Přejít na obsah


Fotka

Kodak Panoram


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
404 odpovědí na toto téma

#101 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 29 srpen 2008 - 12:39:48

jj, befoto jsem tu už taky párkrat doporučil
  • 0

#102 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 srpen 2008 - 17:06:46

Objektiv modelu No.4 C a D a No.1 by měl být Meniscus - jednoduchá spojka a u B nějaký Rapid rectilinear. Z překladu nejsem moc moudrý a že by v dřívějším modelu bylo něco jiného než spojka mě zaráží. Vždyť ta spojka je nejednoduší. Že by dvě spojky jako lineární objektiv?

No.4 C
http://www.geh.org/f...html#topofimage

No.4 B
http://www.nwmangum....k/No4Pan-1.html


Jiná panoramatická mašinka s formátem až 12,7 x 40,64 cm. Opět ten prapodivný (světelný/rychlý/strmý a přímí objektiv)
http://www.geh.org/f...html#topofimage
  • 0

#103 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 srpen 2008 - 17:18:00

Objektiv modelu No.4 C a D a No.1 by měl být Meniscus - jednoduchá spojka a u B nějaký Rapid rectilinear. Z překladu nejsem moc moudrý a že by v dřívějším modelu bylo něco jiného než spojka mě zaráží. Vždyť ta spojka je nejednoduší. Že by dvě spojky jako lineární objektiv?

No.4 C
http://www.geh.org/f...html#topofimage

No.4 B
http://www.nwmangum....k/No4Pan-1.html


Jiná panoramatická mašinka s formátem až 12,7 x 40,64 cm. Opět ten prapodivný (světelný/rychlý/strmý a přímí objektiv)
http://www.geh.org/f...html#topofimage


nene, mohl sis tam jako zakaznik nechat namontovat jiny objektiv - ve starych cenicich co mam je nabidka napr. na kontrukci tessaru, dagoru atd ... samozrejme za priplatek :wink:, jinak jako zakladni objektiv byl prave ten meniskus.
  • 0

#104 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 srpen 2008 - 17:21:47

Al - Vista Od 4 do 4G to je také na 103 film. Když začnete klikat na jednotlivé modely dostanete se na další informace. Vypadá to na kamery s delšími časy.

http://www.jamieyoun...a models 1.html
  • 0

#105 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 srpen 2008 - 17:30:19

Vlcak:

Jsou u toho ceníku i konstrukce objektivu? Třeba by nějaký šikovný optik dokázal vykouzlit lepší objektiv než spojku :wink:

Jinak se omluvám za přehnaný optimismus, informace na Al- Vista, když se klikne nahoru v seznamu jen na 7E, 7F a Baby. Badger Senior je jen nějaká krabice na desky 4x5 nebo nějaký exotický formát 31/2 x 31/2
  • 0

#106 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 srpen 2008 - 17:31:13

Al - Vista Od 4 do 4G to je také na 103 film. Když začnete klikat na jednotlivé modely dostanete se na další informace. Vypadá to na kamery s delšími časy.

http://www.jamieyoun...a models 1.html


samozrejme, ze existuje vic typu kamer nez Panoram, bohuzel ten jediny je prakticky dostupny - mnozstvim, i financne - al vistu jsem na ebay jeste nevidel - a to se obcas mrknu..

Jeste je napr 360stupnove panorama - kamera se otaci na stativu :
Kodak Cirkut - je to nadherny, natahnes klickem :wink: existuje mnoho typu a filmy se jeste obcas maloseriove delaji.

Cena jak jinak - astronomicka - kamera kolem 1000$ - ale ty filmy to pak znasobi + tezko se sezenou
  • 0

#107 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 srpen 2008 - 17:37:00

Vlcak:

Jsou u toho ceníku i konstrukce objektivu? Třeba by nějaký šikovný optik dokázal vykouzlit lepší objektiv než spojku :wink:

Jinak se omluvám za přehnaný optimismus, informace na Al- Vista, když se klikne nahoru v seznamu jen na 7E, 7F a Baby. Badger Senior je jen nějaká krabice na desky 4x5 nebo nějaký exotický formát 31/2 x 31/2


jasne ze jsou, mam techto knizek par a neco se v tom vzdycky najde, urcite by bylo jednodussi kanibalizovat nejakou jinou kameru. ALe pozor!
Je to USA kamera, a ohniskova vzdalenost je fakt divna - vychazi to cca na 98mm, co jsem nekde na netu nasel ze tam mel nekdo Dagora.
  • 0

#108 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 srpen 2008 - 17:42:42

Nechce se mi moc věřit, že by tam měl Sudek jen jednoduchou spojku. V knížkách jsou ty fotky ostré včetně krajů. Já vím, reprodukce 1:1 (kontakt) a 10x zvětšit je také o ničem jiném. Jen tihle pánové neměli na výběr a buď si sami kamery stavěli nebo znali techniky, kteří jim dle přaní foťák předělali.
  • 0

#109 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 srpen 2008 - 17:48:37

Nechce se mi moc věřit, že by tam měl Sudek jen jednoduchou spojku. V knížkách jsou ty fotky ostré včetně krajů. Já vím, reprodukce 1:1 (kontakt) a 10x zvětšit je také o ničem jiném. Jen tihle pánové neměli na výběr a buď si sami kamery stavěli nebo znali techniky, kteří jim dle přaní foťák předělali.


no mel, nakonec si tam nechal dat Tessar, ale vetsina (cela?) Praha panoramaticka je delana monoklem - snad jsem to napsal dobre a nemystifikuju - na to je lepsi Kubikula :wink:

Jinak napr z te 1ky lezou krasne ostre fotky- vrsek mas stejne oblohu takze neni moc poznat ze je to maznute - az se sejdem - ukazu ti kontakty - myslim ze rozhodne neni poznat ze je to monokl - obzvlast u kontaktu
  • 0

#110 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 srpen 2008 - 17:55:56

Já jsem viděl Kubikulovu Prahu dělanou panoramem a to už zvětšené fotky. byl jsem překvapen, co jen jednoduchá spojka dokáže. Počkám si na No. 4B nebo C a budu si hrát nebo koukat do vitríny :wink:

P.S. Obávám se, že stejně nakonec koupím D. Zatím jsem na ebay nic jiného neviděl a B z Evropy bylo drahé.
  • 0

#111 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 srpen 2008 - 18:08:00

U velké fotky jsou už rohy pryč a ostrý je jen střed, ale mě osobně zajímal záběr, kompozice a nálada než jak ostře kreslí objektiv.

Kdyby jste naplánovali sraz? Já bych mohl někdy příští týden, pak někdy od 22.9 - 28.9. a pak až nejdříve v půlce října.
  • 0

#112 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 srpen 2008 - 19:21:07

Já jsem viděl Kubikulovu Prahu dělanou panoramem a to už zvětšené fotky. byl jsem překvapen, co jen jednoduchá spojka dokáže. Počkám si na No. 4B nebo C a budu si hrát nebo koukat do vitríny :wink:

P.S. Obávám se, že stejně nakonec koupím D. Zatím jsem na ebay nic jiného neviděl a B z Evropy bylo drahé.


- no podle me krom zadku zadne rozdily mezi B/C/D verzemi nejsou - imho rozhodne ne v objektivu. Resp. v konstrukci - ty odkazy co jsi daval jsou na sberatele - co maji ve sbirce.

Jinak co bych se spis koukal - tak jestli ma mechanismus otaceni brzdu - moje 1ka ji ma, 4ka ne - Kubikulova ani jedna - je to fajn vec, diky ni je rovnomerna rychlost objektivu v cele jeho draze
  • 0

#113 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 srpen 2008 - 19:24:12

U velké fotky jsou už rohy pryč a ostrý je jen střed, ale mě osobně zajímal záběr, kompozice a nálada než jak ostře kreslí objektiv.

Kdyby jste naplánovali sraz? Já bych mohl někdy příští týden, pak někdy od 22.9 - 28.9. a pak až nejdříve v půlce října.


on ma ten obraz takovy zvlastni feel, je mekci - ale jinak kresli moc hezky (aspon ten muj) - zas na druhou stranu to jednoduche sklicko je stare 100let.

Sraz by jsem videl nejspise v tydnu 22.9 - 28.9.
Co predbezne 24.9? Je to streda .. U kruhu - jako obvykle :wink:
  • 0

#114 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 srpen 2008 - 21:30:12

24.9. zní nadějně, jen nevím kde je U Kruhu :wink:

P.S. Té rozebíratelné D ze všech stran nějak světlotěsnost nevěřím. Vylepit sametkami bych nechal pro jistotu i tu dvoudílnou verzi. Brzda by se snad dala nechat udělat, když víme jak vypadá a kde je v mechanismu umístěna.
  • 0

#115 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 31 srpen 2008 - 15:21:05

24.9. zní nadějně, jen nevím kde je U Kruhu :wink:

P.S. Té rozebíratelné D ze všech stran nějak světlotěsnost nevěřím. Vylepit sametkami bych nechal pro jistotu i tu dvoudílnou verzi. Brzda by se snad dala nechat udělat, když víme jak vypadá a kde je v mechanismu umístěna.


s tou vyrobou te brzdy nevim nevim - jeste jsi ji nevidel :) - je to spousta ozubenych kolecek a hejblatek - skoro slozitejsi nez samotny mechanismus otaceni...
  • 0

#116 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 1 září 2008 - 10:36:26

Nechce se mi moc věřit, že by tam měl Sudek jen jednoduchou spojku. V knížkách jsou ty fotky ostré včetně krajů. Já vím, reprodukce 1:1 (kontakt) a 10x zvětšit je také o ničem jiném. Jen tihle pánové neměli na výběr a buď si sami kamery stavěli nebo znali techniky, kteří jim dle přaní foťák předělali.


no mel, nakonec si tam nechal dat Tessar, ale vetsina (cela?) Praha panoramaticka je delana monoklem - snad jsem to napsal dobre a nemystifikuju - na to je lepsi Kubikula ;-)

Jinak napr z te 1ky lezou krasne ostre fotky- vrsek mas stejne oblohu takze neni moc poznat ze je to maznute - az se sejdem - ukazu ti kontakty - myslim ze rozhodne neni poznat ze je to monokl - obzvlast u kontaktu


ja myslim pozdeji Dagor - panoramaticka jeste monoklem
  • 0

#117 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 1 září 2008 - 10:51:31

24.9. zní nadějně, jen nevím kde je U Kruhu ;-)

P.S. Té rozebíratelné D ze všech stran nějak světlotěsnost nevěřím. Vylepit sametkami bych nechal pro jistotu i tu dvoudílnou verzi. Brzda by se snad dala nechat udělat, když víme jak vypadá a kde je v mechanismu umístěna.


termín by mi taky vyhovoval

http://www.domesta.cz/u-kruhu/
  • 0

#118 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 1 září 2008 - 12:16:28

neco podobneho jako panoram - videl jsem z toho na webu fotky a vypada to take pekne ;-) rozmer 6x17

kamerka
  • 0

#119 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 1 září 2008 - 12:18:09

Nechce se mi moc věřit, že by tam měl Sudek jen jednoduchou spojku. V knížkách jsou ty fotky ostré včetně krajů. Já vím, reprodukce 1:1 (kontakt) a 10x zvětšit je také o ničem jiném. Jen tihle pánové neměli na výběr a buď si sami kamery stavěli nebo znali techniky, kteří jim dle přaní foťák předělali.


no mel, nakonec si tam nechal dat Tessar, ale vetsina (cela?) Praha panoramaticka je delana monoklem - snad jsem to napsal dobre a nemystifikuju - na to je lepsi Kubikula ;-)

Jinak napr z te 1ky lezou krasne ostre fotky- vrsek mas stejne oblohu takze neni moc poznat ze je to maznute - az se sejdem - ukazu ti kontakty - myslim ze rozhodne neni poznat ze je to monokl - obzvlast u kontaktu


ja myslim pozdeji Dagor - panoramaticka jeste monoklem


mas pravdu, psal to nekde v O sobe, musim si to znovu precist - je to plny mouder
  • 0

#120 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 1 září 2008 - 14:49:45

pro inspiraci :

http://www.poncar.de/

je to foceno Krasnogorskem FT-2, moc pekny - i kdyz uz je to fakt dlouha nudle - negativ 24x110 mm
  • 0

#121 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 2 září 2008 - 11:05:34

pro inspiraci :

http://www.poncar.de/

je to foceno Krasnogorskem FT-2, moc pekny - i kdyz uz je to fakt dlouha nudle - negativ 24x110 mm


nemáte někdo to České středohoří?

ten formát negativu FT2 mi nesedí, já myslím že to je max 1:3 na kinofilmu
Tomáš Vitovký ho vlstní, tak se můžeme zeptat

jinak, uvažoval bych o nákupu ještě té knihy z Angkoru
  • 0

#122 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 2 září 2008 - 11:06:33

pro inspiraci :

http://www.poncar.de/

je to foceno Krasnogorskem FT-2, moc pekny - i kdyz uz je to fakt dlouha nudle - negativ 24x110 mm


jo ještě dík!
líbí se mi to moc
  • 0

#123 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 září 2008 - 11:42:00

pro inspiraci :

http://www.poncar.de/

je to foceno Krasnogorskem FT-2, moc pekny - i kdyz uz je to fakt dlouha nudle - negativ 24x110 mm


nemáte někdo to České středohoří?

ten formát negativu FT2 mi nesedí, já myslím že to je max 1:3 na kinofilmu
Tomáš Vitovký ho vlstní, tak se můžeme zeptat

jinak, uvažoval bych o nákupu ještě té knihy z Angkoru


no covece, na ten format jsem koukal a opravdu je to takovahle nudle - 24x110mm, Tomas o nem mluvil to je fakt - mam nutkani si ho poridit :lol:, ale nevim - to chce zvetsovat a nemam na cem.

Knizku z Angkoru by jsem vzal take - byl jsem tam a ty fotky musi byt uzasny.

Jak jsi videl na mych fotkach ten strom vyrustajici z te zriceniny tak to bylo take z nej.
  • 0

#124 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 2 září 2008 - 12:25:25

pro inspiraci :

http://www.poncar.de/

je to foceno Krasnogorskem FT-2, moc pekny - i kdyz uz je to fakt dlouha nudle - negativ 24x110 mm


Ně to zas tak pěkné a inspirativní nepřipadá, spíše jsem byl zklamaný. No proti gustu.....
  • 0

#125 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 3 září 2008 - 10:42:32

...
no covece, na ten format jsem koukal a opravdu je to takovahle nudle - 24x110mm, Tomas o nem mluvil to je fakt - mam nutkani si ho poridit :), ale nevim - to chce zvetsovat a nemam na cem.

Knizku z Angkoru by jsem vzal take - byl jsem tam a ty fotky musi byt uzasny.


tak to tak opravdu je, Tomas to upresnil format FT-2 na 24x108
Knizky muzem objednat spolecne
  • 0

#126 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 5 září 2008 - 17:58:34

Foma 400

Minimální množství k výrobě a odběru 10 cívek po 50 metrech filmu. Jen natočený film na cívku a zabalen - žádná jiná adjustace. Pokud má chuť více lidí experimentovat s kodak panoram No.4 platí násobky odběru, tedy 10 cívek, 20 cívek, 30 cívek atd. Jiné množství nelze kuli zbytkům, které by po nařezání emulze neprodali.

Teď to hlavní, cena jedné cívky 1554,62 Kč bez DPH. Pokud jsem zadal správně rozměr (Vlcak prověří přeměřením originálního filmu) s cenou se už hýbat nebude.

Po objednání vyrobí do 6 týdnů, ale prý pravděpodobně dříve. Objednávku je lépe zadat začátkem měsíce.

Co s filmem dál. Metráže lze stříhat po 1-2 snímcích navinout na cívku a vložit do fotoaparátu nebo pokusit se sehnat krycí papír a udělat Hand made svitek 220, se kterým by se už po navinutí dalo pracovat na světle.

Krycí papír ve stejné podobě - klubo na cívce - je též v jednání. Pokud by nevyšlo lze asi sehnat cokoliv jiného z nějaké obchodu s papírem, kde jej rovnou řežou na míru.

Cívky by se snad dali vyrobit, koupit drahý film ze zahraničí a získat tak originál cívku nebo možná i jiná řešení.


Měl by někdo zájem o tuto náhradu 103 filmu do Kodak Panoram No.4? Cívky by měli být zabalené samostatně, takže se jedná o klubo filmu po 50 metrech + možná klubo černého papíru na adjustaci ala 220 film. Papír není zatím neceněn. Za 14 dnů se vracím z dovolené. Poté budu vědět zda by vyrobili i papír a za jakých podmínek. Teď záleží na tom, zda by se někdo s námi o objednávku závazně podělil.
  • 0

#127 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 září 2008 - 18:31:31

já bych jedno klubko vzal.
  • 0

#128 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 8 září 2008 - 12:19:43

Foma 400...[/b]


Petře, moc, moc dík!

Ty filmy umožní rozumně pracovat s No4.

Vydím to tak, že napoprvé asi objednáme 10-20 cívek. Já počítam s odběrem cca 3-5ks.

Ještě jednou dík.
  • 0

#129 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 8 září 2008 - 12:45:35

U Kruhu 24.9. od 19:00 - rezervoval jsem salónek

(Kodak Panoramatiků a jiných šílenců)
http://www.domesta.cz/u-kruhu/[/quote]
  • 0

#130 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 8 září 2008 - 13:42:54

Petre take diky,

bral by jsem urcite 3 klubka - finalni rozmery, resp. vysku filmu by bylo vhodne rozhodnout prave 24.9 u Kruhu, kde nas asi bude nejvice.

Takze zatim to vypada na objednavatel :

Vlcak - 3ks
Nojgi - ??
Gorgi - 1ks
Kubikula - 3 - 5 ks

David?? ze by take?

Co by jste rekli na ty tricka s Panoramem :)
  • 0

#131 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 8 září 2008 - 13:45:16

+ jeste by jsme mohli vzit jednu spulku dohromady, rozstrihat ji podle poctu lidi, a lide by ruzne testovali - s tim, ze si pak predame vysledky.
  • 0

#132 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 8 září 2008 - 15:06:51

Petre take diky,

bral by jsem urcite 3 klubka - finalni rozmery, resp. vysku filmu by bylo vhodne rozhodnout prave 24.9 u Kruhu, kde nas asi bude nejvice.

Takze zatim to vypada na objednavatel :

Vlcak - 3ks
Nojgi - ??
Gorgi - 1ks
Kubikula - 3 - 5 ks

David?? ze by take?

Co by jste rekli na ty tricka s Panoramem :)


jo s Davidem se dá taky počítat
a pak jsem to ještě nabídl dále

10ks je jistejch
20ks je maximum
  • 0

#133 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 8 září 2008 - 15:11:04

Petre take diky,

bral by jsem urcite 3 klubka - finalni rozmery, resp. vysku filmu by bylo vhodne rozhodnout prave 24.9 u Kruhu, kde nas asi bude nejvice.

Takze zatim to vypada na objednavatel :

Vlcak - 3ks
Nojgi - ??
Gorgi - 1ks
Kubikula - 3 - 5 ks

David?? ze by take?

Co by jste rekli na ty tricka s Panoramem :)


jo s Davidem se dá taky počítat
a pak jsem to ještě nabídl dále

10ks je jistejch
20ks je maximum


super, a jak jsme byly skepticky, co ?:cry:
  • 0

#134 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 8 září 2008 - 15:52:18

super, a jak jsme byly skepticky, co ?:)


No, já moc, teď tedy velká vděčnost Nojgimu!
  • 0

#135 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 9 září 2008 - 12:55:04

Kodak Panoram a diák (odpověď na mail).

Zkoušel jsem to, ale zatím spíše méně úspěšně - diáky moc neznám a chybí mi možnost ND přechodových filtrů.
Čili pouze do měkkého světla, nebo po světle…
Filmy nosím ke Škodovi a ten to dává na Petřiny (úmyslně ne přímo do sběrny Fotografia Praha).
Při zadání zakázky žádám střihat vždy, i když se políčka kryjí a žádám přípis „pozor na kraje“, protože mi šli jednou hákama 5cm do filmu. Chce to trochu zpracovat obsluhu a vysvětli nestandardnost zakázky. Většinou jsou ochotní.
  • 0

#136 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 září 2008 - 12:59:02

Kodak Panoram a diák (odpověď na mail).

Zkoušel jsem to, ale zatím spíše méně úspěšně - diáky moc neznám a chybí mi možnost ND přechodových filtrů.
Čili pouze do měkkého světla, nebo po světle…
Filmy nosím ke Škodovi a ten to dává na Petřiny (úmyslně ne přímo do sběrny Fotografia Praha).
Při zadání zakázky žádám střihat vždy, i když se políčka kryjí a žádám přípis „pozor na kraje“, protože mi šli jednou hákama 5cm do filmu. Chce to trochu zpracovat obsluhu a vysvětli nestandardnost zakázky. Většinou jsou ochotní.


Diky, vyzkousim to, az budu nekde u Labe, zacina se zbarvovat listi :?, ta Provie 400 by na to mohla byt vhodna, nejlepe po ranu na kratky cas.

U Skody reknes aby ti to poslali Petriny, vim ze diaky jim delali myslim 2 firmy - Fotografia a Kodak? ale uz je to dlouho,
jak skenujes? U Skody nebo doma?
  • 0

#137 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 9 září 2008 - 13:13:02

Diky, vyzkousim to, az budu nekde u Labe, zacina se zbarvovat listi :?, ta Provie 400 by na to mohla byt vhodna, nejlepe po ranu na kratky cas.

U Skody reknes aby ti to poslali Petriny, vim ze diaky jim delali myslim 2 firmy - Fotografia a Kodak? ale uz je to dlouho,
jak skenujes? U Skody nebo doma?


myslim, ze Petriny automaticky, uvidis to na sacku zakazky

ta prosla Provie jde do purpuru, prosla Astie jde do zelena, prosle Velvie jsem jeste nezkousel (beru do Benatek)

skenuju zatim na V750Pro, ale je to slabota, digitalni a jeste nedostatecna cesta - zadne vystavni zvetseniny, snad neco jednou nahazim na web
  • 0

#138 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 září 2008 - 14:46:16



Diky, vyzkousim to, az budu nekde u Labe, zacina se zbarvovat listi :?, ta Provie 400 by na to mohla byt vhodna, nejlepe po ranu na kratky cas.

U Skody reknes aby ti to poslali Petriny, vim ze diaky jim delali myslim 2 firmy - Fotografia a Kodak? ale uz je to dlouho,
jak skenujes? U Skody nebo doma?


myslim, ze Petriny automaticky, uvidis to na sacku zakazky

ta prosla Provie jde do purpuru, prosla Astie jde do zelena, prosle Velvie jsem jeste nezkousel (beru do Benatek)

skenuju zatim na V750Pro, ale je to slabota, digitalni a jeste nedostatecna cesta - zadne vystavni zvetseniny, snad neco jednou nahazim na web


jasne, ale rikam si kdyz jsou prosle mesic ze by jim nic byt nemelo, nebo je to dane optickyma vadama objektivu v Panoramu? Zkousel jsi to nekdy i na neprosle??
  • 0

#139 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 18 září 2008 - 23:14:56

Dnes jsem se vrátil z dovolené a pomalu se prokousávám emaily a novými příspěvky na TK.

Cívky bych si vzal asi dvě, takže to vypadá na 10 kousků určitě. V pondělí zkusím zavolat do Fomy a domluvit se na krycím papíru + potvrdit, že zájem o atip je. Určitě budou chtít nějakou zálohu, aby jim nezůstal nařezaný film, na to se též poptám a ostatní vyřešíme 24. U Kruhu.

Těším se na viděnou.

P.S. Zatím bych se neradoval, až budeme mít film v ruce bude teprve vyhráno.
  • 0

#140 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 22 září 2008 - 14:54:09

Dnes jsem volal do Fomy. Málem vše padlo díky přestavování nožů na řezacích strojích, ale mělo by být vše zažehnáno. Bude i krycí papír a film i s rolí papíru vychází na cca 1650,- Kč bez DPH.

Změna, minimální nmnožství je 11ks, což nás asi nerozhází. Kubikulo nebo Vlčaku, pokud to půjde přineste na sraz panoram No.4. Musíme změřit šíři filmu a krycího papíru. Doufám, že se na všem shodneme a půjde co nejdříve film objednat, může přijít nějaký ... a říci, že se to vyrábět nebude a máme po focení.


Přeji hezký den a držím palce ať nám to vyjde.


P.S. neznáte náhodou pana Hozu? prý se ptal na stejnou věc asi před měsícem a neuspěl.
  • 0

#141 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 22 září 2008 - 16:28:33

Ahoj, taky jsem zpět z dovolené, na setkání se těším.

p.s. poreferuju, vše ostatní U kruhu
  • 0

#142 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 22 září 2008 - 20:02:38

Ahoj, taky jsem zpět z dovolené, na setkání se těším.

p.s. poreferuju, vše ostatní U kruhu


ahoj, ja se take vratil :),
nakonec jsme se v den odjezdu po predpovedich pocasi v Chorvatsku a Bosne rozhodli jet jinam - a to do Provance - nafotil jsem asi 20 svitku + nejaky kino.
Jak bylo v Benatkach, doufam ze pekne (mysleno neprselo)

Takze uz se mi to zase stosuje.
Ve stredu to No.4ku klidne vezmu - a taky muzu vzit supleru + orig. film :lol:

Jo Kubikulo, mohl by jsi rict, pokud jsi zval Tomase Vitovskeho zdali by mohl vzit ten Krasnogorsk FT-2? Nejak mi lezi v hlave :)))

Dikyyy
  • 0

#143 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 23 září 2008 - 10:08:19

...nakonec jsme se v den odjezdu po predpovedich pocasi v Chorvatsku a Bosne rozhodli jet jinam - a to do Provance - nafotil jsem asi 20 svitku + nejaky kino...

no to teda muselo mrzet jet do Provance... hned bych taky menil!

...Jak bylo v Benatkach, doufam ze pekne (mysleno neprselo)...

prisla tam drsna zmena pocasi - proprselo jedno odpoledne a jedno dopoledne, ale nafotil jsem za ten vikend moc!

Jo Kubikulo, mohl by jsi rict, pokud jsi zval Tomase Vitovskeho zdali by mohl vzit ten Krasnogorsk FT-2? Nejak mi lezi v hlave :)))

mi taky, rekl jsem Tomasovi, tak snad to prinese
  • 0

#144 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 23 září 2008 - 10:25:52


...nakonec jsme se v den odjezdu po predpovedich pocasi v Chorvatsku a Bosne rozhodli jet jinam - a to do Provance - nafotil jsem asi 20 svitku + nejaky kino...

no to teda muselo mrzet jet do Provance... hned bych taky menil!

...Jak bylo v Benatkach, doufam ze pekne (mysleno neprselo)...

prisla tam drsna zmena pocasi - proprselo jedno odpoledne a jedno dopoledne, ale nafotil jsem za ten vikend moc!

Jo Kubikulo, mohl by jsi rict, pokud jsi zval Tomase Vitovskeho zdali by mohl vzit ten Krasnogorsk FT-2? Nejak mi lezi v hlave :lol:))

mi taky, rekl jsem Tomasovi, tak snad to prinese


no covece trosku me to mrzelo, vzal jsem si filmy do blbyho pocasi - 400ky, a ve Francii bylo az moc hezky, takze to budu muset pullnout :)

Jinak doporucuji Camarque - byl jsem tam 4 dny, s ruznymi vyjizdkami.

Akorat vic nez objektiv panoramu jsem se nakroutil ja na kruhacich - ovzvlast jedno mestecko melo na obchvatu 11 kruhaku - to byla lahudka...
200 metru, kruhak, 100 metru ....atd ...
  • 0

#145 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 24 září 2008 - 06:40:42

U Kruhu je adresa Palackého 21, Praha 1 ?
  • 0

#146 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 25 září 2008 - 09:55:51

Kubikulo nechces si pridat taky nejaky citat pod svuje prispevky??

Napr. cekam na jeste jeden Panoram :lol: nebo neco obdobneho ...
  • 0

#147 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 25 září 2008 - 10:40:47

to by sedělo, Panoramů není nikdy dost, v Benátkách mi z jednoho odpadly vrata, ale to se zas přilepí

citát by se mi líbil:
"hlavní je tušit" ale ten tu už někdo má
ještě by bylo dobrý:
"hlavní je věřit" ale to nevím nakolik ke mě sedí, nechám to ještě uzrát
  • 0

#148 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 září 2008 - 10:47:09

...
citát by se mi líbil:
"hlavní je tušit" ale ten tu už někdo má
...


už jsem jej před nějakým časem uvolnil, poněvadž jsem též začal pochybovat, zda se mě to týká :lol:
  • 0

#149 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 25 září 2008 - 10:48:04

ram, ram, ram... panoram

prostě taková tvoje mantra, co? :lol:
  • 2

#150 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 25 září 2008 - 10:56:32

ano, ono to tak krásně žbluňkocvaká, když s tím jdeš tam a to samé pak zpět

ram, ram, ram...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních