Přejít na obsah


Fotka

YASHICA Mat - 124 G


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
161 odpovědí na toto téma

#1 ummagama

ummagama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 1

Publikováno 22 únor 2008 - 20:45:06

Zdravim dnes som ziskal tento nadherny pristroj. Je ako novy len ma problem ze zavierka sa ani nepohne a aj samospust nejde natiahnut neviete niekto co s tym moze byt? Lezala 15 rokov v skrini.
  • 1

#2 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 22 únor 2008 - 21:42:05

Samospošť jde natáhnout jen je li páčka blesku v poloze X. Natahování závěrky je spřaženo s přetáčením filmu, zkus založit pás od vyvolaného filmu a zkus to s ním. Pokud to nepomůže, bude potřeba vyhledat opraváře, něco bude slepené.
  • 0

#3 ummagama

ummagama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 1

Publikováno 22 únor 2008 - 22:44:41

Dakujem velmi pekne pozriem na to
  • 0

#4 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 únor 2008 - 21:54:13

tak, jsem další z novopečených majitelů téhle hračky, jen do ní nemám baterii, co tam můžu dát místo té původní rtuťové?
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 únor 2008 - 22:18:02

tak, jsem další z novopečených majitelů téhle hračky, jen do ní nemám baterii, co tam můžu dát místo té původní rtuťové?


Existuje typ, co je v přesných rozměrech té původní. Ale už nikde (snad kromě eBay) ho neseženeš. To, co seženeš, je s jiným napětím.
  • 0

#6 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 28 únor 2008 - 22:27:06

Yashicu nemám, ale do jiných aparátů se dá vskutku použít baterka do naslouchadel. maj napětí 1,35 tuším. prodávaj se v sadě po šesti asi tak za 90kč. jen nevydržej moc dlouho a trochu se vybíjej i když se zrovna nefotí. koupil bych tu největší (je několik velikostí) a v případě, že to nestačí tak ještě nečim vodivym vycpat. koupí se to ve zdravotnickejch potřebách
  • 0

#7 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 29 únor 2008 - 07:24:18

Zkontroluj, jestli nemáš zaaretovanou spoušť. Páčka aretace by měla být při focení takto:

Vložený obrázek
  • 0

#8 ummagama

ummagama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 1

Publikováno 29 únor 2008 - 16:23:50

Nie zaaretovana nie je nie som novacik :D spust ide stlacit len sa nespusti zavierka najskor bude zanesena tak ju dam do servisu asi vycistit.
  • 0

#9 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 29 únor 2008 - 16:33:24

Mám v ní baterii LR 9, koupil jsem ji bez problémů, nic zvláštního.
  • 0

#10 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 únor 2008 - 17:42:05

Vyšší napětí a jiná vybíjecí charakteristika měření nevadí? Všude píšou že jo.
  • 0

#11 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 29 únor 2008 - 18:25:53

Všechno funguje jak má, měření jde přesně. Víc jsem nad tím nepřemýšlel, jinou baterii jsem nezkoušel.
  • 0

#12 kubik

kubik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 29 únor 2008 - 22:26:33

LR 9 sedí přesně. Pokud se ale řídím vestavěným expozimetrem, tak mám snímky tak o cca 2EV podexponované. Možná v mém případě potřebuje seřízeni.
  • 0

#13 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 únor 2008 - 23:00:50

zatím jsem tam vrazil tu zinko vzduchovou baterku do naslouchadla a zdá se že měří dobře.
  • 0

#14 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 březen 2009 - 15:34:38

Jak řešíte filtry na dvouočkách (yashice minolte nebo rolleiflexu) s bajonetem. bastlíte na to nějak normální filtr nebo jen originál s bajonetovým uchycením. Chtěl bych infra filtr, ale s bajonetem jsem nic moc nevidel. Máte na to nějakou radu?
  • 0

#15 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 24 březen 2009 - 15:37:50

U Pazdery nebo u Škody za pár peněz -cca 100 Kč mají redukci z bajonetu na filtry 49 či 52 mm. Ty jsou za levný peníz k mání.
  • 0

#16 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 březen 2009 - 15:41:59

to je příjemná zpráva, ani mě nenapadlo, že řešení je tak jednoduchý ;o) díky
  • 0

#17 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 březen 2009 - 21:04:30

Vycisti si to sam, mas asi hodne zaprasene lamely. Odsroubuj si predni a zadni clen a uchostourama lehce vycisti lamely. Neni to nic sloziteho kdyz to zvladnu ja.
  • 0

#18 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 25 březen 2009 - 17:42:31

Tento foťák je důvod proč jsem tu na stránkách.Nedávno jsem ho znovu oprášil( po otci),hodil DSLR do skříně a začal shánět vybavení fotokomory...a to ještě nevím jestli se mi závěrka taky nezpožďuje(ještě jsem nevyvolával).Už jsem ale nasypal peníze do chemie a pořízení vybavení,protože krokuse66 otec před 9lety vyhodil s tím,že už s tím nikdo fotit nebude.
Takže možná budu čistit lamely taky.
Jak budeš v tom čištění,sundej horní kryt a vyčisti zrcátko+matnici.Okamžitě zjistíš kama se ti do foťáku dostává prach.Protože asi najdeš to co já.tzn mezi přední stěnou a hledáčkem bylo kdysi nějaké těsnění,které se časem rozpadlo a z části napadalo do foťáku.Samozřejmě se tam udělala mezera kudy se tam dostává prach.Ten se dostává do celého foťáku a je dobré ho vyčistit a mezru utěsnit.Mám totiž dojem,že otvorem na průhledovou čočku ve přední stěně se ten prach dostává až dolů ke spoušti a závěrce,ale neměl jsem to tak hluboce rozebrané abych to věděl na 100%.
Do expozimetru jsem nacpal normálně baterku 1,5V,která je trošku menší a udělal jsem na ni redukci,aby seděla.Vím,že tam má být ta 1,35V.Fotím první film,tak uvidím jak to dopadne,kdyžtak ho zkusím zkorigovat(ten expozimetr)

Ta redukce z bajonetu 30 na 49mm by se mě hodila,ale hledal jsem na stránkách fotoškoda a nenašel.Nemáte někdo prosím přímo odkaz,nemohl jsem to tam najít.Díky
  • 0

#19 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 březen 2009 - 17:49:28

Veškeré takové redukce jsou - i nové - k mání ve škodově bazaru, případně je možné si je tam objednat. Já ji kupoval u Pazdery.
  • 0

#20 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 25 březen 2009 - 17:53:51

Ok.Díky.Jdu to ještě někde pohledat.to byla velmi rychlá odpověď.
  • 0

#21 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 březen 2009 - 15:50:12

zdravíčko dnes jsem u nás v Olomouci narazil na jednu z těchto krásných mašinek ,a i když nejsem při penězích ,hned jsem si ji zamluvil a nacvakal skušební svitek.,expozimwetr měří,jak přesně budu vědět zhruba za hodinu,vše jde lehce ,dosedá přesně omlácená není skoro bych řekl jako nová,pouze má trochu poškrábaný přední člen snímacího objektivu .A ted dotaz nevíte někdo na kolik zhruba přijde výměna toho předního členu a kde?? Je mi jasny ,že asi u škody v praglu,ale to je docela z ruky :-)
  • 0

#22 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 27 březen 2009 - 16:14:15

A vymění to ještě dneska někdo? To bych si raději počkal na lepší.
  • 0

#23 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 27 březen 2009 - 16:17:44

,pouze má trochu poškrábaný přední člen snímacího objektivu .A ted dotaz nevíte někdo na kolik zhruba přijde výměna toho předního členu a kde?? Je mi jasny ,že asi u škody v praglu,ale to je docela z ruky :-)


Jak moc je to poškrábaný? Moje zkušenost je taková, že pokud to jsou takový ty vlásečnicový škrábance a není jich tam hustej rastr, tak se většinou starou belu děje. Asi bych si z toho udělal výřez odpovídající třeba zvětšenině 30x40 a pakliže by mě to uspokojil, na nějakou výměnu bych se vykašlal.
  • 0

#24 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 březen 2009 - 16:46:40

jo jo jsou to vlásečnice asi od čištění a hrubej rastr je subjektivní ,já ji prostě vezmu za 2200 mi to stojí .zrovna jsem dovolal svitek a expozimetr měří pěkně ,tož uvidíme,je na ní dokonce záruka na odskoušení ,tož ji maximálně vrátím .:-))
  • 0

#25 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 27 březen 2009 - 18:22:30

v každém případě je to prima hračka - pro mě to byl impulz postavit po 18 letech zvětšovák....
  • 0

#26 kamil

kamil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 březen 2009 - 20:45:11

Neřekl bych ,že to je hračka . Já ji dostal k vánoům , skoro neužívanou , hned do ní nacpal film a byl překvapen jak krásně kreslí . Rozhodně dospělej aparát
  • 0

#27 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 březen 2009 - 20:57:11

LIdi Já to nevydržel a fakt si ji dovezl,ale ten první člen objektivu fakt volá po výměně .Mám 10 dní záruku od paní prodavačky na skoušku,a opravdu se mi nechce vracet.Neví někdo o někom kdo se tím zabývá?na Flexu mám machra,ale starej meopták nebude mít sklo do tohodle:(hilfe himl hergot hilfe
  • 0

#28 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 27 březen 2009 - 21:05:54

Neřekl bych ,že to je hračka . Já ji dostal k vánoům , skoro neužívanou , hned do ní nacpal film a byl překvapen jak krásně kreslí . Rozhodně dospělej aparát

Já to mám za hračku. Ve svém věku to mám prostě místo autíčka na dálkové ovládání! :-) :D :D
  • 0

#29 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 27 březen 2009 - 21:09:27

LIdi Já to nevydržel a fakt si ji dovezl,ale ten první člen objektivu fakt volá po výměně .Mám 10 dní záruku od paní prodavačky na skoušku,a opravdu se mi nechce vracet.Neví někdo o někom kdo se tím zabývá?na Flexu mám machra,ale starej meopták nebude mít sklo do tohodle:(hilfe himl hergot hilfe

A nebylo by lepší malinko připlatit? Třeba tady
  • 0

#30 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 březen 2009 - 21:22:34

šmarja já jsem tam denně a nevím o ní. díky
  • 0

#31 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 11 září 2009 - 08:05:33

Tak se musím pochlubit.Známý se zbavoval kompletně vybavených Yashic, a tak se mi podařilo získat za rozumnou cenu tuto kompletní sadu ještě v originál krabici i s českým návodem.Součástí jsou i objektivy od macro až po teleobjektiv.Yashicy vypadají,jako by právě vyjely z výrobní linky.Paráda.To není fotografování,to je radost :) Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 1

#32 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 11 září 2009 - 08:19:10

Ještě detail jedné z nich (omlouvám se,že to tady zaplavuji fotkami,ale mám z nich velkou radost,tak snad to nevadí): Vložený obrázek
  • 0

#33 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 11 září 2009 - 09:21:35

Těžce ti závidím chlape.
  • 0

#34 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 11 září 2009 - 09:22:15

Skvělý set, chápu tvou radost a gratuluji!
  • 0

#35 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 11 září 2009 - 09:38:01

To je krása, gratuluju!
To nemůžu svý otřískaný Yashice D ani ukázat, padla by do depréze :)
  • 0

#36 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 11 září 2009 - 09:38:06

Ještě se chci zeptat na jeden filtr,je to ten druhý z pravé strany dole.Je nahnědlý a údajně se mu říká tabákový.Ptal jsem se jiného známého k čemu je a odpovědí mi bylo,že na hov.. Proč,to mi vysvětlit nedokázal.Nevíte,k čemu se používá?
  • 0

#37 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 11 září 2009 - 09:45:32

Pokud to není korekční filtr, tak tabákový se používal na barvě pro "nostalgické retro zabarvení" jaksi mě to nezaujalo. Ale bez něj by sada nebyla komplet, ne?
  • 0

#38 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 11 září 2009 - 10:07:08

Oblíbený pro změnu oblohy do hnědeho tónu v snímcích alá "z divokého západu".
  • 0

#39 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 11 září 2009 - 10:43:12

kdybyste někdo měl nějakou yashicu na náhr. díly, tak bych potřeboval šachtu s lupou. děkuji
  • 0

#40 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 11 září 2009 - 18:16:12

K tomu tabákovému filtru.Tuším,že hodně ztmavuje oblohu.
  • 0

#41 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 září 2009 - 20:04:20

Tak se musím pochlubit.Známý se zbavoval kompletně vybavených Yashic, a tak se mi podařilo získat za rozumnou cenu tuto kompletní sadu ještě v originál krabici i s českým návodem.Součástí jsou i objektivy od macro až po teleobjektiv.Yashicy vypadají,jako by právě vyjely z výrobní linky.Paráda.To není fotografování,to je radost :evil: Vložený obrázek Vložený obrázek


se mi klepou kolena uplně když to vidím.Nemá kamarád ještě pár filtrů na yashicu na prodej??žlutý,zelenožlutý,oranžový,modrý a zelený
  • 0

#42 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 12 září 2009 - 04:57:00

Bohužel už nemá.Tu sestavu prý dával dohromady 2 roky,objezdil skoro všechny bazary s fototechnikou,prošmejdil všechny stránky internetový,atd.Ještě si musím udělat nějaký popruhy na ty miniaturní brašničky.Stejně to tenkrát měli vymakaný,všechno s citem a do detailu provedený.
Co se týče toho filtru,tak díky za informaci.Na to retro nevím jestli jej využiji,ale na oblohu by se to mohlo hodit.
  • 0

#43 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 12 září 2009 - 06:29:39

Ještě přidám jeden menší zážitek.Fotografoval jsem s Yashicou na vesnických hodech a přišli za mnou dva mladí lidé asi kolem 25let. Chtěli si prohlédnout fotoaparát,tak jsem jim ho ukázal a oni se mne poté zeptali,zda-li bych jim poslal mailem fotky.Řekl jsem jim,že bych ty negativy musel naskenovat a já scan nemám,tak leda,že bych jim je ukázal někde v hospodě.A oni se začali hrozně divit,že to není digitál,když to má náhledový displej.Tím displejem měli na mysli matnici... :) :)
Normálně bych nevěřil,že si to může někdo myslet,ale marketingová digitální masáž zřejmě způsobila své :)
  • 1

#44 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 12 září 2009 - 17:39:31

já předevčírem fotil tímhle foťákem, přišel jeden známý a vyprávěl, jak jeho babku podělali cigani tak, že jí prodali nějakou starou zrdcadlovku s matnicí s tím, že je to digitál. Viděla "displej" co fungoval, takže ok, vzala to. Musím zjistit, o jaký foťák se jednalo, jestli to třeba fakt nakonec nebyl výhodný kup. Ale v nějaký Rollei moc nevěřím. Spíš jí střelili Ljubu nebo něco.. a beztak i s vadnou závěrkou :)
  • 0

#45 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 14 září 2009 - 07:24:56

To Martins:Nějaké filtry na yashicu má v kamrlíku v Ostravě pan Vavřík.Teď když jsem tam byl naposledy,tak měl jedině žlutozelené.Kupoval jsem u něj žlutý.Měl jich cca. za 120-150kč/kus
nevím jestli je to dobrá cena,ale mě to za to stálo.
  • 0

#46 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 14 září 2009 - 09:21:14

To Martins:Nějaké filtry na yashicu má v kamrlíku v Ostravě pan Vavřík.Teď když jsem tam byl naposledy,tak měl jedině žlutozelené.Kupoval jsem u něj žlutý.Měl jich cca. za 120-150kč/kus
nevím jestli je to dobrá cena,ale mě to za to stálo.


To je dobrá cena,normálně jsou v bazarech asi tak za 200Kč.
  • 0

#47 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 prosinec 2009 - 18:16:11

Zdravím,
přišel čas napsat Ježíškovi, a tak jsem si říkal,že bych ho požádal o vylepení Yashici černým sametem :twisted: Ale... nevíte kolik to cca stojí? A v čem je to lepší nebo na co to má vliv,než když je to bez toho sametu.Já se jen všude dočetl, že je dobré to tím sametem vylepit a nevím,jestli to má cenu a navíc bych ty yashici chtěl vylepit dvě.Díky
  • 0

#48 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 10 prosinec 2009 - 12:44:29

Vážení kolegové, k Yashice existuje originální grip, který se připevňuje na
závit stativového šroubu vespodu. Označení Yashica 66 se sáňkami blesku
na horní části rukojeti, v provedení celokovového odlitku. Přístroj uchopíte
za boční rukojeť a pravá ruka je volná k ovládání všech prvků, aniž musí
fotografující před expozicí měnit úchop přístroje. Velmi praktické! Erik
  • 0

#49 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 10 prosinec 2009 - 14:52:02

Punkomat: obecně kvalitní, optické, bezodrazové vyčernění komory přispívá jednak k přesnějšímu měření u některých fotoaparátů (není tvůj případ) a za druhé eliminuje odrazy v komoře což může mít vliv na kresbu a ostrost .... k rapidnímu zlepšení jednoho nebo druhého bych byl ale spíše skeptický, spíš bys mohl zaznamenat zlepšení při určitých mezních světelných ppodmínkých. Opravdový přínos to má jen u mizerně provedených úprav nebo těch degradovaných zubem času.
  • 0

#50 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 10 prosinec 2009 - 16:52:53

Vážení kolegové, k Yashice existuje originální grip, který se připevňuje na
závit stativového šroubu vespodu. Označení Yashica 66 se sáňkami blesku
na horní části rukojeti, v provedení celokovového odlitku. Přístroj uchopíte
za boční rukojeť a pravá ruka je volná k ovládání všech prvků, aniž musí
fotografující před expozicí měnit úchop přístroje. Velmi praktické! Erik


Souhlasím.Je to fajn pomůcka,hlavně při fotografování událostí,kde je potřeba jistý stupeň pohotovosti.
Vložený obrázek
  • -1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních