Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#3601 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 10 listopad 2015 - 20:10:25

Mne moc těší vydařený ověřovací pokus vzniklý na základě tohoto vlákna: http://www.temnakomo...-45#entry505459 Šroub jde do odlitého závitu krásně zašroubovat i vyšroubovat a to je pro mne důkaz nejdůležitější. Je otázkou, jak moc by si rozuměl kovový šroub a epoxidová matice z dlouhodobého hlediska, ale v tanku do sebe půjde šroub z plastu proti epoxidu a tam si myslím, že to bude úplně v pohodě. Takže v dohledné době se bude opravovat, epoxidovat, smrdět a pak, konečně, vyvolávat :)

 

Těší mne to proto, že jednak budu moci opravit ten vyvolávací tank a druhak se tato vědomost bude do budoucna určitě hodit :)


  • 0

#3602 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 11 listopad 2015 - 06:33:18

Žirafko,  klobouk dolů !   (i když smeknutí před žirafou by mělo být směrem nahoru, že)


  • 0

#3603 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 11 listopad 2015 - 07:45:42

Jaro,  to  tajemné  je  ve stadiu praktického ověřování,    na kšeft to nebude,  neb jsou zde jisté  regule i nedostatek  vyvolávačů.  Ale  dám ti  vědět  a určitě budeš  jeden z prvních,  kterému nabídnu vzorek na nezávislé ověření.   jen  nakousnu:  zatím  testuji na filmu Ilford PAN100 a bezhlasně jásám spokojeností.


  • 0

#3604 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 11 listopad 2015 - 09:11:08

Máš svou komoru, jásej tam hlasně,    a to jásání klidně může být slyšet až k nám, bude-li se dařit i nadále 


  • 0

#3605 benes

benes

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 11 listopad 2015 - 12:47:55

Mne zase dnes potěšil nález chybějících 200 Kč jen tak na ulici cestou z fotoprodejny. Takže otočka na patě a zpět do obchodu pro chybějící papíry.
  • 1

#3606 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 11 listopad 2015 - 21:50:25

Dnes mi došla cez EBAY objednaná prehĺbená objektívová miska SETAPLO na zväčšovák Durst, konečne na ňom budem môcť naplno využiť objektív 80 mm... Mám ho rád, krásne kreslí, len na plochej doštičke sa mi nedalo zaostriť pri väčšom zväčšení, nestačil mech... Idem to ešte dnes vyskúšať :-) :-)


  • 0

#3607 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 11 listopad 2015 - 21:53:59

Jaro,  to  tajemné  je  ve stadiu praktického ověřování,    na kšeft to nebude,  neb jsou zde jisté  regule i nedostatek  vyvolávačů.  Ale  dám ti  vědět  a určitě budeš  jeden z prvních,  kterému nabídnu vzorek na nezávislé ověření.   jen  nakousnu:  zatím  testuji na filmu Ilford PAN100 a bezhlasně jásám spokojeností.

 

Ahoj,

díky - a každopádně se moc  těším!  A zajímavé bude  srovnání s formulou "DS-10 Pentaxista koncentrát"   :-)


  • 0

#3608 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 11 listopad 2015 - 21:54:31

Dnes mi došla cez EBAY objednaná prehĺbená objektívová miska SETAPLO na zväčšovák Durst, konečne na ňom budem môcť naplno využiť objektív 80 mm... Mám ho rád, krásne kreslí, len na plochej doštičke sa mi nedalo zaostriť pri väčšom zväčšení, nestačil mech... Idem to ešte dnes vyskúšať :smile: :smile:

 

Ahoj  a která 80ka to je?


  • 0

#3609 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 11 listopad 2015 - 22:06:08

Rodenstock Rodagon 80/4,0   Na formát 6x7 je taký akurát :-)


  • 0

#3610 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 12 listopad 2015 - 08:06:03

Aha, mám Rodagon jen 50ku, je taky fajn!


  • 0

#3611 Chain

Chain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationTřebíč
Reputace: 4

Publikováno 12 listopad 2015 - 10:24:42

Právě mi přibyla kinofilmová oprátka tle na foru... :)


  • 1

#3612 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 12 listopad 2015 - 18:17:27

Konečně mi dnes dorazil SX-70 z eBay a ulevilo se mi, protože je v perfektním původním stavu a plně funkční. Vždy je u dražby obava dokud to nemám v ruce a nevyzkouším, tak jsem rád no:-) Jen doufám, že až dorazí manželka, že bude taky tak ráda jako já:-)
  • 0

#3613 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 12 listopad 2015 - 18:46:18

Nebude, ale zvykne si :-)


  • 0

#3614 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 12 listopad 2015 - 20:21:37

Vyfotil jsem našeho psa a je nadšená...hurááá:-)
  • 0

#3615 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 12 listopad 2015 - 20:24:03

Takže ten pes je fenka ?   :mrgreen:

 

 

Já to tušil, vždyť ta kamera je krásná.


  • 0

#3616 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 12 listopad 2015 - 20:33:57

Tak jsem se odhodlala k odvážnému kroku, do vývojnice zašroubovala šroub a vylámaný prostor zalila epoxidem. Teďka to bude dva dny zrát a pak se uvidí, jestli to nebyla chyba. 

 

Pokud se to povede, tak to bude fajn :) Pokud se to nepovede, tak to bude malér  :ph34r:

 

Tak vás chci poprosit o nějakou tu pozitivní energii pro tento kousek historické techniky, ať se to povede  :rolleyes:


  • 0

#3617 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 12 listopad 2015 - 20:47:26

Chyba to nebude, epoxid je  skvělý a odolává kyselinám i zásadám- taky jsem  leccos lepil : včetně střechy trabanta ke zbytku šasi...:-)

Vždy mě fascinuje, co my Češi (a Moraváci) ke  zdaru díly nevmyslíme a nezkombinujeme... A to nám ještě donedávna neradil doširoka internet! Napiš, jak to doúpadlo.

P.S

Před x roky jsem xylénem slepil dvě černé hmoty jádra plastimatky a 2 těla vývojnice - dodnes v  tom vyvolávám 4 ks filmů (a 970 ml vývojky). A byl jsem na sebe hrdý, co jsem si to připravil za fajnůstku  :-P

Invenci zdar!


  • 0

#3618 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 12 listopad 2015 - 20:48:41

oprava: ke  zdaru díla nevymyslíme


  • 0

#3619 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 13 listopad 2015 - 05:36:38

Dokud to nebude hotové a šroub vyšroubovaný, tak budu mít trochu obavu či dokonce strach. Ověřovací pokus dopadl úplně super, ale toto je na ostro a pokud se to nepovede, bude problém. Ale pásky jsem dala okolo toho šroubu docela dost, tak snad se nikde neprotrhla a tím pádem by to mělo být v pořádku. Epoxid na tu pásku vůbec nechytá a to je dobře. Jak chytne na ten plast se uvidí. Třeba jsou moje obavy zbytečné a epoxid se při prvním otočení šroubem utrhne od plastu a bude vymalováno.

 

Ještě že je dneska pátek třináctého :)


  • 0

#3620 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 13 listopad 2015 - 17:06:22

Zirafko,bud optimista a ver ze se podari.Kdyz ne dnes tak priste urcite!!!

Drzim ti vsechny ctyry palce,vaz si toho-moc se nemuzu ohnout :)

 

borek


  • 0

#3621 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 13 listopad 2015 - 18:06:53

Takže ten pes je fenka ?   :mrgreen:
 
 
Já to tušil, vždyť ta kamera je krásná.


No vlastně máš pravdu je to fena:-)))takže s manželkou mám doma 2 a obě se radují se mnou:-)))
  • 0

#3622 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 13 listopad 2015 - 19:20:12

Dnes dorazila barevná hlava COLOR 3 s trafem a míchací komorou, krásná, nová funkční. Už se těším na změny gradace, nikdy jsem to nezkoušel :-)


  • 0

#3623 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 13 listopad 2015 - 20:54:13

Drzim palec,mne fo taky ceka,protoze cekam na trafo jeste:-)))tak so dame vedet:-)))co se mi ale nedari sehnat, je komora 6x9:-(
  • 0

#3624 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 13 listopad 2015 - 21:26:10

Dobrá věc se podařila  :) S tlukoucím srdcem jsem vzala do ruky klíč a hnula šroubem, který dával tvar novému závitu. Šlo to lehce a pak stačila jen ruka. To jsem začínala tušit, že se to povedlo.

 

Přiložený soubor  PB128155.jpg   54,96K   6 Počet stažení Přiložený soubor  PB138157.jpg   41,82K   5 Počet stažení Přiložený soubor  PB138161.jpg   41,04K   5 Počet stažení

 

Zítra musím ještě dílo dokončit, ale to je potřeba dělat za dobrého světla a úplně čilá, teďka jsem už dost unavená. Také do zítra epoxid ještě dozraje, podle návodu má tvrdnout až 48 hodin a dneska to bylo jen 24 hodin. Respektive o pár hodin více.

 

Takže dobrá zpráva pro ty, kteří budou potřebovat opravit stržený závit ve vývojnici. Toto je dobrá cesta. Tedy zatím to tak vypadá, uvidím, jak bude oprava trvanlivá.

 

A bude se moci, konečně, vyvolávat  :lol:


  • 2

#3625 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 13 listopad 2015 - 21:45:49

Šikovné ručičky. Ano, nech tomu ještě čas, epoxid nemá rád vlhko, dokud není vytvrzený. 


  • 0

#3626 Shras

Shras

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
  • LocationPraha 11
Reputace: 4

Publikováno 13 listopad 2015 - 22:08:02

dnes mi dosla Minolta Expozimetr Auto Meter IV F .. tak zitra vytahnu flexaretu a papa podexponovane filmy :)


  • 0

#3627 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 13 listopad 2015 - 22:26:27

Drzim palec,mne fo taky ceka,protoze cekam na trafo jeste:-)))tak so dame vedet:-)))co se mi ale nedari sehnat, je komora 6x9:-(

Tu mám, čekám na komoru na kino a na žárovku, rupla, komoru na 6x6 nemám, použiju tu na 6x9 a ještě vůbec nevím co z toho vyleze, těším se na motání kolečky.


  • 0

#3628 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 14 listopad 2015 - 08:47:23

Děkuji :) Ono se to nakonec vážně povedlo, dneska jsem cívku už jen dočistila už je hotovo. Zajímavé je, že to vypadá tak, že výrobce počítal s podobnou opravou a tak udělal uprostřed cívky u závitu takovou "mističku" takže se epoxid dal sbrousit úplně do roviny bez poškození vlastního tělesa cívky. Čili to vypadá jako kdyby se nic neopravovalo. Kdo o opravě neví, tak ji vlastně ani nepozná :) Je otázkou, jak dlouho to vydrží, ale na to teďka nedovede odpovědět vůbec nikdo.

 

Pokud bude večer čas a nálada, tak zkusím opravený tank znovu zasvětit do vyvolávání. Jen pořád nevím, na čem se naučit navíjení filmu. teoreticky to umím, ale prakticky mám docela obavu. Nějak to dopadne.

 

Šikovné ručičky. Ano, nech tomu ještě čas, epoxid nemá rád vlhko, dokud není vytvrzený. 


  • 0

#3629 kaiser

kaiser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 14 listopad 2015 - 09:40:05

" výrobce počítal s podobnou opravou a tak udělal uprostřed cívky u závitu takovou "mističku" "

spíš to je náběh pro ten šroub,když to sestavuješ ve tmě.Jinak jsi šikulka,blahopřeji.Ať se daří.


  • 0

#3630 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 14 listopad 2015 - 10:05:58

Drzim palec,mne fo taky ceka,protoze cekam na trafo jeste:-)))tak so dame vedet:-)))co se mi ale nedari sehnat, je komora 6x9:-(

Tu mám, čekám na komoru na kino a na žárovku, rupla, komoru na 6x6 nemám, použiju tu na 6x9 a ještě vůbec nevím co z toho vyleze, těším se na motání kolečky.

Já mám zas kino a 6x6:-) heleď s rou 6x9 by to mělo být v pohodě úplně. Jsem koukal,že ty halogenky mají násvit asi jen 15 hodin...naštěstí jsou dobře dostupné.
  • 0

#3631 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 listopad 2015 - 10:15:27

Som rád, že sa to podarilo. Prajem, nech ešte dlho slúži svojmu účelu.


  • 0

#3632 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 14 listopad 2015 - 18:33:34

 

 

Drzim palec,mne fo taky ceka,protoze cekam na trafo jeste:-)))tak so dame vedet:-)))co se mi ale nedari sehnat, je komora 6x9:-(

Tu mám, čekám na komoru na kino a na žárovku, rupla, komoru na 6x6 nemám, použiju tu na 6x9 a ještě vůbec nevím co z toho vyleze, těším se na motání kolečky.

Já mám zas kino a 6x6:-) heleď s rou 6x9 by to mělo být v pohodě úplně. Jsem koukal,že ty halogenky mají násvit asi jen 15 hodin...naštěstí jsou dobře dostupné.

 

Halogenku jsem teď koupil za 163kč + pošta 300kč. Což je šílený, já mám v plánu koupit led alespoň 500Lm a vyzkoušet. Protože halogenky praskaj sami o sobě i nový, je tam hodně tepla. Ono led by šla zapojit přímo na hodiny 220V-240V bez trafa, jen předělat konektor, to je to nejmejší a jen zkusit co to udělá s gradací. Vyšlo by to levněji a netopí to, jen to zkusit.


  • 0

#3633 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 14 listopad 2015 - 19:12:42

Tak vývojnice zasvěcena a na filmu je i něco vidět :) Ani jsem v to nedoufala, protože se mi film namotal špatně na cívku a při otevření kamery došlo ke znehodnocení části filmu. To je jen taková drobnost. Důležité je, že vývojnice funguje jak má.

 

Jinak navíjení filmu do vývojnice je skutečně snadné, z toho jsem měla největší strach a nakonec se to povedlo vlastně na první pokus a jde to velmi snadno. Dělala jsem to podle toho videa vloženého jinde. 

 

Zítra si dám repete s druhým filmem. Ten je asi 13 let starý a asi tak stejně dlouho exponovaný. Je na něm cedulka 130 Kč :) Třeba tam něco také bude. Uvidím.


  • 0

#3634 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 14 listopad 2015 - 21:42:47

Cože?

130 Kčs - to snad za krabičku?! Co je tam na roličce napsané?


  • 0

#3635 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 14 listopad 2015 - 21:58:39

Chybička se vloudila, ne 130 ale jen 120 . Je to napsané na krabičce s filmem, který je uvnitř. Kupovaný ve Fomě v Ústí, ještě když tam byla. Dneska je místo ní cukrárna...

 

Na krabičce je napsáno FOMAPAN R DS8 2x10 m/ 2x33ft  ISO 100/21  Em.: 004550-1 Dat.: II.2002

 

Takže bude asi starší :D


  • 0

#3636 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 15 listopad 2015 - 08:36:39

Včera jsme byli s kamarádem fotit,sluníčko,chvíli déšť,duha,pak se zatáhlo,počasí jak má být :)


  • 0

#3637 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 listopad 2015 - 09:34:27

Žirafka, ten dátum mi vnukol, že aj ja mám ten istý film, vytiahol som teda krabičky a skutočne. Dva filmy z tej istej várky, teda emulzného čísla. Zaujímavá zhoda, len ja som z nich dal 199,- Korún slovenských. No ale keď to prepočítame s vtedajším kurzom cca 1,2?, tak to zhruba sedí.


  • 0

#3638 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 15 listopad 2015 - 09:56:04

Pěkná náhoda :) Já teďka řeším, kdy budu moci film rozříznout a zase slepit a také si jej konečně prohlédnou. Ten starý budu vyvolávat dneska večer. Četla jsem tu různé nápady jak vyvolat starý film, ale nakonec to vypadá tak, že nejlépe je vyvolat film klasicky. Nedělám si moc iluzí, že na filmu bude kvalitní obraz, ale něco snad jo. A proč vyvolávat po takové době? No protože před těmi roky byl problém splašit chemii a pak se na něj zapomnělo. 

 

A pokud to nevyjde, tak budu mít hezké zaváděcí pásy :)


  • 0

#3639 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 15 listopad 2015 - 19:07:36

No jo no, tak mám dvacet metrů zaváděcího pásu. Čekala jsem to, ale i tak jsem si říkala, že třebas tam něco bude. Dělala jsem všechno stejně jako včera, ale film je vlastně po celé délce čirý, jen na několika místech je takovou hnědou barvu. Jako kdyby se k filmu nedostala chemie. I to je možné, protože film se při navíjení docela dost kroutil.

 

Takže výsledek pokusu je takový ne úplně potěšující, ale alespoň mám jistotu. Chce to filmy opravdu vyvolat hned, jak to jen jde a ne čekat třináct let.

 

Jen mne překvapuje, že je film úplně čirý, že tam není ani náznak kresby a určitě vím, že část filmu nebyla exponovaná, tak jsem čekala, že tam bude kus černého pásu. Ale není.


  • 0

#3640 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 listopad 2015 - 20:22:45

Žirafka, a v čom si to vyvolávala? Trebalo urobiť skúšku, aspoň by si skúsila ešte niečo iné


  • 0

#3641 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 15 listopad 2015 - 20:32:11

Normálně ve "Zpracovatelském setu pro vyvolávání Fomapanu R", stejně, jako včerejší film. A ten vyšel dobře. Dneska jsem postup zopakovala a mám čirý film. Dávala jsem si i více pozor na míchání (točila jsem pomaleji a rovnoměrněji) tak i na teplotu vypírací vody (včera jsem omylem pustila více teplé) a také jsem pohybovala cívkami nahoru i dolů. Včera jsem si všimla toho, že se tam tvoří bubliny, tak jsem jim chtěla předejít.

 

Jinak že se něco děje jinak jsem zjistila už při druhém osvitu, protože včera byl film v tomto okamžiku žluto-bílý po celé délce. Dneska na něm bylo pár temných skvrn a měl jinou barvu. Jenže už stejně nešlo nic dělat.

 

Beru to tak, že mám zaváděcí pás pro další filmy a také pokusný film pro pokusy s promítačkami. Když bude potřeba. Takže je to vlastně pozitivní výsledek. Peníze jsou dávno odepsané, ale i tak jsem poněkud smutná, dělala jsem si iluze, že tam něco málo bude. Pokud si dobře vzpomínám, byl tam nafilmovaný výlet se šermíři na hrad a pak vánoční Zubrnice. 


  • 0

#3642 zbynek

zbynek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 19 listopad 2015 - 10:53:28

Zítra to bude tři týdny, co jsem si v údolí Oslavy zlomil levou ruku přímo v ramenním kloubu. Co mě na tom těší? Celou dobu se žeru tím, že mi k focení zbylo jen mjúčko, až dnes ráno mi konečně došlo, že jednou rukou dokážu obsloužit i Flexaretu zavěšenou na krku. Sláva!


  • 0

#3643 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 19 listopad 2015 - 11:04:43

Sudek zvládl i VF (já ani obouruč) ... konec výmluv a mazej fotit :)


  • 2

#3644 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 19 listopad 2015 - 11:08:09

Sudek zvládl i VF (já ani obouruč) ... konec výmluv a mazej fotit :)

Správně! :)


  • 0

#3645 zbynek

zbynek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 19 listopad 2015 - 11:26:28

No jo, to jsem přesně čekal! :) Ale jistě, já na něj taky myslel. Jenže on měl dost času na trénink. Když je člověk v takový situaci zničeho nic najednou, trochu to trvá, než se zorientuje a zacvičí. Navíc mě to ještě pořád při každým blbým pohybu bolí a třeba o batohu vůbec nemůžu uvažovat. S tím Mistr určitě už problém neměl...


  • 0

#3646 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 19 listopad 2015 - 11:36:32

Tak popros pana Helbicha (nebo si nějakého vychovej), ať ti pomůže :)


  • 0

#3647 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 listopad 2015 - 17:00:00

Žirafka, ta LQ-R-ka bola na ten starý film asi príliš silná. Lepšie by bolo, keby si bola použila inú vývojku, napr. univerzálnu alebo váženu a ako som písal vyššie, vyvolať dva tri metre skúšobne a podľa výsledku urobiť korekciu. A ešte je tu aj možnosť, že niekto si chcel pozrieť, čo je na filme natočené a preto na neho pozeral proti slniečku.


  • 0

#3648 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 19 listopad 2015 - 20:22:24

Asi to byla silná vývojka, ale už se s tím nedá nic dělat. Stalo se. Tu na fóru jsem našla několik informací o tom, jak takový film vyvolávat, ale nějak jsem si nedokázala vybrat, tak jsem zvolila normální postup s vývojkou možná o něco málo silnější. V zásobní lahvi zůstalo o pár ml vývojky více než se mělo odměřit.

 

Za ty roky se mohlo stát ledasco, ale že by se někdo koukal na film proti světlu a pak jej zase zatočil zpět na cívku, to si myslím je velmi málo pravděpodobné.

 

Teďka spíše přemýšlím nad tím, jestli se dají ty fleky na filmu nějak vymazat. Napadá mne jen použití zeslabovače a asi jej časem zkusím. Chci zkažený film použít jako zaváděcí pasy pro jiné filmy a ty fleky se mi tam moc nelíbí. Jde je sice vystříhat, ale to jsou slepky navíc a myslím si, že čím méně slepek, tím lépe.


  • 0

#3649 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 20 listopad 2015 - 17:38:52

A aké fleky to sú? Skús to dať na cca 10 minút do klasického kyslého ustaľovača. Možno to pomôže.


  • 0

#3650 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 21 listopad 2015 - 02:52:50


  • 3




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 2 návštěvníků, 0 anonymních