Přejít na obsah


Fotka

YASHICA Mat - 124 G


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
161 odpovědí na toto téma

#101 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 700 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 14 srpen 2010 - 22:21:12

na paladixu je obecnej článek plnej čísel a výpočtů a je tam taky:
Vlastní použití předsádky na objektivu je velmi jednoduché. Podobně jako filtr se našroubuje do objímky na objektivu. Výhodou je jen nepatrná změna světelnosti použitého objektivu....
tak asi nic moc přidávat netřeba, jestli se pamatuju, tak jsem zkoušel předsádky na flexaretě a taky jsem nic nepřidával a expozice byla v pořádku
  • 0

#102 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 15 srpen 2010 - 09:09:09

Makropředsádky na Yashice jsem používal celkem často, expozici jsem použil vždy naměřenou bez korekce, sedělo to. Širokoúhlá předsádka stejně jako tele je také bez potřeby něco přidávat. Aspoň pokud je originální. Ale objevovaly se i od jiných výrobců.
  • 0

#103 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 15 srpen 2010 - 10:32:44

RHx, Jorge: Diky za odpovedi. Zda se to byt jasne a jednoduche :D
  • 0

#104 Svitek

Svitek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 7 březen 2011 - 16:51:22

zdar...
...zhanam repair (parts) manual na Yashicu Mat. Starsi typ bez expozimetra. Na webe som nasiel iba Yashica Mat 124G...
  • 0

#105 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 28 červen 2011 - 11:56:52

Nevěděl by někdo jak opravit uvolněnej ostřící kroužek ( knoflík ) na 124G? Protáčí se to a s objektivy to ani nehne.

Nebo popř. kde to nejlépe nechat opravit. Jestli třeba Pazdera nebo někde jinde?
  • 0

#106 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 063 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 28 červen 2011 - 13:42:46

Pomocí kleští ségrovek, v nouzi stačí i překřížené velké jehly, vyšroubovat bakelitovou záslepku, která je na toćítku. Jsou tam dva zápichy. No a poté utáhnout pravděpodobně povolenou matku, následně zkorigovat nekonečno a pak znovu povolit, doladit - nastavit nekonečno podle stupnice a nakonec znovu utáhnout. Prosté, není-liž pravda...
  • 0

#107 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 063 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 28 červen 2011 - 13:45:48

Zajímalo by mne, kolik by si za tuhle "náročnou" max. 5-minutovou operaci řekli v servisu...
  • 0

#108 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 28 červen 2011 - 14:24:17

jsem si to myslel ale nechtěl jsem nic ulomit. díky :wink:
  • 0

#109 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 28 červen 2011 - 14:36:30

tak jsem sice otevřel to víčko od ostřícího knoflíku ale stejně nevím jak dál. Ten plíšek s barevnými políčky volby filmu nejde už dál sundat ani nevidím žádnou matku nebo něco na utáhnutí. :wink:
  • 0

#110 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 063 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 28 červen 2011 - 15:34:23

http://www.photovint...nual Repair.pdf
našel jsem když tak tohle, obrázek č.6
Ten plech pod tou záslepkou už nemá co držet, maximálně tomu trochu pomoct šroubovákem, ale vétšinou to šlo ochotně samo ven
  • 0

#111 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 srpen 2011 - 14:05:03

Ahoj, mám dotaz, jaký bajonet pro filtry má Yashica 124G?
Koukal jsem na ebay a orig na yashicu jsou pekelně drahé. Ale když se koukám po Rollei bajonetech, možná by mohl být stejný.
Možná bajonet č. I??
  • 0

#112 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 16 srpen 2011 - 14:20:24

su to 30mm filtre ja mam na nej filter od rollei.
  • 0

#113 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 16 srpen 2011 - 14:21:40

http://www.mattdento...icamat_124.html

tu chlap pise ze je to bay I
  • 0

#114 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 16 srpen 2011 - 14:38:54

Ahoj, mám dotaz, jaký bajonet pro filtry má Yashica 124G?
Koukal jsem na ebay a orig na yashicu jsou pekelně drahé. Ale když se koukám po Rollei bajonetech, možná by mohl být stejný.
Možná bajonet č. I??


Jedná se o Bajonet I (bay I) stejný jako má i minolta autocord nebo klasický rolleiflex s optikou F3.5
  • 0

#115 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 srpen 2011 - 14:39:54

Ahoj, mám dotaz, jaký bajonet pro filtry má Yashica 124G?
Koukal jsem na ebay a orig na yashicu jsou pekelně drahé. Ale když se koukám po Rollei bajonetech, možná by mohl být stejný.
Možná bajonet č. I??


není to až tak dávno, kdy mi jeden zdejší kamarád z temné čtvrti dal při setkání hrstečku filtrů bay1 se slovy: "tak jsem šel včera kolem jednoho vetešnictví a nedalo mi nechat je tam ležet, když byly za 5 korun" :roll: :wink:
  • 0

#116 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 srpen 2011 - 14:40:53

p.s. Girmy, jsi v Praze, hledej a šňupej ve kdejakém bazárku, je jich tu dost!
  • 0

#117 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 srpen 2011 - 15:44:13

Děkuji moc,
jsem rád, že je to ten bajonet I, viděl jsem jich na internetu dost.
Jinak ty bazárky procházím, ale na tohle jsem se doteď nezaměřoval :roll:.
PS: jestli najdu ty po 5 Kč, tak budu hodně šťastný :wink:, to bych nakoupil Yashicu s sl. clonou + filtry za 550 Kč :lol:... To by byl kauf roku 8-O
  • 0

#118 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 srpen 2011 - 06:46:55

Děkuji moc,
jsem rád, že je to ten bajonet I, viděl jsem jich na internetu dost.
Jinak ty bazárky procházím, ale na tohle jsem se doteď nezaměřoval :wink:.
PS: jestli najdu ty po 5 Kč, tak budu hodně šťastný :lol:, to bych nakoupil Yashicu s sl. clonou + filtry za 550 Kč 8-O... To by byl kauf roku :D


To by byl dobrej kauf. Já koupil jen clonu za 250,- a žlutý filtr rollei za 200,- :roll:
  • 0

#119 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 17 srpen 2011 - 12:07:43

Jj, včera jsem koupil novou baterku. Expozimetr běhá jak má :roll:. Teď už jen ozkoušet s filmem :wink:.
  • 0

#120 kozzel

kozzel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 srpen 2011 - 08:21:18

A jakou baterku si tam koupil? Nevadí jin napětí? Mě dělá yashica přepálené inverzní filmy, když nastavuju podle zabudovaného expozimetru :!: O jedno clonové číslo musím přidávat. Ale zase v horších světelných podmínkách je to opačně :!:
  • 0

#121 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 19 srpen 2011 - 08:48:10

A jakou baterku si tam koupil? Nevadí jin napětí? Mě dělá yashica přepálené inverzní filmy, když nastavuju podle zabudovaného expozimetru :!: O jedno clonové číslo musím přidávat. Ale zase v horších světelných podmínkách je to opačně :!:


dostal jsem doporučení na Zinkouhlíkovou ZA625 (nechat větrat pouze 2 otvory). Tu jsem ale bohužel nenašel, tak jsem zašel ke Škodovi, tam mi paní prodala EPX625. Měří to o trochu nepřesně, ale stačí udat citlivost 320 místo 400 a je to OK.
Ale překvapuje mě, že ti to měří jinak při silném a slabém světle, s tím jsem se nesetkal.
  • 0

#122 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 srpen 2011 - 10:04:39

A jakou baterku si tam koupil? Nevadí jin napětí? Mě dělá yashica přepálené inverzní filmy, když nastavuju podle zabudovaného expozimetru :!: O jedno clonové číslo musím přidávat. Ale zase v horších světelných podmínkách je to opačně :!:


dostal jsem doporučení na Zinkouhlíkovou ZA625 (nechat větrat pouze 2 otvory). Tu jsem ale bohužel nenašel, tak jsem zašel ke Škodovi, tam mi paní prodala EPX625. Měří to o trochu nepřesně, ale stačí udat citlivost 320 místo 400 a je to OK.
Ale překvapuje mě, že ti to měří jinak při silném a slabém světle, s tím jsem se nesetkal.


zinkouhlíková není zinkovzduchová ZA625. tu hledej v potřebách zdravotnických, neb jsou to tzv. baterie do naslouchadel (plato 6 ks od 90 do cca 110,- Kč). EPX625 je alkalická a s napětím i vybíjecí charakteristikou někde úplně jinde.
p.s. proudový odběr v silném a slabém světle je přeci jen rozdílný, proto různá odchylka měření v různém světle oproti správnému napájení je běžná.
  • 0

#123 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 19 srpen 2011 - 11:53:40

Jaj, tak to jsem zmotal. No zkusím zajít dneska do lékárny.
Máme takovou větší, třeba to tam budou mít.
Děkuji za opravení :!:
  • 0

#124 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 19 srpen 2011 - 12:53:03

Girmy, v Praze tyto baterie seženeš v GM.
  • 0

#125 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 srpen 2011 - 13:22:57

Jaj, tak to jsem zmotal. No zkusím zajít dneska do lékárny.
Máme takovou větší, třeba to tam budou mít.
Děkuji za opravení :!:


pokud původně v tom aparátu byly rtuťové baterie 1,35V PX625 (mallory či jiné),
použitelnou náhradou je Zinc-air (ZnO2) baterie velikosti 675 (625 se nedělá), s dodo kroužkem, aby nevanglovala. Do kastlíku baterky nutno zachovat malý otvůrek pro přívod vzduchu (dírečka v deklíku stačí)
já ty baterky kupuju tady
  • 0

#126 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 19 srpen 2011 - 14:10:42

Díky moc :!:,
teď vyrážím ven, takže se nejdřív optám v lékárně a pak dyštak zkusím pohledat :!:.
  • 0

#127 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 11 březen 2012 - 18:27:25

sakra. tak clovek koupi yashice brasnu, aby nebyla venku jen tak, a ona se mu odvdeci hned druhej den tim, ze se prestane zasekavat natahovaci klicka po odtoceni policka... to je k vzteku. :)
  • 0

#128 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 11 březen 2012 - 18:59:57

uffff. asi zabralo stare dobre "Use The Force, Luke!" :) říkal jsem si, že tam musí být jen nějaká západka, která zaskočí po posunu políčka a že je asi jen zaseklá. tak že by s tím mělo stačit zaklepat a ono jo :-) už jsem přemýšlel, jestli to bude nutný rozebrat a naštěstí ne. teď už je jen otázka, kdy se to stane zase. pak už to nechám celý profesionálně ošetřit. jinak technický list je ke stažení zde: http://www.temnakomo...echnicke-listy/ (až bude schválen adminem fóra).
  • 0

#129 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 2 duben 2012 - 14:59:52

Zdravím dvojvočkáře, mám dotaz:
nevíte někdo jestli je v kresbě lepší Yashikor(D), nebo Yashinon(124G). Mám D i 124G, jeden moudrý pán(servisák) mi povídal že má jeden z těchto dvou spíše měkčí kresbu(portrét) a druhý kontrastnější spíše na krajinky. Dokonce se to prý svého času předělávalo z D na 124G a naopak, dle přání. Logicky bych předpokládal že bude měkčí kresba u D když je starší konstrukce, ale ono se spíše říká že bývala opticky lepší Déčka. Nechce se mi to testovat, nebo to zde již třeba bylo popsáno...nevíte někdo...díky všem...
...chino...
  • 0

#130 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 2 duben 2012 - 15:52:04

co jsem našel v místních diskuzích (a není to těžké, zvlášť s IQ 6000), tak Yashikor je tříčočkový objektiv, kdežto Yashinon je čtyřčočkový, tj obdobný jako Tessar, Xenar či Belar (Mirar II). Asi bych se víc soustředil na používání toho -non, ale rozhodně nezatracuju jednodušší optiku, v některých případech může být lepší. Záleží na požadavcích a použití.
  • 0

#131 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 2 duben 2012 - 17:29:40

1250:
...díky tobě jsem teď ušetřil pár milisekund čtvrtého rozměru, zvolil jsem dobrý filtr zde, děkuji. Ale i tak je to pro mě ponižující zjištění. Důvodem jsou výpadky prostorové kontinuity způsobené dírou ve stázi, víš o ní přece? Jsem jen prostý holografický počítač 10. generace, IQ je také relativní a hlavně, 3 000 000 let o samotě v kosmu udělalo své to mi 1250 věř! Tedy: cituji z lodního deníku: "jeho IQ by mělo být 6000, podle všeho"...Mimochodem, je to tak ponižující, místo tohoto bych mohl vytvořit třeba novou teorii kvantové mechaniky a tím konečně vysvětlit teorii všeho. To není spravedlivé...proč?...

...díky moc tedy 1250, jasně že je to logické(počet čoček)...
... :) :) :mrgreen: ...
...! ! ! ! ! !...

PS: nemá někdo prosím na prodej tele a širokou předsádku(na toto 6X6)?
  • 0

#132 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 2 duben 2012 - 21:05:18

ten triplet yashikor vážně není dobrý.. ani dle standartních absolutních měřítek, ani dle subjektivního feelingu

/oprava terminologie
  • 0

#133 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 3 duben 2012 - 06:29:21

Triplet je Yashikor.
Yashinon je tmelený triplet na způsob Tessaru.

Nemá to mnoho společného s modelem aparátu, řada modelů se osazovala oběma typy objektivů.
  • 0

#134 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 duben 2012 - 07:46:27

viem ze D je model v ktorom sa moze vyskytovat yashinon aj yashikor. neskorsie rady 124 by mali mat len yashinon.

ja vidim v nich rozdiel hlavne v bokehu, yashikor ho ma pre nervozny a krutivy, yashinon trochu kludnejsi.
  • 0

#135 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 3 duben 2012 - 11:20:52

...díky všem za reakce...
Já fotil defacto stále na 124G kvůli expozimetru, pak se mi zdálo že závěrka nedrží správné časy(byly mastné lamely) tak jsem začal zase fotit na D. No a minulý týden jsem poslal oba na seřízení a vyčistění. Doposud jsem vůbec nebral v úvahu, že by každý z těchto dvou objektivů podával jiné(zásadnější) výsledky, tak se informuji...

...chino... :cool: ...
  • 0

#136 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 11 leden 2013 - 19:08:39

Ahojte,
kolegovia, prosím vás - je možné prehodiť predné členy na Yashica D (triplet Yashikor)? Ten snímací má jemné linky od čistenia.
A lamely závierky na prvý cvak (po dlhšej dobe) meškajú, potom už v poriadku - predpokladám, že za to môže stečené mazivo. Vyčistiť "odzadu"?

Dostal som "rodinnú", kupovanú za (tuším) 1860 Kčs v roku 1976, takže je mojou povinnosťou dať ju do najlepšieho funkčného stavu a pravidelne prevetrávať :)

Ďakujem za rady.
  • 0

#137 jirin

jirin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 2

Publikováno 12 leden 2013 - 11:50:05

Ahoj, vymenit jenom predni clen nepujde, rozhodis ho opticky. Predni a zadni clen objektivu patri vzdycky do paru. To plati i v pripade, ze bys chtel prehodit predni cleny mezi dvema objektivy Yashinon. Kdysi jsem tohle chtel resit u sve Y124G, pak jsem se na to vykaslal, pac myslim ze se timhle da udelat spis vic skody. A jemne skrabance na predni cocce fakt moc nevadi :)

(na zbytek odpovedet nedokazu..)
  • 0

#138 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 12 leden 2013 - 13:15:13

Vďaka za radu,
tak teda na to nešahám! :-P
  • 0

#139 JohnyH

JohnyH

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 květen 2013 - 22:16:37

Dobrý deň,

neviete mi, prosím, poradiť nejakú diaľkovú spúšť (tu sa tomu tuším bratsky česky hovorí aj "drátěná spoušť aka drátěnka", ktorá by pasovala na Yashicu Mat 124G? Foťák ešte nemám doma (je na ceste), ale chcem sa už pripraviť...
Ďakujem!
  • 0

#140 JohnyL

JohnyL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 102

Publikováno 13 květen 2013 - 22:46:58

Dobrý den kolego JohnyH :-), já jsem kupoval drátěnou spoušť (novou) pro Yashicu Mat 124G od Hama u Škody. Já myslím, že ten závit je docela standardizovaný a univerzální. Takže ta drátěnka mi jde i na Hasselblada.
  • 0

#141 JohnyH

JohnyH

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 květen 2013 - 17:20:48

Dobrý den kolego JohnyH :smile:, já jsem kupoval drátěnou spoušť (novou) pro Yashicu Mat 124G od Hama u Škody. Já myslím, že ten závit je docela standardizovaný a univerzální. Takže ta drátěnka mi jde i na Hasselblada.


Je to táto : http://www.hama.sk/p...ssional--40-cm-
?
  • 0

#142 JohnyL

JohnyL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 102

Publikováno 14 květen 2013 - 18:56:30


Dobrý den kolego JohnyH :smile:, já jsem kupoval drátěnou spoušť (novou) pro Yashicu Mat 124G od Hama u Škody. Já myslím, že ten závit je docela standardizovaný a univerzální. Takže ta drátěnka mi jde i na Hasselblada.


Je to táto : http://www.hama.sk/p...ssional--40-cm-
?

Krabičku už nemám, ale vypadá, že je to přesně ona.
  • 1

#143 JohnyH

JohnyH

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 květen 2013 - 07:09:24



Dobrý den kolego JohnyH :smile:, já jsem kupoval drátěnou spoušť (novou) pro Yashicu Mat 124G od Hama u Škody. Já myslím, že ten závit je docela standardizovaný a univerzální. Takže ta drátěnka mi jde i na Hasselblada.


Je to táto : http://www.hama.sk/p...ssional--40-cm-
?

Krabičku už nemám, ale vypadá, že je to přesně ona.


Tak veľká vďaka!
  • 0

#144 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 7 prosinec 2018 - 22:14:52

Dobrý den,

 

právě jsem získal někde založenou yashicu 124G mat a potřeboval bych poradit, jestli neznáte někoho, kdo by ji vyčistil a uvedl do funkčního stavu. Na časy 4, 2 a 1 se závěrka nazavírá a vůbec by asi potřebovala vyčistit. Moc děkuju za radu.


  • 0

#145 marbrz

marbrz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationOdkud vyjíždí vlaky co čtvrt hodinu...
Reputace: 18

Publikováno 7 prosinec 2018 - 22:27:36

Pan Blažek v Novém Jičíně, kontakt najdete na webu http://www.fotoservis.ic.cz/
  • 0

#146 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 7 prosinec 2018 - 23:23:11

Děkuji za radu, pana Blažka znám. Nějak se mizdá, že je už posledním mohykánem, u kterého je možné hledat útěchy. Nechtěl jsem ho s tím otravovat. Když jsem mu naposledy volal, říkal, že toho má strašně moc.

 

Nikdo jiný Vás nenapadá?


  • 0

#147 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 16 prosinec 2018 - 10:40:28

Děkuji za radu, pana Blažka znám. Nějak se mizdá, že je už posledním mohykánem, u kterého je možné hledat útěchy. Nechtěl jsem ho s tím otravovat. Když jsem mu naposledy volal, říkal, že toho má strašně moc.

 

Nikdo jiný Vás nenapadá?

 

Pán, od něhož jsem koupil Yashicu, mi tvrdil, že v Rovensku pod Troskami je opravář, pan Vágenknecht (tel. 739941279). Za pokus nic nedáte.


  • 1

#148 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 21 prosinec 2018 - 21:17:15

Moc děkuji za typ. Zkusím to. 


  • 0

#149 maraou

maraou

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 únor 2020 - 22:47:41

Zajimalo by me, jak moc siroka je ta sirokouhla predsadka?

Nikde jsem nenasel konkretni parametr, tak alespon pocitove?

Diky


  • 0

#150 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 9 únor 2020 - 23:42:50

Zrovna jsem si ji před čtrnácti dny koupil a hledal to.

 

Wide předsádka zobrazovacím úhlem odpovídá cca  35mm na kinu, zaostřená vzdálenost je poloviční oproti stupnici, průměr filtru standardní 55mm, jakštakš kreslí při f8. Na velkých clonách vinětuje, na malých je to surrealismus :-) S tímhle se určitě vyblbnu, málokdo s ní fotí, bude to sranda a netřeba utrácet za příliš kvalitní filmy.

 

Telepředsádka má odpovídat 70mm na kinu (cca portréťák), zaostřená vzdálenost dvojnásobná.

 

Makro předsádky I a II pro ostření 0,5m - 1m a 0,3m - 0,5m. Klasický proxary, nahoru ta tlustší s klínem pro srovnání paralaxy. Makro s dvojočkou už je hodně PUNK 

 

Předsádky nejde kombinovat, to už  je na fyziku trochu moc.

 

Mám Yashica D a nedám na ni dopustit, fun factor vysokej a přitom festovní a spolehlivej foťák.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních