovolit i pár náhradních těl do zásoby, nebo Bimbáku týden nefoť a z ušetřených financí za materiál máš na nové tělo :smile:
  • 0

#608 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 24 květen 2013 - 16:46:50

chlapi vy jste ale statistici a analytici, nechcete jít rovnou do prognostického ústavu? :mrgreen:
  • 0

#609 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 24 květen 2013 - 22:33:02

jako obvykle Bimbak delal z komara vemblouda. Zavada objevena, neskutecna banalita ktery sem si vsiml po hodinovym zkoumani spodku 2sp a ty mrtvolky :D ... Existuje na netu nejakej troubleshooting guide pro tenhle system? Jenom pri hledani ty fotky spodku sem se procetl nekolikera debatama na tema "ne-cokoliv tak jak ma, nebo vubec". Nasledne zpetne jsem se dohledal existujici debaty na tuhle problematiku. Jen s tim, ze ja sem to trefil v okamzik, kterej jeste nikdo nepopsal na netu. Proste a jednoduse: vzhuru nohama celem k sobe, vpravo nahore plochej sroub co drzi pruzinu+packu, packa proskocila diky vuli "na druhou stranu za zarazku", srubovakem zamacknul zpatky, dotahl sroubek (ne moc, ne malo) a hotovo :D Vubec netusim co sem to udelal a vychazel jsem jen z nejaky fotky co sem nasel. Jeden blbej povolenej sroub ... a tolik schyzy :D ...
  • 0

#610 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 14 červen 2013 - 17:08:07

http://www.temnakomo.../325-zada-k-om/

kuju predem jestli nekdo ma :) ...
  • 0

#611 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 16 červen 2013 - 20:27:52

http://www.ebay.co.u...=item2c6fc413a2

Kdo se prida? :D
  • 0

#612 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 17 červen 2013 - 10:54:39

http://www.ebay.co.u...=item2c6fc413a2

Kdo se prida? :D

To je ňáká hračka ? :-)
  • 0

#613 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 červen 2013 - 12:58:09

Přívěšky na klíče
  • 0

#614 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 17 červen 2013 - 14:15:41

Ach ta moje angličtina :P
  • 0

#615 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 17 červen 2013 - 20:30:21

tak jsem si dnes udela radost a koupil za dolar knihu od Barbry London -A short course in Olympus photography,krasa a jeste tri dalsi.
Vyzkousel jsem svoji OM1 a vse v poradku,uz by jsem mel s tim shanenim krasnych veci prestat.
  • 0

#616 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 19 červen 2013 - 07:56:35

Mate nekdo ty originalni "kalkulatory" co se davaly k T1 PC? Rad bych se na to kouknul a opsal si par hodnot ... je jedno jestli k T10 nebo k T28 ... nemam ani jedny :D
  • 0

#617 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 19 červen 2013 - 08:52:16

http://olympus.demen...togroup/t10.htm
pdf návod strana 14?
  • 0

#618 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 19 červen 2013 - 15:04:33

@ Bimbak: tak že zrovna Ty si to nevygůglíš, to by mě fakt nenapadlo :P I když teda bleskat s OMkem mi přijde srovnatelné asi jako bleskat s Leicou...
  • 0

#619 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 19 červen 2013 - 15:22:41

@ MarV: kolonoskop na Leice jsem teda ještě neviděl ...
  • 0

#620 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 19 červen 2013 - 16:50:44

Jiri, zajimave ... sice bych preferoval ocumovani "v realu" (jelikoz se ta sranda nejak hejbe a co se hejbe, to se lip naucim) ... no pripomelo mi to, ze se musim poradne podivat na vyuziti MFU ... diky ...

Marve, az mi reknes jak fotit potvory v akvarku (kde je vetsinou sero) bez blesku a abych sem z toho nemel rozmazanou caru, nebudu potrebovat blesk ... povidej, nauc me to! ...

btw: nevite jestli ma battery pack v sobe nejakou ridici elektroniku? ... nebo to sou proste jen naskladany clanky za sebou?
  • 0

#621 smrky

smrky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 30 červenec 2013 - 13:37:03

Ahojte,
zkouseli jste nekdy nekdo rozdelat Olyho OM 4? Jak slozite je sundat ten vrchni dil?

Dnes jsem si domu prinesl pomerne levne obdrzeny kousek a vse funguje ok, jen Spot tlacitko reaguje tak nejak jak se mu zachce az na x-ty pokus (nebo napoprve, kdyz se zmackne ve spravnem miste). Protoze uz jsem mel rozdelaneho trebo OM 10, rikam si, ze bych se tomu podival na zoubek, ale sundat vrsek z OM 4 bude asi precijen trosku slozitejsi... Diky za rady!
  • 0

#622 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 30 červenec 2013 - 13:54:42

doporučuju pročíst:
http://photo.net/oly...ra-forum/00birM
repair manual pro OM-4 najdeš tady: http://benoit.suaude...flexes/olympus/
  • 1

#623 smrky

smrky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 30 červenec 2013 - 14:18:28

Cetl jsem, repair manual jsem nasel jen v mensim rozliseni, takze za link dekuji. Nicmene stejne bych byl rad, kdyby mel nekdo nejakou osobni zkusenost. Zatim jsem se vsude docetl, ze "OM 4 neotevirat", ale to samozrejme psali vzdy servisaci :) Nechce se mi verit, ze na webu nikde nejsou fotky, ani zkusenosti s rozborkou - vzdyt je to pomerne dosti popularni fotak...
  • 0

#624 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 5 srpen 2013 - 23:37:37

Mít ty prachy:-(

http://www.ebay.com/...=item4abff14b1d
  • 0

#625 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 6 srpen 2013 - 02:57:29

...tak si raději pořídím OM-3, Zuiko 21/2 a ještě mi zbyde na hromadu filmu...
  • 1

#626 rumpal

rumpal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
  • LocationDubné - The city of Šlágr TV:)
Reputace: 1

Publikováno 6 srpen 2013 - 19:17:22

Mít ty prachy:-(

http://www.ebay.com/...=item4abff14b1d


Ja voll, jeden ze čtyř tisíc vyrobených....
  • 0

#627 rumpal

rumpal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
  • LocationDubné - The city of Šlágr TV:)
Reputace: 1

Publikováno 15 srpen 2013 - 06:42:04

Zdar óemkáři a óemkářky,
potřeboval bych poradit ohledně OM4Ti. Pořídil jsem toto tělo, ale mám obavu, že nefungují korekce EV. Mám za to, že by se měl v auto módu (priorita clony) upravovat expoziční čas dle nastavené korekce (prodlužovat, resp. zkracovat). Když ale koukám do hledáčku velikosti televizoru :mrgreen: , namáčknu spoušť, abych aktivoval měření, tak při otáčení kruhovým voličem EV korekcí nedochází k změně expozičního času, tak jak je zobrazován v hledáčku. Přitom když otočím voličem a měním ISO, tak ke změně dochází hned, takže si myslím, že je někde chyba. Máte s tím někdo zkušenost? Budu rád za každou "sofistikovanou" radu. Díky
  • 0

#628 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 085 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 15 srpen 2013 - 07:15:07

Jak to mám já.
Když pohnu voličem EV korekcí za účelem změny ISO, tedy s nadzvednutým kroužkem, tak se na stupnici nic nemění. Když otáčím přímo jen voličem bez nadzvednutí kroužku, pak se přímo posunuje stupnice v hledáčku. V obou případech se ale objeví znaménko +-, dokud není kroužek na základním místě, tedy čárka na čárce.

Zkušenosti s případnou opravou ale nemám žádné.
  • 0

#629 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 15 srpen 2013 - 07:19:17

viz manuál, strana 17
http://www.cameraman...s_om-4_ti-1.pdf
  • 0

#630 rumpal

rumpal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
  • LocationDubné - The city of Šlágr TV:)
Reputace: 1

Publikováno 15 srpen 2013 - 07:55:19

Jak to mám já.
Když pohnu voličem EV korekcí za účelem změny ISO, tedy s nadzvednutým kroužkem, tak se na stupnici nic nemění. Když otáčím přímo jen voličem bez nadzvednutí kroužku, pak se přímo posunuje stupnice v hledáčku. V obou případech se ale objeví znaménko +-, dokud není kroužek na základním místě, tedy čárka na čárce.

Zkušenosti s případnou opravou ale nemám žádné.

Tak u mě je to právě obráceně, tedy když nadzvednu kroužek a měním ISO, tak se stupnice hned mění, ale když bez nadzvednutí otáčím voličem, tak ke změně na stupnici nedochází. Navíc v hledáčku svítí znaménko +- i při základní poloze (čárka na čárce).
Chlapi díky za rady.
  • 0

#631 rumpal

rumpal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
  • LocationDubné - The city of Šlágr TV:)
Reputace: 1

Publikováno 19 srpen 2013 - 14:22:01

Zdar óemkáři a óemkářky,
potřeboval bych poradit ohledně OM4Ti. Pořídil jsem toto tělo, ale mám obavu, že nefungují korekce EV. Mám za to, že by se měl v auto módu (priorita clony) upravovat expoziční čas dle nastavené korekce (prodlužovat, resp. zkracovat). Když ale koukám do hledáčku velikosti televizoru :mrgreen: , namáčknu spoušť, abych aktivoval měření, tak při otáčení kruhovým voličem EV korekcí nedochází k změně expozičního času, tak jak je zobrazován v hledáčku. Přitom když otočím voličem a měním ISO, tak ke změně dochází hned, takže si myslím, že je někde chyba. Máte s tím někdo zkušenost? Budu rád za každou "sofistikovanou" radu. Díky


Tak závada objevena - laicky řečeno - vypadá to na utržený trn, do kterého zabírá kruhový volič při změně EV. Jdu hledat opraváře v CZ (kdyby někdo věděl o někom šikovným, co tohle umí opravit),páč Hamburk beru až když nebude zbytí. Díky za rady.
  • 0

#632 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 19 srpen 2013 - 14:35:44

toto by mohl zvládnout i p.Maštalíř u fotoškody, či p.Krátký /3Kfoto - resp. mít na to díly
  • 0

#633 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 19 srpen 2013 - 15:13:06

jdu si nasypat tatrovku popelu na hlavu ...

Volal jsem panu Timman (mmj: 30 let u Olympusu, osobne skolen panem Maitani), popsal sem mu zavadu a vite v cem byl problem? Protahoval sem film skrz duznu a to nemam. Ze prej v Olympusu nad tim nepremejsleli, ze by tohle nekdo udelal :D da se to upravit nejak no ... bohuzel fototechnicka nemcina mi jeste do sbirky chybi, takze nemuzu rict jak ... jo a jeste rikal, ze kvuli nejaky duzne, nad kterou taky nepremejsleli, zrcatko vyhazuje nahoru prach a ten se pak hezky dostane nahoru

Jinak kompletni vycisteni (rozebrani, slozeni) a serizeni vseho co se seridit da, 115 Euro + Merkelovny (coz se ale neplati pri oprave na export), chybejici MD cap ma za 5 euro :) ... to neni takova darda za odbornej servis ... (cekal sem cca 200) ... no, co by clovek kvuli lasce neudelal, ze :D ...


Bimbaku, podařilo se ti už zajet za p. Timmannem? Ptám se jenom proto, jestli můžu počítat s tou krytkou na MD slot a krytkou bajonetu (tělo). Předem díky za info.
  • 0

#634 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 10 září 2013 - 11:33:10

Mám možnost získat OM4 bez Back door (zadních dvířek). Jde mi o to, jestli jde použít Back door s OM2 na OM4?
Děkuji za odpovědi.
  • 0

#635 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 10 září 2013 - 11:38:17

No ja mám takový pocit, že jsem zadní dvířka u svých OMek přehazoval, pač jsem (asi) chtěl hezčí u toho co víc používám. Kouknu se na to a když tak dám vědět. Mám OM-1n, OM-2SP a OM-4, takže to bude jen pro tyto modely
  • 0

#636 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 10 září 2013 - 11:45:58

mezi 1 a 4 určitě záměnu nelze, jestli 2 a 4, nevím a dnes ani nevyzkouším.
  • 0

#637 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 10 září 2013 - 18:16:17

Takže na OM-4 jsem nandal, zaklapl, otevřel a sundal dvířka z OM-1n a taky z OM-2SP bez jakýchkoliv problému. Konstrukce mechanismu posuvného čepu byla u všech tří stejná. V místě kde dvířka tlačí na kazetku jsme vypozoroval rozdíly v konstrukci, v podstatě jsem zaznamenal dva typy. Přiřadit je přesně nemůžu, protože jsem to fakt už v minulosti prohazoval, ty škaredý oškrábaný jsem hodil na OM-2SP, kterou nepoužívám.
  • 0

#638 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 10 září 2013 - 18:39:53

Moc děkuji za pomoc. Takže do té OM4 asi půjdu.
  • 0

#639 AidamS

AidamS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 233 příspěvků(y)
  • LocationBroumovsko
Reputace: 56

Publikováno 10 září 2013 - 19:06:41

dvířka z OM4 mohu přenechat. Sou teda dost odřený.
Mam tělo na díly. Odečla závěrka(plátýnko).

Byl to skvělej foták :cry:
  • 0

#640 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 085 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 18 září 2013 - 10:48:50

Povedlo se mi ztratit krytku na samospoušti u OM-4Ti. Ne že by to ovlivnilo funkci, ale je to tam teď odhalené pro nečistoty a už jsem si do toho i nějak drbnul a nechtěně nastavil samospoušť - a koukal jak vejr co že se to děje, že to nefotí..
Nemáte někdo nějaký tip co s tím ? Dá se krytka někde sehnat nebo něčím nahradit ?
Ď

Asi jsem to měl dát do vlákna OM, ale už se stalo.

Tento příspěvek byl upraven od ToFF: 18 září 2013 - 17:17:58
6e seš to ty, tak jsem si dal tu práci :-)

  • 0

#641 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 21 březen 2014 - 15:50:26

jak je mozny, ze sem tohle tema nasel az uplne vespod? ... bud A) na ty fotaky uz cumite leda ve vitrine, nebo B ) se proste neserou :-D ...

 

A mam dotazy... smutne koukam :-) 

Pouzil nekdo matnice, ktery "blbnou mereni" (1-5 az 1-7, 1-11, 1-12), na 2Sp-3-4? Jsem trochu mimo z toho, co o tom kde kdo pise ... co teda ukazuje displej? Pouziva nekdo tyhle "extremne svetly" matnice pri kazdodenim provozu?

Je tu nekdo kdo ma zkusenost s Beattie Intenscreen matnicema?

Jaka je sance ulovit 2-13? Teticka elgooga porad tvrdi, ze vykuchat OM-PC/OM-40 da prave takovou matnici (jenze cenove uz i ty tyhle fotaky jsou jinde)...


  • 0

#642 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 24 březen 2014 - 07:27:57

Věcný dotaz:   setkali jste se  někdo  s  úkazem  blbnutí závěrky  na  OM-4  /  OM40/  OM4Ti: 

v režimu  expoziční automatiky s prioritou  clony (A)  po stisku spouště  závěrka  otevře,  ale  nezavře  (až  po  přepnutí  voliče časů  na manuální 1/30 nebo  "B",   nebo přepnutí  voliče  A/M/batt.check  do polohy  "battery check."  uzavře.

Nedělá to pravidelně,   naopak,    nepravidelně,   cca  3-6x  během  plného kinofilmu....


  • 0

#643 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 březen 2014 - 09:04:28

Co obligátní slabá baterka? 


  • 0

#644 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 24 březen 2014 - 09:28:26

Co obligátní slabá baterka? 

mohu vyloučit,  včetně  nečistoty na kontaktech a víčku (závitech) kastlíku.

Nyní jsem našel možnou odpověď na fixya = "dirty shutter magnets". 

OM-4Ti,  na kterém se  nyní toto projevuje,  je  exemplář "nedotčený" používáním.


  • 0

#645 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 085 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 24 březen 2014 - 10:16:37

Buď je to tedy exemplář dotčený věkem a nebo se tento exemplář cítí dotčený a projevuje takto svou nespokojenost s nedotčeným používáním.

 

 

Na mé 4Ti jsem přišel o krytku samospouště. Ne že by to bez ní nebylo funkční, ale občas si teď omylem posunu páčku té spouště a pak koukám proč že to neexponuje. A ono pak za chvíli cvak. No teď už vím co se děje, ale je to otrava.  

Neřešil jste někdo podobnou ztrátu čím to nahradit ?  Případně kdyby se několik těch krytek nějakému čudlíkáři válelo v šuplíku ...


  • 0

#646 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 24 březen 2014 - 10:33:48

stara panna v zabehu :-D ... co ocekavas :-D 


  • 0

#647 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 24 březen 2014 - 10:41:49

ach krytka samospouste ... tohle je asi to nejslabsi misto celyho toho aparatu ... leda zkusit OM doktora... 

 

takova zajimavost, kdyz uz se tu pise o nejaky zavade...Je to par dni, co sem se pidil po krytkach MD a objevil sem tema venujici se oprave u jiste firmy "Camrock" (mam pocit). Oficialni postup oprav OMek je, ze se musi vzdycky vymenit cerna krytka za obyc. Udajne ta barva vekem se zacne rozprasovat a muze dojit k pofidernim zavadam v elektronice.

 

Nijak to s tim co ma Jiri za problem nesouvisi, jen takove drobne info :-) 


  • 0

#648 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 24 březen 2014 - 13:48:56

ach krytka samospouste ... tohle je asi to nejslabsi misto celyho toho aparatu ... leda zkusit OM doktora... 

 

takova zajimavost, kdyz uz se tu pise o nejaky zavade...Je to par dni, co sem se pidil po krytkach MD a objevil sem tema venujici se oprave u jiste firmy "Camrock" (mam pocit). Oficialni postup oprav OMek je, ze se musi vzdycky vymenit cerna krytka za obyc. Udajne ta barva vekem se zacne rozprasovat a muze dojit k pofidernim zavadam v elektronice.

 

Nijak to s tim co ma Jiri za problem nesouvisi, jen takove drobne info :smile:

no a po těch krytkach na MD ses dopidil? Asi před rokem jsi psal, že pojedeš za OM doktorem, psal jsem ti SZ, že bych bral jednu stříbrnou krytku na OM-2n a pak už jsi mi vůbec neodpověděl... Neválí se ti náhodou jedna taková krytka doma? Díky.


  • 0

#649 snaketherunner

snaketherunner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 duben 2014 - 10:05:45

Ahoj,

 

nemá někdo za rozumný peníz na prodej Olympus OM-2n? :) Na paladixu jsem psal dvěma lidem, bohužel mi zatím neodepsali...  Klidně do SZ. Díky za nabídky :)


  • 0

#650 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 6 květen 2014 - 19:22:45

http://bazar.fotosko...-olympus-om4-ti - dneska jsem slyšel někoho, jak prodával něco titanového, tak možná to je tento mazlík :)

PS: vím, že mě uškrtíte, ale doufám, že by mohl padnout do dobrých rukou...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních