Přejít na obsah


Fotka

...jen tak...


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
6399 odpovědí na toto téma

#1251 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 2 leden 2009 - 10:37:07

grrrrrrrrrrrr
nejhorší věc na světě, když laboruješ s voláním filmu a zradí tě technika :twisted:
přeju pevný nervy
  • 0

#1252 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 2 leden 2009 - 10:38:52

na některých časech nejde zmáčknout spoušť takže to lautr nic nedělá
na časech kde spoušť reaguje tak při sundaných zádech když se přes to dívám tak se zrcadlo sklopí a závěrka otevře (jak je to se zádama nevím protože tam nevidím)

ad nové vlákno - pokračoval bych tady a tímto žádám moderátory o přesun dosavadní korespondence do toho nového vlákna
  • 0

#1253 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 2 leden 2009 - 10:42:46

grrrrrrrrrrrr
nejhorší věc na světě, když laboruješ s voláním filmu a zradí tě technika :twisted:
přeju pevný nervy

večer se zkusím zavřít s flexaretím svitkem
co myslíte co je na učení nejlepší? kino pan 100, kino foma 200, svitek foma 200, kino tmax 400. nebo si na to mám jít nafotit něco jiného?
  • 0

#1254 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 leden 2009 - 10:46:11

grrrrrrrrrrrr
nejhorší věc na světě, když laboruješ s voláním filmu a zradí tě technika :twisted:
přeju pevný nervy

večer se zkusím zavřít s flexaretím svitkem
co myslíte co je na učení nejlepší? kino pan 100, kino foma 200, svitek foma 200, kino tmax 400. nebo si na to mám jít nafotit něco jiného?


nevim co myslis tim ucenim - vyvolavani? Ja by jsem pro zacatek zkousel jeden film, at nemas v procesu moc promennych. A to dle tveho zamereni, ja treba fotim v kinu hodne reportaz a proto fotim dost (vetsinou) na TRIX.

A nezapomen ze vyvolani je pouze jedna cast procesu, k uzavreni cesty je nutne i zvetsovani :)
  • 0

#1255 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 2 leden 2009 - 10:56:14

grrrrrrrrrrrr
nejhorší věc na světě, když laboruješ s voláním filmu a zradí tě technika :twisted:
přeju pevný nervy

večer se zkusím zavřít s flexaretím svitkem
co myslíte co je na učení nejlepší? kino pan 100, kino foma 200, svitek foma 200, kino tmax 400. nebo si na to mám jít nafotit něco jiného?


nevim co myslis tim ucenim - vyvolavani? Ja by jsem pro zacatek zkousel jeden film, at nemas v procesu moc promennych. A to dle tveho zamereni, ja treba fotim v kinu hodne reportaz a proto fotim dost (vetsinou) na TRIX.

A nezapomen ze vyvolani je pouze jedna cast procesu, k uzavreni cesty je nutne i zvetsovani :)

nejdřív musím mít co zvětšovat.
no já jsem se spíš ptal na to co je nejlepší na učení protože tyhle už mám nafocené
na to moje portrétování a pobíhání po městě se mi zdá to dvoukilo ideální, ale když je na výběr jenom z jednoho filmu... nebo snad 200 dělá i někdo jiný než foma?
  • 0

#1256 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 leden 2009 - 11:12:21

zrovna ta T200 je dost specificky film - a mohlo by te to na zacatku treba odradit. Zacal bych necim klasickym. Treba Foma 100. nebo ten PAN 100 co mas ve sve tabulce uvedeny.
  • 0

#1257 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 2 leden 2009 - 11:18:24

na pobíhání po městě je ideální stovka, vyjma zimy a podmračeného počasí, co je nyní - tam pak často vychází něco kolem 1/15s//F4
takže na zimu třeba ten trix
jestli máš problém s dostupností, tak třeba u pana šilara v předměřicích
v začátcích je opravdu nejlepší jedno období=jeden film=jedna vývojka a obloukem se vyhnout "nehodným" filmům netolerujícím moc odchylky
naprosto nezbytné je začít zároveň zvětšovat, třeba i jeden snímek z každýho svitku a nikoliv vyvolat deset filmů a pak zjistit, že bylo třeba už na druhém přidat volací čas
  • 0

#1258 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 leden 2009 - 13:15:50

Já bych ti ypressi doporučil tohle.
Objednej si od Škoďáka 5-10 filmů, pro svou univerzálnost bych ti doporučil Neopan 400 nebo HP5. Kašli na jakékoliv variace, pushování, cokoliv. Dokud ty filmy nevyfotíš, nedělej nic navíc. K tomu jednoduchou vývojku - například ID11. Je to takový nejuniverzálnější a přitom dobrý střed. A pro pozitiv také něco jednoduššího, třeba RC papíry od Ilfordu - 100ks 13x18. No a pak už jen vezmi foťák a foť co tě napadne. V sobotu ráno ten film vytřískej celej ve městě, odpoledne vyvolej a v neděli večer udělej fotky. Je vcelku jedno jaké budou kvality, jde jen o učení. To, jak jsi to dělal doposud - čekání s jedním filmem měsíc ve foťáku na příhodnou chvíli - z toho bude prd. V začátku je důležité protočit toho co nejvíc a poznat celý proces abys uměl odfiltrovat, co je důležité a co ne.
  • 0

#1259 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 2 leden 2009 - 13:15:55

na některých časech nejde zmáčknout spoušť takže to lautr nic nedělá
na časech kde spoušť reaguje tak při sundaných zádech když se přes to dívám tak se zrcadlo sklopí a závěrka otevře (jak je to se zádama nevím protože tam nevidím)

ad nové vlákno - pokračoval bych tady a tímto žádám moderátory o přesun dosavadní korespondence do toho nového vlákna


a ještě mne něco napadlo...co nějaký po... posun filmu? že bys exponoval víckrát na jediné poličko? sám jsem zvědavý jak dopadne ten film z Flexy...
  • 0

#1260 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 leden 2009 - 13:21:22

na některých časech nejde zmáčknout spoušť takže to lautr nic nedělá
na časech kde spoušť reaguje tak při sundaných zádech když se přes to dívám tak se zrcadlo sklopí a závěrka otevře (jak je to se zádama nevím protože tam nevidím)

ad nové vlákno - pokračoval bych tady a tímto žádám moderátory o přesun dosavadní korespondence do toho nového vlákna


a ještě mne něco napadlo...co nějaký po... posun filmu? že bys exponoval víckrát na jediné poličko? sám jsem zvědavý jak dopadne ten film z Flexy...


to by mohlo byt, podelanej posuv napr. v kazete, ja bych udelal nasleduji - naladuj tam film, na fotaku nastav Bcko, vezmi lihovej fix, sundej objektiv, pri expozici strc fixu do fotaku a udelej si zaznam na film (treba si obkresli to policko, pretoc a postupuj takto az jich mas 12, resp. kazeta se zasekne, - pak to vyndej na svetlo a uvidis, za 50Kc za nejlevnejsi film to stoji - sam jsem to jednou delal u SIXe
  • 0

#1261 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 2 leden 2009 - 15:37:18

je to ten můj kiev
čísílka na okraji jsou, ale fakt minimum

Zvaž, jestli nebude lépe přístroj použít jako těžítko. Ohlasy na něj bývají více než rozporuplné!
viz Fotoprůvodce[/url]
  • 0

#1262 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 leden 2009 - 15:40:13

je to ten můj kiev
čísílka na okraji jsou, ale fakt minimum

Zvaž, jestli nebude lépe přístroj použít jako těžítko. Ohlasy na něj bývají více než rozporuplné!
viz Fotoprůvodce[/url]


fotoaparat je nastroj, ktery slouzi k realizaci tveho zameru. Chce to neco na co se muzes spolehnout - zde to vypada ze to asi moc nejde - muze byt spatne telo nebo zadek ... pokud mas stejne jen zakladak tak je to ve vysledku stejne jako ten Flexaret.
  • 0

#1263 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 2 leden 2009 - 19:02:15

Pavel_P: no mám objednané Neopany co tu onehda nabízel jirif --- ty variace jsou tím že zapomenu přepnout iso když zakládám jiný film - naschvál to fakt nedělám --- vývojky mám rodinal a fomu lqn papíry mám sice nakoupené baryty, ale v komoře je jedno opuštěné balení RC ilfordů s nápisem ať je někdo adoptuje --- no to se mi stalo jenom dvakrát teď nafotím dycky celý film
Gorgi: no já jsem si ho sledoval tou sledovací dírkou na zádech a posunoval se dobře
Vlcak: No mám jenom záklaďák, ale prostě mne tenhle typ strojů fascinuje(stejně jako mamyie, hassy nebo bronicy)
  • 0

#1264 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 leden 2009 - 19:31:29

Vlcak: No mám jenom záklaďák, ale prostě mne tenhle typ strojů fascinuje(stejně jako mamyie, hassy nebo bronicy)


no uprimne, tak si kup to Mamcu nebo Bronicu, zas takovy rozdil v cene se zakladakem neni.

Pokud 6x6 tak napr. Bronicu SQ-A.
na 6x4,5 Bronicu ETRS(i) nebo Mamcu 645,

kdybys chtel kupovat pres ebay, muzu ti klidne pomoci. Za tyhle problemy foceni s Kievem opravdu nestoji.
  • 0

#1265 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 leden 2009 - 23:38:23

v uplynulejch dnech se u nás doma - zacpal a vytekl odpad v kuchyni i s louhem na jeho uvolnění na novou podlahu z africkýho dřeva, podělal se mi na horách novej foťák, vošidili mě na ýbeji, vytopili nás sousedi, shořela nám po silvestru kůlna i s kamarádovou veteránskou motorkou... takže kamarádi - šťastnej, veselej a temnej novej rok... :wink:
  • 0

#1266 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 2 leden 2009 - 23:46:06

tož to teda upřímnou soustrast...ale když se nestane nic horšího...hlavně ať jsou všichni zdraví...
  • 0

#1267 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 leden 2009 - 23:52:23

Mamiak:
Ajaj, nepovedenej start, Bratře. Tak ať už to je jen lepší a katastrofy se Ti vyhnou obloukem.
  • 0

#1268 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 2 leden 2009 - 23:59:07

no jasněže, na rozdíl od nás, to má mamiak už na celej rok, ne-li na celý roky, vybraný :wink:
  • 0

#1269 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 leden 2009 - 00:03:37

děkuju kamarádi - to sem přesně potřeboval slyšet :wink:

mmch edo, byla to ta broňa :cry:
  • 0

#1270 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 3 leden 2009 - 00:11:57

Mamiak:
Opravdu ošildili na e-Bay ????? To zrovna není úplně běžný jev /si myslím/.
  • 0

#1271 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 3 leden 2009 - 00:33:05

No, zrovna před pár dny jsem si vyměnil pár mailů s amerikáncem. Chtěl po mě odeslání feedbacku; nic nebude dokud nepřijde balíček domů. Prý že mu paypal nechce převýst peníze na bankovní účet či co (pustil jsem to už z hlavy), přitom u mě v paypal vše v pořádku a z banky mi odpovídající suma taky odešla. Kdyby šlo o nějakou astronomickou částku, ale mizených 1500kč... Nechám to uzrát.
  • 0

#1272 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 3 leden 2009 - 00:37:09

mně zase jeden idiot z Mnichova něco neposlal...a předtím než to tak nějak vykrystalizovalo, tak jsem od něj koupil i něco jiného. Tak jsem mu napsal, že to zaplatím až pošle tu první věc...a onen milý pán neodpovídá a místo toho mne nabonzoval ebayi, že jsem jako nezaplatil...kretén...takže vše je možné...

další obvyklý "podraz" jsou zavádějící popisy...a nebo neúplná věc...tvoje chyba...nezeptal ses, zda je kamera kompletní...
  • 0

#1273 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 3 leden 2009 - 00:52:04

v uplynulejch dnech se u nás doma - zacpal a vytekl odpad v kuchyni i s louhem na jeho uvolnění na novou podlahu z africkýho dřeva, podělal se mi na horách novej foťák, vošidili mě na ýbeji, vytopili nás sousedi, shořela nám po silvestru kůlna i s kamarádovou veteránskou motorkou... takže kamarádi - šťastnej, veselej a temnej novej rok... :wink:

jestli ti to pomůže, tak já teď pomáhám kamarádce hledat bydlení protože pan domácí je zničehonic vystěhoval...

nevíte někdo o něčem ve zlíně a okolí?
  • 0

#1274 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 leden 2009 - 08:22:06

Tak ja neviem či to mám tiež brať ako pohromu, ale musím na seba bonznúť jeden fakt. Ja som sa stal šťastným spolumajiteľom nového Nikona D700 :cry: Ja za to naozaj nemôžem, kúpil si ho spoločník do firmy. Na druhej strane je pozítívne, že si budem môcť viac požičať jeho Rolleiflex 6003, ktorý vlastní a už ho využívam len ja. :wink:
  • 0

#1275 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 3 leden 2009 - 10:51:41

Dorazila očekávaná Mamiya RZ67. Mechanicky a kosmeticky vypadá velmi dobře.
  • 0

#1276 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 3 leden 2009 - 11:16:20

jestli ti to pomůže, tak já teď pomáhám kamarádce hledat bydlení protože pan domácí je zničehonic vystěhoval...

nevíte někdo o něčem ve zlíně a okolí?


taky se přidám, neví někdo o nějakém ubytování v Brně? Nejlépe pro dvě osoby, privát máme do konce ledna :wink:
  • 0

#1277 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 leden 2009 - 22:15:28

na aukru byly v sekci ag papírů nějaké papíry za dobrou cenu
"papíry na vyvolávání fotek"
tak jsem jen tak napsal dotaz jestli je to baryt - slečna s blonďatým avatarem odepsala že je to HP
  • 0

#1278 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 4 leden 2009 - 22:54:16

na aukru byly v sekci ag papírů nějaké papíry za dobrou cenu
"papíry na vyvolávání fotek"
tak jsem jen tak napsal dotaz jestli je to baryt - slečna s blonďatým avatarem odepsala že je to HP


a to je pěkný, milostivá zřejmě bude hard popletená :wink:
  • 0

#1279 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 leden 2009 - 23:39:09

na aukru byly v sekci ag papírů nějaké papíry za dobrou cenu
"papíry na vyvolávání fotek"
tak jsem jen tak napsal dotaz jestli je to baryt - slečna s blonďatým avatarem odepsala že je to HP


a to je pěkný, milostivá zřejmě bude hard popletená :)

nebo má ráda stříbro, tak tiskne na Ag papíry :wink:
  • 0

#1280 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 5 leden 2009 - 12:44:33

v uplynulejch dnech se u nás doma - zacpal a vytekl odpad v kuchyni i s louhem na jeho uvolnění na novou podlahu z africkýho dřeva, podělal se mi na horách novej foťák, vošidili mě na ýbeji, vytopili nás sousedi, shořela nám po silvestru kůlna i s kamarádovou veteránskou motorkou... takže kamarádi - šťastnej, veselej a temnej novej rok... :)


Oni tě zkoušej, ale já věřím, že jsi silnej Mamiak a ustojíš to bez splínu.
  • 0

#1281 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 leden 2009 - 12:54:37

tak jsem si myslel, že šetřím na stativ a ono to vypadá že budu muset pořizovat zimní bundu do háje.
to se to zase protáhne, ještě čekám že zase jak vloni když už skorem bylo objektiv, tak zemřel kotel.
-ty zvuky který vydává pračka při ždímání raději neslyším
  • 0

#1282 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 leden 2009 - 13:21:39

Stativ hřeje líp než bunda :) A koukni ven, vždyť už je skorem jaro! To vydržíš...
  • 0

#1283 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 leden 2009 - 13:28:24

Stativ hřeje líp než bunda :) A koukni ven, vždyť už je skorem jaro! To vydržíš...


...a kromě toho stativ u číňana za pětikilo nekoupí, ale bunda se dá. A zbyde i na stativ, při jehož tahání si nakonec bude tu bundu i sudavat, jaký mu bude vedro...
  • 0

#1284 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 5 leden 2009 - 13:31:26

já jsem stativ dostal na vánoce a jak jsem byl zahřátý když jsem 25tého uklouzl a z jedné nohy mého nového stativu si udělal cosi podobného výseči kružnice
  • 0

#1285 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 5 leden 2009 - 16:12:13

Taky mám jednu hezkou – skoro novoroční. Neslýchané, ale v Praze jsou dnes celé dva centimetry sněhu. Vyběhl jsem tedy popoledni cvaknout tu nevšednost na nábřeží.
Když jsem v podloubí Národního divadla přebíjel film, vyběhl na mě chlap. Pozdravil mě okřiknutím „co to tu děláte“. Opověděl jsem „Dobrý den vyměňuji film“. A on vyslýchal dál „máte na to povolení?“. Sem řekl, že žádný nepotřebuju. A on, že jestli mě tam uvidí zejtra, tak že zavolá policii. Poprosil jsem ať ji zavolá hned. Rozloučil se slovy „zmizte odtud“ a zalezl zpět do Národního divadla.
  • 0

#1286 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 leden 2009 - 16:19:45

možná zdeňku, kdybys zahlásil, že vyměňuješ flešku nebo baterky, tak by se uklidnil - některý lidi přece jen děsivě rozhazujou tyhle protiproudý existence :D
  • 0

#1287 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 leden 2009 - 16:20:02

Taky mám jednu hezkou – skoro novoroční. Neslýchané, ale v Praze jsou dnes celé dva centimetry sněhu. Vyběhl jsem tedy popoledni cvaknout tu nevšednost na nábřeží.
Když jsem v podloubí Národního divadla přebíjel film, vyběhl na mě chlap. Pozdravil mě okřiknutím „co to tu děláte“. Opověděl jsem „Dobrý den vyměňuji film“. A on vyslýchal dál „máte na to povolení?“. Sem řekl, že žádný nepotřebuju. A on, že jestli mě tam uvidí zejtra, tak že zavolá policii. Poprosil jsem ať ji zavolá hned. Rozloučil se slovy „zmizte odtud“ a zalezl zpět do Národního divadla.


co je to za herce, zname ho?:D asi nejaky anticky traged, ne?
No s tim snehem je to sranda, ja jsem vcera sel u nas kolem Labe, nadhera. V Praze uz tolik ne, vsichni nadavaj - v Praze prece nesnezi, to mam ted prezouvat?? 8-) ... no co na to rict, a nedaji si rict, nedaji
  • 0

#1288 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 16:23:10

Taky mám jednu hezkou – skoro novoroční. Neslýchané, ale v Praze jsou dnes celé dva centimetry sněhu. Vyběhl jsem tedy popoledni cvaknout tu nevšednost na nábřeží.
Když jsem v podloubí Národního divadla přebíjel film, vyběhl na mě chlap. Pozdravil mě okřiknutím „co to tu děláte“. Opověděl jsem „Dobrý den vyměňuji film“. A on vyslýchal dál „máte na to povolení?“. Sem řekl, že žádný nepotřebuju. A on, že jestli mě tam uvidí zejtra, tak že zavolá policii. Poprosil jsem ať ji zavolá hned. Rozloučil se slovy „zmizte odtud“ a zalezl zpět do Národního divadla.


Cos měl za foťák? Panoram? 8-)
Asi se tam stavím s dřevěným stativem a Magnolou, na hlavu buřinku a do huby fajfku. A budu číhat na toho popletence. :D
  • 0

#1289 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 leden 2009 - 16:30:14

tak a nebo rovnou přejít do protiútoku - co mi sem lezete chlape, s tim vašim ksichtem to můžu zrovna celý předělat a na film a dlouhej, no to budete mít drahý... 8-) :D
  • 0

#1290 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 leden 2009 - 16:41:27

Tyjo, celé dva centimetry? Kalamitááá.
Jinak zrovna předevčírem jsme s ženou smutně řešili, jak nás mrzí, že děcka budou znát opravdový sníh jen z vyprávění a že se asi nikdy jak my v dětství nebudou brodit půlmetrovými závějemi a víc po městě do školy. A jaké bylo naše překvapení, když ráno vykoukneme z okna, na cestách je nových 30cm a stále padá a padá. Po letech jsem měl před barákem sněhu nad kolena! :)))) Tak snad to s tím obracením světa v prdel nebude tak horké.... Doufám....
  • 0

#1291 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 leden 2009 - 16:52:04

No Národní divadlo je v ďolíku, kterej je nejteplejší z celé Prahy, to je celkem normální. My v Horních Počernicích máme od rána cca 20 cm a stále padá, autobusy jezděj krokem, no prostě kalamita :D
  • 0

#1292 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 leden 2009 - 17:23:00

tak dlouho jsem se snažil...až se ze mne dnes stal také Grafoman... :D
  • 0

#1293 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 5 leden 2009 - 18:04:38

...

Cos měl za foťák? Panoram? 8-)
Asi se tam stavím s dřevěným stativem a Magnolou, na hlavu buřinku a do huby fajfku. A budu číhat na toho popletence. :D


Měl jsem Panoram a pod ním poctivý dřevěný nohy.
Obávám se , aby ti tam nezahráli spíše takovou z doby nedávno minulý.
  • 0

#1294 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 5 leden 2009 - 19:02:25

máme dneska věšení fotek na výstavu...
tak jsem dva týdny furt fotil (digi i film) a včera a dneska jsem to upravoval (volání si nechám pro sebe) a dnes jsem to šel dát do tisku
potřeboval jsem dvě fotky 60x40 a když jsem za ne vypláznul skoro 900 tak jsem se rozhodl že pokud předpokládám že by z toho mohl být i tisk, tak jenom film - vyjde to levněji a je to hezčejší.
když už o tom mluvím tak tohle jsou ty fotky - Perníkové děti1 a perníkové děti2 ale pozor je to digi
  • 0

#1295 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 5 leden 2009 - 19:03:05

k té ceně - je to i s expres přirážkou 20%
  • 0

#1296 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 5 leden 2009 - 19:48:57

Taky mám jednu hezkou – skoro novoroční. Neslýchané, ale v Praze jsou dnes celé dva centimetry sněhu. Vyběhl jsem tedy popoledni cvaknout tu nevšednost na nábřeží.
Když jsem v podloubí Národního divadla přebíjel film, vyběhl na mě chlap. Pozdravil mě okřiknutím „co to tu děláte“. Opověděl jsem „Dobrý den vyměňuji film“. A on vyslýchal dál „máte na to povolení?“. Sem řekl, že žádný nepotřebuju. A on, že jestli mě tam uvidí zejtra, tak že zavolá policii. Poprosil jsem ať ji zavolá hned. Rozloučil se slovy „zmizte odtud“ a zalezl zpět do Národního divadla.


:lol: Voni jak jim to divadlo tehdá tak nešťastně shóřelo, tak jsou vod tá doby takový dost jako akurátní na všecko :lol:
  • 0

#1297 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 leden 2009 - 20:36:26

tak dlouho jsem se snažil...až se ze mne dnes stal také Grafoman... :lol:

docela by mne zajímalo, co je dál a za kolik příspěvků :lol:
  • 0

#1298 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 leden 2009 - 20:45:06

když už o tom mluvím tak tohle jsou ty fotky - Perníkové děti1 a perníkové děti2 ale pozor je to digi

tak s tímto médiem odkazu na vlastní tvorbu seš tu chlape zaručeně první :lol: ale nic ve zlým,- já třeba nemám co nabídnout, ty alespoň něco :)
...ale nedalo mi to, musel jsem to napsat :lol:
  • 0

#1299 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 leden 2009 - 21:01:51


když už o tom mluvím tak tohle jsou ty fotky - Perníkové děti1 a perníkové děti2 ale pozor je to digi

tak s tímto médiem odkazu na vlastní tvorbu seš tu chlape zaručeně první :lol: ale nic ve zlým,- já třeba nemám co nabídnout, ty alespoň něco :)
...ale nedalo mi to, musel jsem to napsat :lol:


libi se mi ze se Ypresy nebojis :)
  • 0

#1300 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 leden 2009 - 23:51:15

tak dlouho jsem se snažil...až se ze mne dnes stal také Grafoman... :lol:

docela by mne zajímalo, co je dál a za kolik příspěvků :lol:


sleduj chvílu Mmaiaka a bude jasno.... :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních