Přejít na obsah


Fotka

bajonet Contax/Yashica


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
104 odpovědí na toto téma

#101 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 29 březen 2012 - 20:53:32

Je to fakt smutné s tím prodejem u nás. Není problém jenom v tom, že pár lidí žádá nesmyslně vysoké ceny, ale taky o tom, že kupující často myslí, že prostě mají nárok koupit za cenu nejnižší Ebay aukce. Dostal jsem jednou docela zábavně záštnou reakci, když mi někdo odpověděl na inzerát na objektiv, který jsem nabízel za pět tisíc, a já mu ho neprodal za tři. Mohl se zbláznit, a z toho co psal vyplynulo z toho, že jsem sobecký vydřiduch a idiot a že za rok to sklo neprodám ani za dva a ať si ho sežeru :-(. Mohl jsem se potrhat. Fakt je, že stejný objektiv dnes na Ebay pod pět vůbec nejde. Už vidím, že když u nás nabídnu svoje Yashicy FX-D (obě tip ťop, polepy od Asahiho) každou za 1500, začnu dostávat maily, že je mám dát po 400, protože na Ebay se jich válí hafo. No a co? Buď dostanu férovou cenu, nebo foťáky zůstanou dětem. O co jde? Myslím, že líp udělám, když svoje těla prodám v Anglii než tady. Na druhou stranu, byl bych rád, aby i u nás tyhle přístroje lidi používali a měli jich dostatek.



Včera jsem koupil od jednoho pána Planar 1,7/50 MM verzi. Cena? 3500 czk. V původním balení i s papírama a stav opravdu jako novej. Řekl, že nevěděl za kolik ho má prodat, tak mrknul na ebay a podle toho cca napsal cenu. Takže asi světlá vyjímka, která potvrzuje pravidlo.
  • 0

#102 krtek1

krtek1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 24 duben 2012 - 17:59:52

Zdravím ve spolek,

rád bych si pořídil CONTAX 139 QUARTZ, tak se chci zeptat zda má tento foťák výměnné matnice. Nemyslím po rozebrání, ale uživatelsky při střídání různých typů matnic. Pán co má momentálně jedno toto tělo na prodej mi tvrdí že jo, mně se to ale podle fotek z internetu moc nezdá. Bohužel není nikdo v mém okolí s takovým tělem, a případnou koupi chci řešit zasláním poštou, tak nemám jak si toto tvrzení pana prodejce ověřit. Případně dá se snadno sehnat nová matnice, nebo jen z těla na díly?
Předem díky za jakoukoliv radu.
  • 0

#103 krtek1

krtek1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 9 květen 2012 - 21:01:39

Tak jsem čučel do návodu, a ani tam jsem nic o vymněnitelných matnicích nenašel, tak na něj dlabu. Sice byl za dobrou cenu, ale jsou i zajímavější mašinky. (pro mně :smile: )
  • 0

#104 Leo

Leo

    Nováček

  • Předplatitel
  • 85 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 15

Publikováno 2 srpen 2013 - 18:50:55

Vytahuji vlákno, pořídil jsem contax139Q s planarem 1,7/50, ale nastal problém s tím, že po zprovoznění (vložení nových baterií() funguje závěrka tak 15 snímků, poté přestane reagovat a probudí se druhý den opět na pár záběrů, po dalším odpočinku znovu to samé. (jasně, kdo pracuje potřebuje odpočinek :-)) Víte někdo, v čem je zádrhel, setkal se někdo s obdobným problémem?
  • 0

#105 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 3 srpen 2015 - 11:54:05

má tu někdo vlastní zkušenost s Contax ST? 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních