Přejít na obsah


Fotka

Legenda Leica


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
403 odpovědí na toto téma

#51 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 1 únor 2008 - 16:38:07

digi..co :-)

ta přeexpozice o 1EV v tý tmě by vůbec nemusela bejt na škodu. já bych se to pokusil vnímat jako integrovanou inteligentní funkci a radost si tim nekazil :-)
  • 0

#52 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 1 únor 2008 - 20:32:43

Ahoj, koukam ze mi M6 oproti sverdlovsku ve tme prexponovava taky cca o 1 EV +- ale dle me ok, fotim s leicou stejne jen na bwtakze mi to nejak moc nevadi. (a zas mam taky verit svedlovsku nebo leice :-) )

Jinak R3M - EV1-19(ISO 100, F4, 1 sec.-F16, 1/2000 sec), ISO 25-3200 - rozsah mereni. takze se nedivim, ze ti to pri 3200 chcipne na 1/15.

Rozsah mereni u Leici ted nemuzu najit :-) - hold prepracovanej z prace...huraaaa vikenddd
  • 0

#53 blacklight

blacklight

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 únor 2008 - 23:58:26

Karle, tak ako pise Vlcak, ten rozsah merania je EV1-19, cize ked si mimo neho, ukazuje ti tu -2. Ci ukazuje +1 tazko povedat, so Sekonicom 308, co som si nedavno zadovazil som to uz nestihol porovnat. Inak ten aj mozem odporucit, maly, jednoduchy, pomerne lacny. Inak ti dufam funguje ako ma, pripadne potom ukaz prve fotky :lol:
  • 0

#54 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 2 únor 2008 - 09:56:58

Karel se od sve nove Bessy ani nehne, proste laska jak tram. Nevim jestli si ji bere i do postele...ale to hadam ne, mohl by ji zalehnout, to by neriskoval.
  • 0

#55 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 únor 2008 - 22:59:15

Kuci, te "nevychytavce" expozimetru Bessy - kdyz dam citlivost 3200 a cas 1/8s nbo delsi, tak dostanu podexpozici i kdybych fotak namiril s otevrenou clonou do slunce, to jenom pro vysvetleni, co jsem tim myslel.

Gorgi, tebe asi prerazim...

Blacklight: jo, funguje vyborne, fotky jdu ted vyvolat (uz jsem s ni ze same radosti vypraskal 8 filmu, budu se muset krotit...). Mimochodem, poslal bys mi tu krabici? (detaily kdyztak mailem)
  • 0

#56 blacklight

blacklight

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 únor 2008 - 23:31:23

8 filmov? te pero :) jasne, posli na mail svoju adresu.
  • 0

#57 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 únor 2008 - 09:00:09

M6 má rozsah myslím od -2 do 20 ev. Reaguje myslím ešte pri hodnote 1/4s iso 400 a f2 (plná diera u mňa). čo je ekvivalent 1s iso 100 a f2. A to je ekvivalent 4s iso 100 a f1, čo by malo byť -2ev, ak sa nemýlim 0ev je evkivalent 1s f1 a iso 100. Berte to s rezerou, možno si tú defincíiu nepamätám, prípadne ma opravte.
  • 0

#58 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 únor 2008 - 13:23:51

1/4s iso 400 a f2 - takhle nejak me taky jeste reaguje - mezni hodnota.
JInak mam starsi verzi, pokud se dostane mimo mez mereni tak ty ledky chcipnou, u novejsi myslim problikavaj - coz je vic prakticky.

Starsi verze - Logo Leitz misto Leica - je jeste vic rozdilu ale tohle je asi ten, ktery je opticky videt nejvic.
  • 0

#59 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 únor 2008 - 15:40:01

leica m6 1a na paladixu - dva ks
zde
  • 0

#60 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 únor 2008 - 15:47:55

Musim se pochlubit - dnes jsem levne vydrazil na svou Lejku petatricitku. Doufam ze dojde a bude OK. :lol:
  • 0

#61 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 6 únor 2008 - 09:31:25

Kurnik, nenávidím vás Leicaři! Proč jen mi kamarád musel posílat náhledy z jeho nové 21/4,5. A ani nejde jen o tohle konkrétní sklo, jde o ten zasraně krásnej feel kterej tyhle dálkoměry maj. To by se jeden posral, fakt chlapci za tyhle starosti nedík. Jdu vykrást banku.... Ale až mě chytnou, měli byste za to jít za katr vy!
  • 0

#62 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 únor 2008 - 10:04:51

Netušíte niekto, či pasuje originál hranatá zacvakávacia clona zo Summicronu 35 na Summicron 50? Ja to hlavne používam ako ochranu skla pred dažďom, nejak super cloniť nemusí. Clonu na 'cron 35 mám, ale 'cron 50 mi príde bez clony a zohnať ju za rozumný peniaz asi bude problém.
  • 0

#63 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 6 únor 2008 - 10:16:32

Netušíte niekto, či pasuje originál hranatá zacvakávacia clona zo Summicronu 35 na Summicron 50? Ja to hlavne používam ako ochranu skla pred dažďom, nejak super cloniť nemusí. Clonu na 'cron 35 mám, ale 'cron 50 mi príde bez clony a zohnať ju za rozumný peniaz asi bude problém.


doma vyzkousim, nicmene Cron 50ka ma clonu trochu jinak resenou. Jaka to bude verze?
  • 0

#64 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 únor 2008 - 10:29:33

Verziu neviem. Číslo začína na 243, vychádza to niekde na roky sedemdesiate. Starý krám, no :wink:.
  • 0

#65 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 únor 2008 - 13:35:38

provokujou no :-)

jeden foťák za zlomek ceny srovnatelnej s lejkou ovšem existuje. na něco je lepší na něco zas ne :wink:
  • 0

#66 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 únor 2008 - 14:29:23

Verziu neviem. Číslo začína na 243, vychádza to niekde na roky sedemdesiate. Starý krám, no :lol:.


jo tak pasuje, jedinej problem u te clony pro Cron 35 je ze je obdelnikova a je aretovana takovymi vystupky, ktere zapadnou do objektivu, coz u 50ky neni, takze se tam clona bude otacet...pokud by byla pootocena, je mozne ze bude vinetovat, ale kdo vi??
  • 0

#67 kkral

kkral

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2008 - 22:04:25

Jedna Leica se právě prodala na Aukru, co říkáte na cenu.
Podle výrobního čísle je to Leica I z roku 1930.

http://www.aukro.cz/...fotoaparat.html
  • 0

#68 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2008 - 22:17:48

tipl bych, že to bude tento případ. :)
  • 0

#69 Z

Z

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2008 - 22:37:38

Jsa lehce omamen navykovymi latkami jsem zde zahlédl zmínku o mé milované M7II. Výborný stroj - udržím s ním z ruky leccos, což bych už v jiných připadech se zrcadlem dávno vzdal. Jen to nekdy chce řádnou dávku imaginace a člověk má pak pocit, že fotí jako pionýr své foto,doby.

Pokud nekomu z vas dava vyse uvedeny text smysl, balhorečím vás, neboť vaše smýšlení mému blízké jest :)

No a já půjdu nakutě snít svůj fotografický (jen ne metolový), sen :())
  • 0

#70 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 8 březen 2008 - 21:15:47

Přátelé! Právě jsem se vrátil... (nikoliv z Hradu) od kamaráda Kibishe. Kamarád Kibish se zase vrátil z Afriky. Přivezl kabelu filmů (FP4+, HP5+, Delty 100 a 400) - poprvé exponovaných M6TTL + Summicron 35/2, vyvolaných v Xtolu 1+2.
Už sem viděl lecos, ale TOHLE...!!!
Jedno políčko kryté jako druhé (a to se K. s expozicí až tak moc nes..., prostě proto, že mezi těmi naháči není čas a každý druhý má kalašnikova a nelze jaksi dopředu zjistit, zda se jim focení líbí...), mezírky mezi políčky lze přeměřovat mikrometrem, o nějakých drápancích nelze ani spekulovat... Ale to hlavní: kresba tohoto objektivu je opravdu fascinující! No, až budou fotky, budeme chytřejší. Ale pokud budu v penzi ještě vidět, slyšet a budu schopen chodit, PŮJDU DO LEICY!
(Nyní jest malým flastříčkem Konica Hexar AF Silver s Hexanonem 35/2 a já tvrdím, že ten je přinejmenším stejně dobrý, jako zmíněný Summicron. Lepší nemohu říct, protože to by mi Kibish rozhodil sandál... vzhledem k pořizovací ceně 8-O )
  • 0

#71 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 březen 2008 - 21:34:49

mně by uplně stačilo, kdyby muj kiev čtyři s krásně kreslícim jupiterem 8m nepoškrabal co druhej film 8-O
a byl bych spokojenej...
  • 0

#72 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 9 březen 2008 - 04:14:31

mně by uplně stačilo, kdyby muj kiev čtyři s krásně kreslícim jupiterem 8m nepoškrabal co druhej film 8-O
a byl bych spokojenej...


a ja bych zase chtel zjistit jak dosahnout toho ze mi bude "ostrit" onen sirokac 35/2.8 na Kievu...nebot snimky jsou z toho paradni...
  • 0

#73 Roberto

Roberto

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 březen 2008 - 16:16:52

a co rikate na tohle ? http://www.aukro.cz/...eica_kopie.html
  • 0

#74 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 9 březen 2008 - 19:20:01

ruská mechanika ... :( . za voptimální považuju koupit civilizovaný tělo a používat ty jejich pěkný skla

ať se dívam na svoje fotky jak se dívam, tak i ten nejblbější rf jupiter, industár a spol. maj prostě vobraz prostorovější než muj planar, zuiko, canon...

roberto, jo na ýbeji sou toho kvanta - prodávaj to různý ruský montéři za čim dál imperialističtější ceny. můžeš si vybrat jestli chceš lejku folkiše beobachtr, luftvafe, krígsmaríne a kdovíco ještě :-)
  • 0

#75 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 9 březen 2008 - 19:38:53

Dokonce jsem na e-bay viděl nabídku na "osobní lejku Heřmana Géringa" !!! :( A snad se dokonce vydražila - za 12USD :-)
Drzost a blbost jsou holt bezhraničné...
  • 0

#76 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 9 březen 2008 - 19:43:22

Jo, když jsem se prohraboval na stránkách pojednávajících o Leicách, našel jsem tam (se sice zkomoleným jménem) Leicu vyrobenou v jednokusovém provedení (takových je snad deset od doby bajonetu M) pro Václava Havla!!! Že by pan prezident fotil? Nebo jsem to nějak poplantal? Nebo o tom už někdo na temnakomora mluvil?
Zajímavé to ale je, protože pak tam jsou jednokusovky už jenom pro lidi se "šejkovskými" jmény a veleslavné osoby.
  • 0

#77 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 březen 2008 - 21:51:43

Presidentu Havlovi předala Leicu paní Bohmerová z leica Gallery Praha, vlastně tenkrát to asi byla ještě její firma Amadeus v Nuslích. nebo už Leica Galerie na hradě, odkud je vyhnal Klaus? Ale pokud vím tak jí hned prodal na nějaké dobročinné účely.

Leicu s vašim podpisem (Leica ala Carte) si můžete objednat, dokonce snad i u Škody, na www.leica.de najdete konfigurátor kde lze upravit všechno možné, vyzkoušejte si to, je to zábavný.

Ale vzhledem k ceně Leicy je to stejně pro šejky a ne pro mě. :roll:
  • 0

#78 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 březen 2008 - 22:15:53

Václav Havel fotil Leicou. Někde jsem ho viděl na fotce, jak má u oka starší Leicu III(?) s hledáčkem ... Snad to bylo v časopisu(nevím už jakém) kde byl rozhovor s jedním z Havlových fotografů. p. Jírou.
  • 0

#79 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 březen 2008 - 17:49:44

Nevím ale myslím že p. Havel nikdy nefotografoval. Zato ale Leicou fotografuje anglická královna Alžběta, vyšla dokonce anglická známka na které je její fotka s tou Leicou.
  • 0

#80 atame

atame

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 64 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 12 březen 2008 - 13:41:40

Přátelé! Právě jsem se vrátil... (nikoliv z Hradu) od kamaráda Kibishe. Kamarád Kibish se zase vrátil z Afriky. Přivezl kabelu filmů (FP4+, HP5+, Delty 100 a 400) - poprvé exponovaných M6TTL + Summicron 35/2, vyvolaných v Xtolu 1+2.
Už sem viděl lecos, ale TOHLE...!!!
Jedno políčko kryté jako druhé (a to se K. s expozicí až tak moc nes..., prostě proto, že mezi těmi naháči není čas a každý druhý má kalašnikova a nelze jaksi dopředu zjistit, zda se jim focení líbí...), mezírky mezi políčky lze přeměřovat mikrometrem, o nějakých drápancích nelze ani spekulovat... Ale to hlavní: kresba tohoto objektivu je opravdu fascinující!


no a kdyz jsem psal ondyno na fotoaparatu o tom, jakym zazitkem pro mne byl prvni pohled na negativy z Leicy na prosvetlovaku, potazmo o tom jak je dodnes dokazu rozeznat od tech focenych pentaxem, tak mi nikdo nechtel verit :-)
  • 0

#81 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 březen 2008 - 16:32:38

atame!!! já už tady jednou takhle napomínal pentaxistu - tohle nám plebejcům prostě nemůžeš dělat, to je zákeřný a podlý :D to vzbuzuje chtíč a víš, jak je to s těma svůdcema v písmu... :D
  • 0

#82 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 březen 2008 - 17:48:35

jedna leica je
třeba tady
:D
  • 0

#83 blacklight

blacklight

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 březen 2008 - 22:38:07

jedna leica je
třeba tady
:D


to je povedal by som este dobra cena.
  • 0

#84 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 březen 2008 - 08:39:34

jedna leica je
třeba tady
:D


cena je vic nez slusna, i kdyz je tahle vysoka.. kdybych nemel M6ku a preasph 35 tak si to snad koupim. Pokud by byla splnena podminka ze bych mel ty prachy..
  • 0

#85 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 březen 2009 - 16:01:16

Ja mám zatím jen M6...
  • 0

#86 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 20 březen 2009 - 16:05:09

Ja mám zatím jen M6...


zatim?:-) ta nas prezije...
  • 0

#87 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 20 březen 2009 - 19:06:17

Dovolím si poznamenat, že podle mého názoru je M6 lepší volba. Mechanická závěrka v celém rozsahu, jedna baterie namísto 2, menší spotřeba. Automatiku u M7 lze využít značně omezeně - jen pokud se pracuje v téměř neměnných podmínkách... Mám obě těla a aut. u M7 téměř nevyužívám. Navíc systém řízení spotřeby u M7 způsobuje náhlou smrt aparátu bez varování, což se u M6 nestane už z výše uvedených důvodů. Jen přestane měřit.

Ad link výše: to je opravdu celkem ok cena, pokud je aparát v pořádku.
  • 0

#88 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 březen 2009 - 19:38:19

ještě, žes to napsal ivane - málem bych ji koupil :-)

ale vážně - pokud mluvíš o šestce, máš na mysli ttl verzi? (kterou všichni spolu s m7 uváděj jako nejlepší volbu...)
  • 0

#89 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 20 březen 2009 - 21:28:18

Vložený obrázek

Povšiměte si symbolu vedle označení TTL.

M6 TTL znamená pouze to, že měří světlo BLESKU (a pouze s SF20, SF24) skrz objektiv... celkem k nicemu. Pokud vím M7 tohle nemá a fotky s bleskem mám z obou aparátů ok.
  • 0

#90 DavidS

DavidS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 85 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2009 - 22:39:25

ještě, žes to napsal ivane - málem bych ji koupil :)

ale vážně - pokud mluvíš o šestce, máš na mysli ttl verzi? (kterou všichni spolu s m7 uváděj jako nejlepší volbu...)


vím že míček šel na ivana, ale i tak - na M6 TTL (i na M7) je trochu prekerka to kolečko s časama - točí se totiž na druhou stranu než u všech starších modelů, což... jistě chápeš :-)
  • 0

#91 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 březen 2009 - 22:46:22

jasně, rozumim, klasika... prostě všechno co bylo po m2 už stojí za.... :!: ...jako ve všem :?
  • 0

#92 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 20 březen 2009 - 23:13:29

jedine co je fajn na M6TTL je poloha OFF, ve ktere nemuzes exponovat,
u M6ky kdyz natahnu a pak ji hodim do baglu tak uz se mi parkrat stalo, ze sama exponovala :!:
  • 0

#93 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 březen 2009 - 23:14:52

Alespoň máš důkladně zdokumentován obsah batohu...
  • 0

#94 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 27 březen 2009 - 22:20:06

Mohu koupit Leicu M6, vzhledove jako nova (asi byla ve vitrince), vypada, ze vsechno funguje jak ma, krome pocitadla, tedy ono pocita, jen se nenuluje po odejmuti spodni casti, ale nastavi se na hodnotu 25. Nevim jestli oprava by nebyla moc narocna...Muzete mi poradit? Predem dekuji. Milan
  • 0

#95 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 březen 2009 - 08:16:46

pokud mluvíš o šestce, máš na mysli ttl verzi? (kterou všichni spolu s m7 uváděj jako nejlepší volbu...)


na M6 TTL (i na M7) je trochu prekerka to kolečko s časama - točí se totiž na druhou stranu než u všech starších modelů, což... jistě chápeš :-)


Tohle je nejpodstatnejsi "detail" ktery je fakt k nasr.... Ti, kdo se se svoji Leicou (starší) sžili natolik, ze ji pouzivaji uz automaticky (predpoklad, aby prace sla plynule) maji najednou uplne obraceny system prace.

Za nejlepsi volbu je povazovana M6 prvniho typu, s malym koleckem ve spravnem smeru, mechanicka.

Ad pocitadlo: pokud se ti transport filmu nezastavi po cisle 36, jel bych dal i bez pocitadla, maximalne obcas urves film z kazety (pokud pouzivas metraz; konfekcni filmy to moc nedelaj). Opravu je mozne poslat do Solmsu, mam u nich profi status, muzu ti to tam poslat primo - neni nutne platit Olympus za poslani, i kdyz to je taky cesta. Bude to drazsi, ale od Leicy a se zarukou. Ovsem trochu to trva - aspon to je moje zkusenost pri osobnim predani.

Nekdo v Cechach pry Leicu taky opravuje, ale nevim kdo a jak dobre.
  • 0

#96 imposs

imposs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 83 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 1

Publikováno 2 duben 2009 - 14:50:25

safra, uz jsem chtel tu svoji Leicu prodat, pac si na ni nejak nemuzu zvyknout, ale tahle debata me zase premluvila, ze je jeste brzy :) ach jo
  • 0

#97 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 duben 2009 - 21:14:09

Ja bych Leicu neprodal, i kdyby mi nevyhovovala, jakoze mne vyhovuje. Jaksi ten dalkomer je sice jiny, ale mily a tichy, u mne bez digiverze.
  • 0

#98 imposs

imposs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 83 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 1

Publikováno 3 duben 2009 - 22:25:51

však ji dam ještě šanci :lol: orpoti zrcadlu je to prostě něco trochu jiného, myslim tim komponování hledáčkem. chce to trenink. měl bych ale dotaz na leicare praktiky: máte nějaký fígl na rychlé focení? myslim tim nějaké předostření nebo tak něco? dikes
  • 0

#99 DavidS

DavidS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 85 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 duben 2009 - 00:14:37

však ji dam ještě šanci :D orpoti zrcadlu je to prostě něco trochu jiného, myslim tim komponování hledáčkem. chce to trenink. měl bych ale dotaz na leicare praktiky: máte nějaký fígl na rychlé focení? myslim tim nějaké předostření nebo tak něco? dikes

Nějak nechápu dotaz :lol: Jen těžko si lze představit rychlejší způsob focení než nasadit osmadvacítku, nastavit clonu na 8 a čas na 1/250, zaostřit na metr a pak už jen jít, stát se součástí děje a od oka (někdy i od boku) zachytávat částice času. Teda aspoň takhle to vždycky psali v těch prospektech :lol:
  • 0

#100 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 4 duben 2009 - 06:03:29

David S : ... nastavit clonu na 8 a čas na 1/250, zaostřit na metr a pak už jen jít, stát se součástí děje a od oka (někdy i od boku) zachytávat částice času.

Hergot,že by zrovna tahle kombinace dávala nějaký zvláštní prostor k zachytávání částic času,to bych moc neřekl :lol: . Mně osobně se tahle technika nikdy moc neosvědčila.Záleží ale samo hrozně na tom,jaký typ fotografií člověk preferuje.Je jasné,že na věci,dělané alespoň trochu s odstupen je to velmi použitelné,ale když je člověk zvyklý dělat hodně z blízka,tak tam,ikdyž bychom clonili relativně dost / třeba těch 8 / nám žádnou dvakrát volnost nezajistí.Dělám nejčastěji s 24 mm,cloním obvykle na 5,6 a musím říci,že po vizuální stránce není nad výsledek,kdy bylo primárně přesně zaostřeno na požadovanou věc / funguji tak do maximálně +- 1 metru u daného ohniska,spíš ale mnohem blíže /.Navíc když u takových kratších ohnisek vrznu vysokou clonu,je pozadí už pro mne zbytečně rušivě vyvedené.Prostě se mi to absolutně nelíbí. http://www.temnakomo...=article&sid=85 V tomhle mém článečku je např. ten chlápek se psem i ti kluci u skákacího hradu dělaní zrovna tou 24 a cloněno je to na 5,6.Měl jsem i varianty na 8 a ty byly z mého pohledu naprosto o ničem.Takže i proto tuhle techniku / pro mé potřeby/nějak nemusím. S dálkoměrem bych si asi moc nerozuměl,to vím celkem jistě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních