Přejít na obsah


Fotka

Kam TK spěje?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
128 odpovědí na toto téma

#101 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 18 listopad 2009 - 16:50:10

Dobře.Ty máš splněné :o

To je pravdivá věta toto: Často fotí věci, kterých si já ani nevšimnu.
Moje žena taky.Nejvíc se mě líbí abstraktní myšlení malých dětí.Ty si všimnou spousty zjímavostí...já na to nejsu,toto jim závidím. :?
  • 0

#102 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 listopad 2009 - 18:14:33

Dobře.Ty máš splněné :o

To je pravdivá věta toto: Často fotí věci, kterých si já ani nevšimnu.
Moje žena taky.Nejvíc se mě líbí abstraktní myšlení malých dětí.Ty si všimnou spousty zjímavostí...já na to nejsu,toto jim závidím. :?


Jo jo, je to tak. Pak si jen říkám, sakra, proč to nemohlo bejt vyfocený pořádně. Ale prostě ten digi kompaktnesmysl to jinak neumí. Já to neviděl. Na film nikdy fotit nebude, ač jsem jí druhý tělo nabízel, včetně objektivů. Říká, že má velikánskej odpad (jo stím souhlasím), proto dostane 50D, objektiv dostane malej lehkej a plus má plné portfolio mých skel. A nejhorší je, když na to samý koukám, foťák v ruce a nefotím, páč mě to přijde blbý/fádní/kýčový/blbě svícený/a nevím co ještě. Ale na fotce je perfektně promyšlenej kontrast/1. až 3. plán/detail a nevím co ještě. Pak člověk vidí, že to není o tom, jak fotka vznikla, ale o tom, co jest obsahem. Pak srazím paty, pokloním se. Ale furt mě štve, že to mohlo bejt vyfocený "pořádně". Se vzrůstajícím formátem negativu roste moje "nechuť" vyfotit něco, očem nejsem přesvědšen. Můj sen je, že ženě vrazím kino, sám pojedu jenom na větších. Ale toho bohdá nebude, žel bohu. Jo a navíc žena je motor, vždycky chce fotku, která byla nafocená odcloněným seťákem na 30x40 nebo víc. Jeden z důvodů, proč "plasťáky" leží doma.
Ale to je asi už offtopic.
  • 0

#103 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 listopad 2009 - 18:16:01

Dobře.Ty máš splněné :o

To je pravdivá věta toto: Často fotí věci, kterých si já ani nevšimnu.
Moje žena taky.Nejvíc se mě líbí abstraktní myšlení malých dětí.Ty si všimnou spousty zjímavostí...já na to nejsu,toto jim závidím. :?


Ale půjdu asi i dneska.
Je tolik věcí, co udělat je třeba, je tolik věcí.......
  • 0

#104 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 18 listopad 2009 - 21:47:06

Dokud se tady budeme bavit o temnokomorničení, budu sem chodit, protože se mi to líbí a baví mě to, a také nemám až tolik příležitostí setkat se "se stejně postiženými".
Až se to převalí do "umělecko-kavárenských keců", přestanu sem chodit, protože to mě nebaví.
Jsme tady (asi) něco jako zahrádkáři a chovatelé: baví nás to krmení králíků a papoušků, paření brambor pro pašíka, pletí v záhonech, zalévání kedluben... a jsme ochotni "ztrácet čas" sáhodlouhými debatami, jestli je pro andulky vhodnější to a to krmení na lesklá peříčka. Někdy se urodí, někdy ne, někdy dokonce libeček uschne a králík zdechne.
Výsledný produkt - zabíjačku nebo broskve - zbaštíme třeba i s hutním inženýrem nebo ajťákem a budeme svorně pomlaskávat a popisovat své chuťové orgasmy...
(Když mi ale bude chtít digitalizovat motyku a na kropící konev umístit LCD displej, tak ho už na hody nepozvu.)
  • 0

#105 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 listopad 2009 - 22:07:06

Milý Pentaxisto děkuji Vám, mluvíte mi z duše.

A abychom se vrátili k těm andulkám, právě jsem vydražil krásný Leitz maskovací rám. Viděl jsem ho u kolegy Danyho, pracuje se s ním skvěle, dlouho jsem si ho přál....

(Aneb, prosím, přestaňme řešit toto téma a vraťme se k těm příjemným...)
  • 0

#106 begbye

begbye

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 listopad 2009 - 22:18:32

Ja mam pocit ze TK se premenila na sraz sberatelu fototechniky, ne? Kdyz to tu zaclo a prvni vytahl VF, od Nedvedice do Ase ho do pul roku meli vsichni. Pak byla vlna dvouocek a nasledne Kodak Panoramu. Vy uz jste toho ypresse zblbli tak, ze ted uz staci jen otevrit vlakno o dalkomerech a on uz prihazuje http://www.aukro.cz/...evuetronic.html
  • 0

#107 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 20 listopad 2009 - 22:43:24

Yprese jsme vždy jen sklidňovali. Ale jinak jsme zlí a cíleně zblbáváme nováčky, aby vyplajzli co nejvíc peněz za věci co pak nebudou používat. Pane Fotografe, ktery nesbira fotoaparaty, ale pouze s nimi fotí.

(Možná jsi svůj příspěvek nemyslel zle, ale nějak mně to naprdlo. Zvlášť, když sraz od srazu techniky ubývá a přibývají kvalitní fotografie od těch "zmatených")
  • 0

#108 begbye

begbye

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 listopad 2009 - 23:18:20

Nevim proc jsi tak nastoupil, nemyslim ze jsem ti k tomu dal duvod. Popsal jsem svoje pocity z toho kam speje TK - a opravdu mi to tu zacina pripadat jako na srazu sberatelu. Navic vsichni stejnou platformu, nejlepe i model.
To jestli takto postizenym pribyva kvalitnich fotek je jen dobre, ale to na TK nevidim, v galerii se toho moc neobjevuje.
Proc se tak zurive branis nazoru ktery ti nevoni? Neni cilem tohoto tematu zjistit jak TK vidi i ostatni, ne jen okruh tech kteri se znate ze srazu?
  • 0

#109 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 20 listopad 2009 - 23:41:58

Ja mam pocit ze TK se premenila na sraz sberatelu fototechniky, ne? Kdyz to tu zaclo a prvni vytahl VF, od Nedvedice do Ase ho do pul roku meli vsichni. Pak byla vlna dvouocek a nasledne Kodak Panoramu. Vy uz jste toho ypresse zblbli tak, ze ted uz staci jen otevrit vlakno o dalkomerech a on uz prihazuje http://www.aukro.cz/...evuetronic.html


uprime, do tohoto vlakna jsem nechtel prispivat, ale ted uz mi to fakt neda - co je toto za blabol?

Galerie zde? par lidi ji vyuziva, ale pokud sis vsiml vetsina lidi prezentuje sve fotografie jinak nez na webu - at jiz vystava, hospoda atd...
Spousta lidi se zna z osobniho setkani, v tom tkvi prezentovani fotografii na TK, ne na webu.
  • 0

#110 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 21 listopad 2009 - 09:58:04

Ja mam pocit ze TK se premenila na sraz sberatelu fototechniky, ne? Kdyz to tu zaclo a prvni vytahl VF...

I kdyby, NO A CO??
Pokud je skupina lidí, které baví sbírat staré foťáky a učit se s nimi pracovat a diskutovat o tom ... je přinejmenším nezdvořilé jejich koníčka kritizovat. Stejně by bylo možné poukazovat na to, že někdo zde upozorní na nový film, vývojku, pomůcku, alternativní proces... a jiní si to taky chtějí vyzkoušet. Dělej co tě baví a diskutuj se sobě blízkými. I na TK je k tomu prostoru dost.
  • 1

#111 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 21 listopad 2009 - 10:02:55

Ja mam pocit ze TK se premenila na sraz sberatelu fototechniky, ne? Kdyz to tu zaclo a prvni vytahl VF, od Nedvedice do Ase ho do pul roku meli vsichni. Pak byla vlna dvouocek a nasledne Kodak Panoramu. Vy uz jste toho ypresse zblbli tak, ze ted uz staci jen otevrit vlakno o dalkomerech a on uz prihazuje http://www.aukro.cz/...evuetronic.html


Kolegové, myslím, že begbye není se svým příspěvkem tak úplně vedle. Když se vrátíte v čase o pár měsíců či let zpět, tak zjistíte, že na TK opravdu zavládlo takové malé davové šílení s Kodak panoramem, které tehdy nastartoval tuším Kubikula.
Pak přišla móda VF a spousta temnokomorníků najednou měla pocit, že s tím musí taky začít, jinak že zůstanou pozadu.

Na rozdíl od begbye bych ale tento jev neviděl nijak černě. Koneckonců, sám jsem si tím taky prošel :lol:, stejně jako velká část kolegů a myslím, že si beztak každý časem najde to svoje.
V současné době pozoruju spíše opačný trend, kdy si temnokomorníci, včetně mě, uvědomili, že vlastně používají jen minimum ze svého vybavení. Zbytek leží ladem, zabírá místo a váže peníze. Někteří už proto začali svůj arzenál naopak zmenšovat.
  • 0

#112 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 21 listopad 2009 - 10:33:42

Nicméně to, že přes temnou přejelo pár módních vln neznamená, že se Tk přeměnila na sraz sběratelů techniky. Možná bych mohl souhlasit s tím, že Tk se mění ve sraz remcalů. Ano, je tu hromada věcí špatně, ale já už ty pesimistický řeči fakt nemůžu vydržet. Je důležité neusnout na vavřínech, nicméně diskuzní server budou tvořit vždy jen samotní diskutující, proto jakákoliv kritika bez snahy začít se změnou od vlastní osoby je pro mě kritikou neoprávněnou. Begbeye vidí sběratele fototechniky. Když já vidím tk, vidím před očima jak mi jkcz ukazuje své precizní fotografie v pokojíku u sklenky vína a ohromí mě nějakou novinkou, jako například naposled skvěle zpracovaná kolodia. Vidím krakena s jeho otevřeným srdcem a fotografiemi se silným příběhem. Kubikulu, který potichu maká a vytváří zajímavé sborníky. (tady mě zase překvapily ty kolodia, klobouk dolů) Zcestovatele Vlčáka, Jendu, Danyho, akrobata Fabia dalších několik cet lidí kteří pro mě jsou ta pravá temná komora. Lidí, kteří opravdu pracují a za kterými je vidět ohromná spousta práce, snahy a odříkání. A když to někdo devalvuje, devalvuje tím pro mě právě tuto snahu členů, které jsem jmenoval a desítky dalších. A to mě prostě štve. Tak abyste mě chápali.

Jak řekl pan Kenedy. Neptej se co pro tebe může udělat temná komora. Ptej se, co ty můžeš udělat pro ní :)
  • 0

#113 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 21 listopad 2009 - 11:11:42

Pavel_P: Přesně tak! Jaký si to tu uděláme, takový to budeme mít. Kdo to ještě nepochopil, remcá v tomhle vláknu.
Mám jeden nápad na vylepšení (bohužel ho neumím sám zrealizovat). Pomohl by kalendář akcí, do kterého by se vkládaly srazy, výstavy a jiné temné akce, ideálně by z něj pak vedly odkazy na vlákna, kde se to probírá. Možná by se to dalo postavit na google kalendáři. Pak by si ho každý mohl natáhnout do svého kalenáře. Jen nevím jak ošetřit vkládání termínů, aby to nemusel dělat jen jeden člověk.
  • 0

#114 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 21 listopad 2009 - 11:22:44

sem hrdej na to, že zůstávám u kinofilmu! :lol:
  • 1

#115 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 21 listopad 2009 - 11:42:46

Nevim proc jsi tak nastoupil, nemyslim ze jsem ti k tomu dal duvod. Popsal jsem svoje pocity z toho kam speje TK - a opravdu mi to tu zacina pripadat jako na srazu sberatelu. Navic vsichni stejnou platformu, nejlepe i model.
To jestli takto postizenym pribyva kvalitnich fotek je jen dobre, ale to na TK nevidim, v galerii se toho moc neobjevuje.
Proc se tak zurive branis nazoru ktery ti nevoni? Neni cilem tohoto tematu zjistit jak TK vidi i ostatni, ne jen okruh tech kteri se znate ze srazu?


Naopak modní vlny nebo informace o starých fotoaparátech, procesech ber jako velké plus. Kolik lidí sní o platině, když shlédly výstavu Roberta Vana? Kolik si pořídí Polaroid po výstavě Sarah Moon? Modní vlnou kodak panoram jsem si prošel a jsem za to rád.

1) Nikde na Českých stránkách se o fotoaprátu nedozvíš více, včetně podrobností o časech objektivech..atd. I v knihách a zahraničních fórech jsou psané nesmysly, které tato informace opravuje.

2) Když budeš hloubavější, budeš zkoumat jak to ten Sudek asi dělal. Pak zjistíš z knih, rozhlasu, webu, že to bylo hodně náročné. My jsme dnes hodně zmlsaní a on běhal s jedním snímkem po Praze a když vyfotil vracel se zpět na Úvoz vyměnit film. Až později díky seznámení s Otto Rothmayerem mu zase otevřelo cestu dál. Zníměný černý pytel ušila právě manželka známého architekta. O tom jak pak koukaly pantofle z černého pytle mluví v příspěvku na rozhlase Bohdan Kopecký. To už máš další dvě jména na prozkouzkoumání a dostáváš se na Mostecko a k "Smutné krajině". Dál se třeba můžeš dostat ke Koudelkovi a knize Černý trojuhelník.
Po tom co vše prostuduješ zjistíš jak bylo náročné takovou Prahu Panoramatickou sestavit a udělat a to není jediná kniha s panoramatickými snímky. Dílo má 288 fotografií. Kolik asi toho Sudek vyfotografoval, aby knihu s takovým to počtem fotografií udělal? Další plus je, že poznáš i jiná jména a tvorbu.

3) O to víc tě naštve srovnávačka focená Horizontem, kde pánu fotografovi padají linie. Výstava byla ve Francouzském institutu. No a jsme u techniky jak to udělat, aby se nekácely.

Podtrženo, sečteno nemusíš být zlákán "modními vlnami" trendy, ale dozvíš se, že takovéhle věci vůbec existují. Když tě fotoaparát, technika nezajímá můžeš jít za těmi lidmi, které skrývá - viz příklad na Sudkovi. To si myslím, že tě obohatí mnohem více než jak to zprvu vypadá.

P.S. O výstavách tě už kolegové informovaly, ono má člověk větší radost z výstavy v galerii než na webu. Na vernisáži se potkáš se spoustou lidí, někdo ti něco napíše do khiny a tak nějak tě to celé posune zase o kus dál.
  • 0

#116 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 listopad 2009 - 12:21:33

Jen pokorně poznamenám:
Díky, že TK je, že existuje a že nabízí i jinou alternativu, než jen porovnávání a želkrišna i bodování něčeho tak nebodovatelného, jako jsou fotografie, jako je v posledních letech trendem obvyklým na portálech tu lepších, tu horších. Právě jsem na jednom skončil a již se do podobných pošetilostí pouštět nehodlám. (Proč se masochisticky vystavovat radám, jak by kde kdo a co řezal, když tam nejenže nebyl, ale ani neví, co se za tím skrývá.)
Za sebe: Našel jsem TK a podobnou skupinu "chovatelů králíků", kteří, když už mi poradí, tak vím, že je to někdo, kdo "králíky" také má. Jsme všichni relativně mladého věku, proto neodsuzujme pátrání a hamižnění techniky, což jest věcí, která nás dříve či později přejde. Buď zůstaneme běrateli "králíků", nebo jejich konzumenty, někdo od "chovatelství" odejde a začně třeba sportovat.
Někdo se však začne zabývat skutečnou podstatou a ke získání náhledu a informací je TK k nezaplacení.
Toliko můj příspěvek a vlastně poděkování všem. Přeji Dobré světlo.
  • 0

#117 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 21 listopad 2009 - 18:25:22

Ja mam pocit ze TK se premenila na sraz sberatelu fototechniky, ne? Kdyz to tu zaclo a prvni vytahl VF, od Nedvedice do Ase ho do pul roku meli vsichni. Pak byla vlna dvouocek a nasledne Kodak Panoramu. Vy uz jste toho ypresse zblbli tak, ze ted uz staci jen otevrit vlakno o dalkomerech a on uz prihazuje http://www.aukro.cz/...evuetronic.html

kdybych reagoval, tak bych byl sprostý...
  • 0

#118 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 21 listopad 2009 - 18:56:56

Od teho su na temné já ypressu :lol:
  • 0

#119 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 listopad 2009 - 11:55:51

Jak dopadlo včerejší zasedání rady moudrých? (označení je bez ironie, podotýkám)
  • 0

#120 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 22 listopad 2009 - 21:10:26

Jak dopadlo včerejší zasedání rady moudrých? (označení je bez ironie, podotýkám)


Už vím proč v tej radě nejsu :) :) :lol:
  • 0

#121 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 listopad 2009 - 23:03:50

Jak dopadlo včerejší zasedání rady moudrých? (označení je bez ironie, podotýkám)


Už vím proč v tej radě nejsu :D :D :D



Protože byldíš daleko? :lol:
  • 0

#122 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 23 listopad 2009 - 09:16:59

Jak dopadlo včerejší zasedání rady moudrých? (označení je bez ironie, podotýkám)


Už vím proč v tej radě nejsu :D :D :D



Protože byldíš daleko? :)


protože má největší ruce :lol:
  • 0

#123 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 6 leden 2017 - 01:35:26

Po, řekněme letech můj nový příspěvek..není to otázka kam TK spěje, ale zajímalo by mě kam speji či dospěli její uživatele (ať již původní, či současní)
  • 0

#124 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 6 leden 2017 - 08:44:27

:-D   dobrá otázka.


  • 0

#125 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 6 leden 2017 - 11:10:10

Někteří stále spějí, ale nikdy nedospějí... tož tak. :mrgreen: šup na sníh s filtrama


  • 0

#126 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 6 leden 2017 - 14:24:45

No, já dospěla k nedobrovolné přestávce v temnokomorničení. A vzhlížejíce k lepším zítřkům doufám, že se budu moci brzy k tomu vrátit. ;) 

Jinak jsem asi pořád celkem začátečnická lama, takže vlastně stále spěji. ;)  

Když jsem si četla tuhle diskusi zpětně, tak jsem přišla vlastně na to, že jsem taky sem tam naskočila na nějakou "módní vlnu", ale že to bylo pro mne velice prospěšné v době hledání "toho pravého". ;) Takže, ač ze začátku prohlašující, že mi kino stačí, jsem skončila u dvouoček na 6x6, a dírkových komor od 6x6 až po 9x12. A už po ničem jiném už netoužím, protože tohle je to pravé. ;) 


  • 0

#127 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 6 leden 2017 - 17:11:28

Pozdravy a poděkování všem členům webu TK.CZ . "Starý Jezevec" Erik


  • 2

#128 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 6 leden 2017 - 21:10:57

No, já dospěla k nedobrovolné přestávce v temnokomorničení. A vzhlížejíce k lepším zítřkům doufám, že se budu moci brzy k tomu vrátit. ;) 

Jinak jsem asi pořád celkem začátečnická lama, takže vlastně stále spěji. ;)  

Když jsem si četla tuhle diskusi zpětně, tak jsem přišla vlastně na to, že jsem taky sem tam naskočila na nějakou "módní vlnu", ale že to bylo pro mne velice prospěšné v době hledání "toho pravého". ;) Takže, ač ze začátku prohlašující, že mi kino stačí, jsem skončila u dvouoček na 6x6, a dírkových komor od 6x6 až po 9x12. A už po ničem jiném už netoužím, protože tohle je to pravé. ;)

 

Jakápak přestávka. Vždyť jsem dneska viděl ve vitrince v Liťáku fotografie nesoucí Tvé ctěné jméno :-)


  • 0

#129 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 7 leden 2017 - 13:58:21

 

No, já dospěla k nedobrovolné přestávce v temnokomorničení. A vzhlížejíce k lepším zítřkům doufám, že se budu moci brzy k tomu vrátit. ;) 

Jinak jsem asi pořád celkem začátečnická lama, takže vlastně stále spěji. ;)  

Když jsem si četla tuhle diskusi zpětně, tak jsem přišla vlastně na to, že jsem taky sem tam naskočila na nějakou "módní vlnu", ale že to bylo pro mne velice prospěšné v době hledání "toho pravého". ;) Takže, ač ze začátku prohlašující, že mi kino stačí, jsem skončila u dvouoček na 6x6, a dírkových komor od 6x6 až po 9x12. A už po ničem jiném už netoužím, protože tohle je to pravé. ;)

 

Jakápak přestávka. Vždyť jsem dneska viděl ve vitrince v Liťáku fotografie nesoucí Tvé ctěné jméno :smile:

 

 

To je vytaženo z mého archivu. ;)  Něco do té vitrínky s kluky dávat musíme, no. :D  

Jinak přestávku chtě - nechtě mám, pracovna, kde mám zvětšovák a vše na vyvolávání je teď velké skladiště zarovnané věcmi, které jsme museli dát pryč z jiných místností bytu kvůli dcerce (rok a půl), a taky  krabicemi s věcmi, co jsme dostali na malou od známých a jsou jí ještě velké, a věci, co jí jsou malé a snažíme se je zase vyexpedovat ven. Už jsem se asi 10x pokoušela ten "bordel" nějak srovnat, aby se tam dalo aspoň dýchat, ale vždy to skončilo fiaskem a uvolněný prostor byl do pár dnů opět něčím vyplněn. :D A přiznám se, že když mám chvíli klidu od malé, tak většinou dělám práce po bytě, co s tou dračicí dělat nejde a nebo odpadnu někam do koutka s knihou. 

PS: už mi dochází i nové věci z archivu, tak kdyby jsi chtěl něco vystavovat ve vitrínce, tak přines. 


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních