Přejít na obsah


Fotka

Kam TK spěje?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
128 odpovědí na toto téma

#51 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 listopad 2009 - 11:54:06

V hospodě se vždy řešily ty nejdůležitější záležitosti lidstva. Tedy, doopravdy řešily. Já se přirovnání k hospodě nebojím. Je to pěkný zařízení :) Nesmíš si ovšem představovat zakouřenou šestku v době fotbalu :) Mno, i když..... :)))
  • 0

#52 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 listopad 2009 - 11:57:18

Trochu OT k te rychlosti - pokud vim, existoval a pomerne bezne se pouzival i jednolaznovy ultrarychly proces (vice v Kulhankovi, nejaky podobny tu i nekdo popisoval v clanku), kdy cele zpracovani CB negativu trvalo pod 30 vterin, za tu dobu dneska nestihnu ani zkopirovat data z karty :-)

K dalsimu zpracovani se odevzdaval jeste mokry negativ (nevim, jaky byl dalsi postup pro vyrobu stocku, nejsem tiskar), negativy, pokud to prezily, se musely jeste jednou dukladne vyprat, jinak sly brzo do haje, ale mezitim uz fotka v novinach vysla.

No a ze to bylo kontrastni a zrnity nikdo neresil, ona cernobila novinova fotka zase nemela buhvijakej rastr, takze casto stacilo, ze se dal rozeznat kombajn od lokomotivy, pripadne, ze Gorbacov mel na hlave flek a Husak brejle.l..
  • 0

#53 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 listopad 2009 - 12:45:34

ad. kolega koca:

osobně mi nějak více záleží na procesu než na te fotografi (asi že to neumím)i, na tom kusu papíru. neříkám to proto, abych měnil tvůj pohled na věc, ale proto, aby bylo zřejmé, že ono prohlášení "jde tu o fotografii" není prostě neměnnou konstantou. a ano, jestli jsou fotografie zpracovány digitální cestou je pro mě jeden z důležitých aspektů při ropzhodování zda výstavu navštívit či ne.

nemám nic proti tvým fotografiím ze závodů na digi, ale naprosto mě nezajímají. pokud budou někde na netu stránky majitelů motocyklů honda, bude je asi kulový zajímat, že ten týpek s yamahou má taky motorku. ale celá ta analogie s motorem je postavená na hlavu. prostě mám právo si zcela subjektivně nastavovat parametry svého rozhodování, co pro mě důležité je, a co není. jaký má můj automobil motor je mi zcela volné, na jaké médium pořizuji fotografie ne. jsem velkým milovníkem hudby i přes to, že některé žánry bych si nepustil (ačkoliv respektuji, že jsou také hudbou).

čili, výstavu bych zde osobně neavizoval, nicméně by mě to nepohoršilo. je to o nějakém rozumném zvážení. bude-li někde web o fotografování hrabošů polních, pozvánku na výstavu o astrofotografii bych dal jinam. můj názor. budu v tomto rád za absurdního. mám na to zcela neabsurdní právo subjektu.
  • 0

#54 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 17 listopad 2009 - 13:39:20

Trochu OT k te rychlosti - pokud vim, existoval a pomerne bezne se pouzival i jednolaznovy ultrarychly proces (vice v Kulhankovi, nejaky podobny tu i nekdo popisoval v clanku), kdy cele zpracovani CB negativu trvalo pod 30 vterin, za tu dobu dneska nestihnu ani zkopirovat data z karty :)

K dalsimu zpracovani se odevzdaval jeste mokry negativ (nevim, jaky byl dalsi postup pro vyrobu stocku, nejsem tiskar), negativy, pokud to prezily, se musely jeste jednou dukladne vyprat, jinak sly brzo do haje, ale mezitim uz fotka v novinach vysla.

No a ze to bylo kontrastni a zrnity nikdo neresil, ona cernobila novinova fotka zase nemela buhvijakej rastr, takze casto stacilo, ze se dal rozeznat kombajn od lokomotivy, pripadne, ze Gorbacov mel na hlave flek a Husak brejle.l..


Ja netvrdim, ze to nejde, jen ze to slozitejsi :-) A financni naklad v dnesni dobe nelze uprit :-)

ad. kolega koca:

osobně mi nějak více záleží na procesu než na te fotografi (asi že to neumím)i, na tom kusu papíru. neříkám to proto, abych měnil tvůj pohled na věc, ale proto, aby bylo zřejmé, že ono prohlášení "jde tu o fotografii" není prostě neměnnou konstantou. a ano, jestli jsou fotografie zpracovány digitální cestou je pro mě jeden z důležitých aspektů při ropzhodování zda výstavu navštívit či ne.

nemám nic proti tvým fotografiím ze závodů na digi, ale naprosto mě nezajímají. pokud budou někde na netu stránky majitelů motocyklů honda, bude je asi kulový zajímat, že ten týpek s yamahou má taky motorku. ale celá ta analogie s motorem je postavená na hlavu. prostě mám právo si zcela subjektivně nastavovat parametry svého rozhodování, co pro mě důležité je, a co není. jaký má můj automobil motor je mi zcela volné, na jaké médium pořizuji fotografie ne. jsem velkým milovníkem hudby i přes to, že některé žánry bych si nepustil (ačkoliv respektuji, že jsou také hudbou).

čili, výstavu bych zde osobně neavizoval, nicméně by mě to nepohoršilo. je to o nějakém rozumném zvážení. bude-li někde web o fotografování hrabošů polních, pozvánku na výstavu o astrofotografii bych dal jinam. můj názor. budu v tomto rád za absurdního. mám na to zcela neabsurdní právo subjektu.


Pokud mas svuj jiny nazor, ok :-) Nicmene si myslim, ze meris dosti dvojim metrem a to me se proste prici. Hudbu kterou by sis nepustil respektujes, ale fotku, kterou by sis nepovesil ne? Divne, ne? A ano, web o fotografovani hrabosu se pujde podivat na vystavu o astrofotografii, protoze nechce zustat neinformovan, jak a co se dela jinde. Stejne, jako se ja jdu podivat na fotovystavu, at jde o cokoli, delane jakkoli, protoze me proste zajima fotka jako takova. Uplne stejne, jako je na motorkarskem srazu kazdemu jedno, jestli jezdi na honde, nebo na yamaze (vyjma skadleni se typu, ma yamaha je lepsi nez tva honda, protoze ji mam, stejne jako fotim nikonem a ty canonem...ale tohle beru jako srandu)... Proste jednou jsou to motorkari a je jedno, jestli ma stopedadvacitku jawu, nebo litra hondu. Na silnici pozdravi silnicar harlejare proto, ze jsou stejna parta. Cyklista zavodnik jedouci na silnicce za sto litru, ktery se vraci z pateho po sobe nasledujiciho treninku, ktery ma pres 150km, pokeca na benzince s cyklistou "coklem", jedoucim jednout za mesic na trekingu z makra na 20kilometrovy vylet a jeste mu poradi, jak si upravit posed, aby ho nebolely zada. Protoze jsou jedna parta, cyklisti. A tady se na film fotici fotografove divne sklebi na digitalem fotici fotogafy. Chlapi no tak... Ja byl ted na posezonnich zavodech ve streni, kam se sjizdi cela ceska cyklisticka spicka, vcetne lidi jako Rabon, Kreuziger a tak. A jezdi tam s normalnima hobikama, kecaji u piva. Bajkeri se silnicarema...vsechno jedna parta. Zadne hvezdne manyry (tak jako tu predvadi diktatorsky vystupujici ortodoxni analogova cast, hlasajici jedinou spravnou cestu...) Subjektivne tvuj nazor respektuju, ikdyz velmi nesouhlasim, ale pokud se to ma zavest jako standard, uz to poukazuje na nejaky nadhledovy defekt.

Pokud tedy mame avizovat jen vystavy, ktere vznikly na film a jsou nazvetsovane, tak pak nefnukejme, ze je tu kulovy. Bud nas zajima fotka jako takova, se vsim vsudy, nebo si alibisticky vybirame, co vydame za tu pravou fotku... A kdyz ti jde o vic o proces nez o fotku, nac se chces schazet nad fotkama? A nac o tom chces diskutovat?

Co maji napr. spolecneho impresionisti s fotkou? A jak by ses treba stavel k tomu, kdyby tato vystava impresionistu byla reprodukcne prefocena digitalnim synarem (kde nemas uz ani to poteseni zmacknout spoust, jak kliknes mysi...) a natisknuta na platnech? Nesel bys tam? Ubira to kvalitu tem obrazum? Fakt to necitis?
  • 0

#55 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 listopad 2009 - 14:04:45

Koca:
Tenhle web ma nazev www.temnakomora.cz.
Podtitul: web pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií.
"perex":fórum pro lidi votrávený věčnejma dohadama na téma hon-čoi smgf 1245xy versus bombastik 4567dg nový generace (rozumněj je lepší tenhle digitál nebo tamten) a chtěji se místo toho rochňat v detajlech typu majkrofen 1:0 nebo 1:3

Co je na tom k nepochopení? Až se to bude jmenovat fotoaparat.cz, tak prosím, ale do té doby je to fórum pro lidi, kteří mají jasno, o čem tady chtějí diskutovat. Nerozjížděl bych tady flejmy analog vs. digitál. Nevím, jak to chodí jinde, ale věřím, že např. na APUGu to bude stejné.

"Fotografie je přeci to, oč tu běží, nebo se pletu?"

Klasická fotografie je přeci to, oč tu běží. Aspoň tak to vidím já.
  • 0

#56 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 17 listopad 2009 - 14:10:39

:roll: :D :D
  • 0

#57 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 17 listopad 2009 - 14:13:21

Tenhle web ma nazev www.temnakomora.cz.
Podtitul: web pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií.
"perex":fórum pro lidi votrávený věčnejma dohadama na téma hon-čoi smgf 1245xy versus bombastik 4567dg nový generace (rozumněj je lepší tenhle digitál nebo tamten) a chtěji se místo toho rochňat v detajlech typu majkrofen 1:0 nebo 1:3

Klasická fotografie je přeci to, oč tu běží. Aspoň tak to vidím já.

Absolutně přesně tak :roll:

koca: Tento směr debaty je naprosto mimo mísu, přesně jak píše Notorius a jak už tu mnohokráte zaznělo. krom toho některé tvé postřehy snad ani nejsou myšleny vážně :

.... jak by ses treba stavel k tomu, kdyby tato vystava impresionistu byla reprodukcne prefocena digitalnim synarem (kde nemas uz ani to poteseni zmacknout spoust, jak kliknes mysi...) a natisknuta na platnech? Nesel bys tam? Ubira to kvalitu tem obrazum? Fakt to necitis?


  • 0

#58 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 17 listopad 2009 - 14:20:30

Koca:
Tenhle web ma nazev www.temnakomora.cz.
Podtitul: web pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií.
"perex":fórum pro lidi votrávený věčnejma dohadama na téma hon-čoi smgf 1245xy versus bombastik 4567dg nový generace (rozumněj je lepší tenhle digitál nebo tamten) a chtěji se místo toho rochňat v detajlech typu majkrofen 1:0 nebo 1:3

Co je na tom k nepochopení? Až se to bude jmenovat fotoaparat.cz, tak prosím, ale do té doby je to fórum pro lidi, kteří mají jasno, o čem tady chtějí diskutovat. Nerozjížděl bych tady flejmy analog vs. digitál. Nevím, jak to chodí jinde, ale věřím, že např. na APUGu to bude stejné.

"Fotografie je přeci to, oč tu běží, nebo se pletu?"

Klasická fotografie je přeci to, oč tu běží. Aspoň tak to vidím já.


Muj zamer neni rozhodne prevracet zamer tohoto webu ani vyvolavat flamy. Nicmene pak nefnukejme, ze tu nejsou vystavy, povidani o autorech a takove veci, kdyz to v podstate odmitame...Kdo ma dnes cas a prostredky udelat 30 100x70 cm zvetsenin a nekam je povesit? Malokdo. Proste tohle principienlni odmitani mi prijde povrchni. Ale proti gustu... Ja si tu sve najdu.

Jen si neodpustim - kdyby tu byli lidi, "kteří mají jasno, o čem tady chtějí diskutovat", tak tohle vubec nevzniklo...
  • 0

#59 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 17 listopad 2009 - 14:25:07

krom toho některé tvé postřehy snad ani nejsou myšleny vážně :


.... jak by ses treba stavel k tomu, kdyby tato vystava impresionistu byla reprodukcne prefocena digitalnim synarem (kde nemas uz ani to poteseni zmacknout spoust, jak kliknes mysi...) a natisknuta na platnech? Nesel bys tam? Ubira to kvalitu tem obrazum? Fakt to necitis?


Ale jsou...je to stejna absurdita, jako byla vyrcena vys - ta absolutni neschopnost respektu (tak mi to pripada...)
  • 0

#60 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 listopad 2009 - 14:28:42

Kóčo, zdá se mi, že bojuješ s větrnými mlýny. Ber to tu prostě jako "fórum o vozech bugatti". Ty rád ještě Alfy. Dohromady máme rádi auta. Pro folklór si děláme z Alf legraci. Málokdo to myslí vážně. Většina má doma alesopoň malou Alfičku. Říká, že je ženy, ale tohle známe. :) Nicméně, až budem chtít jít kecat o alfách, půjdeme na server alfaromeo.cz. Až nám to bude celý úplně šumák, půjdeme na auta.cz Ale do tý doby se nám sem s Alfama neser! :))))))))))
  • 0

#61 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 listopad 2009 - 14:29:08

krom toho některé tvé postřehy snad ani nejsou myšleny vážně :


.... jak by ses treba stavel k tomu, kdyby tato vystava impresionistu byla reprodukcne prefocena digitalnim synarem (kde nemas uz ani to poteseni zmacknout spoust, jak kliknes mysi...) a natisknuta na platnech? Nesel bys tam? Ubira to kvalitu tem obrazum? Fakt to necitis?


Ale jsou...je to stejna absurdita, jako byla vyrcena vys - ta absolutni neschopnost respektu (tak mi to pripada...)

Absolutne nerespektujes zamereni tohoto webu, to je pravda.
  • 0

#62 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 17 listopad 2009 - 14:37:38

Kóčo, zdá se mi, že bojuješ s větrnými mlýny. Ber to tu prostě jako "fórum o vozech bugatti". Ty rád ještě Alfy. Dohromady máme rádi auta. Pro folklór si děláme z Alf legraci. Málokdo to myslí vážně. Většina má doma alesopoň malou Alfičku. Říká, že je ženy, ale tohle známe. :) Nicméně, až budem chtít jít kecat o alfách, půjdeme na server alfaromeo.cz. Až nám to bude celý úplně šumák, půjdeme na auta.cz Ale do tý doby se nám sem s Alfama neser! :))))))))))


Pavle, prosim, Koco, bez diakritiky. Odvozeno od prijmeni, ne od zvirete :D

Jinak jsi me take nepochopil. Ja prece nerikam, aby se tu resilo zpracovani rawu, nebo jaky digital koupit. Poukazuju na to, ze vystava fotek vzniklych digitalem, pokud jsou dobre, ma stejnou hodnotu, jako vystava dobrych fotek vzniklych na film. To je cele. Ale ok, necham toho, nema to smysl :D Slo mi vice o princip :-)

To Notorius: Pokud je, Notorie, respektovani zamereni zalozeno na prijimani vasi diktatorske a jedine "pravdy", tak opravdu nerespektuju a respektovat nikdy nebudu...z ciste moralnich duvodu. Kdo nejde s nama jde proti nam? To uz jsem nekde slysel... :roll:
  • 0

#63 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 listopad 2009 - 14:43:47

Když to tak čtu... červený světlo a vůně chemikálií... nerespektování zaměření webu... Hele, ono někde je něco o nějakejch fotkách? Ať koukám, jak chci, tak o těch nevidím ani puntík.

Když budu hodně tolerantní, tak bych to viděl na debaty typu "voní víc Foma v Microphenu nebo v Rodinalu", případně "kterej ustalovač má víc sexy vůni". Ale proč se tu potom na spoustě stran řeší nějaký zrno, polotóny, světlo, exponometrie nebo škála šedejch?

Že je to absurdní? Ani ne, stačí přečíst posledních pár příspěvků nad tí mým. To je tak, když se na věci kouká zpoza rudého tunelu a pěny u huby.
  • 0

#64 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 17 listopad 2009 - 14:54:26

Vážení kolegové, prosím Vás, jako jediný syn přeživšího vězně ze sibiřského
Vorkutlagu na pečorské Komi, který od Kijeva až do Ostravy přežil všechny
hrůzy války, respektujme v pokoře a toleranci technický pokrok! Váš Erik
  • 0

#65 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 17 listopad 2009 - 15:17:15

Vážení kolegové, prosím Vás, jako jediný syn přeživšího vězně ze sibiřského
Vorkutlagu na pečorské Komi, který od Kijeva až do Ostravy přežil všechny
hrůzy války, respektujme v pokoře a toleranci technický pokrok! Váš Erik


Pokrok je fajn, ale není důvod ho akceptovat ohledně srdečních záležitostí. Pokud budu nadšencem do ručního broušení nějakých kovových plastik, budu o tom tlachat na specializovaném fóru a někdo mi tam začne vysvětlovat, že bych si měl zajít na strojírenský veletrh, kde mají super CNCčka a věci na nich vysoustružené (kus železa jako kus železa a nová technologie je přece lepčí a přesnější), tak ho taky vezmu lopatou po hlavě :roll:
  • 0

#66 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 listopad 2009 - 15:35:29

To Notorius: Pokud je, Notorie, respektovani zamereni zalozeno na prijimani vasi diktatorske a jedine "pravdy", tak opravdu nerespektuju a respektovat nikdy nebudu...z ciste moralnich duvodu. Kdo nejde s nama jde proti nam? To uz jsem nekde slysel... :roll:

Ach jo. S komunisty jsi me teda srovnavat nemusel. Chtel jsem jeste neco napsat, ale jak vidim, diskuse nema dalsiho smyslu.
  • 0

#67 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 17 listopad 2009 - 15:47:40


To Notorius: Pokud je, Notorie, respektovani zamereni zalozeno na prijimani vasi diktatorske a jedine "pravdy", tak opravdu nerespektuju a respektovat nikdy nebudu...z ciste moralnich duvodu. Kdo nejde s nama jde proti nam? To uz jsem nekde slysel... :roll:

Ach jo. S komunisty jsi me teda srovnavat nemusel. Chtel jsem jeste neco napsat, ale jak vidim, diskuse nema dalsiho smyslu.


Tak mi bohuzel vyzniva obsah i forma tvych komentaru...promin. Diskuse opravdu dalsiho smyslu nema, bohuzel.

To Enthropy: Ne, pokud me tyto veci opravdu zajimaji, pujdu se tam podivat, protoze me zajima, jak to udelaji ty masiny, atp...
  • 0

#68 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 17 listopad 2009 - 15:50:20

Vážený kolego, Entrophy, určitě se společně setkáme a od srdce si bezpečně
se svými názory porozumíme! Trénuj pilně na tzv. "Zaostřovacím roztoku",
ať společně s Mr. Krakenem neuděláme Mr.Mendělejevovi ostudu. Erik
  • 0

#69 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 listopad 2009 - 15:52:11

hele chlape, už jsem měl protebe napsanou dlouhou SZ - abych ti vysvětlil svůj náhled na toleranci. nicméně asi jsi pochopil, že tímto směrem se tu na TK mnoho uživatelů ubírat nechce.

pokud chceš někoho nařknout z netolerance, je to tvůj boj. já tě nebudu učit číst. chytrému napověz... jiného toleruj. tady vznikl prostor, který má svá vymezení. je to prostor virtuální, nikomu ten jeho neubírá, na ničí úkor tu není (leda na úkor času admina a moderátorů). kdokoliv chce, může si založit svůj vlastní, podle jeho představ. a tolerance, to je také o tom tento prostor nenarušovat, respektovat ho. asi nemáme jasno kam směřovat, ale máme alespoň jasno kam ne. toleruj to, respektuj to a buď vítán.
  • 0

#70 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 listopad 2009 - 19:17:57

Vážení, v zápalu bojovné diskuze vám, zdá se mi, unikla zhruba polovina původního príspěvku KOCY. A to ja návrh na založení nějaké formy galerie zde na TK. Nepřijde mi to jako úplně mimo mísu, jak pro stávající osazenstvo, tak i pro prezentaci navenek. Vůbec mám pocit, že tato otázka je zde poněkud tabu. Klidně by to mohla být samostatná odnož, nicméně by spojovala jak stránku technických postupů, tak jaksi to nejdůležitější, tu vizualní prezentaci těch technických postupů.
  • 0

#71 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 listopad 2009 - 19:21:50

Vážení, v zápalu bojovné diskuze vám, zdá se mi, unikla zhruba polovina původního príspěvku KOCY. A to ja návrh na založení nějaké formy galerie zde na TK. Nepřijde mi to jako úplně mimo mísu, jak pro stávající osazenstvo, tak i pro prezentaci navenek. Vůbec mám pocit, že tato otázka je zde poněkud tabu. Klidně by to mohla být samostatná odnož, nicméně by spojovala jak stránku technických postupů, tak jaksi to nejdůležitější, tu vizualní prezentaci těch technických postupů.

Tahle otázka zde jistě není tabu, už se několikrát řešila. Nakonec byla galerie na po hlasování vytvořena a sám se můžeš podívat, kolik lidí ji využívá. Někteří autoři v ní postup zhotovení uvádějí. Bodovaná galerie byla, pokud si pamatuju, zavržena.
  • 0

#72 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 listopad 2009 - 19:28:37

To máš pravdu. Ale je to přece jenom jednosměrná linka bez zpětné vazby jak pro autora, tak pro případného diváka. Bodovaná galerie je dle mého názoru taky blbost, ale nebál bych se inspirovat na fstopu. Systém komentářů bez bodování. Mohlo by to fungovat. Nikomu to nevnucuju, ale zdá se mi, že pro prezentaci navenek a i pro diskuzi " nad fotkou " je to ta nejjednodušší cesta.
  • 0

#73 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 listopad 2009 - 19:30:40

Systém lepší galerie pro tk je v návrhu, pokud se toho chcete někdo zhostit a danou galerii naprogramovat, budeme velmi rádi.
  • 0

#74 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 listopad 2009 - 20:32:12

Sry, uspával jsem děti. To rád slyším, zkusím pohledat ve forech detaily. Profesně se živím jinýma věcma takže naprogramovat to neumím. Pokud by však bylo technické zadání, mohu se zeptat mezi známýma. Pár profesionálních programátorů znám. Mimochodem mě trochu mrzí použitá technika , jak z diskutujícího udělat prudiče.
  • 0

#75 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 17 listopad 2009 - 21:18:37

Vážení temnokomoríníci,
po dlouhé době jsem sem zavítal (před rokem jsem si koupil vámi proklínaný digitál a zbytek znáte) a při dnešním výročí 20. let od pádu totality bych chtěl říct jedno: až zde bude opět důležitá kvalitní fotka (myslím to, CO je na ní, ne jak kvalitně byla nazvětšována a v jakých špičkových vývojkách vyvolána), začnu sem opět chodit.

V současné době je pro mne bohužel zde rozhodující více technika, kterou fotografie vznikla, než jestli to, co je na fotce, vůbec za něco stojí. Neříkám, aby se zde probíraly digitální fotky, ale apriorní odpor vůči všemu, co vzniklo digitálem (viz "absolutně mně nezajímá ňáká výstava fotek z digitálu") je dětinský a pro fotografy přinejmenším brzdící jejich rozvoj.

Rád bych, aby to byl web zaměřený na fotografie vzniklé v temné komoře, ale bez antagonistického názoru na cokoliv, co vzniklo jinak než "pravověrně".

Přeji Vám všem dobré světlo

Předseda
  • 0

#76 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 listopad 2009 - 22:16:10

Zdar predsedo,

libi se mi jak si racionalne ohodnotil situaci na temne, diky a zase nekdy napis po tom co si prectes par prispevku.
  • 0

#77 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 listopad 2009 - 22:59:12

pardon, jen mě to napadlo... zadal jsem si do hledání textu "absolutně mně nezajímá ňáká výstava fotek z digitálu" a našel jsem to jen v příspěvku předsedy. pokud je v příspěvku "viz." mohu se dozvědět kdo to prohlásil? abych byl nějak v kontextu.
  • 0

#78 zruda

zruda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 listopad 2009 - 23:08:44

pardon, jen mě to napadlo... zadal jsem si do hledání textu "absolutně mně nezajímá ňáká výstava fotek z digitálu" a našel jsem to jen v příspěvku předsedy. pokud je v příspěvku "viz." mohu se dozvědět kdo to prohlásil? abych byl nějak v kontextu.


mám dost silný pocit ,že neco v podobném znení jsem tu čet.
  • 0

#79 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 listopad 2009 - 23:21:00

pardon, jen mě to napadlo... zadal jsem si do hledání textu "absolutně mně nezajímá ňáká výstava fotek z digitálu" a našel jsem to jen v příspěvku předsedy. pokud je v příspěvku "viz." mohu se dozvědět kdo to prohlásil? abych byl nějak v kontextu.


Nooo, nechci bejt svině, ale prásknout to musím - předpokládám, že se jedná o pregnantnější parafrázi na velmi opatrně formulované věty "osobně mi nějak více záleží na procesu než na te fotografi ... a ano, jestli jsou fotografie zpracovány digitální cestou je pro mě jeden z důležitých aspektů při ropzhodování zda výstavu navštívit či ne. " Alespoň já bych obsah těchto vět uvedeným citátem bez problémů shrnul.

No a kdo je jejich autorem, to dohledáš celkem snadno :lol:
  • 0

#80 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 listopad 2009 - 23:45:10

"Fotografie je přeci to, oč tu běží, nebo se pletu?"


Ano pletes a hodne, zde totiz bezi o Klasickou fotografii, urcite 90% lidi tady nema nic proti digitalu ale nebavi je (pouzivat ho, debatovat o nem atd atd) proto vzniklo toto forum v podstate utek z jinych for kde vzdy prisel nejaky digitalista a zacal vysvetlovat to cos nam vysvetloval i ty jak je pro nej digital lepsi atd atd.

Zakladajici cleny to nebavilo a proto vznikla tato komunita, lidi kteri se chteji bavit vylucne o klasicke fotografii, tak nam nas kousek prostoru nech a pokud se ti to nelibi tak sem radsi nechod, nic jineho ti nemohu poradit.

To Notorius: Pokud je, Notorie, respektovani zamereni zalozeno na prijimani vasi diktatorske a jedine "pravdy", tak opravdu nerespektuju a respektovat nikdy nebudu...z ciste moralnich duvodu. Kdo nejde s nama jde proti nam? To uz jsem nekde slysel...


1) Nebudes nikoho urazet a k necemu takovemu prirovnavat.

2) A mohu jen rict ze to respektovat budes muset, oba jsou to clenove kteri pro tk.cz neco delaji a pokud neco napisi je to z dobreho duvodu.

3) Pokud sam vyzadujes respekt musis take ty respektovat ostatni.
  • 0

#81 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 17 listopad 2009 - 23:50:39

a že ti olomóčáci mosíja furt dělat prdy!
nejdřív Janycta teď Koca...

:lol: :-P :)






samozřejmě sranda
:D :cry:
  • 0

#82 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 18 listopad 2009 - 01:01:10

"Fotografie je přeci to, oč tu běží, nebo se pletu?"


Ano pletes a hodne...


Dany, napisu jen jedno, protoze na to, co jsi napsal opravdu nemam chut reagovat. Podivej se, kdo tuhle vetu napsal prvni, ja ji jen ocitoval...doslova...
  • 0

#83 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 18 listopad 2009 - 03:40:12

Ogaři, kamarádi, všeci vespolek. Právě sem vylezl z komory a že ještě (jako traidičně kóknu na to co je nového na temnej.
Ogaři, vylím očiskama jak telátko a to neenóm proto, že už mám svoju tradiční hladinku, ale pro ty výšplechy co sa tu nemlely (všetně teďkaj mojého)......

Teď vážněji.

Měl sem už na téma kam TK spěje napsaný a uložený text, kerý sem chtěl tak nejak vyslovit svůj názor na téma kam TK spěje. Po tomto co se tu objevilo sem ho smáznut.
Především, to co napsal Koca je vyloženě konfrontační a provokativní, nic neřešíc na temné komoře. Je to rýpnutí do vosího hnízda. To, že se k němu v argumentech přidal Předseda mě zklamalo nejen osobně (velmi sem si ho vážil), ale dle mého názoru jde spíše o ješitnost než o kontsruktivní zálěžitost. Myslím si, že jsi byl osoba, která si na temné užila (dnes již nevím) zasloužené úcty.

Koco, ogaro, možná si vzpomeneš, že jsem onehdá chválil tvé fotografie, co máš na webu. Klidně bych se podíval i na tvou výstavu byť je nahňápaná digošem, kterému se všemožně vyhýbám. Po tom, co jsi ale předvedl, u mě tvé fotografie skončily...... :D

Pro mě je samozřejmě výstava dělané klasikou poutavější, když se tam objeví tisky nebo špatné digitální fotografie, mnohy kombinace obou, jsem vyloženě zklamaný.
Pouze jednou jsem viděl na výstavě dle mého názoru skutečně dobře udělané fotografie, pořízené digitálem (shodou okolností právě člena, kterého téměř všichni znáte).

Diktátor:
Pokud tu někdo chce ještě tvrdit podobné nesmysly jako tu předvedl Koca, ať za mnou přijde osobně a řekne mi to svobodně, odvážně a demokraticky do očí. Pozná kde končí svoboda :lol: :) :-P

PS: Koco, pro temnou a její kolektiv jsi toho ještě příliš neudělal na to jak tady tlučeš hubou.
  • 0

#84 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 18 listopad 2009 - 08:05:30

Inu tady to jede.

Já bych to připodobnil k tomuto:
Sportovci volejbalisti si udělají web o volejbale. Spousta těch volejbalistů si klidně zahraje i basketbal, někteří jej nesnáší, někteří jsou basketbalisti, ale sem tam kouknou i na volejbal. Na webu o volejbale se ale stále někdo snaží propagovat basketbal. "jde snad o to jak si zahraješ ne? Vždyť jsou to obě kolektivní míčové hry."

Pro mě je to nastaveno tak, že když je to o klasické fotografii, tak je to o klasické fotografii, zpracování, technice, pocitech, o fíglech, o výstavách, o známých i neznámých osobnostech klasické fotografie, o fotkách, když už se slezem a je co ukázat, o exponometrii, krásném a nepěkném zrnu, chceme-li i o barvě (včera večer jsem barvu zas po čase vlítnul).

Sdělení typu "je důležité co je na fotce" bych nechal na jiné weby, takové, které se zabývají fotografií jako takovou. Kvůli orientaci na pouze klasickou fotografii jsme tento web zakládali. Moc dobře si na to pamatuju.
  • 0

#85 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 listopad 2009 - 08:26:13

Ani nevíte, jak moc mě svrbí prsty abych to tu promazal. Nicméně, jednou jsme dohodli, že tady se mazat nebude. Chjo. A to jsem to sám navrhoval...
  • 0

#86 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 listopad 2009 - 10:57:49

až budeš nekonečnej diskutére stát před krakenem a sledovat v jeho očích vývoj svý osobní svobody a jejích limitů, věz, že já budu stát hned vedle(krakena)! proč? to vyjádřil pěkně dany, goro i další
  • 0

#87 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:13:00

tohle vše nemá s temnou komorou nic společného!!! to snad raději celý měsíc bez nového tématu než tohle!!! jsem proto tohle téma smazat a žít dál v klidu, číst staré příspěvky pro lepší pochopení daného problému a pak jít fotografovat.
  • 0

#88 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:15:33

"Fotografie je přeci to, oč tu běží, nebo se pletu?"

Ano pletes a hodne...

Dany, napisu jen jedno, protoze na to, co jsi napsal opravdu nemam chut reagovat. Podivej se, kdo tuhle vetu napsal prvni, ja ji jen ocitoval...doslova...

Chtěl jsem reagovat již včera v noci, neboť s Danyho textem jsem se vcelku ztotožnil. Možná budu i někoho opakovat, tak pardon.
Koca - chtělo by se to opravdu nejdříve seznámit s historií a důvody vzniku tohoto webu. Než jsem se k tomu sám dopracoval, měl jsem občas cukání asi jako Ty.

Co se té výše použité fráze týče, myslím si, že "sbriza" to napsal s tak trochu jiným podtextem, něž-li jsi pro to následně použil sám. Proto to také někdo další doplnil na "Klasická fotografie je přeci to, oč tu běží ..." , to už jsi však tak trochu přehlédl.

Osobně jsem také rád, když se tu čas od času objeví témata, která se dotýkají fotografie jako takové - např. kompozice, pocitů, ořezů a tak nějak, neumím o tomhle psát. Však také k těmto tématům nemám co přispět, jen nasávám. Ale tak nějak bych tahle témata hledal spíš jinde a když chceš, i zde najdeš řadu odkazů kde taková témata hledat. Většinout to ale nejsou texty v češtině.
A skoro bych řekl, že takovéto okrajové dotyky s teorií fotografie jsou zde dostatečné. Taková debata má smysl, pokud je vedená nějakým "učitelem", někým kdo tu debatu vede aby měla nějaký smysl. Ale to vyžaduje také hodně času. A kdo že se tím tedy má zabývat ? Víš o někom kdo by to chtěl mít na triku ?
Narazím čas od času na nějaké takové pokusy na jiných stránkách, většinou se spíš docela pobavím, než něco pochytím. Takže tudy asi ne. Myslím, že kdo tu potřebu má, zdroje si najde. Sám bych dal pro takové debaty přednost osobnímu kontaktu ve skupině s dobrým mokem po ruce....
Nebýt tu tato rekace na Danyho, Krakenova slova bych považoval za docela dost zbytečně hrubá. Ale takhle ...
  • 0

#89 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:22:30

Omlouvám se všem, kterých se moje včerejší slova osobně dotkla. Skutečně jsem přestřelil v generalizaci všeho zde na TK na moje subjektivní pocity, což nebylo dobré. To, o co mi pořád jde, bohužel není pochopeno a nebudu se o to dále pokoušet.

Přeju vám všem dobré světlo

Předseda
  • 0

#90 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:43:44

tohle vše nemá s temnou komorou nic společného!!! to snad raději celý měsíc bez nového tématu než tohle!!! jsem proto tohle téma smazat a žít dál v klidu, číst staré příspěvky pro lepší pochopení daného problému a pak jít fotografovat.

vidím to podobně
  • 0

#91 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 18 listopad 2009 - 12:19:45

Omlouvám se všem, kterých se moje včerejší slova osobně dotkla. Skutečně jsem přestřelil v generalizaci všeho zde na TK na moje subjektivní pocity, což nebylo dobré. To, o co mi pořád jde, bohužel není pochopeno a nebudu se o to dále pokoušet.

Přeju vám všem dobré světlo

Předseda


Předsedo, jak budu v Hradcu, máš u mne velikého kalíška, pokud nepiješ a budeš mět čas, bude to kafe!!! Tak bude všechno jiné.

Opatruj sa.
  • 0

#92 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 18 listopad 2009 - 12:21:38

tohle vše nemá s temnou komorou nic společného!!! to snad raději celý měsíc bez nového tématu než tohle!!! jsem proto tohle téma smazat a žít dál v klidu, číst staré příspěvky pro lepší pochopení daného problému a pak jít fotografovat.


Ogaro, změň si nick :? :o :D
  • 0

#93 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 18 listopad 2009 - 13:44:41

Vite, me mrzi jedna vec. Ja jsem se naprosto nesnazil tu rypat do vosiho hnizda, prevracet tento web na web o digitalech (kdybych chtel takovy, jdu jinam, na netu jich je milion), nebo dalsi veci, co tu jisti dotycni z vas tvrdi. Ja jsem jen a pouze navrhnul to, ze by se mohli brat v uvahu i vystavy, ktere nevznikly pouze a jenom klasickou cestou z toho duvodu, ze jsou to porad fotky a proto, ze jsem zil v iluzi, ze nas tu zajimaji prave fotky jako takove. Absolutne nebyla ma snaha ve smyslu toho, co tu psal dany. Jen jsem se snazil najit cestu k tomu, aby bylo vyreseno to, co psal zakladatel teto diskuse, protoze jsem to povazoval za vyborny napad. Myslim, ze by nikomu neuskodilo, ba naopak, kdyby tu byl prehled vystav, jejich recenze, hodnoceni, diskuse o nich a o autorovi. Ikdyby tam treba velka cast napsala "je to digitalisticka sracka, tam ani nepujdu", najdou se jiste lide, kteri takto ortodoxni nejsou, pujdou tam a predaji informaci o teto fotovystave dalsim, bez ohledu na to, jestli je delana tak, nebo onak. Snazil jsem se to vysvetlit racionalni cestou, aby nedoslo prave k tomu, k cemu doslo. Nesnazil jsem se vam vysvetlit, ze je digital lepsi proboha. Snazil jsem se vam vysvetlit, ze vystava fotek, je proste vystava fotek a pokud se my zabyvame fotkou a chceme tu psat o vystavach, nebylo by spatne brat i ty vznikle na digital. Nechcete, ok, berte to jen jako navrh, ktery nebude prijat.

Ale opravdu me ale mrzi zpusob, jakym jste se k tomu postavili. Ja jsem clovek v tomto dosti naivni a snazil jsem se to proste vysvetlit... behem te diskuse se mi ozvalo par lidi na email s tim, ze to nema smysl s vama resit. Meli pravdu. Z meho kratkeho pusobeni zde jsem mel z TK velmi dobry pocit, prijemni lide, snazi se pomoct. Po tomto uz ten pocit tak dobry neni. Pulku meho puvodniho prispevku jste velkou cast diskuse nebrali vubec v potaz a hned se citili velmi dotceni, co vam sem cpu nejakej digital... Potom, co na to jeden z clenu upozornil se smetl - nutno rici naprosto nekonstruktivne - odpovedmi typu "to uz se tu resilo". Verte, ze po tomhle me dosti presla chut jeste vyrukovat s jakymkoli napadem, ktery mam.

Prirovnani s tim basketbalem a volejbalem je docela nepresne. Basketbal a volejbal jsou v zasade jine sporty, jina pravidla, jiny princip. Klasicka a digitalni fotka se v dobe sveho vzniku lisi jen tim, ze v prvnim pripade jde svetlo na film, v druhem na cip. Je to jen jine zaznamove medium. Princip je stejny, pravidla jsou stejna, fyzika funguje stejne, jsou to stejne cinnosti. Jen se jejich vysledek promita na jinych zaznamovych mediich. Proto jsem si naivne myslel, ze kdyz zavreme oko nad tim, jak fotka puvodne vznikla, radi se pak podivame na fotku fyzickou, na vystave, a predame svuj pocit z ni kolegovi. Spletl jsem se, omlouvam se.

Timto prispevkem koncim s prispivanim do teto diskuse. Verte, ze jsem nic z toho, co jsem napsal nemyslel spatne, vyjadroval jsem pouze sve pocity.
  • 0

#94 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 listopad 2009 - 14:32:38

Ahoj,

Kdyby si psal ten prispevek a ty dalsi stejne jak tenhle tak po tobe nikdo nevyjede ale kdyz si je sam po sobe prectes tak si snad uvedomis ze tam docela velke rozpory jsou.

Lidi to tu berou jako sve male hajemstvi uvedom si ze podobne zamereny web v Cechach neni. Dokonce tu lidicky nechteli ani galerii protoze by to mohlo prilakat lovce bodu. Navic jsou tu taci kteri maji extremni problem udelat aspon prijatelny sken ale papirove fotky maji excelentni.

Proste tu maji vsichni trosku paranoidni strach ze kdyz pride jeden digital tak uz je nezastavis.

Sam resim problem jak a kam temnou smerovat ale jedno vim holt to tu bude vzdy bez digitalu, samozrejme pozvanku na vystavu v digi nebo debata o takove vystave nebo fotkach tu byt muze ale porad je to primarne o Klasicke fotografii.

Prijed nekdy na nejaky sraz a oni se hrany obrousi.

Pokud chces na temne neco zmenit zapoj se bud aktivne cinny a uvidis i hora musela dojit k Mohamedovi.

S pozdravem .D.S.
  • 0

#95 buben

buben

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 listopad 2009 - 15:09:54

Na temnou v podstatě nepřispívám, ale pravidelně a rád ji čtu. A to především z toho důvodu, že je tu, na rozdíl od většiny internetových diskuzí, cítit jistý nadhled a životní moudrost velké části pravidelně přispívajících. Pročítám s chutí i příspěvky, které mi (alespoň zatím) nepřinášejí použitelné informace, prostě proto, že se to krásně čte. V tomto smyslu pro mě temná funguje i jako propagace netradičních technik a motivuje mě k další práci. Myslím, že podobných "posluchačů" se kolem TK motá více a jistě tu spousta lidí našla odpověď na svůj problém, aniž by tu zanechali poděkování či jinou stopu. To co děláte má smysl.

A je myslím dobře, že se TK zabývá převážně technickou stránkou klasické fotografie, protože jakékoliv abstraktnější a subjektivnější téma vede nutně k nekonečným diskuzím, kterých je plný internet. Takové věci je podle mě lepší diskutovat u jednoho stolu (ne, že by se člověk k něčemu podstatnému dobral).
  • 0

#96 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 18 listopad 2009 - 15:15:08

jak ke koncí svého příspěvku píše buben - i já se k tomuto přikláním a myslím, že je to jediný lék na Standův úvodní příspěvek.
Pokud hodláme diskutovat o něčem jiném, než o technice (i když je jistě nutná ku kompletní informaci) a chceme se zabývat kouzlem, záměrem a motivem fotografie, nezbývá než jet s ní na sraz a tam ji ukázat ostatním. Jiný lék na toto nevidím..
  • 0

#97 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 listopad 2009 - 15:39:22

bubne, máš výbornou ikonku :)
  • 0

#98 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 18 listopad 2009 - 16:34:14

Boha jeho ogaři.
O čem sa tu bavíme.Vy máte všecko vyvolané a nazvětšované,že sa tu bavíte furt dokola o nesmysloch?
Já sem chodím,protože mě tento web vyhovuje a nic bych neměnil.
Komu sa tu nelíbí ať sem nechodí a fertig.
Na netu je tolik různých webů,že si každý z nás vybere.
Tak šup....švacit klávesnice do kůta a jít do komory.Šup,šup.
  • 0

#99 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 listopad 2009 - 16:34:20

Jako Kraken, už jsem měl napsaný příspěvek, dnes jsem ho smazal. Řeknu to takhle. Sám nemám nic proti Digi (kromě 6x.38spec - ftip), tenhle web je IMHO o klasické fotografii, problémech, které jsou cestou k jejímu vzniku. O výměně informací, poznatků, zkušeností a spoustu jiných. Určitě se rád podívám na skvělou fotografii z Digi, stejně tak z filmu. Pokud vidím technicky dokonalou fotku z fimlu, vím co tomu předcházelo. Ale ta fotka není pro mě, jako "kritika" lepší, než ta z Digi. Pokud je fotka domršená kompozičně, obsahově, světelně, je úplně jedno, jakým procesem vznikla. Vítám témata zaměřená na kompozici, světlo, obsah. Ale proto, že fotím na film, miluju témata specielně zaměřená na tenhle postup. KOmpozice, stavba fotografie, světlo, svícení atd jsou "všude". Takže né hon na digi, né jediná správná cesta. Jo nemám digi rád, ale nejsem absolutní nepřítel, k vánocům žena dostane digi hračku, na film fotit nechce. Ale kompaktík jí kazí fotky, má skvělé nápady a postřehy. Často fotí věci, kterých si já ani nevšimnu.
Takže, jsem pro pokračovat jak to jede teď.
  • 0

#100 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 listopad 2009 - 16:36:12

Boha jeho ogaři.
O čem sa tu bavíme.Vy máte všecko vyvolané a nazvětšované,že sa tu bavíte furt dokola o nesmysloch?
Já sem chodím,protože mě tento web vyhovuje a nic bych neměnil.
Komu sa tu nelíbí ať sem nechodí a fertig.
Na netu je tolik různých webů,že si každý z nás vybere.
Tak šup....švacit klávesnice do kůta a jít do komory.Šup,šup.


Jo, tam jsem byl poslední 3 večery. Dneska halt abstinuji. Tak až zítra, ju?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních