Přejít na obsah


Fotka

vzduchotechnika v komoře


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
107 odpovědí na toto téma

#1 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 červen 2009 - 10:19:11

budu řešit mokrej stůl a rád bych tam zakomponoval přívod a odsátí vzduchu
nebyl by zde nějakej odborník na vzduchotechniku, co by jednoduchým nákresem poradil se situováním jednotlivých otvorů vzhledem k miskám?
moc to řeším?
nikoli
-je to fyzika a tu jsem opisoval od bujárka
-mám v podstatě neomezené možnosti s ohledem na vrtání a umístění jednotlivých otvorů a je to jako komín, když ho uděláte chybně, tak sice kamna hoří, ale netáhnou :wink:
  • 0

#2 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 červen 2009 - 10:48:30

Ale odvětrání komory se tu už řešilo, ne?
  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 červen 2009 - 10:51:19

no možná řešilo
tohle není tak docela odvětrání
to je přívod vzduchu vedle, před, nebo nad miskou a nad tím odsavač
jde o to, aby vzduch proudil jak má
není to jako s vývojkou, nelze postupovat metodou pokus omyl
  • 0

#4 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 2 červen 2009 - 10:51:51

a dávno tuším nebolo žiadne hlasovanie.. no tak...radim.. sprav mi radosť :wink:
  • 0

#5 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 červen 2009 - 10:59:11

není to ani tři neděle co jsem hlasování dával!
připravím nějaké nákresy možností a třeba to pomůže vláknu i mě :wink:
  • 0

#6 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 červen 2009 - 11:35:04

toto me taky zajima. zrovna se chystam koupit digestor, tak jeste pockam.
  • 0

#7 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 2 červen 2009 - 11:53:54

Tohle teďka budu ve své nové komoře taky řešit.
Místnost tak 3x3m strop 2,1m. Odvod dám co nejvýš stropu (čili 2m) na stěně s pracovním stolem. Ventilátor použiju takový ten koupelnový http://www.ventilato...ilatory_-1.html, s nějakým dostatečným výkonem (průtokem vzduchu). Nevím, kolik je nějaký doporučený standart, ale když se vzduch (objem) místnosti vymění 10x za hodinu, tak to odpovídá havarijnímu větrání v provozech s hořlavými kapalinami (provozní je 6x), tak to by snad mohlo být dostatečné. Ještě by to asi chtělo nějak vychytat tu nasávací "hlavu" nad stolem/na stropě. Přívodní otvor(y) budou na protější straně, u země. Možná bude stačit mazera u prahu dveří. A kdyby ne, tak tam vrtnu nějaký otvor(y). Tam, kde by šlo světlo se dá kolínko, stříknuté uvnitř černou barvou, venku zahnuté směrem dolu.

Nic moc víc už tam nevymyslím.
  • 0

#8 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 červen 2009 - 12:13:20

Foto komora 35m čtverečních...mám tam i komín, stačí vytáhnout zátku a už to větrá a nežere to elektriku. Pokud nepotřebuju tmu, otevřu dvě okna. :wink:
  • 0

#9 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 2 červen 2009 - 14:10:44

Fotograf má smrdět ustalovačem, vo tym žádná...
  • 0

#10 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 2 červen 2009 - 14:17:41

když tam budeš mít takový přísun a odtok vzduchu, nebudeš mít problém s udržením teplot lázní??
  • 0

#11 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 červen 2009 - 14:18:59

ano, ustalovacem klidne. ale pak zde mame delikatesy jako selen, sirniky apod....
  • 0

#12 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 červen 2009 - 14:26:25

ano, ustalovacem klidne. ale pak zde mame delikatesy jako selen, sirniky apod....


přesně tak, já se tím nyní nezabývám, ale kdo ví a taky bych nemusil dávat sklo nad gédéelku, která hlavně mým očím nevoní
ale pracuje pěkně...

když tam budeš mít takový přísun a odtok vzduchu, nebudeš mít problém s udržením teplot lázní??

ohřev zespodu s termostatem
  • 0

#13 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 červen 2009 - 14:43:44

ano, ustalovacem klidne. ale pak zde mame delikatesy jako selen, sirniky apod....


apod... Ether? :wink:
  • 0

#14 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 2 červen 2009 - 15:09:58

když tam budeš mít takový přísun a odtok vzduchu, nebudeš mít problém s udržením teplot lázní??


To je pravda. Doposud jsem bojoval výhradně s přehříváním než s podchlazením lázní. (buď jsem dělal na půdě, kde bylo v létě vedro i v noci, nebo zas v malé místnosti, kde stačil tepelný výkon žárovky zvětšováku k vytopení na 30°C). chladnější a pomalejší roztoky budou pro mě tímpádem spíš příjemná změna.

samozřejmě v případě, že by to už bylo moc, tak přistoupím k tomu termostatickému dotápění stolu.
  • 0

#15 Vendaka

Vendaka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 červen 2009 - 15:32:40

Jen se zeptám :odvětrání = přívod nového vzduchu a ten sebou nese prach.Další otázka je jak filtrovat kvalitně velké množství vzduchu?
  • 0

#16 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 červen 2009 - 16:14:57

Jen se zeptám :odvětrání = přívod nového vzduchu a ten sebou nese prach.Další otázka je jak filtrovat kvalitně velké množství vzduchu?


pustit přívod šetrně a filtrovat punčochama, čím jiným :lol:
samozdřejmě to bude přisávat i vedle
nebo nějakej jednoduchej filtr koupit - to jsem ještě nehledal
stejně se mi v dřevěný komoře práší, ale celkem s tím na obrázcích problémy nepozoruju, ale chce to trochu trpělivosti
jsem ještě v práci = kreslím nějakej náčrt
  • 0

#17 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 2 červen 2009 - 17:07:23

od fochu bych měl bejt, sice jen študovanej, ale přece.

Na odvod je nejlepší digestoř, o tom žádná, je o tom dost teorie, ale pro zjednodušení platí, že by měla být co nejblíž miskám a o něco půdorysně přesahovat.

Na přívod samozřejmě filtr, doroučuju aspoň třídu G4 nebo lépe H. Výustku bych umístil spíš ke stropu blízka k pracovní oblasti. A obecně na přívod volit ventilátor s mnohem větším průtokem a přetlakem než na odvodu. To kvůli tl. ztrátám filtru a taky, aby bylo větrání přetlakové a nenasával jsi prach z venku.

Konkrétní provedení záleží na penězích...
  • 0

#18 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 2 červen 2009 - 17:24:08

2 venty se mi tam dávat nechce a větrat budu nejspíš podtlakově, takže ten prach budu muset ještě zvážit. jedině že bych utěsnil dveře a filtr budu řešit spíš G2 nebo G3, nebo se na to vykašlu úplně. přeci jen filmy tam sušit nehodlám.
  • 0

#19 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 2 červen 2009 - 17:30:47

Radime, anketku! Prosím....
  • 0

#20 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 2 červen 2009 - 18:08:38

když tam budeš mít takový přísun a odtok vzduchu, nebudeš mít problém s udržením teplot lázní??


Teplota se dá pohodlně udržet tzv. "Krakendeklem"....
  • 0

#21 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 červen 2009 - 20:07:06

ano, ustalovacem klidne. ale pak zde mame delikatesy jako selen, sirniky apod....


apod... Ether? :)

no na ether ani nahodou, to bych v zadnem pripade neriskoval zapinat ventilator :lol:
  • 0

#22 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 červen 2009 - 20:11:00

Radime jeste jedna vec, sice trochu financne nakladnejsi, neporesi vse, ale neco by mohla. Na smrad z lazni, at je to vyvojka, ustalovac, stopka, je jedna pomoc - vyvolavani ve slotech, napr. Nova. Delam s tim nejaky cas, a nemuzu si to vynachvalit. Jsou zde samozrejme temnokomornici, kteri to zavrhnou, kteri musi videt fotku, jak zacina vylezat obraz, ano, tak pro tyto to neni, ale pokud to neni nutne tvuj pripad, tak jednoznacne doporucuju. Absolutni spokojenost. A komfort pripravy lazni, udrzovani teploty, uklid, proste parada.
  • 0

#23 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 červen 2009 - 20:19:49

ano, ustalovacem klidne. ale pak zde mame delikatesy jako selen, sirniky apod....


apod... Ether? :)

no na ether ani nahodou, to bych v zadnem pripade neriskoval zapinat ventilator :lol:


ale jo, existuji nejake do vybusnych prostor, myslim Jirko ze by jsi na to pri vystavbe mel myslet, zadne jiskreni ve vypinacich atd.. :)
  • 0

#24 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 2 červen 2009 - 20:33:02

Jen se zeptám :odvětrání = přívod nového vzduchu a ten sebou nese prach.Další otázka je jak filtrovat kvalitně velké množství vzduchu?

Filtrování vzduchu by jsem nerad podcenil. Kupodivu se to zde moc nepřetřáslo. Já by jsem volil filtr do auta. S ohledem na rozměry do Škody 100 a dal je do novodur. trubky.
  • 0

#25 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 červen 2009 - 22:25:14

Ten vzduch se bude tahat kolem dveří, oken a tak. Přívodní trubka může pomoci, ale nevyřeší. Možná spíš tedy vhánět do místnosti přes filtr čerstvý vzduch, přetlak vyřeší zbytek. Tak či onak se hladina poletujícího prachu asi zvýší...
  • 0

#26 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 3 červen 2009 - 08:29:57

Přívod vzduchu je dobré mít dole a odvod nahoře. V T.K. se vzduch ohřívá a proudí tak odspodu vzhůru. Kvůli prachu by bylo dobré nasávat čerstvý vzduch ve vnější prostoře naopak nahoře. Prachový polštář se uvádí 30cm (např. že postel by měla být vyšší než 30 cm, aby člověk nedýchal prach zvířený chozením). Proto by nasávání čerstvého vzduchu nemělo být u země.
  • 0

#27 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 3 červen 2009 - 08:39:24

Přívod vzduchu je dobré mít dole a odvod nahoře. V T.K. se vzduch ohřívá a proudí tak odspodu vzhůru. Kvůli prachu by bylo dobré nasávat čerstvý vzduch ve vnější prostoře naopak nahoře. Prachový polštář se uvádí 30cm (např. že postel by měla být vyšší než 30 cm, aby člověk nedýchal prach zvířený chozením). Proto by nasávání čerstvého vzduchu nemělo být u země.
Pro návrh větráku by chtělo znát osvědčenou hodnotu, při které je zajištěno větrání a zároveň není průvan (v něm se dělat nedá). Mám pocit, že to cca znamená vyměnit objem vzduchu v místnosti 1x za 20-30min.
Větrák to chce kvalitní a přístupný, aby se daly čistit lopatky. Zaprášené lopatky hučí.
  • 0

#28 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 červen 2009 - 09:31:26

sloty ne - opravdu jsem z těch co se chtějí do misky s vývojkou dívat - je pravda, že zcela vážně se zabývám myšlenkou kombinace miska,3x slot - stop-ustI-ustII, miska s vodou
nejde o cenu, ten stůl levnější než slot z ebay nebude
jsem rád, že padají konkrétní návrhy o umístění komponentů
oskenoval jsem si svůj výkres, ale neposlal si ho do práce 8-O
tak až budu mít ukážu
  • 0

#29 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 3 červen 2009 - 11:26:17

Radime jeste jedna vec, sice trochu financne nakladnejsi, neporesi vse, ale neco by mohla. Na smrad z lazni, at je to vyvojka, ustalovac, stopka, je jedna pomoc - vyvolavani ve slotech, napr. Nova. Delam s tim nejaky cas, a nemuzu si to vynachvalit. Jsou zde samozrejme temnokomornici, kteri to zavrhnou, kteri musi videt fotku, jak zacina vylezat obraz, ano, tak pro tyto to neni, ale pokud to neni nutne tvuj pripad, tak jednoznacne doporucuju. Absolutni spokojenost. A komfort pripravy lazni, udrzovani teploty, uklid, proste parada.


Já taky vyvolávám ve slotech.Nechal jsem si udělat ve sklenářství skleněné,takže vydím i obraz jak vylézá.Ten komfort a obsluha při vyvolávání je super.Jen mě tedˇ trochu mrzí,že jsem si to nenechal udělat na větší formát 8-O Mám to na 24x30. Jenže,jak jsem tenkrát mohl tušit,že mě zlákají větší a stále větší fotografie :-P
  • 0

#30 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 červen 2009 - 11:59:46

sloty ne - opravdu jsem z těch co se chtějí do misky s vývojkou dívat - je pravda, že zcela vážně se zabývám myšlenkou kombinace miska,3x slot - stop-ustI-ustII, miska s vodou
nejde o cenu, ten stůl levnější než slot z ebay nebude
jsem rád, že padají konkrétní návrhy o umístění komponentů
oskenoval jsem si svůj výkres, ale neposlal si ho do práce 8-O
tak až budu mít ukážu

voni se ty nova sloty dneska nechaj koupit i průhledný (alespoň myslím)
Též jsem myslela, že mi to bude vadit, že na fotku nevidím, ale zjišťuju, že nevadí...a když se chci kouknout, tož tak ji povystrčím ;o)
  • 0

#31 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 červen 2009 - 12:11:19

Mam ten pocit, ze Kamil rikal, ze tim pruhlednym to stejne videt neni. Ale neni problem povytahnout fotku ven...
  • 0

#32 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 červen 2009 - 12:13:24

K čemu vůbec to koukání je? :)
  • 0

#33 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 3 červen 2009 - 12:35:39

Mam ten pocit, ze Kamil rikal, ze tim pruhlednym to stejne videt neni. Ale neni problem povytahnout fotku ven...


neni to videt, je to pouze lehce prusvitne, a to jeste na dennim svetle.
Ale je to super vec - ty Nova sloty 8-O
  • 0

#34 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 červen 2009 - 13:04:48

pevná slotová sekce!
nedejte se
nicméně, mám tady ty nákresy v klasickém uspořádání a jde mi o to, odkud přivádět vzduch
odtah by byl v těch kruhových otvorech, nad tím žádné monstrum, ale drátová konstukce s foliovým potahem, možná by to bylo i posouvací nahoru dolů, podle velikosti pozitivu aby se tam vešly ruce a tak
no a na boky a přední část bych udělal takovou průhlednou záclonu, která se dá rukama přizvednout Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
hlavně mi jde o to, kudy efektivně přivádět k miskám čerstvej vzduch
  • 0

#35 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 3 červen 2009 - 16:05:41

Radime, ogaro nezbedný, vždyť já na tym nákresu vypadám blbě jak sviňa, takový jak kdyby utopený :D :-)
  • 0

#36 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 3 červen 2009 - 18:57:35

Radime, ogaro nezbedný, vždyť já na tym nákresu vypadám blbě jak sviňa, takový jak kdyby utopený :D :-)

:) co bys nebyl utopený, když sa róchaš v misce... zřejmně je to nějaky ethanolový přerušovač... :)
  • 0

#37 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 červen 2009 - 19:36:47

Abys nedopadnul jako já - udělal jsem komoru, vyřešil přívod vzduchu a odtah ventilátorem ven, fungovalo to perfektně. Ve sklepě, kde byla do té doby relativní vlhkost vzduchu kolem 80%, tato klesla odvětráváním na cca 40% i při mokrých pracech.

Chodilo to ovšem přesně do minulého týdne, kdy mi mírně debilní skorotchán před výdech ventilace postavil zeď z luxferů, prostor výdechu téměř hermeticky uzavírající - no abych nekecal, nechal tam díru cca 10x10cm, do které zazdil plechovou mřížku s asi deseti dírkama. V místnosti se vlhkost (bez jakékoli temnokomornické práce) navzdory trvale spuštěnému větráku nedostane pod nějakých 65%...
  • 0

#38 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 4 červen 2009 - 09:03:47

probrali jsme to včera na srazu a asi už v tom mám jasno
jo a furt mě tlačili ty sloty :roll: , nezbedáři jedni
  • 0

#39 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 4 červen 2009 - 11:21:06

Nic ve zlém, ale odtah je opravdu raději lepší dát dolů. Kdyby jsi měl možnost porovnat, tak zjistíš, že spodní odtah velmi sníží prašnost.
Včera jste byli zabraný do tej malůvky, že jsem se k Tobě ani nedostal. Jinak by jsem Ti horní odtah jistě rozmluvil.

Pokud by jsi potřeboval ventilátorky, tak jich mám dost z počítačů.
TO PLATÍ I PRO OSTATNÍ.
  • 0

#40 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 4 červen 2009 - 12:06:53

ahá, tak stínidlo nahoru a odtahovou trubku (její vyústění) dole? a to fyzikálně funguje taky a prachu je míň?
proto takový vlákno tady je, abysme my prodavači sporáků se něco dozvěděli a vzduchotechnice!
když mi namaluješ pěknej nákres i s krakenovou podobiznou v misce, tak já ti namaluju tu prouhatou tabulku odměnou a bude tonálně
táááááááááááááááááááááááááákle dlouhá :roll:
  • 0

#41 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 4 červen 2009 - 17:00:36

ahá, tak stínidlo nahoru a odtahovou trubku (její vyústění) dole? a to fyzikálně funguje taky a prachu je míň?
proto takový vlákno tady je, abysme my prodavači sporáků se něco dozvěděli a vzduchotechnice!
když mi namaluješ pěknej nákres i s krakenovou podobiznou v misce, tak já ti namaluju tu prouhatou tabulku odměnou a bude tonálně
táááááááááááááááááááááááááákle dlouhá :wink:


odtah udělej přes digestoř. Odtah dole (podlahou) se dělá u čistých prostor, ale tam je to celé o něčem jiném (finančně, konstrukčně i provozně). V tvém případě ti bude spodní odtah akorát vířit prach.
  • 0

#42 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 červen 2009 - 09:24:18

pravděpodobně budu dělat stůl lehké laťové konstrukce, kde nahoře bude tenká deska a na ní nalepený obkladačky (pracovní plocha)
pod deskou nepřímý ohřev, tak dej tomu tam bude do 80°C ale spíš míň
potřebuju něco, co se dá dobře řezat, vrtat a dobře to vede teplo a nechová se to jako izolant - tak 10 mm síly plus mínus
stavebníci poradite?
  • 0

#43 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 9 červen 2009 - 09:44:34

Radime, napadá mne enem cementotřísková deska CETRIS dělá se mysím od 10 mm. Je to v podstatě deska z betobnu, a zmíchaným dřevem, Má spoustu výghoj aj nejaké nevýhody.
Nevýhody: těžká, křehká
Výhody: Relativně vede teplo, dá se na ni obkládat, lepit PVC, vrtat, režat maflíkem (kocúrem) - pozor hodně práší, dobře se šrubuje na konstrukce, dá se i omítnout, je rovná jak když střelí....je relativně vlhkoodolná

Možná toto je kandidát
  • 0

#44 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 červen 2009 - 10:24:10

no to je rovnou finalista!
ještě přidám obecnou otázku - když si teda udělám stůlmisku tady z toho a vylepím to obkladem a řádně zaspáruju, je na to spoleh jako na "vanu" kde by se držel centimetr vody?
hádám je, máme takovej sprcháč, ale ptám se
  • 0

#45 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 červen 2009 - 09:57:34

hm, tak jsem byl ve stavebninách a ta cesta je slepá, neboť vykachlíkovaná a vyspárovaná vana zas tak těsná není a musí se stejně dole izolovat, k tomu ty teplotní rozdíly 5-70° :roll: a stavebník izolatér se na to moc netvářil
jinak na suchej stůl by ta deska byla dobrá, nu nic jdu se dívat kolik stojí tabule tenkýho nerezovýho plechu, neboť spřízněný pokrývač zámečník u nás v obci je a dalo by se to nakombinovat
a starou kuchyň, což je druhá strana stolu, od který se potřebuju odpíchnout ne a ne a ne a ne sehnat :(
  • 0

#46 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 10 červen 2009 - 10:52:11

hm, tak jsem byl ve stavebninách a ta cesta je slepá, neboť vykachlíkovaná a vyspárovaná vana zas tak těsná není a musí se stejně dole izolovat, k tomu ty teplotní rozdíly 5-70° :roll: a stavebník izolatér se na to moc netvářil
jinak na suchej stůl by ta deska byla dobrá, nu nic jdu se dívat kolik stojí tabule tenkýho nerezovýho plechu, neboť spřízněný pokrývač zámečník u nás v obci je a dalo by se to nakombinovat
a starou kuchyň, což je druhá strana stolu, od který se potřebuju odpíchnout ne a ne a ne a ne sehnat :(

Pod kachlikama by si to musel vylepit hydroizolaci, nejlepe ve dvou vrstvach a do rohu jeste predtim pridat gumove pasky... mam tak udelany sprchovy kout, bez vanicky, v urovni podlahy....
  • 0

#47 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 10 červen 2009 - 11:49:01

a na vyhřejvání třeba termopřeklišku - mezi dřevěné vrstvy je zalisovaná i odporová folie, hřeje to až do nějakých 80stupňů, regulovatelné, nedá se o to spálit, myslím, že se z toho dělají inkubátory atd....
  • 0

#48 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 červen 2009 - 12:12:18

ha další matrijál!
možná bych mohl zavolat tomu maníkovi, co dělá na zakázku babyboxy, jistě má s temperováním bohatou zkušenost! je pravda, že ohřejvá asi o deset stupňů víc, ale to nemůže vadit
jdu pátrat
  • 0

#49 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 10 červen 2009 - 12:12:52

jej ja si nevšim těch 70° ... :oops:
  • 0

#50 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 červen 2009 - 12:19:03

jej ja si nevšim těch 70° ... :oops:

no mohlo by tam být míň, vzdálil bych ohřevný panely od spodu, ale odhadem tam na tom ruku neudržím, tak tam bude určitě nad padesát, ale změřím to, možná nějaký dvacet stupňů plus mínus bude důležitej údaj

hledám termopřekližka porůznu a nenalézám
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních