Přejít na obsah


Fotka

Nová Foma R09


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
138 odpovědí na toto téma

#1 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 duben 2008 - 10:45:39

Má krížom cez nálepku veľký nápis "NEW". Koncentrát vyzerá byť svetlejší. Spolu s ňou mi došiel leták s vyvolávacími časmi. Odporučené riedenia 1+25 a 1+50, u starej verzie to bolo 1+40. Časy pre neopan 400 boli ak si dobre spomínam 4,33 min úri 1+25 a 8min pri 1+50. Ak už s tým niekto máte skúsenosti, píšte sem, ja sa ozvem budúci týždeň, aj s nejakými postrehmi.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 duben 2008 - 11:02:27

Je to Rodinal. Viz zde. Několik posledních příspěvků ve vlákně...
  • 0

#3 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 duben 2008 - 11:06:42

to by ma zaujimalo tiez.. po vylozene metolovom obdobi dostavam pod nepriamym vplyvom istej osoby z toho fora :-( chut na rodinal.. a kedze som ho v bratislave nevidel a rad by som s niecim porovnal svoju namiesanu paralenovu variantu, bude to asi foma r09. o nej som viackrat cital ze nema zdaleka tak monstroznu dobu ucinnosti po otvoreni ako orig. rodinal .. ktovie. kazdopadne by som tu r09new rad skusil.
  • 0

#4 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 duben 2008 - 11:09:09

aha ... dakujem notorius.
  • 0

#5 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 duben 2008 - 11:15:41

myslel som si, že to len chceli zjednotiť s rodinalom. Že to zjednotia na 100% ma nenapadlo.
FYI, za 250ml flasku som platil cca 105,- Sk.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 duben 2008 - 12:11:20

To je fakt dobrá cena.
  • 0

#7 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 duben 2008 - 18:15:04

no dnes som obehol 2 hlavne obchody v BA a maju iba stare ..
  • 0

#8 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 květen 2008 - 08:23:45

Ja to beriem na dobierku priamo od dodavatela www.foma.sk

jeden film som v tom vyvolal, fotky tam nejake su, tak to snad funguje :)
  • 0

#9 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 19 květen 2008 - 20:26:07

Přemýšlím, že to taky půjdu zkusit - i když mám málo času a volat každý film v jiné vývojce... Abych se ale dostal k tomu, co chci napsat - zkoušel jsem hledat na internetu, jak je to s tím původním rodinalem a jak se liší od toho, který agfa doposledka prodávala atd. Většinou se objevil recept na nějakém fóru a pod ním komentáře dělitelné do dvou skupin - chválící, a označující za nesmysl. Podstatou ale je, že většina se shodla na tom, že rozdíl byl spíše v koncentraci, ve výsledcích relativně menší - "starému" rodinalu prý odpovídá spíše naše či dederonská R09, než Rodinal agfa. Ale to jsou jen takové dohady, navíc z nich vyplývá, že rozdíl nemusí stát za řeč. A ještě ke všemu tam i Němci psali anglicky - ostudné, a navíc tomu hůř rozumím...
  • 0

#10 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 19 květen 2008 - 22:16:34

jeden film som v tom vyvolal, fotky tam nejake su, tak to snad funguje :)


tos mě docela rozesmál, protože to jak vypadají tvoje fotky je pro mě inspirující, rád se na ně dívám.
nepopírám, že si hledám tvoje staré příspěvky, kde uvádíš volací časy pro to či ono, hlavně v té staré r-09 :!:
díky
  • 0

#11 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 20 květen 2008 - 08:10:50

Je nějakej jistej způsob, jak rozeznat starou verzi od té nové? Nebo mají určitě všechny nové tu nálepku NEW? Jde mi o to, až ta nálepka časem zmizí (tedy jakože nebude výrobcem olepována), aby se dala rozeznat nová verze od -dejme tomu- letitých zásob prodejce.
  • 0

#12 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 květen 2008 - 08:42:56

Koncerntrát je o dosť svetlejší ako povôdná verzia. Keď to rozriediš v pomere 1+50 dostaneš jemne ružový roztok, stará R09 bola tmavo hnedá aj koncentrát aj po rozriedení 1+40.
  • 0

#13 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 květen 2008 - 08:58:35


jeden film som v tom vyvolal, fotky tam nejake su, tak to snad funguje :)


tos mě docela rozesmál, protože to jak vypadají tvoje fotky je pro mě inspirující, rád se na ně dívám.
nepopírám, že si hledám tvoje staré příspěvky, kde uvádíš volací časy pro to či ono, hlavně v té staré r-09 :!:
díky


no to by ma nenapadlo. Dík. So mnou je problém ten, že "dôslednosť" mi nič nehovorí. Časy pre R09 starú aj novú používam tabuľkové a posúvam ich hore dole podľa nálady a toho ako sa pri vyvolávaní zakecám s mojou lepšou polovičkou, ono to +/- minúta vyjde vždy ok. Na meranie teploty používam nejaký lacný detský teplomer do vaničky, s takým pekným delfínom. Nedávno, keď som dostal digitálnu meteo stanicu, dal som ten teplomer vedľa nej na 24 hodín, že akú teplotu ukáže. Ukazoval o 2 stupne menej. Ktorá hodnota bola správna, netuším. Ďalej vyvolávam podľa delfína, lebo to zatiaľ vždy vyšlo dobre. Poučenie? Ignorovať internetové fóra a robiť si tvrdohlavo všetko podľa seba. Prípadne používať moje časy, ale pre istostu si zohnať modrý teplomer s delfínom :).
  • 0

#14 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 20 květen 2008 - 09:22:08

ták!
a je to
už víme, proč se lubovi daří ten street
je to tím delfínem v komoře!
dnes se půjdu zeptat, co mají na měření koupací vody pro děti a třeba budu mít štěstí :!:
:)
  • 0

#15 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 květen 2008 - 09:40:59

rekord mám, že som dostal relatívne pozerateľné fotky z neopanu 400, na ktorý som za slnečného dňa mal na foťáku (Minolta AL-F, poloautomat centrál zavierka) nastavené 1/500s a reálne otváral zavierku podľa zvuku tak na úrovni 1/30s (ľudia na ulici boli pohybovo rozmazaný). Keď som to zistil, prehnal som to microphenom (jedna-dve clony k dobru), fotky 13x18 som svietil namiesto štandardných 10 sekúnd, niečo vyše minúty. Vyžmýkal som z toho aj tie fotené na priamom slnku, bolo to torchu vyblité, ale nič hrozné. Na cca skoro 4 clony preexpozíciu to bolo dosť dobré. Nikto si nič nevšimol :). Tie negatívy ale asi nie sú nič pre skener. To sa snáď da vyžmýkať len zväčšovákom. Par fotiek fotených v tieni mám z toho filmu aj na webe.
  • 0

#16 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 květen 2008 - 12:23:43

Spolu s ňou mi došiel leták s vyvolávacími časmi.

Koupil jsem to včera u Škody ale na leták jsem zapomněl. Nenaskenoval bys to prosím a nevystavil někde, případně neposlal na můj email?
  • 0

#17 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 21 květen 2008 - 13:17:13

Klidně si stáhni pdf k Rodinalu, všechny časy jsou stejné. Vlastně jeden byl myslím jinej...asi tisková chyba ;-)
  • 0

#18 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2008 - 14:54:35

Spolu s ňou mi došiel leták s vyvolávacími časmi.

Koupil jsem to včera u Škody ale na leták jsem zapomněl. Nenaskenoval bys to prosím a nevystavil někde, případně neposlal na můj email?


Naskenujem. Len tak z hlavy pri R09 new a Neopan 400 su casy:
1+50 8 min
1+25 4:40 (nie som si presne isty sekundami, toto nepouzivam).

pri starej r09 som pouzival na neopan 400, 1+40 a 6.5 min. To som nasiel niekde na photo.net ako oficialne vyjadrenie fomy (vraj). Vysledky pre mna v pohode.
  • 0

#19 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2008 - 15:23:55

pozeram, ze sa opakujem ;-). Tie casy som pisal hned na zacitku. Pardon.
  • 0

#20 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 květen 2008 - 07:51:10

Tu sú časy pre R09 new:

http://www.lubotorok.com/temp/foma.jpg
  • 0

#21 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 květen 2008 - 08:50:08

Tu sú časy pre R09 new:

http://www.lubotorok.com/temp/foma.jpg


Hmm, tak osobně mi pro Fomu 100 v Agfa Rodinalu 1+50 vychází cca 7 min...
  • 0

#22 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 22 květen 2008 - 09:06:08

Tu sú časy pre R09 new:

http://www.lubotorok.com/temp/foma.jpg


Hmm, tak osobně mi pro Fomu 100 v Agfa Rodinalu 1+50 vychází cca 7 min...


kinofilm nebo svitek?
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 květen 2008 - 10:32:14

Svitek. Kinofilm 100 jsem nedělal. Je to, tuším, i na digitaltruth.com(tedy je tam jako čas pro 35mm), vyzkoušel jsem to podle toho a vyšlo to ok. Ještě můžu doma mrknout do poznámek, jak to překlápím.
  • 0

#24 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 květen 2008 - 12:44:21

Tu sú časy pre R09 new:

http://www.lubotorok.com/temp/foma.jpg

velký dík. A otázka voláte v tom někdo ilford hp5?
  • 0

#25 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 22 květen 2008 - 22:09:45

Tu sú časy pre R09 new:

http://www.lubotorok.com/temp/foma.jpg

velký dík. A otázka voláte v tom někdo ilford hp5?


teď jsem v tom volal dva svitky HP5+...
počteníčko najdeš tady: http://www.temnakomo...=viewtopic&t=61
  • 0

#26 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2008 - 15:52:59

jedna ukážka, Neopan 400, r09 new:
Vložený obrázek
  • 0

#27 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 29 srpen 2008 - 21:20:18

hoši, vy to máte pořád takový pěkný... já teď zkusil pan 400 foceno iso 400, r 09 new 1:25, 6 min. překl. první půl minuta pak 1x každá minuta podle svého nejlepšího svědomí.
negativ je černej jako bota, ale až tak, že pomalu nejde přečíst ani čísla u perforace :wink:
tohle se mi fakt ještě nepovedlo.
asi sem to přehnal co?
  • 0

#28 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 29 srpen 2008 - 21:33:02

Pan 400 v R09 volam 11 minut... stara R09 1:40, nova 1:50. Preklapam tak nejak podla citu, v akych podmienkach bol film nafoteny..prvych cca 30 sekund...potom kazdu celu minutu, a v druje polovici obcas nejake vynecham, podla toho ci bol film nafoteny v prilis kontrastnom svetle alebo ne..chce to tak nejak skusit si najst svoj vlastny postup :wink:
  • 0

#29 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 30 srpen 2008 - 08:55:04

hoši, vy to máte pořád takový pěkný... já teď zkusil pan 400 foceno iso 400, r 09 new 1:25, 6 min. překl. první půl minuta pak 1x každá minuta podle svého nejlepšího svědomí.
negativ je černej jako bota, ale až tak, že pomalu nejde přečíst ani čísla u perforace :wink:
tohle se mi fakt ještě nepovedlo.
asi sem to přehnal co?


rychlá pomoc:
vezmi a změř něco, co považuješ za střední šedou, tabulku, kousek zdi...
exponuj korektně
pak ještě jeden +3 EV tj. zóna 8
udělej kontaktní kopii s normální filtrací
důležité je , aby byl nalezen správný čas osvitu, kdy zčernání filmové podložky okolo záběru, nebo prázdného filmového políčka už je maximální, ne čas delší, ani kratší
usuš kontaktní kopii
záběr exp. korektně má být v pořádku a plocha středně šedá
záběr +3EV by měl mít náznak kresby na šedé ploše
má li - čas je správně
má li krytí na papíře hodně - volat víc
nemá li kresbu na papíře žádnou - volat míň

celé je to tady, ale pro report s kinofilmem stačí zkrácená verze
  • 0

#30 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 30 srpen 2008 - 09:35:31

radime děkuju, já tohle zkoušel tak asi měsíc po temnosrazu, kdy jsem byl ještě nahuštěn informacemi od danyho a pavla. někde jsem to ale zbodal a po příčině už nestihl pátrat.
nicméně já doteď máchal pan v id-11 a k mé docela velmi amatérské spokojenosti.
s R 09 new poprvé a takhle to dopadlo /vzal jsem čas prostě z digitaltruth a pak už jen zíral :wink: /
  • 0

#31 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 září 2008 - 15:27:16

mám pocit, že mi poslední dobou nějak krachuje negativní postup. to samé podle prowlera, akorát s tím, že jsem volal v pullitru tudíž nalil polovinu chemie.
radime promiň ten postup se kterým si se babral ve snaze mi pomoct - na ten jaksi nezbyl čas :) , ale budu ho muset udělat, protože se stalo v podstatě to samé. :cry:
je fakt, že pan400 a R09 new zkouším podruhý ale tohle jsem tedy nečekal...
jdu zpytovat svědomí
  • 0

#32 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 září 2008 - 18:36:22

mám pocit, že mi poslední dobou nějak krachuje negativní postup. to samé podle prowlera, akorát s tím, že jsem volal v pullitru tudíž nalil polovinu chemie.
radime promiň ten postup se kterým si se babral ve snaze mi pomoct - na ten jaksi nezbyl čas :roll: , ale budu ho muset udělat, protože se stalo v podstatě to samé. ;)
je fakt, že pan400 a R09 new zkouším podruhý ale tohle jsem tedy nečekal...
jdu zpytovat svědomí


1) zkontroluj si měření na foťáku.
2) popřemýšlej o stavu tvě R09. Já volám Pan 400 @ 400 v Rodinalu 1:50 cca 9-10min podle nálady a ještě nikdy jsem to nepo...
  • 0

#33 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 5 září 2008 - 18:53:17

Rodinal ano, ale Xtol to jistí :roll:
  • 0

#34 ivan73

ivan73

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 102 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 září 2008 - 23:55:55

Ty máš negativ černej i kolem perforace kolem čísel? Nepovedlo se ti náhodou ten film nějak (trošku) osvítit při natahouvání do vývojnice? Třeba jen trochu, nepronikalo ti světlo při tom namotávání?
Já když jsem dost převolal film, tak snímkz byly černý, ale podložka mimo snímky byla pořád průhledná...
  • 0

#35 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 září 2008 - 22:48:08

zkouškami potvrzeno...
přátelé děkuji, je to jasné, film byl při navíjení do kazet - byť jen slabounce osvícen.
čímž pádem vyhazuji asi 6m filmu, které jsem takto navíjel za poslechu radia a jeho svítícího displeje na druhém konci komory.
chyba je tudíž mezi podlahou a filmem... :roll:
  • 0

#36 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 6 září 2008 - 23:20:17

6m naserie..ale aspon ze to nebolo cele 35m balenie.. :roll:
  • 0

#37 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 7 září 2008 - 17:18:57

zkouškami potvrzeno...
přátelé děkuji, je to jasné, film byl při navíjení do kazet - byť jen slabounce osvícen.
čímž pádem vyhazuji asi 6m filmu, které jsem takto navíjel za poslechu radia a jeho svítícího displeje na druhém konci komory.
chyba je tudíž mezi podlahou a filmem... :roll:


Jo jo, domací elektronika - nepřítel temnokomorníkův! Mi se takhle jednou při namotávání filmu rozsvítil mobil, kterej jsem zapomněl na stole. Celej svitek byl v pr**** :) ;)
  • 0

#38 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 září 2008 - 08:46:04

to je rozuzlení
já mám všechna elektronická okýnka přelepena čtvrtkou, i tu ručičku indikující naladění, ale hraju jen při zvětšování, při manipulaci s filmem vypínám všechno
  • 0

#39 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 září 2008 - 15:17:46

zkouškami potvrzeno...
přátelé děkuji, je to jasné, film byl při navíjení do kazet - byť jen slabounce osvícen.
čímž pádem vyhazuji asi 6m filmu, které jsem takto navíjel za poslechu radia a jeho svítícího displeje na druhém konci komory.
chyba je tudíž mezi podlahou a filmem... :)


Jo jo, domací elektronika - nepřítel temnokomorníkův! Mi se takhle jednou při namotávání filmu rozsvítil mobil, kterej jsem zapomněl na stole. Celej svitek byl v pr**** :) :cry:


Jo to znam. Pouzivam mobil jako stopky. Soukromy cislo, nikdo na nej nevola. Az jednou. Delta 400 ma zajimavy efekty. A kamoska ani netusi proc jsem ji serval.....
  • 0

#40 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 3 leden 2009 - 01:23:33

vzhledem k tomu že rodinal je odolná voda, tak neotevřený fomadon R09 (exp 06/2005) by mohl být ještě použitelný, ne?
  • 0

#41 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 leden 2009 - 01:36:44

vzhledem k tomu že rodinal je odolná voda, tak neotevřený fomadon R09 (exp 06/2005) by mohl být ještě použitelný, ne?


Původní Fomadon R09 údajně není tak odolný jako Rodinal agfácký. Na vývojce bych nešetřil. Pokud chceš dělat s Rodinalem, tak kup originál nebo Foma R09 new. Když si spočteš, na kolik vyjde vyolání jednoho filmu...
  • 0

#42 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 3 leden 2009 - 01:49:17

vzhledem k tomu že rodinal je odolná voda, tak neotevřený fomadon R09 (exp 06/2005) by mohl být ještě použitelný, ne?


Původní Fomadon R09 údajně není tak odolný jako Rodinal agfácký. Na vývojce bych nešetřil. Pokud chceš dělat s Rodinalem, tak kup originál nebo Foma R09 new. Když si spočteš, na kolik vyjde vyolání jednoho filmu...

nojo, ale když jsem ho tam viděl ležet zapomenutého opuštěného... tak mi přišlo zbytečné ho tam nechat stárnout a zětrávat
  • 0

#43 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 3 leden 2009 - 01:58:27

vzhledem k tomu že rodinal je odolná voda, tak neotevřený fomadon R09 (exp 06/2005) by mohl být ještě použitelný, ne?


Původní Fomadon R09 údajně není tak odolný jako Rodinal agfácký. Na vývojce bych nešetřil. Pokud chceš dělat s Rodinalem, tak kup originál nebo Foma R09 new. Když si spočteš, na kolik vyjde vyolání jednoho filmu...

nojo, ale když jsem ho tam viděl ležet zapomenutého opuštěného... tak mi přišlo zbytečné ho tam nechat stárnout a zětrávat


já bych to zkusil...po prvním filmu budeš asi vědět....
  • 0

#44 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 3 leden 2009 - 02:00:40

Když si spočteš, na kolik vyjde vyolání jednoho filmu...

a největší sranda na tom je že nejdražší položka je destilka!
  • 0

#45 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 3 leden 2009 - 12:06:42

a největší sranda na tom je že nejdražší položka je destilka!


rodinal nemusíš ředit v destilce.... normální voda z vodovodu alespoň u mě funguje úplně stejně dobře, jako destilka
  • 0

#46 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 3 leden 2009 - 12:27:03

rodinal nemusíš ředit v destilce.... normální voda z vodovodu alespoň u mě funguje úplně stejně dobře, jako destilka


Tož to bych určitě nedělal. Jednak ne z každýho vodovodu teče tekutina hodna slova voda a druhak, zvlášť když je ve fázi ladění procesu, by riskoval že si do zpracování vnese další nejistotu. Pátrat proč se mi na negativu dělá či nedělá to či ono je pak zase o něco složitější. Zas taková palba za tu destilku to není, aby to nestálo za ušetřený nervy :wink:
  • 0

#47 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 3 leden 2009 - 12:58:12

rodinal nemusíš ředit v destilce.... normální voda z vodovodu alespoň u mě funguje úplně stejně dobře, jako destilka


Tož to bych určitě nedělal. Jednak ne z každýho vodovodu teče tekutina hodna slova voda a druhak, zvlášť když je ve fázi ladění procesu, by riskoval že si do zpracování vnese další nejistotu. Pátrat proč se mi na negativu dělá či nedělá to či ono je pak zase o něco složitější. Zas taková palba za tu destilku to není, aby to nestálo za ušetřený nervy :idea:

to by chtělo se nějak dostat k destilkovači - my jsme ho měli na gymplu v kabinetu chemie a za dvě hodiny to udělalo tak deset litrů
  • 0

#48 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 3 leden 2009 - 13:02:08

...chlape, normálně to vodu z kohoutku nech dvacet minut projít varem, nech jí den ustát a stoč jí hadičkou do nějakýho kanistru bez toho bordelu na dně.
  • 0

#49 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 3 leden 2009 - 13:20:19

...chlape, normálně to vodu z kohoutku nech dvacet minut projít varem, nech jí den ustát a stoč jí hadičkou do nějakýho kanistru bez toho bordelu na dně.


.. a n n nebo tak :idea:
  • 0

#50 zruda

zruda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 leden 2009 - 09:04:34

Zrdavim pokorně.
Tak mám taky R09 new. Aproto že mi ji kupavala kamarádka v HK, tak lejstro taky nemám.
Zajímalo by me kolik se toho nechá nyvolat kupríkladu V pulitru 1+50.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních