Přejít na obsah


Fotka

Zenza Bronica ETRS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
341 odpovědí na toto téma

#301 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 27 srpen 2018 - 21:45:12

Pravda! Dohoukame to na SZ!


  • 0

#302 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 únor 2019 - 10:05:00

Trosku ozivim tema...

 

Nevite o nekom kdo by prodaval sachticku na bronicu ETRS nebo treba i kazetu?


  • 0

#303 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 23 únor 2019 - 08:59:43

Mam dotaz. Bylo mi receno, ze tato sachta je pro ETRS(i), ale nejde mi tam nasadit, spis to vypada na ctvercovej format. Pomohl by nekdo s identifikaci?

 

Diky

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  B_VF1.jpg   113,32K   4 Počet stažení
  • Přiložený soubor  B_VF2.jpg   84,94K   3 Počet stažení

  • 0

#304 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 23 únor 2019 - 09:17:20

Ano to je na SQ.
  • 0

#305 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 23 únor 2019 - 18:18:45

Ano to je na SQ.

Diky, mel jsem tuseni ... 


  • 0

#306 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 24 únor 2019 - 19:03:57

Jestli se nehodí a přebývá měl bych zájem a odkoupím.


  • 0

#307 Wolferine

Wolferine

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationVychodni cechy
Reputace: 4

Publikováno 9 březen 2019 - 12:40:47

ja bych asi sachtu mel..teda az me dorazi hranol a bude funkcni, co za ni das?:)


  • 0

#308 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 9 březen 2019 - 20:15:37

ja bych asi sachtu mel..teda az me dorazi hranol a bude funkcni, co za ni das? :)

Na ETRS? SI rekni cenu nebo nejaky material?  SZ klidne at tu nespamujem


  • 0

#309 Dino

Dino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
  • LocationKNM - SVK
Reputace: 0

Publikováno 16 srpen 2021 - 10:08:42

Ahojte
Mam Bronicu etrs
Existuje namiesto kluky na pretacanie filmu nejaka nahrada v podobe väcsieho koliecka, pripadne robil si to niekto na 3D tlaciarni?
Ta kluka mi tam nejak zavadzia, cakam kedy ju zlomim pri vyberani a davani do batohu a podobne.
Nejake väcsie drazkovane koliecko by sa mi tam pozdavalo ovela viac.
  • 0

#310 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 17 srpen 2021 - 14:27:05

Ahojte
Mam Bronicu etrs
Existuje namiesto kluky na pretacanie filmu nejaka nahrada v podobe väcsieho koliecka, pripadne robil si to niekto na 3D tlaciarni?
Ta kluka mi tam nejak zavadzia, cakam kedy ju zlomim pri vyberani a davani do batohu a podobne.
Nejake väcsie drazkovane koliecko by sa mi tam pozdavalo ovela viac.

.. tady je toho hromada:

 

https://www.yeggi.com/q/bronica+etrs/


  • 0

#311 Dino

Dino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
  • LocationKNM - SVK
Reputace: 0

Publikováno 17 srpen 2021 - 18:12:49

Vdaka. Tu stranku som si nejak nevsimol, ked som googlil.
  • 0

#312 Dino

Dino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
  • LocationKNM - SVK
Reputace: 0

Publikováno 1 březen 2023 - 10:35:11

Ahojte
Vedel by mi niketo poradit, skade mi tam moze ist svetlo?
Nebolo to na vsetkych fotkach, ale vzdy to iste miesto.
Spoj medzi kazetou a telom to asi nebude, ten som mal prelepeny paskou.
Slnecna clona na objektive nebola nasadena.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#313 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 1 březen 2023 - 10:56:41

Ahojte
Vedel by mi niketo poradit, skade mi tam moze ist svetlo?
Nebolo to na vsetkych fotkach, ale vzdy to iste miesto.
Spoj medzi kazetou a telom to asi nebude, ten som mal prelepeny paskou.
Slnecna clona na objektive nebola nasadena.

 Je možné, že světlo "fouká" přes dvířka kazety. Dělalo mi to taky ale jen na přímém slunci. Po přetěsnění už je to v pohodě.


  • 0

#314 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 212 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 1 březen 2023 - 13:21:00

Takto presne vyzeralo, keď mi zatekalo svetlo cez slot pre planžetu / šíbr / darkslide. Malo by to ísť relatívne ľahko opraviť, je tam taký pliešok ktorý sa zvykne časom pokrkvať a treba ho narovnať.


  • 0

#315 Paleo

Paleo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 duben 2023 - 12:57:01

Chci se zeptat na váš názor. Rád bych si pořídil středoformát, který ale bude fotografovat na formát 6x4,5 6x7, 6x9cm. Také bych rád měl možnost výměnných zad, expozimetru, předsklopení zrcátka se také hodí a aby to nebylo příliš těžké. Mám v plánu fotografovat především přírodu. Objektivů moc nepotřebuji. Většinou fotím na 35mm u malého formátu, protože mi tento úhel vyhovuje nejvíce na většinu věcí.  

Bohužel Mamyie RZ atd jsou pro mě finančně nedostupné a co jsem četl, tak jsou i dost těžké... Pentax je zase na 6x6cm a co jsem četl, tak umí být poruchový a nespolehlivý hlavně u nízkých teplot. To bych asi nechtěl, že se někam vydám a tam se mi fotoaparát sekne. Zaujala mě proto Zenza Bronica ETRSi, která má vše, co bych od tohoto formátu chtěl nebo si to alespoň myslím a na kterou jsem četl dobré recenze. Co vy si o tomto výběru myslíte? Díky za případné názory nebo další tipy.


  • 0

#316 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 290 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 26 duben 2023 - 13:31:59

Bronica ETRSi je myslím fajn, ale mám pochybnost o tom, že by zvládla 6x9. Na tenhle formát by se mohla hodit nějaká Mamiya z rodiny Press. Expozimetr nemá, ale snadno by se na ni nějakej přidělal (třeba digisix). 


  • 1

#317 Paleo

Paleo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 duben 2023 - 14:43:56

Pardon, špatně jsem se vyjádřil. Měl jsem na mysli, aby zvládla některý z uvedených formátů, protože nechci čtverec. A pokud jsem to pochopil, tak Bronica je na formát 6x4,5cm. Co se týče expozimetru, tak k ní je šachta s expozimetrem. Ta spolehlivější v měření má označení III. Na tu mamiya press se podívám.
  • 0

#318 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 298

Publikováno 26 duben 2023 - 14:48:20

Bronicu ETRSi  vlastnim. Je to na format 6x4.5   Expozimeter nema, ale ma meraci hranol  (moj AE II) , samozrejma ma aj klasicku sachtu (sachta nema expozimeter), a da sa pouzit aj kurblik, ale aj motor winder EI grip. 

V plnej parade s motor winderom je to dost tazke hovado na to, ze je to na taky maly-stredny format, ani macka ani pes.

Viac o Bronica sf fotoaparatoch   https://en.wikipedia.org/wiki/Bronica

 

Pane Paleo, Pentax 6x7  https://en.wikipedia...wiki/Pentax_6x7    Ma to moj zat, jednoho casu som pouzival dost casto, je to docela prijemny fotoaparat, hlavne pre takych ktori vyrastali na Pentacon Six TL.. Kupeny z Japonska, skoro desat rokov bez problemov.

 

Na sf pouzivam Hasselblad 500CM (6x6) a Mamiya RB67 ProS (6x7, nie RZ, ale RB !!!), lepsie sf fotoaparaty nepoznam, ale samozrejme, je to otazka aj vkusu. 

 

Stastny vyber prajem.

 

 

.


  • 1

#319 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 26 duben 2023 - 15:07:52

Chci se zeptat na váš názor. Rád bych si pořídil středoformát, který ale bude fotografovat na formát 6x4,5 6x7, 6x9cm. Také bych rád měl možnost výměnných zad, expozimetru, předsklopení zrcátka se také hodí a aby to nebylo příliš těžké. Mám v plánu fotografovat především přírodu. Objektivů moc nepotřebuji. Většinou fotím na 35mm u malého formátu, protože mi tento úhel vyhovuje nejvíce na většinu věcí.  
Bohužel Mamyie RZ atd jsou pro mě finančně nedostupné a co jsem četl, tak jsou i dost těžké... Pentax je zase na 6x6cm a co jsem četl, tak umí být poruchový a nespolehlivý hlavně u nízkých teplot. To bych asi nechtěl, že se někam vydám a tam se mi fotoaparát sekne. Zaujala mě proto Zenza Bronica ETRSi, která má vše, co bych od tohoto formátu chtěl nebo si to alespoň myslím a na kterou jsem četl dobré recenze. Co vy si o tomto výběru myslíte? Díky za případné názory nebo další tipy.

Podtrhl jsem tři vlastností, ze kterých můžeš mít najednou jen dvě, ovšem libovolné… :)

 

ETRS nemám, mám ale SQ-A a musím říct, že se s tím docela dobře fotí, hůř je to s nošením. Předpokládám, že ETRS bude na tom velmi podobně. Pokud jde o něco lehkého a nečtvercového, tak mohl by být nějaký poměrně moderní dálkoměr (např. Mamiya 7,  Bronica RF645, Plaubel Makina 67), ovšem tady je problém ceny. Případně nějaký starší dálkoměr (např. Zeiss Super Ikonta, Moskva 5) nebo sklopný foťák bez dálkoměru (těch bylo hodně).


  • 1

#320 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 26 duben 2023 - 19:11:46

Extrémně lehká 645, měření, 4 ohniska v jednom jako skalpel ostrém objektivu. Automatické ostření k tomu.
Fuji GA645Zi. Nevýhoda - nevypadáš s tím jako těžkej borec ovládající složitou techniku.
  • 0

#321 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 26 duben 2023 - 19:25:26

co třeba bronica rf645?


  • 0

#322 Paleo

Paleo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 duben 2023 - 10:05:52

Děkuji všem za tipy. Trochu mi to zamotalo hlavu, tak teď jednotlivé tipy projíždím, vyhodnocuji a přehodnocuji. 

Jak už psal Pasiasty něco budu muset oželit. Cenu bych rád udržel do cca 20tisíc. Rád bych ten foťák bral nejen na cílené jednodenní výlety do přírody se záměrem fotit, ale i na čundry po horách s batohem, kdy to nebudou cílené výpravy za fotografováním. Obávám se, že s takovou Zenzou Bronicou by se mi za chvíli přestalo chtít tahat a zůstávala by doma nebo by cestování několikadenní chození s ní bylo dost nepohodlné Pro tento typ focení, kdy budu na treku fotit náhodně mi to  nepřijde ani moc praktický fotoaparát. Ač je ten systém krásný, vypadá dobře a tento typ focení jako je koukání do šachet a nastavování proměřování mě baví. Zaujaly mě ty moderní středoformáty jako zmiňovaná Fuji. Co jsem se dočetl, tak ta Fuji bez baterií má nějakých 810g. Zenza Bronica cca 1500g. Ta Fuji vypadá prakticky a navíc bych ji využil třeba na street nebo reportáže, to je velké plus. Ale jak tu píše Horenak, člověk s tím nevypadá tak dobře jako třeba se zenzou bronicou  :-P Akorát u té Fujiny se mi nelíbí ten pevný zoom, to moc rád nemám.


  • 0

#323 Paleo

Paleo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 duben 2023 - 12:35:45

4 ohniska v jednom jako skalpel ostrém objektivu.


Jako na cestování vypadá zajímavě, ale co jsem se díval na nějaké dostupné fotky na internetu, které z toho lezou, tak ty mě moc nepřesvědčily. To podání fotek je takové, nevím jak to říct, levné. Když to porovnám s tím, co jsem nalezl na internetu jako ukázky ze Zenza Bronici ETRSi, tak to nelze srovnat.
  • 0

#324 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 27 duben 2023 - 12:40:16

[…] Akorát u té Fujiny se mi nelíbí ten pevný zoom, to moc rád nemám.

Dělaly se i verze s pevným ohniskem, viz tabulka. Asi se dá tento přistroj pořídit kolem 30k.

 

Ještě napadá mne dvouoká zrcadlovka (ty bývají poměrně lehké a levné) s adaptérem pro 6 × 4,5. Zdá se že byla taková možnost pro Rolleicord Vb.


  • 0

#325 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 27 duben 2023 - 13:28:53

A nebo nejaka masinka 6x6 se zadama 6x4.5. Kdyby sis vybral Arsat, mohu nabidnout zada 6x4.5, ten format me nebavi. Poridil jsemho z mladicke nerozvaznosti.
  • 0

#326 Paleo

Paleo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 duben 2023 - 13:56:49

Napadla mě varianta pořídit Flexaret VII. Co jsem se dočetl, tak má masku na 6x4,5. Jen ta maska je na výšku? Že to bude 6cm nahoru a 4,5 do stran? To se s tím pak bude dost blbě fotit ta krajina na šířku...

Čtverec byl kdysi můj nejoblíbenější formát, ale pak se něco změnilo a začalo se mi líbit více 6×4,5 6×7...

Asi už jsou to příspěvky spíše na vlákno jaký vybrat SF. Pokud to jde nějak přesunout, tak by to asi bylo vhodnější, ať to tu neplevelím. Jestli ne, tak ne a budu kdyžtak pokračovat tam.
  • 0

#327 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 111 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 27 duben 2023 - 15:41:08

Maska pro flexaret má 4,5 cm "nahoru" a 6 cm do stran.


  • 0

#328 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 53

Publikováno 28 duben 2023 - 05:44:34

Na cestování používám Moskvu 5. Je lehoučká, má formát 6x9. Nemá expozimetr a má malý hledáček na ostření. Ale tou kompaktností to u mě vyhrává. A navíc je celkem levná. Možná budou kolegové vědět o něčem, co má stejnou konstrukci a lepší ostřící hledáček.
  • 0

#329 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 28 duben 2023 - 09:03:18

To už je od broniky celkem vzdálené, ale já si nezačal: Podobné koncepce jako Mockba 5, ale o x generací jinde a polovičního formátu, je sklopka Fuji 645GS, doslova kapesní věc. Hledáček v pohodě, měření taky. Neoplývá odolností, v mraze nefotí, je potřeba vyměnit měch, ale jinak miláček. 


  • 0

#330 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 092 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 28 duben 2023 - 10:49:56

A nebo nejaka masinka 6x6 se zadama 6x4.5. Kdyby sis vybral Arsat, mohu nabidnout zada 6x4.5, ten format me nebavi. Poridil jsemho z mladicke nerozvaznosti.

Já bych bratře temnokomorníku využil Tvé mladické nerozvážnosti a nechal se obdarovat oním 6x4,5. Popřípadě, kdyby kapaly slzy z daru, tak bych nabídl nějakou tu špulku se značkou, dle Tvého výběru. Mám HP5, Foma 100, Foma orto, Foma200, Foma400, FP4, + nějakej kodak, popřípadě po zednicku nějakej ten rum, zelenou, nebo po žensku  víno v tekutém stavu. 


  • 0

#331 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 28 duben 2023 - 15:50:13

Romane, jako bys ty záda už měl, výměnný obchod ale musíme doladit. Filmů mám až běda!


  • 0

#332 Paleo

Paleo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 28 duben 2023 - 16:28:30

HORENAK: Ano, od Bronicy je to už trochu jinde, ale je to tím, že když jsem zadával svůj dotaz, tak jsem měl povědomí jen o typech jako je Bronica, Mamiya, Pentax atd a z těch mi Bronica vycházela nejlépe. Úplně na té Bronice nelpím, ikdyž se mi moc líbí a chtěl bych ji. Prvořadé pro mě však je, aby byl fotoaparát prakticky použitelný na cestování do přírody a zbytečně jsem se s ním netrápil, čímž mám na mysli, aby se nepronesl a taky čím rychlejší připravenost k fotografování, tím lépe.

Děkuji za ten tip na Fuji 645GS. Už jej studuji a vypadá to skoro, že bude v nejužším výběru. Akorát já bych volil kvůli ohnisku tu wide verzi bez měchu. Fotky z něj vypadají dobře, váha krásná, velikost také, cena rovněž. Jsem z něj nadšený, ale nechci se radovat předčasně. Akorát teda nevím s tím, že v mrazu nefotí. To jako fakt je nespolehlivej v mrazu? Lze to obejít, že bude v teplé brašně a vytáhne se jen na focení? Na druhou stranu na vícedenní pochody do přírody v zimě zatím nechodím a na jednodenní klidně pak pořídím tu Bronicu.
Ta Fuji je super, že je to použitelné i na street a momentky.Děkuji za tip.

Jo a ještě,jak je to u dálkoměru s použitím třeba polarizáku? Jde to obejít tím, že si dám před hledáček polarizák, kde budu mít na objímce třeba nějakou značku a v té poloze, kdy to bude před hledáčkem ok, ji pak nastavím na objektivu? A co třeba přechodový filtr? Je vůbec možné tyto filtry použít na dálkoměru?
  • 0

#333 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 092 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 28 duben 2023 - 16:37:44

Podíváš se skrz něj do oblak a když otáčením ztmavne obloha, tak si nahoře na filtru  uděláš značku. To bude stačit. Z praxe pak poznáš jak natočit. -- Bacha. Polarizák není tak účinný, jak se v moderní literatuře uvádí. - Přeji zdar a úspěch. 


  • 0

#334 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 28 duben 2023 - 21:40:20

Mamiya má pro sedmičku a pro šestku speciální polarizák, jmenuje se ZE702. Přechodový filtr není problém, na něm je vidět kde má kterou stranu.


  • 0

#335 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 28 duben 2023 - 23:00:57

V mrazu nefotí ta GS s měchem, to je ověřené. Wide neznám, nevím. Ovládání závěrky tam bude jiné, není důvod tahat to lankem, když se nic neskládá, takže to bude myslím v pohodě. Ale neručím za to. Ono se to dá obejít jistým trikem i u té sklopky, ale vyžaduje to dalsi zmáčknutí (jiného) tlačítka.
  • 0

#336 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 28 duben 2023 - 23:04:32

Mít kameru v mraze pod bundou na krku a vytáhnout ji jen na snímek samozřejmě pomůže spolehlivě. Při těch pidirozměrech to je snadno realizovatelné.
  • 0

#337 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 28 duben 2023 - 23:11:46

Wide verze není technicky vzato dálkoměr, má jen průhledový hledáček. Ostří se zónově, slovy podle odhadnuté vzdálenosti. Při hloubce ostrosti a nevelké světelnosti toho širokáče by to mělo fungovat velmi spolehlivě a znalci to potvrzují.
  • 0

#338 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 241 příspěvků(y)
Reputace: 212

Publikováno 29 duben 2023 - 06:42:03

I Bronica mi občas tuhne v mrazech. I přes rozborku, odstranění starého maziva, přemáznutí novým a sborce. Naštěstí se jedná pouze o prodlevu(až 1 sec) mezi sklopením zrcátka a expozicí. Tuším že se jedná o problém roztažnosti materiálů a něco na sebe potom příliš tlačí Ale ještě jsem to neodhalil,.Chtělo by to mít rozdělaný v mrazu Závěrka ale šlabe i při - 30°C. Třeba takovýho Sixe už do velkých mrazům raději vůbec nenosím. To i Flexaret je v extrémech spolehlivější.


  • 1

#339 Paleo

Paleo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 29 duben 2023 - 14:04:34

PASIASTY: Díky! Pecka ten polarizák.

Ještě k té Fuji 645GS Wide. Má čas Bulb? V jednom článku jsem četl, že nemá, ale jde to prý nějak obejít.To by mi vadilo nemít možnost expozice delší než vteřinu.
  • 0

#340 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 7 květen 2023 - 14:19:07

Bulb nemá ani ta sklopka. Možnost delších času ale jo - namáčkne se červené tlačítko T, čímž se otevře závěrka a zůstane tak do stisknutí spouště. Nevím, proč by to neměla mít i širokoúhlá verze, ale opakuji, neznám.
  • 0

#341 Paleo

Paleo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 červen 2023 - 19:25:16

Mamiya má pro sedmičku a pro šestku speciální polarizák, jmenuje se ZE702.

A pasuje ten ZE702 na ten objektiv od Fuji 645GS Wide. Ten objektiv má 49mm objímku.


  • 0

#342 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 11 červen 2023 - 19:54:16

Jako snad nejmenší SF 6x9 na cesty bych upozornil na KW Patent Etui, koterá se zde kdysi také v jiném vlákně rozebírala. Zde je nějaké foto, jak je velká ve složeném stavu. 

 

Je to přístroj sice starý, ale s objektivy Xenar nebo Tessar není kresbě co vytknout. Má průhledový hledáček (drátěný, ale zcela funkční), sklopný zrcadlový na focení od pasu i matnici na pečlivou práci. Dokonce má (správný model) i shift, asi 3cm. A dá se sehnat i s velmi pevným koženým pouzdrem, do kterého vejde spolu se 4-5 kazetami 6,5x9. Vše dohromady v pouzdře to má 885g, samotný aparát s matnicí (nebo s 1 kazetou) 490g.

 

Je mi jasné, že si ji asi nevybereš, ale nedalo mi to, tuhle zajímavou věcičku z Drážďan nezmínit.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních