Přejít na obsah


Fotka

vzduchotechnika v komoře


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
107 odpovědí na toto téma

#101 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 1 květen 2012 - 08:44:44

Anžto nám to ovlivňuje kontrast fotografií..
PS: Vizuální kontrola v komoře je poněkud zavádějící pojem... Vyvíjím na čas, ne na pozorování. Pod červeným světlem to stejně vykoukat nejde..
  • 0

#102 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 080

Publikováno 1 květen 2012 - 11:53:54


Ja to vcera vyresil tim, ze jsem s vnejsiho boku slotu dal dve namrazovaci kostky do termotasek a do casti pro vodu na vyhrivani nalil studenou vodu. Teplotu mi to srazilo na tech 20,5°C a nejakou dobu mi to vydrzelo. Problem byl, ze diky tehle akci jsem objevil, ze vzadu jsou na vylevani temperovaci vody dva otvory a ze jejich spuntiky netesni. Vysledkem byla docela slusna potopa hned v pet rano:-)
Ja v komore nemam privod vody takze nejaky tuning s vymenou vody asi nebude mozny a skonci to pravidelnou rucni vymenou:-(

občas se v posezonním výprodeji objeví chladicí boxy do auta na 12V, možná by to jako nádoba pro umístění slotů mohlo fungovat, pokud by se našla ta správná velikost... ale je to zase žrout elektřiny, že.....

Žrourt elektriny to je velký, ale když se jedná o provoz v autě. Jinak není při trafu nijak hrozný. Dokonce menší, než má zvětšovák. Problém je, že odebrané teplo peltierovými články se musí někde rozptýlit. Zajímavý je ale peltiérovy články vykuchat a dát ze spod pod misky, popřípadě do slotů. Také je možné články koupit ve specializované prodejně. Např. v GESu.
  • 0

#103 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 2 květen 2012 - 10:04:52

Ja by som asi peltierové články nevolil majú malú účinosť,dočítal som sa okolo 30% to znamená že pri príkone 100W odvedie len 30W tepla,lacnejšie by asi vyšlo chladenie studenou pitnou vodou,ten prietok nemusí byť vysoký.
  • 0

#104 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 2 květen 2012 - 10:15:53

...lacnejšie by asi vyšlo chladenie studenou pitnou vodou,ten prietok nemusí byť vysoký.

to ma chybicku viz

Ja v komore nemam privod vody...


  • 0

#105 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 2 květen 2012 - 11:36:15


...lacnejšie by asi vyšlo chladenie studenou pitnou vodou,ten prietok nemusí byť vysoký.

to ma chybicku viz

Ja v komore nemam privod vody...

Prepáč zle čítam.
Je veľký problém tam prívod vody dorobiť?môže to byť najlacnejšia cesta.
  • 0

#106 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 080

Publikováno 2 květen 2012 - 11:38:36

Ja by som asi peltierové články nevolil majú malú účinosť,dočítal som sa okolo 30% to znamená že pri príkone 100W odvedie len 30W tepla,lacnejšie by asi vyšlo chladenie studenou pitnou vodou,ten prietok nemusí byť vysoký.

Ano, máš pravdu. Uznávám, že nejideálnější by bylo vzít starou ledničku, té opatrně vykuchat střeva a chladící desku položit pod sloty. Nejlépe do vody. Jenže, kdo by s tím babral a taky celý aparát by zabral dost místa. I když hlavní část může být mimo místnost. Pro doplnění přidávám informaci, že v principu nemá lednička o moc větší účinnost.
Pokud by měl chuť se někdo účastnit stavby chlazení, tak by jsem se jako technik od měření a regulace rád účastnil.
Dále nabízím z počítačů ventilátory pro odvětrávání komory.

  • 0

#107 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 2 květen 2012 - 11:41:06

Je veľký problém tam prívod vody dorobiť?môže to byť najlacnejšia cesta.

Nemam sanci:-(
  • 0

#108 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 080

Publikováno 2 květen 2012 - 12:01:22

Tohle dvakrát, zdroj ze staré tiskárny( mám a daruji) a je to.
http://www.ges.cz/cz...ES05600292.html
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních