Přejít na obsah


Fotka

"Náhledový skener"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
126 odpovědí na toto téma

#101 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 květen 2008 - 19:57:09

Takze

Vložený obrázek

naskenovano pozitvivne na plny histogram s infra odstranenim a doostrenim, inverze v pc, desaturace, drobne doostreni
  • 0

#102 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 květen 2008 - 08:19:54

Vuescan totiz musi pouzit nejakou masku a pokud nastavit B/W negative jako zdroj tak nemam zadnou adekvatni masku pro tenhle film. Vuescan ma asi milion masek pro kodaky ale pro ilford nebo koniku je tam opravdove minimum :)


Vykašli se na masku, skenuj to do 16bit grayscale, ukládej do 16bit grayscale a jako profil filmu si vyber nějakého Kodaka s kontrastem podle potřeby. Hlídej si histogram, nastav si, že chceš jako histogram "B/W points" (nevím, jestli se to tak jmenuje, lovím to z hlavy, prostě ten histogram, kde máš ty dvě šoupátka na "okrájení" histogramu, osobně tam nechávám rezervu z obou stran, takže skenuju šedivky, ale bez zbytečných přepalů třeba ve světlech) a sypej to tam...
  • 0

#103 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 červen 2008 - 09:47:08

Tak zdravim ve spolek.
Navstal mi dalsi problem se skenovanim, Vase rady (hlavne bitovodova) mi moc pomohly, vsechny filmy zpracovane metodou C-41 v labu jsou nad me ocekavani, ale ted jsem se vrhl na stare orwa a ilfordy, a tam vubec nefunguje "infrared cleaning" ... infra maska se naskenuje proste jako cela fotka, neopravi to zadny skrabanec ani prach .. nemate tip co s tim ?
predem dik
  • 0

#104 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 4 červen 2008 - 12:04:41

Tak zdravim ve spolek.
Navstal mi dalsi problem se skenovanim, Vase rady (hlavne bitovodova) mi moc pomohly, vsechny filmy zpracovane metodou C-41 v labu jsou nad me ocekavani, ale ted jsem se vrhl na stare orwa a ilfordy, a tam vubec nefunguje "infrared cleaning" ... infra maska se naskenuje proste jako cela fotka, neopravi to zadny skrabanec ani prach .. nemate tip co s tim ?
predem dik


Na C-41 BW filmech infra čištění funguje, protože jsou tmavá místa tvořena barvivy, která jsou pro IR propustná. U klasických stříbrných emulzí IR záření neprojde stříbrem a toto je pak vyhodnoceno podobně, jako prach. Bohužel, klasické emulze přes infra kanál čistit nelze, to je dané tímto principem a je třeba to chápat jako vlastnost.
  • 0

#105 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 červen 2008 - 12:21:25

Tak zdravim ve spolek.
Navstal mi dalsi problem se skenovanim, Vase rady (hlavne bitovodova) mi moc pomohly, vsechny filmy zpracovane metodou C-41 v labu jsou nad me ocekavani, ale ted jsem se vrhl na stare orwa a ilfordy, a tam vubec nefunguje "infrared cleaning" ... infra maska se naskenuje proste jako cela fotka, neopravi to zadny skrabanec ani prach .. nemate tip co s tim ?
predem dik


Na C-41 BW filmech infra čištění funguje, protože jsou tmavá místa tvořena barvivy, která jsou pro IR propustná. U klasických stříbrných emulzí IR záření neprojde stříbrem a toto je pak vyhodnoceno podobně, jako prach. Bohužel, klasické emulze přes infra kanál čistit nelze, to je dané tímto principem a je třeba to chápat jako vlastnost.


Ja vedel ze za to bude moct to stribro :wink:

Takze, nejaky tip na klasickou emulzi ? mam tu docela dost panu a orw, rodice by je chteli digitalizovat, ale rucne retusovat kazdy bych asi casove nezvladl.

Dekuji moc
  • 0

#106 theredone

theredone

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 listopad 2008 - 15:56:43

Ahoj,
zbastlil jsem novou pinhole kameru, která má sice kinofilm, ale dlouhé políčko 6 cm
doporučíte mi jaký pořídit scanner aby to mělo rozumnou kvalitu na web, ale nízká investice? Umí i nějaký kinofilmový scanner udělat tak dlouhé políčko, nebo je to limitováno formátem?
díky
  • 0

#107 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 12 listopad 2008 - 16:19:20

Hodně záleží na tom, jaké materiály budeš používat.

Na některé otázky najdeš odpověď v této diskusi a pak ještě zde:

http://www.temnakomo...iewtopic&t=1588
  • 0

#108 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 listopad 2008 - 16:54:23

Ahoj,
zbastlil jsem novou pinhole kameru, která má sice kinofilm, ale dlouhé políčko 6 cm
doporučíte mi jaký pořídit scanner aby to mělo rozumnou kvalitu na web, ale nízká investice? Umí i nějaký kinofilmový scanner udělat tak dlouhé políčko, nebo je to limitováno formátem?
díky


ten muj canoscan 8800 zvlada kinofilmy dlouhe az 6 policek bez ohledu na to jak je velky jednotlivy zaber... teda aspon pri pouziti vuescanu
  • 0

#109 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 12 listopad 2008 - 19:12:17

Ahoj,
zbastlil jsem novou pinhole kameru, která má sice kinofilm, ale dlouhé políčko 6 cm
doporučíte mi jaký pořídit scanner aby to mělo rozumnou kvalitu na web, ale nízká investice? Umí i nějaký kinofilmový scanner udělat tak dlouhé políčko, nebo je to limitováno formátem?
díky

Já mám Canon 4800F a používím k němu originální software ScanGear. Když se přepne mód náhledu (první ikona vlevo - Switched on/off the tjumbnails view mode) tak můžeš vybrat, jak velké pole chceš skenovat. Takže třeba tu svoji nudli...
Takže Canoní skenery to umí, tak si vyber, na jaký budeš mít peníze.
  • 0

#110 theredone

theredone

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 listopad 2008 - 13:39:41

Ahoj,
zbastlil jsem novou pinhole kameru, která má sice kinofilm, ale dlouhé políčko 6 cm
doporučíte mi jaký pořídit scanner aby to mělo rozumnou kvalitu na web, ale nízká investice? Umí i nějaký kinofilmový scanner udělat tak dlouhé políčko, nebo je to limitováno formátem?
díky

Já mám Canon 4800F a používím k němu originální software ScanGear. Když se přepne mód náhledu (první ikona vlevo - Switched on/off the tjumbnails view mode) tak můžeš vybrat, jak velké pole chceš skenovat. Takže třeba tu svoji nudli...
Takže Canoní skenery to umí, tak si vyber, na jaký budeš mít peníze.

Díky. K dostání je CS4400F a CS8800F. Rozhodl jsem se pro tu levnější verzi, snad to bude k něčemu dobré. Ty pinhole negativy to stejně asi nepoznají 8-O
  • 0

#111 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 říjen 2009 - 16:13:24

rozhoduji se mezi: Canon CanoScan 8800F a Epson Perfection V700 a 750
nemáte někdo zkušenost nebo srovnání?
  • 0

#112 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 říjen 2009 - 16:30:25

Pred chvili jsi chtel Nikona LS 9000 za 90.000 Kc, proc ta zmena ? :D

Ani jednoz tech dvou neni filmovy skener, ale kdyz uz jeden z nich tak bych vzal Epsona. Krome jineho ma i vyborny obsluzny sw.
  • 0

#113 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 říjen 2009 - 16:31:19

Srovnani vubec, ale vztek ano. Mam Epson V750 Pro a pouzival jsem Silverfast. Ted jsem koupil novej notas, win xp prof sp3 a silverfast nejede. Nainstaluje se bez problemu, ale kdyz kliknu na ikonu tak po pokusu nastartovat spadne. Nepomaha ani preinstalace. No a v tom Epsonim softu co je dodanej se skenerem se mi nedari udelat slusny sken. Takze me dnes napadla hrisna myslenka, prodat vsechno na film a .... Sel bych do toho Epsonu a rovnou koupil drzaky na negativy se skly od tretiho vyrobce, link tu nekde je. Ale hlavne si sezen silverfast, poradil mi Fabius at cb skenuji jako pozitiv a prevedu az v PS a ono to opravdu dava o hodne lepsi vysledky nez ten Epsoni sw.
  • 0

#114 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 říjen 2009 - 16:45:15

Pada to i s posledni verzi co vysla pred tydnem ?

Jinak na skenovano doporucuji Vuescan
  • 0

#115 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 říjen 2009 - 17:09:45

jinak jsem někde našel že by 750 oproti 700 měla mít lepší čočky co je na tom pravdy?
  • 0

#116 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 říjen 2009 - 18:23:29

Pada to i s posledni verzi co vysla pred tydnem ?

Jinak na skenovano doporucuji Vuescan


Da se nekde zadarmo stahnout, nebo je to placene? Nevis jestli je problem na me strane, nebo se hadaj win a silverfast?
  • 0

#117 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 říjen 2009 - 19:24:35

U Silverfastu zalezi co je to za verzi, tusim ze ob verzi je upgrade zadarmo. Posledni je 6.6.1 neco, pisou ze z 6.5 by to melo jit.

Pokud se tyce Vuescanu tak u toho je zkusebni verze a plna stoji 40 USD.
  • 0

#118 RHfest

RHfest

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 říjen 2009 - 12:07:50

jinak jsem někde našel že by 750 oproti 700 měla mít lepší čočky co je na tom pravdy?


Jedinny rozdíl má být to že ta 750 má mít MC vrstvy.

teda "to" psali jak jsem ji kupoval cca 2 roky zpět.

Ale vzhledem k tomo že se hlási jako 7stovka jen je na škatuji napsano 750
možná bych i věřil že jestli se vyrobí scaner který funguje lepe napišou 750 a pokud huře napíšou 700. :wink:
  • 0

#119 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 říjen 2009 - 20:37:16

Pada to i s posledni verzi co vysla pred tydnem ?

Jinak na skenovano doporucuji Vuescan


Dela to i posledni verze :-o
  • 0

#120 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 říjen 2009 - 15:09:18

tak se mi to podařilo snad rozlousknout jediný rozdíl mezi V700 a V750 je v odrazné ploše skeneru. Jinak všechny ostatní komponenty jsou stejné. Jinak k 750 je na víc soft...
  • 0

#121 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 20 říjen 2009 - 21:18:36

Pánové, nevíte, jestli se na Canon 4400F dá rozumně naskenovat svitkový film? Nejde mi o závratnou kvalitu, používal bych to jenom jako indexprint pro rozhodování, co zvětšovat. Problém je v tom, že prosvítit se dá jenom proužek šířky kinofilmu a skenování jako pozitivu proti bílé desce s následným převrácením v počítači ještě jakž takž jde pro černobílý negativ, ale pro barevný je to špatné. Pomohlo by dát za negativ nějakou odraznou folii?
  • 0

#122 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 říjen 2009 - 09:44:26

Pada to i s posledni verzi co vysla pred tydnem ?

Jinak na skenovano doporucuji Vuescan


Dela to i posledni verze :idea:


s tím silverfastem je problém v tom, že pokud se začne sr-t, nepomůže automatická odinstalace, páč ji chlapci nezvládli. Zůstane v compu spoustu souborů, které po nové instalaci zůstanou a opět způsobí chybu.
Je třeba ručně projít možné složky jako jsou prgram files, dokumenty, a sdílené soubory a pečlivě odstranit to svinstvo. Pak bude fungovat naprosto spolehlivě.
Znám z vlastní zkušenosti, měl jsem naprosto stejný problém
  • 0

#123 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 říjen 2009 - 10:52:19

k tomu silverfastem ještě bych prošel i registry a pak by to mělo zase běhat...
  • 0

#124 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 20 květen 2012 - 17:57:44

Ahoj ...

Chtel bych scanner pro pouziti na kontakty a web, vyjimecne na nejaky tisk. v 99% BW 120 nebo 135 film. Poradite mi neco, co neni silene drahy? Ma nekdo z vas Canon 9000? Mohl by mi nejaky uzivatel poslat snimek 120 filmu v plne palbe, abych to vokouknul?

Dekuji K.
  • 0

#125 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 20 květen 2012 - 19:24:46

Ahoj ...

Chtel bych scanner pro pouziti na kontakty a web, vyjimecne na nejaky tisk. v 99% BW 120 nebo 135 film. Poradite mi neco, co neni silene drahy? Ma nekdo z vas Canon 9000? Mohl by mi nejaky uzivatel poslat snimek 120 filmu v plne palbe, abych to vokouknul?

Dekuji K.


Ahoj,
já si koupil na paladixu Canon 8600F a jsem s ním spokojenej... Zrno se z toho trochu poznat da, na dalsi vlastnosti moc nedam, spis se soustredim na to, jestli to co je na obrazku vubec stoji za to zvetsovat (to je muj prvotni filtr a moc fotek jim neprojde i kdyz tem ostatnim davam sanci spis ze zoufalstvi nez ze by vynikaly :) ) ... napis mail sem nebo do PM, poslu ti original TIFF v rozliseni 2400, vetsi uz urcite nema smysl, realny rozliseni bude kolem 1700DPI snad co sjem cetl...
  • 0

#126 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 20 květen 2012 - 21:07:29

s tím silverfastem je problém v tom, že pokud se začne sr-t, nepomůže automatická odinstalace, páč ji chlapci nezvládli. Zůstane v compu spoustu souborů, které po nové instalaci zůstanou a opět způsobí chybu.
Je třeba ručně projít možné složky jako jsou prgram files, dokumenty, a sdílené soubory a pečlivě odstranit to svinstvo. Pak bude fungovat naprosto spolehlivě.
Znám z vlastní zkušenosti, měl jsem naprosto stejný problém

na to se hodí prográmky na odinstalaci co pročistí i tyto složky od zbylé havěti. osobně používám revo uninstaller - spokojenost. tož dobře to čistí:)
  • 0

#127 farmer

farmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationPraha 12
Reputace: 9

Publikováno 21 květen 2012 - 10:58:04


s tím silverfastem je problém v tom, že pokud se začne sr-t, nepomůže automatická odinstalace, páč ji chlapci nezvládli. Zůstane v compu spoustu souborů, které po nové instalaci zůstanou a opět způsobí chybu.
Je třeba ručně projít možné složky jako jsou prgram files, dokumenty, a sdílené soubory a pečlivě odstranit to svinstvo. Pak bude fungovat naprosto spolehlivě.
Znám z vlastní zkušenosti, měl jsem naprosto stejný problém

na to se hodí prográmky na odinstalaci co pročistí i tyto složky od zbylé havěti. osobně používám revo uninstaller - spokojenost. tož dobře to čistí :)

Ano chce to vyčistit registry, složky v program files atd, co tady psal kolega. Používal jsem taky REVO unistaler, je dobrej a zbavíš se všech zbytků v počítači. Je to free verze a musim doporučit.
Teď používám Advanced system care, taky free verzi, tam je odinstalační program součástí a také dobrý, krom toho to umí i hezky čistit počítač vůbec
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních