Přejít na obsah


Fotka

...jen tak...


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
6399 odpovědí na toto téma

#201 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 únor 2008 - 14:05:15

Já už je našel, nějaký blbec dal krabici negativů do batohu a ten uklidil. Fakt netuším, co tím sledoval :lol: :oops:
  • 0

#202 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 únor 2008 - 14:28:52

Tak sláva. Já svoji krabici s obvzláště povednejma negativama taky nemůžu najít...Našel jsem jen jednu s obvzláště nepovedenejma. :oops:
  • 0

#203 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 20 únor 2008 - 16:48:08

senilní jsme asi všichni, už snad měsíc hledám skupinu dvaceti fotek 13x18 a cédéčko se skenama. Už jsem zkoušel i hledat něco jinýho, nepomohlo to. :oops:
  • 0

#204 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 20 únor 2008 - 17:00:05

Tož ogaři, asi vás trumfnu. To já jsem si někam "dobře schoval" originální fotku od Drtikola, na které je navíc dvojportrét mého dědy a babičky někdy z r. 1923. když děda v Praze promoval. Tolik si jí vážím, že jsem si jí já hovado :oops: moc dobře uschoval. A jelikož nejsem nejmladší, mám plný barák krámů a papírů a nemám čas to všechno přehrabat.
Tož tak. LUIGI
  • 0

#205 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 21 únor 2008 - 22:03:28

To mamiak & Dany.: Co mi to děláte? Říkám si, co se to stalo s adminem a pak koukám, že sis předělal emoikonku na dřeváka co měl Danny :wink:

Začínám mít pomalu hokej v tom kdo je kdo...
  • 0

#206 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 21 únor 2008 - 22:17:02

Začínám mít pomalu hokej v tom kdo je kdo...


Viď že jo... :wink:
  • 0

#207 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 únor 2008 - 11:09:47

budu objednávat něco v lightQ, tak kdyby někdo z hk něco potřeboval dejte vědět
  • 0

#208 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 únor 2008 - 02:54:41

Přátelé, kamarádi, bratři!
Po týdnech půstu a strádání nastala vytoužená chvíle, kdy jsem opět fotil koncert. Je to sice trochu zkaleno tím, že digitálem, ale jen protentokrát. Doteď a odteď už vždy zase jen na film. Nechť tedy do mé blbosti a pokání zazní naše temnicové nazdar! Zdar!

Normálně docela sem sa na to focení těšil. Domluvil sem si od kámoša, že mi půčí digi a všecko vypadalo nadějně. Leč teď po příjezdu domů musím říci, že jakákoliv radost a potěšení, které by mělo focení doprovázet sa vypařilo. Zbyl jen tupý tlukot závěrky při sériovém snímání a desítky a desítky fotek na kartě. Ach jo. Už nikdy více.
  • 0

#209 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 únor 2008 - 11:33:19

taky jsem si včera pokazil karmu focením na digi, hned jsem to večer v komoře napravil :D
  • 0

#210 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 24 únor 2008 - 12:17:58

takto si kazit karmu... Ja som si ju vcera vylepsoval pri oslave nespocetnych narodenin a menin, popijanim neobmedzeneho mnozstva alkoholu a vyfotenim 2 filmov na partu kamosov :D
  • 0

#211 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 24 únor 2008 - 14:27:40

Teda ne že bych byl velkým fanouškem digi, ale nezatracoval bych jej. Pokud se bavíme o výsledku, jímž by měla být kvalitní fotka, záleží na cestě, jakou jsme k ní došli, ne? Viděl jsem spoustu banálních černobílých fotek, které nebyly ničím originální a jediné, co na nich bylo zajímavé, byla "odlišnost" od minilabového výstupu; naopak jsem viděl spoustu skvělých věcí, které byly vyfoceny "tím-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit". Nadhodím řečnickou otázku: je důležitější obsah, či forma? :D
  • 0

#212 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 24 únor 2008 - 14:55:32

Obsah a forma by sa mali podla mna podla moznosti doplnat.. K tomu vysledku a sposobu jeho dosiahnutia...drzim sa hesla, ze i cesta moze byt ciel
  • 0

#213 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 únor 2008 - 16:55:49

Obsah a forma by sa mali podla mna podla moznosti doplnat.. K tomu vysledku a sposobu jeho dosiahnutia...drzim sa hesla, ze i cesta moze byt ciel


Souhlasím a to je jeden z důvodů proč to dělám.
  • 0

#214 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 únor 2008 - 18:38:16

Nadhodím řečnickou otázku: je důležitější obsah, či forma? :)


Forma. Pokud nedělám něco extra průkopnickýcho, nebo se nesnažím vyjádřit nějaký vnitřní pnutí, ale prostě si fotím rodinu a co mě zrovna zaujme, což je, a počítám, že i bude, značná část mých fotek, pak je forma to hlavní. Dost mých fotek tohoto ražení, kdyby bylo uděláno digikompaktem a přiblesknuto tím vestavěným blikátkem, by vzbudilo leda ohleduplný úsměv. Ale že jsou na hezkým papíře, občas i nějak zkomponované, navíc snímané minimálně na kinofilm, vypadá to jako bych uměl fotit. Přitom je to "jen" technické provedení - prostě si s tím dám tu práci.
Párkrát tady i jinde zaznělo něco ve smyslu: "rodinu fotím digitálem/zvětšuju na RCčka" a podobné nesmysly v duchu, že na "albumovkách" nezáleží a že se na nich všelijak šetří. No, jediný, na čem u těchto fotek šetřím já, je plocha papíru, a to jen proto, že 30x40 je prostě nepraktická plachta.

Když si zrovna hraju na krajináře, dokumentaristu, portrétistu nebo co já vím co ještě, tak samo honím obsah (to mi pak zůstane i do těch albumovek, což je jedině dobře), ale stejně to pak nazvětšuju na baryt jak nejlíp dovedu, takže se hesla, že obsah je přednější a forma nepodstatná, moc nedržím ani v tomto případě. Prostě se jen víc snažím dbát i na obsah.

Navíc, o obsah se člověk stará hlavně v okamžiku snímání, zatímco forma je řízená zpracováním v komoře (jasně i volbou filmu a foťáku, nic není ideálně jednduchý...), takže se dá do jisté míry ohlídat obojí.

A že někdo dělá obsahově vynikající fotky digitálem, co na to říct? Škoda, že je nefotí na film :)
  • 0

#215 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 únor 2008 - 20:28:27

A že někdo dělá obsahově vynikající fotky digitálem, co na to říct? Škoda, že je nefotí na film
hle :)
po týdnech sem tam nahlížení do konfrontačních vláken vidím, větu, která to vlastně shrnuje, skoro bych ji dal na fa na nějakou vstupní lištu první stránky galerie
  • 0

#216 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 únor 2008 - 21:50:46

albumovky sou základ. já například nemam větší aspirace než mít dobrý albumovky. přitom si nemyslim, že je to málo. podívejte normální člověk-fotograf, pokud to teda neni vyslovenej umělec a pro svět trochu podivná persóna, tak stejně žije, i když kolikrát ani nechce, hlavně prací a rodinou - lidma vokolo sebe, to je normální. no a je logický, když to fotí. ono mu to potom to vokolí i tak nějak víc toleruje a to nemluvim o vyslovený podpoře. no a druhá možnost je, když si vod toho všeho chce vodpočnout a de třeba i na ty potůčky, že jo. všechno sou to ale jeho vlastní, přirozeně silný věci a tam se pak realizuje. no a že sou pak taky nějaký nezaměstnatelný, nevoženitelný pošuci, co budou z přemíry vnitřního pnutí fotit ženskejm na plovárně potajmu zadky, případně králíčky s uřezanou hlavou nebo jogurt na skle to už je další věc a veliký tajemství, ale albumovky sou vod nepaměti základ i u docela slavnejch fotografů. a taky bejvaj nejzajmavější i po letech, kdy pohled na babičku před nárožim našeho dávno zbouranýho činžáku bejvá přeci jenom zajmavější než kapka krve na displeji digitálu, většinou...

p.s. škoda každýho záběru, co neni na film :)
  • 1

#217 al-gaida

al-gaida

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2008 - 22:14:46

Nadhodím řečnickou otázku: je důležitější obsah, či forma? :)


Forma. Pokud nedělám něco extra průkopnickýcho, nebo se nesnažím vyjádřit nějaký vnitřní pnutí, ale prostě si fotím rodinu a co mě zrovna zaujme, což je, a počítám, že i bude, značná část mých fotek, pak je forma to hlavní. Dost mých fotek tohoto ražení, kdyby bylo uděláno digikompaktem a přiblesknuto tím vestavěným blikátkem, by vzbudilo leda ohleduplný úsměv. Ale že jsou na hezkým papíře, občas i nějak zkomponované, navíc snímané minimálně na kinofilm, vypadá to jako bych uměl fotit. Přitom je to "jen" technické provedení - prostě si s tím dám tu práci.
Párkrát tady i jinde zaznělo něco ve smyslu: "rodinu fotím digitálem/zvětšuju na RCčka" a podobné nesmysly v duchu, že na "albumovkách" nezáleží a že se na nich všelijak šetří. No, jediný, na čem u těchto fotek šetřím já, je plocha papíru, a to jen proto, že 30x40 je prostě nepraktická plachta.

Když si zrovna hraju na krajináře, dokumentaristu, portrétistu nebo co já vím co ještě, tak samo honím obsah (to mi pak zůstane i do těch albumovek, což je jedině dobře), ale stejně to pak nazvětšuju na baryt jak nejlíp dovedu, takže se hesla, že obsah je přednější a forma nepodstatná, moc nedržím ani v tomto případě. Prostě se jen víc snažím dbát i na obsah.

Navíc, o obsah se člověk stará hlavně v okamžiku snímání, zatímco forma je řízená zpracováním v komoře (jasně i volbou filmu a foťáku, nic není ideálně jednduchý...), takže se dá do jisté míry ohlídat obojí.

A že někdo dělá obsahově vynikající fotky digitálem, co na to říct? Škoda, že je nefotí na film :)



S timto naprosto souhlasim. Ja jsem začínal s digitálem a pak jsem přešel na film. Taky jsem samozřejmě fotil rodinu, přátele atd., ale furt to nějak nebylo ono. Taky jsem si všiml že ve spoustě digi-internetových galeriích když tam dá někdo tzv. "albumovku" tj. fotku přátel či rodiny hned to každý odsoudí že je to jen albumovka, dobré akorát tak do rodinného alba, někdo řekne že by si to ani do toho alba nedal... Jako kdyby tento druh fotek byl úplně bezvýznamný a bezcenný, stejně jako to album (tím samozřejmě nechci tvrdit že ty fotky tam jsou super, mnohdy je to fakt bída). U prvních fotek co jsem pořídil na černobílý film jsem byl nadšený - hned to bylo něco jiného a myslím že i lepšího i když to ještě neumím úplně perfektně zpracovat a bylo to "jen" na RC. V tomto ohledu naprosto souhlasím s Karel2Kourilem že u těchto fotek je hlavní forma. Proč by nemohla být i rodinná fotka pečlivě zpracovaná, nafocená dobrým objektivem, zvětšena na pěkném papíře? Myslím že u takovýchto fotek ani moc nejde vymakat ten obsah - když chcu vyfotit rodinné příslušníky při nějaké akci, na dovolené nebo oslavě nebo co já vím kde, tak jak mám ovlivnit obsah? Obsah je daný, můžu samozřejmě ovlivňovat kompozici, úhly pohledu atd. ale nic světoborného z toho nejspíš nebude (nerad bych se někoho dotknul, zcela určitě to spousta lidí umí lépe než já). Takže forma je určitě velmi důležitá.
  • 0

#218 al-gaida

al-gaida

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2008 - 22:18:19

albumovky sou základ. já například nemam větší aspirace než mít dobrý albumovky. přitom si nemyslim, že je to málo. podívejte normální člověk-fotograf, pokud to teda neni vyslovenej umělec a pro svět trochu podivná persóna, tak stejně žije, i když kolikrát ani nechce, hlavně prací a rodinou - lidma vokolo sebe, to je normální. no a je logický, když to fotí. ono mu to potom to vokolí i tak nějak víc toleruje a to nemluvim o vyslovený podpoře. no a druhá možnost je, když si vod toho všeho chce vodpočnout a de třeba i na ty potůčky, že jo. všechno sou to ale jeho vlastní, přirozeně silný věci a tam se pak realizuje. no a že sou pak taky nějaký nezaměstnatelný, nevoženitelný pošuci, co budou z přemíry vnitřního pnutí fotit ženskejm na plovárně potajmu zadky, případně králíčky s uřezanou hlavou nebo jogurt na skle to už je další věc a veliký tajemství, ale albumovky sou vod nepaměti základ i u docela slavnejch fotografů. a taky bejvaj nejzajmavější i po letech, kdy pohled na babičku před nárožim našeho dávno zbouranýho činžáku bejvá přeci jenom zajmavější než kapka krve na displeji digitálu, většinou...

p.s. škoda každýho záběru, co neni na film :)


Ať žijou albumovky!!! :)
  • 0

#219 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 24 únor 2008 - 23:30:45

albumovky a reportazne fotky povazujme osobne za najdolezitejsie z celeho obru fotografie..a pre bezneho amatera su tie albumovky fakt najdolezitejsie..na nejake umenie sa casom kazdy povacsine vieme co...ale k albumovkam sa viazu spomienky..preto je ich cena prakticky nevycislitelna... (vidite tu podobu? nevycislitelna- ziadne cislice-cislicova technika... albumovky su priam predurcene,aby boli fotene na film :) )
  • 0

#220 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 25 únor 2008 - 01:11:48

berraneck: "tím-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit"

To je z od teho ogary Potrového nebo ně to nejak smrdí Valtáriovským Sinuetem, včilkaj nevím??? Ale to spojení se mi líbí:)
  • 0

#221 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 25 únor 2008 - 03:51:31

berraneck: "tím-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit"

To je z od teho ogary Potrového nebo ně to nejak smrdí Valtáriovským Sinuetem, včilkaj nevím??? Ale to spojení se mi líbí:)


amon je mocný....teletář a digitálista. fuj.
  • 0

#222 KajaMarik

KajaMarik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2008 - 12:23:31

Drazí moji,

dnešek začal tak krásně a skončil tak smutně

S přítelkyní jsem vyrazil fotit do bývalého vojenského prostoru Milovice (cca 50km od Prahy). Přítelkyně řídila, krásně svítilo sluníčko, načež v půlce cesty prohlásila že nemá peněženku. Takže ani řidičák ne Nato jsem si já vzpomněl, že drandíme po dálnici a nemáme ani dálniční známku na letošní rok, resp. leží u mě v práci na stole.

No nic. Kaine stress Plynule pokračujeme v jízdě

Milovice jsou celkem dobré místo na focení. Nafotil jsem jeden film 135, převážně je na něm přítelkyně. Některé fotky byly celkem slibné. Nejvíce jsem se načekal na fotku s letadlem. Nakonec, těsně před západem, se mi povedlo jednu cvaknout.

Hodně jsme si to s přítelkyní užívali. Bylo nádherně a při focení byla legrace.

Když bylo dofoceno (ještě jsem fotil i na starou Moskvu 5), vyrazili jsme směr Praha - domov - černá komora. Přítelkyně cestou slíbila že udělá halušky, a taky že udělala.

Já se mezi tím pustil do vyvolávání. Připravil jsem chemii. Zhasnul v koupelně a jal se nasoukat film na cívku. Někdy to jde lehce a jindy, jako dneska, to jde naprd, drhne to a vůbec se tomu filmu nechce. Jakoby film tušil co ho čeká. Tak si dál navíjím, už jsem skoro u konce a začíná to drhnout. Njn tak se s tím peru a nějak to jde. A vtom loktem omylem zavadím o vypínač a a a a a málem jsem se po.ral. Bylo to jako VELKÝ TŘESK! 60W fakt síla.

No nic, rychle jsem vypnul světlo, dosoukal film na cívku a šel se podělit o svoji tragédii s přítelkyní.

V kuchyni jsem dostal vynadáno, že to není poprvé kdy se něco poto. Fakt jedna blbá nehoda a jak vám dokáže pokazit tak pěknej den. Přítelkyně je sice naštvaná, ale taky na koni páč se snaží prosadit digitální revoluci.

Teď jsem vytáhl vyvolanej film, říkal jsem si co kdyby náhodou. Ani náhodou. Už je v koši....

Jen tak dál, příští víkend jedem znova fotit

A co vy? Jaké máte příhody?
  • 0

#223 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 25 únor 2008 - 13:58:21

Tak to ja mám jednu, ale s dobrým koncem. Svatba, krásní lidé, krásné prostředí na zámku Jamniště, ona se ženichem na koni, počasí - pravé léto, až moc slunce. Nikon F5, Fuji Reala 100. Pak jsme dofotili, koně odvedli a šlo se k hostině na statku.
Tak musím vyměnit film - jdu mimo svatebčany abych nedělal divadlo, před barák. Dám převíjet - cvak, jako obvykle 3 vteřiny a je to. Naštěsí nacvičeně zapadnu do stínu, na bobek, foťák mezi nohy a otevřu záda foťáku. A čumím, snad hodinu (tak i to připadalo) co to je - film???? Rychle zaklapnu dvířka (tedy trvalo to asi půj vteřiny) a polil mne pot. Ten film nebyl vůbec převinutý a čučel z kazety na plně navinoutou cívku.
Pak jsem převinul ručně a poté jsem zjistil, že jsem při založení filmu (asi) zapomněl zacvaknout kličku s trnem do kazety. Ono se to sviňa bez zasunutého trnu nepřevíjelo, ale nedalo to znát.
Vše zkaženo. Po odfocení obligátních fotek slavnostního oběda jsem nic netušící svatebčany tahal ven, že musím něco přefotit, ale nějak to už nebylo možné. Jel jsem domů jako bez ducha a hladový, neb jsem něměl ani popmyšlení na laskominy ze svatby.
V labu jsem film vyvolal s tím, že možná alespoň nejký snímek ze začátku bude zachráněn. Pánové - vyjma posledního záběru, byly všechny netknuté, bez chyb a osvětlená perforace byla tak do 6 záběru odzadu.

Tedy klika i ponaučení:
1) ani foťák za 80 litrů není pojistkou proti lidské blbosti
2) vždy se vyplatí dodržovat nacvičené úkony = výměna filmu ve stínu a odcloněná vlastním tělem
3) někdy se dějí i fotogtafické zázraky

Tak hlavu vzhůru do dlašího snímání přeje všem LUIGI
  • 0

#224 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 únor 2008 - 14:20:38

Mno, já v létě nafotil kamarádovi svatbu na Provii a vzhledem k tomu, že jsem si den předtím zkoušel RB objektivy na RZ. přepl jsem takový malý čudlíček k danému účelu určený a už ho nevrátil. Všechno to tedy šlo na 1/400 míto na 1/60. Ještěže jsem si vymínil, že nebudu jediný fotograf....
  • 0

#225 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 25 únor 2008 - 14:38:29

ja nedavno tak zurive premotaval film, ze jsem ho pretrhl...a abych zjistil co ze se to stalo, tak jsem otevrel zadni dvirka. dale jsem do Contaxe blbe zalozil film...vysledkem je nula obrazku na nem...a take mam par kazetek kde je film smotany, jen neviom jaky, zda je vubec exponovany a pripadne na jake ISO...no j metraz...
  • 0

#226 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 25 únor 2008 - 19:56:56

poznate to...mate rozfotene 2-3 filmy..menite ich v jednom tele...ja tiez tak...stalacil som tlaictko ne previjanie filmu..film sa previnul jak mal..zalozil som novy- Delta 400@1600..zapol sekvencne..stlacil spust a co chvila som bol na 24tom policku (23+1) jak som chcel...dal dole krytku z hladacika, idem dat doel krytku z objektivu...a ja debil som ju tam nemal..jedine stastie...nebolo uz moc svetla a na nafotenych snimkoch nebolo nic poznat...ale pot ma vtedy oblial veru studeny..
  • 0

#227 KajaMarik

KajaMarik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2008 - 00:15:05

Jeee, to me tesi ze nejsem jedinej kdo ma nejakej problem :lol:
  • 0

#228 Z

Z

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2008 - 09:24:31

Tož i já si tu trochu vyleju srdíčko...

Poslední týden jsem se snažil ve své fotokoupelně vyrobit patnáct barytů 24x30, které by reprezentovaly mojí volnou tvorbu za účelem talentovek na ITF. Řeknu vám, vybrat nějaký soubor patnácti fotek, který by měl hlavu a patu a dostat je v reprezentativní kvalitě na papír, není snadné. Člověk jen vidí, kde má ještě mezery a co je třeba dotáhnout. Výsledek je ten, že fotky mám v solidní kvalitě, ale jsem z toho maratónu nějak znaven. Přítelkyně radši chodí pozdě domů a že by byla nadšená nemohu říct.

Jestli řízením osudu ty zkoušky udělám, tak jsem zvědav jak dokážu zkombinovat pokusy o fineprint a osobní život. Marty věděl proč píše, že fineprint přináší všechny ty negativní věci, které jmenoval (hlavně nedostatek času - a v mém případě solidní kruhy pod očima)

Tož už jsem "dovyléval" a jsem nový člověk :lol:
  • 0

#229 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 únor 2008 - 11:24:49

jediná rada - udělej doma zábor a postav tam trvalou komoru, časy přípravy a narušení rodinného klidu zmizí a VŠICHNI budou spokojeni i ty zvětšeniny
  • 0

#230 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2008 - 22:18:00

Děcka pozorte! Totok je krásné balení- kdo nezlobil a dostane to od ježíška??
  • 0

#231 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 26 únor 2008 - 22:22:22

george. pěkné jen vybalit a fotit.. a vlastně to ani moc nestojí...
  • 0

#232 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2008 - 22:26:24

george. pěkné jen vybalit a fotit.. a vlastně to ani moc nestojí...


Ani moc ne, že?? Tak zedva tyhle bych vzal...
  • 0

#233 Z

Z

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 únor 2008 - 00:22:59

Tak s místem na komoru se to vyřešilo - získal jsem celý pokoj... :D
  • 0

#234 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 28 únor 2008 - 01:00:04

Tak s místem na komoru se to vyřešilo - získal jsem celý pokoj... :)


hele, to se pokoušíš naštvat méně šťastné komorníky...já mám 90x70cm a stojím sám ve výklenku dveří... :D

kde to je a kolik to koštuje?
  • 0

#235 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 28 únor 2008 - 10:18:41

celej pokoj?
to se pak dá dělat!
hlavně tam udělej víceméně nevratný úpravy, jako natři stěny na černo a tak, aby se tam nechtěl za tejden roztahovat někdo s nějakým jiným hobby a určení místnosti bylo tím definitivní
já už mám do komory objednaný odpočívací křeslo, tak to snad klapne a budu mít i tu relaxační část hotovou
  • 0

#236 Z

Z

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 únor 2008 - 10:31:52

No je to u mě doma - prostě se uvolnilo místo, čili za cenu standardního nájmu který poctivě platím. Jen tam nemám zavedenou vodu, takže to budu muset nějak pořešit - je to taková jakože šatna velká cca 2x3 metry, takže taková malá a útulná komůrka to bude :(
  • 0

#237 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 28 únor 2008 - 10:48:04

no gratuluju a ať se voda podaří a můžeš rozlejt lázně
  • 0

#238 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 únor 2008 - 21:09:36

TÁÁÁÁK!! A kdo z vás tady neumí fotit?? Našel sem výbornej článek jak správně fotit!

Tímto děkuji autorovi.
  • 0

#239 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 28 únor 2008 - 21:13:28

TÁÁÁÁK!! A kdo z vás tady neumí fotit?? Našel sem výbornej článek jak správně fotit!

Tímto děkuji autorovi.


teď si nafackuj... :(
  • 0

#240 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 únor 2008 - 21:33:55

To sou furt kecy vo zlatejch řezech a podobný žvásty a pořádnej návod, jak má čék fotit aby pohledal. Děkuju tímto s. Georgovi, že nám ukázal cestu. :( :lol:
  • 0

#241 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 únor 2008 - 21:50:39

Musím se ale přiznat, že sem to nečetl celé- udělal sem si lehký výcuc o předpažených prackách a pak sem se pokochal zrzkou...
  • 0

#242 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 únor 2008 - 21:59:58

"pokochal zrzkou"..hmm..inu: Proti gustu žádný destilát! :(
  • 0

#243 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 28 únor 2008 - 22:08:42

A do prčic..teprve teď jsem zjistil, že celá má fotografická cesta je naprosto mylná! Bohu rodinale, ztrestej mne! ..no on ten textík není zas tak hloupý, rady jsou ve svém jádru docela dobré, myslím, že nefotografovi pomůže zlepšit minimálně polovinu záběrů:(
  • 0

#244 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 29 únor 2008 - 06:09:29

přiznám se, že mi včera trochu ujely nervy, ale posuďte sami, - a bylo to raz dva:
šimonku, co děláš u toho mýho stolu?
- číhám
a co stříháš ?
- penízky a fotečky...

uáááá :D :) :)

dva a půl je šílenej věk
  • 0

#245 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 29 únor 2008 - 19:11:16

přiznám se, že mi včera trochu ujely nervy, ale posuďte sami, - a bylo to raz dva:
šimonku, co děláš u toho mýho stolu?
- číhám
a co stříháš ?
- penízky a fotečky...

uáááá :?: :D :!:

dva a půl je šílenej věk

A opravdu čihal? Mám doma taky 2 a půl...
  • 0

#246 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 březen 2008 - 09:39:01

náš má taky tolik a bez dozoru zatím nestříhá, resp. nůžky jsou uklizeny
ale zase včera nalil čaj do misky s nastrouhaným sýrem :?:
tak jsem holt měl na tom domácím langoši sýr propranej čajem a vodou
  • 0

#247 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 březen 2008 - 10:49:00

héle, večer je zase rozdávání nějakých cen v televizi = mám volno a budu v komoře, krása (když už mi nevyšel ten vernisážní výlet)
  • 0

#248 conanek

conanek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2008 - 04:18:12

Mam dotaz, k jakemu bozstvu se modlite?

Ja nejspis zacnu, mam doma asi nejakyho sotka, nebo nevim.

hodinu a pul jsem zatemnoval(chtel jsem delat az do obeda), michal chemii a takovy ty vobvykly serepeticky. Vsechno jsem si pekne nachystal, udelal dve zkousky, finalni fotku, nastavim dalsi policko negativu a najednou rana jak svina, praskla mi zarovka ve zvetsovaku(nahradni samozrejme nemam).
nastvane se chci alespon pokochat tou jedinou fotkou, ale koukam ze tam je nejakej flek. nadavam na prach a utiram znovu objektiv zvetsovaku(Anaret 50/4.5), bordel tam je furt. mrknu pozornejc a s uzasem zjistuji ze mam prasklou cocku. je tam takova mala pavucinka a navic nejak zevnitr.

super zacatek noveho dne a doma ani kapka alkoholu(Rodinal doma nemam a ani ho nepiju)
  • 0

#249 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 březen 2008 - 08:53:55

já byl zas včera v loutkovým divadle s rodinou, řeknu vám, docela jsem se tý ježibaby bál, hlavně, když šla kolem mě
ale děti to snášely docela dobře
no večer se ještě podívám jednou, tentokrát na fotografie, film je od včera jistě už suchý
  • 0

#250 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 2 březen 2008 - 09:14:15

Mam dotaz, k jakemu bozstvu se modlite?

Ja nejspis zacnu, mam doma asi nejakyho sotka, nebo nevim.

hodinu a pul jsem zatemnoval(chtel jsem delat az do obeda), michal chemii a takovy ty vobvykly serepeticky. Vsechno jsem si pekne nachystal, udelal dve zkousky, finalni fotku, nastavim dalsi policko negativu a najednou rana jak svina, praskla mi zarovka ve zvetsovaku(nahradni samozrejme nemam).
nastvane se chci alespon pokochat tou jedinou fotkou, ale koukam ze tam je nejakej flek. nadavam na prach a utiram znovu objektiv zvetsovaku(Anaret 50/4.5), bordel tam je furt. mrknu pozornejc a s uzasem zjistuji ze mam prasklou cocku. je tam takova mala pavucinka a navic nejak zevnitr.

super zacatek noveho dne a doma ani kapka alkoholu(Rodinal doma nemam a ani ho nepiju)


Pro tyhle případy mám některý věci dvakrát. Je strašné když už se rozhodnete vše vybalit, nachystat a ono vás vypeče žárovka, nebo spínací hodiny...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních