Přejít na obsah


Fotka

Bromolej


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
132 odpovědí na toto téma

#101 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 8 březen 2015 - 16:20:18

Pratele,nevim zda zde byla o tomto diskuze,kdyz tak odpuste.

 

Nahodou jsem nasel jak se pripravuje cerna tiskarska barva,a tez jine barvy,vse z prirodnich surovin a zarucena trvanlivost

K te cerne,potrebujeme jen lneny olej ,saze a nebo uhel,mekky,Olej se vari pri teplote 200-300 stupnu az zacne houstnout-vznika fermez,zaroven se pridavaji saze,ci uhel.Opatrne pri vareni-pozar-

Rikavalo se tomu Slavnost vareni barev,vetsinou za mestem,delavali to ucnovsti tovarysi s mistrem,nekde tato tradice pretrvava

Vice

www.slideshare.net/slavnost vareni barvy

 

to jen tak pro zajimavost,kouknu do komina zda nezustalo trochu sazi a jeste koupit lneny olej

 

opatrujte se 

borek


  • 0

#102 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 8 březen 2015 - 21:30:08

Inak počul som, že toto sú skvelé farby... Ale vlastnú skúsenosť nemám, možno raz...

http://www.bromoil.c...romoil-Pigments

A jeden známy kupoval pred dlhším časom práve ten čierny prachový pigment a olej a miešal si to sám, ale vraj to stálo majland. Možno by vedel dať tip, odkiaľ, ak by bol záujem :-)


  • 0

#103 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 8 březen 2015 - 21:52:35

Diky za odkaz


  • 0

#104 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2015 - 12:55:59

Přátelé temna....
nevíte, kam se poděl web fototechniky.cz ? Na mě to hází, že není, což je nemilá zpráva. Chci v nejbližší době bromoil zkusit a vím, že tam byla spousta informací.

Pak praktický dotaz. Jaký použít štětec? Vůbec nemám představu, jaký musí být. Tvrdý, měkký? Ve výtvarných potřebách je štětců na výběr spousta, ale nějak mi chybí vstupní informace.

Díky za info.


  • 0

#105 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 11 březen 2015 - 13:07:45

Fototechniky - Zdenek to utnul, takze uz asi nikdy nebudou.

Stetec - musis zkouset. V prvnim kole postaci i stetka na holeni spravne sestrihnuta. Tuhe stetce delaji vyraznejsi zrno, jemne naopak.  Casem, kdyz te to bude bavit treba poridis neco lepsiho.

http://shop.silverpr...s/products/552/


  • 0

#106 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2015 - 13:13:46

To je ale strašná škoda.... Konečně nějaká příjemná fotozvláštnost a zmizela. Měl to skvěle zpracované. Byl tam někde i odkaz na český web, kde prodávají potřeby na bromoil. Taky nemohu dohledat.... 
 

Na Silveprint jsem koukal a pravděpodobně tam nějaký štětec pořídím. Možná nejlepší cesta....  


  • 0

#107 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 11 březen 2015 - 13:33:08

Skoda je dobreho cloveka.

 

Kdyz tak se mrkni k Rastovi, jestli neco nema.

http://www.mamut-photo.com/

 

Jinak par stetcu ze Silverprint  mam, ale i ten nejvetsi je porad relativne maly. Alespon tedy pro zakladni nanaseni barvy (printy 30x40cm). Takze nakonec jsem jeste kupoval nejake obycejne kulate malirske, po zariznuti na kozi nozku to s nema taky jde. Ty ze Silverprint jsou s jemnym chlupem, pokud budes chtit vyraznejsi zrno, tak budes muset sahnout po necem jinem.


  • 0

#108 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2015 - 13:50:53

Tak to je ten odkaz. Díky! 


  • 0

#109 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 18 březen 2015 - 15:35:54

K diskuzi o stetcich posilam na ukazku co stridave pouzivam: stetka na holeni, bezny kulaty stetec z barev+laku, originaly od Silverprint, kulaty polsky kupovany pres net.

U tech polaku je nevyhoda, ze nejsou prilis huste, na druhou stranu vyrabi se dost velke.

To je videt na dalsim obrazku ve srovnani nejvetsiho Silverprint velikost 12 s kulatym polskym. Polak umoznuje relativne rychle nanaset barvu u velkych printu, dela vyrazne zrno.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#110 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 18 březen 2015 - 17:30:57

jeden z mych pokusu,akorat ze se mi to cely neveslo do scanru

Přiložený soubor (y)


  • 0

#111 miloskral

miloskral

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationTvrdosin
Reputace: 50

Publikováno 19 březen 2015 - 07:25:43

velmi dobre stetce su ANZA maju plastové štetiny na konci veľmi jemne a co je dolezite nepustaju chlpy. daju sa kupit aj na slovensku aj v cechach cez internet niektore su uz od výroby skosene . velmi dobre sa mi s nimi robi

 

10665712_1520037284900493_18293578030067

 

http://www.belickova...seny-anza.xhtml

 

urcite odporucam tieto stetce ja som kupil na skusku tie dva na fotke a drzia dlho.


  • 0

#112 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 19 březen 2015 - 12:50:51

Vypada zajimave, ale nevim, jestli bych s nim byl schopny delat, kdyz je plochy. Velke kulate nedelaji ?


  • 0

#113 miloskral

miloskral

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationTvrdosin
Reputace: 50

Publikováno 19 březen 2015 - 15:21:31

robia aj gulate ale myslim ze s tym plochym sa robi tak isto ako s gulatym hlavne ze nepusta chlupy


  • 0

#114 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 24 březen 2015 - 13:14:26


Jen se mi poslední dobou hodně často stává, že se mi dělají při nanášení barvy válcem čáry,skoro až rýhy, jako kdyby se  .vydíraly kraje válečku do emulze.

Dělám vše už roky stejně, jen jsem se přestěhovala, může to dělat tvrdost vody?

Je to záhada, na kterou nemůžu přijít , ale kazí mně chuť do práce, protože téměř s každou fotkou bojuji, aby nebyla poškrabaná.....

Nez zacnu valecek pouzivat, zastrihnu nuzkami oba okraje dokulata. Pomaha to, cary pak valecek uz nedela.


  • 0

#115 Stráníková Olga

Stráníková Olga

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 8 červen 2015 - 13:02:33

Bromoleje dělám asi 5 let a v podstatě vždy se mi podařilo s papírem pracovat, experimentovat, hrát si.

Měla jsem v zásobě papíry Fomabrom pololeský velvet, které se už nevyrábí a s papírem se krásně pracovalo.

Samozřejmě papíry došly a tak jsem si koupila jiné...Fomabrom variant velvet....všechny bromoleje skončily v odpadkovém koši.

Na radu Miloše Krále jsem si koupila Fomabrom variant mat....vypotřebovala jsem celé balení, měla jsem radost, že chyba není tak úplně jen ve mně, protože se konečně zase dařilo:).Tak jsem si koupila další balení . Opět všechny fotografie končí v koši, zanáší se světla,které nejdou vybrat,...Máte s tím taky zkušenosti?

Nejsou alespoň nějaké papíry standardní, abych vždy nevyhodila tisíce za papíry a spoustu času a energie a končilo vše v koši? Mohli byste prosím poradit?

Možná by nebylo špatné začít prezentovat ten odpad...už by to bylo na výstavu ve Valdštejnském paláci:).


  • 0

#116 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 8 červen 2015 - 14:18:18

Pro obcasny bromolej pouzivam Fomatone 133. Nedokazu posoudit, jestli u Fomabromu 123 muze byt neco jinak, ale 133 mi funguji pomerne slusne. Je ovsem pravda, ze v ramci ruznych emulznich cisel se mohou papiry lisit. To uz nas Foma za ty roky naucila. :(


  • 0

#117 Stráníková Olga

Stráníková Olga

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 8 červen 2015 - 18:29:05

Děkuji...vyzkouším. 


  • 0

#118 miloskral

miloskral

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationTvrdosin
Reputace: 50

Publikováno 9 červen 2015 - 22:32:29

je to zaujimave ze ti nefunguju ja najcastejsie pouzivam fomabrom variant 111 lesk a idu vsetky aj matne aj leskle nemam s tym problem  jedine ktore mi nefunguju su Fomabrom Variant IV 123

na tych sa mi bromolej nedal spravit  z fomabom variant 111 idu paradne aj otlacane bromoleje  

podla mna bude chyba niekde v postupe. alebo zla vyvojka  zly ustalovac . treba si na to dat pozor nie kazda vyvojka funguje a nie kazdy ustalovac. ja pouzivam FOMATOL LQN a FOMAFIX koncentrat. 


  • 0

#119 miloskral

miloskral

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationTvrdosin
Reputace: 50

Publikováno 9 červen 2015 - 23:34:10

11257837_1622069348030619_30539540900895

 

fomabrom variant 111 a mam presne opacny problem ze mi horsie chyta na svetlach  farba takze este vymen farbu  pouzi inu napr. offsetovu ta ide dobre  ja pouzivam hlbkotlacovu UMTON farbu kôli farebnej stalosti a ak som skusal zlu olejovu farbu zanasala mi tiez vsetko. takze to ma napadlo ze farba :-P 


  • 0

#120 Stráníková Olga

Stráníková Olga

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 12 červen 2015 - 19:15:48

Miloši, děkuju.

Já fakt nevím, protože vše dělám roky stejně...pořád stejná vývojka, stejný ustalovač, linorytové barvy na olejové bázi.....

Tu barvu Umton si koupím....

Je to zvláštní, najednou je vše špatně... :cry:

Právě na Tvou radu jsem si pořídila Fomabrom var.mat, první várka super, byla jsem nadšená, že to konečně zase jde, tak jsem si koupila další balení a vše je na vyhození.

Psala jsem taky do Fomy panu Krejčímu. Tak asi za 2-3 týdny půjde do prodeje papír, který bude na bromoleje vhodný. Podívám se do mailu a přepošlu odkaz.

Mohla bych Tě poprosit o odkaz na ty barvy Umton?


  • 0

#121 miloskral

miloskral

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationTvrdosin
Reputace: 50

Publikováno 12 červen 2015 - 19:52:47

no je to zaujimave naozaj bud si zakliata alebo naozaj nieco neni dobre mne idu vsetky papiere okrem toho jedneho takze potom uz isto neviem kde je chyba .

 

http://www.umelecke-...130-ml-37/#imgh

 

tieto pouzyvam idu paradne a su svetlostale 


  • 0

#122 Stráníková Olga

Stráníková Olga

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 12 červen 2015 - 22:07:10

Já si jako začarovaná připadám :cry: .Jen proto,že to tak miluju to nevzdávám, ale musím uznat, že už jsem hodně skleslá ....

 

Papíry prý budou tak do 14 dní, ale pokud Tobě fungují  , nemáš co měnit. Já mám ještě zbytek 113, rozměr 30*40, tak je zkusím a pokud to nepůjde ani na nich, tak budu muset asi změnit repertoár, třeba začnu paličkovat :) 

Přeposílám citaci od pana Krejčího.

"Právě také z důvodu poptávky na papíry pro bromolejotisk jsme připravili vizuálně prakticky shodný papír jako Fomabrom Variant 113 (již není k dispozici), a to Fomabrom 113 N, tedy bílý papír (karton) na barytované podložce s povrchem pololesklý velvet".

Jinak moc dík za informace.Olga


  • 0

#123 Stefi

Stefi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 3 únor 2016 - 20:11:26

caute vsetci, :)

 

chcel by som sa s Vami podelit a poradit, ci ste sa uz s takymto niecim stretli.

v prilohe su dane scan foto bromoleja.

 

skusal som menit vsetko od papiera, vyvojky, ustalovaca, bielic, ale stale sa mi objavuju.

co to moze robit?

 

vdaka za odpovede

 

PS: tieto flaky mi zacalo robit na matnom papieri (fomabrom N112), ale teraz sa mi to robi uz aj na lesklom (fomabrom N111).

 

 

Stefi :)

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  11.jpg   689,58K   12 Počet stažení
  • Přiložený soubor  12.jpg   673,01K   11 Počet stažení
  • Přiložený soubor  13.jpg   670,14K   10 Počet stažení
  • Přiložený soubor  14.jpg   699,97K   9 Počet stažení
  • Přiložený soubor  15.jpg   721,67K   12 Počet stažení
  • Přiložený soubor  16.jpg   753,34K   12 Počet stažení
  • Přiložený soubor  17.jpg   717,22K   11 Počet stažení

  • 3

#124 MarfiK

MarfiK

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationHostivice
Reputace: 41

Publikováno 3 únor 2016 - 22:04:53

Ahoj, všiml jsem si že tu loni byla shaňka po webu fototechniky..cz
Tady je asi posledni verze: http://wayback.archi...ototechniky.cz/
  • 0

#125 miloskral

miloskral

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationTvrdosin
Reputace: 50

Publikováno 25 únor 2016 - 20:49:03

Dobrý den všem, mám za sebou první pokusy a moc rád bych věděl jak je to s mechanickou odolností výsledného bromoleje. Po cca dvoutydenním sušení jsou tisky pořád náchylné k poškrábání a barví. Dělal jsem to dle návodu na fototechniky.cz.

Možná je chyba už v pozitivním procesu? Používám Fomatol LQN a Fomafix práškový.

Pavel

no nachylne to na poskriabanie bude stale ale pokial je farba lepkava tak odporucam po cca 2 dnoch susenia namocit bromolej na asi 1 sekundu do technickeho benzinu a on ten olej odstrani takze uz to bude pekne matne a nelepive . na moje hlbkotlacove farby to funguje offetove neviem ci to nezmaze.


  • 0

#126 Stráníková Olga

Stráníková Olga

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 21 květen 2018 - 13:51:16

Dobrý den, 

ráda bych znovu otevřela téma barvy na bromolejotisk. A podělila se o zkušenosti a poprosila o radu.

Před 10ti lety jsem si koupila tiskařskou barvu v galerii, byla skvělá a bromolej šel jedna báseň. Poté, co došla, jsem si pořídila barvu klasickou olejovou na linoryt a vše fungovalo taky dobře. Poslední roky jen zkouším a vyhazuji zkažené fotky. Stejná olejová barva na linoryt( značka i výrobce), pouze koupená o 3 roky déle zanesla celý obraz šedou, nešlo ze světel odstranit.

 

Tiskařská barva /neředitelná vodou/ pro linoryt, ofset a litografii
Distributor: Milada Kračmarová
Valkeřická 510, 40722 Benešov nad Plouč.

 

Je možné, že dávají méně pigmentu?

Tak jsem si pořídila vychválenou barvu 

 

http://www.charbonne...noir-55985.html

 

Dnes první pokus. Výsledek katastrofální.Bílou jsem nakonec vydřela asi 3* namáčením ve vodě. Černá není černá, ale šedá, zanesl se celý obraz.

Takže bromolej se dal dělat pouze s barvami vyrobenými před 5ti lety?:(

 

Bromolej dělám asi 10 let a milovala jsem ho, ale teď prožívám spíš obrovské zklamání a nezdar. 

Má někdo nějakou pozitivní zkušenost nebo třeba tip na barvu, kterou ale kupoval teď a ne před pár lety? Protože to, co fungovalo v roce 2013 nefunguje dnes :(

Předem dík za odpověď


  • 0

#127 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 21 květen 2018 - 15:20:12

Ahoj Olga :),
Nuz, robim to tak, ze si v jednej konkretnej tlaciarni vypytam do plastovej krabicky od kinofilmu trocha farby (teda vsetky CMYK). A tie funguju. Ktosi mi vravel, ze nevydrzia 100 rokov, no riesim to tak, ze divajte sa rychlo, kym obraz nezmizne.
  • 0

#128 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 květen 2018 - 16:02:47

A nejde tu mastnotu trochu stáhnout smícháním s magneziovým práškem? Možná by pak šlo barvu snadněji ze světel vybírat.
  • 0

#129 Stráníková Olga

Stráníková Olga

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 21 květen 2018 - 16:24:03

Evlo, já měla taky barvu z jedné tiskárny. Bromoleje se dařily, já jen zářila, jak to jde krásně. Jenomže barva došla a oni naskladnily další. A to je katastrofa.Vyhodila jsem několik vybělených matric, jak jsem se snažila dostat barvu ze světel, celé se to zaneslo došeda. Tak jsem si koupila právě tu doporučenou barvu Charbonne a dnes se nadějí opět vrhla do práce. Opět katastrofa. Obrázek jsem i nafotila( byl několikrát máčen ve vodě, abych vůbec něco dostala z papíru ven), ale nějak nevím, jak ho sem vložit :)


  • 0

#130 Stráníková Olga

Stráníková Olga

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 21 květen 2018 - 16:27:17

Edo, děkuji.Taky mě to napadlo, že to zkusím. Kéž by to fungovalo. Jinak opravdu nevím, co jinak bych v životě dělala?:)....Normální fotky už mě neuspokojují,dělám lithprint a bromolej, přece to nevzdám kvůli barvě. :)


  • 0

#131 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 21 květen 2018 - 21:53:58

Existuje táto stránka, neviem, či funguje. Dávno od nich jeden známy kúpil farbu, má ju vraj dodnes a bezvadne mu funguje. Hovoril, že najlepšia čo v živote mal... Ale toto info je bez záruky osobnej skúsenosti :-)

https://www.bromoil.com/


  • 0

#132 Stráníková Olga

Stráníková Olga

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 22 květen 2018 - 09:49:49

Děkuji za info. Podívám se a zjistím.:)


  • 0

#133 Stráníková Olga

Stráníková Olga

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 16 květen 2020 - 20:38:44

Dobrý večer, 

přicházím z dotazem, jaké zakoupit papíry na bromolejotisk.  Používala jsem Fomabrom N 115.

Papír jsem spotřebovala,  potřebuji koupit nový, ale raději bych nějaký multigrade. Jinak Fomabrom N115 fungoval dobře, ale musela jsem si míchat tvrdě pracující vývojku, abych měla kontrastnější pozitiv.

Máte nějaký vyzkoušený ?

Předem dík za odpověď


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních