Přejít na obsah


Fotka

Já a můj G.A.S.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
832 odpovědí na toto téma

#701 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 leden 2019 - 11:17:37

 

suhlas, mame s priatelkou 2 kusy a je super. Relativne lacny, lahky...parada. Ale samozrejme, ked budem velky, kupim si F6


Myslel som suhlas s F90X.

 

 

Mel sem 4ks a uz su vsecky v nebicku.... drzim se zuby nehty milosove FM3a ... nemenim neresim .... fotim


  • 0

#702 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 13 únor 2019 - 15:12:46

Obe !

 

 

Tak je tu... :-P

 

Doma jsem řekl, že jsi mi to keko doporučil, abych měl alibi...  :shock:  :-P  :-P 

Přiložený soubor (y)


  • 3

#703 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 13 únor 2019 - 18:46:15

 

Obe !

 

 

Tak je tu... :-P

 

Doma jsem řekl, že jsi mi to keko doporučil, abych měl alibi...  :shock:  :-P  :-P

 

no ale ta je v krasnom stave:) ta farba je origos? este som taku SQ-Ai nevidel 


  • 0

#704 vw1302

vw1302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 13 únor 2019 - 19:04:16

Prijd nam ji v sobotu ukázat.. ;-) #bronagang 1day1roll
  • 0

#705 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 13 únor 2019 - 19:59:40

 

Obe !

 

 

Tak je tu... :-P

 

Doma jsem řekl, že jsi mi to keko doporučil, abych měl alibi...  :shock:  :-P  :-P

 

Tak ta je teda luxusni :shock:


  • 0

#706 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 14 únor 2019 - 11:19:32

Prijd nam ji v sobotu ukázat.. ;-) #bronagang 1day1roll

 

Přišel bych rád, ale bohužel jsem na horách... :mad:


  • 0

#707 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 14 únor 2019 - 11:20:29

 

 

Obe !

 

 

Tak je tu... :-P

 

Doma jsem řekl, že jsi mi to keko doporučil, abych měl alibi...  :shock:  :-P  :-P

 

no ale ta je v krasnom stave:) ta farba je origos? este som taku SQ-Ai nevidel 

 

 

 

Ano, to je originál, dělali to při příležitosti nějakého výročí, jako u Hassiho, omezené série.


  • 0

#708 zbynek

zbynek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 26 březen 2019 - 14:31:37

:)


  • 1

#709 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 26 březen 2019 - 15:17:23

Bo-cow :-P

Super!


  • 0

#710 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 29 červen 2019 - 19:36:29

ked som bol maly tak mi vesali na krk kusok klobasky aby sa so mnou aspon susedova fenka na dvore hrala
.
na stare kolena si uz na krk musim vesat fotak aby sa z arogantnym hovedom dal niekto do reci

.
plaubel makina 670
  • 2

#711 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 1 říjen 2019 - 20:28:23

Ahoj,

 

Tak sem snad prozatím dosbíral, i když něco v plánu do budoucna je.

 

Ty dva Rolleicordy mám už dlouho, ten starší napravo je po dědovi, ležely mi ve skříni hodně dlouho než jsem se konečně pustil do focení a našel si čas na to. Fotí oba dva nádherně. Stejně dlouho mám ten Polaroid.

Říkal jsem si že budu dycky středo-formát, ale pak jsem někde na YouTube uviděl kombo Olympus OM-2n a Trip 35 a řekl si že to musím mít, že to bude můj 35mm set a tím to hasne. Tím se rozjelo sbírání SLR. Trip 35 jsem koupil ve Foto Škoda za ticku, jak nový s originál pouzdrem a UV filtrem, nekup to. OM-2n na Aukru, od jednoho spolehlivého prodejce. Někdy předtim jsem zakoupil také ve Škodě ten Zeiss Ikon Box Tengor aby prostě byl další středo-formát, za pakatel, plně funkční.

Další jsem zakoupil taky na Aukru Rolleiflex SL35 E abych měl dalšího Rolleie (srdcovka) za pár šupů kterému blbne aretace objektivu, objektiv zakoupen v Berlině (1.8 HFT Planar). Foťák potřebuje doladit tu aretaci, jinak funguje, ve Škodě mě odmítli že na to nejsou vůbec díly, objektiv by zasloužil trochu poštelovat, optika je krásně čistá. Zatím na poličce, poptám se na pár místech v Německu když tam pořád služebně jezdím.

Pak jsem našel na eBay obouchanej Pentax MV1 s 1.4 SMC Pentax M supr chodí ale s nějakým tím prachem a plísní z Japonska za 9 dolarů. Prej to cvaká. Ok aspoň budu mít supr objektiv za nic (dá se bez problému rozebrat a vyčistit) pokud MV1ka nebude fachat. Nefachá, mrtvá elektronika. Nevadí, to sem čekal, tak na Aukru a zakoupen krásnej funkční ME od prodejce OM-2N, cena opět fantastická. Je to nejmenší SLR, ještě o pár mm menší než OM, do 'kapsy'. Objektiv vzhledově a mechanicky jak novej, bomba a clona má mezi zastávky, supr. Ale zasloužil by vyčstit. Momentálně s ním cvakám, líbí se mi jak zní zrcátko, asi nejvíc ze všech.

Řikám si OK, mám 4 SLR (jakto sakra?!), tak by to chtělo něco úplně mechanického, bez měření světla, jednoduchého. Ve Škodě se mi moc zamlouval Pentax S1 z jejich sbírky tak pogooglim na eBay a zjišťuji že je za raketu (vzácný). Něco podobného a za rozumný peníz.? Nakonec vysnajpím naprosto jednoduchý a starý nepoužívaný S1A doslova za nic. Za tak málo že případný peníz na opravu/servis by mě vůbec nemrzel.  Potom zjistím že on je co se týče funkcí opravdu jednoduchý, vevnitř ale moc ne, trochu spešl jak mi potvrdil Bohuslav Doležal po telefonu ketrý už foťáky neservisuje (kdysi mi dělal CLA na Rolleicordu). Nakonec jsem rád že mi ho spravili v Optimusu na Sinkáči v Praze i když mi taky bylo řečeno že to bylo težký i pro fachmany co sou školený na Pentaxe. Zrcátko šlo nahoru při natahování závěrky a celkově potřeboval vyčistit. Momentálně cvaká na jedničku, objektiv jsem vydražil od stejného prodejce, je to Super-Takumar 55mm M42 který chodí a vypadá jak zánovní, ty Pentax objektivy jsou neuvěřitelný. Jo a je to ten radioaktivní:)

V Optimusu mi spravili i tu antickou Mikromu za ticku z Moravy vod Brna kterou nikdo tisíc let nepoužíval a která byla fakt fest zatuhlá. 

Už ňakou dobu sem pošilhával na Aukru po opravdu jednoduché Ihagee Exa kterou nikdo nechtěl koupit ale říkal sem si že tohle fakt NEPOTŘEBUJU, že už toho mám dost a mám i ten mechanickej foťák. Fakt ne, dokonce jsem ho odstranil i z watch listu. Dobře já, silnej sem.

Na cestě do Švýcarska v noci na dálnici v Německu v  pravym pruhu jsem vydražil za pakatel nádhernou Exaktu Varex VX na kterou nikdo nepřihazoval (11 sledujících) od prodejce co foťáky vůbec neprodává. Čistá a závěrka funguje, bez záruky vč. originálního pouzdra. Za ticku plus poštovný. Přišla, nádherná a cvaká úplně supr včetně dlouhých časů který se nastavují kolečkem napravo. Neskutečný stroj, hromada funkcí a krásný objektiv Carl Zeiss Jena 2.8/50mm Tessar. 50. léta. Úplně bez chybičky ale není, počitadlo občas. Ono funguje tak že se natáhne závěrka a když se vystřelí počítadlo se pohne na vyšší číslo. U mě se ale pohne občas pří natažení o číslo z5, takže při cvaknutí jsem na tom samém číslu jako předtím a někdy poskočí pří natažení třeba i o několik snímku vpřed. Taky pláťená závěrka se občas při natahování pohne o milimetr nazpátek když si otevřete záda. Ale to by neměl být problém, závěrka se natáhne celá a časy jsou přesný. Tohle opravdu rozebírat nebudu (u Rolleicordů jsem si vyměnil zrcátka a matnice a vyčistil), tohle je jiná liga. Takže vevnitř je Kodak COLOR 200 za 78,- a testuje se.

No a když máte doma Exaktu a v rodině je normální pořídit bratříčka tak co uděláte? Koupíte tu Exu do počtu co tam tak dlouho visí, dyť se budou obě tak krásně vyjímat na poličče a v Ihagee vynalezli SLR sakra, takže must have! Exa došla, roztomilá a všechno na ní funguje, včetně pouzdra. Miluju ty otočný čudlíky na vrchu. Jen ten šachtový hledáček už toho má dost za sebou, takže na eBay zakoupen jiný v supr stavu. Ty výměnný hledáčky sou boží.  Jo a skenr na filmy vč. svitku je na cestě z Anglie (Canon 8800f)

 

A temná taky bude, až se u rodičů vyklidí sklep. Zvětšováky na 35mm budou co nevidět plus další vybavení. Zatim mi v garsonce zabírá místo Meopta Opema na svitky.

 

 

Doufám že Vás to nenudilo, aspoň si můžete přečíst i moje myšlenkové pochody. Do budoucna někdy je v plánu Pentax 6x7 a Olympus Pen-F half frame. To vygravírované logo je boží. S hodinkama mám prozatím útrum a teď sou potřeba šušně na servis auta. taky rarita.

 

Dík za přečtení.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#712 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 1 říjen 2019 - 20:49:24

Ještě ten Voigtlander Brillant. Prostě mi padl do oka, další dvou očka, i když je to v podstatě vylepšená box kamera, ale s moc hezkym designem a s českými nápisy. Za rozumný peníz od jednoho hodného pána vod Českýho Brodu co rozprodával sbírku po otci za supr ceny, foťáky, hodinky a další. Jen se chtěl ujistit že se věci  dostanou do správných rukou. Cvaká supr, všechno funguje - časy 25, 55 a B, clony 7,7, 11 a 22. Ostření Portrét, Skupina a Krajina, jen pořebuje zoufale vyčistit zrcadlo a objektivy. Další aparáty jsem zdvořile odmít i když mi je nabízel za ceny při kterých je krádež to nevzít. Ee, už ne.

 

Nemůžu editovat, tak sem poslal kilo za předplatné.


  • 0

#713 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 15 říjen 2019 - 20:05:10

Tohle mě dostalo :-D

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  73787.gif   24,12K   4 Počet stažení

  • 2

#714 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 16 říjen 2019 - 11:14:58

Vejfuk, jak já ti rozumím... Jak tomu člověk propadne, tak je to černá díra na peníze. Když ale ta klasika je tak nádherná...☺
  • 0

#715 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 19 říjen 2019 - 08:41:39

Před časem jsem porušil svoji G.A.S. abstinenci a koupil za hříšný peníz Agat 18K. Co z fotek a popisu nešlo poznat: nápisy na objektivu na kroužku (ohnisko, clona, ...) někdo nahradil papírovým kroužkem přelepeným izolepou, místo původní navíjecí cívky tam dal špulku zevnitř kinofilmu. páčka pro zpětné převíjení ulomená, navíc od pohledu zjevně taky nepůvodní. nastavení času/clony dosti divně drhne. Prostě polorozbitej krám, nikoli "Analogové fotoaparáty do našeho bazaru pečlivě vybíráme, přesto mohou nést běžné známky opotřebení. Všechny fotoaparáty jsou otestované, funkční a s prodlouženou zárukou." ... Čili ač sice přemýšlím, že jej vrátím (některé fotky za specifického úhlu zdroje světla jsou podivně švihlé osvícením políčka), tak musím říci, že ten stroječek fotí opravdu krásně atmosféricky. Takže pokud se dostanete k dobrému kusu, mohu doporučit (nemluvě o polovičních nákladech na provoz, neb 72 políček na 36sn kinofilm má něco do sebe).

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#716 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 20 říjen 2019 - 22:08:18

Čo znamená hříšný peníz? Ja som svojho prvého Agáta kúpil za 50.- Kčs v roku 1989 od kolegov rusov na vojenčine./ slúžili sme spolu a oni kšeftovali so všetkým./. Mám z neho veľmi dobrý pocit. Na to aká malá plastová sranda to je, idú z nej celkom pekné obrázky. Ideálny dovolenkový foťák. Na dovolenku stačil jeden film a fotíť sa s ním dalo aj nepozorovane. Dokonca aj keď som to vytiahol, málokto veril tomu, že z toho fotenia niečo bude. Škoda len, že mi začal blbnúť. Nedrží mi to zaistenie navíjacej cievky. Pri naťahovaní nového políčka sa mi to vypína na režim prevíjania. Kúpil som si po čase aj druhý, ale na tom nefunguje synchro na lesk. Ale padli sme si do oka.


  • 1

#717 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 21 říjen 2019 - 05:34:58

Ten AGAT18 není nic extra kvalitního. Je to můj první foťák někdy v 80tých letech. Teď jsem ho ze zvědavosti vytáhnul a páčka převíjení mi po vyklopení ven zůstala v ruce. Rotační krytka převíjecího kolečka praskla tlakem pružinky (volič odjištění cívky pro převíjení), plast zřejmě stářím zkřehnul. A závěrka se občas při exponování nedovře a zůstane pootevřená.

 

Takže mě taky zajímá kolik to v tomhle případě byl ten hříšní peníz. Nedal bych za to ani čokoládu.


  • 0

#718 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 28 listopad 2019 - 20:35:23

Tak jsem to zas trochu neukočíroval... před svátky :)
Předevčírem nákup Nikkor AF-35mm f2 D a dnes výlet do Jeseníků pro parádní Nikkor 14-24 ve stavu nového kusu. No pak to nekupte že jo....jen teď nevím co dostane rodinka pod stromek... zkusím to asi zachránit fotkama z nových skel ;)
  • 0

#719 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 28 listopad 2019 - 20:40:50

.

fotograf ma ze smrti strach proto ze jeho zena proda veci co po nem zbydou za ceny ktere ji rekl ze to stalo


  • 6

#720 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 28 listopad 2019 - 20:58:34

.

fotograf ma ze smrti strach proto ze jeho zena proda veci co po nem zbydou za ceny ktere ji rekl ze to stalo

 

... a to je hodně dobrý!! :-P :-P


  • 0

#721 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 28 listopad 2019 - 22:30:58

Zrovna vcera jsem nad timhle tematem (posmrtneho prodeje) premyslel. Nebylo by spatne v zaveti ulozit pozustalym prodej techniky pouze pod dohledem konkretniho spolehliveho cloveka znaleho veci :-)
  • 0

#722 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 348 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 28 listopad 2019 - 23:08:58

Není možná, zrovna včera jsem se o tomto tématu bavili s kolegou v práci...
  • 0

#723 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 29 listopad 2019 - 14:49:18

Tak tenhle morbidní humor je doménou mé ženy. Kdykoliv koupím nějaký strojek nebo sklíčko, nastolí téma : "Mí dědicové a má fototechnika v popelnici, či v lepším případě prodaná za pár korun vychytralým handlířům". Abych jí neudělal radost, říkám že "to už mi to bude jedno" - ale sám sobě musím přiznat, že teď mi to jedno není. Ona to samozřejmě ví, je to její způsob jak mě tak trochu potrestat za z jejího pohledu zbytečné vyhazování peněz.


  • 0

#724 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 29 listopad 2019 - 15:01:50

Já jsem škodolibý.   Když čirou náhodou někdy  mluvíme s ženou o  obsahu  skříní v mé pracovně,  záměrně  jí  říkám  alespoň  4x nadsazené ceny,  za které jsem který krám koupil,  jednak  když ji chci poškádlit  ve smyslu "jak jsem se měl  dobře a co jsem si mohl dovolit koupit,  dokud jsem si tě nevzal,  teď si mohu koupit prd prd nic",  druhak mě baví představa,  jak  těžko  to  po mém skonu  bude prodávat,  aby moc netratila :-D


  • 0

#725 wagabond

wagabond

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 29 listopad 2019 - 17:54:47

Moje dobrotivá žena, vždy když na toto téma přijde řeč, mi pravívá: až natáhneš brka, tak všechny ty tvoje krámy ti nahážu do hrobu a tam se s nimi můžeš dát vyfotit... :mrgreen:


  • 2

#726 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 90 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 29 listopad 2019 - 17:55:47

Po uplynutí dostatečně dlouhé doby se snad i z mých miláčků (a nejsou to jen fotoaparáty) stanou drahocenné exponáty. Mám ale obavu, že žádný příbuzný až do desátého kolene se toho nedožije. O když, kdo ví...

 

Shimpan


  • 0

#727 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 2 prosinec 2019 - 11:27:32

Vážení kolegové. Na neodvratný zánik je nezbytné se připravit v předstihu. Základním předpokladem je, zabránit právní cestou, nejlépe zdvojenou, aby se z Vás nestal tzv. "PRAŽAN". Instantní forma těla je výhodná ke skladování, optimálně se nechá začlenit mezi zásoby fotografických chemikálií. Pokud vlastníte rodinnou hrobku, je možné ji proměnit v povětrnostní kiosek na tělo i veškeré vybavení s neprůstřelným akrylátem, intimním osvětlením s napájením solárním panelem a tichou hudbou dle Vašeho uvážení. Velmi populární formou je vložení těla s pozůstalostí do speciálního nábojového pouzdra velkokaliberního lodního kanonu a nechat se vystřelit vstříc k právě vycházejícímu Slunci. Má to však jistá omezení. Oblačnost, blízká urbanizační zástavba, či velikost uvažované vodní plochy s limitovaným ponorem. Osobně již zaplňuji kosmický vakuový kontejner, vybavený anatomickou sedačkou a panoramatickým oknem. Veškerá pozůstalost bude bezpečně zabalena, označena a detailně popsána v manuálu, abych předešel nežádoucímu chaosu při rozbalování souborů příslušenství. Kontejner bude vynesen na oběžnou dráhu a následně vypuštěn díky iontovému motoru na svoji nekonečnou pouť vesmírem. Uvedený postup považuji za zcela ekologický, nehrozí jakákoli kontaminace sterilního prostředí a odpadá také jakákoli nucená pieta, zatěžující rodinný rozpočet pozůstalých. Stačí jen vzhlédnout k jasnému nebi a pocit jistoty nepředvídatelného návratu prakticky nehrozí.... 

S pozdravem tzv. Adventní úvaze o fotografickém bytí  "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#728 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 2 prosinec 2019 - 21:32:36

"... a pocit jistoty nepředvídatelného návratu prakticky nehrozí"... a v tom jsem se ztratil už úplně ...:


  • 0

#729 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 3 prosinec 2019 - 08:17:09

V případě mistra Erika by to mohlo vydat takto:

b84a794f431f628f449367e7b98a356a9d96f01f

 

A aby to nebyl off-topic tak se pochlubím, že jsem si koupil první vydání Černobílé fotografie od mistra Kulhánka z roku 1947 ve dvou dílech. Takže mám všech šest vydání. Jenom mám strach, že to dvoudílné vydání má více variant...


  • 0

#730 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 3 prosinec 2019 - 12:45:55

Vážený kolego, Orfanicu. Díky za skvělou sekvenci ! Dlouho jsem se tak od srdce nevyděsil ! Mé i po 35 letech milované "Mladé Jezevcové" to raději zatajím. Mohl bych nakonec spočinout s mohutným kamenným opukovým blokem na atrofovaném hrudním pletenci a dechu by se významně přitížilo. Mladá atraktivní vdova nebude lačná návratu nějakého prašivého blechoně, který se laská se starým fotografickým haraburdím. Cituji: " V š i c h n i  mají dnes chytré mobily, ty, starý blbec utrácíš za nějaké fotografické krámy, které nakonec vyházím do popelnice, protože to v dnešní době  a b s o l u t n ě  n i k o h o  nezajímá ! ". Nějaký ty tvoje posraný vobjektivy a blbosti, které jsou ti stejně k hovnu ! " Chodíš furt v jedněch vošoupanejch kalhotách, sepraný děravý mikině, ale p á n si musel koupit vobjektiv na ten starej krám, kterej skončí okamžitě až zhebneš v popelnici ! Myslíš si, že se s tím v dnešní době někdo zabejvá, čumí furt do těch blbejch knížek vo fotografování a zavobírá se kravinama? Mám já to zapotřebí? Proč nejedeš za ty peníze k moři, víš, jak je krásně v Egyptě, mohl bys tam fotit s těma svejma starejma krámama třeba velbloudy, ale ty máš radši svoje blbý vobjektivy. Ale ty je musíš samozřejmě mít. Každej normální člověk fotí mobilem, ale  t y   n e  a  ne ! Jako bejk, ne a ne !

 "Šťastná to žena", pravil jakýsi pan Prošek .......

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 3

#731 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 3 prosinec 2019 - 14:17:54

Eriku, na to se nedá říci nic jiného než tohle:

 

 

A pak tohle:

https://www.youtube....h?v=H7A_qN-mc8M

 

 

 

 

 


  • 1

#732 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 3 prosinec 2019 - 14:24:39

Saprment, něco se polámalo...

Tedy to první(?):

https://www.youtube....h?v=LqIP8turwD0

Jo, to bude lepší... :cool:

 


  • 0

#733 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 10 leden 2020 - 13:38:35

dobry den, dejte mi 7 kilo toho francouzskeho salamu

.

7.2kg

 

.

jo, nechte to

 


  • 3

#734 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 23 únor 2020 - 18:30:46

No jo, trošku se to zas rozjelo, tentokrát měchy. 9x12 vpravo už je po servisu u pana Blažka a teď jsou k němu na cestě ty dvě Agfy. Agfa Standard 204 6.5x9 a Agfa Standard 208 9x12. Chtěl sem tu 6.5x9 ale prodejce mi omylem poslal 9x12 Agfu. Na mou zprávu o omylu přišla omluva že hned posílá tu 6x9 a poštovný obratem posílá naz5 a nebo jestli chci, můžu tu 9x12 mít za půlku. No tak proč ne. Obě sou ve výborném stavu (6x9 jak nová), závěrky cvakají, časy sedí (nenatahuje se), clony chodí bez problému ale u obou je úplně zamrzlý ostření, páčkou vůbec nejde pohnout, a 9x12 se zasekla uvnitř, nejde za boha vytáhnout ven, tak snad se to rozchodí. Hlavně ta 6x9 protože sem k ní koupil z USA komplet příslušenství s originální krabičkou jak se to tenkrát prodávalo a bylo to sakra drahý :blink:  Ale na poličce se to bude vyjímat moc hezky.

 

Noa ješte 3 měchy 6x9 za hubičku

 

Zeiss Ikon Nettar 512/2

Belca Belfoca Junior

a noname Voigtlander

 

Teď ješte pořídím stativ a 6x9 zvětšovák. Úplně sem do toho zmagořil, měl bych přestat :o

Přiložený soubor (y)


  • 1

#735 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 29 únor 2020 - 00:56:13

marnost / dalsi cinsky vyrobek / ttartisan rybi oko 11mm

.

za tu cenu je celkovy dojem nad ocekavani

 


  • 1

#736 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 29 únor 2020 - 11:57:48

Objetiv CoronaSan ?


  • 0

#737 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 29 únor 2020 - 16:56:29

uznavam ze lepsia by bola cinanka s malymi rucickami

.

ked ho vezme do ruky tak je zrazu taaaak velky

 

Objetiv CoronaSan ?


  • 0

#738 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 29 únor 2020 - 19:12:54

Tak co pánové, kdo z vás opět podlehl? :) 

Vypadá opravdu parádně ;)

 

https://foto.bazos.c...r-50-mm-f14.php


  • 0

#739 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 290 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 7 březen 2020 - 10:44:08

Hmmm, tak jsem za pětikilo odnesl pánovi z garáže Jobo CPA2 i s liftem. Byl plnej pavučin, ale ukázalo se, že je plně funkční. 


  • 0

#740 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 9 březen 2020 - 13:51:08

500 čeho? :D To stojí velký prachy co sem koukal, i bazarový. I v eurech by to bylo málo.


  • 0

#741 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 290 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 10 březen 2020 - 06:22:45

No právě tohle byly naše Český koruny. Ale ten pán zřejmě nevěděl, o co jde a ocenil to podle objemu, kterej to zabíralo v garáži (hergot, škoda že tam neměl i vývojnice, ty by takhle byly adi za deset korun...)


  • 0

#742 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 10 březen 2020 - 10:27:33

Tak tomu říkám kauf roku ;) Mi před pár měsíci jeden podobný utekl. Dle ceny kterou chtěl prodávající za foťák s objektivy taky pořádně nevěděl co prodává.. bohužel jiný zájemce byl rychlejší.
  • 0

#743 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 10 březen 2020 - 11:00:28

No právě tohle byly naše Český koruny.

 

Tak to teda čumim, to je doslova krádež za bílého dne. Gratuluju.   


  • 1

#744 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 27 květen 2020 - 13:39:26

Kolegovia, ulakomte sa niekto na tuto mne neznamu Meopta farebnu hlavu:

https://foto.bazos.s...eopta-78436.php


  • 0

#745 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 10 červen 2020 - 14:48:24

obcas GASu treba prinasat obete. Takze musia ist z domu:

Přiložený soubor (y)


  • 1

#746 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 10 červen 2020 - 17:49:19

Pouštíš Bronču? píšu si... :)

 

obcas GASu treba prinasat obete. Takze musia ist z domu:


  • 0

#747 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 10 červen 2020 - 17:56:35

Neboj jedna zostava
  • 0

#748 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 10 červen 2020 - 18:09:21

Dúfam že súčet plôch filmov tých strojov, čo predávaš bude nahradená rovnakou alebo väčšou plochou v jednom aparáte.
Aby bol svet v rovnováhe.
  • 0

#749 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 10 červen 2020 - 18:38:52

Nie. V tomto zlyham. Musi to zachranit niekto iny
  • 0

#750 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 22 červen 2020 - 20:58:28

nemam slabost pre cervernu a ciernu, ani vyrobky so Zapadneho Nemecka

 

Přiložený soubor  IMG_5350.jpeg   224,38K   6 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_5349.jpeg   138,42K   5 Počet stažení


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních