Přejít na obsah


Fotka

...jen tak...


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
6399 odpovědí na toto téma

#1301 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 7 leden 2009 - 09:08:12

tak jsem si včera myslel, že si zkusím pár expozic na sněhu s ostrým sluncem, synek po dvaceti minutách začal kručet že ho zebou nožičky, tak jsem přestal přemejšlet nad expozicí, že to nějak fláknu a - a baterky v kélu. začnu tahat záložní z kapsy a jak jsem měl zkřehlý ruce tak mi dvě spadly do potoka.
chmuru rozehnal doma až dvojitej rum v grogu
  • 0

#1302 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 7 leden 2009 - 09:37:57

ty jo, už sem asi deformovanej - prvně sem to čet: že mu jednu fláknu (jako synkoj) :wink: :!:
  • 0

#1303 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 7 leden 2009 - 09:45:33

No jo no, zkřehlý ruce jsou sviňa. Já takhle o svátcích nasazoval venku svitek a potvora mi nešla přetrhnout páska. Tak jsem zabral :wink: a... Ta potvora povolila, ale moc. Vyskočila, rozmotala se a prostě svitek v háji. :!: Sice to byla Foma 100, takže peněženku to tak nebolí, ale stejně-já ji mám Fomičku prostě rád. Dál už šly jen Ilfordi :? , tam nebyl problém...
  • 0

#1304 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 7 leden 2009 - 09:52:21

Dál už šly jen Ilfordi :wink: , tam nebyl problém...


hmm... a vo tom to právě (mimo jiný taky) je...
  • 0

#1305 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 7 leden 2009 - 09:58:10

Ne vážně, on to tu už jinde psal Standa Pleva, prostě ty samolepky a krátkej zaváděcí konec u nové Fomy jsou fakt na houby. A zase takovej magor, abych si filmy předem natrhal, zastřihl novej konec a film přegumičkoval aby se nerozmotal, to teda nejsu.
  • 0

#1306 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 7 leden 2009 - 10:05:34

ty jo, už sem asi deformovanej - prvně sem to čet: že mu jednu fláknu (jako synkoj) :wink: :!:

makarenko :?
stejně jsem ho trochu tejral, ty piškoti hnedka promrznou a koho by to bavilo, bejt furt nabalenej jako medvěd že ruce trčej jen tak dopředu - ani nějakej klacek nejde pořádně sebrat, svíčku u nosu, sníh prakticky po pás...a ten tatínek furt zírá do nějaký krabičky, něco u toho huhlá a na mě když už mluví tak evidentně z cesty - nojo, už to bude, co jsi říkal?, co že to chceš?...
  • 0

#1307 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 7 leden 2009 - 11:01:02

No jo no, zkřehlý ruce jsou sviňa. Já takhle o svátcích nasazoval venku svitek a potvora mi nešla přetrhnout páska. Tak jsem zabral :wink: a... Ta potvora povolila, ale moc. Vyskočila, rozmotala se a prostě svitek v háji. :x Sice to byla Foma 100, takže peněženku to tak nebolí, ale stejně-já ji mám Fomičku prostě rád. Dál už šly jen Ilfordi :) , tam nebyl problém...


Mráz je prevít vo tom žádná. Jeden chce mít hnáty znova v teple a pak postupuje zbrkle a neuváženě, k tomu ještě namrzlej mozejk a na potíže zaděláno. Ja su vo silvestroj nabil svitek do zad k měchostroji filmem dolu (mimochodem fomu 100), celej ho nafotil pěkně na papír a když jsem ho vyndával, tak jak byl natlakovanej tím smotáním na druhou stranu vyskočil mi z ruky jako čertík z krabičky :mrgreen: :) Tak jsem celej neštvanej na svoji debilitu nabil novej film, šel zpátky pořídit znova ty samý záběry a ..... a nafotil je z půlky na plech :) :D Prostě namrzlej mozek no..
  • 0

#1308 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 leden 2009 - 17:01:35

Tak jsem dneska cosi gůgloval a nějakým řízením osudu jsem se dostal na web časopisu ABC.
Seriál se jmenuje "Cesta k fotografii". Jednak tam moc nevidím ty fotografie (no dobře, je to pro děti, ale i tak by to mohlo mít nějakou úroveň, kam se to hrabe na Fotoakademie na FA :-) ), druhak tam už vůbec nevidím nějakou "cestu" - prostě shluk nápadů, navíc ne zrovna nejlepších.
Zjevně dle pravidla "kdo umí, umí, kdo neumí, učí...".
Tak tohle mi domů nesmí a doufám, že si to holka (až trochu zestárne) neoblíbí...
  • 0

#1309 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 8 leden 2009 - 17:20:29

ABC šlo celkově trochu dolu, mám ten dojem. Nebo už jsem spíš starý a sentimentálně vzpomínám na doby dřívější. Přesto ho synovi kupuji. Ale zkrátka před těmi 35 lety, kdy jsem ho četl já, bylo lepší! :-)
  • 0

#1310 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 leden 2009 - 17:30:57

ABC šlo celkově trochu dolu, mám ten dojem. Nebo už jsem spíš starý a sentimentálně vzpomínám na doby dřívější. Přesto ho synovi kupuji. Ale zkrátka před těmi 35 lety, kdy jsem ho četl já, bylo lepší! :-)


No já mám možná taky někde pár ročníků zaarchivovaných... Teď jak jsem kouknul do toho, co maj na webu, tak fakt nevím. Nejdřív jsem fiděl tu "fotoškolku", tak se mi udělalo lehce mdlo, pak jsem si prošel zybtek a nezlepšilo se to. Nemám noc proti Reflexu, naopak, ten mám místama docela rád, ale udělat z ABC Reflex pro děti mi připadá trochu úchylný :lol:

Mimochodem - někde na disku bych našel oskenovaný všechny seriály z poslední strany obálky, heč :) Celkem 26 sérií...
  • 0

#1311 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 8 leden 2009 - 22:49:44

No tak já mám na chatě zaarchivovaný ABC po otci, ročníky tak od oka '61 až '68, a pak ty "svoje" asi tak 88-96 a rozdíl je dost znát. Ty starší vždycky rád prolistuju, občas se tam najde i něco zajímavýho o focení (třeba test původního Horizontu). No a právě v těch mých ročnících se to nějak láme a začíná to jít zvolna do kélu. Ale ještě lepší jsou VTM z šedesátých let - "novinka na trhu - Linhof 220", "představila se i nová Zenza Bronica", a spousta jiných věcí. V tom se na chatě vždycky utápím, když je extra hnusně a nedá se nic dělat.
  • 0

#1312 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 leden 2009 - 22:53:39

No tak já mám na chatě zaarchivovaný ABC po otci, ročníky tak od oka '61 až '68, a pak ty "svoje" asi tak 88-96 a rozdíl je dost znát. Ty starší vždycky rád prolistuju, občas se tam najde i něco zajímavýho o focení (třeba test původního Horizontu). No a právě v těch mých ročnících se to nějak láme a začíná to jít zvolna do kélu. Ale ještě lepší jsou VTM z šedesátých let - "novinka na trhu - Linhof 220", "představila se i nová Zenza Bronica", a spousta jiných věcí. V tom se na chatě vždycky utápím, když je extra hnusně a nedá se nic dělat.


Tak VTM z šedesátých hooodně závidím...
  • 0

#1313 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 leden 2009 - 22:56:10

Mno obecně úroveň novinařiny a časopisařiny v česku je tristní. Samozřejmě existují výjimky, ale obecně to sláva není:oops: Třeba to ábíčko je jeden z typických příkladů, asi si to trh žádá nebo nevím..
  • 0

#1314 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 leden 2009 - 23:02:42

Ja jsem s ABC vyrustal. Hlavne mne krome fotoaparatu Corina zajimali modely domecku (historickych), na obohaceni modeloveho kolejiste. Taky jsem postavil jedno historicke mesto (po vecerech v zime, nejake parni masinky a samo fotoaparat (jeste jej mam). Vse z papiru. Taky jsem tam cetl "super" novinky z oblasti fototechniky. Nektere z nich jsem videl az kdyz jsem dorostl do veku "dospelaku". No ale film je film...
  • 0

#1315 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 8 leden 2009 - 23:07:44

Bitovod: No je to krása, no. Čtu teď i to nový, jsou tam takový momenty kdy to je jako vono, ale pak to něčím totálně zkazí. Jinak na chatě to mám, jelikož doma jaksi nezbylo místo. Ale stejně tak 10 vybraných kousků vždycky doma leží :oops:
  • 0

#1316 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 8 leden 2009 - 23:17:37

já abc od té doby co se z něho stal katalog reklam proložený sem tam něčím o počítačích a sem tam nějakou blbostí
ABC pro mne umřelo se základkou
  • 0

#1317 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 8 leden 2009 - 23:23:43

Já bych přímo řekl, že kritickej moment byl ten, kdy z ABC definitivně zmizely černobílý fotky :oops:
  • 0

#1318 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 leden 2009 - 07:42:39

ábíčko, byl asi jediný časopis který se četl u mně tak 4-7 třída. v té čtvrté třídě byl nástupcem mateřídoušky. pak ještě čtyřlístek. víc toho ani snad nebylo. první se četly komiksy, ten uprostřed byl o řád slabší ;) , pak články a doma po večerech se lepila vnitřní příloha - zhusta kanagomem, pokud to teda nebylo nějaký šílený auto po 200 dílech, kde aby to drželo pohromadě člověk spotřeboval paklík špejlí :oops:
absolutním trhákem byl výroční sešit, kde byl pouze komiks, o něj jsme se před stánkem pns jednou dokonce poprali.
to byly časy, zaplať pánbu že jsou pryč :?
  • 0

#1319 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 9 leden 2009 - 10:42:01

jo, ten zlom taky vidim s těma počítačema - tim se to aspoň pro mě definitivně vzdálilo vod reálnýho světa... :oops:
  • 0

#1320 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 leden 2009 - 12:55:31

Dovolím si sem drze dát malou pozvánku. Pokud by to bylo proti pravidlům webu, prosím admina o stažení příspěvku.
Vložený obrázek
  • 0

#1321 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 leden 2009 - 13:15:39

Stanislav Pleva_
Proti pravidlům to není a můžeš to mít i jako článek na hlavní straně.
  • 0

#1322 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 9 leden 2009 - 17:44:16

gratulujem k výstave.. :) Keď tu tak vidím, jak je každú chvíľu niekde zaujímavá výstava... išiel by som najradšej na všetky.. škoda že to nejde :wink:
  • 0

#1323 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 9 leden 2009 - 20:00:02

Staníku, od kdy do kdy je výstava otevřená? A ta knihovna? Možná pojedu kolem a tak bych se na to stavil kóknót, ni
  • 0

#1324 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 leden 2009 - 20:12:10

Ve čtvrtek mají zavřeno, jinak každý den. V pondělí a ve středu do 18:00, v ostatní dny do 17:00. Krakene budu rád když na to mrkneš... :wink:
  • 0

#1325 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 9 leden 2009 - 23:56:18

našel by se někdo se zájmem o ty dvě dlouhé skla? http://cgi.ebay.com/...em=220341559878 tu 200 bych možná uživil, ale tu 500 ne
  • 0

#1326 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 10 leden 2009 - 00:34:56

Článek:
Profi servis na hokejovém mistrovství světa v roce 1985:
http://nikonclub.dig...eta-v-roce-1985
  • 0

#1327 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 10 leden 2009 - 19:55:40

našel by se někdo se zájmem o ty dvě dlouhé skla? http://cgi.ebay.com/...em=220341559878 tu 200 bych možná uživil, ale tu 500 ne


Ypresi tak co? ETRSi nebo SQ? Lepsi nez z CA, kde mas clo, je z Evropy - SQ Bronci se dost vyskytuji v Evrope. ta samotne 500ka je dost draha, ja by jsem spis koukal po vyvazenem setu ala 50,80,150... ale rozmysli si radsi system, resp. velikost. Skla z SQ na ETRSi pouzit nejdou..
  • 0

#1328 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 10 leden 2009 - 20:20:43

našel by se někdo se zájmem o ty dvě dlouhé skla? http://cgi.ebay.com/...em=220341559878 tu 200 bych možná uživil, ale tu 500 ne


Ypresi tak co? ETRSi nebo SQ? Lepsi nez z CA, kde mas clo, je z Evropy - SQ Bronci se dost vyskytuji v Evrope. ta samotne 500ka je dost draha, ja by jsem spis koukal po vyvazenem setu ala 50,80,150... ale rozmysli si radsi system, resp. velikost. Skla z SQ na ETRSi pouzit nejdou..

no už se to vyhouplo přes 7000, já bych asi ale šel spíš do SQčka protože ten čtverec je mi přecejen nejsympatičtější. ale jak se znám, tak stejně skončím někde úplně jinde. ony se mi totiž do výběru pořád pletou ještě RZ67
  • 0

#1329 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 10 leden 2009 - 20:39:47

Radím ti DRŽ SE PŘI ZEMI !! lepší foťák z tebe lepšího fotografa neudělá. Jakákoli běžnější značka je dost dobrá na seriózní focení a ne na všechno musím mít leicu M7, hajzlblád nebo linhof master techniku 2000. Stejný fotky uděláš i s Bessou, Bronicou nebo jakoukoli technicky srovnatelnou VF kamerou za zlomek ceny, to samé platí i u objektivů. Pokud někdo tvrdí, že třeba Mamiya 7 má lepší objektivy než Bronica 67, je potřeba se zeptat při jakém zvětšení. rozdíl při 20x30 ani 30x40 asi nebude ani při přímém srovnání patrný.
  • 0

#1330 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 10 leden 2009 - 20:54:48

našel by se někdo se zájmem o ty dvě dlouhé skla? http://cgi.ebay.com/...em=220341559878 tu 200 bych možná uživil, ale tu 500 ne


Ypresi tak co? ETRSi nebo SQ? Lepsi nez z CA, kde mas clo, je z Evropy - SQ Bronci se dost vyskytuji v Evrope. ta samotne 500ka je dost draha, ja by jsem spis koukal po vyvazenem setu ala 50,80,150... ale rozmysli si radsi system, resp. velikost. Skla z SQ na ETRSi pouzit nejdou..

no už se to vyhouplo přes 7000, já bych asi ale šel spíš do SQčka protože ten čtverec je mi přecejen nejsympatičtější. ale jak se znám, tak stejně skončím někde úplně jinde. ony se mi totiž do výběru pořád pletou ještě RZ67



Radsi jedno rez a vickrat mer - nejdi do toho po hlave, nejdriv studuj za kolik se takovehle sety uz v minulosti koupily. Pockej si na neco co vyuzijes komplet - a ne schanet kupce treba na tu 500ku.
Podivej se na SQ v UK, tam chodi vcelku levne - a hlavne ROZMYSLI SI CO VLASTNE CHCES, jestli 6x4,5 , 6x6 nebo 6x7? Chces s tim chodit? Na to uz RZta moc neni, mas poradny stativ? s SQ se da jeste z ruky, s RZ uz moc nee. Ceny objektivu se per system lisi. To i Hasselblad 500CM jde koupit vcelku levne, ale vykrvacis na dalsich sklech...fakt si to nejdriv ujasni. Co chces fotit (zda-li jsi vyhranen na 2-3 temata nebo fotis vse mozne) co jsem koukal na tvoje stranky tak me prislo ze se spis hledas a zkousis vse mozne, na to take kazdy system neni vhodny - RZ, SQ, i ETRS systemy se zde na foru vyskytuji, nejdriv se zkus zeptat majitelu na jejich zkusenosti, k cemu je pouzivaji atd ... nez bezhlave neco koupit (viz tvoje skusenot s ETRS, ktera skoncila vyjimecne dobre).
  • 0

#1331 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 10 leden 2009 - 21:10:54

našel by se někdo se zájmem o ty dvě dlouhé skla? http://cgi.ebay.com/...em=220341559878 tu 200 bych možná uživil, ale tu 500 ne


Ypresi tak co? ETRSi nebo SQ? Lepsi nez z CA, kde mas clo, je z Evropy - SQ Bronci se dost vyskytuji v Evrope. ta samotne 500ka je dost draha, ja by jsem spis koukal po vyvazenem setu ala 50,80,150... ale rozmysli si radsi system, resp. velikost. Skla z SQ na ETRSi pouzit nejdou..

no už se to vyhouplo přes 7000, já bych asi ale šel spíš do SQčka protože ten čtverec je mi přecejen nejsympatičtější. ale jak se znám, tak stejně skončím někde úplně jinde. ony se mi totiž do výběru pořád pletou ještě RZ67



Radsi jedno rez a vickrat mer - nejdi do toho po hlave, nejdriv studuj za kolik se takovehle sety uz v minulosti koupily. Pockej si na neco co vyuzijes komplet - a ne schanet kupce treba na tu 500ku.
Podivej se na SQ v UK, tam chodi vcelku levne - a hlavne ROZMYSLI SI CO VLASTNE CHCES, jestli 6x4,5 , 6x6 nebo 6x7? Chces s tim chodit? Na to uz RZta moc neni, mas poradny stativ? s SQ se da jeste z ruky, s RZ uz moc nee. Ceny objektivu se per system lisi. To i Hasselblad 500CM jde koupit vcelku levne, ale vykrvacis na dalsich sklech...fakt si to nejdriv ujasni. Co chces fotit (zda-li jsi vyhranen na 2-3 temata nebo fotis vse mozne) co jsem koukal na tvoje stranky tak me prislo ze se spis hledas a zkousis vse mozne, na to take kazdy system neni vhodny - RZ, SQ, i ETRS systemy se zde na foru vyskytuji, nejdriv se zkus zeptat majitelu na jejich zkusenosti, k cemu je pouzivaji atd ... nez bezhlave neco koupit (viz tvoje skusenot s ETRS, ktera skoncila vyjimecne dobre).

no že se hledám, to vím. proto hledám nějakou univerzálku - velikostně i vahově mi pasoval ten kiev. a navíc čtverec je takový univerzální formát. když už do obdélníka, tak bych tíhl spíš k 6x7. ale zase se mi nechce investovat do systému když nevím kam mne to zatáhne a jaký na to bude nejlepší systém. proto prostě projíždím ebaye a hledám jestli se najde něco v dobrém stavu a v už v sestavě. jelikož mám strop 4500, tak to hledání bude nadlouho...
  • 0

#1332 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 leden 2009 - 22:26:05

Chcel by som sa podeliť o včerajší zážitok. Bol som sa pozrieť na prvú výstavu tunajšieho člena, ktorý je registrovný ako Lama. Výstavu stojí za to pozrieť a dávam ju do pozornosti hlavne členom, ktorý to nemajú do Bratislavy ďaleko. Ešte raz týmto k výstave Lacovi gratulujem. Vložený obrázek
  • 0

#1333 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 11 leden 2009 - 12:30:58

Mno měl sem v ruce Bronicu i Hasselblada a ta Bronica mi přišla taková vychytanější. Hasselblad je trochu menší, měl by být spolehlivější(ale to už se bavíme trošku o jiné třídě, to je jako srovnávat spolehlivost Nikonu F5 a F6). Opravdu je lepší si počkat. Taky bych se díval po TLR, stejně je to foťák, který se upotřebí dycky;)
  • 0

#1334 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 11 leden 2009 - 14:09:00

botas, škoda že tá výstava je len do začiatku februára.. to mám ešte skúškové a asi sa nepodarí skončiť to s nejakým veľkým predstihom.. :wink: fotka na pozvánke ma dosť navnadila..
  • 0

#1335 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 leden 2009 - 15:17:55

prowler: Podľa tvojich fotiek je výstava to čo by Ťa určite zaujalo, uvidíš či to stihneš, z Trnavy to máš na skok.
  • 0

#1336 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 12 leden 2009 - 10:33:08

co se láduje do polaroidových kazet? to je na ty kontakty? nebo se tam dává speciální film nebo co?
  • 0

#1337 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 12 leden 2009 - 10:37:33

poslední dobou zjišťuju že se první ptám a až pak googlím - už to mám

a taky jsem zjistil že už všichni ví že "toho dost nakecám"
  • 0

#1338 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 leden 2009 - 13:12:03

co se láduje do polaroidových kazet? to je na ty kontakty? nebo se tam dává speciální film nebo co?


:roll:) zacatek tydne, co? vim, ze uz to asi vis, ale trochu vic to priste upresni, polaroid kazeta na ktery typ fotaku? existuje totiz vic typu filmu, z historie existuje typ pozitiv-negativ, pak jen pozitiv, ruzne citlivosti, velikosti atd...
  • 0

#1339 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 12 leden 2009 - 13:15:39

co se láduje do polaroidových kazet? to je na ty kontakty? nebo se tam dává speciální film nebo co?


:roll:) zacatek tydne, co? vim, ze uz to asi vis, ale trochu vic to priste upresni, polaroid kazeta na ktery typ fotaku? existuje totiz vic typu filmu, z historie existuje typ pozitiv-negativ, pak jen pozitiv, ruzne citlivosti, velikosti atd...

no už jsem to vygůglil
ale právě mě to udivilo na kolik jsem toho narážel když jsem projížděl ebay - polaroid back tam byl skoro pro všechno
  • 0

#1340 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 15 leden 2009 - 13:36:58

Tak jsem včera musel pět chválu na 'stříbrnou fotografii', jsou zážitky, které digitál neposkytne!
Jsem se rozhodl, že si konečně vyvolám první svitky z Rolleiflexe, už jsem exponoval dva svitky a ještě jsem neměl čas je vyvolat... Tak jsem zahrabal v šuplíku a našel celkem tři exponované svitky...
Předpokládám, že nikoho nepřekvapí, že svitek co jsem si vybral jako první na vyvolání nebyl z Rolleiflexy....
To napětí, když jsem ho vytahoval z vývojnice!
Kde to je proboha foceno a čím??
Aha! To je přece ten kamenolom v Bobrůvce, kolik že je to let?
Člověk se ponoří do vzpomínek na to místo a na tu akci, zavzpomíná na 'staré časy'!
Vidí, co tam vlastně tenkrát fotil a po podrobném prozkoumání negativu si položí otázky jako:
"Proč jsem to proboha fotil?"
"Co jsem natom viděl?"
"Mám to zahodit hned, nebo až za chvili?"

Jojo, tohle jsou věci, o které je člověk s digitálem ochuzen....

Proto pějme chválu stříbrné fotografii!!!

Bohousek
  • 0

#1341 conanek

conanek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2009 - 00:14:17

muj vstup do noveho roku se uplne nevydaril

druheho v noci jsem vyrazil fotit(co jineho nez schody)
moje FM2 zacala najednou stavkovat a odmitala exponovat, proste to neslo zmacknout, docela nastvane jsem vse zabalil a vratil se na chatu
chodil jsem zadumane kolem fotaku asi pul hodiny, pak jsem vzal sroubovak, oddelal spodni kryt a kdyz videl kolik tam je slozitejch hejbatek, tak to zase radeji slozil
jen jsem si zkusil automaticky cvaknout(nerikejte ze to nedelate) a ejhle, ono to slo
zalozil jsem film a vydal se opet ven to jeste zkusit
vsechno jsem si nachystal, udelal jeden snimek, natahnul, ale ejhle, nejak to neslo nadoraz a proste se to jakoby porad dalo natahovat
opet jsem balil a uz nadavajic se vratil
navinul film do kazety, znovu rozdelal a najednou mi vypadl sroubek
uz jsem prisel i na to jak to asi funguje, nicmene sroubek nikam nepasoval, tak jsem to opet slozil a fotak zase fungoval
druhej den jsem podnikl maly vylet a i neco nafotil, fotak fungoval bez problemu
pokud nekoho napadlo kam ten sroubek patri, uvitam napady

jen doufam, ze to nebude mit v tomto roce nejaky dopad na me foceni a ze jsem si veskere problemy uz vybral
  • 0

#1342 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 16 leden 2009 - 00:23:18

-taky pěkný, mam takhle budíka, který funguje pouze na čtvrtou, to je ten šroubek bůhvíkam,- takže kdybyste někdo potřeboval... :lol:
  • 0

#1343 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 16 leden 2009 - 20:57:00

si tak brouzdám netem (místo psaní seminárky) a najdu stránku jistého velkoformátníka Karla Novotného (www.knfoto.cz) a na stránkách úžasný článek - "otiskuji bez vědomí autora"

V časopise Magazín DNES vyšla dvojstránka věnovaná panu Ondřeji Neffovi a jeho manželce. Osobně se rád přiznám, že takovéto magazíny rozhodně nesleduji, ale tentokrát jsem byl výslovně upozorněn, že je tam článek věnovaný této osobě a příslušný dvojlist jsem dostal k přečtení vytržený přímo do rukou. Přečetl jsem si pouze oddíl „Proč mě okouzlila digitální fotografie“ ..... dovolím si citovat to, co ve mne vzbudilo nutnost reagovat, neb vystoupení osobnosti v novinách se přeci automatiky může stát vzorem, a proto je na místě se proti takovým názorům ohradit.

....digitální fotografie je zajímavější a svobodnější. Když lidé vzpomínají s láskou na vývojky, zvětšováky a černobílé filmy, jsou to pro mne staromilské bláboly. To co dříve bylo považováno za výborné fotky profesionálů, by dnes technicky neobstálo.

Neb nepovažuji za rozumné rozviřovat šuškandu po různých webech, napsal jsem tedy přímo panu Neffovi „mejlem“ otevřený ( pochopitelně digitální ) dopis a čekám nyní jeho reakce.......


Věc: POZVÁNKA NA VÝSTAVU

Vážený pane Neffe,
obracím se na Vás, abych Vás co nejsrdečněji pozval na výstavu svých fotografií. Vernisáž proběhne dne 5.11. v Malé galerii České Spořitelny v Kladně ( tedy u pana Hankeho).Má pozvánka ovšem není tak zcela bezúčelová. Zvu Vás, abyste mohl shlédnout klasické a navíc černobílé fotografie. Na základě Magazínu Dnes z 18.9. 2008, kde Vám byla s Vaší paní chotí věnována dvoustránka, jsem nabyl dojmu, že jste již pro samé pixely zapomněl, jak takové fotografie jsou krásné. Ne pro každého jsou pixely zajímavější a svobodnější a nedovedu pochopit, jak "pedagog" fotografie může hovořit o staromilských blábolech. Pane Neffe - nebudete náhodou v dalším čísle časopisu radit malířům, aby zlámali štětce a zahodili barvy, vždyť je digitální grafika v pohodě nahradí, či snad neměl by např. pan Svěcený rozšlapat housle - vždyť PC dokáže vyloudit hlas houslí přeci též ????Věřte, bude mi líto lidstva, až se umělci, zblblí digitalizací, místo hledání inspirace z krásných těl žen či modelek při focení, malování či sochaření budou zaobírat jejich generováním v PC ( aby měli plnohodnotný zážitek zvolí pravděpodobně 3D)..... Fotografie pro mne osobně je o pocitu a k tomu volím následně techniku - někdy digitální, jindy klasickou, ale vždy mi jde o prožitek, který mám co by autor a kterýžto dovedu předat do fotografie a následně divákovi. Pokud jste neokusil, nevím, pak nepochopíte, ale já to cítím jednoznačně, to co prožívám při fotografování na klasiku ( s měchem 8*10"), to nezažívám při pohledu do digitálu. Stejně jako tvůrčí proces v komoře je nesrovnatelný s prožitkem u monitoru. ( Nesrovnatelný - nemyslím lepší či horší, ale nesrovnatelný - jako jiný). Nesrovnávejme, nebojujme, co je lepší, techicky dokonalejší, ale žijme z pocitu, že jsme lidé s romantikou a duší a k tomu používáme každý své prostředky. Nehovořte tedy o blábolech, a o kvalitě, která neobstojí - jsem přesvědčen, že nemáte v tomto ohledu píď pravdy. Pokud tedy chcete, příjďte se podívat na krásné stříbro a svými projevy v tisku a na přednáškách pěstujme u lidí chuť třeba fotit a podílet se na hezkých věcech, ale bez urážek kohokoli - lidé to přeci nemají zapotřebí....

S pozdravem Karel Novotný – fotograf




pochopitelně, že pan Neff nepřišel a ani se doposud neozval, konečně po pravdě jsem to ani nečekal, ale to nevadí. Podstatnější pro mne možná je, že jsem jako reakci na tento dopis dostal asi tak desítku hezkých podpůrných mejlů od Vás, čtenářů těchto stránek. Děkuji za Vaše podpůrné reakce a i za to, že sem občas zabrousíte. Mějte se fajn a jak je psáno: „ Na Zemi pokoj, lidem dobré vůle.... “


  • 0

#1344 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 16 leden 2009 - 22:11:24

nevím kolik z vás to ví a kolik ne, ale už docela dlouho si dost ujíždím na sovětské meziválečné dokumentární fotografii a dnes se ke mně dostala úžasná věc - stránka zabývajcí se právě touto tématikou
a co bych to byl za kamráda kdybych se nepodělil...

nuž k vašim očím:
http://www.russianphotographs.com
  • 0

#1345 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 16 leden 2009 - 22:18:04

nevím kolik z vás to ví a kolik ne, ale už docela dlouho si dost ujíždím na sovětské meziválečné dokumentární fotografii a dnes se ke mně dostala úžasná věc - stránka zabývajcí se právě touto tématikou
a co bych to byl za kamráda kdybych se nepodělil...

nuž k vašim očím:
http://www.russianphotographs.com


no jak co je fajn, nic proti rusum, ale nekde byl dokument s Chaldejem a rusove jsou fakt s prominutim hovada, ze pry nevahali pro fotku zapalit barak atd...

Napr. kdyz jsem cetl o Rosenbergove fotce vztycovani vlajky na okinawe a pak o tomto rissky snem tak jsem se musel zasmat - vyretusovane druhe hodinky atd...
  • 0

#1346 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 16 leden 2009 - 22:19:14

nevím kolik z vás to ví a kolik ne, ale už docela dlouho si dost ujíždím na sovětské meziválečné dokumentární fotografii a dnes se ke mně dostala úžasná věc - stránka zabývajcí se právě touto tématikou
a co bych to byl za kamráda kdybych se nepodělil...

nuž k vašim očím:
http://www.russianphotographs.com


no jak co je fajn, nic proti rusum, ale nekde byl dokument s Chaldejem a rusove jsou fakt s prominutim hovada, ze pry nevahali pro fotku zapalit barak atd...

Napr. kdyz jsem cetl o Rosenbergove fotce vztycovani vlajky na okinawe a pak o tomto rissky snem tak jsem se musel zasmat - vyretusovane druhe hodinky atd...

nečekal jsem že s tím někdo vyrukuje tak brzo...
  • 0

#1347 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 16 leden 2009 - 22:20:32

nevím kolik z vás to ví a kolik ne, ale už docela dlouho si dost ujíždím na sovětské meziválečné dokumentární fotografii a dnes se ke mně dostala úžasná věc - stránka zabývajcí se právě touto tématikou
a co bych to byl za kamráda kdybych se nepodělil...

nuž k vašim očím:
http://www.russianphotographs.com


Mimochodem, co to přidat do ostalgickýho vlákna?
  • 0

#1348 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 16 leden 2009 - 22:21:36

nevím kolik z vás to ví a kolik ne, ale už docela dlouho si dost ujíždím na sovětské meziválečné dokumentární fotografii a dnes se ke mně dostala úžasná věc - stránka zabývajcí se právě touto tématikou
a co bych to byl za kamráda kdybych se nepodělil...

nuž k vašim očím:
http://www.russianphotographs.com


no jak co je fajn, nic proti rusum, ale nekde byl dokument s Chaldejem a rusove jsou fakt s prominutim hovada, ze pry nevahali pro fotku zapalit barak atd...

Napr. kdyz jsem cetl o Rosenbergove fotce vztycovani vlajky na okinawe a pak o tomto rissky snem tak jsem se musel zasmat - vyretusovane druhe hodinky atd...

nečekal jsem že s tím někdo vyrukuje tak brzo...


:lol:, ja to tak nemyslel - jen me obcas rusove dokazou nadzvednout, obzvlast 30ty lete a jejich experimenty na vlastnim narodu...ale to jsme mimo fotografii
  • 0

#1349 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 17 leden 2009 - 09:35:57

trochu se uhnu od témat ostalgických a od pana Neffa, páč vše toto strčil do kapsy můj včerejší zážitek - včera jsem si totiž poprvé naostro zapnul zvětšovák a po proužkové zkoušce jsem si udělal SVOU ÚPLNĚ PRVNÍ ZVĚTŠENINU V ŽIVOTĚ!!! A dokonce se povedla :lol:
  • 0

#1350 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 17 leden 2009 - 09:56:19

Gratuluju, gratuluju...To je celkem nenahraditelnej a nezapomenutelnej zážitek, co? Já už se celej třesu, začalo mi zkouškový, tak bude víc času na zvětšování, přes semestr byl čas jen na nějakej zkušební provoz nové komory, ale pocity byly skoro jako poprvé ve staré komoře :lol: Takže: Jěště hodně zdařilých zvětšenim :lol:
  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 4 návštěvníků, 0 anonymních