Přejít na obsah


Fotka

Nová Foma R09


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
138 odpovědí na toto téma

#101 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 3 prosinec 2009 - 09:09:02

Adox píše u R09, že se při ředění 1:40 dá užít 500ml roztoku pro čtyři filmy hned po sobě(foma uváděla snad šest), přičemž druhé dva se mají volat o dvě minuty déle. Já jsem v takovém roztoku většinou volal dva filmy(vlastně tak činím stále), přičemž jsem časy neupravoval a problém nebyl. Myslím si tedy, že bude možné i více.


Není náhodou Adox ekvivalentem spíš té staré R09?


Je. Ale to je úplně jedno. Rodinal(popř. R09new) jsou koncentrovanější, ale jinak neodlišné. Proto bude co jsem napsal platit i pro Rodinal(či R09new) platit rovněž(při ředění 1:50, v tomto případě).
  • 0

#102 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 prosinec 2009 - 15:14:04

co je " norska tabulka"?
zatial som sa orientoval podla digitaltruth ... mame nieco lepsie?
  • 0

#103 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 31 prosinec 2009 - 16:06:04

NORSKÁ TABULKA neasy

pro překlad bych doporučil translate.google.cz a překládat do angličtiny

jsou tam uvedený jednotlivý OK kombinace filmu, vývojky, ředění a času, zároveň s tim jakou citlivost při tomhle zprasení film má (dle ISO standardu?), jakej je tvar senzitometrický křivky + u většiny je i graf v samostatnym obrázku.
je to zlatej důl, protože pánové ve fotoimportu maj ty kombinace nastavený taknějak skoro spíš pro polokondenzor (na rozdíl od dnes oblíbený míchací komory) a hlavně vycházej takhle poporocesený filmy tonálně +- nejlíp, jak jen to s danou kombinací film+vývojka jde. ono totiž použitý ředění má na výsledek zásadní vliv a minimálně co se hp5+ v rodinalu a xtolu týká - trefili se výborně.
  • 0

#104 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 prosinec 2009 - 16:17:30

super dik, presne to potrebujem, idem prekladat :lol:
  • 0

#105 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 leden 2010 - 21:37:54

NORSKÁ TABULKA neasy

pro překlad bych doporučil translate.google.cz a překládat do angličtiny

jsou tam uvedený jednotlivý OK kombinace filmu, vývojky, ředění a času, zároveň s tim jakou citlivost při tomhle zprasení film má (dle ISO standardu?), jakej je tvar senzitometrický křivky + u většiny je i graf v samostatnym obrázku.
je to zlatej důl, protože pánové ve fotoimportu maj ty kombinace nastavený taknějak skoro spíš pro polokondenzor (na rozdíl od dnes oblíbený míchací komory) a hlavně vycházej takhle poporocesený filmy tonálně +- nejlíp, jak jen to s danou kombinací film+vývojka jde. ono totiž použitý ředění má na výsledek zásadní vliv a minimálně co se hp5+ v rodinalu a xtolu týká - trefili se výborně.


predsa len sa este k tej norskej tabulke vratim ... to iso co je tam pri jednotlivych negativoch znamena, ze tak treba exponovat negativ? a potom s tym riedenim a casom to dava najlepsi vysledok ako sa da z kombinacie negativ+rodinal vyzmykat? napr. HP5 320, neopan400 200, neopan1600 320??? rozumiem tomu spravne?
  • 0

#106 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 4 leden 2010 - 23:28:56

to ISO tam udává jakou rychlost bude mít ten film při danym volání dle norem ISO. to znamená, že pokud tomu vůbec nerozumíš, tak si tohle ISO nastav na foťáku (a nebo pro jistotu ještě o třetinku menší).

that said - přeexpozice nikdy neuškodí, ale jakmile naexponuješ film moc málo, tak ten obraz ve stínech prsotě nebude, nebude a nebude (ani kdyby ses rozkrájel).

pokud to mám vzít do detailů - někde tady na temný byl hezkej článek o tom, jak je to s tim ISO/ASA a EI - asi by sis to měl přečíst.
  • 0

#107 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 leden 2010 - 23:34:48

Precitam rad, aj tak som sa na to EI a stopy a dalsie veci chcel spytat, lebo v tom mam totalny hokej, ak sa pise o 1/3 stopy, 1/2 stopy ... a ja nemam sajnu co to vlastne je ... ale uz budem vyzerat ako blb, nevadi :wink:
Co teda hladat?
  • 0

#108 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 4 leden 2010 - 23:40:11

Děcka, včilkaj sem se vrátil na začátek tohotok vlákna a čučím, že mi ušlo přivítání temnnokomornice Ivanky!!!
No a tedkaj vidíte!!! Ani sem na ňu nebafnul a je stejně pryč!!! A pak že já plaším nové členky!!! Není to pravda!!!

Kraken - co je v tym nevinně.
  • 0

#109 Jurashek

Jurashek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: -3

Publikováno 9 březen 2010 - 18:07:53

Zdravím všechny, hledal jsem, ale jsem asi slepý tak se zeptám (možná) znovu. S Fomou R09 jsem ještě nedělal a zajímalo by mě, jestli se dá na naředěnou část vývojky vyvolat více filmů. Výrobce uvádí že je naředěná pouze jako "jednorázová" A potom bych se chtěl zeptat jak naředění olivní výsledný obraz a jestli nemá někdo časy pro fomovské filmy s různým ředěním, nebo jak odhadnout. Děkuju moc!
  • 0

#110 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 9 březen 2010 - 21:02:00

Hledej Rodinal :-)
  • 0

#111 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 březen 2010 - 21:13:02

Zdravím všechny, hledal jsem, ale jsem asi slepý tak se zeptám (možná) znovu. S Fomou R09 jsem ještě nedělal a zajímalo by mě, jestli se dá na naředěnou část vývojky vyvolat více filmů. Výrobce uvádí že je naředěná pouze jako "jednorázová" A potom bych se chtěl zeptat jak naředění olivní výsledný obraz a jestli nemá někdo časy pro fomovské filmy s různým ředěním, nebo jak odhadnout. Děkuju moc!


1. Naředěná vývojka pracuje, pokud se použije hned. Vyzkoušeno. Rodinal(R09new) se rychle kazí. Každopádně to NEDOPORUČUJU ani já ani výrobce. Vzhledem k ceně vývojky to nemá smysl riskovat.

2. Naředění ovlivní výsledný obraz docela dost. A to jak zrno tak kontrast. Obecně čím koncetrovanější(např. 1+25) tím kontrastnější a zrnitější(neplatí vždy). 1+50 se dá považovat za takový střed, 1+100(typicky bez překlápění=stand) je už spíše na specifické situace.

3. časy hledej třeba na http://www.digitaltr...om/devchart.php
uvedených 7 minut pro fomu100 v Rodinalu 1+50 mám vyzkoušenou a pro mě to sedí.
  • 0

#112 Jurashek

Jurashek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: -3

Publikováno 10 březen 2010 - 19:22:34

Děkuju za rady, sppíš to na nějakém testovacím negativu vyzkouším (to ředění) a uvidím jak se mi to bude líbit:) Jen se zeptám, pokud si připravým naředěnou r09 třeba 1 litr, můžu pomocí jednoho litru vyvolat více negativů? nebo má "sílu" jen na jeden? Beru v potaz že se rychle kazí, ale jak je to s kapacitou co se týče počtu klasických 36?
  • 0

#113 Jurashek

Jurashek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: -3

Publikováno 18 srpen 2010 - 23:44:42

Mohu pro volání Ilford panu 100 použít časy psané pro Rodinal Agfa, ikdyž mám R09 new? tedy 1+50 15 minut? Jsem zmatenej
  • 0

#114 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 19 srpen 2010 - 06:34:03

Děkuju za rady, sppíš to na nějakém testovacím negativu vyzkouším (to ředění) a uvidím jak se mi to bude líbit:) Jen se zeptám, pokud si připravým naředěnou r09 třeba 1 litr, můžu pomocí jednoho litru vyvolat více negativů? nebo má "sílu" jen na jeden? Beru v potaz že se rychle kazí, ale jak je to s kapacitou co se týče počtu klasických 36?

Můžeš, například ve vývojnici na 4 filmy s obsahem 1 litr. Nebo 2x po sobě ve vývojnici na 2 filmy a 500ml. Ale nikdy se nevrací použitá vývojka zpět do čerstvé.
Ředění má nějaké omezení, nelze ředit a prodlužovat čas do nekonečna. Myslím, že musí na jeden film připadnout alespoň 5ml koncentrátu (nevím jestli je to přesně, pohledej).
  • 0

#115 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 19 srpen 2010 - 06:39:11

Mohu pro volání Ilford panu 100 použít časy psané pro Rodinal Agfa, ikdyž mám R09 new? tedy 1+50 15 minut? Jsem zmatenej

Ano.
Nová Foma R09 (v oválné lahvičce) vypadá jinak, ale funguje stejně jako Afga Rodinal.
U staré Fomy R09 (v hranaté lahvičce) se používaly stejné časy, ale jiné ředění. Místo 1+50 se dávalo 1+40, místo 1+25 se dalo 1+20, místo 1+100 bylo 1+80.
  • 0

#116 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 19 srpen 2010 - 10:46:30

Myslím, že musí na jeden film připadnout alespoň 5ml koncentrátu (nevím jestli je to přesně, pohledej).

Myslím, že nemusí. Používám ředění 1:80, což pro náplň vývojnice pro kinofilm 300ml vychází nějakých 3,75 ml. A šlape dobře.
  • 0

#117 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 srpen 2010 - 11:22:42

Myslím, že musí na jeden film připadnout alespoň 5ml koncentrátu (nevím jestli je to přesně, pohledej).

Myslím, že nemusí. Používám ředění 1:80, což pro náplň vývojnice pro kinofilm 300ml vychází nějakých 3,75 ml. A šlape dobře.


Možná jak u kterého filmu ... když jsem volal před rokem v 1:100 ve 300ml (3ml), slabota, nedotažené hlavně ve stínech... druhý, stejný a stejně exponovaný film v 500ml (5ml) OK. Takže něco na tom možná bude. Hladový Pan400 to možná vyžral na světla a na pomalu dojíždějící stíny už nezbylo. I když jsem použil Agfa Rodinal, nikoli fomáckou09.
  • 0

#118 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 22 únor 2011 - 16:44:34

Ahoj,

uf uz v tom zacinam mit docela hokej, chci zkusit rodinal, zatim jsem si hral s fomou a ilfordama (vyvojky).

Koupil jsem si Rodinal R09 od Agfy, jak to tu vsechno procitam, pochopil jsem, ze Rodinal (receptura), je od Agfy a i od Fomy, oboji je tedy oznacuji R09? Navic do toho vstupuje to "NEW", to je jen od fomy?

Sorry pokud je to blbej dotaz ale cim vic to tu hledam,tim vetsi hokej v tom mam :-)

Jaky jsou pripadny rozdily :)

Diky moc

Mlok
  • 0

#119 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 únor 2011 - 20:27:57

:D Tak přemýšlím zda li si obědnat Fomácký R09.........
  • 0

#120 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 22 únor 2011 - 21:31:54

Rozdíl mezi R09 New a Rodinalem agfa není doopravdy žádný, věřte mi, kdo se stále ptáte :D
  • 0

#121 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 23 únor 2011 - 09:08:37

2ploci:

dobry, super, diky :D

a co je Agfa R09? taky tak rikaj rodinalu? pochopil jsem ze R09 se rika ty fome, ale na ty agfe je to taky :lol: (posledni nejasnost :))
  • 0

#122 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 23 únor 2011 - 09:26:36

2ploci:

dobry, super, diky :)

a co je Agfa R09? taky tak rikaj rodinalu? pochopil jsem ze R09 se rika ty fome, ale na ty agfe je to taky :) (posledni nejasnost :))

A co potom APH09 od Adoxu, ten by měl bejt podle receptury z roku 1918 . :D :lol:
  • 0

#123 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 únor 2011 - 09:32:03

Ehm, teď jsi mě dostal, nemím po ruce lahvičku(nejsem doma). Ale Od Agfy je to prostě rodinal, bez ohledu na další popisky - pořád ten stejný :D
  • 0

#124 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 únor 2011 - 09:33:31

To je Teillberiene něco jiného. Navíc už spíš není, upravili koncentraci a teď už všechno sedí s agfím produktem
  • 0

#125 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 23 únor 2011 - 09:46:52

To je Teillberiene něco jiného. Navíc už spíš není, upravili koncentraci a teď už všechno sedí s agfím produktem

Aha, já vycházel z toho, co píšou na adoxích stránkách. Používám ji a přijde mi, že se s Fomou R09 chová stejně.
  • 0

#126 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 23 únor 2011 - 09:49:28

Již se to tu několikrát probíralo, toto už snad konečně bude dostatečně zjednodušený a srozumitelný zápis:

AGFA RODINAL = R09 ONE SHOT = ADOX ADONAL = FOMA R09New
zatímco
ORWO R09 = CALBE R09 = ADOX APH09 ≈ FOMA R09 (stará verze)

Stará FOMA R09 pak měla základ kupovaný od Calbe-Chemie, ale stabilizační látky si tam přidávala Foma svoje vlastní (horší trvanlivost), toto samozřejmě nemělo vliv na vyvolávací časy, které souhlasily s časy pro Calbe. Nějakou dobu pak byla mírně odlišná i vývojka ADOX R09, která měla pouze pozměněnu koncentraci (Fotoimpex chtěl sjednotit časy s vývojkou Agfa Rodinal a vše tak zjednodušit, ale zavedl tím do věci ještě větší zmatek, tak od toho brzy raději upustil).
  • 1

#127 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 23 únor 2011 - 09:56:04

pardón, překlep:
"Nějaký čas pak byla mírně odlišná vývojka ADOX APH09...."
  • 0

#128 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 23 únor 2011 - 10:54:06

parada diky vsem :lol: tak to nebudu resit, rodinal je proste rodinal, akorat redeni se muze lisit, takze mrknout jaky je:)

super uz se tesim az ho testnu :lol:

Mlok
  • 0

#129 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 26 listopad 2011 - 02:23:03

Koukám, že v datasheetu píšou, že je pro svitky, příapdně desky. To jako že na kinofilm se nehodí?
  • 0

#130 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 listopad 2011 - 10:22:17

To se zase dovídám nové věci 8-O .Zatím si nedělám starosti co použít na vyvolávání (duchů) ale jsem dost zásoben.Tedy at jsou to filmy nebo v tomto případě koncentráty vývojek.Mám rozdělanou R09 od Agfi a několik lahviček v zásobě od fomy R09.A proto že jsem flákač tak mi z toho všeho nic neubývá :wink: ......jojo vím měl bych se stydět a taky že se za sebe stydím.
  • 0

#131 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 26 listopad 2011 - 11:29:30

Koukám, že v datasheetu píšou, že je pro svitky,
příapdně desky. To jako že na kinofilm se nehodí?

8-O Vidíš, tak to ty všechny kinofilmy volaný v R09 můžu zahodit. :wink:
  • 0

#132 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 listopad 2011 - 11:53:40

Sice nejsme digitalisti ale skuste prohledat www.digitaltruth.com třeba se tam ještě najdou nějaké popisy o spracování filmů a použití vývojek :wink:
  • 0

#133 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 27 listopad 2011 - 11:40:47

Koukám, že v datasheetu píšou, že je pro svitky, příapdně desky. To jako že na kinofilm se nehodí?


pěkná hloupost - volám VŠE jedine v rodinalu - resp. R09 od kina až po plany..
S R09 je to tak, že si proces můžeš přizpůsobit dle potřeby i chuti... a to na všem..
  • 0

#134 misokoren

misokoren

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
  • LocationSvätý Jur
Reputace: 1

Publikováno 26 leden 2012 - 21:03:36

Již se to tu několikrát probíralo, toto už snad konečně bude dostatečně zjednodušený a srozumitelný zápis:

AGFA RODINAL = R09 ONE SHOT = ADOX ADONAL = FOMA R09New
zatímco
ORWO R09 = CALBE R09 = ADOX APH09 ≈ FOMA R09 (stará verze)

Stará FOMA R09 pak měla základ kupovaný od Calbe-Chemie, ale stabilizační látky si tam přidávala Foma svoje vlastní (horší trvanlivost), toto samozřejmě nemělo vliv na vyvolávací časy, které souhlasily s časy pro Calbe. Nějakou dobu pak byla mírně odlišná i vývojka ADOX R09, která měla pouze pozměněnu koncentraci (Fotoimpex chtěl sjednotit časy s vývojkou Agfa Rodinal a vše tak zjednodušit, ale zavedl tím do věci ještě větší zmatek, tak od toho brzy raději upustil).


no takže ak tomu správne rozumiem:
doteraz som používal R09 a na flaške bolo napísané NEW - to znamená že som mal tú novú, čo je totožná s Agfou. keďže sa míňala, dokúpil som ďalšiu. tú som však nekúpil priamo z Fomy, ale v obchode v Ba, a až doma som si všimol, že má označenie R09 - bez NEW a červený štupel (tá predtým mala biely) inak vyzerajú úlne normálne. aby som si bol istý, mám teda v rtukách starú R09, alebo medzičasom vo Fome zmenili balenie? nerád bych niečo pokazil. časy a ostatzné veci k tomu mám, len som na pochybách, čo som to kúpil za paškvíl..... pravdepodobne to bude asi tá stará - nejaký dopredaj skladov....ale nie som istý. potvrďte prosím, alebo vyvráťte...dik
  • 0

#135 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 26 leden 2012 - 23:13:51


Již se to tu několikrát probíralo, toto už snad konečně bude dostatečně zjednodušený a srozumitelný zápis:

AGFA RODINAL = R09 ONE SHOT = ADOX ADONAL = FOMA R09New
zatímco
ORWO R09 = CALBE R09 = ADOX APH09 ≈ FOMA R09 (stará verze)

Stará FOMA R09 pak měla základ kupovaný od Calbe-Chemie, ale stabilizační látky si tam přidávala Foma svoje vlastní (horší trvanlivost), toto samozřejmě nemělo vliv na vyvolávací časy, které souhlasily s časy pro Calbe. Nějakou dobu pak byla mírně odlišná i vývojka ADOX R09, která měla pouze pozměněnu koncentraci (Fotoimpex chtěl sjednotit časy s vývojkou Agfa Rodinal a vše tak zjednodušit, ale zavedl tím do věci ještě větší zmatek, tak od toho brzy raději upustil).


no takže ak tomu správne rozumiem:
doteraz som používal R09 a na flaške bolo napísané NEW - to znamená že som mal tú novú, čo je totožná s Agfou. keďže sa míňala, dokúpil som ďalšiu. tú som však nekúpil priamo z Fomy, ale v obchode v Ba, a až doma som si všimol, že má označenie R09 - bez NEW a červený štupel (tá predtým mala biely) inak vyzerajú úlne normálne. aby som si bol istý, mám teda v rtukách starú R09, alebo medzičasom vo Fome zmenili balenie? nerád bych niečo pokazil. časy a ostatzné veci k tomu mám, len som na pochybách, čo som to kúpil za paškvíl..... pravdepodobne to bude asi tá stará - nejaký dopredaj skladov....ale nie som istý. potvrďte prosím, alebo vyvráťte...dik


Nejlepe se asi ridit podle data expirace (2013 je snad urcite Rodinal NEW). Ja mam ovalnou krabicku s cervenym bezpecnostnim uzaverem, napis NEW tam take neni a predpokladam, ze to je NEW :smile: (na digitaltruth teda casy pro "Rodinal")
  • 0

#136 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 26 leden 2012 - 23:39:20

Sice nejsme digitalisti ale skuste prohledat www.digitaltruth.com třeba se tam ještě najdou nějaké popisy o spracování filmů a použití vývojek :smile:

já poslední dobou používám radši FilmDev.org
  • 0

#137 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 27 leden 2012 - 00:24:57


Sice nejsme digitalisti ale skuste prohledat www.digitaltruth.com třeba se tam ještě najdou nějaké popisy o spracování filmů a použití vývojek :smile:

já poslední dobou používám radši FilmDev.org

zbytečný - kromě kina vše v 1:100 hodinu, v pulce překlopit :-))
  • 1

#138 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 27 leden 2012 - 00:44:37



Sice nejsme digitalisti ale skuste prohledat www.digitaltruth.com třeba se tam ještě najdou nějaké popisy o spracování filmů a použití vývojek :smile:

já poslední dobou používám radši FilmDev.org

zbytečný - kromě kina vše v 1:100 hodinu, v pulce překlopit :-))

ten zbytek je právě to na co to používám - jinak stejný postup...
  • 1

#139 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 27 leden 2012 - 01:08:07

filmdev.org ! ten .com je nějaký svinstvo...

stejně si myslím, že je pro rodinal v kinu nejlepší norská tabulka :smile:
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních