Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#3701 hyde

hyde

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
  • LocationKostelec u Kyjova
Reputace: 64

Publikováno 17 prosinec 2015 - 16:59:16

No já už bych p. Konečné Rollei nesvěřil
  • 0

#3702 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 17 prosinec 2015 - 17:11:23

p.Blažek Nový Jičín,telefon 603/329 210


  • 0

#3703 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 17 prosinec 2015 - 17:21:58

Vážení kolegové, k Vánocům 2015 jsem Ježíškovi napsal o jediný dárek - umělou ledvinu. V samém počátku roku ve Slaném zahájí svoji konkurenční činnost již druhý slánský soukromý pivovar. Zkušební provoz nové umělé ledviny plánuji v Bierhofu na leden 2016.

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik  


  • 0

#3704 hyde

hyde

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
  • LocationKostelec u Kyjova
Reputace: 64

Publikováno 17 prosinec 2015 - 17:53:14

Pan Blažek mi opravil Rolleiflex 2,8F a říkal že do Rollei už nikdy víc :) ;)
  • 0

#3705 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 17 prosinec 2015 - 18:35:37

Nevidím pořádně na sériové číslo, podle toho, že to nemá horní bajonet, by to měl být rok 1938.

Někde mám na pana Doležala i telefon

Sériové číslo je 730610.

 

Jinak díky všem za odpovědi. Nechám udělat asi u pana Doležela.


  • 0

#3706 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 prosinec 2015 - 07:43:29

 

Nevidím pořádně na sériové číslo, podle toho, že to nemá horní bajonet, by to měl být rok 1938.

Někde mám na pana Doležala i telefon

Sériové číslo je 730610.

 

Jinak díky všem za odpovědi. Nechám udělat asi u pana Doležela.

 

to by 1938 mohlo být

http://www.rolleiclu...o/automat.shtml


  • 0

#3707 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 18 prosinec 2015 - 14:57:24

Nově pořízené Meogony jako nové. Ten jen vyzkoušet v komoře.


  • 0

#3708 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 21 prosinec 2015 - 11:50:33

leica m7 po ivaankovi

.


  • 0

#3709 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 21 prosinec 2015 - 11:56:17

já obyčejně nezávidím, ale toto ano:) Krásný Ježíšek.)


  • 0

#3710 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 prosinec 2015 - 11:57:46

p.Blažek Nový Jičín,telefon 603/329 210

Bohužel je už v důchodu a má hromadu práce, ale fotoaparáty pořád opravuje


  • 0

#3711 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 21 prosinec 2015 - 14:06:21

Drevak, fotoaparat obrazoveho formatu 24x30cm z manufaktury W&W  - format medzi 18x24cm  a 30x40cm, ani maly ani velky, tak akurat...

 

A tiez dlho zhanane chemikalie CdI2 a CdBr2 - vystacia na dost dlhy cas.


  • 1

#3712 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 21 prosinec 2015 - 14:19:48

zní to moc pěkně. nebyl by nějaký obrázek dřeváka, abychom se mohli pokochat?


  • 0

#3713 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 21 prosinec 2015 - 18:55:33

Uz chystam matnicu, robime 3D model pre vyrobu korpusu kazety...  zial povodnu alebo obdobnu kazetu zatial som nevedel zohnat.

 

 

Přiložený soubor  01.jpg   35,23K   8 Počet stažení  Přiložený soubor  02.jpg   37,31K   7 Počet stažení   Přiložený soubor  03.jpg   38,39K   7 Počet stažení


  • 2

#3714 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 21 prosinec 2015 - 20:07:38

vypadá luxusně. ať slouží


  • 0

#3715 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 21 prosinec 2015 - 20:46:23

vypadá luxusně. ať slouží

 

 

Dakujem pekne, ale este nie je hotovy... zatial dostal novy lak a pohyby tiez uz funguju. Bude mat aj iny objektiv, dreveny stativ, novu matnicu a samozrejme kazety.  Tento format bol posledny, ktory mi chybal v rade od 9x12cm do 30x40cm.  Zrejme bude mojim favoritom na portrety tak na mokry kolodiovy proces, ako aj na film. 


  • 1

#3716 JozefB

JozefB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 86 příspěvků(y)
Reputace: 95

Publikováno 22 prosinec 2015 - 18:56:35

som potešený,že v ponuke vo Fome je už aj formát  24x30 ... konečne   !!!   :-)


  • 1

#3717 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 23 prosinec 2015 - 11:26:08

Vianoce, Vianoce, Vianoce...

 

 

"Dnešný deň sa radujme a veselo spievajme, 
  Ježiškovi malému, v jasliach uloženému."

 

 

Požehnané a šťastné Vianoce a šťastlivý rok Vám prajem   :)


  • 3

#3718 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 prosinec 2015 - 12:23:06

našel!

jsem doma ještě jeden barevný negativ

kolem vánoc a velikonoc zakládám i barevný film a tentokrát jsem se opravdu bál, že nemám a mám

úleva


  • 0

#3719 Bonham

Bonham

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
  • LocationPetřvald u Karviné
Reputace: 7

Publikováno 24 prosinec 2015 - 20:37:38

Podělím se s Váma o dvě zajímavé věci co se mi udály během posledních dvou tydnů a potěšily mě.

1.

Vzhledem k tomu,že jsem na jaře po dědovi zachránil jeho staré negativy co nafoti před x lety a také Flexaret VII, tak jsem při poslední návštěvě u babičky ještě prošťoural skříně,jestli se ještě něco nedajde. No našel jsem ještě jednu bedýnku s negativy,tak jsem si říkal fajn,bude na co koukat. Když jsem dojel domů a začal to třídit vykoukl na mě z krabičky jeden Fomapan (svitkový) s datumem na krabičce 1990 - nepoužitý a nerozbalený,ještě v neotevřeném pytlíčku. Říkám si dobře, děda koupil do zásoby,ale už nepoužil. No a pak narazím na daší Fomapan (svitkový) s datumem na krabičce pro změnu  rok 1989. S údivem koukám co na mě z krabičky vypadlo, nafocený film v ruličce,jak zrovna vytažený z fotoaparátu a nezpracovaný. V první moment jsem si říkal,že to není možné,přeci by ho nezapomněl vyvolat,ale i tak mi to nedalo,vzal jsem ho do Kamrlíku ukázat panu Vavříkovi a společně s panem Vavříkem a Petrem Prejdou jsme usoudili,že se pokusím ten negativ vyvolat,buď to vyjde a nebo ne, že uvidím. Byl jsem upozorněn na možnost obtisku čísel z krycího papíru a na podobná rizika takto skladovaného filmu. Hned na druhý den jsem se do toho pustil,vše šlo dobře a já s napětím očekával výsledek,to napětí jak jsem jej vytahoval z vývojnice se snad nedá popsat,byl jsem víc nervózní než u prvního filmu :-D No a pak mi spadla čelist, jak film okapal a poprvé jsem ho prohlížel proti světlu byl jsem úplně u vytržení, vyšel dobře jen mírně zahalený,ale pěkně vykreslený bez viditelného poškození. Na fotkách jsem já u narozeninového dortu se třema svíčkama ! :-) To znamená,že ten film byl nafocen v roce 1988, když mi byly 3 roky a ležel ve skříni 27let nevyvolán, mě bylo letos 30let a děda už nežije 10let. No a letos na jaře jsem se začal znovu zajímat o analogové focení, právě nálezem těch prvních negativů. Někdy mi připadá,že je něco mezi nebem a zemí,kdybych se na jaře nezačal zaobírat analogem asi by to bylo vše vyhozeno a zapomenuto,takhle to vypadá,jak by to tam na mě čekalo až si to vyvolám,jen nechápu proč to nevylal on,že ho jen vyndal z foťáku a odložil... prostě zajímavé a příjemné předvánoční překvapení. :-)

2.

Druhá historka která mě potěšila je z minulého týdne. V Kamrlíku si povídám s panem Vavříkem o tom,že sháním zvětšovák a přistoupí ke mě pán, že jestli sháním,tak že má doma Magnifax II a že si pro něj mohu přijet. Ptám se tedy co za něj a je mi odpovězeno nic,za odvoz a nějaký ten lahodný mok na zahřátí :-)

S pánem jsme se dohodli,že až po Novém roce a v v neděli už byl telefón,že s manželkou přehodnotili situaci a je vše připraveno v krabicích,tak prý ať dojedu. Domluvili jsme se hned na pondělí a já vyrazil s lahvinkou směr Opava.

K mému příjemnému překvapení jsem dostal zvětšovák se čtyřmi objektivy, spínací hodiny, misky, maskovací rámeček, žárovky, vývojnice,pinzety, staré papíry a spoustu drobností, takže mám rázem kompletní komoru a za pár kaček :-)

No a to mě těší :-D

Konec :-D


  • 6

#3720 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 prosinec 2015 - 22:19:43

Jú, tomu pánovi pošli každé vianoce fľaštičku dobrého vínka, zaslúži si to.


  • 0

#3721 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 25 prosinec 2015 - 10:01:47

Krásný příběh.  co se má stát,  stane se,  tak  tomu nahoře,  dědovi i pánovi z Opavy  poděkuj,  a  dělej s láskou to,  co  ti osud nachystal a štěstí nezašantroč.   


  • 0

#3722 Bonham

Bonham

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
  • LocationPetřvald u Karviné
Reputace: 7

Publikováno 25 prosinec 2015 - 10:33:21

Krásný příběh.  co se má stát,  stane se,  tak  tomu nahoře,  dědovi i pánovi z Opavy  poděkuj,  a  dělej s láskou to,  co  ti osud nachystal a štěstí nezašantroč.   

Někdy si říkám,že osudu člověk asi neunikne a to na něj moc nevěřím. Ale zas taková souhra náhod to by bylo hodně velké :-)


  • 0

#3723 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 25 prosinec 2015 - 22:55:32

Tesim se z krasneho vanocniho darku - knihy Ericha Einhorna Flexaret v praxi.
  • 1

#3724 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 25 prosinec 2015 - 23:22:42

On ten Kamrlík je kouzelné místo.


  • 0

#3725 Bonham

Bonham

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
  • LocationPetřvald u Karviné
Reputace: 7

Publikováno 26 prosinec 2015 - 20:50:01

Včera první zvětšování s Magnifaxem a výroba prvních pozitivů jsem potěšen :-) Výsledek byl dle mého mínění a na to,že jsem to dělal poprvé v životě celkem koukatelný. Mám ovšem hodně co zlepšovat, už se těším na další noční seanci s Magnifaxem . Je to silně návykové ... a to mě těší :-)


  • 0

#3726 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 26 prosinec 2015 - 23:44:59

Kniha Saudek,naježena pod stromečkem a mám z ní velkou radost.Nedávno jsme tu řešili v sekci kolorování,jak to dělal Jan,v knize jsou komplet scany včetně barevných paletek a popisů, ale nevíte prosím někdo, co myslel Jan tím čtyřčíslím na každé fotografii?rok,ani číslo fotografie to není a nikde jsem to bohužel nedohledal.
  • 0

#3727 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 27 prosinec 2015 - 00:29:00

Helmut Newton: Polaroids.

(A vela detektiviek. Sami sverania.)


  • 1

#3728 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 27 prosinec 2015 - 13:15:33

Kniha Saudek,naježena pod stromečkem a mám z ní velkou radost.Nedávno jsme tu řešili v sekci kolorování,jak to dělal Jan,v knize jsou komplet scany včetně barevných paletek a popisů, ale nevíte prosím někdo, co myslel Jan tím čtyřčíslím na každé fotografii?rok,ani číslo fotografie to není a nikde jsem to bohužel nedohledal.

Knihu neznám, ale Saudek si libuje v datování mínus sto let... že by?


  • 0

#3729 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 27 prosinec 2015 - 16:36:48

Kniha Saudek,naježena pod stromečkem a mám z ní velkou radost.Nedávno jsme tu řešili v sekci kolorování,jak to dělal Jan,v knize jsou komplet scany včetně barevných paletek a popisů, ale nevíte prosím někdo, co myslel Jan tím čtyřčíslím na každé fotografii?rok,ani číslo fotografie to není a nikde jsem to bohužel nedohledal.

Knihu neznám, ale Saudek si libuje v datování mínus sto let... že by?

Tak přesně to mne napadlo taky:-)jenže jsou psané i roky a nesedí to.Faktem je,že se to liší vždy třeba o rok nebo 2.Např. Pokud je uvedeno 1878, rok je uveden 1977. Tedy jedině by to číslo označovalo kdy byl vytvořen vlastní print nikoli pořízen snímek:-) Díky a jdu to probádat znovu a podám raport:-)
  • 0

#3730 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 27 prosinec 2015 - 19:50:31

Těší mne dnešní zvětšování. Konečně nazrál čas a tak jsem se do toho pustila. A také už to začíná i hezky vypadat :) Tedy podle mého názoru, zdejším nárokům to ještě dlouho stačit nebude, ale jak jsem už jednou psala, zvětšuji si pro radost :)

 

A také jsem si zkusila udělat "veliké fotky" formátu 18x24 a začínám chápat, proč se vám tu tak líbí velké zvětšeniny. Jenže to naráží na problém: "kam s nimi" :D Takže vlastně nevím, jestli z toho mám mít radost nebo snad ani ne :D


  • 0

#3731 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 27 prosinec 2015 - 20:54:45

Zirafka

...kam s nimi?...

Nejdříve do krabice - krabici pod postel, ke křeslu, "do blízkosti ruky" pro dobu, kdy "nemáme jiné zaměstnání". 

Budete žasnout, jak se bude měnit Váš pohled na vlastní fotografie! Zpočátku "úžasné", pak "dobré", pak "no, jo...", a nakonec "hrůza!". POZOR! V TÉTO FÁZI NIC NEVYHAZOVAT! Uložit, nechat odležet a pak znovu a znovu. Časem vydolujete ze 300-400 fotek jednu, dvě, tři, které Vám budou připadat "srdci a oku blízké". Ty pak předěláte (znovu nazvětšujete - výřez, kontrast, denzita...) a celý proces zopakujete :-)

Josef Sudek věšel fotky na stěny svého ateliéru a když se na ně vydržel dívat dva měsíce, měla jedna dvě šanci na cestu do světa...

Přeji úspěch! (a také hezký 2016)


  • 4

#3732 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 27 prosinec 2015 - 21:26:32

Zirafka

...kam s nimi?...

Nejdříve do krabice - krabici pod postel, ke křeslu, "do blízkosti ruky" pro dobu, kdy "nemáme jiné zaměstnání". 

Budete žasnout, jak se bude měnit Váš pohled na vlastní fotografie! Zpočátku "úžasné", pak "dobré", pak "no, jo...", a nakonec "hrůza!". POZOR! V TÉTO FÁZI NIC NEVYHAZOVAT! Uložit, nechat odležet a pak znovu a znovu. Časem vydolujete ze 300-400 fotek jednu, dvě, tři, které Vám budou připadat "srdci a oku blízké". Ty pak předěláte (znovu nazvětšujete - výřez, kontrast, denzita...) a celý proces zopakujete :smile:

Josef Sudek věšel fotky na stěny svého ateliéru a když se na ně vydržel dívat dva měsíce, měla jedna dvě šanci na cestu do světa...

Přeji úspěch! (a také hezký 2016)

 

Spousta z nás to dělá podle popsaného postupu.  A výsledek?  Žádný nový Sudek. :-P  Buďme trpěliví. :cool: 


  • 1

#3733 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 28 prosinec 2015 - 06:12:01

Vánoční pohodička v Kamrlíku...

Přiložený soubor (y)


  • 4

#3734 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 28 prosinec 2015 - 09:10:40

Tak ukazuje se, že žárovky jsou k fotkám o dost milosrdnější jak denní světlo :D Ale nevadí, některé se mi stejně líbí. Jen ty z parného léta jsou takové divné, ale už vím i proč a už mám i žlutý filtr. Příští léto budou na obloze i mraky :)

 

Krabice je dobrý nápad, také mne napadl. Jen je to trochu škoda, takovou krásu mít jen v krabici  :lol: A ty velké fotky mají opravdu něco do sebe. Škoda jen, že ty papíry jsou docela drahé, ale tak se zase vybere jen to nejlepší.

 

Zítra frčím do Prahy, tak se stavím u Škodů a dovezu nový ustalovač a budu moci pokračovat v krasojízdě.

 

A děkuji za přání, nápodobně :)

 

Budete žasnout, jak se bude měnit Váš pohled na vlastní fotografie! Zpočátku "úžasné", pak "dobré", pak "no, jo...", a nakonec "hrůza!". POZOR! V TÉTO FÁZI NIC NEVYHAZOVAT! Uložit, nechat odležet a pak znovu a znovu. Časem vydolujete ze 300-400 fotek jednu, dvě, tři, které Vám budou připadat "srdci a oku blízké". Ty pak předěláte (znovu nazvětšujete - výřez, kontrast, denzita...) a celý proces zopakujete :smile:


  • 0

#3735 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 28 prosinec 2015 - 09:11:19

Tak u mne něco takového skutečně nehrozí :D

 

Josef Sudek věšel fotky na stěny svého ateliéru a když se na ně vydržel dívat dva měsíce, měla jedna dvě šanci na cestu do světa...

Spousta z nás to dělá podle popsaného postupu.  A výsledek?  Žádný nový Sudek. :-P  Buďme trpěliví. :cool:


  • 0

#3736 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 29 prosinec 2015 - 15:50:29

Tak u Škodů mají o něco méně ustalovačů a hlavně už nemají diarámečky. Ty mám pro změnu já :D Takže teďka jen najít správné nůžky a hodně odvahy a hurá na věc. Dlouhé přemýšlení a dilema, jestli rámečky se skly nebo bez skel, vyřešila cenová nabídka  :lol:


  • 0

#3737 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 29 prosinec 2015 - 15:59:44

ramceky - vecny bolehlav a sucha penazenka.


  • 0

#3738 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 637 příspěvků(y)
Reputace: -36

Publikováno 29 prosinec 2015 - 17:38:18

Tak u Škodů mají o něco méně ustalovačů a hlavně už nemají diarámečky. Ty mám pro změnu já :D Takže teďka jen najít správné nůžky a hodně odvahy a hurá na věc. Dlouhé přemýšlení a dilema, jestli rámečky se skly nebo bez skel, vyřešila cenová nabídka  :lol:

Příště zajít do http://www.befoto.cz  mají jich tam dost i na svitek.Ty obchody jsou trochu vzdálený od sebe,zato hezká procházka po praze.


  • 0

#3739 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 prosinec 2015 - 20:44:37

 

Budete žasnout, jak se bude měnit Váš pohled na vlastní fotografie! Zpočátku "úžasné", pak "dobré", pak "no, jo...", a nakonec "hrůza!". POZOR! V TÉTO FÁZI NIC NEVYHAZOVAT! Uložit, nechat odležet a pak znovu a znovu.

potvrzuji, lecjaký tuctový snímek po letech zdá se mi řemeslně dobrý a navíc s dostatečnou informační hodnotou, a to stačí pro jeho existenci

ať už se jedná o člověka tam zobrazeného, či o nějaké místo 

ještě tak si ty nejstarší negativy kloudně vytřídit, ale to mi neuteče


  • 0

#3740 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 prosinec 2015 - 22:07:14

Vánoční pohodička v Kamrlíku...

Krásný kamrlík, hned se chce jít pokoušet štestí


  • 0

#3741 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 30 prosinec 2015 - 15:21:49

Vlastorucne, cerstvo vybrusena matnica na format 24x30 cm  - este objektivove dosticky a filmova kazeta a som hotovy, ale tento rok uz nerobim nic  :)

 

 

Přiložený soubor  01.jpg   110,65K   12 Počet stažení  Přiložený soubor  02.jpg   136,27K   9 Počet stažení  Přiložený soubor  03.jpg   119,92K   10 Počet stažení 


  • 6

#3742 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 30 prosinec 2015 - 15:24:23

gratuluji


  • 0

#3743 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 30 prosinec 2015 - 15:24:40

Vlastorucne, cerstvo vybrusena matnica na format 24x30 cm  - este objektivove dosticky a filmova kazeta a som hotovy, ale tento rok uz nerobim nic  :)

 

 

attachicon.gif01.jpg  attachicon.gif02.jpg  attachicon.gif03.jpg

Krásná práce!


  • 0

#3744 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 30 prosinec 2015 - 15:29:13

Konečně dne vylezlo sluníčko, tak jsem premiérově nacvaknul dva svitky na Psix se Sonarem 2,8/180, musím teda říct, že ten objektiv je naprosto parádní, strašně se mi líbí. Svitky se houpou schnou, večer se bude zvětšovat a to mne těší . V kombinaci s lupovým hledáčkem je Sonar naprosto úžasnej.


  • 0

#3745 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 30 prosinec 2015 - 17:22:36

Tak ako Ladinek, nechal som sa i ja vytiahnut slnieckom na pole zelene od oziminy a s F90, T-Max 100 (a manzelkou) prejst sa naucenu hodinovu prechadzku.

Neslo o dlhe tiene, ani o obrovsky priestor bez pocutelnej znamky civilizacie, islo o matros pre 510Pyro. Este slnko nezapadlo a 21°C 510Pyro 1:100 vtieklo do vyvojnice na 7 minut. Potom 1x oplach vodou 1min, 3min Flexicolor Fixer RA, 1min PhotoFlo. Pred chvilou som ho zavesil a predbezne mozem skonstatovat krasny a plny pyrozavoj, hustota pre T-max 100 z tradicnych vyvojok nebyvala.

510Pyro pekne funguje i po 6-tich mesicoch.


  • 0

#3746 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 30 prosinec 2015 - 17:34:44

510pyro funguje i po 3 letech :-) navíc, jak jsou ty negativy hnědý, tak se snad ani nemusí zvětšovat/kontaktit, rovnou je zarámovat, jak jsou nádherný


  • 0

#3747 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 30 prosinec 2015 - 18:45:44

Počasí mne též vykoplo ven a jel jsem fotit Denemarkův mlýn u Kutné Hory, v tuto chvíli v rekonstrukci. Vzal jsem kino i svitek a dle negativů je to zatím super, těším se na zvětšování:)))


  • 0

#3748 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 30 prosinec 2015 - 19:20:10

Je to teda hrozná prasárna, ale protože nemám skener, tak jsem negativy položil na tablet a vyfotil mobilem:) No a pak už jen do BW a invertovat:) Foto viz. předchozí příspěvek....a to mně těší! :)

Přiložený soubor (y)


  • 1

#3749 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 30 prosinec 2015 - 20:22:54

Je to teda hrozná prasárna, ale protože nemám skener, tak jsem negativy položil na tablet a vyfotil mobilem:) No a pak už jen do BW a invertovat:) Foto viz. předchozí příspěvek....a to mně těší! :)

Ale obrazky su fajn.


  • 0

#3750 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 1 leden 2016 - 12:44:12

Zirafka: Spíše nařážím a to poměrně často na fakt, kdy se snímek už pod zvětšovákem nijak obzvláště nejeví jakoby byl výstavní, no a pak snímkům, které mají nejnišší či pouze jen valnou fotografova prioritu mají u ostatních shlédnutivší docela úspěch... jde prostě a jenom aby nás něco bavilo, to ostatní je jen takové doplňující koření...

 

 

Těší mne, že jsem konečně po roce obnovil továrnu na fotky, při zednických pracích jsem raději komoru zavřel, zalágroval plachtou a čekal na klidnější a hlavně čistější dobu... tak se mohu vrhnout na nové várky snímků...

Jo a moc mne těší se znovu dívat na vyvolaný film a s úžasem bedlivě sledovat a vzpomínat, co jsem to proboha před rokem fotil :lol:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních