Přejít na obsah


Fotka

vyvolání super 8 filmu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
444 odpovědí na toto téma

#51 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 16 únor 2009 - 21:26:26

Tak jo dneska jsem to zase zmaknul pohodka ale je to tak na hodinku ze
:)

reexpozici sem provadel ve vode a opravdu velice skvele vysledky...

zitra nebo pozitri odskousim na promitacce ted se susi jak listi roztahane po pokoji :lol:
  • 0

#52 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 16 únor 2009 - 22:16:06

jo a jeste neco....ta vyvojka vypada po tom jednom volani vcelku "pouzitelne" myslite ze by zvladla jeste jeden proces ? nebo dva ?

Jsme prece temnokomornici tak musime zjistit hranice moznosti :)
  • 0

#53 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 17 únor 2009 - 11:37:48

Tu sadu Foma neznám,ale myslím, že bys v ní mohl vymáchat 3-4civky
Já si míchám Kodak D19 sám doma, takžeto používám jako 1.a2.vývojku.Ostatní lázně si taky namíchám doma.Takže čb máchání mne příjde na pakatel.Chemii kupuji v I P L /p.Lukeš/.Ta foma je ukrutně drahá!


Mohl bych tě poprosit o adresu toho super krámku/ohledněté CCCP vývojnice/.Mám v Ostravě nějaké bratrance a sestřenice,tak bych tam někoho z nich vyhnal,ať mi to koupí. Díky za ochotu.
  • 0

#54 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 17 únor 2009 - 11:44:32

mno v navodu pisou, ze to je na dve ;-) jakoze vim, ze belidlo a cistidlo se da pouzit hodnekrat a pak staci koupit jen FOMADON LQR a naredit 1:10 a jedes dale za smesnych 80 kc :).....


jo skusim v tom vymachat tak 4 filmy a uvidime :)


jo jinak ten obchudek :) je v marianskych horach, ta posledni zastavka - HULVAKY ( pak dalsi je uz dole u Vodarny - Nova ves VODARNA ) mno tak po leve strane mas obchudky ( po prave neni nic :) jenom louka a par domecku ) tak tam je jeden karamek s fotopotrebama...je tam snad jediny.....ve vyloze same "vykopavky" a jeste ma venku ceduli, takze to nemuzes minout

v 21 stoleti ti mozna pomuze tohle Loc: 49°49'33.415"N, 18°14'43.911"E
  • 0

#55 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 17 únor 2009 - 11:49:55

Výborně,ještě jednou dík.
  • 0

#56 Venca1327332585

Venca1327332585

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 únor 2009 - 18:07:44

Takže se vám první vyvolání filmu podařilo? :-D
  • 0

#57 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 17 únor 2009 - 19:40:28

jo jo dneska nebo zitra jdu volat podruhe...........
  • 0

#58 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 18 únor 2009 - 13:03:58

Tak vymachal jsem v te pouzite vyvojce jednu civku navic a jde to poznat .........neni to uplne tip top vyvolane a ma to svoje chybicky....protahl jsem i cas ale myslim ze to bylo malo.....ale myslim ze se to casem podda :-)
  • 0

#59 Venca1327332585

Venca1327332585

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 únor 2009 - 13:11:39

Takže to není tak složité to udělat doma?... :-)
  • 0

#60 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 18 únor 2009 - 13:15:31

Ne nakonec to neni takove hrozne :-)
  • 0

#61 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 18 únor 2009 - 13:51:12

Red:Jestli tu vývojku děláš z koncentrátu a ředíš 1:10 ,tak to bych v ní dělal 1 cívku.Na další film připravit novou.
  • 0

#62 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 18 únor 2009 - 14:15:49

Mno je to standartni FOMADON LQR - ma 250 ml. ( je i v tom fomackem kitu )

mno tank je na 800 ml. PODLE FOMY 125 ml LQR a 675 ml destilky.

To pisou ve fome ze je idealni mnozstvi na volani 30m DS8. To vychazi cca 1:5.5........mno a casy jsou 1. volani 12 minut, a 2. volani 5 minut.

paklize 1:10 je 250 LQR a 2500 destilky, odpovida asik 2750 ml.

tak by nam tohle melo vyjit na 3,4 kusu filmu.

takze kdyz pouzijem cca 75ml vyvojky a 750 ml destilky tak mame roztok 1:10 s Fomadonem LQR. a jeste nam 25 ml zbyte z kazde lahvicky :-) takze po 3 lahvich mame na dalsi film...v celku to bude 825 ml v tanku ale to vubec nevadi....radsi vice nez mene

Ale casy musime zmenit 1. volani 11 minut a 2. volani 9 minut...

takze z jedne vyvojky vyvolame 3 civky :cry:

Tohle bych bral jako ideal.......
  • 0

#63 Venca1327332585

Venca1327332585

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 únor 2009 - 16:33:32

Takže to voláte v té fomácké soupravě...? :-)
  • 0

#64 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 18 únor 2009 - 16:34:52

Jak rikal snek pro zacatek je dobre si ji koupit......pak uz nato prijdes sam a budes to volat bez fomackeho kitu.......
  • 0

#65 Venca1327332585

Venca1327332585

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 únor 2009 - 16:48:45

A kde jste sehnal ten LOMO tank. Jde to obědnat přes internet. Ja sem to nějak nenašel?
  • 0

#66 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 18 únor 2009 - 16:59:01

tak ten sem schanel dobry mesic po internetu........same inzeraty a podobne veci......nikdo se neozval......je toho opravdu malo......

jak psal snek :

no pak bych zkusil inzerat. Lidi to maj doma a sem tam se někdo ozve a nechá ti tank za kilo / dvě ...

V horším případě ebay ... většinou z Ruska nebo Ukrajiny... ale neprodávaj to levně Tank v průměru za 150 EUR, ten filmovej splitter se dá se štěstím najít do 20 EUR.

No a pokud je ti jedno kolik za to dáš, tak Wittner Kinotechnik prodává celou sadu (tank, splitter) tuším za 300 EUR + 17 EUR poštovný.

Jinak ale když to tak vezmeš... tank nepotřebujes, stačí ti "kýbltank".


mno co uz kdyz nesezenes vem kybl :D a volej tam :-)

........ ja ho nastesti sehnal v ostrave v jenom kramku :cry: mel tam myslim jeste dva :)
  • 0

#67 pajo

pajo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 únor 2009 - 17:16:58

Tak jsem se dnes na foma.cz dozvěděl, že Foma končí s vyvoláváním fomapanu R! Tak to je fakt paráda, to si budu muset tu hromadu filmu doma jako vyvolat sám? Tak to se děsím, já to totiž zkoušel x-krát a k dokonalosti to mělo vždycky daleko, a hodněkrát to dopadlo přímo děsně. Je tady na fóru někdo, kdo může prohlásit, že vyvolá fomapan R tak dobře jako ve Fomě? Jejich zpracování bylo vždycky bezvadné, zato ten jejich předražený fomaset mě stál pěkných nervů. Všechny filmy které jsem vyvolával jsou o poznání víc zrnité a navíc skoro každý druhý film mi vychází na povrch popraskaný, jakoby mramorovaný, při promítaní je to dost vidět. Setkal se tu s tím ještě někdo? Myslím, že to způsobuje ten manganistan použitý v bělící lázni, v originálním předpisu totiž místo něj používají dichroman, ten je ale toxický, takže k domácímu použití nevhodný. Přesto, zkusil jsem použít i ten, film sice nepopraskal, ale stejně to nebylo ono, na některých tmavých místech zůstaly světlé fleky, jakoby negativ. Zkrátka, co vyvolávání, to nový problém. Taky mě dost matou ty rozdíly v časech uvedených v technickém listu (http://www.foma.cz/u...rilohy/Fp_R.pdf) a v návodu k použití fomasetu. Tuhle uvádí čas vyvolávání 12 min. tamhle zase 10 min., tuhle vyplachovat 10 min. a tamhle zas stačí jen 2 min.,atd., z toho jede neví, co si má myslet.
Takže se jenom ptám jestli někdo taky řeší tyhle problémy, nebo jsem jenom já uplné nemehlo? Na svoji obhajobu musím podotnout, že jsem zkoušel vyvolat i barevný film E6 procesem, který se mi zdá obtížnější, zvlášť kvůli teplotě lázně 38 C, a výsledek byl velmi dobrý.
  • 0

#68 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 18 únor 2009 - 17:27:23

pajo - vime vime :-) ja vim, ze se technicke listy lisi ale ty casy jsou jine protoze jsou tam jine koncentrace, a tak nejak ten navod ke kitu vubec neodpovida hodne vecem, precti si dva prispevky vyse tam mam tu koncentraci spravnou....

stalo me to dva filmy asi ale mam svuj postup......

vicemene dneska jsem volal FOMAPAN R a je to muj 4 kousek ..... co jsem volal ve fomackem kitu.......nepozoruju na filmu zadne veci jako ty, film je krasne cisty, a jeho zrnitost i kvalita je srovnatelna s kvalitou z fomy ( promitali jsme dva cernobile fomapany R na MEOS DUO, coz je velice luxusni promitacka a bylo to skoro k nerozeznani ) zadne prakliny, zadna spina, zadny mramor........


tak nejak uz jsem si vymyslel uplne vlastni postup a skloubil vsechny ty veci z technickeho listu a z kitu dohromady a z vlastnich zkusenosti........a mam takovy svuj proces ktery je jakoby zatim muj "prototyp" ale jsem snim nadmiru spokojen......a nehodlam uz filmy sverovat nekde jinde.......foma byla foma ale je to fuc......

jestli bys mel zajem rozepisu ti to tady.......
  • 0

#69 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 únor 2009 - 17:29:22

tank - v Praze u Pazdery bývá často, za cca 200 - 300 Kč.

Ještě na jednu věc jsem zapomněl ... pokud chceš volat 15m Super 8 film z kazet (tj. ne DS8, který je 10 metrů), tak se vyplatí vzít si větší model tanku (pozná se podle toho, že má jen jednu hadici, u menšího jsou dvě). Na cívku malého tanku se 15 m Super 8 nevejde, musí se střihnout a zbytek namotat na druhou cívku ... zbytečná komplikace...
  • 0

#70 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 únor 2009 - 17:43:11

Tak jsem se dnes na foma.cz dozvěděl, že Foma končí s vyvoláváním fomapanu R! Tak to je fakt paráda, to si budu muset tu hromadu filmu doma jako vyvolat sám? Tak to se děsím, já to totiž zkoušel x-krát a k dokonalosti to mělo vždycky daleko, a hodněkrát to dopadlo přímo děsně. Je tady na fóru někdo, kdo může prohlásit, že vyvolá fomapan R tak dobře jako ve Fomě? Jejich zpracování bylo vždycky bezvadné, zato ten jejich předražený fomaset mě stál pěkných nervů. Všechny filmy které jsem vyvolával jsou o poznání víc zrnité a navíc skoro každý druhý film mi vychází na povrch popraskaný, jakoby mramorovaný, při promítaní je to dost vidět. Setkal se tu s tím ještě někdo? Myslím, že to způsobuje ten manganistan použitý v bělící lázni, v originálním předpisu totiž místo něj používají dichroman, ten je ale toxický, takže k domácímu použití nevhodný. Přesto, zkusil jsem použít i ten, film sice nepopraskal, ale stejně to nebylo ono, na některých tmavých místech zůstaly světlé fleky, jakoby negativ. Zkrátka, co vyvolávání, to nový problém. Taky mě dost matou ty rozdíly v časech uvedených v technickém listu (http://www.foma.cz/u...rilohy/Fp_R.pdf) a v návodu k použití fomasetu. Tuhle uvádí čas vyvolávání 12 min. tamhle zase 10 min., tuhle vyplachovat 10 min. a tamhle zas stačí jen 2 min.,atd., z toho jede neví, co si má myslet.
Takže se jenom ptám jestli někdo taky řeší tyhle problémy, nebo jsem jenom já uplné nemehlo? Na svoji obhajobu musím podotnout, že jsem zkoušel vyvolat i barevný film E6 procesem, který se mi zdá obtížnější, zvlášť kvůli teplotě lázně 38 C, a výsledek byl velmi dobrý.


S Foma R filmy problemy neznám. Již několik let mám vyzkoušenej proces, chemii míchám sám, dvojchroman je sice T+, ale jednak mám zásoby, jednak nemám problém ho koupit. Nahrazovat ho není dobře. Ve Fomě jsem to nikdy nevolal, nevím jak to vypadá nebo spíš lo.....
  • 0

#71 pajo

pajo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 únor 2009 - 18:04:29

to RED: no jestli můžu poprosit, docela by mě ten tvůj postup zajímal (časy, koncentrace a taky pohyb filmu, jak často otáčíš spirálou, já jsem se většinou snažil točit kontinuálně celou dobu, ale tady jsem se dočetl, že stačí jen párkrát za minutu...nevím jestli to má nějaký zásadní vliv) Používáš fomaset nebo si mícháš roztoky sám? Já mám fomadon LQR a fomafix ustalovač a pak zvlášť sírovku, manganistan, dichroman a pyrosiřičitan sodný (v návodu je pyrosiřičitan draselný, ale myslím, že v tom by neměl být problém, nebo že by snad ano? :-) )
  • 0

#72 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 18 únor 2009 - 18:07:49

Pajo - ja zatim kutim s tim fomackym kitem, ale jelikoz belidlo a cistidlo vydrzi dele tak dokoupim jen foma fix a fomadon LQR a je to pohoda.

Prave sem se jeste neodhodlal si to michat sam.....ale mohl by jsi mi s tim nejak pomoct ? nebo aspon poradit kde co sehnat a jak co namichat ?


jiank mi napis ma maila wadee@seznam.cz a poslu ti tu tabulku podle ktere se ridim ja.......
  • 0

#73 pajo

pajo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 únor 2009 - 18:27:16

Jenom k té trvanlivosti bělidla: roztok sírovky a dichromanu vydrží dlouho, řekněme i víc než měsíc, ale bělidlo s manganistanem doporučuju ředit vždycky čerstvé a raději ani nepoužívat víc než dvakrát po sobě. Jednou jsem použil starý roztok a z filmu jsem měl negativ, a to byla teprve ta pravá depka :cry: .
Jinak pokud jde o obstarávání chemie, tak to mám z práce, právě ale nemůžu sehnat ten pyrosiřičitan draselný tak používám sodný.
Ale stejně, musím říct, že kdybych věděl dřív jak snadný je v domácích podmínkách E6 proces, tak se vykašlu na nějakou fomu, a nedělám si takové zásoby... i když, kdoví, možná že fomapan brzo přestanou dělat, když ho už ani nevyvolávají, a já to pak výhodně střelím, hehe, :-)
  • 0

#74 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 18 únor 2009 - 18:31:02

Nikdy nevis co je napadne ........... takze se taky budu muset zasobit fomapanem R.....................mno to belidlo prave pouzivam 2x a vyvojku jen 1x
  • 0

#75 Venca1327332585

Venca1327332585

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 únor 2009 - 20:17:27

tank - v Praze u Pazdery bývá často, za cca 200 - 300 Kč.

Ještě na jednu věc jsem zapomněl ... pokud chceš volat 15m Super 8 film z kazet (tj. ne DS8, který je 10 metrů), tak se vyplatí vzít si větší model tanku (pozná se podle toho, že má jen jednu hadici, u menšího jsou dvě). Na cívku malého tanku se 15 m Super 8 nevejde, musí se střihnout a zbytek namotat na druhou cívku ... zbytečná komplikace...


A má Pazdera nějaké e-stránky a jak vyvoláváte filmy vy?
  • 0

#76 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 18 únor 2009 - 20:21:22

Venca - myslim ze pres google na neho sezenes mail........ale tomu sem psal ale ten taky nemel a je tomu 14 dnu.....tak nevim muzes skusit....
  • 0

#77 Venca1327332585

Venca1327332585

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 únor 2009 - 13:03:44

A zaslal byste mi prosím Vás na můj e-mail: vaclavkasparek@seznam.cz ten váš postup vyvolávání v té fomácké sadě? :wink:
  • 0

#78 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 20 únor 2009 - 13:31:56

Samozrejme......mate to tam
  • 0

#79 Venca1327332585

Venca1327332585

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 únor 2009 - 17:58:00

Děkuli Vám za ochotu.
Takže pro mě jsou důležité hlavně ty časy protože chmikálie jsou obsaženy v té sadě.
A vlastní vyvolání(lití chemikálií do tanku) se děje ve tmě včetně té reexpozice nebo na denním světle???
  • 0

#80 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 23 únor 2009 - 12:51:47

Nevite nahodou, kde by se daly koupit levnejc kazety S8, kodak tri-x nebo double-x nebo plus-x, na strankach www.film1635.cz jsou dost drahy. Proc se ptam, mam kameru na S8. Kdyz to levnejc nepujde asi taky prezbrojim na quarz. Dal bych se chtel zeptat na kolik metru filmu vydrzi jedna sada Foma set a jestli byste mi nepomohli se sehnanim tanku, jsem z Prerova a do Prahy, Brna ci Ostravy se dostanu hodne malo. Dost rad na chemii na CB inverzi ma X-GAS na fotopruvodci.
  • 0

#81 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 únor 2009 - 13:02:31

Venca - jakmile to vyperes po beleni tak uz to muzes delat za svetla, takze re-expozice se dela za svetla....treba vem tu civku a dej ji v kuchyni do drezu a tam provadej reexpozici...

pignon - s kazetama nemam zadne zkusenosti takze ti moc neporadim...

ja to mam rozpocitane asi na 6 kousku...takze 60 metru filmu...ale jeste zbyde cosik na priste...

ted uz moc s fomasetem nedelam protoze vyvojka je tam obycejna FOMADON LQR ten se da koupit levne kolem 70-80kc, mno ustalovac FOMA FIX to je podobne.....a belidlo je jenom koncentrovana H2SO4 s MANGANISTANEM DRASELNYM ale lepsi je pouzivat DICHROMAN DRASELNY jenom ten je T+ (vysoce toxicky) takze problem sehnat. Ale mam kamarada co mi to nosi domu z prace......takze uz si ten celkovy set nebudu kupovat........mno a pak je tam jeste ta cistici lazen a to je K2S2O5...

jinak nevim jak poradit s tankem......skus projit burzy a kramky v praze...
  • 0

#82 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 23 únor 2009 - 13:26:52

Také by jsem se připojil.
Kazety se nedají sehnat v přijatelné ceně. Pokud si člověk vystačí s čb, tak se dají naplnit rozebíratelné ruské kazety. Jejich naplnění se stává z prvu prověrkou trpělivostí a pevností nervů. Vyplatí se nechat i to ukázat a pak si udělat jednoduchý přípravek.

Co se tejče tanku, tak se dá sehnat i u nás v bazarech a občas i na internetu.
  • 0

#83 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 23 únor 2009 - 14:41:36

mno, tady na tech odkazech se dost pise o tom, ze fomadon lqr neni zrovna to pravy orechovy TADY
  • 0

#84 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 únor 2009 - 15:00:40

officialne s nim volali ve fome takze nevidim duvod proc ho menit kdyz vysledky z fomy videl asi kazdy :)

ja vyvolavam s LQR a nemuzu si stezovat
  • 0

#85 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2009 - 01:15:00

tohle vám sem musím napsat ještě za čerstva. asi před 3 hodinama jsem se rozhodl, že proženu chemií S8 agfu moviechrome, krásnou, zvukovou, expirovanou někdy v 85tém.

Což o to, barvy to má veselý, líbí se mi to, za tu cenu (na ebay jsem jich koupil 8 za 20 liber i s poštovným). Průšvih je, že ty agfy maj na vrchní straně filmu (ne na emulzi) takovej ochranej černej sajrajt, kterej se fakt během volání nerozpustí ... takže po vyvolání / vyprání to šlo do teplý vody (50 stupňů na 10 minut), pak jsem manželce sebral půl balení odličovacích tamponků a snad 15x - 20x protáhl film v té teplé vodě čistým tamponkem... Šlo to dolu, ale fakt je to strašná práce ... to jenom kdybyste někdo někdy měli pokušení, našli někde kazetu Agfy Moviechrome a chtěli na to točit a pak dostali skvělej nápad volat si to doma ...

Jinak proces je standard E6 ... :) :) :? :D
  • 0

#86 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 24 únor 2009 - 08:27:30

mno nadhera to si musel mit radost jak si to vytahl s tanku a to bylo cerne :)
  • 0

#87 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2009 - 12:36:05

mno nadhera to si musel mit radost jak si to vytahl s tanku a to bylo cerne :)


Krve by se ve mě nedořezal :oops: Už jsem začínal přemýšlet nad tím, co jsem udělal špatně, když tu vidím na začátku filmu, že ten sajrajt nepokrejvá celej film, tak na to sáhnu a ... kupodivu to šlo dolů :)
  • 0

#88 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 11 březen 2009 - 18:28:32

jo vidis sneku nevis jestli se dela nahodou kodak Black and White v DS8 ? Tri-X je cernobila od kodaku ze ??
  • 0

#89 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2009 - 21:42:16

jo vidis sneku nevis jestli se dela nahodou kodak Black and White v DS8 ? Tri-X je cernobila od kodaku ze ??


Wittner-kinotechnik "reze" Kodak Plus-X na format DS8.

O Tri-Xu v DS8 nevim.
Vim ale o jednom cloveku v UK, kterej nedavno koupil stroj na perforovani filmu :) a treba z takove Tri-X metraze kinofilmu do ti dokazal narezat DS osmičku :) Mam na nej telefon, jeste jsem s nim ale nemluvil ... takze zatim je to informace typu "jedna pani povidala"
  • 0

#90 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 11 březen 2009 - 21:43:58

Prave bych chtel skusit neco jineho nez cernobily fomapan....

ten cernobily kodak by zato urcie stal......nebo takova Ilfordacka Delta 400 mno tak to bych si pane jo dal.....to je muj top film.....mnaaaaaaaaaam

A ten plus-X vyjde na kolik ? to je tez cernobile ze ?

a na Witteru jsem nasel jeste tohle -

Wittner: B&W 54 (ORWO UN 54) DS8

ISO 125/22° bei Umkehrentwicklung

7,5m - 9.90 EUR brutto
30,5m - 34.90 EUR brutto

Vložený obrázek
  • 0

#91 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2009 - 22:56:31

plus-x

Wittner: PXR 100
Enthält Kodak Plus-X (7265) DOPPEL-8
Doppel-8 (nach der Entwicklung Normal 8) Tageslichtspule 30,5m / 100 ft.
ISO 100/21° Tageslicht (ohne Filter)
ISO 80/20° Kunstlicht (3200K, ohne Filter)
ISO 64/19° Tageslicht (mit Filter Wratten 85)
Entwicklung (D-94A) im Filmpreis nicht eingeschlossen.
Best.-Nr. 5124 - (33.62 EUR netto) 40.01 EUR brutto

Dito, jedoch Meterware 122m / 400 ft.
Best.-Nr. 5125 - (119.83 EUR netto) 142.60 EUR brutto
  • 0

#92 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 12 březen 2009 - 08:29:57

122 metru DS8 to zni jako fantazie :)
  • 0

#93 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 12 březen 2009 - 09:04:31

Není to dvojitá 8 normál,nebo se mýlím?
  • 0

#94 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 březen 2009 - 09:57:20

Není to dvojitá 8 normál,nebo se mýlím?


nemejlíš. Dobrej postřeh ... je to tak. A vypadá to, že ten Plus-X v DS8 nemaj, jenom v normal 8.

V DS8 ČR už pak mají jen to Orwo.

Skoro mám chuť jim zavolat / napsat a na ten PlusX v DS8 se zeptat...
  • 0

#95 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 12 březen 2009 - 20:36:24

To ja bych si nechal rozrezat Deltu 400 :roll:
  • 0

#96 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 16 březen 2009 - 23:02:12

Mužu se vás někoho prosím zeptat, máte li zkušenosti (dostal jsem takový nápad), jak vyvolat inverzní film pouze negativně? Napadlo mě použít efektivně negativ (a nechce se mi kupovat negativní film kvuli tomu) na tvorbu titulku. Lepší než sejmout Bílé titulky na černém pozadí bude vytisknout si na počítači titulek a sejmout ho na bílém papíře a vyvolat negativně a bude to klasicky bílé na černém. Vím, že to jde, jen nevím které lázně přesně vynechat a jako pokračovat.
  • 0

#97 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 16 březen 2009 - 23:12:18

ja myslim, ze kdyz vyvolas R100 v 1. vyvojce, v podstate jakekoliv, pak preruseni vodou a ustaleni.....zeby??
  • 0

#98 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 březen 2009 - 23:48:39

ja myslim, ze kdyz vyvolas R100 v 1. vyvojce, v podstate jakekoliv, pak preruseni vodou a ustaleni.....zeby??


ano, je to tak.
  • 0

#99 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 17 březen 2009 - 00:04:41

takze bez belici i cistici lazne???
  • 0

#100 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 17 březen 2009 - 07:06:27

ano, presne tak, on i inverzni film film je zalozenej na uplne stejnym zaklade jak negativni, jen je uzpusobenej tomu, ze bude invertovan, ma cirou podlozku a asi je i kontrastnejsi, ale jinak je stejny
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních