Přejít na obsah


Fotka

tipy Pentacon six


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
437 odpovědí na toto téma

#301 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 54

Publikováno 13 červen 2014 - 15:03:13

Dík,o gumový zátce tam nic není,nevím přesně jak to vypadá?


  • 0

#302 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 13 červen 2014 - 15:40:16

Takhle: http://www.gmpuni.cz.../zatky-kuzelove


  • 0

#303 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 18 červen 2014 - 00:32:31

Zdravíčko. Měl bych dotaz. Už jsem pročetl mnohé návody jak zabránit překrývání políček u sixe, ale bohužel, ten můj dělá něco jiného. Mám mezi snímky zvětšující se mezery. Nevíte, jak se bojuje s tímto neduhem?


  • 0

#304 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 54

Publikováno 18 červen 2014 - 00:40:44

Zdravíčko. Měl bych dotaz. Už jsem pročetl mnohé návody jak zabránit překrývání políček u sixe, ale bohužel, ten můj dělá něco jiného. Mám mezi snímky zvětšující se mezery. Nevíte, jak se bojuje s tímto neduhem?

Co mě říkali starý fotografové,prý už je to jejich výrobní vada.Mě to taky jeden dělal,dát opravit,vědčinou se to vrátí zpátky.Nebo si kup tělo na mamiu 645 fotit přes redukci.


  • 0

#305 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 18 červen 2014 - 01:03:46

No, tenhle problém se sixem bych rád vyřešil, spíš, než bych si kupoval jiný aparát.


  • 0

#306 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 18 červen 2014 - 07:13:39

Zavolej panu Blažkovi, bude vědět přesně. Blažek Jaroslav...


  • 0

#307 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 18 červen 2014 - 07:56:37

Příčina překrývání snímků se bez přístupu k náhradním dílům opravit nedá, ale existuje prajednoduchý fígl, který tady už byl několikrát popsán.

Naopak velké mezery žádným fíglem nepřechytračíte, zato příčina i oprava jsou celkem banalita. Kousek plíšku, který se časem uvolňuje...


  • 0

#308 Stevek

Stevek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationHostomice pod Brdy
Reputace: 89

Publikováno 3 červenec 2014 - 14:19:04

Pomalu, ale jistě se mi odlepuje veškerý koženkový potah, jak na zadní straně těla, tak vpředu. Zkoušel jsem to přilepit chemoprénem, asi půl roku to jakžtakž drželo, ale teď je problém zpět. Zajímalo by mě, zda máte se svými Pentacony stejný problém a jak to řešíte. Napadlo mě to celé prostě strhnout a nechat vyniknout poctivé kovové stavbě fotoaparátu, ale radši bych přeci jen podstoupil ještě jeden lepicí pokus:-).


  • 0

#309 pavel43

pavel43

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 červenec 2014 - 07:57:49

pouzivam holandske lepidlo Bison universal - modra tuba 50ml asi 60kč. postup: natřu kousek kozenky, otisknu na kameru a obe plochy necham 20 min proschnout. pak "usadím" a primerene stlacim. obdobne udelam zbytek.


  • 0

#310 Stevek

Stevek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationHostomice pod Brdy
Reputace: 89

Publikováno 4 červenec 2014 - 08:24:46

pouzivam holandske lepidlo Bison universal - modra tuba 50ml asi 60kč. postup: natřu kousek kozenky, otisknu na kameru a obe plochy necham 20 min proschnout. pak "usadím" a primerene stlacim. obdobne udelam zbytek.

Diky, vyzkousim!


  • 1

#311 barney

barney

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 únor 2015 - 22:10:31

Můj známý se mě pal, zda se dá na Sixe použít nějaké sklo s ohniskem kolem 40. Nedokážu mu odpovědět. Viděli jste někdo už něco takového s redukcí na sixe?


  • 0

#312 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 20 únor 2015 - 22:23:30

Můj známý se mě pal, zda se dá na Sixe použít nějaké sklo s ohniskem kolem 40. Nedokážu mu odpovědět. Viděli jste někdo už něco takového s redukcí na sixe?

 

Carl Zeiss Jena Flektogon 4/50 je este okolo 40 ? robia aj rozne redukcie napr. z Kiev 80/88 na PSix... da sa pouzit cez redukciu napr.  Mir 26B 3.5/ 45 

 

http://www.pentacons...om/lenstest.htm

 

http://en.wikipedia....tacon_Six_mount


  • 0

#313 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 20 únor 2015 - 23:49:08

Here, I typed it in google for you: http://www.pentacons.../wideangle1.htm


  • 1

#314 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 21 únor 2015 - 00:39:33

Kedysi dávno som mal požičaný nejaký ruský objektív 3,5/35 (Zodiak?), bolo to na bajonet psix a perfektne to kreslilo.


  • 0

#315 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 21 únor 2015 - 01:18:51

Sokolvideo, zodiak je 30mm, mam ho, ale je to loterie, co kus, to original. Mam kousek z osmdesatych let a dava slusne vysledky. Ovsem v pouzitelnem stavu vychazi okolo 5000kc.

 

Ano, velmi dekuji za minus kvuli tomu, ze jsem dal odkaz, ktery by se dal najit pri prokliknuti se strankou, odkazanou drive (a ktery to vyhodi, kdys se zada pentacon six 40mm do google).

 

Skoda, ze nevidim, kdo hlasoval, rad bych to u nekterych, i cizich, prispevku sledoval.


  • 0

#316 barney

barney

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 únor 2015 - 07:37:14

Díky za odkazy. Ještě mě napadlo jestli by se nedal použít 4/45 z Pentaxe. Zůstal mi jeden po pentaxím období. Asi by se musel předělat bajonet na sixe, protože redukce by zřejmě neumožnila ostření na nekonečno?


  • 0

#317 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 21 únor 2015 - 10:13:17

Sokolvideo, zodiak je 30mm, mam ho, ale je to loterie, co kus, to original. Mam kousek z osmdesatych let a dava slusne vysledky. Ovsem v pouzitelnem stavu vychazi okolo 5000kc.

 

Ano, velmi dekuji za minus kvuli tomu, ze jsem dal odkaz, ktery by se dal najit pri prokliknuti se strankou, odkazanou drive (a ktery to vyhodi, kdys se zada pentacon six 40mm do google).

 

Skoda, ze nevidim, kdo hlasoval, rad bych to u nekterych, i cizich, prispevku sledoval.

 

To je uz taky folklor, anonymne udavat, nahlasovat, davat minusky.  Vy ste urobili svoje, pomahali ste dobrou radou. Na ostatne kaslite.  :)


  • 0

#318 AidamS

AidamS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 233 příspěvků(y)
  • LocationBroumovsko
Reputace: 56

Publikováno 21 únor 2015 - 17:30:42

K tomu Zodiakoj 3,5/30 je to tak skvělí sklo ža těch 5000,- mi príjde ješte levný.

Každopádne človek se sním musí zžít, přeci jen je to rybí oko. A někdy dá práci si nevifotit nohy nebo vlastní stín.

Sixe používám jen kvuli tomuhle sklu.


  • 0

#319 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 21 únor 2015 - 17:34:13

Zodiak 30/3,5 dává zajímavé výsledky, ale je to rybí oko, nevím jestli zrovna tohle máš na mysli.

Existuje taky sovětský (ukrajinský) Mir-26 45/3,5. Mám jej ve verzi se shiftem a výsledky jsou uspokojivé. 


  • 0

#320 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 21 únor 2015 - 23:53:51

Ano, je to rybi oko, modni v dobe sveho vyvoje. 30mm rectalinear pro 6x6 si nedovedu predstavit, i kdyz bych rad.

 

Za 5000 jsem jej koupil ja s postovnym z Rusi, protoze ty dva za 4500 kus i s filtrama v bazaru na Kounicove v Brne prodali, nez jsem se o dovolene dostal do CR. Ale je treba pocitat dalsi penize na nove promazani a lepsi pruzinu pro clonu, aby se dosahlo spolehlivosti. Okolo 500 - 600 kc.

 

Poopravte me, mylim-li se, ale nevyrabi jeste nekdo nove?


  • 0

#321 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 22 únor 2015 - 00:00:29

K tomu Zodiakoj 3,5/30 je to tak skvělí sklo ža těch 5000,- mi príjde ješte levný.

Každopádne človek se sním musí zžít, přeci jen je to rybí oko. A někdy dá práci si nevifotit nohy nebo vlastní stín.

Sixe používám jen kvuli tomuhle sklu.

 

Ja z 95% kvuli 180/2.8


  • 0

#322 HonzaP9

HonzaP9

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationPraha Čakovice
Reputace: 24

Publikováno 26 únor 2015 - 10:59:40

Poopravte me, mylim-li se, ale nevyrabi jeste nekdo nove?

 

Nevyrábí, ale ze starých zásob stále prodává nepoužité ARAXfoto. Cena je bohužel poněkud vyšší, zvlášť teď když podražil dolar. Stejně tak ten Mir-26 45/3,5.


  • 0

#323 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 27 únor 2015 - 09:55:39

Ano, je to rybi oko, modni v dobe sveho vyvoje. 30mm rectalinear pro 6x6 si nedovedu predstavit, i kdyz bych rad.

 

Za 5000 jsem jej koupil ja s postovnym z Rusi, protoze ty dva za 4500 kus i s filtrama v bazaru na Kounicove v Brne prodali, nez jsem se o dovolene dostal do CR. Ale je treba pocitat dalsi penize na nove promazani a lepsi pruzinu pro clonu, aby se dosahlo spolehlivosti. Okolo 500 - 600 kc.

 

Poopravte me, mylim-li se, ale nevyrabi jeste nekdo nove?

 

Nevím jestli vyrábí, ale určitě prodává.

http://araxfoto.com/.../arsat-fisheye/

 

...aha, nedočetl jsem předchozí příspěvek.


  • 0

#324 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 27 únor 2015 - 12:49:33

O Araxu se podvědomě ví a moc se o něm na temný nemluvilo, natož aby se rozebraly jeho vlastnosti. Ty jsi Romane Arax na srazu chválil. Nikdo však kol kolem nebyl, co by měl nějaké zkušenosti. Proto by jsem zde rád slyšel názoru opravdu majitelů a uživatelů Araxu.

         Musíme si přiznat, že Psix je historická záležitost odpovídající konstrukčně hluboko do minulosti. Osobně sice na PraktisixII nedám dopustit, Jistě však uznáte, že koupě z druhé ruky je krok do neznáma. Sice se dá ještě opravit, ale nejopotřebovanější součástky krutě dochází. Arax je jedna z  možností jak si pořídit náhradu.  


  • 0

#325 Stevek

Stevek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationHostomice pod Brdy
Reputace: 89

Publikováno 27 únor 2015 - 13:36:57

Mě by v tomto kontextu zajímalo, zda se nějak Araxu nedotkly nynější problémy na Ukrajině. Já právě uvažuji o koupi nového, nepoužitého těla jako náhradu za mého opotřebovaného Psixe...


  • 0

#326 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 27 únor 2015 - 13:57:13

         Musíme si přiznat, že Psix je historická záležitost odpovídající konstrukčně hluboko do minulosti.

Ano, zrovna tak jako třeba Rolleiflex 6x6 nebo Hass. řady 500 nebo Leica M3 - M8 nebo Linhof Technika nebo kamery Arriflex nebo... z geniální konstrukce se neutíká, jen se mírně vylepšuje...a P-six, myslete si co chcete, nadělal v průběhu své skoro šedesátileté historie hodně dobrých fotek. To, že se z něj po inzenzivní službě stane ojetina, ješté neznamená, že je třeba jej všeobecně uvrhnout do klatby. Je celkem radost mu dělat servis a opravdu se s ním dá většinou dobře domluvit, pokud se na něm bývalý majitel nepodepsal coby zoufalý kutil.

Sovětské stroje řady Kiev 6C...až po Arax 60 apod., jsem - budiž mi odpuštěno - vnímal vždy jako nespolehlivé a těžké ruské obludy. Sorry...


  • 0

#327 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 28 únor 2015 - 00:21:06

Psix je, priznejme si to, dobra masinka, dokud funguje a dokud se ekonomicky vyplati opravovat, ci pri opravach kanibalizovat (klasika, koupim jeden normalni a druhy na soucastky), ale hlavni vyhoda onoho systemu je v objektivech. Koupil jsem si redukci z Psix na M645 a v dohledne dobe ani koupi Mamci neplanuju - jen jsem chtel mit zadni vratka otevrena, objektivy 180, 80, 50, 30 se nikdy neztrati a ackoli si cenim fotaku, kam se mi na svitek vejde 13 snimku, nepostradal bych jej tak, jako bych postradal jakykoli z techto objektivu.


  • 0

#328 Krtek

Krtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 14 březen 2015 - 11:01:14

Ahoj všem, přelouskal jsem toto vlákno a jelikož jsem si nedávno udělal radost Sixem, měl bych dotaz. A ne, neudělal jsem chybu, zvuk závěrky miluju od malička díky tátovi :-) Dočetl jsem se zde, jak opravit dírku v plátýnku, mixnout inkoust a lepidlo. Ale v jakém poměru? Našel jsem na plátýnku dírku velinosti špendlíku, na fotkách nic nepozoruji, ale chtěl bych to vyřešit. Díky, Jirka :-)
  • 0

#329 oldschooldave

oldschooldave

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationCeska lipa
Reputace: 1

Publikováno 1 duben 2015 - 14:26:20

Zdravim dostal jsem pentacon six a mam na nem podle me prehozeny kolecka nalepky na asa/din a citlivost filmu na kolecku s nastavovanimcasu mam asa/din a na natahovaci pacce jakoby ty znaky urcite jde polep prelepit ale do jake polohy?
  • 0

#330 Krtek

Krtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 1 duben 2015 - 14:27:06

No, podle mě, jelikož to jsou jen nálepky, tak je to asi jedno, ne?
  • 0

#331 oldschooldave

oldschooldave

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationCeska lipa
Reputace: 1

Publikováno 1 duben 2015 - 19:11:59

A kdyz se snimy otaci a nastavuje at citlivosttak CB tak to asi jedno neni nicmene neni absolutne poznat ze by je nekdo dloubal ven nemaj naznak dloubani
  • 0

#332 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 1 duben 2015 - 20:20:55

Co je to za Six?  Mluvíš o typu s měřícím hranolem?  Tam se snad něco nastavuje. Ale na Sixu s normálním hranolem se nastavují pouze exposiční časy a clona. Jinak musíš měřit externím exposimetrem. Schválně jsem ze skříně vytáhl svůj Six jak jsi mě vyvedl z míry :-)  Já už tam léta letoucí mám jen černé polepy, kryjící šroubky . To co popisuješ slouží pouze jako náhradní paměť pro ty, co zapomenou jaký materiál ukrývají uvnitř přístroje :-)


  • 0

#333 Krtek

Krtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 1 duben 2015 - 20:23:47

Jojo, přesně tak.. vliv na funkci to nemá :-) Jsem si řikal, že nejsem tak blbej a používal bych navíc externí expozimetr :-)
  • 0

#334 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 1 duben 2015 - 22:09:12

Už jsem si myslel, že o Sixech bylo vše řečeno a jak vidno, tak jsem se mýlil.

--------hele není to zde na temný nejdiskutovanější foťák?-------------


  • 0

#335 oldschooldave

oldschooldave

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationCeska lipa
Reputace: 1

Publikováno 2 duben 2015 - 06:24:01

:) pentacon six tl bez hranolu nornalne s sachtou a na nastavovacim kolecku levem pro casy zaverky jejeste jedno male a na tom se nastavuje v mem pripade asa/DIN a na prave natahovaci pacce je male kolecko s obrazkama pro CB film nebo color vsude na obrazkach to je obracene takze na vysledny foto to nema vliv? Je to jen pro kontrolu co je v nem za film
  • 0

#336 oldschooldave

oldschooldave

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationCeska lipa
Reputace: 1

Publikováno 2 duben 2015 - 06:25:32

Tohle j muj pentacon

Přiložený soubor (y)


  • 0

#337 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 2 duben 2015 - 08:08:22

Tohle j muj pentacon

 

No sláva! Tak je úplně stejný jako ten můj :-) A ty symboly opravdu slouží jen jako pomocná paměť. Protože tam kde není žádné měření tam není co nastavovat. Jen si otočením proti značce nastavíš citlivost a druh materiálu, kterým jsi "nabil" :-)


  • 0

#338 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 2 duben 2015 - 08:11:51

Jo a musím pochválit, že vypadá jak nový. Přeju hodně dobrých exposic za chladnějších podmínek a rovnoměrné mezery mezi snímky. To jsou hlavní příčiny proč dostal přezdívku Kix :-)


  • 0

#339 Krtek

Krtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 2 duben 2015 - 08:35:43

Mám dva sixy a nalepený to je opačně :-D
  • 0

#340 oldschooldave

oldschooldave

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationCeska lipa
Reputace: 1

Publikováno 2 duben 2015 - 08:35:47

Stav me opravdu prekvapil vcera jsem ho zbavil prachu a jineho bordelu a zatim dobry jen mi prijde ze vaznou pomalejsi casy dale na objektivu ta packa ze strany at sni hejbu kam chci tak se nic nedeje
  • 0

#341 Krtek

Krtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 2 duben 2015 - 08:51:30

Tak to bude chtít promazat a zád nový mazání. I když kámošovi pomohlo to dát k radiátoru :-D
  • 0

#342 oldschooldave

oldschooldave

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationCeska lipa
Reputace: 1

Publikováno 2 duben 2015 - 09:19:14

A co presne promazat?
  • 0

#343 Krtek

Krtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 2 duben 2015 - 09:25:04

No mechanismy závěrky třeba.
  • 0

#344 oldschooldave

oldschooldave

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationCeska lipa
Reputace: 1

Publikováno 2 duben 2015 - 09:30:12

Takze sudat vrchni kryt a tam to promaznout
  • 0

#345 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 2 duben 2015 - 10:53:37

Hochuchlapče nedívej se mu na střeva. Nech opravu odborníkovi, co se tím léta živí. Nějaká stovka za opravu se opravdu vyplatí. Po opravě se slušným zacházením vydrží roky. Dovolil by jsem si připomenout jeden detail. Páčkou natahování otáčíme pomalu plynule a vracíme palcem nikoliv jen puštěním.


  • 5

#346 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 duben 2015 - 11:38:46

Rozhodně nikde nic nemaž a na střeva se mu nedívej. Akorát to zničíš. Objektiv dtto.

Vzhledem k tomu, že byl nabízen jako funkční, poslal bych prodávajícího do prdele. Ani nijak extra levné to nebylo.

Od toho samýho chlapa mám za 1800 kupu šrotu s názvem praktisix II. jenže já jsem v pytli, převzal mi to kolega (fotograf), prej OK. měl to měsíc v kanclu, pak mi to poslal. Nezbývá mi, než doufat, že pan doktor Vait bude tak hodný a pokusí se vyléčita alespoň v rámci možností.


  • 0

#347 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 2 duben 2015 - 12:12:52

Jestli to píšu zbytečně, tak pardon, ale :

Ta páčka - funkčnost je jen když zacloníš a pokud máš zezadu na objektivu takovou tu tyčku, co jí můžeš prstem zatlačit.  Takže začni u objektivu, zacloň a zkus jestli se tou tyčkou clona snadno otevře. Pokud to jde ztuha, začni u objektivu... 


  • 0

#348 oldschooldave

oldschooldave

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationCeska lipa
Reputace: 1

Publikováno 2 duben 2015 - 12:35:53

Pri sundanym objektivu kdyz zaclonim tak ten "kolik" co jde do tela a zmacnku ho tak seclona otrvre bez problemu ale ta packa z boku objektivu nic nedela k cemu tam je?
  • 0

#349 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 duben 2015 - 12:53:59

Pro zaclonění objektivu nasazeném na těle s nataženou závěrkou.


  • 0

#350 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 duben 2015 - 13:00:18

PS: jinak ta páčka "nic nedělá". vypadá to, že máš toho tessara OK. Dobrá zpráva.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních