Přejít na obsah


Fotka

Ilford Surveillance filmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
848 odpovědí na toto téma

#201 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 1 březen 2010 - 17:15:56

Zrovna včera při vyvolávání jsem si říkal, že se musím zeptat, jak to bude vypadat s těmahle Ilfordíma Surveillance filmama do budoucna. Třeba já bych zájem určitě měl (určitě P4, ale i P3), jenže momentálně jaksi nemám sám kde skladovat větší množství, o penězích nemluvě(nějak jsem teď plánoval je vrážet spíš do papírů). Jak moc by pak spěchal odběr?
  • 0

#202 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 březen 2010 - 19:45:23

co bude?
bohužel mi chybí jasnovidecké schopnosti, takže co bude dál, nevím, kuju železo, dokud je trochu vlažné.... předvánoční várku zčásti zafinancoval jeden z temnokomorníků, zbytek (tu větší část) jsem zatáhl já z úvěru, který jsem si na to vzal a ještě celý nesplatil, neb Maco filmy zůstaly ve velkém počtu v chladírně.... kdybych měl peněz hodně, tak to v tichosti koupím, dovezu, uložím k ledu a nechám poptávku trochu vydusit do jara a doby fotovýletů, asi tak.... zkusím naznačit: mně pro vlastní potřebu na pár let dopředu stačí pár krabiček, to jsem si už zaplatil a je to na cestě, zbytek bude rozebrán za pár dnů či desítek dnů..., pokud bude mezi temnokomorníky jednorázový zájem v takovém množství, abych si mohl dovolit napsal "pošli celý zbytek sem a do 10 dnů máš peníze na účtě", tak to udělám. Pokud to bude podobné jako: "teď si vezmu jednu krabičku a za půl roku možná další" a sejde se teď poptávka tak jen na 10 krabiček, tak tuto dodávku asi skrečuju, neživí mě to, doufám, že rozumní lidé pochopí.
co se budoucna týče, odhaduji, že z tohoto zdroje už mít nic nebudu, tam se přechází na tiki systém a kde zůstal kamerový, berou čerstvý film od Mahnu, ten je ochoten dodat jednorázově menší množství Maco či Rollei Surveillance filmu, než minimálně celou šarži, jak to údajně brávali od Harmanu. Dodavatel podle předchozí domluvy kontaktoval své známé různě po Evropě - nikdo nemá ve skladech už ani metr, kromě kluka z estonska, který jej má ze stejného zdroje jako já, a nyní ho nabízí na eBay. Takže jak dojdou mně, tak je možnost buď na eBay u něj, anebo si objednat paletu u výrobce, nebo prostřednictvím některého z dovozců....
  • 0

#203 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 2 březen 2010 - 08:16:31

Překvapuje mne slabý zájem o Maco Surveillance (Maco P.E.T. 400). Mně se zdají, alespoň na jmenovitou citlivost, dokonce lepší než Ilfordy. Jen s pushováním zatím není tolik zkušeností, ale při nejbližší příležitosti to vyzkouším. I odezva na různé vývojky je příznivá a v mezích očekávání, nekonají se nepředvídatelné výpadky jako u Rollei Retro 400S.
  • 0

#204 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 08:29:07

Mám dojem, že tady hraje velikou roli otázka značky - skoro každý zná pojem ILFORD a čb film, jejich miliony kilometrů prověřené spolehlivosti a stability. Takže možná je tak málo zájemců, kteří vůbec jsou ochotni a zvědavi ten MACO Surveillance film vyzkoušet. V přímém porovnání s Ilford Surveillance, tak jak se to jeví mně, je vidět jemnější zrno i vyšší rozlišení, je to film, který má trošku jiný charakter. Na nominální citlivost 400 je parádní, na 800 velmi dobrý, je načase, abych to zkusil naexponovat a vyvolat i na 1600 a případně výš, ale zatím mi moc času nezbývá.
Malý zájem mě překvapil taky.
  • 0

#205 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 březen 2010 - 08:43:21

Můj zatímní pocit z MACO je také lepší než z Ilfordu P4, ale fakt je, že jsem je vyvolával v různých vývojkách (MACO v IM 1:1, Ilford P4 ve Fotomalu). Teoreticky je Fotomal jemnozrnější vývojka, ale dopadlo to naopak.
  • 0

#206 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 2 březen 2010 - 10:04:57

No o Ilford je asi taky zájem proto, že s HP5+ tu má skoro každý zkušenosti a jako výchozí bod to celkem dobře funguje.
Jinak Jiří, je mi to s dodávkama a nejasnou budoucností úplně jasný. Holt zhodnotím finanční možnosti (abych měl taky na co zvětšovat) a dám tak během dvou dnů vědět, minimálně na 2-4 krabičky P4 to ale vidím. Pošlu pak SZ.
  • 0

#207 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 10:41:37

souhlas, budeme se snažit to vyřešit. Zcela čerstvá informace hovoří o 0 ks P3 (žel), 100 ks P4. Není to k zahození.
  • 0

#208 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 2 březen 2010 - 10:47:16

Ahoj Jiří,
ja mám síce zásob dosť ešte z minulej várky (a daňové priznanie na krku :wink: ), ale pokiaľ by môj nákup pomohol dobrej veci, ešte by som na 3-4 kúsky naškrabal.

ako s trvanlivosťou - stačí chladiť, na 5-7 stupňov?
na filmu mám svoju, separátnu chladničku, mrazák však nie.

Ď.
  • 0

#209 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 11:10:00

Kdyz uz se to trochu vyjasnilo a neni toho malo, ale naopak dost, tak bych bral zavazne 12 kotoucu P4
  • 0

#210 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 11:14:02

Ahoj Jiří,
ja mám síce zásob dosť ešte z minulej várky (a daňové priznanie na krku :wink: ), ale pokiaľ by môj nákup pomohol dobrej veci, ešte by som na 3-4 kúsky naškrabal.

ako s trvanlivosťou - stačí chladiť, na 5-7 stupňov?
na filmu mám svoju, separátnu chladničku, mrazák však nie.

Ď.


film není Ötzi, nezasmrádne :)
  • 0

#211 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 11:14:21

Ahoj Jiří,
ja mám síce zásob dosť ešte z minulej várky (a daňové priznanie na krku :wink: ), ale pokiaľ by môj nákup pomohol dobrej veci, ešte by som na 3-4 kúsky naškrabal.

ako s trvanlivosťou - stačí chladiť, na 5-7 stupňov?
na filmu mám svoju, separátnu chladničku, mrazák však nie.

Ď.


film není Ötzi, nezasmrádne :)
  • 0

#212 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 11:16:29

myslím, že v hromadných nákupech vedle začneme s tabulečkou, do které se každý může se svým předpokládaným zájmem připisovat tak, jak je v jiných hromadných nákupech dobrým a přehledným zvykem.
  • 0

#213 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 2 březen 2010 - 11:27:19

Tož to mě potěšilo, to s tou P4. Zatím se mi z pokusů líbí o trochu víc než P3. Ale P3 má zase perforaci Bell&Howell, na kontaktech ji tak poznám na první pohled :wink:, nic s takovou perforací ve vlastním archivu nemám (u otce by se cosi našlo). Osobně jsem zvědavej, jak rychle se po 100 krabičkách zapráší. :)
  • 0

#214 BiCZ

BiCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 14:28:22

Tož to mě potěšilo, to s tou P4. Zatím se mi z pokusů líbí o trochu víc než P3. Ale P3 má zase perforaci Bell&Howell, na kontaktech ji tak poznám na první pohled :), nic s takovou perforací ve vlastním archivu nemám (u otce by se cosi našlo). Osobně jsem zvědavej, jak rychle se po 100 krabičkách zapráší. :D


Tak zatim je 1/4 pryc :wink: S hrozbou posledni zasilky to asi pujde rychle.
  • 0

#215 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 2 březen 2010 - 14:30:34

Omlouvám se za přízpěvěk mimo, ale co je to perforace Bell&Howell?
  • 0

#216 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 14:35:09

Omlouvám se za přízpěvěk mimo, ale co je to perforace Bell&Howell?

http://en.wikipedia.org/wiki/Film_perforations
  • 0

#217 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 14:41:19

něco k té perforaci: zde a zde
  • 0

#218 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 24 březen 2010 - 19:53:20

včera jsem vyvolal P3 focenou na ISO 3200 a hádejte:)
no dopadlo to nad moje očekávání, skeny sem dávat nebudu(vypadají příšerně, ale to pokaždý s pušovanym filmem), ale doufám, že se nějak dostanu do komory a podaří se mi to nazvětšovat, fotil jsem v baru, byla tma jak v pytli a na negativech je ten kontrast vidět, ale mám pocit, že to film na daný podmínky zvládnul.

takže souhrn
P3 EI 3200
D-76 stock 20st. C
19 minut, voláno ve starý vývojnici plastik, s navinutym filmem se točí kolem osy, hýbal jsem s tím zhruba každejch 40 sekund, jemně.
  • 0

#219 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 březen 2010 - 20:06:30

jestli 3200 měřeno váženým středem, nikoli bodově na stíny, a voláno ve studené D76 pouze 19min, tak jsem dost zvědav.
  • 0

#220 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 24 březen 2010 - 20:22:09

měřeno mojí FM2, tam je asi to vážený, no.
jinak ten negativ je opravdu překvapivě krytej, abych to měl najisto, tak jsem vyfotil jedno políčko ve dne, v místnosti, kde bylo takový slabý rozptýlený světlo, a tohle políčko je na negativu opravdu výrazně krytý, tak se zdá, že čas sedí, no každopádně jsem se donutil a jdu teď do komory udělat fotku 13x18 a pak ještě udělám výřez, tak jak to dělám pokaždý, nahodim skeny, když to RC včas uschne:)
  • 0

#221 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 24 březen 2010 - 21:28:45

tak jo, tady jsou skeny, neberte to jako vážnej test, je to jen opravdu hodně rychlá zvětšenina, byl jsem strašně zvědavej, jak to bude na tom papíře vypadat, foma 311N, fotka je to 13x18 skoro plný políčko a ta druhá, to je výřez z toho samýho se zvětšovákem vytaženým na 30x40.


http://jakubjira.fil...100324-0001.jpg


http://jakubjira.fil...100324-0002.jpg
  • 0

#222 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 24 březen 2010 - 22:56:05

P3 je jako 3200 uzasna....musim souhlasit
  • 0

#223 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 25 březen 2010 - 09:17:06

P3 je jako 3200 uzasna....musim souhlasit


jo to je, nečekal jsem, že to ale dopadne tak dobře. musim to ještě vyzkoušet v jiným světle, aby to nevylezlo tak kontrastní:)
no a pak na ní čeká 6400, víc ten foťák neumí, tak doufám, že to dopadne špatně a nebudu se muset snažit exponovat to na 12800, ten film musí někde mít limit:-D
  • 0

#224 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 březen 2010 - 09:21:48

Jakube, máš jistě svůj oblíbený postup, přesto bych si dovolil doporučit protáhnout volání tak o 5-8 minut, už bez pohybu nebo 1-2 překlopením. dělám to tak a temno mi vychází celkem fajn a měkce prokreslené.
  • 0

#225 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 25 březen 2010 - 10:07:15

Jakube, máš jistě svůj oblíbený postup, přesto bych si dovolil doporučit protáhnout volání tak o 5-8 minut, už bez pohybu nebo 1-2 překlopením. dělám to tak a temno mi vychází celkem fajn a měkce prokreslené.


dobře díky za radu, mám v komoře ještě jeden film z týhle akce a ještě jsem to nevolal, když se tam dneska dostanu, tak to vyzkoušim, samozřejmě dám vědět jak to dopadlo;-)
ještě jedna věc, ty jsi volal tu P4 v ředění 1+1, žejo?
jakej vliv by mělo ředění? tím, že je to pomalejší by se to možná provolalo i líp, ne?
  • 0

#226 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 březen 2010 - 10:15:34

vyzkoušej a uvidíš. převolával jsem filmy nafocené v noci ve vývojce ředěné a teplejší tak, že jsem druhou polovinu doby míchal postatně méně... v dubrarově tabulce to myslím je, detaily už si nepamatuju...
  • 0

#227 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 25 březen 2010 - 10:24:11

vyzkoušej a uvidíš. převolával jsem filmy nafocené v noci ve vývojce ředěné a teplejší tak, že jsem druhou polovinu doby míchal postatně méně... v dubrarově tabulce to myslím je, detaily už si nepamatuju...


dobře, díky za upřesnění, právě jsem koukal do tý tabulky a viděl jsem to tam. no vyzkoušim to a uvidím:)
  • 0

#228 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 2 duben 2010 - 12:38:33

Zkousel nekdo ten MACO P.E.T. 400 film v D-76 1+0 ?
  • 0

#229 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 duben 2010 - 12:57:48

Jakub :roll:
  • 0

#230 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 2 duben 2010 - 15:34:30

Jakub :-)


no jestli myslíš mě, tak já jsem to nezkoušel, zatim se učim s těa ilfordama, maco je ještě dost neprozkoumaný, až najdu čas, tak vyzkoušim, ale to už REDasi bude mít vyvoláno. zatím jsem ani nezkoušel nikde najít vhodnej čas, vůbec nevim jak bych to měl volat... ale plánuju teď vyzkoušet P3 s R09, došla mi D-76 a do ringu jsem ještě nejel, a to mi připomíná, že jsem se tě dlouho neptal jestli nějaký ty vývojky nechceš vzít, když už tam půjdu. minule jsi říkal, že máš zásobu, ale třeba se něco změnilo
  • 0

#231 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 2 duben 2010 - 15:58:45

Tak co nezbyva mi nic jineho nez vyzkouset a doda cas do tabulky (-:
  • 0

#232 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 duben 2010 - 17:11:29

Tak jsem si tohle vlákno přečetl. Zajímavý, tenhle film mě začíná zajímat. Spektrální křivky někde jsou, nebo jsem je přehlídnul?
  • 0

#233 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 2 duben 2010 - 17:20:30

Tusim ze datasheet jsme nasli jenom pro MACO P.E.T. = http://www.mahn.net/...AHN/PET400e.pdf
  • 0

#234 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 duben 2010 - 17:34:31

Dík, ale radost mě to moc neudělalo...... Ale zbytek zkušeností nezní špatně. Budou ještě?
  • 0

#235 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 2 duben 2010 - 17:43:21

Ja osobne jsem s tim filmem MACO nevyfotil ani policko....tepre se nato chystam.....ale s Ilfordem P3 mam zatim moc dobre zkusenosti....hlavne to jak se chova na 1600ASA nebo 3200ASA....je to parada....
  • 0

#236 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 duben 2010 - 17:51:34

Citlivost a pružnost není TO, proč jsem projevil zájem. Mě to zajímalo přesně pro jednu vlnovou délku, ale v okolí už má gradient křivky velice špatný, v daném bodě vcelku nepoužitelný, resp nedefinovaný. Ale pokud má směrnice tečny stejný stejnou hodnotu, tak nepoužitelný.
Ale pro normální pokusy bych o něj stál.
  • 0

#237 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 2 duben 2010 - 17:58:44

Sak ja nerikam proc o neho mas zajem (: jen rikam v cem se libi me :wink:
  • 0

#238 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 2 duben 2010 - 18:03:02

To: LukasJ
Jestli tě zajímá infra, tak zkus spíše Rollei Retro 400S, ten tam má protaženou citlivost. Nebo přímo Rollei Infrared.

To: RED
Mám teď experimentálně nafocený jeden MACO na 1600 ASA a přemýšlím, čím to zkusit vyvolat. Zatím uvažuju o ID-68.
To, co máme, je MACO P.E.T. Ty jiné číslíčka na filmu označují adjustaci - druh podložky, délku filmu v cívce a tak.
  • 0

#239 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 duben 2010 - 18:14:47

no jestli myslíš mě, tak já jsem to nezkoušel, zatim se učim s těa ilfordama, maco je ještě dost neprozkoumaný, až najdu čas, tak vyzkoušim,


omlouvám se za nevědomou mystifikaci:
popletl jsem to, od někoho mi přišel vzorek scanu z MACO surveillance volaného v D-76, myslel jsem, že jsi to byl ty.... byl to scan negativu a vypadalo to velmi dobře. Dubraro ho vyvolával v různých vývojkách, on už ví, co funguje moc dobře a co hůře.
já se furt jen na to chystám.... tak snad teď budu mít konečně volno a příležitost fotit....

Dubraro, Red, LukasJ: co víme bezpečně, je to Maco Surveillance film 400PET, označený jako PTC400 (neb PET značí polyetylenovou podložku, PTC značí, že je bezbarvá (crystal clear). Víme taky, že existují bankers surveillance filmy a traffic surveillance filmy. Víme taky, že traffic surveillance mají trochu jinou spektrální charakteristiku kvůli požadavku rozeznat xichty za sklem aut i při umělém i denním osvětlení, požadavek na oba účely je zvládnutí rozlišení xichtů v extrémních rozdílech osvětlení.
Ilford není skoupý na informace co se týče zpracování - konfekční vývojky, časy, kdežto z Mahnu to vyrazit je trošku problém - prostě je to na nás, najít to správné vořechové....
Pan Schröder mi na přímý dotaz odpověděl, že si to mám najít na jejich webu, že je to podobné jako Rollei Retro 400s. Ovšem k němu těch informací a zkušeností taky není asi tak moc jako k HP5..... a o tom to je, není lepšího zážitku, než to šupnout do tanku a být napnutý, jak co vlastně z toho vyleze
:wink:
  • 0

#240 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 duben 2010 - 18:39:10

To: LukasJ
Jestli tě zajímá infra, tak zkus spíše Rollei Retro 400S, ten tam má protaženou citlivost. Nebo přímo Rollei Infrared.


No ono mě nezajímá IR, tak jak to chápe IR fotograf. Mě zajímá jen 6562.8 +- něco velmi málo kolem. Jo Rollei IR je docela fajn, jen se selektivně na téhle vlnové délce hová divně. Už dlouho hledám náhradu.......
  • 0

#241 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 duben 2010 - 19:01:39

Dnes jsem vyvolával nějaké cvakanice na P3 a P4, D-76 1+1.
vzal jsem si jako základ tento kalkulátor a vlastní předchozí poznatky o prodloužení vyvolávání P4 oproti P3 (a HP5+) a vyšlo mi:

P3 na 500 při 20st.C 11 minut , foceno HiMaticem F, poměrně málo kresby ve stínech a zeleni, spíš hnědi pozemské. Přičítám to ovšem nepřesnosti expozimetru Himaticu, který bez sluneční clony chytá příliš mnoho světla shora, páč nebíčko vykreslené akorát... Navíc ta použitá D-76 už byla mírně jetá....

pak jsem docvrnknul trochu čerstvé D-76 na regeneraci vývojky (do 500ml roztoku 1+1 přidáno 50ml stocku), a :

P4 na 800 při 21st.C 17 minut, foceno minoltami a 1,2/58 či 2,8/24mm skly, exteriéry s dobrým světlem i interiéry s míchaným světlem, i jednou žárovkou ve vinném sklípku, okometricky tak akorát.

P4 na 1600 při 22st.C 25 minut a něco, foceno OM4 něco s 135/2,3 za míchaných světelných podmínek a s 400mm/4 v exteriérech, kryté a vykreslené, zdá se, dobře.

s mícháním jsem to nepřeháněl, zvláště to dlouhé volání na Ei 1600.

jo a celkem zajímavý úkaz: tentokrát žádné modré či jiné zabarvení filmu po volání, podložka je BEZBARVÁ ! je fakt, že jsem to po dokončeném praní nechal stát asi dvě hodiny ve válci s 22st. vodou....

až si uklidím a vysaju prach, naskenuju, zatím se budou negativy pár dní rovnat.
  • 0

#242 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 4 duben 2010 - 20:50:34

jo a celkem zajímavý úkaz: tentokrát žádné modré či jiné zabarvení filmu po volání, podložka je BEZBARVÁ ! je fakt, že jsem to po dokončeném praní nechal stát asi dvě hodiny ve válci s 22st. vodou....

až si uklidím a vysaju prach, naskenuju, zatím se budou negativy pár dní rovnat.



platí to pro oba filmy? mě P3 někdy vyjde dozelena, někdy domodra, ale jseště jsem to nezkoušel nechat dlouho stát, uvidíme příště:)
  • 0

#243 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 duben 2010 - 00:05:51

platí to pro oba filmy, Jakube.
  • 0

#244 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 duben 2010 - 14:45:47

koukám na sken na Ilford 400P4 Ei1600, D-76 1+1. tohle není ani den, ani úplná tma, na ulici převládalo už světlo z kandelábru. buď jsem to roztřepal, nebo nezaostřil, co si pamatuji, měřil jsem multispotem OM-4 na stěnu baráku, na bundu pantáty a do křáků vpravo.
Vložený obrázek
  • 0

#245 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 duben 2010 - 15:45:25

ještě jedna - denní světlo, tentýž film.
Vložený obrázek
je to 400mm/4,0 sklo, na cloně 8, z ruky.
výřez z plného rozlišení surového neladěného scanu 2820DPI
Vložený obrázek
  • 0

#246 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 5 duben 2010 - 18:31:35

Při pohledu na tuhle fotografii mám strach pomyslet co ta paní asi veze v kočárku :) :D
  • 0

#247 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 duben 2010 - 17:34:51

Fotil už někdo na P3 nebo P4 venku za jasného slunečného dne? Zajímá mě názor na tonalitu a pleťovku.
  • 0

#248 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 duben 2010 - 06:27:34

máme tady další vzorek z Ilfordu 400 P3
Ei 400, Rodinal 1+25, 6 min
  • 0

#249 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 12 duben 2010 - 09:36:07

P4 @800 v ID68
Vyvolán ve stocku ID68 podle doporučení pro Microphen. Pokus úspěšný, ukázkou jsou snímky z valašského temnosrazu (snímky označené 148_xxx).

MACO P.E.T. @1600 v ID68
Stock, 18 minut, 20°C. Pokus neúspěšný, film hluboce podvolaný. Takový čas by možná (sotva) stačil pro film exponovaný na 400ASA.
  • 0

#250 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 duben 2010 - 09:52:21

že maco chce hodně energickou vývojku a dlouhé časy, už jsem též zjistil...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních