Přejít na obsah


Fotka

tipy Pentacon six


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
437 odpovědí na toto téma

#151 Vlkodlak

Vlkodlak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2010 - 18:11:38

Tam nejde o to, jestli 13 je nebo není dost. Jde o to, že pokud moc prudce natáhneš, založíš film jenom o chlup volněji, nebo je prostě jenom blbej den, tak jich tam máš najednou třeba dvacet a krejou se. Nebo naopak hodně prudce natáhneš a mezi políčkama je 4cm mezera - to už se mi taky povedlo. Ale stejně tu svini zbožňuju :D


Jo tydle vidle :-D No, ale to jsem chtěl zdůraznit tím prvním příspěvkem s tou zmínkou o těch 13 :?: Zkoušel jsem to tak i tak, podle návodu i bez něj. Pokaždé stejné rozestupy mezi políčky. Samozřejmě starej svitek, čas B a lihová fixa na označování rohů políček. Nevím no, ale pokaždé se to povedlo stejně. Naučit se s ním tak, aby to pokaždé vyšlo není určitě žádná věda. Chovám se k němu slušně, tak doufám, že se mě i stejně bude odměňovat i on. Ale první svitky vypadají moc pěkně :-)
Vlastně já bych byl nadšenej i z obyčejný dírkový komory, tak o čem tady polemizuju... :-D Jen jsem chtěl poukázat na to, že se na něj prostě snáší víc svinstva, než si zaslouží.
Když už se to tady tak krásně rozvinulo, co nějakou radu ohledně toho čištění těch hranolů? :?:
  • 0

#152 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 květen 2010 - 18:13:06

P-Sixa som si kúpil asi pred troma mesiacmi aj keď som na neho počul len samé negatívne reakcie. Po troch mesiacoch môžem povedať že ľutujem, že som si ho nazabezpečil skôr. Aj keď je pravda že je to ťažká krava, fotí sa mi s ním perfektne a fotky sú nádhermé.
Dokúpil som si ešte makromech, medzikrúžky a skúšal fotiť makro. Tie obrázky boli skutočne nádherné.
Mám k nemu základný objektív Biometar 80/2,8 MC. Som proste spokojný a nejako ani neviem ako mi tento foťáčik prirástol k srdcu. Ako ina si môžem vysvetliť že som ho zobral so sebou aj na 10 kilometrovú túru. Svalovica síce potom bola, ale pocit bol nádherný.
Uvažujem že si kúpim ešte jedného aby som mal vždy po ruke aj farebný film.
Neviete kde by som zohnal na Psixa koženné púzdro a drôtennú spúšť ?
  • 0

#153 Vlkodlak

Vlkodlak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2010 - 18:13:10

Jak píše Entropy. Průser je, že se jich tam vejde klikrát třeba 20. :?:
Já mám zkušenosti dobré. Dvě těla, stejný problém. Obě fungovala původně bezvadně. až jednou...:?: Ani po opakovaném servisu na ně nebyl spoleh. Více viz můj inzerát v bazárku. :-D


:-) Však jsem ti také psal ten popletený email na toho Flektogona z Paladixu já :-D
  • 0

#154 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2010 - 18:25:29

tak já se také připojím k těm spokojenějším. Měl jsem nějaké sklo a tak to asi rozhodlo a pak postupně dostal ještě nějaké tělo k jiným sklům co jsem tak nějak pokupoval. Poslal jsem je k panu doktorovi to tedy něco stálo ale ted mám tři. Né že bych je všechny využil, stačí mi dvě, ale bylo mi líto že to poslední jen tak leží. foto hezké skla mají hezké podání a často je využívám i na canonu mají jiné podání než ty jejich "ostré" Lka. tak snad to tak půjde i nadále...
  • 0

#155 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2010 - 18:27:36

spooky: jedno pouzdro jako nové mám a asi ho moc nevyužiji...
  • 0

#156 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 květen 2010 - 18:39:54

spooky: jedno pouzdro jako nové mám a asi ho moc nevyužiji...

Ak by si ho chcel predať, beriem ho ! :?:
Už sa mi nechce vláčiť foťák stále v rukách.
  • 0

#157 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2010 - 18:43:35

jdu ti napsat email...
  • 0

#158 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 květen 2010 - 18:44:58

jdu ti napsat email...


OK, určite sa dohodneme. :?:
  • 0

#159 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 21 květen 2010 - 18:52:30

P-Sixa som si kúpil asi pred troma mesiacmi aj keď som na neho počul len samé negatívne reakcie. Po troch mesiacoch môžem povedať že ľutujem, že som si ho nazabezpečil skôr.


Tři měsíce jsou nic. Mám ho rok a půl a za tu dobu mi posral jenom dva filmy. Ale samozřejmě že to byly zrovna ty dva, na kterých mi záleželo snad nejvíc :?: Být profík a živit se tím, tak horší stroj neexistuje. Jsem ale patlal amatér, takže mi ten adrenalin nevadí. A fotí se s tím fakt skvěle - s tím souhlasím.
  • 0

#160 zruda

zruda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 květen 2010 - 10:16:42

Já mán svího Sixe taky rád. I když mě občas nasere,tak s polu chvili nemlovíme, ale za chvilku už ho zase muchlám. Vono je to porřeba se mu vjenovat,aby nezlobyl.
  • 0

#161 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 květen 2010 - 11:03:30

Pánové, pám jednu prosbu:
Pokud někde potkáte nebo uvidíte funkční tělo Fuji GX-680 I. nebo II. verze - nekompletní, holé, třeba bez hledáčku, matnice, měchu a jakéhokoli příslušenství, dejte mi vědět. Díly pajšlu se blbě shání, takže tohle je asi možnost poslední, jak mému miláčkovi znovu vdechnout život.
  • 0

#162 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 květen 2010 - 11:05:34

sakriš, sem to nepatří, spletl jsem si vlákno a místo do kecacího "jen tak" jsem to vrzl sem. ale problém je asi tentýž jako u P6 - dokud funguje bez závady, je to paráda, když se to se.e, tak nase.e ... 8-)
  • 0

#163 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 22 květen 2010 - 15:13:43

Kamarádka tak nějak vždy bojovala s Holgou.. pak si ji takhle modifikovala a je spokojená 8-)

Doporučuji udělat totéž se sixem :?


Já s ním fotím tak 2 roky a obecně bez problémů. Fakt je, že jsem už taky párkrát (cca 1:25) vytáh film s překryvy, ale myslím, že se pokaždé jednalo o případ, kdy jsem film zakládal nějak ledabyle nebo ve spěchu.
  • 0

#164 RomanH

RomanH

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 únor 2011 - 11:06:55

Vopred sa ospravedlnujem za mozno hlupu otazku, ale vsade sa pise o zakladani filmu do p6 ale nikde co mam robit po vyfoteni filmu.
Mam tam svoj vobec prvy film a zaujimalo by ma ako mam postupovat po vyfoteni dvanastich fotiek. Ako mam zvitok "pretocit" az do konca a ako ho vytiahnut aby som ho neposkodil a neosvetlil.
Vdaka za rady
  • 0

#165 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 13 únor 2011 - 11:14:24

Vopred sa ospravedlnujem za mozno hlupu otazku, ale vsade sa pise o zakladani filmu do p6 ale nikde co mam robit po vyfoteni filmu.
Mam tam svoj vobec prvy film a zaujimalo by ma ako mam postupovat po vyfoteni dvanastich fotiek. Ako mam zvitok "pretocit" az do konca a ako ho vytiahnut aby som ho neposkodil a neosvetlil.
Vdaka za rady


Ja po dvanástom obrázku scaknem ešte tak 3-4 obrázky na prázdno. Teda klasicky natiahnem spúšť a cvaknem. Následne cítiš, že už naťahovanie filmu nekladie odpor. Potom normálne otvorím foťák a film vytiahnem. Na konci je lepiaca páska, tou prelepíš film aby sa nevymotal z cievky a hotovo. Nie je to ako pri kinofilme, kde sa film premotáva naspäť do cievky. Tu máš cievky 2.
  • 0

#166 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 13 únor 2011 - 11:23:46

U mně vyhrává lenost cvakat, takže po posledním snímku převíjecí páčkou téměř na doraz a pak s ní hýbu tak jako při zavádění. Když cítím, že tah povolil, tak ještě párkrát zakvedlám a je to.
  • 0

#167 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 13 únor 2011 - 11:50:08

U mně vyhrává lenost cvakat, takže po posledním snímku převíjecí páčkou téměř na doraz a pak s ní hýbu tak jako při zavádění. Když cítím, že tah povolil, tak ještě párkrát zakvedlám a je to.


Alebo aj takto to niekedy robím. Záleží ako mi to práve príjde. :wink:
  • 0

#168 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 13 únor 2011 - 15:04:46

Vložený obrázek

:lol: Jo,jo six je prostě nesmrtelnej,a z kovu a skla...Jak dlouho ještě bude obecně tento stroj v brašnách klasiků? :wink: To je asi otázka....
  • 0

#169 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 13 únor 2011 - 16:35:22

Vopred sa ospravedlnujem za mozno hlupu otazku, ale vsade sa pise o zakladani filmu do p6 ale nikde co mam robit po vyfoteni filmu.
Mam tam svoj vobec prvy film a zaujimalo by ma ako mam postupovat po vyfoteni dvanastich fotiek. Ako mam zvitok "pretocit" az do konca a ako ho vytiahnut aby som ho neposkodil a neosvetlil.
Vdaka za rady


Soudruzi ti zapomněli osvětlit jeden detail. Na pravé straně trčí pod natahovací páčkou taková minipáčka (zahnutej plíšek). Po dofocení 12 fotek se to jakoby zasekne a nejde natáhnout. Drbni do téhle malé páčky (jde to jen jedním směrem) a pak postupuj podle rady ostatních - už to půjde.
  • 0

#170 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 13 únor 2011 - 17:20:45

Vopred sa ospravedlnujem za mozno hlupu otazku, ale vsade sa pise o zakladani filmu do p6 ale nikde co mam robit po vyfoteni filmu.
Mam tam svoj vobec prvy film a zaujimalo by ma ako mam postupovat po vyfoteni dvanastich fotiek. Ako mam zvitok "pretocit" az do konca a ako ho vytiahnut aby som ho neposkodil a neosvetlil.
Vdaka za rady


Soudruzi ti zapomněli osvětlit jeden detail. Na pravé straně trčí pod natahovací páčkou taková minipáčka (zahnutej plíšek). Po dofocení 12 fotek se to jakoby zasekne a nejde natáhnout. Drbni do téhle malé páčky (jde to jen jedním směrem) a pak postupuj podle rady ostatních - už to půjde.


Tak tak. Na to som úplne zabudol. :lol:
  • 0

#171 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 13 únor 2011 - 17:24:15

Ještě přidám malou poznámku.
Běžně na Psixu dávám třináct snímků. Po docvaknutí dvanáctého se pohle malou páčkou , která je umístěna pod natahovací páčkou na kraji těla a vesele se natahuje dál (tak jak již bylo popsáno).

Jinak Psix je pro mě magický stroj. Lezou mi z toho nádherné fotky, mám k této krabici "respekt". Natahuji velice opatrně, pomalu a stejně tak pomalu vracím páčku do výchozí polohy (nenachávám ji prudce švihnout zpět, ale "brzdím" ji). Zakládání filmu provádím přesně podle originálního návodu (tzn. při natahování na značku start brzdím levou rukou levou cívku tak, aby byl zaváděcí papírový pás maximálně našponovaný).
Mám neupravený PsixTL a z celých deseti svitků, co jsem s ním vyfotil jsem neměl jediné překryté políčko (ťuk,ťuk).

Tak ať se Vám s tímto dědečkem daří
  • 0

#172 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 13 únor 2011 - 19:49:26

K Pentaconu sa treba správať s láskou a úctou a on sa za to bohate odmení kásnymi snímkami.
Presna aj ja naťahujem spúšť opatrne a pomaly ju púšťam, žiadne švihnutie o telo a zatial som s ním nafotil 60 svitkov a ani jedno prekryté políčko.
Zakladanie filmu presne ako tomas_tnt - pridržovať cievku s filmom.
Je to môj najobľúbenejší foťák, zatiaľ ma nesklamal. :lol:
  • 0

#173 latty

latty

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 únor 2011 - 20:01:31

Pentacon Six patrí k mojím obľúbenym aparátom ale zrovna dnes ma sklamal. Zistil som že pri časoch 1/125 a 1/250 otvorí uzávierku ale nezavrie. Začalo to robiť z ničoho nič pričom doposiaľ fungoval rok a pol bezproblémovo. V čom môže byť problém? Ďakujem
  • 0

#174 RomanH

RomanH

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 únor 2011 - 20:05:14

Pani dakujem vam za rady.
Dufam ze sa to cele podari a vylezu mi z toho nakoniec aj nejake fotky.
Ak hej, samozrejme sa vam pochvalim. :lol:
Aj mne sa hned ako mi prisiel strasne zapacil a ten zvuk - krasa!
  • 0

#175 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 13 únor 2011 - 23:11:59

jo na tu blbou páčku se zapomněl... a přitom to vím :?
  • 0

#176 RomanH

RomanH

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 únor 2011 - 11:00:47

ahoj Spooky, nejde mi poslat ti sukromnu spravu, mozees mi dat na seba nejaky kontakt, napr. mail. Tiez som od Trencina a mam este par dotazov.
Diky
  • 0

#177 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 únor 2011 - 11:50:12

Čau,
pošli mi mail na info(rybacina)martinjezik(bodka)com
  • 0

#178 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 15 duben 2011 - 21:54:11

nemáte někdo typ na nějaký lubrikant pro P6 bajonet? dá se to vůbec něčím mazat? občas s tím mým nádobíčkem pracují křehké dívky, které často nemají dost síly na to, aby vyměnily objektiv, protože ten bajonet jde fakt hodně ztuha (a mezikroužky mám kolikrát problém povolit i já).
  • 0

#179 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 15 duben 2011 - 21:56:41

typ=tip... :roll:
(nějak jsem se zamyslel nad tím, že původní název vlákna chtěl/měl jeho zakladatel pojmenovat typy a ne tipy) no nic :D
  • 0

#180 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 15 duben 2011 - 22:41:18

Mne sa raz stalo že sa zasekol medzikrúžok.
Keď už skutočne nič nepomohlo, zobral som na to hasák(francúzsky kľúč). :D
  • 0

#181 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 15 duben 2011 - 22:56:25

když vidím ty holky, že už ten samotný foťák drží jak prase kost, tak ani nechci domyslet, jak by to dopadla situace s hasákem :oops:
  • 0

#182 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 16 duben 2011 - 11:29:59

Neporadil by mi někdo prosím, jak sehnat synchro kabel k bleskům? Zatím odpaluji bleskem co mám k Sixu, ale není to ono.
Kdyby někdo věděl, kde koupit, popřípadě uměl vyrobit budu moc rád...

Díky
  • 0

#183 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 16 duben 2011 - 12:49:55

http://www.foto-svet...nchro-kabel-3-5
  • 0

#184 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 duben 2011 - 20:53:33

http://www.foto-svetla.cz/atelierove-vybaveni-odpalovace-a-kabely-kabely-detail-synchro-kabel-3-5


Děkuji mnohokrát!!
  • 0

#185 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 3 květen 2012 - 08:20:10

Ahojte, nechcem zakladať nové vlákno, tak to dám sem, snáď to tu môže byť.

Aké máte skúsenosti s objektívom CZJ Sonnar 180/2,8 bez MC? Zaujímalo by ma porovnanie s MC verziou, kontrast, či to zvláda uspokojivo plošne svetlo. Chcel by som to na fotenie aj do krajiny občas niečo. Mám možnosť kúpiť ho v peknom stave za 90 eur a niečo dlhšie by sa mi šiklo.

Vďaka.
  • 0

#186 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 3 květen 2012 - 09:25:38

Ahojte, nechcem zakladať nové vlákno, tak to dám sem, snáď to tu môže byť.

Aké máte skúsenosti s objektívom CZJ Sonnar 180/2,8 bez MC? Zaujímalo by ma porovnanie s MC verziou, kontrast, či to zvláda uspokojivo plošne svetlo. Chcel by som to na fotenie aj do krajiny občas niečo. Mám možnosť kúpiť ho v peknom stave za 90 eur a niečo dlhšie by sa mi šiklo.

Vďaka.

Asi budú velké rozdiely medzy jednotlivými kusmi skôr ako medzi MC a bez MC,
aspoň z počutia a aj podľa tohto testu.http://translate.goo...85&prmd=imvnsfd
  • 0

#187 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 3 květen 2012 - 10:00:00

no, ten test som už raz pozeral niekedy dávno, bohužiaľ v tomto smere to s týmito objektívmi tak je, treba aj trafiť dobrý kus, ale skôr ma zaujíma také praktické porovnanie, ak to niekto mal v ruke, fotil s tým atď, viem, že niektorí za svoju éru mali trebárs aj viac kusov, čo sa stáva.
  • 0

#188 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 3 květen 2012 - 11:36:16

no, ten test som už raz pozeral niekedy dávno, bohužiaľ v tomto smere to s týmito objektívmi tak je, treba aj trafiť dobrý kus, ale skôr ma zaujíma také praktické porovnanie, ak to niekto mal v ruke, fotil s tým atď, viem, že niektorí za svoju éru mali trebárs aj viac kusov, čo sa stáva.

Raz mi jeden pán hovoril že fotil svadbu len na clone 2,8,nakolko bola clona zaseknutá-bežný jav zaschnutá vazelína,údajne s fotografií boli unesený,ale ostrenie na clonu 2,8/180 na Psix je asi umenie.
Ja mám Sonar f4/300 ale na otvorenej clone je to dosť slabé.
  • 0

#189 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 3 květen 2012 - 13:19:57

Slova pana Havla z loňského setkání na Rýchorách. " víte ono se celkově dost technika přeceňuje. Pokud nepotřebujete speciální záběry proti slunci, tak zase tak moc na vrstvách nezáleží.
Tedy jest-li je ve velmi dobrým stavu, tak si jej vem. Pokud Ti nebude vyhovovat, tak jej prodáš. Určitě se bude někomu hodit.
  • 0

#190 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 3 květen 2012 - 15:48:31

Môžem ho kúpiť za 90EUR, čo si myslím, že je slušná cena. S tým názorom na vrstvy sa ja celkom stotožňujem, aj keď tie MC vrstvy pomôcť môžu. S tým prípadným predávaním mám trocha obavy, kvôli tomu, lebo dnes už málokto chce takúto ťažkú opachu mať na foťáku pripevnenú :mrgreen:
  • 0

#191 jozzzo

jozzzo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 4

Publikováno 4 květen 2012 - 13:46:43

Ja mám Sonar f4/300 ale na otvorenej clone je to dosť slabé.


http://blog.pajersky...e/<br /><br />prvé dve fotky na Sonnar 300/4 na otvorenej clone, sice je to tam len vo webovom rozliseni, ale mne sa to zda v pohode
  • 0

#192 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 4 květen 2012 - 14:22:25


Ja mám Sonar f4/300 ale na otvorenej clone je to dosť slabé.


http://blog.pajersky...e/<br /><br />prvé dve fotky na Sonnar 300/4 na otvorenej clone, sice je to tam len vo webovom rozliseni, ale mne sa to zda v pohode

ano aj ja ho používam na f4 zvetša na portrét,ale použil som ho aj na krajinku-fotil som našu dedinu asi z dvoch kilometrov na f4
a hrany domov sa sú rozmazané.Inak ten bokeh na f4 je velmi pekný.
Čo ma na pentacone serie je to že horná časť matnice je tmavá,ale to je dané asi zrkadlom-alebo?
Potom mám tendenciu komponovať zbytočne hore,neviem si na to zvyknúť.
Mám dve telá,je to rovmaké.
  • 0

#193 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 4 květen 2012 - 18:01:51

chalani, ja som to nevydržal, nemohol som to tam nechať.

Pridávam fotku: Mamiya 645 1000s, Carl Zeiss Jena Sonnar 180/2,8 Zebra plus slnečná clona.

To sú ale mašina, to je riadne combo :mrgreen:

ten sonnar som nakoniec kúpil za 80eur

Přiložený soubor (y)


  • 0

#194 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 4 květen 2012 - 18:34:33

chalani, ja som to nevydržal, nemohol som to tam nechať.

Pridávam fotku: Mamiya 645 1000s, Carl Zeiss Jena Sonnar 180/2,8 Zebra plus slnečná clona.

To sú ale mašina, to je riadne combo :mrgreen:

ten sonnar som nakoniec kúpil za 80eur


Gratulujem! Za 80€ by bol hriech to nekúpiť!
  • 0

#195 transporti686

transporti686

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 333 příspěvků(y)
Reputace: 67

Publikováno 4 květen 2012 - 18:35:54

Diky Peter, tiež som toho istého názoru. :mrgreen:
  • 0

#196 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 7 květen 2012 - 09:41:20

Ak budú výsledky daj vedieť,sám som zvedavý ako sa s tým pracuje,hlavne aký je objektiv na f 2,8.
  • 0

#197 pavelburda

pavelburda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
  • LocationPříbram
Reputace: 0

Publikováno 18 červenec 2012 - 20:45:57

Dovolím si malinko odbočit - můžete mi, prosím, někdo změřit a napsat vnitřní rozměry základny šachty P6?
  • 0

#198 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 26 říjen 2012 - 13:52:45

Dnes jsem asi zabil Biometara 80. zebru. Rozebral vyčistil složil a při skládání jsem zjistil, že jsem si neudělal značku na nekonečnu. Zná někdo pomoc?
  • 0

#199 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 5 listopad 2012 - 11:02:25

Již druhý den proběhla úspěšná reinkarnace. Nepostradatelnou pomůckou byl Sitol, nebo Sidol a ostře seříznuté bambusové párátko. POčítám že v průběhu týdne bych mohl způsobit článek na svůj blog.
  • 0

#200 MajkY

MajkY

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 listopad 2012 - 12:43:14

Zdravim,

s Psixom fotim len pomocou WLF - http://www.pentaconsix.com/WLF.htm

Problem: Matnica sa mi zda byt dost tmava, chcel by som zmenit matnicu za nejaku svetlejsiu.

Na ebayi som nasiel tuto:http://tinyurl.com/dx2jtn7
- ale vraj s nou nebudem moct ostrit s pouzivanim WLF ?

Aka je podla Vas najsvetlejsia matnica pre Psixa s pouzivanim WLF ?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních